Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
29. nov 2009

NO Zuzka to ani nespominaj s tou porazkou. Decera starych sefovcov v pekarni (pred 2 rokmi na prebral iny sef) mala pred par rokmi v 33 rokoch tiez Schlaganfall. Ti poviem to bol sok. Krasna baby, stihla, sportovkyna zdrava ako ryba a toto. Ta sa z toho sice nejako pozbierala ale musela sa vsetko ucit ako kojenec. Rozpravat, jest, chodit, pisat, citat no proste vsetko. A uz nikdy nebude uplne v poriadku. Tak davajte na seba pozor, aj Martin nech sa nenahana, viem ako je to u zivnostnikov, uz len koli detom. Ja tiez uz len cakam, kedy sa zosypem z tolkej roboty. Ale ja aspon nemam rodinu, ja nikomu chybat nebudem.

A Zuzka, to sa vola Rechtschutzversicherung. To mozes ako single ale aj Familienversicherung uzavriet. pogoogluj, musis dat pozor ze co vsetko zaplatia. KEd by si mala nieco cez pravnika tak to potom vsetko zaplati poistovna. Len ako vravim, musis dat pozor, co vsetko poistka zaplati. Lebo su rozne. Inak nie je to zla vec, hlavne ked mas deti, tie mozu fakt hocico vyviest. Ale aj v takych veciach ako, rozvod, nejake ine privatne Streitigkeiten, napr. s Vermieter a tak. Ale tan vas fajn pravnik vam moze poradit. Oni sa v tom tiez vyznaju, ze co je dobre si vsetko dat poistit.

yanni
29. nov 2009

Pavli no v nemecku by som na cierno nic nestahovala, hned mozes mat pokutu a pravnika na krku. Ale ja som uz hovorila s braskom, on vraj pokuka ci sa mu podari ho niekde najs a stiahne mi ten film. Tak ak sa podari, tak ti poslem jednu kopiu 😉

paula
29. nov 2009

Ahoj Kati!
No ja se v tom stahovani vubec nevyznam, slysela jsem, ze znami v cr stahuji nacerno, ale ja bych to ani neumela, ani bych si netroufla, protoze bych se bala. Jen me zajimalo, jak holky prijdou k tem filmum. Protoze kupovat vsechno originaly v obchodech, to se docela prodrazi. 😒
A jak se jinak mas?
Nerikej, ze by jsi nikomu nechybela. Vzdyt rodinu mas. A spoustu znamych. A jednou budes mit i svoji rodinu. 😉

paula
29. nov 2009

Prave jsem uspala L. v pokojicku, ja fakt koukam, jak to jde jednoduse. Vubec ani jednou nerekla (ani vcera,ani dnes) ze by chtela spat v loznici. 😉 Tak je na to asi uz fakt zrala.

yanni
29. nov 2009

No Pavli, tak uz mas velku slecnu doma 😉 Uvidis, ona si na to zvykne a po case uz nebude prechadzat k vam do spalni. Moj brat dlho chodil hore dolu, ale asi v 5tich rokoch uz sa mu asi nechcelo a spal celu noch v jeho vlastnej posteli.

No ja som tiez stahovala, hudbu aj filmy, ale uz par rokov to je tu dost nebezpecne na cierno, lebo oni si ta moze podla tvojej ip-adresy najst a dat riadnu pokutu, dokonca aj trestne stihanie mozes mat na krku. Ale kto sa v tom vyzna, vid Evinho muza, tak stahuje dalej ako by sa nic nedialo. No ale ja som asi fakt überkorrekt (ako mi moj ex vyhodil na oci), ja si nömlich nesadnem ani v mhd na miesto ktore je oznacene pre invalidov, a nie to este robit nieco nezakonne. Ale moj brasko studuje este na vyske a na internate kde byva maju netz tak ze by aj tak nikto nezistil kto stahuje. A tam to robia vsetci. Ale na SK a v Cechach sa to este asi da bez problemov. ale ako som spominala, ak stiahne tak ti to napalim a poslem. Ved adresu mam 😉

paula
29. nov 2009

Kati, to je od tebe mile. 😉 Ja ted uz mam i "packstation" adresu u posty, s tim cislem a kartou. Jsi me inspirovala, tak jsem si tam vsechno vycetla jak to funguje a tim ze ted posilam vice baliku, vyjde me to i levneji, posilat z packstacion do packstacion a hlavne to tam clovek muze dat kdykoliv a nejen, kdyz je otevrena posta. 😉

yanni
29. nov 2009

Inak sa mam Pavli celkom dobre, vela roboty ako vzdy a kazdu nedelu cely den ma hlava boli ako kona ale inak stale po starom. No pokym ma nechyti nejaka chripka tak mozem makat. Len som sa v pekarni rozculila, tam si fakt robia ludia co chcu, vcera mala jedna o 12 prist na poobednajsiu smenu a o 11:30 zavolala ze nepride, no neporazilo by ta. Ja som sa uz vzoprela, a povedala ze idiota robit zo seba nebudem a neostanem dlhsie ani len minutu. Len tak dlho ako je moja Schicht. Ale od 18.12. mam tyzden dovolenku, tak sa hadam nejako zregenerujem a hlavne si dam nervy do poriadku.

Ja ale predsa mam nieco nove. V kancli vraj od 01.12. dostanem novu koleginu z Baden-Württemberg, tak som zvedava ci to nie je len nejaka kacica, lebo oficialne som nic nepocula, len ina kolegyna mi to v piatok vravela a povedala ze nic nikomu nemam vraviet. No tak som zvedava ci v utorok niekto pride. Sice sa dalsie dva mesiace vela nezmeni, lebo ju musim najskor zaucit a drazby aj tak este robit nemoze, lebo to je dost take co moze zle dopadnut ked tam nieco poseries. Ale uvidime, ak fakt niekto pride tak to skusim tak aby bola do februara fit, lebo niekedy koncom februara chcem ist na 3 tyzdne na dovolenku, tak aby nebol problem zo zastupovani
m.

yanni
29. nov 2009

No ta Packstation je fakt fakn. Ja to mam hned od zaciatku ako to vynysleli, tiez m i to jedna kamoska povedala, tak som sa hn ed zaregistrovala. Aj vela firiem posiela do pakstation, napr. amazon, buecher.de aj moja lekaren, kde v internete vzdy objednavam, a mozem si to kludne vybrat aj vecer. U man bol vzdy problem, hlavne ked som este robila u pravnika, tam som robila do 18tej a v dachau som bola tak okolo 18:45 a posta je u mna otrvorena len do 18:30 tak som to nikdy nestihla a v tej packstation to srzia mysli 7 ci 10 dni. tak super.

paula
29. nov 2009

Kati, no opravdu se to hodi. ja si tam ted necham posilat Avon, abych nemusela sedet doma a cekat az balik prijde. 😉
A u ktere internetove lekarny objednavas?
To je dobre, ze budes mit v praci novou kolegyni, aspon toho nebudes mit tolik. Hlavne abyste si rozumely.

yanni
29. nov 2009

Pavli no prave som hovorila s braskom, tak hlada ten film ci sa da niekde stiahnut a ak hej tak mi to vraj nejako posle (ako neviem) ale ja si to potom tu mozem napalit. No tak uvidime co z toho bude. Prave sme doriesili ze ktory film to vlastne je, lebo pod ONCE nasiel asi milion. Chudak ma to tazke so mnou 😀 Ale ked chce mikrovlnku na internat aby som mu daku lacnu obyckovsku doniesla, tak nech stiahne film 😀 😝

marhulka88
29. nov 2009

dakujem dievcata za rady(byvame pri erlangene)...samozrejme ak financ. situacia dovoli dame stahovanie o tom nie je pochyb lebo toto byvanie mi zoziera nerv....inzeraty ohladom byvania (realitky) sledujem odkedy sme sa tu prestahovali bohuzial vacsinou slusne byvanie je za proviz. ... chcem sa vas popytat ktore stranky este by som mohla sledovat so sukromnou inzerciou..pripadne je lepsia miestna tlac?
paula ... tak to ti nezavidim ... nasi susedia sa boli stazovat len raz ked sa nas syn hral s autom rano o siestej nad ich spalnou celkovo vsak okrem toho ze mi vadia zvuky od nich z ktorych sa mi miestami dviha zaludok tak mam pocit straty sukromia ... na svk som sa este ani raz nemusela ist ospravedlnovat susedovi podomnou ani nadomnou ze dietatu v noci musim odsat sople vysavacom lebo je chore...
jooj zeny nabrusena som na toto nemecko neskutocne...este aj to ze mi pomaly schne pradlo davam za vinu nemecku 😀

berynka
29. nov 2009

Ahoj holky, mohla bych se vás prosím zeptat, jak bývá v Německu otevřeno (teď kolem Vánoc) o víkendu... respektive v sobotu? Myslím v normálních krámech a supermarketech... jestli třeba dopoledne otevřeno a v poledne se zavírá, nebo jak? Moc děkuju za odpověď 😉 .

yanni
29. nov 2009

No ja sa uz normalne tesim na tu kolegynu. Aspon sa budem mat s kym porozpravat. Uz mesiace sedim sama v kancli, uz sa rozpravam aj s pocitacom 😀 No dufam ze to nebude nejaka stara rachetla, ktora ma bude len komandovat. Ale necham sa prekvapit.

Inak toto je ta lekaren, ja tam uz objednavam roky, oni aj na recept posielaju aj bez receptu a je tam lacnejsie, a za dva dni pride balik a este ti vzdy aj nieco ako darcek pribalia, v zime casto nejake vytaminy ci hustenbonbosa a v lete ak su nejake lieky co by sa mali v chlöade drzat tak to obalia timi chladivymi gelsackami. A oni nie su len internetlekaren, oni maju aj naozajstnu lekaren, je to niekde vo vychodnom nemecku. No ja som s nimi velmi spokojna. Vzdy vsetko prislo v poriadku.

yanni
29. nov 2009

juj pavli, zase hlava derava, zabudla som link http://www.apotheke-bockau.de/

yanni
29. nov 2009

Vitaminy samozrejme. Renca necitaj 😀 😀 😀 😀

paula
29. nov 2009

Berynka, v sobotu cely den, ted pred vanoci delaji prodlouzeno az do vecera. Horsi je to v adventni nedele. Ve vetsich mestech je snad otevreno, ale v mensich ne. 😉 chystas na nakupy?

Kati, to chapu, jen jsem myslela u ktere lekarny konkretne objednavas, je jich tolik. Ja zatim nemam zadnou oblibenou.

paula
29. nov 2009

sorry, ty uz jsi ten link dala.

paula
29. nov 2009

marhul, jeste Oli co tu na konika taky chodi, ma taky nejakeho "uzasneho" souseda. 😉 😀
Aspon by te mohlo utesit, ze v tom nejsi sama.

neurologia
29. nov 2009

marhulka88
ja davam nemecku za vinu ze pradlo schne rychlo 😉 vecer vyvesiam plny susiak plienok (zmykanie davam na najnizsie otacky) a rano vsetko suche...a mozem zehlit...ako mala by som byt rada ze to je rychlo suche ale ja pradlo pouzivam na zvlhcenie vzduchu lebo je hrozne suchy... 😒

berynka
29. nov 2009

Paula, díky 🙂 ! No jo, chceme vyrazit s manželem 😉 . Jezdíme jen kousek za hranice, ale zatím jsme vždycky byli v týdnu.

yanni
29. nov 2009

Marhulka teraz je uz dost tazke cieco zohnat bez maklera ale citaj hlavne regionalne Anzeiger. Tam byva dost vela privatnych ponuk. NEviem ako v Erlangene ale tu v Dachau mame dva take platky a vzdy je tam vela ponuk aj od sukromnych Vermieter. NO a Erlangen musi byt tiez dost drahy, ale ak nebyvate priamo v meste tak by som najskor popozerala tie inzeraty kolko zruba je vysoke najomne. Lebo sa mi zda ze na Erlangen je 700 € dost. Aj ked zase, Bavorsko je tak ci tak drahe, Ja som v meste s 42 tis obyv. a tu nedostanes 3izb. byt bot 800-900 €. Ale som len 20 km od Mnichova, aj ked uz iny okres, ale ono je to stale velmi blizko pri mnichove. Tu sa tie ceny uz velmi nerozlisuju. Ale Erlangen by mal byt o nieco lacnejsi.

neurologia
29. nov 2009

katka
sa komandovat od kolegyne nesmies dat...ved ty si tam uz stary harcovnik to ona bude novacik.... 🙂

yanni
29. nov 2009

No Pavli, ved ma uz poznas. Ja mam uz sklenu rosu 😀 😀 😀 😀 Zabudam o 106.

yanni
29. nov 2009

No Bei, ale stare sunky si vela o sebe myslia, a hlavne ked su Beamtinnen. To ja ako mlada nemam cancu proti takej 50tnicke. No ale ona ma prist z Baden-Württemberg, tak asi nebude Beamtin, lebo to sa takmer nerobi, ze by prebrali z ineho Bundesland Beamtin, to bude "len" Angestellte a ta som ja ako Beamtin na tom Hierarchie-rebricku potom vyssie,t akze tam ten vek vela nezavazi, skor titul 😉 Ale neboj, ja sa nedam, a ked ma bude stvat, tak ju nezaucim, nech si robi sama ako chce. a bodka 😀

zuzanasaw
29. nov 2009

Steffi, to vies, ze sefovi zateka do topanok, najnovsie dostal od nejakeho vyssie postaveneho kamarata avizo, ze sa do firmy asi chysta kontrola a to je vrajine zuzo - nabehne komando kuklacov a vsetkych vyvedu vraj na dvor a potom si beru len kompetentnych a kontoluju papiere. Ta asi tak ma o zabavui aj on postarane...
Muz robi klasische kancelarsku krysu - je to strojarenska firma a on sedi v kancliku a robi na PC technicke vykresy, podla ktorych to potom produkcia vyraba...

Kati, dik za info ohladom Rechtschutzversicherung, to vies, ze budeme vyzvedat, co vsetko to hradi...

Pauli, no vidis, Laurinka je uz velka holka a casom ju omrzi aj chodievat v noci k vam... ked si doteraz vydrzala, ked s vami spinkala celu noc... 😉

Bei, no ja vam ticho zavidim ten suchy vzduch... u nas v byte je nenormalny!!! problem s vlhkostou. V byte nesusim takmer nic, ale ak sa vonku ochladi pod cca 6°C, rano mame zarosene vsetky okna v byte od vrchu az po spodok. ved to nie je normalne, ze 4 ludia nadychaju tolko vody. Mozno su problemom blbe okna, mozno i vysoka spodna voda a tym, ze sme na prizemi a bez pivnic, ktovie aka je tu izolacia zo spodu. Kazdopadne sa mi zda, ze je to z roka na rok horsie a buducu jesen nas stahovanie neminie...

zuzanasaw
29. nov 2009

Katka, na teba som zabudla... super, ze budes mat novu kolegynu, aspon sa trosku odbremenis... Nedaj sa! a v tej pekarni to tiez neprehanaj... ty si ina akcna zena, neviem si predstavit, ze by si prisl domov z prace o 18:00 a cely vecrnic nerobila 😀

yanni
29. nov 2009

Zuzka, no to si pis ze ja vecer doma nevylihujem. Ved je vzdy co robit. Vlastne mam len jeden vecer volny, väcsinou vo stvrtok, lebo v pondelok mam jogu, pridem domov tak o 20:15, v utorok plavanie a aquafitnes, to som doma tak okolo 19-19:15, v stredu pilates, to pridem este neskor okolo 20:30-20:45, no vo stvrtok som bud o 17 alebo 18 doma, ak nejdem este nieco vybavit, na nakup alebo tak, no a v piatok pridem z pekarni az o 20:30. Takze volne vecery neexistuju. Ale aspon som stale v pohybe a nemam cas sa zamyslat nad tym ze mi po tychto par mesiacoch bez priatela uz ta samota zacina liezt na nervy. Ja som vlastne ani nie sama, vecer pridem domov a mozem ist rovno do postele. A soboty su tiez pracovne a v nedelu mam vzdy Kopfschmerzen, takze som nicoho nei chopna akurat oprat, byt poriadit, trochu pohelit a uvarit obed na pondelok do roboty. Asi by uz bol fakt cas na nejake to mimi, ja by som si asi pri dietati aj oddychla. Pozehlila by som asi v noci popri kojeni, poslapa cez obed aj s mimi. Sice je to tiez robota a narocne s dietatom, ale aspon na clovek nenervaci s cudzimi debilmi a vie co robi a preco to robi. Vlastna krv. No ja fakt neviem, mne uz ta vsetka robota ine na zuzik. Keby som aspon zbohatla, ale to tiez nie 🙄

yanni
29. nov 2009

sory z pekarni pridem az o 21:30. Do 20:00 mame otvorene a pokym poupratujeme je uz po pol 9, a este domov cestovat. No je to o dusu 😖

oli1104
29. nov 2009

Ahoj holky,

je tu mamka, tak moc nemame cas. Zuzi, to je hruza.

Holky, kdyz uz jsme u toho, ja kdyz jsem prisla v 2004 do Nemecka, nebyli jsme v EU amusela jsem jit na jakysi Amt a tam mi dali takovou "zelenou knizku", jako potvrzeni o pobytu. A mam to mesic propadle. Co s tim ? Musim to jit vyrizovat nebo uz ne ? Vite co myslim ?

tak nic, dobrou noc !!

oli1104
29. nov 2009

Jo, jmenuje se to Aufenthaltserlaubnis 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre