Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
6. mar 2010

Caute,

k "snehutrpiacim" sa pridavam aj ja 😀 😀 😀 . Sice ho nieje vela, ale vonku je dost zima a fuka ako niekde na sibiri. No otras. Uz to vobec nieje pekne a clovek iba chyti nervy, ked to vidi. Tiez, ked som dnes rano vstala, tak som az zurila. 😠
Ja chcem konecne jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar!!! 😵

Bea - takze "navstevujes"? Super, uzi si vikendovu navstevu. 🙂

Renca - parada, ze oslava bola fajn. Ale co je s maxikom, ked ten stale vracia? Ved to nieje normalne. 😔 Chuuuda ☹

Idem si ja urobit kavu a rozmyslat, ze co dnes 😕 Nemame zatial ziadne plany a ja ziadnu chut nieco robit 🤐 No, ved uvidime, kde nakoniec skoncime 😀
Peknu sobotu vam prajem 😵

dania
6. mar 2010

Cauky,
hlasim snih z vysociny, my muzem udelat spolecne meteorologickou mapu 😉

Tak doufam, ze zitra nekde po ceste neskysneme kvuli schneekatastrophe 😝

evinkaaa
6. mar 2010

Dani - tak vam zelam zajtra stastnu cestu bez nehody a zapchy 😉 A ziadnu snehovu katastrofu 😉 .

suik
6. mar 2010

Ahoj, chtěla bych se k vám přidat, zatím jsme v čechách, ale chystáme se odstěhovat, do Německa, do Berlína, na porod mi to vychází tam, ale uvažuju že bych se vrátila do Čech. Ale určitě tam budu chodit na kontroly a pak k dětský. Jsem z toho dost vyplesklá, přišlo to docela náhle....... Němčinu jsem kdysi docela uměla, ale po letech nepoužívání dost zapoměla.... tak to bude taky veselý 😅
Budu moc ráda za každou radu a informaci.

dania
6. mar 2010

Ahoj Suik, vitej 🙂 doufam, ze se vam bude v Nemecku libit a darit. Budem radi, kdyz s nami tady pokecas a samozrejme se pokusime poradit, kdyz budes mit nejaky dotaz. A jak se vlastne jmenujes? Procpak planujs porod v CZ? Nebudes mit zdravotni pojisteni v D?

dania
6. mar 2010

Evi, diky diky za prani, my jedem bus-bahn, tak to nezalezi az tak na nas... 😒 Bus nam jede zitra brzy z Prahy, tak musime uz za chvili vyrazit, prespime v Praze. Chjo, to to zase uteklo... ☹

suik
6. mar 2010

Danio: Katka,
ten porod plánuju tady hlavně kvůli jazykový bariéře. A taky tam možná zrovna manžel v tu dobu nebude, má dost jezdící práci a zrovna v září, kdy mám termín (16.) by měl bejt pro změnu v čechách, ale v praze 😅
S pojištěním ještě nevím, hlavně jak to tam funguje, manžel mluvil o nějakém výhodném, které má k té své práci a které bych mohla mít i já.
Ale nevím, jestli to nebude znamenat, že se tady budu muset odhlásit.
V Jablonci mám taky většinu rodiny, tak počítám s tím, že mi trochu pomohou do začátku, tam bych byla přeci jenom úplně sama....
Hlavně mě zajímá, jak to v Německu chodí se zdravotní péčí pro těhule, případně ten porod. V čem se to třeba liší od Čech a tak.
Jakmile tam přijedu, tak si asi budu muset sehnat doktora hned, možná taky budu ještě na nemocenské....už jsem našla nějaký seznam doktorů v Berlíně, tak snad to bude pohodě.
Blbý je, že ani manžel moc německy nemluví, hlavně Aj a já ze sebe občas něco vyplodím, ale mám problém jim rozumět.
Je tu mezi Vámi někdo z Berlína?

marosko
6. mar 2010

Ahojte aj ja skocim na chvilocku, nezabudajte prosim na nas.

Stale je tu este svokra,tak akosi ani niet casu chodit na pc.
Maroskovi MCU dopadlo dobre,uz sme boli cely vyteseny,ale od dva dni sa zapal vratil. Tak sme boli na pohotovosti. Na kontrole povedal doki,ze to pravdepodobne bude chronicky zapal ,skusia to preliecit este tak pol roka ATB; jedna davka za den(je mi z toho az zle ved uz bude potom asi 3/4 roka na ATB) No ak by sa to aj napriek tomu opät vratilo ,tak uz to cele vyberu.Spermie vraj to vajko aj tak uz neprodukuje po tolkych zapaloch (nastastie vraj prave ma úplne zdrave, dufam,ze v dospelosti to bude stacit)ale nechavaju ho este koli produkovaniu hormonov. No nie za cenu dalsich zapalov. Tak uvidime ako to cele nakoniec dopadne. Este mame mat jedno sono vysetrenie.

Pripajam sa k nestastnym a nahnevanym z napadnuteho snehu. Dokonca dnes sa uz aj deti zlostili na sneh lebo vraj oni si chcu vonku hadzat loptu a ist na kupko. 😠

Hani,tebe dodatocne dakujeme za gratulaciu,pre Sonicku.

Maxikovi tiez prajeme veeeeeeeeeela zdravicka a aby vam robil velku radost.

Dani, Vam prajeme stastnu cestu.

Jani,tebe gratulacia k uspesnemu chudnutiu. Musim sa uz aj ja nad sebou zamysliet a pohladat u seba kusok pevnej vole,nezrat tolko sladkeho. 😝

Tak zatim,dufam,ze sa dostanem castejsie ku Vam.Teraz utekam pobalit chceme ist na plavaren.

marosko
6. mar 2010

Bei, na teba som zabudla. Dakujem za tym v IP. Pre navstevu som nakoniec robila tie bagetky s natierkou ako Evka radila.A slanu roladu z listkoveho cesta. Zakusok bola tvarohova rolada s cucoriedkovym dzemom. Ale bola len jedna kamoska s dcerou -slovenka,tak nic extra velkolepe. Ziadna velka party sa nekonala. Ale bolo dobre , konecne som si po roku super pokecala a deti sa pohrali s niekym inym.

evinkaaa
6. mar 2010

Dani - jaaaj, tak vy idete takto dobrodruzne busom a bahnom... 😵 Tak aj tak zelam stastnu cestu 😀

Dani (marosko) - och, marosko ma v tomto nejaku smolu. Chudacik, taky maly a kolko si uz musi vytrpiet. ☹ Zelam vam vseeetko dobre a skore uzdravenie. Drzte sa. 😉

U nas je hrozne pocasie. Cely celucicky den sa strieda huste snezenie s uzasnou modrou oblohou a slnkom. Proste behom par sekund sa to zmeni zo svetla na tmu a naopak 😠 No, uz mi to lezie fakt na nervy. A teraz ked sme isli domov, tak na dialnici bola viditelnost na 5 metrov, snezilo nenormalne husto, fukal vietor, cesty neboli este odhrnute, lebo nestihaju a kazdy isiel 30-tkou 😒 . No ako v kocurkove. 😀
Dnes sa mi nic nechce 😀 Tak to isti dobry film alebo kniha a teply cajik 😵

dania
7. mar 2010

CAuvec, tak jsme z5 doma. Cestovani uslo, v dvoupodlaznim autobuse do Nürnbergu nas bylo cca 5 i se soferem a hosteskou 😀 Zato dva navazujici vlaky byly narvane k prasknuti. V tom prvnim jsme meli rezervaci v ruhezone (fakt vtipny, kdyz jsem v booking form zadavala batole), kazdopadne Timmy nebyl ta nejtizsi spolecnost. Korunu jsem nasadila ja, kdyz jsem sla s T na zachod pote, co se nasoukal pod stul a tichosti tam vytlacil hovinko do plenek (k tomu aktu potrbuje totalni soukromi a neprichazi v uvahu, aby to provedl v moji pritomnosti na zachode), no a me mezitim prozvanela mamka stridave na cesky a nemecky telefon, takze dva kvicici telefony v kapse bundy 🙄 No spolucestujici se tvarili shovivave... A vsude z oken vlaku krasna zimni bila krajina, i tady u nas zase trochu nasnezilo.
Dani, to je ale k vzteku s temi Maroskovymi zanety. Chudak kluk, ten si vytrpi.
Katko, zatim nevim tedy v diskuzi o nekom z Berlina (ja napriklad jsem od Brem)... Jinak ja jsem si na zdravotni peci v D nemohla stezovat a hlavne ty porody jsou asi o necem jinem, nez ve vetsine ceskych nemocnic. Nevim jak se lisi ta tehotenska pece, v Cechach jsem nezazila, ja jsem si musela za leccos priplatit, ale vzdycky tam je ta volba ten dany test udelat nebo vypustit, taky se to asi lisi doktor od doktora. Ale tatinek za pritomnost u porodu v D platit nemusi 🙂 Nejvetsi plus vidim v to, ze pojistovny plati sluzby hebamme pred i po porodu a taky jeste ruzne akce, jako presporodni kurz, akupunkturu, po porodu rückbildungsgymnastik, apod. Jazykove bariery bych se nebala, vzdyt v D (skoro) kazdy doktor umi AJ.

jabera
7. mar 2010

ahojte bab, dnes som tu prva!!!!!!!!!!!!!!!!

danka, dani, stastnu cestu, aj ked uz ste snad aj doma..

danka danka, booooze oj.. to je strasne, chudak marosko, teda, uplne mi je z toho nahovno, ti poviem... samozrejme, hned si to predstavujem nabartovi.. ty si spominala, ze to mal uz ako malinke babo? z coho sa to stalo?

katka, siuk, ahoj, vitaj a ostan! ked sa tu zdravotne prihlasis, musis sa v cechach odhla... zakonnu poistku mas vzdy len v jednom state eu. ale ja osobne ti mozem nemecke zdravotnictvo len odporucit. trosku nanic je to s tymjazykovym problemom.. viete anglicky? to by stacilo.

evi, tu je dnes sneh a slnko a desnaaaaaaaaaaaa kosa...

evinkaaa
7. mar 2010

Ahojte,

Dani - takze uz ste doma.... 😵 Super. Jeeej, takze ste mali zazitok pri cestovani. 😀 Ja cestovanie vlakom velmi milujem. JE to takze dobrodruzne a clovek sa pozera von oknom a obdivuje krajinu. Krasa 😵

Janka - u nas je tiez sneh a veru nie malo, ale nesnezi dalej. A dnes cely den svietilo slnko a fucal ale taky poslabsi vetrik. Inak to bol fajn den 😵

evinkaaa
7. mar 2010

Jani - ako sa vam dari spoluzite s barborkou? Zlepsilo sa nieco? 😒

suik
7. mar 2010

danio: dík, no s angličtinou jsem na tom hůř 😅 , leda to spojit dohromady 😀 .
Já stejně asi uvidím na místě. Možná se rozhodnu jinak, důležitý ale bude, jestli bude muset v tu dobou (i na šestinedělí) odjet, nebo ne.
jabero: hm, to je blbý, jestli budu chodit k doktorům tam a pak rodit tady. To si asi budu muset zaplatit a to se asi nedoplatim 🙄
ach jo.
Manžel ale umí anglicky výborně.

evinkaaa
7. mar 2010

suik - vitaj medzi nami 😵 Na teba som aj vcera a aj dnes nejako zabudla. Prepac 😔
Necitala som nejako tvoj pribeh - ty tu chces aj zit, ci len rodit?

suik
7. mar 2010

evinko: manžel dostal práci v Berlíně, tak se tam budem stěhovat, ještě přesně nevíme kdy. O porodu jsem uvažovala v čechách, ve svém rodném městě, protože tam mám půlku rodiny a pomohli by mi pak kdyžtak s mimčem. Hrozí totiž, že manžel bude muset pracovně odjet do Čech 😅 . Ale možná ne. Tak abych nebyla na porod a hlavně šestinedělí sama. Na porod ho asi pustí, ale co potom 😒 .

suik
7. mar 2010

Pak bychom byli zase tam.

evinkaaa
7. mar 2010

Katka - no, nemate to lahke. 😉 Treba si to rozmysliet a zvazit. Ale ked este ani neviete presne, ze kedy co a ako, tazko je sa uz teraz definitivne rozhodovat. 😒 Chapem ale tvoje uvahy o porode v cechach, kedze tam mas celu tvoju rodinu a pribuznych. Urcite je pomoc blizkych kratko po porode len vyhoda 😵

suik
7. mar 2010

No někdy je lepší to neřešit moc dopředu, ale to jsem celá já, aspoň nějaký plán A, B a tak musím mít vymyšlenej, pak nejsem tak ve stresu.
Německo nám hrozilo už jednou, z toho jsem byla docela vyplesklá, protože jsme se zrovna nastěhovali do Prahy a trochu se tu zabydleli, pak to padlo, mě se ulevilo. Tohle přišlo jak blesk z čistýho nebe (jiná práce) a já už na to díky předchozímu řešení byla líp připravená. Ono to vždycky dopadne trochu jinak než si plánuju, ale nedá mi to.

evinkaaa
7. mar 2010

Kati - ved to je dobre, ked ma clovek pripraveny aj plan B. Lepsie tak, ako byt hodeny do studenej vody 😀 Aj ked niekedy je to druhe lepsie... 😉

jabera
8. mar 2010

ahojte, prajem uspesny tyzden...

no, evi, tak u nas to zacalo ako presne, ako som cakala.... cely tyzden nikoho nic nebolelo a este vcera vecer hovorim borisovi, aby sa nenechal oklamat, ze urcite bude rano bar. nieco boliet, ale ze uz musi zacat chodit do tej skoly, lebo inak sa to nikdy nezacne.. no a rano bolo bez pozdravu, potom hrozny plac a ked som volala borisovi, ze si slecna zabudla klucik od skrinky doma, tak mi povedal, ze ju hrozne bolia usi, tak nejde do skoly 🤐
takze presne pred tyzdnom brucho, teraz usi.. cize opat k doktorke... je to fakt tazko posudit.. ze by doma chytila zapal ucha? ja neviem... dokonca jej mozno aj verim, ze ju nieco boli, ale som presvedcena, ze to zvelici, aby nemusela do skoly.... ja som sa tak strasne tesila, ze budem konecne chvilku sama doma....

katka, no, ved mas asi este trosku csa porozmyslat, ze by si teda ostala v cechach cely cas, mozno? a stahovala sa az s mimcom na svete... uvidis.. ja osobne som sem prisla, ked som bola v 5. mesiaci. a bolo to ok, je pravda, ze nam vyrubili dost vysoku zdravotnu poistku, vraj kvoli tomu, ze som tehotna.. ale to si vsetko urcite mate moznost vopred pozistovat a ked manzel hovori anglicky, to staci, tu rozumie naozaj skoro kazdy, tak ti bude tlmocit, co vediet nebudes ty... ja neviem moc nemecky este stale a uz ani anglicky, dokonca, to som stihla zabudnut..

neurologia
8. mar 2010

Ahojte baaaby,

vitam novu tehulku katku...dufam ze "u nas" chvilku pobudnes... 🙂
aj ja som taka ze mam rada nejaky ten plan...aj ked niekedy je vseeetko uplne inak ako som chcela 😉 vela veci vyriesi akoby cas ...vsetko sa nejak postupne riesi ...
ja neviem porovnat starostlivost v tehostenstve so slovenskom kedze som bola tehula a rodila len tu ale co pocuvam tak je to 100 a 1....
ved uvidis..ako to bude ved nech ti pride maminka alebo svokrusa pomoct sem....do DE 😉

janka
tak borka je teda simulant ...a poriadny
ja si myslim ze tu uz by mal boris zakrocit lebo co je vela to je vela....a takto do kolektivu nikdy nezadne....

baby ja neviem co tej mojej joss je uz vcera zacala vystrajat a pokracuje aj dnes reve reve a reve...tak ju len nosim nosim a nosim vtedy je dobre....ale inak vresk....ja uz neviem opat kazdy ze to bude zuby...tak som zvedava kedy jej nakoniec vykuknu....lebo dasienka ma normalne niesu cervene ano opuchnute....ale zas ked jej dam vychladene hryzatko tak je spokojna...ma to ako zmrzku.... 😉

inak cez vikend som jej kupila taaake krasne klobuciky-na leto...a aj taku bavlnenu ciapocku...a aj to take penove puzzle na zem...ze za 2 eur no nekup to...tak uz sa tam aj hrajkala..zapustala do toho nechty a potom tahala ruku...tak si viete predstavit ako znaky tam uz popisala....

iii
8. mar 2010

bei, marcela hlasim do klubu ukvicancov - tiez je posledne dni nejaky "nesvoj"

baby, mate niekto bollerwagen? osvedcil sa?

suik, vitaj, ten berlin ti zavidim 😉 byt na tvojom mieste, volim porod v nemecku, vsak ak by bolo najhorsie, tak ti moze prist niekto z rodiny pomoct (aj ked navstevy za ucelom "pomoci" z vlastnej skusenosti nedoporucujem, najlepsie to zvladnes sama). a ako ti pisali baby, v ramci eu mozes byt poistena iba v jednom state. co bude manzel v berline robit?

jani, no comment - ako sa na to tvari lekarka?

fabienamata
8. mar 2010

Ahojte
Dani ty cestovatel, na kolko ste boli, predpokladam ze je u vas tolko snehu ako u nas. Ja som sedela vecer u okna a pozerala ako je krasne vsetko biele, a vecer som isla zametat, ja to zboznujem, rano som urobila som par fotiek a vytesovala som sa. 😵

Ingi znama ma, ten dvojmiestny, teraz ho pouziva na odnesenie nakupu z auta ,kedze maju vzdy problem s parkovanim. Tak aj takto sa da vyuzit.
Ale inak neviem.

jani ,nebude to take lahke, moja skusenost, neviem kolko ma b rokov, ale ked je pubertackom veku, o to horsie.
susik na "dvoch stolickach sa zle sedi" ale snad sa to vykristalizuje dobrym smerom pre vas. 😉

mammy81
8. mar 2010

ahojte zenulky,
no konecne som sa tu dostala. 😝 no co vam poviem S.zvracala z tych antibiotik takze som s nou letela v sobotu na pohotovost a tam nam bolo povedane ze nam daju ine ale ze ked tie tiez neznesie takze budeme musiet do nemocky,ale tie uz nastastie berie bez problemov. uz jej je aj lepsie pretoze papulka jej ide jedna radost 😕 uz som na nu aj varechu vybrala 🤐
no a manzel lezi tiez,zevraj sa nabral 😅 ,takze mam dvoch marodov doma- no moje nervy 😎 😎 .

Jani dnes som natrafila na stranke novy cas na jeden prispevok a som si ista ze je to o vas,alebo??necitala si?? 😕 😕

Ingi no ten bolerwagen sme vyuzivali ked sme sli do ZOO a lepsiu vec uz clovek nemohol vymysliet si myslim ked tam Sofca nesedela aspon ruksaky sa viezli 😀

Dani vitajte doma ste sli busom do Nürnberg?? eurolines alebo eurobus 😅 😅

Dani Marosko chuda maly ten si toho uz uzil,drzim palce aby to uz len lepsie bolo. 😉

oli1104
8. mar 2010

Zdarec,

Misa taky nemocny ☹
Teda dneska uz je vcelku dobry, nesel do skolky, ale chtel 🙂 To je zmena 🙂

V sobotu zacal silene kaslat, v nedeli skoro cely den prospal, kaslal, blbe se mu dychalo. Pak v noci dostal horecku, pres 39 a ta mu fakt pomohla, noc prospal klidne a rano se zda docela ok. No uvidime co zitra.

Dani, vy jste byli v Norimberku ? Jeeee skoda.....

Holky a neni bolelrwagen neco jako stubenwagen ? Stubenwagen jsme meli pro K. a vyuzili.

oli1104
8. mar 2010

a vitam suik taky....!!

evinkaaa
8. mar 2010

Ahojte zenule,

Steffi - no, presne aj ja som si to myslela, ked som to citala v novom case dnes. ☹ Mozno to Janka uz aj vie a ak nie, alebo ak si chcete pozriet ostatne (http://krimi.cas.sk/clanok/155204/udajne-tyrana...)

Ingi - takze mas doma ukvikanca? 😀 A ako ti vlastne spi? Uz lepsie? 😉
Este som chcela k bollerwagen-u - no, jedna moja kamoska to ma a pokial viem, tak ona to pouziva zvycajne, ked ide s detmi na ihrisko, do parku a na malicke nakupy. Da do toho cely ten "klump" a ide sa... 😵 Ale viem, ze tu to maju deeti v kazdej skolke. Vsade to vidno cez leto. Rozmyslas, ze by si to kupila?

Jani - neviem co na to povedat....hm, to znie fakt "komicky". Ci jej verit alebo nie.... 😒 Co na to lekarka? Je to simulovane alebo fakt?

Bea - aj ty mas doma ukvikanca? 😀 Joooj, a coze je taka nepokojna? Zeby fakt zuby? 😨

Oli - prajem misovi skore uzdravenie 🙂

jabera
8. mar 2010

stefi, je to o nas.................. tak fasa....to ma potesili.. vo stvrtok je sud, pokial bar. vratia jej matke, mozem sa rovno obesit, lebo to peklo,co nam narobi a jej.. to nechcem vidiet.
sory baby, nemam momentalne silu viac reagovat... uplen mi doslo blbo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre