Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
8. dec 2009

A viete, ako volam svokru ja? "Starka", kvoli detom 😉

rpinguin
8. dec 2009

zuzi, ty betarka, ty vycitujes a nic nepises 😝

steffi, no mas to vesele s tou Sofcou, nech sa chudatku coskoro polepsi 😀 Ja volam svokru prvym menom. To by ma ani vo sne nenapadlo, ze svokry sa volaju MAMA/MAMKA....som myslela, ze ta je len jedna 🙂

neurologia
8. dec 2009

joooj som rada ze takto nezmyslam sama....veru mamu mame kazda len jednu...ked som povedala ze svokru mama volat nebudem vsetci na mna kukali ako puci ze coooo?aj ja som povedala ze po mene....ved s s nou ani netykam vykam jej tak preco volat mama....to fakt dokopy nejde...aspon podla mna.... 🙂

zuzanasaw
8. dec 2009

Jojo, Renci, citam, ale nechem byt otravna...

A viete, co je nove? Konecne sme sa dnes po dvoch mesiacoch boja s uradmi dopracovali k Freizugigkeitbescheinigung!!! Aj to len na dobre slovo, pretoze muz si zalozil nemecku zivnost, ale zatial ma len danove cislo telefonicky, na oficialne vyjadrenie este cakame postou. A co je naj? Muz nabehol do roboty, ze uz ma konecne to Frei..., co od neho sef chcel a on na to "ALe ved este nemate papriere o zivnosti". Ved na zaklade toho sa to porazene Frei.. vydava! A tak sedi muz uz skor dva tyzdne doma bez prijmu a ktovie ako dlho este posedi, kym uradnicky rozhybu prsteky a napisu oficialne vyjadrenie 😖 😖 😖

Bei, kraaaaaaasny usmev...

Jani, no Boris musel byt cely rok veeeeeeelmi dobry, ked dostal az taku obrrovsku cizmu! Ci to vrece plne zemiakov tam bolo? 😀 A ako Bartik? Uz lepsie spinka v noci?

Steffi, pocitaj s tym, ze mala bude mat dobru traumu z predoslej zubarky, tak len fakt velmi jemne na nu...

Juuu, a ja mam dnes volny vecer a nik ma nezenie do postele 🙂
Muz je dnes na futbale Manchester - Wolfsburg - treti rad za brankou WOB, v sektore "vybranych" fanusikov. Vytesoval sa ako maly chlapec, ze sa k listku dostal. Tak si dnes vraj vycerpal Jeziska 😵 😵 😵

neurologia
9. dec 2009

dobre rano baby,

zuzka to je super ze sa vsetko na dobre obracia...a pomaly sa vsetko vyriesi... ten mm sef je fakt divny 😒 mam pocit ze raz tak potom onak....a koniky este pred domom mate?

mne sa dnes tak nechcelo vstavat....boooze

rpinguin
9. dec 2009

Bea, no a naco s vstavala? 🙂 Neukojis Jozinu dalej? Ja som dala kojo o 8.00 a potom som do 9.00 este zaspala, Maxik vstal o 9.30 a Matilda este spi 🙂

Zuzi, tak to mame doma asi podobne, mna tiez muz nahana vecer do postele, tiez by som vysedavala. Ale chodime vzdy na rovnako, nech nebuntosime 2x, ked tam je Matilda. To Freizugikeit je asi jedna velka zahada, kazdy to dostane nejako inac.

Tak zienky, pekny den, cakam navstevu 🙂

janulka04
9. dec 2009

ahojte, babule...som tu dlllllhooooo nebola...
naposled, ked som bola u dokiho na prvej vstupnej prehliadke, co uz je viac ako tyzden...takze vysledky z krvicky su na vybornu a momentalne sa pripravujem v pondelok do dalsej poradne...
ozaj, viete mi poradit...je v Nemecku zvykom prenatal box? Mysli ten baby kufrik? Lebo to vyzera, ze bud na nas doki zabudol, alebo nic nedostanem ☹
taktiez som mala zaujem o Tripple testy, ale doki mi oznamil, ze to maju len ako Balicek taky...je ich tam pat ci sest a jeden stoji 50€...takze spolu by to vyslo doooost vela....nechali ste si robit toto vysetrenie...ci ako?
a kedy, myslim v akom tt vam zistili pohlavie?
🙂

paula
9. dec 2009

ahoj!
Janulko, co myslis baby boxem? Ja dostala tasku plnou casopisu a reklam, to je ono?
S temi testy nevim, jestli je to jen jako balicek, snad ti poradi nekdo jiny, ja si je delat nenechala.
Pohlavi me dr rekl uz v 12tt, ale ja mu stejne neverila 😉 😀 ale myslim, ze uz by ti mohli rict.

Holky, mam prosbicku na vsechny. V pondeli jsem mela na Elternabendu velky uspech s buchtou a nekolik pani se me ptalo na recept. Mam ho jen v cestine, takze jsem se ho snazila prelozit do nemciny, ale necim si nejsem jista a urcite tam mam nejake chyby, tak se na to prosim podivejte a opravte me. Vyhlasuji soutez, kdo najde vic chyb. 😉 A potrebuji to uz do zitra. 🤐 Predem dekuji.
Tady je ten recept:
MICHEL-SCHNITTEN

1,5 Tasse Mehl
1 Tasse Milch
3/4 Tasse Zucker
1/4 Tasse Öl
2 Eier
2-4 EL Kakao
1 Packung Backpulver
Prise Salz

für die Creme:
500g Magerquark
250g Butter (Backmargarine)
2 Packung Vanille Zucker

200g Zartbitter Kovetüre

Zuerst Mehl, Zucker, Backpulver und Kakao zusammenmischen, dann Eier, Öl Milch unterrühren. Teig auf dem Backblech gießen und bei 180°C cca 20min backen.
Inzwischen die Creme machen. Butter kurz erwärmen, bis es flüssig ist, mit dem Quark und Vanille Zucker zu eine Creme rühren.
Creme auf dem lauwarmen Kuchen streicheln.
Kovetüre im Wasserbad zerfliessen lassen. Mit einem Löffel gitterformige Linien auf die Quarkcreme machen.
Kleiner Tipp: Schneiden noch vor dem die Kovetüre hart ist.
Im Kühlschrank lagern.
Guten Apettit!

dania
9. dec 2009

Pauli, kraaaaasne jsi to napsala, urcite to je k pochopeni. Ja bych to tak rozhodne nezvladla. Docela dobre cviceni, ne? Jestli je tam nejaka chybka, tak se aspon ostatni maminy pobavi, ne? 😀 (Ale jinak se tu najdou i jine borkyne, ktere ti profesionalne poradi, aby tam zadna chybka nebyla)

evinkaaa
9. dec 2009

Pauli - mas IP 😵

dania
9. dec 2009

Tak jsem prihodila fotecky z Normandie 😎

evinkaaa
9. dec 2009

Dani - kraaaasne fotocky 😵 😵 😵 Timmik je veeelky cestovatel 😀

paula
9. dec 2009

Evi dik. Mas 4 body za 4 chyby 😉 😀 😀 😀
Dani, krasne fotky. 🙂

rpinguin
9. dec 2009

Pauli, tak 4 chyby je nejako malo, nie? 😉
Potrebujes to este skontrolovat cele? Musim to napisat alebo to uz mas?

janulka04
9. dec 2009

Pauli, no viem, ze napriklad na slovensku sa dostava taky kufrik a nieco tam byva, letaky, casopisy, vzorky a tak...
a dakujem...no dufam, ze uz budeme vediet 😉

neurologia
9. dec 2009

janulka
ja som dostala v nemocnici tiez casopisy letaciky vzorky kozmetiky vlozky do podprsenky...plno sme toho podostavali na kurze-priprava na porod.....
a triple test som si nedala spravit tak neviem.....

pauli aku sutaz si ty vyhlasila... 😉 no zatial sa teda zucastnila evka....ktora zatial aj vyhrava 🙂

renca no my mame doma ranne vtaca rano ju uz neukojim vstane (tak to sa aj ja musim vyhrabat z postele 😖 )pokukuje ale este nieje hladna cca po hodine chce papat potom zas okukuje okolie a az potom zalomi ale to ja som uz prebrata a postel nehrozi....ked aj ja som taka mna ked uz zobudia rano tak neviem spat dalej...niekedy mam problem aj po kojeni (v noci alebo nadranom) zaspat...

evinkaaa
9. dec 2009

Reni - ci su 4 chyby malo alebo vela to posudzovat nebudem. 😵 Ja som aj Paule napisala do IP, ze vcelku je to ok, len tak malinkate chybicky krasy som nasla. Ale ja by som to tak nechala. 😉

neurologia
9. dec 2009

no podla mna 4 to je super.... 🙂 ja by som tam mala "cervene" more 😲

evinkaaa
9. dec 2009

Bea - urcite by si nemala cervene more. To si len ty o sebe myslis, ale ini to urcite tak nevidia 😵 Ja si este aj teraz castokrat sebe neverim. Ale ked mi povedia nemci, ze to je lepsie, ako u niektorych rodenych nemcov, tak to je potom kompliment. 🙂
Manzel sa mi napriklad smeje, ze ja uz by som mala byt davno nemkou. Ja snivam velmi casto. A moje sny su zväcsa nemecke. Teda, ze v nich hovorim po nemecky a dokonca mam sny, v ktorych su kadejake nemecke skratky, ktore si ja v tom sne sama vymyslim. Ked to rozpravam manzelovi, tak ten sa vzdy len smeje, ze to je fakt uzas, ze uz aj vo sne takto "myslim". 😀

Pauli - mas IP. 🙂

zuzanasaw
9. dec 2009

Janulka, mne tripple test robili niekedy okolo 12.-13.tt a bol to vlastne "balicek" ultrazvukovych a krvnych vysetreni, tiez ma to stalo 53€. NIe je to povinne, takze kludne to muzes odmietnut, ale mozno ti to daju aj na podpis ako "reverz", mne dali podpisat este aj vysetrenie na toxoplazmozu. Ta je podla mna uplne zbytocna, aj ked ti budu mutit hlavu s tym, ake je to pre babatko dolezite a bla-bla-bla. Ved sa k toxoplazmoze mozes dopracovat aj kedykolkvek potom, ved nejdes do sterilneho prostredia...
Pohlavie mi pri prvom dietati povedali okolo 23.tt, pri druhom si este ani v 32.tt neboli isti. Vlastne az v den porodu mi porodnik povedal,ze je to na 100% chlapcek.

Pauli, napisala si to velmi pekne, pochopi to kazda gazdinka 😉 Zeby som vyskusala? U mna sa kamosky uz smeju, ze moje zakusky su vzdy ako z cukrarne. To ja tak stale popeciem na velky plech a hned aj porozdavam 😵 Minuleho roku som im do vianocnych balickov nabalila pernicky, tak toho roku si ich uz aj objednali dopredu 😉 Cim sa samozrejme nechcem chvalit...

Evi, ako tie tvoje pernicky, stale makke?

evinkaaa
9. dec 2009

Ahoj Zuzi,

mozno neveris, ale prave ich vyjedam. Mnaaam. Su fakt skvele. Dnes som zasa napiekla z pol davky. Takze uz mam komplet z celej davky a su zatial stale mäkke a verim, ze mäkke aj ostanu. 😵
Dakujem este raz za recept a radu. 😵

zuzanasaw
9. dec 2009

Bei, sef je fakt divny, nevyznam sa v nom. Na jednej strane sa mi zda ako seriozny clovek a potom jedna tak ako jemu najviac pasuje. Zrejme sa vo firme boja kontroly, maju asi riadne naka...., a navyse ked v okoli bezia kontroly na Schwarze Arbeit...
Koniky este mame, ale nejak uz krmime menej. Decka su chore a ked si predstavim Emku, ze ju treba pol hodiny prehovat, aby sa obliekla kvoli 10min vonku, ani sa mi nechce. Stava sa z nej nejaky domased ☹

zuzanasaw
9. dec 2009

Evka, za malo, som rada, ze sa podarili aj tie dalsie...

evinkaaa
9. dec 2009

Zuzi a ako zdobis medovnicky? Orechami, cokoladou ci iba normalne snehom?

zuzanasaw
9. dec 2009

150g praskoveho cukru na jeden bielok. Cukor ale musis aj 3x preosiat, aby ti nezostali hrcky. Ja pouzivam len toto... Prijemne zdobenie 😉

evinkaaa
9. dec 2009

Zuzi - no to poznam. My sme zdobievali v minulosti s maminkou vzdy iba snehom a niekedy sme ho potravinarskymi farbami zafarbili. Ale rozmyslam nad niecim novym, ako ich ozdobit. Musim nieco vymysliet. 😵

iii
10. dec 2009

caves!
napadol ma konecne slovensky ekvivalent ceskeho parit = zit!

janulka, gratulujem k super vysledkom....neboj, este toho podostavas gratis tolko, ze az. zabudla som, kde v nemecku ste?

zuzi, ta zivnost je viazana na ten jeden konkretny job?
preco myslis, ze je toxoplamoza blbost? mne sa zda byt velmi prakticke vediet, ci sa mas vyhybat mackam/surovym vajciam etc., alebo ci mozes kludne zit dalej ("zit" 😀 )

pauli, myslim, ze janulka nemyslela baby-box 😀 😀

neurologia
10. dec 2009

mne brali krv na toxoplazmozu asi aj 4-krat a som velmi rada pretoze sme boli aj doma a podobne a napriklad nasi maju macky....a potom ked prisli vysledky tak doktor vravel ze nemam imunitu voci toxoplazmoze (neviem ci to moze byt ale tak som pochopila) 😉

janulka04
10. dec 2009

zuzi, mne robili test na toxo uz pri malych, tak viem, ze som ju vraj kedysi mala, lebo mi ju v krvi ukazuje, prekonala a tym to pre mna hasne... 😀
a dakujem, mm to asi zle pochopil, lebo mi tlmocil, ze ten balicek testov, ze kazdy jeden stoji 50€ a je ich tam 5 ci sest, tak sa mi to zdalo akoze 300€ za testy trosku moc, ale aj tak som s nim chcela hodit rec, ste zlate babulky...no dufam, ze nase mrna nebude strajkovat 😀 a ukaze sa 😵

janulka04
10. dec 2009

a este, babulky, ak mozete...kolko ste platili za porod? Ci normalne, ci CS...dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre