Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
20. nov 2009

Cauky!

Hani, navrat ztracene dcery 😀 No Kacka uz musi byt velika! Super, ze nestona.

Oli, tady je ta napln: 1 Mascarpone (treba z Lidlu), 1 slehacka (250 ml), 100 dkg cukru prasek, kakao (nemusi byt), uslehat slehacem. Je toho na jednu roladu docela hodne, ale aspon je prostor na ochutnavani 🙂
A o tom fenomenu 2012 jsem slysela poprve. Tady na koniku se mi oteviraji nove obzory 😀

dania
20. nov 2009

Haha, Bea byla rychlejsi 😀

neurologia
20. nov 2009

ahhaaaa tak to som teda dobra truba ked sa pytas na odstavovac a ja ti pisem o odsavacke ...no vravim ze uz ani citat poriadne neviem trapas no co uz.....

mame philips HR 1861 a takto vyzera:

http://www.datart.sk/katalog/Odstavovac-plodov-...

oli1104
20. nov 2009

Holky diky, sice Lidl nesnasim a od te doby, co meli tu aferu s vykacenymi stromy v CR, jsem tam nevlezla 🙂,ale mascarpone maji kdekoli 🙂
O vikendu to vyzkousim.
A ta slehacka se sleha zaroven s mascarpone ? Nebo slehacka zvlast a mascarpone do toho ?
Uz se tesim 🙂

Odstavnovac mame takovy stary philips. Pouzivam ho hodne.

dania
20. nov 2009

Oli, ja to sleham dokupy, sice to ze zacatku vypada jako uplnej pruser, ale pak se z toho udela krem najednou. Neni to prilis tuhy krem, ale to s tim piskotem jde dobre dohromady.

rpinguin
20. nov 2009

zeny, neda mi to, ked sme u tej pre mna nestastnej rolady.....kedy sa ten krem tam natiera? Ked natieram na horuce upecene, tak sa mi rozlieva a ked na vychladnute, tak nezrolujem, ja som asi "kompletni vul na peceni" 😀

rpinguin
20. nov 2009

a nausnicky? no zdielam mienku Oli, takze nic nebude, paradnica moze byt aj bez a zdravim zaroven Hanul-stratenu sestru, idem skusknut Kacku po dlhej dobe 😉

neurologia
20. nov 2009

renca no tak na teplu sa rozteka to je pravda a ked piskota vychladne tak ju nezrolujes-zlomi sa.....preto ked ju vyberies tak ju polozis na vlhku utierku a zrolujes.....vychladne rozrolujes natries a znova zarolujes a uz je hotova pekna rolada....

hmmm a s nausnickami som sa zmierila..... 😉 budu neskor

rpinguin
20. nov 2009

ale Bea, my ta nechceme prehovarat, ked si za nimi stojis, tak jej ich nechaj prepichnut, ved na slovaci a v CZ. sa to predsa robi 😉
Tak ja to teda s tou utierkou vyskusam...idem na to 😉

rpinguin
20. nov 2009

a teraz mi povedzte, co robim zle, ved to neni normalne, aby to na 10. pokus neklaplo 😠
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

janulka04
20. nov 2009

Ahojte, babule, viete mi niektora poradit, pod akym nazvom mozem v Nemecku hladat ten tehu pas na brusko 😢 ...budem vdacna... 😵
a ospravedlnujem sa, ze som vam sem tak vtrhla 😉

evinkaaa
20. nov 2009

Reni - no na tej fotke fakt vidno, ze tebe sa tie kraje dvihaju dohora. Zvlastne 🙄 Mne sa to este nikdy tak nepodarilo ako tebe, ze by sa krajce zdvihli 😀 Ja neviem, kde robis chybu. Skus aspon raz upiect piskot tak, ako sa kedysi robievalo alebo niektori este robia, ze potries plech maslom a vysypes mukou a tak upecies. Cize nie s papierom. Ja by som vyskusala. A pozerala si aj plechy, ci niesu krive?

evinkaaa
20. nov 2009

Reni - ale zabudla som dodat, ze kolacik aj tak vyzera mnam 😝 😝 😝 a Maxik je tiez chutnucky.

evinkaaa
20. nov 2009

Janulka - ja niesom sice tehu, ale vsak mozno ti poradim. Skus hladat pod nazvom "Bauchband". 🙂

janulka04
20. nov 2009

Dakujeeeem, uz som to nasla...ja moc neviem po nemecky, zacinam, da sa povedat, s nulovou nemcinou, skor anglictina...to je moje 😉 prisla som sem za manzelom, ktory tu pracuje, tak trosku bojujem, sle si zlata a vdaka za pomoc 😵

evinkaaa
20. nov 2009

Janulka, nemas za co. RAda pomozem, ak viem. A kde v nemecku si? A co robkas? 😉

janulka04
20. nov 2009

Nakolko cakam babatko, nechala som svoju pracu a prisla sem za manzelom...takze zrejme ani teraz robit uz nebudem 😀
a sme v Bayerne, o tyzden sa stahujeme do Haushamu, doteraz sme boli v Bad Wiessee 😵

evinkaaa
20. nov 2009

Bad Wiesse - tam je pekne. 2 krat som tam bola, ale iba kratko a ja som predtym byvala v Tegernsee. Takte to od seba nieje az tak daleko. Je tam naozaj pekne. A preco sa stahujete do Haushamu? 😨

janulka04
20. nov 2009

Tegernsee, poznam 😵 , to je "oproti" vzdusnou carou, cez jazero 😀
a do Haushamu ideme do vetsieho a mm to ma blizsie do prace 😉

rpinguin
20. nov 2009

Evi, no co ti mam na to povedat, som jednoducho blbaaaaaaaaaa 😠 , na vymastenom plechu som to este neskusala.
Janul04 vitaj medzi nami, dufam, ze tu uz pobudnes. Mas krasne babizne? Su jednovajecne? Raz sa mi to zda, potom zasa nie, no neviem, ale kocky su to. Teraz chcete urcite hosana, ze? Ten pas na brucho ani neviem na co je dobry? Asi, ked ma zenska kratke tricka nechce kupovat dlhsie, inac ma nic nenapada 🙂

janulka04
20. nov 2009

rpinguin...tak tak...mam vela novych triciek a i ked investujem aj do tehu, taky pas s nejakym vtipnym textom by sa mi pacil 😵
male su dvojvajecne...ale urcite crty tvare maju dost podobne

evinkaaa
20. nov 2009

Reni - urcite nie su blbaaaa, ako to vravis. Kazdy sme na nieco ine a kazda vieme nieco ine lepsie. Ved to je predsa normalne. Neexistuje clovek, ktory vie vsetko perfektne. 😵

evinkaaa
20. nov 2009

Janulka - tak to je super, ze do väcsieho. Tak teraz vas caka stahovacka? Uff 😨 Budete mat pomocnikov - kamaratov ci nejaku firmu?

janulka04
20. nov 2009

no, nakolko mm pracuje pre stahovaciu firmu, tak kamaratov-aj firmu 😀

evinkaaa
20. nov 2009

Jaaaaj, tak to som nevedela. Tak to mate velmi dobre poriesene 🙂 Nasla si si tu uz aj nejake kamaratky? Ako si tu uz dlho?

marhulka88
20. nov 2009

ahojte chcem sa s vami poradit...mame nachladeneho synatora a nevieme co mu mame vsetko nakvapkat do nosa 🙂
v lekarni nam dali olynth a tetrisal vraj je to top spicka ale mne sa velmi nezda ;)
neviete poradit nejaky sprej alebo nieco ine do nosanka ked je nachladeny?
tiez sa chcem opytat ci pri nadche davate antihistaminika? odporucaju to nemec. lekari alebo nie? v lekarni sme chceli fenistil kvapky tak pozerala na nas ze co chceme ze fenistil je na alegiu nie na nadchu
dakujeeemm

evinkaaa
20. nov 2009

Marhulka - tak vyskusaj morsku sol do nosteka malemu dat. Tak to robi moja kamaratka a je velmi spokojna. A fenistil tu predpisuju lekary okrem ineho najmä na alergie. To je fakt pravda, mam vlastnu skusenost 😀

evinkaaa
20. nov 2009

Preboha.....to co som zaperlila. Jasnacka, ze bolo myslene LEKARI 😀 😀 😀 😀 Reni, ty ani necitaj!!!!!!!!!!!!!!!

janulka04
20. nov 2009

ja som tu od maja, tak striedavo, kedze male som mala u rodicov na Svk, kym sme to tu nedali do poriadku... 😠 s byvanim...
a kamaratky? nooo, nie..a je mi z toho iekedy velmi smutno 😔 ...ale mam deticky, tak zatial mam ako vyplnit cas 😵

rpinguin
20. nov 2009

Ingus, vidis, chcela si tehulku a mas ju tu 😉

Evi, neboj, necitam 😉

marhulka, no zasa ako kto, moj chlap by si supol zyrtec 😀 Ja sim dala raz Maxikovi Otriven. Inac Kochsalzlösung je tiez ok, skore uzdravenie!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre