Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
10. dec 2009

janulka
ja som za porod neplatila nic (zdravotnu poistovnu mame tu v nemecku) ani za manzela pri porode alebo PDA (epiduralka) sa neplati....

baby ja neviem co ma josy za den ale urcite cikaci pretoze dnes sa mi uz 4-krat precikala ale nakompletku som ju musela prezliect ....

zuzanasaw
10. dec 2009

Ingi, zivnost ma mm "volnu" - proste na inziniersku robotu, ale nie je viazany len na tu firmu. Ak si to tak myslela...

Janka04, tie ceny za testy su dost rozdielne, zalezi od gynekologa. Kym ja som platila za Tripple nejakych 50E, za testy na tehu cukrovku asi 23E, za toxoplazmu asi 27E... Ine holky platili viac ci menej, takze je to dost difernt. Ale ak by si mala vsetky vysetrenia za 50E, tak to mas super! To je asi jediny "negativny rozdiel" oproti slov. zdravotnictvu, kde ti komplet vsetko hradi poistovna...
Ja som rodila na SK, ale zatial som nepocula o nikom, kto by v DE za porod platil...

Ingi, mne tie testy na toxopl. pripadali dost zbytocne, pretoze ju mozes chytit do konca tehu aj kedykolkek po vysetreni. A dalsia vec, mozes vraj mat vdaka tomu postihnute babo. Ide o to, ci by si bola ochotna sa ho vziat. To mas ako tripple, niekto ti povie, ze UZV je nepresny, ale zaroven sa robia aj krvne testy, ktore mozu a nemusia potvrdit Downov syndrom (poznam par dievcat, ktorym vysli pozitivne vysledky, kolko sa kvoli tomu narevali, vystresovali a kontrolnevysledky uz boli v pohode a narodilo sa zdrave babo). A ak aj, vzdas sa toho baba? Takze niektore baby aj kvoli tomu tie tripple testy ignoruju... Ale ak mala Janka problemy uz pri prvom tehu, je samozrejme, ze by som na ne sla.
Ozaj, ak aj vyjdu pozitivne vysledky na toxo, ako sa to lieci? ci len prevencia vyhybat sa vajciam, mackam a pod.?

Evka, ta kamoska, co som u nej piekla tie perniky v pondelok, zdobila aj citronovou polevou a posypavala to tymi malymi farebnymi blbostami - kvietocky, malinke gulicky, tycinky... co sa bezne zvyknu zdobit kolace ci torty. Snad vies... A nic by sa nestalo na tu polevu hodit aj par kuskov na drobno posekanych orechov...

paula
10. dec 2009

ahoj holky,
diky za reakce na recept, uz jsem ho opravila. 😉

janulka, pokud jsi v Nemecku normalne pojistena, neplatis za porod nic. Jen kdyby jsi chtela vlastni beleghebamme, nebo rodit doma, nebo v Geburtshaus.

Holky napiste me jeste nejaky recept na normalni pernicky. Ja mam v kucharce jen takovy divny. A jake koreni? Je tu taky pernikove? Myslim, ze v cr jsme kupovali primo "smes na pernicky", co se dava, kdyz neni smes?

zuzanasaw
10. dec 2009

Pauli, recept na pernicky je na 175.liste. Korenie mozes pouzit aj klasicke pernikove, nemusis robit ani ten mischung sama - myslim, ze v DE sa to vola Lebkuchenwurzen alebo nejak tak 😉

evinkaaa
10. dec 2009

Ahojte,

dnes je tu tichucko. 😵

Pauli - ako uz pise zuzka, mozes pouzit hotove korenie na pernicky - "Lebkuchengewürz" alebo "Honiglebkuchengewürz". Ja som mala uz obidva a obidva su fajn. 😉

Zuzka - budem asi zdobit iba snehom. Uz nemam vobec napady a nestiham a uz sa mi ani nechce piect. Uz mam pecenia dost.
Dnes som dokoncila (co som robila po veceroch) pre manzela pernikovu chalupku. Vzdy si take nieco zelal a nikdy nemal, tak som sa mu ju rozhodla upiect. Akurat som ju dokoncila, takze teraz musi iba schnut. 😀
Ani neviem, co pisat. Nejak mi je blbo, boli ma strasne hlava ☹ .

neurologia
10. dec 2009

evi
tak ze mas pecenia dost ti verim ved si totalne vela piekla.....ja mam na plane este perniky ale mm ma stopol ze to budeme spolu ze aj on chce vykrajovat....tak cakame asi na vikend a popecieme spolu....
inak perniky som zvykla len vajickom potriet ale ked sme boli so segrou mensie tak u starkej sme pernicky zvykli vyzdobit....ved mozno sa to zavedie aj u nas ked bude josy vacsia tak nieco na ne "nacarbe" a kazdemu budeme vraviet ze ona zdobila 😀

dnes sme kupili vianocny stromcek sa vytesujem z neho ako mala sli sme len omrknut aka je ponuka a tento sa nam tak zapacil ze sme ho hned aj vzali....nieje ani velky ani maly ...akuratny sa tesim ked uz bude den D a ozdobime ho

evinkaaa
10. dec 2009

Bei - no, piekla som vela, ale to namiesto maminky, pretoze ta mala malu nehodu a boli ju ruka a nema s nou hybat. Takze musi mat pokoj. A ja som jej povedala, ze napeciem za nu. 😵 Vcera som dopiekla zuzkine medovnicky, uz len ozdobit mi ich treba. Ale to asi nabuduci tyzden. Zajtra a vikend mame maximalne plny, takze nestiham.
My ideme vianocny stromcek kupit v sobotu a v nedelu si ho uz ozdobime, aby sme sa z neho troska pokochali, pretoze buduci vikend sme uz na sk. 😵

paula
10. dec 2009

Zuzi diky, predpokladam ze pernicky jsou medovnocky? Ja pernicky jeste nikdy nepekla, proto se tak blbe ptam. Driv jen s mamkou a co jsem v nemecku, nejak jsem na ne nemela chut, ale letos na ne mam hroznou chut. 😉 Vlastne ani nemam formicky, tak nevim, jestli je budu delat. Ale kazdopadne jsem si recept napsala. 😉 A podivam se po Lebkuchengewürz. 😉

Co jinak delate, krome toho, ze pecete? 🙂

rpinguin
10. dec 2009

Pauli, ja sa tu normalne bojim aj nieco napisat. Ja nepeciem 😀 Mne staci Dankin kolac a sem-tam napecie aj Coppenrath&Wiese 😀

paula
10. dec 2009

Reni, neboj. 😉 😀 kazdy umi, nebo ho bavi neco jineho.
Ty jsi zase maminka na plny uvazek. Jak vam to ted slape? a jak se ti jezdi s "autobusem"?

neurologia
10. dec 2009

jaaaj renca tak sa neboj lebo mi tu tvoje prispevky chybaju 😉

pauli no ja som dnes prebalovala prezliekala umyvala pretoze okrem toho ze sa precikala tak sa este zo 2-krat riadne pos..la ze aj dupacky boli tak so rozmyslala ze ju celu buchnem do pracky..a bude 😎 a este usilovne premyslam nad darcekom pre mm ale nejak ma nic nenapada tak dufam ze ma este osvieti......

rpinguin
10. dec 2009

Pauli, ja by som aj vedela, ale si poviem, ze naco, aby sa mi rit rozrastla do inych dimenzii?
No a s tym kocarom moc nejazdim, Matilda sa tam polezmo nezmesti, tak pockam, kym jej mozem zdvihnut operadlo, teraz chodime na buggyboarde len po okolitych Spielplatzoch. Mesto radsej neriskujem.

Bea, no precikancov mam oboch rano po noci, Maxika pravidelne a Matildu len niekedy. V noci ju neprebalujem, aj tak kaka malo a cikanicku vezme aj plienka. Ked sa jej ale zaraci hodit bobka (bobek to sice nie je), tak to ma tiez za krkom, som aj rada, ze sa mi to zatial nestalo mimo domu 😀

neurologia
10. dec 2009

no v noci neprebalujem ani ja nevyplaca sa to.... 😀 zo zaciatku som mala taku snahu ze aby nebola v tej cike po celu noc ale vzdy sa zobudila a totalne prebrala a myslela si ze je uz den...skusala som prebalit aj pri takom slabulilinkom svetielku aj tak sa prebudila....tak som to vzdala...no mne sa rano este precikana nezobudila...vlastne dnes to bolo prvy raz co sa precikala ale aj to pocas dna.... 😕

dnes som sa kutrala aj v skrini a uz sme dorastli aj do veciciek co nam boli velke...dnes ma na sebe taky ruzovy "domaci ubor" joj chutna je.... 🙂

janulka04
11. dec 2009

ahojte babule, dakujem vam za odpovede....uz som v obraze...asi sa to tykalo privatneho poistenia a to ja nastastie nama, som normal poistena, tak by to malo byt OK 😉
a vy takto vypekate? Ja tento rok nic, som stastna, ze zijem...stahovanie a tak...a medovniky som robila tiez, ale len kvoli malym, to som im naplnila saciky a zdobili o dusu a ja som mala pokoj chvilku 😀
u nas muselo byt aspon 20 druhov a aj to uz na Silvester nebolo co na tanier 😀 ...ale robievam aj vela nepecenych..z piskotov postruhanych, to je sup sup...
tak snad uz buduci rok sa na to zase vrhnem, fakt mi to chyba... ☹

neurologia
11. dec 2009

ahojte,

tak ja som to vcera uzatvorla a dnes otvaram ci ako?

boooozinku tu lialo celu noc a este aj teraz prsi 😒 tak ale hadam prestane do poobedia ked pojdeme von...dnes este musime ist do obchodu kupit stojan na stromcek bo ten co mame je doma na sr takze si musime nejaky zaobstarat ...

idem ja uz ma vola to nase malo vrestadlo...ze by si dalo ranajky 🙂

janulka04
11. dec 2009

neurologia..ty si bea? Viem si predstavit tvoju radost, ked si mau do tej supravicky obliekla...mne tak zostalo par veci zakutranych, ze ved este su asi velke a na pocudovanie, uz som im ani kolkokrat nieco neobliekla ani raz 😠
a plienkova debata bola? Juj, baby...tie splechance az za krk...aaach jaj...uz sa tesim v lete na repete 😀
a Pauli, pernikove korenie si mozes aj doma spravit sama...ak s ati chce 😀 😉
Medovníkové korenie na 1000 g cesta pridáme 5 g škorice, 5 g klinčekov, 5 g nového korenia, 10 g anízu, 10 g badiánu a kúsok vanilky. Všetko korenie pomelieme najemno alebo potlčieme v mažiari a premiešame

dania
11. dec 2009

Cauky holky, u nas se dneska dela zase jedna faze topeni, takze to mame jak na stavenisti. Vy jste ale sikulky, jak pecete na Vanoce. U nas co se tyce vanoc, tak asi o vikendu pujdeme koupit stromecek. Ja jsem teda pro rezany, chtela bych maly smrcek, co opadava a voni. U nas bude stejne jen na 2 dny, pak pojedem na navstevu do Cech. S cukrovim jse jeste rozmyslim, mozna udelam jeden nebo dva druhy, ale jinak koupime stolu a spekulatius a bude...

A kdepak mame Jancu? Snad ji chlapi moc netrapi!

Haha, moc jsem se pobavila, Jani, Pauli, Ingi, baby box by se fakt nekdy hodil, ale nevim jestli by se do nej to nase "baby" jeste veslo, meli jsme si to rozmyslet driv 😀

jabera
11. dec 2009

baby, ja vas moc moc zdravim, prave som docitala a musim ist vysavat, zajtra dojde borisov brat, zevraj len na hodinu 🙂 tak uvidime... bart je proste jedna obycajna bestia a moj manzel vlastne tiez. uz mi obaja lezu na nervy.

tak lena narychlo: zuzka, chvalaprirode za tie frei....., konecne ulava pre vas, aj ked ten sef..hmm...
jozinka je strasne ozajske babo uz, ked sa smeje a timik s tou jeho vaznou tvarou je k sezrani.

pauli a stefka, tak vy ste sa parili!! 😀 vy sa mate.

prave menim plan a idem spat s deckom, lebo uz zas tak desne hulaka, ze to nemoze byt moje! nemoze, ved ja som bola dobra..

vsetky vas pozdravujem, aj nespominane osoby.

evinkaaa
11. dec 2009

Ahojte kocky,

idem vas aspon pozdravit na chvilocku, lebo za chvilu nam dorazi navsteva.
Ja som dnes pucovala cely byt a uz vsade dala aj vianocnu vyzdobu. Takze uz sa vytesujeme, lebo to zavana vianocami 😵 . Vianocny stromcek pribudne v nedelu, tak potom to bude uz komplet.

Jani - a preco ti uz lezu tvoji chlapi na nervy? "Trapia" ta tak velmi? Asi, vsak? A ty nemas cas ani si vydychnut mozno. Chuda... ☹ Velmi ti zelam, aby toto tazke obdobie pominulo a bolo uz len dobre, aby ta boris posluchal a bartik robil radost. 😵

Tak ja zasa bezim. Idem sa venovat navsteve, aj ked sa mi moc nechce 😀 .
Pekny vecer vam vsetkym a este krajsi vikendik a tretiu adventnu nedelu. 😵

zuzanasaw
11. dec 2009

Ahojte, ja len pre mna sokujuce info dnesneho dna. Vcera sa bratrancovej zene narodilo dievcatko. Sice tyzden potiahla navyse, ale Nelinka ma 4800g!!! Tak jej zakazali rodit normalne, co za kazdu cenu chcela, ale poslali ju uprostred porodu na cisara. Neviem si predstavit, ako toto chcela vytlacit. Toto je snad najvacsie babo, o akom som vobec pocula.

Ingi, trhnes rekord? Uz nam konecne ukazes to tvoje brucho? ved aj porodis medzitym 😉

dania
11. dec 2009

Zuzi, ugh!

Chtela jsem i napsat vic, ale pocitac mi zkolabovat a vsechno se smazalo, tak jindy 🙂

jabera
12. dec 2009

zuzka, tu na koni som videla album holky, ktora ma chlapceka s porodnou vahou 5170 tusim.. sa mi zda. ak to najdem , supnem link. ja som mala 4550g a mamina sa nestazovala 😀

no, snad mi bart dovoli trosku popisat, lebo uz sa mi fakt chce. ale bola by som rada, keby sa prebral tak o 20 min. lebo boris ma koncert, ktory chcem vidiet.. tak uvidime..

evik, trapia ma bez " "! 😀 to vies, obcas ma to akosi zmaha, ten zivot, ale potom je zas lepsie. cely problem je, ze nemam kde ventilovat, ak musim tu, potom tu vypustam svoje negativne energie.. tak sory. 😉
ty si desna sikula, uplne ma vzdy chyti sajba, ze aj ja chcem byt tak vianocne nachystana ako ty, ale akosi sa mi nedari.... chalupku mam upecenenu, ale stavebny materail odpociva v pokoji... tak som zvedava, ci ju nazdobim, alebo v januari zozerem.
uzi si navstevu, to sa mi strasne paci, ako spolocensky zijete, ja uz si to ani nepamatam, ake to je..

pauli, myslim, ze ty si spominala stromcek v kvetinaci. no, aj my mame, uz je na balkone, dobre sa nanho pozera. je velmi zlaty, modry smrek a stal 9,90, to sa mi na nom pacilo najviac 🙂
uz len dufat, ze inguskin zazitok s umretim stromu nebude aj u nas, lebo ja ho chcem dat potom do zahrady. nepocula som, ze sa ma vlkadat do bytu postupne, ale ze sa tak ma vykladat von.. ze nie naraz na mraz. tak uvidime, rozhodne aj ja budem hlasit.

inge, ty uz navstevujes vo velkom.. som zvedava, ako nam vysvetlis, ze kto su pre teba "nasi". ci tak familiarne hovoris svokrovcom, alebo ci mas predvianoce s vasimi 😀 inac, ta fotka brucha... vazne, najvyssi cas.

stefi, drzim palec k zubakovi, vlastne idete, ked je sofka chora? chudinka, s tou perou dokusanou.
pocuvaj, a tie tvoje flirtovania na didzine, to manzel vie? 😎 to mna by moj zabiiiiiiiiil!!! keby vedel ..

baby, taka som rozbehnuta, ako sa bojim, ze sa bart preberie, ze musim rychlo napisat, co som vam chcela napisat.
3.12. bolo sudne pojednavanie. to bola streda. a nasa pravnicka nevolala a my sme sa jej nevedeli dovolat(zboznujem ju za tuto zaujimavu vlastnost). a do vikendu sme nic nevedeli. v nedelu prisiel borisovi na facebook mail. od uplne neznamej zeny. bol taky, ze " ahoj slonik, tolko si mi sluboval, ze sa ku mne vratis a miesto toho si sa ozenil. a uz mas aj syna " a take podobne veci popisane. ale slonik bol najlepsi. ... pisala to nejak margita neviemaka. tak sme sa pozreli do podrobnosti a ta krava nevie, ze sa da dopatrat k jej ozajskemu mailu. a mozte hadat, kto to pisal 😀 😀 tak hned hovorim borisovi, ze ked to puci stoji za dalsie anonymy a blbosti, ze sud nemohol dopadnut podla jej tužob, lebo vzdy vtedy robi veci...
no a ked sme sa dovolali pravnicke, tak sme sa dozvedeli, ze nam urcili 100 eur vyzivne, coz je velmi slusne. ona chcela vyplatit spatne od podania na sud a to je vraj skoro rok. to sudkyna zamietla. este sa tam vraj nieco ma prejednat, ale vyska vyzivneho by mala ostat takato. dufam.
ono aby ste chapali, ja uplne beriem, ze sa musi boris podielat na ziveni dietata, mna tam sere to, ze ona decku kupi zabky u cinanov za 70 korun a ona v tom nevie chodit, pritom ma bolave nohy a milostiva ma stekle a malovatka a kraviny, stale nove a proste na sebe naozaj nesetri. a to je este najmenej oproti tomu, jak to decko depta psychicky... to ma stve najviac.
ja inak stale ocakavam, ze ma tu ta zenska musi objavit. nechapem, ze sa jej to este nepodarilo. ona ma ludi vsade, vazne. ale zatial o mne zjavne nevie, lebo to uz by ste si o mne citali ajajaaaaaaaj..

tak, idem asi buchat s vecami, lebo ja chcem ten koncert strasne vidiet a je to kus, tak nech doletime... tak sa majte zatial pekne a vikendujte plodne.

rpinguin
12. dec 2009

zdar zeny,
ja som bola vcera indisponovana.....nehorazna migrena, dve deti do toho, pochytilo ma este aj pecenie, ked som vas tu citala. Nejake Ingwer Makronen som chcela, v recepte bolo, ze vyslahat 5 bielok, ked som po 10min. slahania nevidela ziadny sneh, tak som to vyplastila do hajzla, kde neskorsie islo aj vyplod mojej migreny 😠 😠 😠 Tolko k peceniu, no a chlap mal nocnu, takze super den a piect uz nemienim. Fakt neviem, co bolo s tymi vajcami.

Jani, mas to perne, inac, myslela si aj na taku alternativu, ze trebars si niekym citana, len ta osoba neda o sebe vediet? Ona nas tu kadekto cita a nikto sa neprizna. No a to s tym FB je fakt sila, ale asi je tazke najst v tom veku este nejakeho chlapa, tak je zufala. Teba to vsetko stresuje a prechadza to na Bertika, preto ta aj tak nervaci....(moja mienka), fakt ti chyba niekto. Co nechodis s nim na nejaky Pekip. Ved to je hadam vsade. Aj u vas by si cosi nasla.
Ozi, no a predminuly rok sme mali aj my strom v kvetinaci a tiez zdochol 😲, takze drzim palce, aby ste mali nejaki inu sortu.
My ani nevieme, co budeme mat, uz to vidime, ze na poslednu chvilu kupime nieco krive 😀

Zuzi, moja mamka bola 5kilova, ale isla cisarskym a moja teta bola mensia, ale bola v BEL a tahali ju za nohy von normalne. A este vtedy povedali babke ti porodnici, ze ved ak sa nieco stane, ze ved ma doma este jednu dceru 😀
SOm teda rada, ze rodime v dnesnej dobe s PDA a inymi pomocnymi prostriedkami.

Janulka, tebe som nic nenapisala, ale baby ti to vsetko objasnili. Ja som si tiez nedala ziadne testy robit, kedze vzdy ma Dr. nejako odhovorila a povedala, ze u mna je vsetko ok, takze som neplatila nikdy nic a mala asi 10 UZV+ u Hebamme Akupunkturu a nikde nic (aj tak to nepomohlo) 😀 A kde to byvas vlastne?

paula
12. dec 2009

ahoj holky!
Reni, me se vetsinou taky nic nedari, kdyz me boli hlava, nebo kdyz jsem unavena. Mela jsi se na to vykaslat. 😉
Mela jsi 10utz zadarmo? A i s obrazky? Ja myslela, ze jsou zadarmo jen 3. A nebo jsi to mela "ze znamosti"?

Jani,mame nakonec taky stromek v kvetinaci, koupili jsme ho u Ikei a dostali takovy ten gutschein, ze kdyz ho doneseme zpet, tak dostaneme 5e na nakup v ikei, tak asi pocitaji s tim, ze chcipne. Ja chtela maly na stolek a to maji jen ty v kvetinaci. Rezane jsou jen velke. A drahe. Mas fakt super cenu, u nas jdou az od 20e za ten nejmensi.
Gratuluji, ze uz se u soudu neco vyresilo a k vasi spokojenosti. 😉

Zuzi, to je opravdu uctyhodna vaha. 😉 L. mela 4120g a lehke to teda nebylo 😝 Ale pry vice nez na vaze zalezi na obvodu hlavicky.

Holky, ja jsem takovy tupec. Znate pelisky a tu scenu s plastovymi lzickami?
Tak ja si dnes delala testo na pudinkove kulicky, to se vari takovy husty krem a na michani jsem prvni co bylo po ruce - takovou tu plastovou sterku, co se s tim rozetiraji (studene!) kremy. No a ted mam v cokoladovem kremu bile plastove "nite" 😠 😠 😠

evinkaaa
12. dec 2009

Ahojte,

nakukam len na skok, lebo ideme na narodeninovu oslavu a vratime sa az niekedy o pol noci.
Uz sa tesim, bude fondue. 😵 a nejake salaty. To ja mozem 😀
My sme dnes kupili vianocny stromcek a vybrali sme naozaj nadherny. Krasne vonia. Vonia nam z neho cele auto 😀 . A cena bola fakt uzasna. Presne ako minuly rok, len 10 euro. Stromceky do 1,80m stali 10 euro a od 1,80 stali 20 euro. No nekup to. 😀 😀 😀 😀 😀
Zajtra vecer si ho postavime, uz sa tesiiim.
Inak mam dnes nejaky hnusny den, desne ma boli hlava a je mi na ... ☹

Reni - chuda, teba zasa trapila migrena? Jooj, nezavidim. Ja som mala migrenu iba raz v zivote a to bolo teda o drzku. Mna uz ked boli hrozne hlava, tak mam co robit. A nieto este migrena. Obdivujem ta, ako to napriek tomu, vsetko zvladas. Klobuk dole 😉

Jani - tak aky bol koncert? 😵 A to ked ste na koncerte, tak bartik ti v pohode vydrzi celu dobu bez placu? To musi byt perfektne. 😵 A co chces, vsak aj ty zijes spolocensky, ked ides na koncert. Ale nie, vazne. 😵 No, my mavame navstevy vselijakych kamaratov a kamaratiek velmi casto. Kazdy vikend sme bud my niekde, alebo pride niekto k nam. My to mame s manzelom tak radi. Ale zasa su aj vikendy, ked nechceme nikoho vidiet a len doma lenosit a kukat telku alebo citat knihu. 😀

Pauli - tak to je pech. ☹ Ako si to nakoniec vyriesila s tymi "bielymi plastovymi nitami"? Pouzila si ten krem predsa alebo urobila novy? 😉

rpinguin
12. dec 2009

Pauli, ta moja gyndarka ma davala stale na UZV. Fakt mam aj 10 cb machuli doma, kde nic nevidim. Vsetko zalezi od Dr., co mas. No a si ma pobavila s tymi bielymi nitami 😀 To musel byt riadne ten puding horuci, mna by ani nenapadlo, ze sa to rozpsuti, ja by som na 100pro urobila to iste.
A neviete ako dlho sa slaha sneh? Dlhsie nez 10min? Mne sa to zdalo strasne dlho, tak som sa na to vybodla a odododnila si to tak, ze som mala v chladnicke 2-tyzdnove vajcia.
Pauli a prave som si umyla vlasy a nakydala na ne vsetko-cely ten program, tak som zvedava 🙂

Evi, to fakt dobra cena, ono tak stoja stromceky? Ja nemam ani potuchy, ale pri nasej stalej migracii asi budeme mat tiez zivy. Umelac kupim az do svojho. V

rpinguin
12. dec 2009

onu urobi aj cecina v kvetinaci. Neznasam totiz, ked ihlicie opadava 😠

Akosi sa mi to odoslalo 😲

paula
12. dec 2009

Evi, to jsi z levneho kraje. A ja myslela, ze je v mnichove vsechno drazsi. 😉 asi tam mate vic stromu,nez my tady v NRW. ja tu opravdu pod 20e nevidela. 1,80m tu stoji uz 30e. 😕
"nite" jsem vytahala, ale doufam, ze tam nejaka nezustala.ten krem se ma nechat ulezet v chladu do zitra, pak z neho delat kulicky. Jeste jsem to nikdy nedelala, tak doufam, ze pokud tam bude jeste nejaky kousek plastu,tak vylovim.

Reni a nemela jsi v tech bilkach treba jen malinky kousek zloutku? To vetsinou pokazi. Ja myslim, ze 10 min urcite staci.

neurologia
12. dec 2009

janulka ...tak tak ja som bea

renca veru zltka to zvykli pokazit vsetko alebo my doma pridavame ked ideme slahat bielka aj stipku soli....a ako kura na vlasy?

renca pauli mne robil doktor sono na kazdej kontrole a nikdy som nic neplatila...

evka to fakt lacny stromcek...by som nakupila do kazdej izby jeden 😉 nam vonu robi zatial len advetny veniec 😉

janka to s tou ventilaciou poznam...aj ja mam teraz nejaku potrebu vykecat sa....ale to nejde len tak hocikomu...by som tresla niekedy rada po stole ako poriadny chlap....ale zas ma to potom prejde a chvilku je klud potom ma zas chyti rapel 😉 aaaa vcera ma tak rozladila mamina ked som s nou telefonovala.....achchch co s nou uz....

zuzanasaw
12. dec 2009

Reni, moj postreh - ak vyberies vajicka z chladnicky a hned ich slahas, ide to tazsie, ako vajicka, ktore su trosku "ohriate"...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre