Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
26. nov 2008

Ahojte kocenky,

u nas hlasim Windpocken ☹ Vsimla som si vcera u Emky par malinkych cervenych fliacikov, tak reku ze super - doniesla si zo skolky blsku. Dokonca to i vyzeralo ako stipance v nejakej linii. Ale dnes poobede, ked som pre nu dobehla do skolky, uz to mala i na tvaricke, tak reku, ze usilovna blska! Ale ked som ju doma vyzliekla a videla tie vcerajsie stipance premenene na pluzgieriky...

Co ma ale prekvapuje, doky napisal papier do skolky, ze Emka je "klinik gesund" a normalne moze so skolky. U nas sa z toho robia riadne caviky - ziadna skolka, nevychadzat vonku na chlad (doky ze "skuste udrzat dieta doma"), nekupat (doky dal nejaku tinkturu do kupela, kedze okolo genitalii ma Emka tiez dost pluzgierikov). Ze v skolke je to uz aj tak jedno, pretoze najhorsie obdobie "rozsievania" uz ma aj tak za sebou a decka, ktore to uz chytili, tym je to uz aj tak jedno a tie, ktore uz kiahne mali, tie ich uz nedostanu.

Co ma ale tesi najviac, Nikiho netreba nijako izolovat, pretoze tym, ze je plne kojeny a ja som uz kiahne ako mala mala, on je chraneny cez MM mnou a ak kiahne dostane, bude ich mat len zopar, ak vobec.

Ta babo rad, to aj vasi KinderArtzti to beru tak "benevolentne"???

geminis
26. nov 2008

zuzko, windpocken a kiahne je co???

iii
26. nov 2008

hani windpocken a kiahne su nestovice

zuzi tu sa vela veci berie velmi benevolentne, resp. skor by som povedala, ze sa z mnohych veci robi u nas doma zbytocne velka veda. na sk aj v cr je podla medicina extremne protektivna, zacina to dlhou dobou pobytu v nemocnici po normalnom porode, castym vazenim deti, prilisnou starostlivostou o pupecnik, prsia, neviem co vsetko. voda vo vani sa meria teplomerom, pouzivaju sa monitory dychu...atd, vsak vies sama. tu je to trosku racionalnejsie a musim povedat ze je mi to milsie.

prave som bola na masazi, elenku som nemala kde nechat, tak sla so mnou, ale bohuzial sa asi po piatich minutach v sedacke prebudila a vrestala tak, ze sme museli vypadnut. teraz doma hotovy anjelik. krysa mala 😀

iii
26. nov 2008

hani super fotky, dievcata su ale dost odlisne aj vyzorom, ze? mate ale krasny obyvak s tymi velkymi dverami do zahrady, to je moj sen 😉

iii
26. nov 2008

ked to po sebe citam - monitory, ci monitore? podla mna by to malo byt podla vzoru dub, ale nejak mi to nesedi. to je hrozne, uz neviem ziadnu rec poriadne 😝

zuzkaprofant
26. nov 2008

dievcata poradte mam chodit a kedy na to cvicenie co je pred tehu a od kedy si mam hladat hebame a ako

ja mam v tom chaos kazdy ma tu strasi ze uz teraz si to mam vybavovat nie je to skoro ked som len v5m skoro 😀

mausi
26. nov 2008

Ahoj holky !

Zuzkosaw, ja jsem prekvapena z toho, ze vam rekli, ze Emka muze pri nestovicich do skolky. Tady se to nesmi. Kazda skolka ma rad, ktery rodice musi dodrzovat a ja mam tuseni, ze nestovice byly mezi nemocema, pri kterych rodice dite nesmi do skolky vodit. Museli jsme to na zacatku roku podepsat.
A myslis, ze se Niki opravdu nemuze nakazit ? Ja jsem se na tohle ptala tehndy v nemocnici, jak to vlastne je s ochranou kojenych deti a bylo mi receno, ze dite se muze nakazit i tak. Z materskyho mlika ma sice hodne protilatek a sance nakazeni je urcite mensi, ale neni vyloucena. Vzdyt i Rebecca dostala plnne kojena rotavirus - taky jsem se tomu strasne podivovala. Ale myslim, ze v tomhle veku by to pro Nikiho uz nebylo vubec nijak zavazny, i kdyby to nahodou dostal. 😉 Nechci te vubec nijak desit, jen nevim, jestli ta ochrana kojenim je opravdu 100%.
Zuzi, ptas se na kasi. Tak zatim se docela dari, spravilo se i kakani. Davam Aptamil kazdy vecer, ucime se jist lzickou a vaha jde nahoru !!!! Ono to moje mlicko je pro Rebeccu zdravy, ale neobsahuje asi skoro zadny tuk.

Ingrid, jestli mi ten film muzes privezt pujcit, budu rada, ja ho neznam. Jen nevim, jestli v tom nasem baleni a vybalovani uz budeme mit vybaleny DVD prehravac. Uf, bude to narocny.
Hanko, jak se ten film jmenuje cesky (mam na mysli Das Leben der Anderen), to bohuzel nevim - nevim, jestli uz v cesku sel, ale zjistim, samotnou by me to zajimalo. Ja jsem typ, co se na filmy nediva moc casto, protoze kazdy film mi hrozne dlouho lezi v hlave a hrozne dlouho vsechno zpracovavam. A na tenhle film taky jeste porad hodne myslim. Ale to je proste znamka toho, ze je dobrej, ze nechal stopu. 😉

Ingrid, s tim kecupem: ja sama kecup hrozne rada jim a priznam se, ze ho dam obcas i Valentinkovi. Vlastne jsem se ani nezamyslela nad tim, ze je to sama chemie. No treba aspon pro dobry pocit: u Muellera maji BIO kecup a chutna dobre. Ale diky za hint, omezim to !

Hani, tak co skandinavsky vanoce ? Ingrid, ten gløgg, co maji v IKEI, jsem nepila, ale v Norsku to chutnalo vyborne. V Americe na katedre nam ho stylove na vanoce delali taky. Rekla bych takovy sladky svarak. Mimochodem ty ikeacky potravinovy kramky mam rada, vzdycky jsme si tam na vanoce kupovali ty pernicky tety Anicky (Annas pepparkakor). 😉

Ingi, kdyz pises o tech vzorech substantiv... jaky jsou ve slovenstine vzory ?

mausi
26. nov 2008

Zuzkoprofant, jestli jsi v 5. mesici, takm si urcite uz hebamme hledej. Nejlip se podivej na interntu, ktera je k tobe blizko a zavolej ji, nebo se zeptej kamaradek a nech si nejakou doporucit. I nemocnice, kde budes rodit, by nejaky hebamme mela mit, treba si nejakou najdes tam. Ale myslim, ze brzo to neni. Treba ji nevyuzijes hned, ale budes mit aspon u ni uz misto. A treba ti bude vyhovovat, zajit k ni uz ted nekdy na konzultaci. Uz jsme tu o tom jednou debatily: hebamme ma na cele tehotenstvi uplne jiny pohled nez klasicky doktor a ma na tebe taky vic casu. A pojistovna to hradi. Je to vyborna sluzba. Kurs (predporodni) muzes delat a nemusis. To ti pak rekne ta hebamme, jestli nejaky povede a kdy by zacal. Jinak cvicit, plavat, atd, to si myslim, ze muzes delat prubezne. Ja delala kurs pripravy k porodu, ale na cviceni jsem nechodila. 😉

dania
26. nov 2008

Dobry vecer,

tak nakukuju, co noveho, ale uz jsem jednou nohou v posteli 🙂 Nemuzu se dockat horizontalni polohy.

Ingrid,
No, s tou depkou se ani nedivim. Taky me to bere dost casto... uz aby byl slunovrat, to pak ma clovek aspon nadeji 🙂 VYDRZ!!!
Kecup: ne, to teda zatim vubec nepotrebuje. Deti maji prece tu vyhodu, ze jim jeste poradne funguji chutove bunky a nepotrebujou tyhle dochucovadla. S tim bych vazne jeste pockala. I kdyz tuhle jsem prisla domu a N. krmil T. brambory s kecupem, ehm, ehm... Ti chlapi....
Ale repu Timmy muze taky. Jo a vis co taky basti? (to se podrz) Bratrollmops, ci jak se to jmenuje. V Cechach se to tusim jmenuje pecenace. Kdyz si je davam, tak strasne zebra, a tak mu vzdycky musim kousek taky dat. Myslite, holky, ze je to hodne nezdravy?
Potvurka Elenka mame ani masaz nedoprala ☹ Kdyz clovek se na ty drobecky ani dlouho zlobit nemuze, co?

Hani,
kraaasne fotecky, Ty mas ale princezny krasny 🙂 Uplne male vojandy, vypadaji tak ukaznene na vsech foteckach 🙂

Zuzi,
teda to koukam, ja si pamatuju svoje nestovice, to jsem byla drzena v teple a izolaci jak nejakej tezkej pripad 🙂 Tak at se Ti Emicka moc nerozskrabe.

Zuzi Profant,
to cviceni zalezi jestli mas cas, to vis, ze nikomu neuskodi se trochu hejbnout a to plati i behem tehu, navic tam clovek aspon pozna nove tvare. Ja teda jsem nechodila, takze nevim, jestli to je dobry. A odkdy, to se zeptej spis poradatelu toho cviceni. Mozna ze nejlepsi cas je, az Ti zacne rust brisko a trochu prekazet, ze uz se ti budou delat spatne jine sporty. Ale hebamme plne doporucuju!!! Hledat asi na internetu, kolem 6-7 mes je podle me spravny cas. Ale uz jsme to resili na strane 6 jednou, tak se podivej zpatky tam. (Teda doufam, ze to ve vsech prohlizecich rozdeluje ty stranky stejne).

dania
26. nov 2008

A gløgg, to zni hrozne chutne🙂 to bych hrozne rada zkusila. Ja miluju svarak i grog i domaci vanocni punc, mnam mnam. Nejpelpsi, kdyz prijde clovek vymrzly z venku. Ale treba ten nemecky gluehwein z flasky hotovy mi vubec nechutna... Nemate nahodou recept na ten gløgg a taky punc? Abychom si mohly nejak zprijemnit dlouhe zimni vecery 😉
Tak dobrou noc.

zuzanasaw
27. nov 2008

Dani, ved prave, ze pokial viem, na Sk sa z tych kiahni robi hotovy cirkus! Ci zbytocny to neviem, ale nazory sa zjavne roznia.

Ingi, aj mne je milsi benevolentnejsi pristup, ale na Sk je to presne ako si opisala. Tazko povedat, kto ma pravdu...

Vendi, ked mali obaja moji bratia kiahne (dost silne), ja som bola este len par mesacnym kojencom a tiez som ich mala - na celom tele ale vraj len tri dokopy. Z toho jeden na tvari a aj to mam jazvu doteraz 😒
Tesi ma, ze kasickujete a hlavne, ze vam to prospieva 😵 A ze tvoje mliecko nema tuk? ved odkial by sa aj vzal, ked ty sama si ako sparatko 😉 Zato moje asi podla vahy prospieva, len moja vaha ide nejak bohuzial naspat hore! A to si sa snazim na to davat pozor, sladkosti obmedzujem, neprezieram sa... Pri Emke slo chudnutie najprv celkom pekne, potom sa to nejako zastavilo a posledne styri kilka isli hrozne pomaly. Ale asi za 1,5 roka som mala povodnu vahu...Ta som z toho samotneho mechanizmu jelen!!!

Iii, monitory - dub 😀

Mausi,
MR: chlap, hrdina, dub, stroj
ZR: zena, ulica, dlan, kost
SR: mesto, srdce, vysvedcenie, dievca 🙂 🙂 🙂

oli1104
27. nov 2008

Ahoj holky,

u nas marodov. Ja jsem nachlazena jako blazen, Misa taky sopli a co je hrozne tak uz i Katynka ☹
Ryma jako tram. Ani nevim, co s ni. Manzel vcera prinesl nejakou mast na nos, ze se po ni lip dycha, Vendi z te lekarny Kempten 🙂 A funguje i na mne, je to fakt prijemne. Taky nejake prirodni cipky, ty jsme ji ale nedali.
A to plne kojim, ale ono neni cemu se divit, kdyz tu vsichni prskame. A M. na ni nekdy uplne primo psikne, nebo si utre nos rukou a pak na ni sahne ☹

Holky, jeste diky za to uklidneni kolem toho pocurani. Ja vim, ze z toho nemam delat vedu, ja ani nedelam, vim, ze se to stane a jeste nekolikrat stane, ale manzel byl docela nastvany.

Jinak ja mam po porodu jeste 8kg ☹ ☹ ☹ Dolu to nejde, ale bodejt by slo, kdyz se laduju sladkym furt.
Ale jsem pripravena, ze jak dokojjim ( nebo aspon plne ), tak jdu do poradneho cviceni a diety.

geminis
27. nov 2008

Ahoj holky,

tak zážitek z včerejšího kurzu Skandinavische Weihnachten je super, i když jsem tam byla jediná, kdo nic neměl. Na to, že v ceně kurzu byl i materiál, to bylo dost divné...vím, že u nás, v ČR, když se napíše cena kurzu, je v tom i materiál a vše si můžeš vzít, co chceš na výrobu.

Na pozvánce ale nic o tom, že si nějaké věci máme přinést, nebylo..no, poučení pro příště. Nebo t zde tak je normálně, nevíte některá??

Tady si ženský všechno donesly, košík, šišky, větvičky a ještě se vše ostatní, co tam bylo, muselo platit. Takže někdo k tomu všemu platil ještě třeba 20EUR, já jen 10.

Sice nikdo neměl dvakrát košík, abych si ho mohla případně odkoupit, ale daly mi tam malou žardynku (snad se to tak píše, když se tu teď řešily ty vzory!!! 😉 ) Taky se jich mě zželelo a dostala jsem šišky a chvojí. Takže mám adventní věnec, v módních barvách letošních Vánoc, bílé...a zlatý hřeb je malý dřevěný sobík!

No, glog tam nebyl, ani voda se tam nepila, tak snad bude někde jinde příležitost, ale takový svařák plný rozinek, přes půl sklenky, dělají v mém rodném městě.

Tady jak jsou ty hebammy, tak u nás jsou to myslím duly, ne? Ale těch je jak šafránu, já třeba bydlela v době těhu v Prostějově, a nejbližíš byla 50km daleko! Škoda, že to u nás není a o úhradě pojišťovnou si asi můžeme nechat zdát.

Jinak bych ale chtěla upozornit, že doktoři nejsou moc nadšení z těhu plavání, kvůli případným infekcím--ty totiž ve většině případů zapříčiňují předčasné porody. Já měla s dvojkama plavání zakázané. Druhá věc je, že to třeba i nemocnice nabízejí, tyto kurzy. Tak pak babo raď!

My jsme proti neštovicím (kiahním) očkováni, v rámci priorix tetra, i právě kvůli těm komplikacím, co můžou nastat a jizvám. U holek bych to nerada riskovala.

mausi --
s těma filmama jsme na tom stejně, já mám taky ráda ty, co jdou do hloubky...kromě kriminálek, hlavně romanticku taky. Vyloženě nemám ráda filmy, kde není "hepáč" nebo když hlavní hrdina umírá.

My dnes máme 23 měsíců a moje váha je stále katastrofa a to se přežírám hlavně sladkým, takže se nemám co divit, že!!! 😀 Ale nějak nemám vůli a chuť cvičit.

Holčičky jsou opravdu každá jiná, co do vizáže, tak i do povahy a temperamentu. Anička je divoch, Zuzanka kliďánek.

Odpoledne bude nabité, ve městě je trh, v kasárnách se rožíhá vánoční stromeček a je tam nějaký malý vánoní trh a v podvečer je párty u jedněch amíků, u příležitosti jejich thanksgiving. Prý mají v domě ve sklepě obrovský bazén, tak jsem zvědavá---v pozvánce není o plavkách ani řeč, ale že bych si je přece jen vzala? 😉 To by asi koukali...tak aspoň peču muffíny, to je americký koláček, ale dle českého receptu.

Ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc. Chodím sem ještě na jedno fórum a tam jedna kočka psala, že nechá holku, 11 měsíců, samu doma, když jde třeba nakoupit. Tak jsem se zděsila, že to snad nemyslí vážně, a odpověď ostatních byla, že na tom přece není nic špatného, když není z domu hodinu a tak. Jedna psala, že dá malému mlíko do postýlky, jde se starší do školky, nakoupit a pak domů a to malé je doma samo. Tak jsem z toho jelen, prý co by se mohlo stát?? Nevím, zda si ze mě dělají srandu---mohlo by se přece stát tolik věcí, přejet ji venku auto, zlomit si nohu, hořet v domě, zvracení prcka...

Příjde vám to taky normální? Jsem jen já taková útlocitná, že by děti nikdy nenechala doma samy, i kdyby nakrásno spaly? Ráda bych znala váš názor, ať tam nejsem za blbce. Díky.

Hezký zbytek čtvrtečního odpoledne! 🙂

zuzanasaw
27. nov 2008

Gem, moja Emka ma tri roky a doma by som ju nenechala za nic!!! Ani na hodinu. Trockenraum mam 20m od obyvaku a ak naozaj surne potrebujem vyvesit pradlo, aj to idem s vycitkami a nechavam otvorene dvere na terasu, aby pripadne zakricala. Ak som doma len s NIkim, to si nedovolim bez neho ani patu vytiahnut. Je to fakt divne, ved sa ti vonku moze hocico stat. Ja mam paniku uz len z toho, ze pred obchodakom nalozim Dominika do auta a idem vratit kosik - to pozeram za kazdej strany 3x ci nejde auto, nech tam chuda nezostane sam!!!

Ozaj, nosite trebars v dokladoch kontaktne tel. cisla na najblizsich, aby sa v pripade napriklad vasej nehody vedeli ostatni skontaktovat???

verohit
autor
27. nov 2008

caves zenule, srdecne vas zdravim... hlasim u nas svieti nadherne slniecko a paradox je.. ze vzdy ked je pekne tak Mimi zalomi a sladko spinka a visime doma a ked pocasie stoji za staru belu tak sa mechtlime kade tade... 😎

Oli
juj, vam prajem skore uzdravenie...my mame tiez masticku od Wala podobnu a tiez to slusne pomaha, kedze si Mimi ani za nic nechce dat odsat... kvapkanie uz znesie lebo ju zaujima to kvapatko.. takze mame nadvojmo jedno prazdne a druhe s ktorym jej kvapam.. 😅 😀

Hani
jeeej skukla som vase foto.. slecny su naozaj senzacne.. tak ako si spominala vizas je naozaj na rozoznanie... 😵 😵 😵 obidve su velmi pekne a to je super ze aj charakterovo sa doplnaju... i ked naozaj vzdy musim dodat mas moj obdiv, chce to fakt asi vela discipliny... ale zase je to tak nadherne ked tam v postielke skackaju obidve a "hupacku" vyuzivaju bez toho aby si sa musela s nimi pohupovat.. 😉 🙂 ozaj videla som ze mate aj hupacieho konika a kohuta... odkedy to zacalo byt u vas aktualne??? pred nasim kseftom v meste je tiez nieco podobne a Mimi sa to veelmi paci... takze to nikdy neobideme 🙂

no vidis tak uz mas aj ty pekny adventny veniec... 😵 no a s tymi plavkami, radsej si ich veru zober aby to nebolo ako pri zhotovovani tych vencov.. 😀 😎

a co sa tyka nechavania deti samych doma...

verohit
autor
27. nov 2008

pokracovanie na buduce 😀 mimi place..ideeem

oli1104
27. nov 2008

SLi jsme ven na prochazku, tam se hrozne krasne dycha, doma uz je ten nos zase zabetonovany.
A M. ted u hrani usnul. To se jeste nestalo 🙂
No je videt, ze mu jeste neni dobre.
Katynka taky spinka v tragetasche, tak mam klidek.

Dite bych doma samotne nenechala ani za nic. To nechapu.

verohit
autor
27. nov 2008

taaak ahojte a pokracujem z popoludnia... teraz uz obaja spachtosi zalomili...
Oli je je podarene ked sa deti vedia takto pekne "uhrat"... 😉 cerstvy vzduch je fakt k nezaplateniu... 😉

Hani
tak co sa tyka toho nechavania deti samych doma.... az ma zmrazilo ked som to citala co si pisala.... ani vo sne by ma nieco podobne nenapadlo a nechapem ako sa odvazia take mamicky "pomachrovat" sa takou lahkomyselnostou a nepredvidavostou 😠 😠 ... a este sa tvaria ze co sa ty cudujes... ale potom je uz neskoro plakat nad rozliatym mliekom... 😒
ja osobne ked nahodou Mimi spinka idem s babyfonom vyniest smetie a vybrat postu ale to je otazka dvoch minut ani to nie.. a trikrat si skontrolujem ci mam kluce aby som sa nahodou nevymkla....
niekde som raz citala ze z juristickeho pohladu deti do 15 rokov nesmu zostat bez dozoru... alebo starsi surodenec ktory ma davat pozor musi mat tiez 15 rokov.. inak to bude pruser pre rodicov!!!

Dani
a kedy je u vas aktualna ta Korzika?

co sa tyka filmov (hm zial mi nic nevravia, i ked by som naozaj neodmitla si zase nieco zaujimave pozriet),
glogg mi nehovori uz trikrat nic... ja som ostala vzdy pri malinoveckach a pod... a kedze som spoznala manzela-moslima tak mi alkac a pod. veci fakt nic nevravia.... uprimne povedane... v zivote som vyskusala vajecny liker, baylis, vodku, rum (hlavne v kolacoch), a cervene vino ako strik... a furt mi tam vadila ta alko-prichut.. tak som sa na to vykaslala 😅 😀
ked sa bavite o kilach... 😝 ani mi nespominajte neviem nejak som nikdy svoju vahu neriesila,vzdy som sa citila dobre, i ked posledne roky sa to na mne usadzalo ako na skameneline... takze mam v plane nieco uz konecne zacat robit.. volakedy som sa furt metala sportovala a potom koli pracovnemu nasedeniu to dost zanedbavala.. moja kondicia je na bode mrazu.. 😖 tak snad zase niekedy vo mne zvitazi zdravy duch.. 😉 😎
minule mi svagrina z alzirska zapotila, ze aj ona musi zacat nieco robit ako ja... hm to ma pohlo a nedalo spytat sa draheho ci som na tom uz fakt tak zle... a viete co on na to.. no tucna nie si ale ked ta clovek porovna aka si bola tak je to na neporovnanie 😝 😝 😝 len ono to je "aj" o tom ze ked sme sa spoznali mala som 19 a teraz budem mat 30.. a "stuardku zo solaria" nemam chut cely zivot hrat.. 😎

Ingrid
no a tie vzory by som si mala castejsie zopakovat, lebo mne sa vidi ze som si uz vytvorila nove ked vidim po sebe tie hrubky.. 😅
raz som vymyslela vybrane slova po hl/ll: odkial pochadzala moja starka (Nadlice) bol tam taky zaujimavy dialekt:
myllo(mydlo) umyvall, hrllo, hrllcka, jello... tak sa s mojim ocim na tom este obcas valeme...
longe(niesom anglictinarka) takze foneticky "londz" je nieco kde je viac moznosti na sedenie... no a McKaffe su McDonaldy v ktorych sa aspon podla mna clovek nevyzna ci je to kaviaren alebo fastfood, i ked to vyzera fakt nobl sediet v gauckoch a pojedat bigmac.. 😕 ved vam stale vravim pridite 😉
dnes boli u nas dvaja z centrali tak sme sa bavili... tak poslu nam architekta a uvidime.. a horne poschodie planujeme obyvat my... len to bude dost brutalna "prestavba" lebo je to len prenajate ale Fateh v tom vidi vela vyhod... usetrime tym padom na nasom miete, nebenkosten, telefone, predame tiefkühlzelle, a hlavnym cielom je aby sme videli nasho tatu castejsie... a aj on si vraj tak lepsie oddychne... ked nebude velke aktion tak si vyvali sunky doma o poschodie vyssie.. a aj nakupy a palenie benzinu za behanie hore-dole nie je bagatel... tak som veeelmi zvedava co z toho bude.. 😎

a drzim palce tvojmu Murkovi nech sa este dozije pekneho veku 😉 a ked sa uz spominaju kiahne dala si nakoniec Elenku zaockovat?? pamätam sa ze si sa nevedela rozhodnut...
tiez mam pocit ze tunajsi pristup je ovela volnejsi... netvrdila by som ze benevolentny ale viac mi pripomina navrat k prirode... 😉

a Zuziprof...
ako sa uz vyssie spominalo myslim si ze je uz vhodny cas zacat sa otacat po hebamme aby bola volna na predpokladany termin... a oni casto baziruju na castejsi kontakt aby ste sa trosku spoznali a ked pride ta spravna chvila co najefektivnejsie spolupracovali v tvoju spokojnost.. 😉 spytaj sa u tvojho zenskeho/-skej lekarky ci maju nejaky aktualny zoznam z vasho okolia... alebo obtelefonuj nemocnice urcite ti poskytnu info... starostlivost hebamme nie je fakt na zahodenie uz pocas tehu 😉 (hlavne take soboty,nedele a sviatky napr.) 😉
ja som na predporodny kurz chodila a velmi mi pomohol (odburat pocit neistoty a strachu z porodu, dozvedela som sa vela noveho, spoznala nove tvare s ktorymi sa teraz vzdy stretavame aj s nasimi ratolestami a i ked je kazda z ineho cesta mame velku temu nase deti 😉 stretnutia su vzdy super a velmi sa tesim a clovek sa dozvie vzdy nieco zaujimave..)a v neposlednej rade predporodny kurz motivoval mojho manzela byt pri porode a teraz si to nevie vynachvalit... 🙂 😉 😵 ja som zacala v 29.tt do 34.tt raz do tyzdna... a aktivity ako plavanie, joga, brusny tanec fakt len pomozu 😉

damy zatial pekny vecer vsetkym....

verohit
autor
27. nov 2008

vysime.. 😅 😅 😅

verohit
autor
27. nov 2008

ach a este ma napadlo pred nedavnom ste sa bavili ci je mrazena zelenina polotovar.. nahodou som citala jeden clanok hamburgska univerzita potvrdila, ze v mrazenej zelenine su zachovane vsetky vitaminy a je presne taka ista ako cerstva... 🙂 🙂 🙂 po obrati prejde sokom mrnutia a je to ked sa nad tym logicky zamyslim ved taky Ötzi funguje na podobnom principe,ze?! 😉 😅 ... avsak veci ako Rahmspinat, alebo nejake zeleniny kde su aj ine ingrediencie su polotovar...
tak pekny vecer ci dobru chut??

pepa5
27. nov 2008

Je ahojte babenky...od kedy viem ze cakame babetko tak chodim na tuto stranku a dnes som objavila aj vas a velmi som sa potesila....
je super citat o com pisu take maminky a ako super viete poradit... 😉
My sme asi viac ako 2 roky v mnichove a konecne po 4 rokoch sa nam podarilo otehotniet tak sme nesmierne stastnyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
v pondelok mame dalsi termin u lekara tak sa uz ani nviem dockat kedy zase uvidime nasho malinkeho...
doki videl ze to bude chlapec tak sme zvedavy co povie tentokrat... 😎 😝
babenky ja som mala posledne dni tolko stresu ze ani neviem ci som uz citila niejake pohyby...myslim ze nie je to normalne...podla prveho dna poslednej menstruacie sme teraz 19tt 4dni a podla velkosti babetka sme 5 dni pozadu
kupila som si knihu denik buducej mamicky a podla datumu narodenia mi to vychadza ze som v 17tt tak mam z toho poriadny chaos.... ☹
mozno mi viete niekto poradit...dakujem
prajem vam vsetko dobre a tesim sa na pismenkovanie s vami 🙂 🙂 🙂
dobru nocku

zuzkaprofant
28. nov 2008

petra no co nevidim si ma predbehla 😀 😀 😀

peti kde byvas v mnichove nedame stretko ja som vo freisingu nedobehnes 😀

geminis
28. nov 2008

ahoj pepi,
vítej a neboj, já v těch tt měla taky chaos...nejlépe se počítá podle poslední MS nebo prvního UTZ! Tak jsem asi neporadila, že, ale nech to na doktorech.
Můj mi vždy říkal, hlavně se nestresujte žádnou odbornou literaturou a internetem už vůbec ne! 🙂
Krásný den, gratuluju k těhu a přeji jen samou pohodu!
PS. Pohyby se říká cítíš kolem 18tt, ale vše je individuální, můžeš je cítit dříve nebo později.
My v Mnichově byli v létě na pár dnů, manžel tam byl služebně, jinak bydlíme v Kalkaru, u holandských hranic.
Hezký pátek všem!

pepa5
28. nov 2008

Zuzka,a preco? co aj ty mas v tych tyzdnoch chaos? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No ja som pri Grafelfingu ale neni problem stretnut sa to by bolo super...manzel robi v Echingu v Ikea tak potom mozme nieco podniknut... 😉

eminis-
dakujem za privitanie som rada ze som vas nasla.... 😉 😎 😝
a mas pravdu je to jedno s tymi tyzdnami hlavne ze je vsetko v poriadku....
dakujem ti za blahozelanie velmi sa tomu tesim...ked som si precitala vase spravy mala som slzicky na krajicku...samozrejme od radosti 😀
prajem vam krasny pohodovy dnicek....

zuzkaprofant
28. nov 2008

ja mam skoro presne tyzden len o par dni menej 😀 😀 takze som 17 plus par dni

geminis
28. nov 2008

pepi,
jéééé, IKEA, to je zamilovaný obchod mého muže, ten by byl schopen tam i spávat.
vždy jsme tam jezdívali na oběd i na kafínko, ale pokaždé to pak holky odmarodily, tak teď jezdíme sami, když hlídá babi...a brzy zase přijede! i s dědou! nám je nejbližší IKEA v Arnhemu, Duivenu.
Máte doma něco z IKEA nebo se řídíte heslem kovářova kobyla chodí bosa??? 🙂

fabienamata
28. nov 2008

Ahojte babenky ,tak ja pokracujem s navstevami, a vas zanedbavam.
Hani ,rychle som pozrela fotecky dvojiciek,su dvojvajecne ze?
Bambulky su zlatucke!!!!!!!!
Vitam Pepi,Mnichov by som chcelaaaaaaaaaaaaa aj ja. Na skok na lyzovacku,a k moru v lete.Super!
Ja tu na severe jaaaaaaaaaj.
Dnes mame velku oslavu Sophi ma rocik!!!
Tak peciem a chystam.

geminis
28. nov 2008

Ahoj holky,

tak jsem se ozvala a dámám jsem napsala, co si myslím o tom nechávání dětiček bez dozoru!! Díky moc za podporu. Když jsem se na to ptala manžela, zda jsem se svým názorem ujetá, řekl "ne, ty jsi zodpovdná maminka". Tak to mě potěšilo. Uvidím, zda mě teď vyloučí ze svých řad nebo mě budou jen ignorovat! 😉 Ale musí vědět, že to v pořádku není...

fabienamata --
júúú, první roček, tak to mocinky gratulujeme a přejeme všechno jen to nejlepší! Tak si tu oslavu krásně užijte.
A ano, slečny jsou dvojvaječné...

U nás nic moc nového, včera jsme měli 23 měsícčků, a vyrazili jsme na US party. V kasárnách to byl děs běs, sice stromeček zapli a měl světýlka, ale byl tam jeden stánek a v něm svařák a reibenkuchen a kolem houf hulících vojáků---nic pro naše holčičky. Navíc kosa.

Dnes nebo zítra bychom měli vyrazit koupit Zuzance ještě jedny teplé botěnky a jeden nočníček. Měli jsme dva a jeden záhadným způsobem praskl..a když trénovat, tak musíme s oběma současně, jinak je boj. Nejlépe by bylo koupit stejný, ale to nevím, zda seženeme, tenhle, tedy oba byly z trodlouše.

Tak já zase poběžím...přeji všem krásný zbytek pátku a super víkend!

fabienamata
28. nov 2008

A este Hani kde si to citala ,ze nachavaju 11 mesacne dieta doma same, ja mam niekedy pocit ,ze sa zakladaju temy,naschval provokujuce. 😖
A ak sa mylim,tak su to nezodpovedne matky,prinajmensom.
Ja chodim zo Sophi aj na Wc ko.Mozno je to pre niekoho divne, ale tiez ked idem von zo smetami a dam ju do ohradky tak stiskam v dlani kluce,aby som sa nevyymkla.
Tak ja zase idem kukn do rury.

pepa5
28. nov 2008

ahojte babenky, konecne som doma z robotky a konecne piatok a dva dni volna 😉 😝 😕
Zuzi no tak to je medzi nami skoro 2 tyz. rozdiel to je sila...tesim sa a ako sa citis?

geminis- no Ikea je super maju super napady a rada sa tam prejdem, jaska ze mame doma toho dost
ja tam chodim dost casto aj ked to nieje az tak blizko lebo taku hodku musim cestovat s S-bahnom
ale da sa to...a maju super kolaciky a kafco to hej 😝

Fabi...dakujem za privitanie no Mnichov je super. a kde byvate vy?
Sofijke prajeme vseeeeeeeeeeeeeeeeeeetko len to najkrajsie k jej prvym narodeninkam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
tak dufam ze ste to super oslavily...
babenky praje vam krasny vikend a nadhernu adventnu nedelu....

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre