Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
8. mar 2010

Jani - zelam ti vela sil a energie. Drz sa 😉

suik
8. mar 2010

Ahoj, ještě jednou díky za uvítání. 😉
Dneska mi konečně odpověli z Aperia, kde jsem se ptala na možnosti ukončení zaměstnání a cesty do Německa. Zatím jsem v neschopnosti a nevím jak dlouho budu, tak jestli mě pustěj doktoři, tak to bude vyřešený. No nějak to dopadne, ....ale někoho na pomoc bych asi nechtěla, mamku už nemám a tchýni? To radši fakt ne 😅 , to by nedopadlo dobře.
Kolik bylo to pojištění? Manžel mluvil o nějakém vhodném pro něj, asi to je součástí toho grantu a mluvil o 40 Eu, ale nevím, jestli to bude platit i o mě.

Na to pojištění se ještě budu muset poptat.

paula
8. mar 2010

ahoj holky,
vubec jsem vas posledni dobou nestihala a jen bleskove docetla.
Vitam Suik.
Me ted plne zamestnava praktikum. Prvni tyden byl narocny, i pro l. ale ted uz je to lepsi. Hodne me to tam bavi, je to hodne rozmanita a kreativni prace. Ale taky nekdy trochu narocna na nervy a usi. 😉 😀
Laurince jsem ted asi vzacnejsi, prijde me, ze si me vic vazi, o vikendu byla zlata. 😉 😀 😀
mejte se moc hezky a pevne nervy s detmi. 🙂

paula
8. mar 2010

Jo a vse nejlepsi ke dni zen 😉
Jestli vam nikdo nic nekoupil, nechcete si neco koupit samy? V Avonu jsou ted super stiny - C15 str.26, za super cenu. 😉 🙂 Uz jsem se odmenila, za to ze jsem zena. 😀 😀
A pro uspesne hubnouci v C14 str. 30 "verstelbarer Schlankgürtel" a v C15 str. 114 a 122 pomucky na hubnuti a sport doma. 😉 urcite se podivejte 😉 http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page

mammy81
8. mar 2010

Jani to mi je luto budem na vas mysliet. musite sa tam dostavit,co ?? boze to je riadne na nervy poznam z rozvodu nasich ☹ ale aj zle na psychiku.
ja sa B.ani necudujem ved je to pre nu nove a urcite ma strach novy spoluziaci,novy jazyk,nove prostredie.aj pre nas je to tazke a nieto este pre pubertiacku 😕 ,drzim palce nech to rychlo zvladnete. 😉
moja myslim na teba 😅

Pauli super ze ta to bavi a ze sa ti to paci 🙂

paula
8. mar 2010

Ahoj, ted jsem poradne docetla. Jani a kde je ten clanek o vas? O co jde? Jsem stara drbna. 😉 Preji ti, at vsechno dobre dopadne. A jeste jsem cetla, jak jsi psala, ze B. vzdycky neco je, kdyz ma jit do skoly, je to asi tezke, ale musite mit porozumeni, je mozne, ze se ji fakt udela spatne, nebo onemocni ze strachu, nebo stresu. to se fakt muze stat, ze jsou lidi nemocni, maji treba i horecku, jen ze strachu. 😕 Ona umi nemecky?
Budu na vas taky myslet. 😉

mammy81
8. mar 2010

Pauli Evka dala na predoslej stranke link kde si to mozes precitat-je to strasne ☹ ☹ uz teraz verim Janke s akou .... maju do cinenia 😒 😠

evinkaaa
8. mar 2010

Ahojte,

a coze tu takto na vecer tak diskusia 😀

Steffi - ano, mas pravdu. JE to veru veeelmi smutne. Budeme vsetky na Janku mysliet, aby to psychicky zvladla. Fakt to nema jednoduche. Velmi jej drzim palce, nech sa to vsetko vyriesi a nech si ziju kludny zivot 😉

Pauli - to su skvele spravy, ze si z praktika taka nadsena. Vyborne. 😵 Len tak dalej... 🙂

zuzanasaw
8. mar 2010

Len narychlo...

Dani, chudacik Marosko, ten si toho uz musel prejst.... nie som chlap, ale dokazem si to predstavit ☹ ☹ ☹

Katka Suik, ja som to mala uplne rovnako - poistena na Sk a s EPZP som chodila na tehu prehliadky v DE. Su plne hradene, nedaj sa zmiast ako kamoska, ktorej "nezakceptovali" EPZP a za prvu prehliadku polozila na drevo 350e!!! Mas ich v ramci povinnej zdravotnej starostlivosti a mas hradene vsetko, co maju aj ostatne zenule s nemeckym poistenim. Ale takmer vsetky testy, ktore na na Sk mas hradene poistovnou, si tu v DE zaplatis. to platia aj ostatne. ale to je tiez lekar od lekara - kym ja som za nieco zaplatila 23e, ktorasi baba tu az 60e. Hradeny by mal byt aj porod, ale nam to nechceli uznat a chceli po nas samoplatenie (asi 2500-3000e), co som zamietla a tak som bola tiez rodit na SK. Sla som tam asi v 36.tt a normalne som to cele doklepala tam. Akurat som mala dve tehotenske knizky 😉 A dostanes aspon rodny list hned a nie az po polrocnom vybavovani. Porod v de neviem porovnat, obe deti sa narosili na Sk. Ak mas este nejake otazky, kludne sa pytaj...

Jani, poznam ludi, ktori si chorobu vedia naozaj privodit, ale podla mna je toto simulantstvo. Zapal brucha asi nie, ale dokazem si predstavit, ze ju z niecoho noveho neznameho to brucho rozbolelo. ak mam z niecoho noveho strach ja, dostanem aj hnacku 😉

dania
8. mar 2010

Lubi, jo snehu je u nas asi jako v Bremach, krasa!

Steffi, no aspon ze ty druhe atb zabraly, nemocnice, to by vam jeste schazelo! Clovece, do Norimberku jsme jeli specialem deutsche bahn a CD. Je to v ramci jedne jizdenky s vlakem prave, docela levne mi to pripadalo (Praha-Bremen za 40E).

Oli, my jsme ale jen profrceli, v Norimberku jsme meli 30 min cas, a to jen diky tomu, ze autobus byl rychlejsi nez bylo v jizdnim radu.

Jani, hodne sily, to mate fakt veselo! A ze vas takhle propiraji v bulvaru, to musi byt teda strasne neprijemne, vid?

Pauli, gratuace k prvnimu tydnu. Je to velka zmena, vid? A L s babickou vychazi dobre? Musim skouknout ten katalog, i kdyz ja bych vice ocenila, kdybys prodavala outdoorove vybaveni, to bys od nas mela urcite vice kseftu. Nebo nahradni dily na VW, to by si u tebe moje lepsi polovicka objednavala obden 😉 Ale musim pochvalit ty kalhotky, ty jsou fakt super.

T ma uz druhy den cervene tvaricky a je uknuceny, hruuza. Ze by zase zadni zoubky? Taky exem se s navratem zimy znovu zhorsil, chjo...

fabienamata
9. mar 2010

Ahojte,
Dani ale uz je po snehu, to bol taky posledny pozdrav od peribabky 😉
S.myslim, ze sa tiez tlaci jedna stolicka, aj zacala horsie spavat, neviem.
Dnes povedala u Tm prvu nemecku vetu, to som len pozerala, zatial len nejake slovka splietala.
Jizdenky si si zabezpecila v predstihu,?? alebo v den cesty, super lacne, oproti tym nasim palkam ,co som ti hovorila, parada.

Evi este som sa k tymmafinkam nedostala, ale ked pride na to cas, tak si moja poradkyna 😉

paula
9. mar 2010

ahoj Dani, dik za gratulaci. 😉 L. vychazi s babickou stridave. nekdy je problem, ze si nerozumi, a nekdy ze babicka je prisnejsi nez ja. 😉 😀 Ale celkove to jde dobre. Urcite je to lepsi, nez kdybych ji musela davat k nekomu cizimu.
Jestli si budes chtit neco objednat, tak prosim jeste dneska, mam dnes deadline 😅 posledni den pro objednavku z tohoto katalogu. Zkompletuji to ale az tak v 10 vecer. Ted se jeste musim venovat L. 😉 Jsem rada, ze jsi s kalhotkama spokojena. Kdybych prodavala outdoorove obleceni,tak bych mela mozna vic kseftu od vas, ale jinak nevim. 😉 😀
timikovi jeste rostou zoubky? Musim se podivat, kolik L. vlastne ma.

Dnes me byla L. ve skolce vyzvednout, prisla hodinu pred koncem a smela zustat, ale bylo to pro me extremne narocne, protoze se ji tam desne libilo, litala z jednoho mista na druhe a porad vyzadovala moji pozornost. 😅 Ale treba kdyz tam pujde casteji a trochu si zvykne, ze nebude tak splasena, tak budeme spokojene obe. Porad o skolce mluvi a o detech.
Deti maji super hlasky, nekdy me chvali, ze budu dobra vychovatelka, pak treba zase ze pekne vonim, jeden chlapecek me rekl, ze mluvim "komisch" 😝 no je s nima fakt sranda.

paula
9. mar 2010

jo steffi, diky za to ze jsi me upozornila, kde je ten odkaz od Evy. Ja to jen tak prolitla a nevsimla si.
Jani, preji vsechno dobre. To je opravdu nelehka situace.

iii
10. mar 2010

oli, bollerwagen je taky dreveny vozik na styroch kolesach, ktory sa taha. casto si to mozes pozicat v zoo alebo v parku...

jani, ides aj ty na sk? ci len b+b? chudak mala, take natahovacky

lubi, sofcinu nemecku vetu ti zavidim, elenka je uplne deutschresistent. mas pre nu uz skolku?

oli1104
10. mar 2010

Ingi aha, tak to vim, to jsme nemeli a ani to nemam v planu 🙂

Pauli, super, ze se ti praktikum libi, ja se teda omlouvam, ale ja bych asi moc nechtela, aby ve skolce mely deti nenemce. Prece jenom to vsechno chytaji v tom malym veku.......taky pro deti, co nemaji nemecke rodice, ja fakt nevim.....

Dani v pohode 🙂, tak priste 🙂

zuzanasaw
10. mar 2010

Oli, ono je to aj vyhoda, ked v skolke su aj nenemci - decka su potom take miltikulti - mne to teda vyhovuje. Spravnu nemcinu sa predsa uci od uciteliek, a aspon Emka nemala pocit, ze je tam jedina "ina"...

Inak mam problem s Dominom - ten mi nechce zo skolky domov. Rano chodievame spolu odniest Emku, poobede ideme pre nu, ale tomu krpcovi je sumafuk, kde je mama. My sa s Emkou ideme vyzliekat, obliekat a on proste zostava v triede s inymi deckami a treba ho nasilu domov tahat. Bolo by super ho dat do jasli, ale nejak sa mi nechce pocitat s dalsimi "zbytocnymi" vydavkami, ked som ja doma bez roboty... 😖

yanni
10. mar 2010

Zuzka ja som to pochopila tak, ze Oli by nechcela aby ucitelka v skolke bola "Nenemec". Nie deti. Ci ako?
Tak si nieco hladaj, ved hadam daco klapne trebars aspon na pol dna, ked sa malemu tak medzi detmi paci.

fabienamata
10. mar 2010

Ingi skolku este nemame ,ale dali sme si do 3 prihlasku, zatial nam nic neprislo.Ani si neviem predstavit,ze ju nevezmu, ja chcem zacat este intenzivnejsie s kurzom, a S. je rada s detmi, nehovoriac o tom ,ze by mala mat dalej nemcinu, a na kolko hodin chodi E. do skolky?

Inak mne to prislo celkom vyhodne, ked je nasa tagesm. polka! aspon rozumie S. ked chce, resp.nechce, nieco robit. No ale nemcinu ma dobru, tak aj to bolo dolezite. Manzela ma nemca a je tu cez 8 rokov. Takze v takomto pripade sa mi to osvedcilo.
Ja som Oli pochpila ako pise yanni.

verohit
autor
10. mar 2010

ahhhoooojteeeeee!!!! pre tie ktore si na mna este spominate 😀 aj pre tie co uz nie 😢 ja ale stale na vas myslim, len toho casu fakt nezostava.. 😒

my sa mavame dobre, stale ten isty "hystacky stereotyp" momentalne to uz inak neviem ani nazvat...
ale ked my cas da obcas nazriem i ked nestihnem napisat... je mi luto ze sa tak zriedka zapajam do diskusie a tym padom mi uchadza vela zaujimavych veci...

Jani
veeeelmi na vas myslim a drzim palce, nech to dopadne v dobro veci!!!!! a nech sa konecne burka ukludni... !!!

Pauli
obrovska gratulacia k praktiku, to je fakt parada, ze si ides za svojim cielom!! len tak dalej, si velmi sikovna a cielavedoma 😵 😉

Suik
vitaj a vsetko dobre k tehu 😵

Ingrid
no Marcel podla mna funguje ako hodinky podla knizky "o je, ich wachse!!" (zodpoveda nepokojnemu 9.tyzdnu)uz sa na vas krasne vyciera?? a urcite sa uz zacne snazit docahovat veci,hm 😉 😉 a co Elenka?? ona uz chodi do skolky, alebo do predskolky??

Evi
ahooooj, este ste zapadnuti snehom ako aj my?? dufam ze uz coskoro zavita jar, tych par teplejsich dni uz bola riadna navnada, oproti aktualnemu stavu?!

Dani
tak krasnu dovcu, a uzivajte posledneho snehu na Vysocine...

vsetkych aj nespominanych zdravim, dieta mi zalahlo, kazdy den mi takto zaspi, tak ju idem budit, aby sme tu zase do neskoreho vecera tancovali (aj preto ta vecerna konikovska absencia)

a videla som ze sa chysta nova verzia kona, tak ak by som ju nahodou prepasla, snad vas najdem, musim vas najst!! 😵 😎 😉 ahoj

verohit
autor
10. mar 2010

a sorry zase za take brutus hrubky, 😎 😅

oli1104
10. mar 2010

Zuzi, jojoo, u nas ve skolce jsou taky deti jinych narodnosti. To jo, to je fajn, ja fakt myslela jako ucitelky, jak psala Fabi a Katka.

A Katynka je mezi detmi taky rada, uplne jina nez Misa 🙂

No nic, jdu si sednout k cajiku
Dobrou !!

dania
10. mar 2010

Verus, ale my uz jsem zpet 🙂 Ale pristi tyden jedeme do Essenu a pak v nedeli na dovolenou.

Lubi, gratulace k jazykovym uspechum Sofinky! Jizdenky asi mesic predem. Crzim palce, ta vyjde ta skolka.

Ingi, tak zaridime pristi tyden Elence nejakou nemeckou konverzaci, co by rekla jednomu mladsimu (ne o moc - jeste obcas v plenkach) fesnemu trilingvinnimu instruktoru?

iii
11. mar 2010

veronika, tak konecne viem, preco je m. tento deviaty tyzden taky nervny!!! ale ako si mam vysvetlit predoslych 8 tyzdnov? 😀
a ako sa vam inak dari? uz chodi mimca do kolektivu, ci este stale rekonvalescencia doma?

dani, elenka sa na maleho kamarata uz velmi tesi, ale ovela viac ako nemcina sa na nu lepi cestina, tak sa hrozim novych cechizmov v jej krasnom slovenskom prejave po vasej navsteve 😉 jo, no a aspon poohovarame vsetky baby, heh

lubi, e. ma zatial len predskolku trikrat tyzdenne 2 hodky, od augusta som ju nahlasila do skolky na 35 hodin. v dortmunde je to dost problem s miestami, pod tri roky bez sance. kolko ma vlastne sofinka rokov? mam pocit, ze je o nejaky ten mesiac mladsia od e.? a vlastne ani neviem, ci si uz zacala pracovat?

oli, paula ale rozprava po nemecky skoro dokonalo, trosku akcent, ale ani ten nie je nijak vyrazny. ono je mozno lepsia spisovna nemcina s cudzim prizvukom, ako taky ten hovorovy slang od niektorych nemeckych vychovavateliek.
a ako je na tom misa? rozlisuje jednotlive jazyky?

rpinguin
11. mar 2010

Cauky zienky,
tak napisem po nejakej odmlke aj ja nieco...mame U7 a U5 za nami, Maxik vie vsetko, skladal kocky, vedel vsetko ukazat, som sa normalne divila, ze tej nemcine tak dobre rozumel, nakolko muz s nim rozprava len vecer. Slovicka si vybera z oboch reci tie lahsie, ale slovencina preferuje. Mal 91cm a 13,5kg. Matilda zasa 8100g a 68cm, takze vsetko v norme.
Inac nic nove vcelku, len som nehorazne napalena, kedze mi popisal biele kozenkove stolicky eddingom a neviem, co s nimi. Odlakovacom som to posrala este viac.
V nedelu ideme na SVK, tak donesie nejake riedidlo. A zapol si moj laptop, dal do neho DVD a pozeral. SOm myslela, ze nevidim dobre. Neviem, ako dlho buchal do tej tastatury, kym mu to nabehlo 😠
To, ze mame pokazeny DVD player+ ovladacku a ovladacku na telku som vam uz hadam pisala. Zapiname telku rukou pri nej, hotove 80-te roky u nas 🙂, ale nova telka neprichadza do uvahy, este musi Matilda vyrast 😒

neurologia
11. mar 2010

Ahojte zienky,

u nas od sameho rana snezi....uz mi je zle z tej bielej co vsade vidim...bleeeee nikde nic poriadne nieje odhrnute tak sa clovek na prechadzke aj namaka......
akurat sme prisli domov...joss zazrakom zaspala v kociku a este spi-nejak sa mi to nezda neviem co na mna chysta ale tak to vyuzijem a nieco vam naklepem....

danka + inga
tu sa niekto bude navstevovat...len nas tolko potom neohovarajte aby sa nam neckalo a co by bolo horsie mohli by sa vam na jazykoch take bolave pupaky porobit... 😀

verca
kedze si taky expert 😉 povedz mi prosim preco je joss od nedele taka zla len place -doslova chyta nervy...ja uz neviem co s nou mam robit...no hadam to zachvilku pominie a bude dobre...ja som fakt zvedava ci su to tie zuby aj ked neviem neviem....

vcera sme mali busy den....rano cvicenie potom domov zbuchat obed trochu "oddych" a potom sme piratili na "kinderkaffe" jaaaaj dobre bolo...a dokonca som sa dozvedela ze v utorok zacina nova krabelgruppe ...a tak sa s joss pojdeme pozriet na deticky a maminky ...jaj som zvedava ako bude 🙂

fabienamata
11. mar 2010

Ahojte
Renca vidis akych mas sikulakov. Stolicky by som radsej prestrekla farbou, ked si uz aj ty prispela s odlakovacom 😀
S.som dnes vazila ..necelych 13 kilo, tak stred.
A nozky ako popoluska 22 s rezervou!
Ako stihas, babky chodia pomahat, alebo radsej nech doma ostanu, to je vzdy taka dilema, ze??

Ingi, S.je novembrova, no ja som ju nahlasila na 5 hodin denne,inak to neviem stihnut s dochadzkou.Inak tu to tiez so skolkami nie je ruzove, som zvedava co odpisu..
A ako s marcelkom, ze je taky placlivy ,brusko? nema reflux?? Inak so s. to nebolo lahke, pripadala mi totalne vycerpana, ale ona spavala len po 20 min.3 krat denne, lebo sa budila prave na vracanie, no a potom stale dokola. Po pol roku sa to upravilo.
No s pracou mojou je to tak, ze som mala nastupit, ale som potom nenastupila, lebo som si povedala,ze na ten chaos ktory tam bol, je moja nemcina nepostacujuca, i ked teraz by to uz bolo lepsie, ale pockam na skolku a potom uvidime.

neurologia
11. mar 2010

renca
a na ako dlho idete na SK?

rpinguin
11. mar 2010

Bea, ved dojdi konecne a budeme ohovarat aj my 😉 zivitel ma 28.3 sluzbu, tak sa spolieham, ze nebudeme cely cas na Slovensku, mne by aj tyzden stacil, ale asi neuspejem, takze hrozia zrejme skoro dva ☹

Lubi, nie som sama, pomoc a hlavne pomoc babiek teda naozaj nepotrebujem 😉 Ono sa to vsetko da a to som cely den s oboma doma, Maxika nikde nedavam (ani keby som miesto mala, by som ho nedala, moznoze tak na 3h tyzdenne 😉 )

rpinguin
11. mar 2010

ozi a ani len benzinom som tie stolicky neocistila, uz nechcem eddingy ani vidiet 😠

dania
11. mar 2010

Ingi, no moc se netes, on toho T zatim zase tak moc nenamluvi, ale snad se v damske spolecnosti trochu odvaze 🙂 Jsem zvedava, co bude rikat na miminko.

Reni, gratulace k UXY, to je dobre, ze jste nepropadli 😀 Mas doma maleho technika, co (to s tim notebookem), wow! Pekne uzivejte na Slovensku, nebo to dobre prezijte...

Bei, no poradne vas proberem s Ingrid, vsechny 🙂

Dneska Timmy v obchode sebral velkeho porcelanoveho kralika a zacal se se mnou honit, ja jsem mela tak nahnano, jak se s nim ritil a nekoukal se vubec pred sebe jenom za sebe, jestli ho zacnu honit a jeste kricel Je to sranda! Ale dobre to dopadlo, neupadl na nej ani ho neroztriskal, neuveritelne! Ani jsem se nekoukala, kolik jsme to vlastne usetrili 😀 Takove soky. Jo my mame na vikend dedu, takze se odhlasuju 🙂 Pa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre