Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

jabera
โ€ข
12. dec 2009

reni, ja som sa tak strasne smiala na tvojom peceni.. normalne si mi naladu urobila... ale to nie v zlom chapes.
to vies, ze ma napadlo, ze to niekto inkognito cita, ale urcite nie ta ona, lebo to by tu uz bola zavesena, to mi ver.
inac, ja som k bartovi strasne dobra maminka, to vazne. vies, ono sa tazko niekedy tie negativne emocie krotia samemu v sebe,a le nanho to rozhodne neventilujem. a ak je tak empaticky, tak ma smolu, chlapec ๐Ÿ˜€ naozaj s tym nic nenarobim, resp. robim, co mozem a dokazem.
ja ti neviem, ci su tu nejake tie, co pises. ja proste nemam odvahu nic navstivit, ani po tom patrat. proste sa na to necitim, sa niekde dovalit ako velryba a cumet na niekoho,komu vobec nerozumiem. nedokazem to...
jo a k tym bielkom, mne sa take stalo len ak trosku zltku ukaplo. nemohla si ho tam trosku pozabudnut?
a hlava uz dufam neboli... to mi ta je luto, tieto desne migreny... s tym sa vobec nic neda robit?

pauli, scenka s lzickami, kde soudruzi z ndr nekde udelali chybu je jedna z mojich celkovo najoblubenejsich.
a tvoje nite v pudingu ma bavili rovnako, ako renkine bielky ๐Ÿ˜€ som hnusna,a le ked ste to obidve tak pekne napisali...
my sme volili tento typ stromceku kvoli tomu, ze tu nemame stojan, tak som fakt zvedava... budem mu drzat palce.

evi, bola som na koncerte, doleteli sme tam, zial neskoro ๐Ÿ˜€ bolo to v evan. kostole a stojim s bartom vzdy tak bokom niekde. teraz som bola v tej predsienke za dverami,a le pocut a vidiet bolo vsetko... skoda len, ze boris hral skor, nez sme dorazili.. ale bolo to krasne. bart bol v satke a tam je uplne kludny, takze to mam na istotu... a snezit nam cestou zacalo, tak sme aj romantiku mali.

a teraz tu straasne snezi, boris mi za chrbtom spieva tichu noc, coz je dost hrozne ๐Ÿ˜€
a bol tu jeho brat a doniesol nam zo slovenska krupky, ale su vsetky solene ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
12. dec 2009

bei, teraz citam, ze si tiez o zltkach hovorila, cize pisala,... asi nejak rychlo prelietavam...

baby, poradte, prosim. je nutne mat na detskej papacej sedacke popruhy na prichytenie? tie take, bezpecnostne pasy, ci ako to nazvat. lebo sme dostali na sedacku pre barta od jeho tety, cize borisovej segry a chceme ju uz konecne kupit... a ja som z toho akasi zmatena....

jabera
โ€ข
12. dec 2009

jej a este som zabudla, ze bart dostal strasny zachvat placu, ked zbadal borisovho brata... zjavne sa dostava do obdobia, ze cudzich neprijima.. presne toto urobil aj na nasu dr.
bolo to celkom vtipne, bart vydaval zvuky, ktore som este unho nezazila. potom to uz vyzeralo, ze trosku prehrava, lebo obcas zabudol, ze chce plakat a uplne prestal, ked som mu dala jest jablko ๐Ÿ˜€ proste zradlo to zachranilo.

rpinguin
โ€ข
12. dec 2009

a zeny, veruze som v tom bielku videla nejaky zlty fliacik....do prdelky, ze mna to za mlada nikto nenaucil....ja varim asi ako David v Preslapoch (serial na Prime, ktory pozeram ๐Ÿ˜€ ) nepozera niekto? Hani, ty len Vypravej?

Bea, ved ty ked si mobilna, sak dojdi s Jozinou na Besucha, ved to nemas daleko, dame keca, uz by si bola druha, ktoru by som videla live ๐Ÿ˜‰

Jani, u vas snezi? Wow, u nas je len kosa, 1 stupen, ale snehu nikde, asi ako kazdy rok. No s tou recou ta chapem, ale pozri na Beu, ta tiez nevie super (Beus, citujem teba, nie su to moje uzavery) a uz predava a pecie kolace na trhu ๐Ÿ˜€
A tie pasy na stolicku, ono take cosi je? Je pravda, ze Maxik z jeho starej vyskocil von, teraz mame tu ospevovanu Stokke, ale aj z tej vylezie. To decko vylezie asi vsade. Niekedy dam fotky do albumu a budete sa cudovat na co ten nepride. Dnes chcel napr.mlieko, isiel sam do chladnicky, zobral si jeho flasku a isiel naplnat to mlieko do flasky. My sme v kuchyni neboli, zrazu som len videla, ze prisiel ku mne a vzal si servitky, ktore lezali pri mne na stole v obyvaku a utekal zasa prec. Isla som potichu za nim a na zemi vyliate mlieko a on jak pucuje, tak pucuje ๐Ÿ˜€ Som sa nanho ani nemohla hnevat, ved pucoval ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜
A pri krmeni si predsa pri nom, takze to ustrazis, ci nie?

Tak zeny, dobruuuu

evinkaaa
โ€ข
12. dec 2009

Ahojte,

prave sme dorazili domov z oslavy. Joooj, bolo super. Nakoniec sme uz len sedeli za stolom, popijali vino a hrali canastu. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Baby, ci mi verite, alebo nie, ale vazne sme za nas stromcek zaplatili 10 euro. Totizto kupujeme kazdy rok stromcek pod 1,50m, pretoze viac miesta nemame a tak skorej taky mensi. A ako som uz hovorila, tie "mensie" stali 10 euro a tie "vรคcsie" stali 20 euro. Viac nie. 20 euro stali dokonca stromceky, ktore boli 2,80m. Aj take tam mali. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Ale to clovek potrebuje pre taky velky stromec asi nejaku halu. ๐Ÿ™‚
A kupili sme ho (ako aj minule roky) pred najvรคcsim nabytkovym centrom v Mnichove - vola sa Hรถffner. Kazdy rok predavaju pred tym centrom vianocne stromceky. A tam maju vzdy take lacne. Tak preco nezajst tam a nekupit ho? Boli by sme blbi. Ja som urcite nechcela dat za stromcek nejakych 50 euro. To potom ziadny a uz len cecinu do vazy. Tolko penazi mi je luto za stromcek. Viem, mozno som skrob, ale zial ja to vidim tak. Jasne, ze ked kupite vianocny stromcek v Mnichove v nejakom zahradnickom centre, tak tam stoji aj 50 euro maly. To je jasne. Ale my sme uz vedeli o tejto "akcii" pri Hรถffneri, tak tam kupujeme stromcek kazdy rok. A je fakt pekny. Clovek by si myslel, ze za tie peniaze dostane uz iba nejaky "odpad". Ale nieje to tak. MAju tam fakt nadherne stromceky. My sme tam stali a pozerali sa asi pol hodinu, lebo sme si nevedeli vybrat ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ . Ale nakoniec mame Nordmanntanne a ta nam po ziadne roky neopadala. Vydrzi vzdy od polovice decembra do konca januara v bytiku a neopadne ani ihlicka. Az ked ho uz nesieme do BIO odpadu, tak po ceste uz opadava ihlicie, ale inak v byt fakt nie. A mam aj pod stromcek deku tu "stromcekovu", takze keby nieco opadlo, tak len vyprasim a hotovo. ๐Ÿ˜€

Reni - tak co? Si spokojna s Avonom? Lubi sa ti samponik s kurou? ๐Ÿ˜ต

Pauli - takze kolacik sa podaril? Ci co si to vlastne piekla? ๐Ÿ˜‰

Jani - super, ze si si koncert uzila, aj ked si nestihla borisa. No, smola. โ˜น Chodievas do kostola pravidelne? Si evanjelicka? A ozaj - bol to uz vianocny koncert? ๐Ÿ˜ต

Ja chodievam na vianoce s maminkou (ked sme na vianoce na slovensku) do evanjelickeho kostola na vianocny koncert. To je vzdy na stedry vecer o tretej. To sa vzdy tesim, lebo je to fakt krasne., Tam vystupuju aj take male deticky a spievaju nejake koledy. Nadherneee. ๐Ÿ˜ต
A o pol noci ideme cela rodinka na polnocnu omsu do katolickeho kostola. Katolik je sice len ocino (my sme vsetci evanjelici a manzel nic ๐Ÿ˜€ ) ale aj tak tam chodievame, pretoze lubime tu atmosferu. JA sa katolicky modlit vobec neviem, ale proste tam sedime a vypocujeme si vianocny pribeh a popocuvame pesnicky. Highlight omse je, ked celkom na konci zhasnu vsetky svetla v kostole, svieti iba vianocny stromcek vpredu a hra organ a vsetci spievaju "Tichu noc...". To je strasne kraaasne. Ked som to zazila prvy krat, tak som mala az slzy v ociach. No nieco nadherne. A odvtedy chodievame kazdy rok. ๐Ÿ˜ต A uz sa tesim aj tento ๐Ÿ™‚ .

Joooj, nejako som sa rozpisala. Idem ja do hajan... ๐Ÿ˜”
Tak dobruuuuuuu vam vsetkym.

neurologia
โ€ข
13. dec 2009

dobre ranko,

evka aj my sme tento rok kupili Nordmanntanne este sme tuto "sortu" stromceka nemali takze sme zvedavy na opadavost ale aj predavajuca vravela ze neopadne....
vcera sme kupili uz aj stojan mali sme ist v piatok ale mm prisiel z prace dost neskoro a uz sa neoplatilo niekam sa hnat ....(mal prist skor ale museli nieco dorobit-dokoncit) inak my stojan mame na sk ale tiez sme ho tam zabudli takze sme si obstarali druhy ale to by sme museli asi aj tak pretoze doteraz sme mavali aj mi take mensie stromceky takze stacil aj ten (je to taka 3-nozka) ale teraz mame o dost vyssi stromcek takze potrebujeme nieco stabilnejsie...

mm dosiel v piatok z prace ze uz mame na sobotu program ze sa idu nakupovat handry (skoro som odpadla pretoze to on neznasa a vzdy som ho musela do obchodov dokopat aj to ste mali vidiet ako sa potom tvaril ๐Ÿ˜– ) ze ide sa to outletoveho mestecka (metzingen) som sa tesila ako mala ...
hned rano sme vyrazili bo poobede-k veceru som mala zas program ja....no bol problem zaparkovat niekde tak viete si to predstavit ten vianocny nakupny osial....
mm kocikoval a ja som urcovala smer nakupovania ale baby bola som velmi prevelmi sklamana ako bchody boli nabite vecami ponuka bola velka ale vam poviem tie ceny boli nehorazne a ze akcia...ako nejake tricko (kukala som pre mm na vianoce) inak kvalita nikde ze 85 eur a to bolo v akcii....ako mne sa to za taku handru zdala dost nadhodena cena ....bluzku som si pozerala obycajna biela nic extra super specialne aby ste si nepredstavovali a ze 200 eur....
ako ja nemam problem dat aj dost penazi za nejaku vec ked si myslim ze je tej ceny hodna ze je to fakt kvalita dobry matros a podobne....

ale aspon sme pokukali pochodili .....ja som poobede mala ist na taku vianocno-mikulassku opekacku malo to byt niekde v prirode....takze sme dosli domov (mali sme trochu casovy sklz) kojila som josy aj ja som jedla a ze potom prebalime a rychlo ideme....(mali sme mat zraz na jednom mieste) vsetko islo podla planu prebalila som ju davam ju do kocika ked som pocula ako nalozila sakra som si pomyslela no nenecham ju v tom tak podme spat opat prebalit iba ked som ju rozbalila a mala to este aj na chrbte (no ja neviem co sa v poslednej dobe takto pokakava lebo kaka aj 2-3krat denne a aspon raz jej to takto vylezie von) takze hybaj pod vodu poriadne ju umyt oblecko oprat a ona herecka na nas velke usmevy(jednoducho voda to je jej paci sa jej v nej vodnik maly) takze supky dupky rychlo obliect a frcali sme ako blazni ze ich mozno este zastihneme hmmmm ale uz boli prec (no procedury umyvania a celkoveho obliekania nieco aj trvaju) tak sme este sli dobry kus ci ich nedobehneme ale nestalo sa tak potom sa uz aj stmievalo tak sme to obratili sli spat aj tak sme domov prisli v totalnej tme ...ako bolo mi luto ze to takto nevyslo lebo som sa tesila ale zas na druhej strane to bolo dobre pretoze jossy chce papat kazde 2 -2 1/2 hodiny takze by som ju musela nakojit vonku a este by sme obidve prechladli ....ale aj tak bolo super taka prechadzka v tme a k tomu este zima tak uz som mala totalny pocit vianoc...
inak u nas v noci z piatka na sobotu snezilo takze sme sa zobudili do bielej krajiny cez den sa to trochu rozpustilo ale vecer ked sme sa vracali z vychadzky opat zacalo snezit... ๐Ÿ™‚
ale ste mali vidiet ako jossy vecer zalomila doslova odpadla taka bola unavena z celodenneho programu-sme jej nedali vydychnut... ๐Ÿ™‚

jabera
โ€ข
13. dec 2009

beus, tak pozeram, ze aj vyste vcera mali zimny temny vylet... skoda, ze vam to nevyslo, zjavne bol vcerajsok v znameni nestihaciek. taketo joskine pokadense poznaam... to je niekedy na porazenie, ze sa to stane vo chvili, ked sa to najmenej hodi. a najlepsie je, ked prebalis, pripadne prave prikladas plienku a prave vtedy znova ๐Ÿ˜€

renci, max je strasne zlaty. mne je sympaticky v tom, ze vsetky tieto jeho vymysly sa tykaju jedala a pitia.. ty ho asi nejak obmedzujes, chudacika ๐Ÿ˜‰ ale ako to uz okukal, ze treba pekne poupratovat! ja si ho stale predstavujem, ako lozi na ten sporak vyjedat..

evi, nie som evanjelicka, ani katolicka. som taky ateista s malou rezrvou, ze co ak ... ๐Ÿ˜€ ale cim som starsia, tym viac sa radim k bezvyhradnym ateistom, az sa bojim, ze ma za to pan boh potresta..
tiez sme chodili na polnocnu kedysi, ta atmosfera je krasna. ako dieta som to milovala, najviac sa mi na tom pacilo, ze mozem byt tak dlho hore a ocumovala som betlehem celu omsu. to sa mi dodnes velmi paci...

a tu zasa snezi a teraz veeelmi pekne. asi obleciem krpca a pojdem mu to trosku ukazat, myslim, ze by sa mu to mohlo pacit. este take nevidel a na balkone to akosi ignoruje..

evinkaaa
โ€ข
13. dec 2009

Ahojte,

Jani - aj moj manzel je ateista. ๐Ÿ˜ต Ale svadbu v kostole sme predsa len mat mohli. Islo to celkom lahko, ani som to nechcela verit. Ale nas evanjelicky farar v mojom rodnom meste je velmi "cool" a nevidel v tom ziadny problem. Dokonca manzelov svedok je tiez ateista a tiez s tym nebol ziadny problem. Vsetko sa nejako vyriesilo a nerobil nam "problemy". ๐Ÿ™‚
Tak co? Bola si s bartikom na vylete po zimnej krajinke? Pacilo sa mu to biele "cudo"? ๐Ÿ˜€

Bea - takze nakupy bolo jedno velke sklamanie? โ˜น Ja neviem, ale mne sa tiez zda, ze v takychto outletoch su vzdy dost vysoke ceny. Ja som tam malokedy nieco kupila, lebo sa mi zdalo vsetko drahsie, ako v meste, aj ked mali akciu.
Este zhanas surne bielu bluzku? Skus nakuknut do St.Oliver, Esprit, H&M alebo Zara, ak tieto obchody pri vas mate. ๐Ÿ˜ต Urcite tam nieco bielo bluzkoidne najdes ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ .

zuzanasaw
โ€ข
13. dec 2009

Bei, my sme boli tiez v dvoch outletovych mesteckach (Wolfsburg a Bremmen) a tiez som z toho bola velmi sklamana. Kupili sme tam akurat tenisky pre decka, co som potom zistila, ze rovnake ako pre Nikusika maju aj tu rovno u nas v Deichmane. Oplatil sa nam tam akurat Esprit, tam sme nakupili za dobre ceny. Ja som fanda zliav, ale v tych obchodoch sa mi to este stale zdalo riadne prehnane. A ze vraj outlet ๐Ÿ™‚
Skoda tej opekacky, ale to je mi stale zahada, pripada mi to ako zakon schvalnosti, ze vtedy ked sa najviac ponahlas sa tie nase pokladiky pokakaju, ze?
A to prekakavanie naskrz, to poznam od Emky, Dominikovi sa to stalo fakt len parkrat. Takze nezufaj, pri druhom to bude mozno lepsie ๐Ÿ˜ต

Aj my chceme sneeeeeeeeeeeh! Overaly sme uz vyskusali, ale zatial len do zimy ๐Ÿ˜–

neurologia
โ€ข
14. dec 2009

dobre ranko baby,

teraz tak narychlo neskor napisem poriadne....

aky tuk pouzivate na pecenie ako nahradu nasho palmarinu?dakujem ๐Ÿ™‚

rpinguin
โ€ข
14. dec 2009

hahhaa Bea, no ja maslo ๐Ÿ™‚ co zasa vypekas? Inac ja som medovnicky vcera z casaku Eltern a chlap mi povedal, ze ci som tam zabudla dat cukor...ved nepisali, len med, tak naco, ale maxikovi chutia, asi este urobim davku.
inac Metzingen ja moc nemusim, je tam vsetko kade-tade rozlezene a vsade treba chodit autom. Take mestecka su lepsie, kde vysadnes, vyberes kocar a mas vsetko vedla seba. Co sa cien tyka, no ja by som aj nakupila, lenze mne sa akosi nic ani nepaci v poslednej dobe..... a na slona aj tazko nieco kupit ๐Ÿ˜€

Jani, neruhaj sa, ty jedna ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜

inac u nas je kosa nehorzana, 0 stupnov, vcera sme ani vonku neboli, ale dnes teda musim ๐Ÿ˜Ž

jabera
โ€ข
14. dec 2009

caute,
aj tu je kosa, ale prekrasne! bart ma sneh na haku, ale pekne z toho vzduchu zaspal..

bei, ja pouzivam , no a teraz som to zabudla. chce sa mi napisat, ze pamela,a le myslim, ze je to sanela?? v zltej krabicke a mimo studeneho regalu. tusim sanella, sa to pise.. to som ti pomohla, fakt, hahah.

renci, ty sa ruhas, ze na slona! ty si predsa krasna matka a vzhladom k tvojmu veku! ๐Ÿ˜€ mnohe by sa tesili, tak vyzerat.

jabera
โ€ข
14. dec 2009

preco, ked moje dieta spi jak poleno tu nikto neni????? ๐Ÿ˜–

neurologia
โ€ข
14. dec 2009

janka ja som tu to moje pre zmenu nespi-inak by sme boli vonku .....

neurologia
โ€ข
14. dec 2009

renca ta citujem jedine mamka sa tvari normalne ๐Ÿ™‚) ale pekne sa tvarite na fotkach vsetci..matilda tak babatkovsky ale to aj josy fotka by bola super len ona hodi nejaku tvar...co sa mne celkom nepac.... ๐Ÿ˜€ hmmm inak aj my sme sa fotili v piatok na vianocny podrav co chcem vyrobit a..teda ja som fotila ju (na mna aj tak uz nik nieje zvedavy ๐Ÿ˜‰ ) ved potom kuknete a mozte okomentovat...modelku..

janka ty cislo tak ja sa tu tiez ponevieram a ty vtedy zmiznes.... ๐Ÿ˜€

inak nam sa sneh do rana rozpustil ale teda zima ostala ako v ruskom filme...no ale cez den opat zacalo snezit ale ked dopadoli tak sa rozputili...
vcera sme bolipozriet toho byvaleho mm kolegu co tu je na sluzobke tak sme boli v lindau pokukat aj vianocne trhy tam boli tak ze sa prejdeme pomedzi stanky..a dobre sme spravili konecne mam pre maminu darcek...vobec som nevedela co jej kupit (ked jej len tak lahko neulahodite)kupila som jej rucne malovanu vianocnu gulu...prekrasna je tak dufam ze sa jej bude lubit inak beda....
a ocinovi som objednala taky neviem ako to spravne nazvat tak hodim link:

http://www.wedo.de/index.php?id=3532&lang=2

minule vianoce som nieco podobne ale od filofax-u darovala mm a mojmu ocinovi sa to pacilo...je kamionista takze sa mu zide pozakladat si rozne faktury a podobne paksamenty...a je to velmi pekne...

inak v lindau bolo pekne ale hrozna kosa a este ako fukalo....brrrrrrrr jedine josy bolo pekne teplucko zachumlanej v kociku....joj a este sa musim pochvalit som soferovala....som si to uzila...

evinkaaa
โ€ข
14. dec 2009

Ahojte,

aj my mame este sneh, ale fakt uz malicko. Zima je zato ako v ruskom filme ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Dnes poobede som bola nakupovat a vzala som si kozene rukavice a teplu vetrovku. Ale zabudla som ciapku. Bola mi strasna zima na usi ๐Ÿ˜ข
Vcera sme postavili a ozdobili stromcek. Takze vianoce u nas zacali ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต A teraz tu tak kraaasne vonia.
A dnes som este dokupila vianocnu ruzu a vyzdoba je komplet. ๐Ÿ™‚

Zuzi - dnes som konecne ozdobila medovnicky, co som piekla podla tvojho receptu. Podarili sa fakt skvele, su stale mรคkke a velmi chutne. Vonaju strasne krasne. ๐Ÿ˜ต Polovicu som namacala do cokolady a ked vyschli, tak som ich este dozdobila navrchu bielym snehom a druhu polovicu som zdobila iba bielym snehom. Take jednoduche, ale pekne. ๐Ÿ˜ต

Jani - takze bartovi sa nepaci sneh? ๐Ÿ˜’ No pockaj, neskor ho budes musiet hnat, aby prisiel domov na obed. ๐Ÿ˜€

Reni - kraasne fotocky. A preco neni na nich manzel? Ci on vas fotil? (viem, ze casto pouzivas samospust, preto sa tak pytam)
Ja som tiez vybrala jednu nasu fotku a dala urobit vianocne pohladnice na foto papieri. Akurat som ich dnes odoslala. Vydarili sa velmi pekne. ๐Ÿ˜ต

Bei - pekne darceky si kupila. Tie malovane vianocne gule maju aj na vianocnom trhu u nas. Su krasne, tiez som ich obzerala. ๐Ÿ˜ต A to, co si kupila ocinovi, som ja tiez mojmu darovala predminule vianoce. JE to fakt prakticky darcek a pritom velmi pekny. ๐Ÿ˜‰
A este som nieco chcela.... ๐Ÿ˜’ aha, uz viem... mala josy je rozkosna, len co je pravda ๐Ÿ˜ต

rpinguin
โ€ข
14. dec 2009

Evi, tak tam uz mas jednu gycovinu ๐Ÿ˜€
Jani, diky za kompliment ๐Ÿ˜‰ ja ale verim v tom, ze pekna je kazda zenska, len nie kazda vie, ako sa nou urobit ๐Ÿ˜Ž
Bea, a kde su tie fotky vianocne? Ved tam nic nemas.

evinkaaa
โ€ข
14. dec 2009

Reni - a co je podla teba gycovina? ๐Ÿ˜•

rpinguin
โ€ข
14. dec 2009

no myslim to srdiecko ๐Ÿ˜Ž

evinkaaa
โ€ข
14. dec 2009

Srdiecko?! ๐Ÿค

dania
โ€ข
14. dec 2009

Cauky baby! Teda, ja vubec nestiham docitat a psat uz vubec ne. Meli jsme ted par dni rozdelanej comp, porad jsme se v nem vrtali a preinstalovavali, ale ted uz se to zda vsechno zase v poradku. Reni, super obrazky, to srdicko je fakt extra-kyc ๐Ÿ˜€ Ja jsem premyslela, ze bych vzala T k fotografovi a udelali par obrazku pro N jako darek, T a pak jeste T se mnou. Normalne delam fotky rada sama, ale ted u nas neni ani jeden koutek, ktery by vzdalene pripominal atelier, venku zima, ze by psa nevyhnal... Mate nektera zkusenosti s profi focnim? Asi by to bylo dost drahe, ne? Ja jsem nikde ceny nenasla, vsude pisou individualni. Nebo me napadlo pronajmout atelier na hodku, dve, nevim ale jestli by se T nechal prekecat ๐Ÿ˜€
Evi, teda vy porad parite! Ja chci taky. Ale taky budu, pozitri mame firmni party, juhuuuu!

evinkaaa
โ€ข
14. dec 2009

Dani - "neparime porad". To sa ti len zda ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Ohladom profi fotenia ti neporadim. Este sme sa nedavali tu fotit v atelieri. Ale urcite je to drahe. JA som nasla nejake info a to zalezi tiez od mesta a od poctu osob a konkretnych poziadavok. Ja som napriklad nasla u nas v Mnichove ponuku v jednom fotoatelieri, kde pisu, ze na hodinu stoji portret 79 euro a dalsia osoba k tomu 10 euro. No urcite je to dost odlisne k mestu odkial si ty. Ale urcite je to drahe. Ale ako darcek je to vynikajuci napad. ๐Ÿ˜ต

dania
โ€ข
14. dec 2009

Hmmm, Evi, diky! Ja jsem nasla nekde 150 za babyfoceni, coz se mi zdalo dost neprimerene. No nakonec mozna zbastlime nejaky koutek a odfotime sami, ale s mimcem je to v tomhle ohledu jednodussi, kam ho polozis, tam ho najdes, to nahnat batole do vymezene prostoru s pozadim vyzaduje vic zrucnosti ๐Ÿ˜€ V atelieru jsem si rikala, ze by ho mohlo inspirovat nove prostredi a taky bych se na fotce mohla objevit i ja ๐Ÿ˜Ž Samospoust je sice dobra zbran, ale kdyz chce clovek poradne zaostrit treba na oblicej, tak to bohuzel nejde, to je pak vec nahody spis.

dania
โ€ข
14. dec 2009

Ted jsem prave mela mensi nehodu, poklizela jsem kramy po zemi a kopla jsem nezne do psa (takove te prodluzovacky rozmnozovacky, na ktere je napojeno X domacich spotrebicu) a zpusobila blackout ve vypocetnim stredisku (pocitac, tiskarna, repraky a podobne nesmysly). A po nahozeni pojistek vyslo najevo, ze ten "pes" to nevydejchal. To nechapu, jen jsem o nej v podstate zavadila. Ale co, uz je vsechno znovu zapojeno a zitra koupime novej.

dania
โ€ข
14. dec 2009

Jo a jeste jedna novinka u nas, T ma plastelinove obdobi. Zacalo to pomerne nevinne, delala jsem mu zelvicky, snecky, houbicky, valeckovali jsme spolu, pak zacal T michat barvy, coz me prvne drancovalo nervy, ale pak jsem pochopila, ze to asi jinak nejde, ale ted T zacal patlat plastelinu vsude, zacpava s tim veskere otvory v hrackach, cekam, kdy se vrhne i na vybaveni bytu. No az na to, ze mame plastelinu vsude, super zabava ๐Ÿ˜€ Jo vlastne me ta plastelina puvodne napadla koupit, kdyz si jednou T zbastlil jakousi hmotu z rohliku a pak si ji tvaroval, az ji nakonec nacpal do nejakeho konektoru, co Nicovi lezel na stole ๐Ÿ˜ melo me napadnout, jaky to nabere smer ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
15. dec 2009

Ahojte ,

renca ospravedlnujem sa za foto ja som ich vecer tam aj chcela dat ale ked som ich kukala ze ich zmensim tak mi hned padla jedna do oka ze tato bude na pozdrav a ze skusim ju upravit ze ako to pojde a tak...a nakoniec som sa do toho tak zazrala ze....som zabudla co so chcela spravit povodne a ten pozdrav som dotiahla dokonca takze uz je nakompletku hotovy a caka na ten svoj cas posielania...ale uz som chybu napravila a foto je v albume ale toto su "surove" zabery....

dani vy to volate pes? my zas cert teda dufam ze myslim to iste ako ty....

baby ake srdiecko myslite ja vobec niesom v obraze...?????? ๐Ÿ˜–

dnes musel mm ist na 8:00 do prace tak bol cely vykolajeny ze ako sa musi ponahlat aby to stihol a ze kto to videl ist tak skoro.... ๐Ÿ˜€ oni maju totiz flexibilnu prac dobu a obycajne chodieva na 9:00 lebo on rad pospi a vseobecne sa smochce a vsetko mu trva neuveritelne dlho ...no a dnes maju nejake jednania ci nieco take a musia tam byt vsetci na 8:00 .....

neurologia
โ€ข
15. dec 2009

uz viem ake srdiecko myslite....myslite to co ma renca v albume?

dania
โ€ข
15. dec 2009

Bei, no jasne, TO srdicko ๐Ÿ™‚ Ja taky mam problem se dostat rano vcas do prace, casto ponocuju, tak vylezt z postele pred 8 je pro me boj, vypravit se s T a hodina cesty do prace, jsme rada, kdyz dorazim na 9:30. Ale nekdy jsem fakt "ranni ptace" a jsme tam uz v 9!
Jinak super fotoserie๐Ÿ™‚ Mne osobne padla do oka ta predposledni fotecka! Josi je kocka ๐Ÿ˜ต A novorocenku se taky chystam jeste udelat, vzdycky se s tim babram nekonecne dlouho. Porad jeste doufam, ze neco aktualniho nafotim, ale kdy???

jabera
โ€ข
15. dec 2009

caute jezibaby,

beus ๐Ÿ˜€ , tak co si sa predtym kryla, no... ked som tu hladala dusu..
pocuvaj, ty si vaaazna fotografka! normalne umecke fotos si porobila. ja sa chystam pofotit vianocne trhy a posalt mamine, ona mi poslala bratislavske, ma to normalne pichlo pri srdci...

dani, ja som sa zlakla, ze kopes do vasho psa! ale to si ho pekne nakopla, ked si pol baraku zrusila, hahahha.
timik a plastelina... no, to su pre mna vsetko mementa, musim si to pamatat..
pokial pojdes do toho atelieru, tak potom daj infosky, som celkom zvedava. mne sa zvacsa moc nepacia tie foky, ale niektore su pekne, zalezi od fotografa, ci ma aj trosku citenia v sebe. mozno by si trafila nieco peken aj tou samospustou, ked ich urobis vela.. no skus, hlavne aj nam ukaz potom.

renci, to srdiecko je dokonaleee!!!! hahahha, som sa smiala. to je ako do takeho letaku o rodine. vyborne, naozaj. aki ste stastni, az by vam clovek mohol zavidiet.. tak ma nalamuju tvoje slova, ze normalne zacinam uvazovat, ze som vo veku, kedy by som sa mala zacat malovat... stale som to oddalovala, ale tusim si kupim malovatka a uvidim.. snad budu mat dlhu trvanlivost ๐Ÿ˜€ alebo aspon krem si mozno kupim..

evus, bart ten sneh proste nevidi. ale chrape ako poleno vonku, to ma fakt tesi. dnes spal 2,5 hodky vonku, skoro som zmrzla. on je teplucky a zjavne spokojny...

baby, my uz sme v sportaku, on uz sa vobec nevtrepal do hlbokeho koca. a zjavne sa mu to viac paci, ze sa vie pohnut trosku. dnes sa zobudil o 4.12.. na margo skoreho vstavania... skoro ma slahlo. ale prisiel moj manzel, ktory mi ho odniesol a ja som spala do 8.20!!!! sice sa mi o bartovi snivalo, ze place a nechce sa nakojit ( asi som ho pocula revat) ale aj tak ma to velmi osviezilo, tolko spanku. uz nech su prazdniny,. mozno chlapcov zostahujem k sebe, hahah. ale to by neslo, lebo boris stale kasle ako prasa a barta to obcas budi aj cez stenu ๐Ÿ˜–

dania
โ€ข
16. dec 2009

Potes koste, dneska je den, prvne jsem v noci nemohla spat, pak jsem konecne usnula a zdalo se mi, ze T spadl ze skaly a ted jdu k zubari, protoze jsem si vcera ulomila korunku. Ale vecer mame party v praci, tak to uz se tesim. Pekny den vsem.

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre