Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
15. feb 2010

ja sa stale pytam, co teda ti nemci v nedelu robia? vcera opat naaadherny den, biely sneh, a uplne prazdno vsade

bei krasne fotky, ste naozaj velmi sympaticka rodinka, pristane vam to spolu. joss je taka jemnucka a krehucka, marcel je oproti nej ozajstny dunco. musim uz spracovat tiez nejake fotky, aby si sa pozrela a porovnala 😉 a velmi sa mi paci zariadenie vaseho bytu, pripomina mi moje casy z roznych podnajmov 😀

ach, marcelko inak nechce cumlik, nechce spat v detskej postielke, nechce fllasku, a hlavne nevie byt sam....preco sa moje deti odlisuju od ostatnych? zacinam mat podozrenie, ze chybu robim ja. u elenky som si este povedala, ze je to individualna zalezitost, ale ked ma aj druhe dieta presne tie iste stereotypy chovania sa? co si mam o tom mysliet?

tak ako ste oslavovali valentina? u nas bolo obdarovavanie jednostranne, dostala som CD Tindersticks 🙂

dania
15. feb 2010

Cauky baby,
Pauli, nojo, jeli jsme tam kvuli sankovani a vcera znovu 😉 Moc jsme si to uzili a zas tam nebyla ani noha... Malem jsme jeste pred tim zvladli koupit lyze na blesaku, ale nemeli k nim boty (nastesti, jinak bychom meli zase doma o par kramu navic). A kde mas profil? A fotecky?

Evi, tak jsme medailove vyrovnali 🙂

Ingi, teda to mate ale zlatou sousedku! No je to od ni mile, musis vypadat opravdu uz bidne 😉

Jo a valentyn u nas zacal tim, ze nas T probudil necekane brzy a byl hrozne protivny, a do toho prohlasil N ze to nevadi, vzdyt uz jsme stejne dost vyspani, kteryzto nazor jsem stezi mohla sdilet, teda mozna on a T, kdyz vzdycky odpoledne vyspavaji... 😠 Tak jsem ho zprudila hned po ranu, ale nemel provokovat. Ja jsem vzdycky po ranu strasny mrzout, nebo spis naslapna mina, to je presnejsi... chjo, nezabily byste me?

neurologia
15. feb 2010

Ahojte babenky,

joss vam vsetkym dakuje za komplimenty.....

vcera sme mali "domace kino" von sme vtacikom zakvacili tie gulicky co mozu zobkat....tak teraz sem chodia ako na hodiny klavira ...je velmi zaujimave ich sledovat....akurat na ten smer mame velke okno ....

sli sme von trochu odhrabat sneh...a aj auto sme mali zasnezene tak ze odhadzeme aj z neho a viete co sme mali nakreslene v snehu -hakove krize...tak sme ostali taky zarazeny...a potom na druhy den ideme von s malou (vzdy chodime okolo auta mame ho tak zaparkovane-ze musime) a iba pozerame a niekto nam chcel odtrhnut ten znak (viete aka to je znacka auta) vpredu na kapote...ale je tak nejak pevne namontovany tak sa mu to nepodarilo a tak ho "iba" roztrhol na polovicu (je to akoby z nejakeho kovu/plechu)tak to teraz tak nejak odstava...a ako do toho ryl tak aj kusok z masky nam odlupil....
aj domacich sme zavolali nech sa na to kuknu-jednoducho aby vedeli co sa stalo...tak boli sokovany...sme s nimi trochu kecali tak ze je ten fasching tak mozno bol niekto podgurazeny...ale aj tak....to cloveka stve ze mu niekto takto poskodil

dani ty nasa mina teba by me nezabili...to moj mm vzdy rano cez vikend ze aky je nevyspaty bo joss uz od 7:00 rano zije....tak len nanho kuknem...ze niektore detska ani tolko nespia ze nasa joss spi velmi dobre...

inga a cumlik chces zaviest kvoli tomu aby bol marcelko aj chvilku sam...ze? ale zas napriklad teraz spominas aka je elenka samostatna mozno bude aj marcelko ked uz bude vacsi...ze teraz si ta "uziva"a potom uz bude "velky"...ci nie?

pauli kde mas foto...?

verohit
autor
15. feb 2010

Caves zenule, vsetky vas velmi pozdravujem, dufam ze sa mavate i s rodinkami krasne....

my sme sa v sobotu vecer vratili po tyzdnovom pobyte z detskej kliniky ☹ Mimicka nam chytila nejaky virus a dostala zapal pluc.... 5 dni v kuse mala 40horucky a na infuzii... tri dni trvalo kym zabrali antibiotika takze sme mali riadne chicago... teraz je uz lepsie hlavne ze sme doma, este je chuda taka unavena a znicena.... pluca su uz ciste teraz uz len trochu na prieduskach... takze sa doma rekonvalestentujeme.... 😉

a vy, dufam ze ste krasne valentinovali... (my sme boli vcera spolu doma a to bolo to najkrasie) 😵 a ako fasiangujete??

Bei foto este len skuknem, ale uz teraz vam udelujem pochvalu 😵 😉

a Ingrid, tvoje deti sa vobec od inych neodlisuju, su presne take ako maju byt!!! a ved teoriu poznas sama velmi dobre.. nähe,nähe,nähe..... i ked je to fakt o dusu... my to mame teraz....uz vyse tyzdne, nemam sancu ist na hajzel, atd... a to mame dva roky, ale zase sme chory... takze citim s tebou viem o com je rec... drz sa, o nejaky cas, sa zacne Marcelkovi urcite pacit, ked sa s nim Elenka bude hrat... 😉 😵

zenule idem, mam hory-doly roboty.... budu som nasla po tyzdni ako som ju zanechala a este mam plnu vanu pradla na pranie, v kuchyni a v obyvacke akoby padla bomba, a kose sa presypaju odpadkami... az mi je zle.. 😎 😒
ahojte a pekne popoludnie..

verohit
autor
15. feb 2010

ach a bei, to domace kino sme mali pred rokom aj my, az sme museli nakoniec nasadit velke cierne vrany.... lebo sme po tych kinach mali take obsra.. okna, ze to nebolo mozne, tie vtaky sa ucia rychlo, najprv boli mile, aj nam sa pacili, ale potom mali v sebe uz tolkej drzosti.zacali nam nalietavat do okien a skriabat ich .... takze sme ich presunuli dole v zahradke maju co zobkat.. 😉

mammy81
15. feb 2010

Ahojte kocky,
juj Verus skore uzdravenie malej,takze ste si to odlezali v nemocnici- nezavidim 😖 ja stale hovorim najhorsie je ked je dieta chore ☹ .

Bea krasne fotocky som sa pokochala 😵 neviem preco mi pripomina Joss moju Sofcu.

Inga no mat takych susedov by som brala my byvame v bytovke asi 6 a z toho s dvomi uz nekomunikujem 😠
Marcelko take sidielko spania nema,on ti nespi ani cez den??Ta obdivujem ziena 😕

Evi no poviem ti pravdu ze som chcela aj pozerat otvorenie len zial ma unava zmohla a som dufala ze niektory program to mozno bude opakovat lez mylila som sa.takze som nevidela.Biatlon som skukla to je moje 🙂

Hanka tak stastnu cestu prajeme 😵 uzi si to doma.

My sme Valentina neoslavovali som prehlasila ze u nas uz zamilovanost vyprsala 😀 ,tak som to dos..la,ale aspon sme poobede na plavarni stravili.Moje dieta preplavalo asi 3x velky bazen tak mi srdiecko poskocilo ze hurra,len este to zvladnut a ukazat ucitelovi a ma Seepferdchen vo vrecku 😉
Dnes mali karneval v skolke bola vila zase lebo v piatok mali divadlo a bola Frau Holle.sa tesim na den matiek ked nam to predvedu 😅

Inga ze telefon???tak to som potom na E. zvedava 😕

Zuzka dosli ste ok??

evinkaaa
15. feb 2010

Ahojte,

Ingi - aj tak ta obdivujem, ako to vsetko pekne s dvoma zvladas. Si frajerka 😉. Neboj, to, co detom das ty teraz, urcite ti to v buducnosti vratia. 😵

Bea - krmenie vtacikov je fakt pekna podivana. Svokrovci to maju tiez, pozavesovane tie gule a este nieco ine a vtaciky tam vkuse chodia papat. Ale co sa mne nepaci, ze proste stale z toho padaju "omrvinky" a na zemi je fakt bordel 🤐

Steffi - vsak ste mali pekneho valentina na plavarni. Ved ste boli cela rodinka po kope, co si clovek moze zelat viac 😵 Sofca je velmi sikovna, ked uz preplava 3x sama. Super. 🙂 Seepferdchen bude mat vo vrecku coby dup 😀

Verca - chuuuda mimi. Tak ste si tyzden takto odtrpeli ☹ No, to nieje nic prijemne, ale hlavne, ze uz je lepsie. Tak sa pekne zotavte doma a o byt si nerob starosti. Jasne, ze to cloveka hneva, ale teraz je prednejsia mimi. Byt poriadis aj potom 😉

Dani - takze sankovacka ako lusk? Parada.... 😵 Uzivajte si aj nadalej zimne radovanky.

paula
15. feb 2010

Ingi, L. byla taky presne takova, jako popisujes Marcelka. Rozhodne nedelas zadnou chybu. 😉 🙂 Jen me trochu desi, ze rikas, ze to bylo stejne u Elenky. Me kazdy utesuje, ze druhe ditko je opakem prvniho, takze moje druhe bude totalne klidne, usinat samo a spat celou noc. Ted jsi mi tu teorii nejak nabourala. 😒 😀

Veru, je mi Amirky i tebe moc lito. At se brzy uzdravi. Urcite to mas ted take hodne tezke se o ni postarat a jeste nadale "normalne" fungovat. Preji hodne sil. 😉

My jsme vcera chteli do Eissporthalle, uz jsem strasne dlouho nebruslila a chtela to zase zkusit a myslela si, ze by L. uz na detskych taky mohla zvladnout. Jenze bylo kvuli karnevalu zavreno. 😠 Jako kdyby vsichni slavili karneval. 😒 No tak jsme se nakonec sli podivat do mesta, na ty blazny, ale nejak nas to nebere. A taky byla silena zima. Ale pro L. to byla samozrejme pekna podivana. Uplne vymrzla a usnula me potom uz v 6 vecer. O pulnoci za mnou prisla, ze se strasne poti, no ale nebyla zpocena, ale pocurana az za usima. 😉 😀

paula
15. feb 2010

co se tyce te fotky, ja zase dodam novou,ta stara uz se me moc nelibila. Ale vsak vy me uz vsechny znate. 😉
Alba jsem zrusila, protoze uz jsou stare a neaktualni. 😉

dania
16. feb 2010

Bei, haha, taky mame domaci kino, nasi drozdi si navykli mit kazdy den povesene jeblicko na strome pred okny, ale vcera mi Nic poslal do prace fotku mrtveho ptaka s komentarem: vidis, ukrmila jsi ho k smrti... no chudak ptak... teda neverim, ze jsem ho zabila ja, ja myslim, ze spis naboural do okna, to uz jsme tady parkrat meli predtim. Mam ale hnusneho chlapa, co? Myslim, ze to mam za to velentynske prani 😀

Verus, no potes koste teda s nemocnici... Chudinka Mimi. Prejeme brzke uzdraveni.

Pauli, upocena Laurinka 😀

Musim se pochlubit, T zacal prekladat. Kdyz jsme spolu s Nicem, tak treba rekne T neco mne cesky a pak to jeste prelozi N do anglictiny, no uplne mi to bere dech! A taky prirovnava, treba kdyz se kouka na obrazek zraloka a ja mu rikam to je zralok, tak Timmy: "a kind of ryba". Nejlepsi ale je wombat, ktery byl posan jako "a kind of krysa" nebo tata: "a kind of veverka" 😀

evinkaaa
16. feb 2010

Dani - timmy je svetovyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀 😀 😀 Tie jeho hlasky, ci skor preklady su bombove 😵

janulka04
16. feb 2010

Baby, caute...ja sem vzdy nakuknem, len ked mi nieco tba..hanba mi, 😝
ale vazne...potrebujem radu...nejaky dobry multivitamin pre deti 5-rocne? 😕 na slovensku som kupovala Martankov, ci cem-m, alebo Jamieson...no tu som tatar...kukala som na nete..ale samy sirup ci nejake yam Yam mackovia...to su take zelatiny a to nechcem...a zase davkovanie niektorych, ze 2tbl denne..uf, to nehrozi...ak viete, prosim... 😔

dania
16. feb 2010

Jani nevim, taky potrebujem radu. Kdo mate atopicky exem, cim to mazete? T se to ted zhorsilo, jak je zima... 🙄 Nastesti zatim si to moc neskrabe.

iii
16. feb 2010

veronika, no teeeda, si uzivate 😖 ako to vsetko niesla amirka? ako k tomu mohlo dojst, myslis ze to proste chytila v jaslickach? alebo bola nejak oslabena, ze jej to zliezlo az na pluca? skore uzdravenie, snad ksefty idu aj bez tvojej prisnej supervizie.... 😀

pauli, heh, ze druhe dieta opak prveho 😀 tak aby si vedela, m. je este o nieco vylepsenejsia podoba elenky, dotiahol to naozaj k dokonalosti, hlavne v dvoch bodoch:
1. potrebuje moju plnu asistenciu nielen pri zaspavan, ale aj v priebehu celeho spanku
2. neda sa polozit, chce sa nosit, ale nie v satke, hned prekukne, ze jeho vahu nenesu ludske ruky, ale nejaky cudzi material...
...atd

jani netusim s vitaminmi, skus sa spytat v lekarni, tam poradia snad najlepsie

bei, no to je sila, nemam slov....prebehne az mraz poo chrbte, ze?

dani, t. je super jazykovy talent, je to strasne vtipny vek, ze? heh, a hovori uz JA? e. teda este nie.
inak si minule spominala ET-ho - e. si to nejak v hlave poplietla a svojej hracke ET zacala hovoril timmy 😎

dnes bol karneval, e. dnes rano privolila, ze nepojde za telefon, ale za psika... no co vam budem hovorit, vsetky dievcatka paradne kupovane princeznickovske kostymi, my sme boli opat trosku freestyle 😀
povedala, ze na buduci rok spravime masku aj marcelkovi....ked som sa pytala aku masku, povedala ze cervenu...hm

yanni
16. feb 2010

Danka napisem kamoske z SK, ta ma mladsieho syna (mal koncom decembra 2 roky) s atopickym ekzemom, co mu dava, ci ho maze atd. Hadam odpovie. Ti pravdu poviem, ked mi to vravela ani som nevedela co to je 🙄

neurologia
16. feb 2010

dani ja mam atopicky exem....teraz v zime vlastne kazdu zimu sa mi to zhorsi a cez leto skoro zmizne...a v zime sa opat objavi....
neumyvam sa vobec mydlom-to vysusuje -to iste vies....mne sa osvedcil krem od A-DERMA vola sa ze EXOMEGA....je fajn ja si ho davam aj na tvar a v pohode kupujem ho v lekarni...ale uz sa mi parkrat stalo ze som musela za koznou lebo som ho mala tak silny ten exem ze nic nezaberalo a vtedy mi ona predpisala v lekarni robenu mast a tou som sa natierala....ono ten exem aj svrbi ta vysusena pokozka

neurologia
16. feb 2010

dani dakedy davno som pouzivala aj excipial taky ten mastny do cervena...je ten jeho obal sfarbeny

honnig
16. feb 2010

Dani, vyzkouseli jsme na ekzem pro K. hodne veci a nejlepe ji pomaha Linola Fett a Bedan Lotion. Ted se nove objevilo i Linola Milch, ale nema to takove grady.... 🙂

zuzanasaw
16. feb 2010

Ahojte,

oneskorene, ale predsa, hlasim navrat do rise. Cesty boli celkom v pohode. Az na to, ze vo vlaku sa mi Emka zrubala v spanku z horneho lehatka. No neviem, kto z toho bol viac vystraseny. Bolo to okolo piatej rano, zobudili sme placom asi cely vozen, vratane nasho Dominika a tak bol budicek predcasne skoro. Medzitym mi za lozko padol mobil s nastavenym budikom, tak som len trpla, kedy uz zacne zvonit a ja budem aj tak musiet Nikiho zobudit a rozobrat nejako to lozko. V horsom pripade volat sprievodcu, ale nakoniec som to zvladla aj sama. Inak pohoda...

Ad atopicky exem - tesne pred odchodom som si od koziarky vypocula nas verdikt - Niki ho ma tiez. Zhorsovalo sa to zo dna na den. Dostali sme v lekarni nejake dve robene masti, najprv potierame jednou a keby bolo zle, potom aj druhou. Ale lepsi sa to pekne, tak snad tu druhu ani nebudeme potrebovat. Ale neviem povedat, co je v tych mastiach namiesane. A k tomu mame do kupela sajrajt - Oilatum kupelove aditivum - je to od firmy Stiefel (mozno sa to da aj v DE zohnat) - liecivo Paraffinum liquidum. A akysi krem na potieranie po kupeli - na preventivne mastenie, ale len ked je to v klude.
Bei, je to fakt nevyliecitelne? Proste to mas a jedine, co mozes, je tlmit to?

Aj u nas v skolke bol dnes Fasching - Emka sla za klasicku princeznu - Jezisko jej doniesol princeznovske saty, tak to ani inak neslo. A vlastne aj jej naj kamoska v skolke bola princezna, tak sa velmi spolu vytesovali, jedna biela, jedna ruzova 😉

Viac som bohuzial nestihla precitat, odkedy sme prisli, len pobehujem, vybalujem, pracem, varim a vsetko dookola... ☹

dania
16. feb 2010

Bei, Hani, Katko, diky za rady. Ja sama mam taky od malicka exem, ale uz to neresim vubec, jenom nepouzivam moc mydlo, takze se v tech mastickach nevyznam, kdyz jsem byla mala, tak me mazali mastickama v kelimkach z lekarny. Jak Bea pise, v zime to byva horsi a taky kdyz cestuju nekam, kde maji chlorovanou vodu nebo nejake chemicky osetrene lozni pradlo v hotelech, tak se mi to vyrazi hodne, ale ono to vzdycky zase prejde. Ja si totiz pamatuju z detstvi, ze mi nic moc na to nepomahalo, jenom jsem nesnasela ten mastny pocit na tele, kdyz jsem se mazala... proto jsem to taky moc neresila u T, pokud slo jen o suchou kuzi, ale ted kdyz se to rozjizdi a zacina mu to vadit, tak uz musime nejaky krem nasadit. ALe ten Excipital znam, taky jsem ho jednou mela. Nebo myslite, ze ma cenu k doktorum chodit? (Ingi, ve vsi ucte k vasemu remeslu, ti kozni lekari mi pripadaji jak hrozni mastickari 😉) Tak ja asi koupim neco v lekarne (na pravou pulku Excipital nebo Exomegu a na levou Linolu) a budem testovat. Podam zpravu.

Ingi, JA nerika, ale ICH 😀 Jeho oblibene je ICH MACHEN. Ale ve vetsine pripadu jeste pouziva treti osobu. No a marne hledam obrazku psika ve vasem albu 😀 E. je ale pripad, fakt mama bohemka. A prejze Timmy 😀

zuzanasaw
16. feb 2010

Linola Urea mame doma, je to vhodne aj na atop. exem???

iii
16. feb 2010

dani, psik je este vo fotaku 😉
ku koznym nema cenu chodit, mas pravdu. ale je pravda, ze dnes sa uz nedoporucuje atopicky ekzem velmi premastnovat, skor len hydratovat s nejakym hydrofilnym kremom.....no vyber si.
linola je super krem, mali sme ho v nemocnici na ruky

dania
16. feb 2010

Zuzi, taky dekuju za prispevek, sou to chudaci ti nasi examatici, co?
Dobre ze jste v poradku dorazili, jenom jsem nerozumela co je zrubala, to jako ze se zritila z toho horniho patra na zem??? To je dobre, ze se ji nic nestalo!
S tim koupelovym sajrajtem... me nasi koupali v nejake dehtove smesi s ovesnyma vlockama a baicka s dedou zase v mineralni vode specialne pro me privezene na karce z pramene 😉

dania
16. feb 2010

Ingi, diky diky, ze jsi potvrdila moje podezreni (co se tyce kozaru 🙂). Tak ja tu Linolu vyzkousim, kdyz ji s Hankou doporucujete.

Vy jste ale super poradni sbor 🙂 Jeste jednou dik.

neurologia
16. feb 2010

dani ako zrubala znamena spadla...
a mne sa to niekedy zhorsi aj z jedla...u mna su to konkretne paradajky...

zuzka ano je to na cely zivot...ten atopicky exem...

dania
16. feb 2010

Ingi, ha! Psik je mozna ve fotaku, ale jinak krasne nove fotecky. E. je krsasavice, hotova nevesticka 😉 Ale vypadas chudinko trochu unavene... 😅 No nic si z toho nedelej, mne to nase tagesmutter nezapone taky vzdycky pripomenout, kdyz u ni odevzdavam T po proflamovane noci nebo vecer, kdyz se vracim vystavena z prace. Tuhle i Nicovi rikala, ze posledni dobou nevypadam dobre. 😀

neurologia
16. feb 2010

inak danka aj ja som sa mala kupavat v tom mastnom kupeli ale neznasala som to...cela vana mastna vsetko a ten pocit mastnoty ani ja nemam rada....a tato exomega takuto mastnotu nezanechava...ved vyskusaj co zaberie mne nie vsetko zabralo aj ked to bolo mastne ako slak....takze mastnota kremu nieje vsetko... 😉

iii
17. feb 2010

dani, je to asi o tom vyskusat vsetko. a prinajhorsom to istia kortikoidy 😀
dakujem za komplimenty ...som bohuzial ten typ, na ktorom je kazde nevyspatie hned vidiet. vcera som sa ale citila obzvlast dobre, a postar sa ma aj napriek tomu spytal "geht´s ihnen gut?". bezocivec

zuzi, spadla zo stredneho lozka? chuda male. ty si spala s nicom dole?

dania
17. feb 2010

Ingi, sorry, to bylo ode me taky hrube... To te jen Palo vzal z blbeho uhlu 😀 Ale Marcelek vypada velmi zdrave a spokojene, asi mas vyzivne mlicko. A na kortikoidy to jeste neni, doufam ze ani nebude.

iii
17. feb 2010

dani, len kritizuj, vsak pockaj..... 😀

potrebujem jazykovu pomoc...ako sa povie po nemecky spinenie? myslim take to spinenie, napriklad medzi dvoma menstruaciami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre