Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

marosko
โ€ข
23. mar 2010

Ahojte babule,

vsetky vas zdravim.Stale tu mame este baku (svokru)tak sa nejako na pc ani nedostanem. V sobotu planujeme cestu na Sk tak po prazdninach uz valcime opรคt bez nej. Maroskove vysetrenia dopadli dobre,chronicky zapal preliecime ATB a cas ukaze,ci je to uz "za vodou".

Zuzi,Dominikovi prajeme v jaslickach prijemne chvile.

Jani,drz sa, stale myslim na teba,ako sa vam dari s Barborkou

Prepacte,ale nestihla som vsetko precitat tak neviem co odpisat.

jabera
โ€ข
24. mar 2010

ahojte baby, ja sa musim s vami podelit o aktualne pocity... cakam, ci sa boris vrati z cesty do skoly s baruskou, alebo bez nej ๐Ÿ˜‰ to je taka detktivka kazde rano... uz od vcera ju strasne bolel zaludok, dokonca vraj od predvcera, len to mi nikto nepovedal... tak vcera vecer zjedla pytlik bonbonikov v cokolade, cesnakovu bagetu a skoro cely kebab.... boris jej hovoril, ze asi by ten kebab nemala, ked ju boli zaludok a ona, ze ked musi ist do skoly, tak moze aj kebab ๐Ÿ˜€ ( neviem si predstavit, ze by niekto do mna dostal kebab pri bolesti zaludka....) no a rano bola uplne bez usmevu, bolo mi jasne, ze to pokracuje, tak som zacla vselijake silene srandicky s bartom a tak, nakoiec sa roztopila, ale neviem, co este bude v aute, lebo tam byva hra najintenzivnejsia... takze tolko hotnews..

danka marosko, aj ja na vas strasne vela myslim ( teda na maroskove vajko) nam sa nase bude riesit v piatok... dufam, ze sa tu viac ukazes, ked sa vratis z sk..

verinka, drzim palce tvojim zazivacim organom, nech je to uz nadobro prec...

pauli, ty si uplna macherka, takto vazne pracujes, sakra.. pokial mi to bea nevysvetli, tak nebudem celkom chapat, ci ide o brigadu, alebo vazne zarezavas, ci jak to s tou tvojou skolkou je.. ale keby si mi to vysvetlila ty, budem sa tesit, len neviem, ci stihas docitavat.. ale baby, ak niektora viete, tak mi to povedzte.

zuzi, ja som myslela, ze zapasite uz teraz niekedy. tak to je este kopa casu. a myslim, ze sa nemusia chlapi bat, ze by sa ich manzelky v prahe nudili, ved to sa snad ani neda..0
.

neurologia
โ€ข
24. mar 2010

Ahojte babule,

danka/marosko
aj my ideme v sobotu na SK....uz teraz mam plnu hlavu co zobrat pobalit aby joss nic nechybalo....predsa na tak dlho sme este s nou nikde neboli....a potom sa zastavim a poviem si -hlavne ze s nou bude mamina a ocino...bez ostatneho (keby som nieco zabudla) prezije ๐Ÿ˜‰

janka
a ako zahradka? uz si nieco aj sadila? a co budes sadit kvietky alebo aj zeleninku?a mate cas tam travit svoj cas?

suik
s tou zdravotnou kartickou -europskou ja velmi skusenosti nemam.....ja ked som bola tehu tak som volala do poistovne na SK a tam mi povedali ze to nepreplatia....a doktor ma so slov.kartickou tiez nechcel osetrit ze mu to nezaplatia-asi ma s tym taku skusenost....tak ja fakt neviem....

neurologia
โ€ข
24. mar 2010

janka
no paula si robi teraz nieco ako prax...to potrebuje aby potom mohla normalne robit-byt zamestnana....aspon tak som to pochopila ja.... ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
24. mar 2010

caves, tak u nas tiez spusta noviniek. dankinou navstevou sa u nas akosi zazrakom vsetko zmenilo k lepsiemu, je teplo, m. spinka odrazu v satke, rad sa koji, neplace skoro vobec.....no neuveritelne. akurat jedna chybicka krasy mu zostala, a to je ranne vstavanie, napriklad dnes o 3:55 ๐Ÿ˜

dani marosko, tiez myslim na maroskove vajicko a skore uzdravenie!!! nech sa uz netrapi tolko

jani, na teba som myslela vcera, ked sme boli na prechadzke v kleingartenverein a boli tam vyrojeni zahradkari....tak ako? heh, barborku by som prihlasila do dramatickeho kruzku. a nemozes ju vozit ty do skoly?

bei chudak ty a migrena, to musi byt hroza. ale este ze mas tak obetaveho gazdu. inak k tym vrchnym nohavickam - ja ich na doma vobec nedavam, hned vidim, ked je pocurany a prebalim.

ozaj, mate niektora z vas pre dieta kolobezku? myslela som, ze kupim elenke ako pomalsiu alternativu laufradu, potrebujem konkretne doporucenia.....
inak mame zlepsovak, e. tlaci s laufradom kociarik, vcera si nas niekto dokonca na ulici fotil ๐Ÿ˜€

zuzi, o manzelky v prahe by som si tiez starosti nerobila ๐Ÿ˜‰ ozaj, ako vlastne spite? vsetci v 1 izbe? odkedy si myslis, ze je mozne zostahovat deti spolu do izby?

verohit
autor
โ€ข
24. mar 2010

ahojte zenule, ja sedim v praci ale tak oddychovejsie, nejak sa tej crevnej pliage nechce, a jarny vetrik ma ofukol a ma tak bolia usi a hlava no des.... pfuj, nejak sa toho na mna lepta... ๐Ÿ˜’

jeho no chlapcom Maroskovi aj Bartikovi nech daju tie vajicka pekne do poriadku, drzte sa !!!

Jani
no napis ci uz zahradkarcite trosku.... Baruske prajem nech jej teda ten kebab neprida... snad bude o.k. ๐Ÿ˜‰
Jani kedze som tu velmi malo, tak len tolko co som postrehla..... Paulinka robi Praktikantku, (Pauli dufam ze sa nemylim) lebo by chcela zacat chodit do skoly ako vychovavatelka a spravit si nieco podobne ako je na Slovensku vyucny list (len tu v DE je viac moznosti v rozlicnych oboroch pracovat a zaroven chodit do skoly -dualny system).

Zuzisaw
tak parada ze sa Nikymu velmi paci v jaslickach.... clovek je hned kludnejsi ked to dieta cele pozitivne vnima.... ja sa necham inspirovat a verim ze to je bonus druheho dietata.... nasa Mimi ked po tyzdni chodenia nejak zistila ze je to pravidelne a ja odchadzam tak sme mali trochu blbu fazu.... ale po mesiaci bola vec vybavena... a teraz sa uz fakt tesi, dokonca ma svoju oblubenu vychovavatelku... velmi sa mi paci pristup, nadlad a hlavne prirodzenost vychovavateliek a hlavne je to velky luxus, ze si naozaj vsimaju velmi individualne potreby...

Bei
tak stastnu cestu do vlasti, nech si Joss uzije babicky a duska resp. -ov... a ked na nieco zabudnes, tak to vobec nevadi!!! si predsa doma.... ja vzdy tvrdim, pokial ma clovek pas a peniaze... a svoje dieta pri sebe tak ostatne si mozem dovolit zabudnut ๐Ÿ˜‰

Ingrid
hej parada, ze sa z Marcelka uz formuje prikladove babรคtko... ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต minule som kuk foto, hm je vam velmi podobny, a zase taky spravny mix teba aj Pala ako to uz je u Elenky. ๐Ÿ˜‰ a zo stretka s Dankou ste aj nejake foto prilozili, ze by sme aspon mi az tak naprazdno neodisli, aby sme vas videli ako ste ohovarali ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜‰
ozaj a mate uz Laufrad, lebo ja tiez uvazujem o Laufrade, kaka kolobezka ma este nenapadla, Mimi to este nedokaze akosi skoordinovat.... zatial mame taku plastikovu trojkolku, a na tej sa jej lubi vyvazat sa, ale aj to ju musit tlacit, tak jej reku kupim Laufrad, nech sa trosku aj sama zaktivni... lebo teraz furt chce helmu ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜Ž

zenule krasny dnik a do konikovania...

a Renka sa ma ako, zavita este ci sa fakt nejak odfacebockovala?!

verohit
autor
โ€ข
24. mar 2010

moi, sorry za tie zmรคtkove preklepy...

paula
โ€ข
24. mar 2010

ahojte holky,
jani, uz ti odpovedela Bea a Verca. Delam trimesicni praktikum ve skolce, tzn. normalne tam pracuji, jen za to nic nedostanu. ๐Ÿ˜‰ Byla to jedna z podminek pro prijeti na Berufskolleg - skolu kde se da delat Ausbildung zur Erzieherin (vyuceni na vychovatelku), protoze mam jen Allgemeine Hochschulreife - maturitu z gymplu a zadnou praxi v socialnim zarizeni. Pak budu 2 roky chodit do skoly, pak jeste rok praktikum '= Annerkenungsjahr a pak teprve muzu normalne pracovat jako vychovatelka.
Samozrejme se jeste mnohem zlepsim v reci, naucila jsem se mnoho novych "odbornych" slov, jakoze lopatce rikaji Schuppen a ne Schaufel, jak ja znam, nebo Schnipsel - ustrizky, odstrizky, Klรผmmchen - male smotane kousky papiru ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ A hlavne odposlouchavam a napodobuji nefalsovany nemecky prizvuk.
No ale musim se pochlubit, ze me chvalili, ze na to ze jsem v nemecku 5 let umim hodne dobre. ๐Ÿ™‚ Predpokladam, ze az vychodim tu skolu a udelam rok praxe, tak uz budu na hodne vysoke urovni. ๐Ÿ™‚

Holky, ja si ted valim sunky doma, chytla jsem nejakeho bacila a uplne jsem ztratila hlas, tak se z praktika ulejvam - mam normalne atest od dr. a antibiotika, jen mam strach, ze to pak budu muset naddelavat, kdyz mam mit 3 mesice praxe... Snad to do pondeli vylezim. โ˜น Ja bych tam i mohla jit, ale uplne jsem ztratila hlas a nevim jak bych rvala na decka. ๐Ÿ˜‰ Nemate nejaky prirodni recept, na ten hlas, aby zase prisel?? Krome syrovych vajicek teda, to bych nedala.

Veru, koukam, ze na tebe se ty nemoci taky pekne lepi a presto jdes do prace. Mas muj obdiv. Davej na sebe pozor.

Ingi, to je super, ze Marcelko se tak zlepsil, preju vam, at vam to vydrzi. ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
24. mar 2010

Ingi, kolobezku mame, takovou obycejnou plastovou, pisou od 2 let, ze je stabilnejsi, ma vzadu 2 kolecka, ale me prave ty kolecka pripadaji trochu neprakticke, ze o ne L. zakopava, kdyz se odrazi. Mozna by ale na normalni rovnovahu neudrzela. jezdi na ni docela rada, ale rychle ji to unavi. ๐Ÿ˜‰ urcite je to pomalejsi nez laufrad. ๐Ÿ˜‰

Je vlastne na laufrad uz povinna helma? ๐Ÿ˜• a davate detem? Ja ne. L. nosi helmu jen kdyz je za mnou na kole.

oli1104
โ€ข
24. mar 2010

Caute,

mame ted obdobi, kdy nesmim nechat K. ani na vterinu samotnou, jinak neco pokresli. Na zdi teda nejde, kresli po sobe, po knizkach, po koberci.........uz jsem z toho na prasky โ˜น

K lauradu a kolobezce............Misa mel laurad a jezdil na nem strasne rad. A teda s helmou. Uz sam, kdyz jsme treba u kamaradky, tak si budto dopredu veze svoji anebo nejde. Bez helmy ani ranu. Jsem rada, jak si to zafixoval.
Kolobezku mel po me 18ti lete neteri, takovou tu skladaci, rozpadla se, ale ted k 4narozkam dostal novou, nejakou Hudoru s vetsima kolama, skaldaci, a jezdi na ni taky hodne rad. Na kolobezce bez helmy, podle Dani ๐Ÿ™‚

nic, uz zase musim, tak pa

jabera
โ€ข
24. mar 2010

pauli, tak dik, uz viem vsetko. no, prijmi moj obdiv! sice si ovela mladsia odomna, ale ani v tvojom veku uz by sa mi do skoly nechcelo.. a ani do prace ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ale moc ti drzim palce a aj ten hlas, nech sa navrati. ale aspon si das pauzicku...

veronka, chudatko , uz nechytaj choroby! asi si oslabena, tak sa to lepi na teba stale teraz.. to je super, ze si spokojna s jaslami, ja sa strasne bojim toho, ked barta opustim.. tak sa inspirujem vasimi pribehmi a snazim sa si vsetko pamatat, hlavne to, ze to vzdy dobre dopadne ๐Ÿ˜‰

oli, ale tak aspon by ste mali krajsie prostredie, take veselsie!

bei stastnu cestu a presne, neboj, nic take to chybat nemoze, ja som si vzdy mrkla, ci mam pleny na cestu a ostatne v najhorsom operiem...

baby, zlyhala som, ako informator.. renca vas pozdravuje, stretli sme sa na FB, ona v kosicoch v nejakej krcme, kde chytila signal, tak tam zaparkovala na kolacik a kafe a internet.. matilda bola v kociku, max u svokry ๐Ÿ˜Ž a teda mam vas zdravit!

inguska, ani nevies ako ti prajem, aby to marcelkovi vydrzalo.. snad sme jediny, komu sa to vzdy nakoniec pokasle....no, ja nemam vodicak, takze odvoz robit nemozem...

no, ale, boris sa vratil sam, bola som v soku.. povedal mi, ze sa sam cuduje, ze je sam, ze bar. mala slzy na krajicku, tak sa tvaril, ze to nevidi a vypraval jej blbosti, ze to nevydrzala a smiala sa... tak ju vysmaril pred skolou.. no a ked som sla pre nu, tak usmev, pohoda a o bolesti sa uz nehovorilo.. vyprava mi o skole a tak. pustala mi vselijake videa a pesnicky a teraz dosiel boris a nahodila trosku vaznejsi vyraz v tvari... podla mna uz robi predpripravu na zajtra. aj mi jej je trosku luto, ale hovorim si, ze snad pochopime, ked jej bude ozaj zle. a zas, ked uz aj boris vnima, ze keca, tak to je co povedat... a proste funguje tvarit sa, ze nic a ona potom zabudne..
no a zahradka. tak som aj jednu fotku pridala z nej, aj ked len taky kusok.. boli sme dnes, uplne to prezivam, je mi tam bozsky. bei, presne, moccasu neni.. nanic je, ze bart nechodi a nemam ho kam odstavit. ale chceme mu kupit piesok, uz to tam chystam nanho.. sadit budem vsetko mozne, ale teraz sa snazim opeknit tu nasu rekreacnu plochu, aspon v ramci obmedzenych casovych moznosti. takze hrabem, dosievam travu a okopkavam kvietky.. potom odfotim, nech vidite viac... velmi ma tesilo, ze bart hodinu spal v kociku, pipiny spievali, no krasa.... mame tam jednu drozdicu, co mi kradla bordel z kopky na hniezdo, no krasa, vazne... uz sa tesim na zajtra doobeda, idem tam travit vsetok bartov spanok.

evinkaaa
โ€ข
24. mar 2010

Ahojte kocky,

ani neviem na co reagovat, nejako sa mi nechce..... ๐Ÿ˜–
Chcem vas len pozdravit, aby ste videli, ze som na vas nezabudla.

Jani - pekne fotecky. Uz som aj "pochvalila" ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
A ako to teda dnes dopadlo s barborkou a jej bolestami zaludka? ๐Ÿ˜’

Ingi - uprimne gratulujem k pozitivnym zmenam tvojich deti....alebo teda co sa spravania a vnimania tyka ๐Ÿ˜ต ....tak si to uzivaj. ๐Ÿ™‚

Veronika - teba "zas" capla crevna chripka...chudinka...to nieje nic prijemne...zelam ti veeeeeela sil a posielam energiu. Skore uzdravenie ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

Pauli - aj tebe zelam skore uzdravenie ๐Ÿ™‚

Bea - ako bolo vcera na "babytreffen"? ๐Ÿ˜ต

Vy ste vsetky nejake rozcestovane ๐Ÿ˜ต . Aj my rozmyslame, ze by sme skocili na par dni k nasim na sk cez velku noc. Ale ozaj len na skok, pretoze viac ako 4-5 dni zial nejde. Posnazim sa to teda zariadit tak, aby to bolo prekvapko. "Organizujem" s pomocou mojho braska a chcem to urobit tak, ze my prideme buduci stvrtok, zlozime si na zaciatok vsetky veci z auta u braska v byte a pojdeme s nim a jeho priatelkou na pizzu alebo nejaku veceru a brasko zavola mojim rodicom, ze nech len tak dojdu aj oni. A oni tam pridu a tam budeme sediet aj my. To bude prekapko roka pre nich ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต . Tak dufam, ze nam to vyjde, ze budeme moct ist na sk a ze aj to prekvapko sa podari. ๐Ÿ™‚

mammy81
โ€ข
24. mar 2010

prajem pekny dobry vecer babule, sorry ze som tu tak dlho nebola ๐Ÿ˜’ no co vam poviem-
skolila ma migrena minuly tyzden od nedele, ale tak ze som uz vo stvrtok myslela ze hlavou prerazim mur . ๐Ÿ˜ nebola som ani v robote co som len rano vstala vystrojila dieta do skolky manzel prevzal a ja som zase zalahla. ๐Ÿ˜’ uz mi ani tabletky nezaberali takze som to len trpela โ˜น
neviem ci by to bolo tou zmenou pocasia ci co to bolo ale este aj teraz ma stale rano pobolieva tak ja uz neviem โ˜น
cez vikend sme boli na oslavach a ja som chcela piect tortu no a co cert nechcel akurat kon nesiel a ja som nemala ani jeden recept skopirovany takze som nepiekla.a mozno to aj dobre bolo lebo zase stres by mi na tu moju hlavu dobre neposobil ๐Ÿค.

Bea no aj ja som migrenu dostala po porode a ako opisujes priznaky tak si ju mala aj ty.prajem ti aby to bolo len obcasne ๐Ÿ˜‰.To je to najhorsie co moze byt asi. โ˜น

Jani Bartik je podareny na foteckach ๐Ÿ™‚ .No aj ja by som uz len sadila a okopkavala len nemam co ๐Ÿ˜€ okrem par veci co mam na bakone a tej buriny ๐Ÿ˜€

Inga no vidim ze ste sa mali celkom fajn s Dankou pekne fotky ๐Ÿ˜‰ a gratulujem aj k Marcelkovmu pokroku nech mu to vydrzi ๐Ÿ˜‰

Paula,Verus skore uzdravenie.

Evi no cez vikend mi manzel nvrhol ci by sme nesli do PP na Velku noc ze ju este u nas nezazil takze pojdeme asi tiez ale len na 4-5 dni.(a mozno si chce vyzehlit pruser) ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
a vie o tom len mamka takze ostatni budu mat prekvapko uz som jej dnes povedala aby nic nevravela nikomu by som chcela segry prekvapit ze pridem na kavco jaaaaaaaaaaaj plany plany ๐Ÿ˜…
uz som ich tak raz dostala ๐Ÿ™‚
aj babku som tak prekvapila ked mala 70 som akoze poslala kartu ze mi je luto ze nemozem byt s nimi akurat jej ju segra citala nahlas a v tom som ja so spevom vosla a oni si mysleli ze to je nejaka spevacka lebo som klobuk na hlave mala, jaj som sa tak narehlila ๐Ÿ˜€ ze spevacka.

mammy81
โ€ข
24. mar 2010

Bea tak vam prajeme stastnu cestu ๐Ÿ™‚ ,pozri ja si stale poviem dieta mam pri sebe a to je hlavne ostatne sa da aj kupit ๐Ÿ˜‰ uzivajte si doma-a to na ako dlho idete??

Dani Maroskovi len tui tui tui nech uz je zdarvucky chudacik uz si vytrpel az az. ๐Ÿ˜‰

Pauli super ze sa ti dari v skolke,mna caka posielanie vysvedcenia na to uznanie matury no som zvedava co z toho bude ๐Ÿ˜•

Neviem na koho som zabudla sorry som vas preletela

iii
โ€ข
25. mar 2010

jani, neplanujes si spravit vodicak, ked uz mate take paradne faro? vies, aspon by si tolko nepila, keby si soferovala ๐Ÿ˜€ vcera som opat myslela na teba a toj nikotinovy abstak, ked som si po narocnom dni zapalila na balkone velku cigaru, ktoru som dostala este pred rokmi od jedneho pacienta spaniela...tak som sa citila ako v katalansku, vinko (teda homeopaticke mnozstvo, ale aspon to), cigara, zapadajuce slnko. akurat ta vysielacka kazila idylku ๐Ÿ˜

veronika skore uzdravenie.....ano, spominam si, ako si si uz davnejsie pochvalovala trojkolku. laufrad mame, e. na nom masti jak drak, a niekedy za nou uz nestiham. preto som myslela na tu kolobezku, ale chcem uz kupit poriadnu, nie nejaky plastovy shit. inak na vasich fotkach vyzeraju jaslicky kraaaasne...... mas pocit, ze jej to nieco dava? okrem toho samozrejme, ze tebe to dava volny cas

bei, kupila si uz nejaky privesok za bicykel? ja prave sliedim po sedacke pre marcela do nasho croozera - tak ak mas tipy, sem s nimi.

pauli, heh, surove vajicka ๐Ÿ˜€ neviem, kazda viroza potrebuje svoj cas, asi to neurychlis. inak sa dnes doporucuje klasicky eis schlucken - presny opak toho, co sa tradovalo u nas doma, a teda ze na zapalene hrdlo patri horuci caj.
wow, to som netusila, schuppen, klรผmmchen, schnipsel.......napis este nejake dalsie, nech sa cosi priucim. ozaj, aky je pomer nemeckych deti a imigrantov? a ako je na tom jazykovo ta druha skupina?

oli, u jednej kamaratky som videla, ze spravila na stene asi v metrovej vyske horizontalne ciaru, a vsetko, co bolo pod ciarou, bolo "art" ๐Ÿ™‚

paula
โ€ข
25. mar 2010

ahojky!
Jani, jak to myslis, to uz nikdy nechces pracovat? ๐Ÿ˜•
Ja to vidim jako investici do budoucnosti. Clovek nikdy nevi, co se muze stat a bude lepsi, kdyz nebudu totalne zavisla na chlapovi. ๐Ÿ˜‰
Steffi, hodne uspechu s vyrizovanim vysvedceni. Uff, jak jsem rada, ze to mam za sebou. ๐Ÿ˜‰
Ingi, pomer nemeckych deti a imigrantu, to je zajimave tema. V nasi skupine je imigrantu hodne, myslim, ze kolem poloviny? Nektere dost tezko poznas, protoze jsou treba na pul nemci a umi perfektne nemecky, nektere poznas jenom podle prijmeni, nebo ze to sami reknou. Jinak si hraji vsichni ze vsemi, nemec s cinanem a rusem. Nemec s turkem. Nesdruzuji se podle narodnosti, ale spise podle zajmu. Recova uroven imigrantu je strasne ruzna, od dvou predskolnich deti (ital a cinan) co neumi temer nic a jen prikyvuji (rozumi ale nemluvi), co fakt nevim, jak si poradi ve skole a to s nimi vychovatelky dost delaji ruzne fรถrderprograme. No a pak jsou tam i trileti, perfektne dvojrecni. Jedna sestileta indicka holcicka, co pry prisla do skolky a neumela ani slovo a nemcinu se naucila jen ve skolce (ne perfektne, ale solidne).
Ty deti jsou taky ruzne inteligentni a ruzne se jim doma venuje, coz je v urovni reci taky videt. ๐Ÿ˜‰
No ale kdyz to zhrnu, tak to vetsina zvladla hodne dobre (ze nepoznas, ze jsou pristehovalci). Fakt ale je, ze v teto skolce se jazyku hodne venuji a delaji i hodne individuelle Fรถrderung. ๐Ÿ™‚ Predskolaci uz tam vetsinou umi pocitat do sta, celou abecedu, podepsat se a napsat par slov. ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
25. mar 2010

pauli, a ako to zvladaju tie dve nemeckynehovoriace deti socialne medzi ostatnymi detmi? vedia sa zapojit do hry? alebo su skor v uzadi?
no ja neviem, palo si teraz s elenkou stale cita nejake nemecke knizky, ja sa jej snazim prekladat aspon jednotlive slova...ale ona je fakt rezistentna. a zasa ked pojde do skoly v nemecku, bolo by ziaduce, aby vedela rec perfektne, nie len solidne. hm, musi sa asi castejsie stretavat s laurou ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
25. mar 2010

Ingi, ten cinanek ma za nejlepsi kamarady rusa a nemce a jsou porad spolu. Aktivne si hraji - stolni hry, venku jezdi na laufradech, "bojuji", hraji si na Bauteppichu. Nejak se domluvi, mam pocit, ze on se pred nimi nestydi neco rict a oni mu rozumi, zatimco pred vychovatelkami se stydi. Sefka me rikala, ze byl 2 roky uplne nemy, nic nerikal, az ted se trochu rozmluvil a hodne posunkuje.
Ten ital je trochu mimo, mozna ma i nejakou lehkou mozkovou disfunkci a nebude to u nej jen ta rec. Ale ujala se ho nemecko-chorvatska holcicka, jsou porad spolu, hraji si spolu, ona mu pomaha.... ๐Ÿ™‚
Takze socialne ty deti vubec nestradaji! Nejsou mimo, jen proto ze se nedomluvi, jsou oblibeni a rovnocenymi cleny skupiny.
Ale urcite si nedelej starosti o Elenku, to jsou opravdu jen 2 ze snad patnacti, co se neuchytili. Ty ostatni deti se uci rychle. Uvidis, ze az do skolky pujde, tak se hodne nauci a kdyz se dostane mezi nemecke deti tak to pochyti. ๐Ÿ™‚

honnig
โ€ข
25. mar 2010

Cauky holky,
vsechny vas zdravim. Je mi podbne jako Steffi, ale musela jsem poslat tatuldovi danova priznani, takze jsme uplne odrovnana...ale je to za mnou a uz na to nemusim myslet. Jeste, aby mu to posta stihla dorucit...
Jani, nevim, jestli by ti praci na zahrade usnadnilo, kdyby umel B. uz chodit ๐Ÿ˜Ž , z meho soucasneho pohledu bys za nim behala, sbirala ho ze zeme a porad mu rikala, at nic nesbira a neokusuje, hlavne nepolyka ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Kdyz se udelalo tak pekne, prikoupila jsem Kacce boty na ven a kazde odpoledne ji necham tak pul hodky probehnout a mam celkem dost ๐Ÿ˜… Nabrala za par dni uplne silenou rychlost a mam co behat. Navic si u toho vyklada, takze sousedi cuci vetsinou z okna, kdo to tam zase hulaka. Nikdy me nenapadlo, ze male deti maji tak silny hlas ๐Ÿ™‚

Holky, pouzivate golfky? A jestli jo, tak jake? Ja si nemuzu vybrat, chci je jen na obcasne jezdeni, ale urcite ne zrovna nejaky kostitras. Zatim vedou Chicco Enjoy Fun...

Ingi a Pauli, mate vybornou diskuzi. Asi mi cte Ingi myslenky....taky premyslim, jak se K. zapoji do kolektivu, i kdyz ma jeste trochu casu.

Bartiku a Marosko, hlavne, at jste oba zdravi. I Verca, chudak.

...a ostatni jsem zapomnela. Stastnou cestu a hezke Velikonoce (trochu dopredu) vsem, co jsem nestihla.

suik
โ€ข
25. mar 2010

neurologia: no jรก bych se tam jen na kartiฤku bรกla jet, po....se mลฏลพe kdykoliv cokoliv. No zatรญm pรกtrรกme. V nejhorลกรญm zลฏstanu tady a pojedu aลพ s miminem.

jabera
โ€ข
25. mar 2010

ahojte baby,

no, stefka, to je hruza s tou tvojou hlavou! ani si to predstavit neviem.. mala som migrenu len par krat v zivote ,ale taketo srandy, teda nepoznam.. no a to prekvapko, co si babke nachystala, to je sila. to muslea byt ohromna radost a darcek pre nu.. a co si manzel zehli? ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜‰

hani, ty tiez s hlavou? tak tiez prajem, nech uz je to ok. to sa mi paci, ako kacka hulaka pred barakom , haha aspon susedia vedia, ze tam ste... vies, ja som taka benevolnetna matka, ja bartovi dovolim konzumovat vlastne vsetko , vlastne aj preto, ze on naozaj uuuplne vsetko chce zjest.. prave zbieram po zahrade vsetko co mi pripada nebezpecne... lebo ja ho proste budem vypustat lozit obcas, ona strasne chce a neviem si predstavit ho stale mat na kolenach,a lebo co sa vlastne inak s nim da robit..

pauli, no, priznam sa, ja som si povedala, ze uz som sa nadrela dost... tak som si povedala, ze sa konecne budem venovat svojim konickom a robit si veci, na ktore som nikdy v zivote nemala cas, vyrabat sperky, vselijake patchworkove prikryvky a kopu inych zalezitosti, ktore zaberu kopu casu a nikdy som to robit nemohla... proste mojim snom bolo byt domaca pani, upratane, navarene a mat cas aj na kozmetiku trebars a tvorit, vymyslat a starat sa o kopu deti......ale kedze zivot meni, tak asi tiez zvolim tu variantu, ze nebyt tak uplne zavisla na chlapovi ๐Ÿ˜‰
inac tiez ma potesila vasa recovo-skolkova debata, tiez je to tema, ktoru si ukladam hlboko do pamati..

ingus, ty vypalujes zobak? hahah, nezdas sa.. a vies co je sranda? ja som si na teba spomenula vcera, ked som si kupila taku kelimkovu kavu v netto ( ta mi chuti najviac, ale aj aldi ma dobru) a myslela som na teba, ze ci ju poznas ๐Ÿ™‚ a stale bojujem boj, kupit si krabicku cigosiek, ale pripadam si taka humusacka, keby som to urobila... ale kedze chodim kazde rano sama do zahrady, vidim to tak, ze raz si tu krabicku kupim..

baby, ale!!!! v utorok idem na testy z nemciny a od 6. chodim na kurz!!!!!! hurahurahura a dokonca, mal by sa potom konat rano o 10. takze tak aj budem moct chodit, lebo to je boris doma... neviem sa toho dockat, ajked sa trosku hanbim na ten test, hahahha, ved tam ani carku neurobim...

jabera
โ€ข
25. mar 2010

jej, evi, som na teba zabudla... no, prajem tiez stastnu cestu teda, ale asi sa este uvidime.... to prekvapko je tiez dost dobre, len aby vadi infarkt nedostali, to neni sranda take soky... ๐Ÿ˜‰

mammy81
โ€ข
25. mar 2010

No Jani dakujem moja ja to neprajem nikomu ani nepriatelovi,toto som ja nepoznala az kym som necakala malu.
som si pozicala z kniznice knihy a idem studovat priznaky a okolo toho veci akurat vcera som sa dozvedela ze ktora cast hlavy ta boli ze to ma suvis aj s nejakou inou castou tela.napriklad na spankoch moze byt cosi so zaludkom atd,tak studujem ๐Ÿ˜– .

joj a sadenie chytilo aj mna uz dumem ze idem zasiat paradajky nech zacnu na okne rast a potom to popresadzam,len tu zem taku nemam a do obchodu sa mi nechce ist.
aj ja by som brala taku zahradku Jani zavidim.v dobrom

a drzim palce aby sa ti test podaril ty to zvladnes ๐Ÿ˜‰

jaaaaaaaaaaaaaj baby musim vam napisat u nas krasne pocasicko tak som okna poumyvala zaclony vyprala niektore nove vyvesila a ostatok dala susit na balkon.no a utieram prach a sa mi zdalo ze cosi mi pada na balkon a pozrem a susedina dcera spluvala a ja ze raz a dost a ona dalej pokracovala aj s jej kamoskou ta ked som vystartovala hore schodmi ma stastie ze len dvere pootvorila bo by som jej bola flizla jednu cez papulu.ludia tak som kricala ze az sused vysiel ta kde sme.
jaaaaaaj oni ma uz tocia nedost ze jej mater celu noc pocuvam kym sa spravi este aj detiska nevychovane jak svine.hubu neotvoria ked idu okolo besnia sa ked ona nieje doma do nemoty a teraz toto.som povedala jej ze ich staznost neminie!!

som sa vam vyzalovala prepacte

mammy81
โ€ข
25. mar 2010

Aha Jani este som zabudla no ja som na take debiliny a prekvapenia.uz som nasich tak davno tiez prekvapila ze som dosla bez ohlasenia a mama skoro sok dostala ze kto sa jej vkrada do bytu.

a s babkou to bolo fakt to najkrajsie zatial ๐Ÿ™‚ v mojom zivote. ๐Ÿ˜ต
idem pre dieta bola na party bude zmorena chuda,ale aspon skor zaspi ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
25. mar 2010

hahaaaaaaaaaaa, stefka, sory, ja viem, ze si vytocena, ale strasne sa smejeeeeeeeeeeeeeem... ze "nedost ze jej mater celu noc pocuvam kym sa spravi este aj detiska nevychovane" ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
25. mar 2010

Ahojte babizne. ๐Ÿ˜€

Steffi - jaaaaaj, ako som sa aj ja nasmiala na tvojom poslednom vyroku ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ . Ale uprimne povedane je to fakt vrchol. Takymto ludom je vsetko jedno a dovolia si naozaj vselico. My nastastie takychto susedov nemame. Ja som rada, lebo v nasom okoli byvaju bud rodinky s malickymi detmi alebo starsi ludia. Takze mame stale klud a cisto. Nevymenila by som za nic ๐Ÿ˜ต
A este som chcela ... vela stastia pri zasielani vysvedcka a behackami s tymi spojene. ๐Ÿ˜‰
Migrena je naozaj potvora. Ja som ju este nikdy nemala. Ale manzel tvrdi, ze raz to asi aj migrena bola. V ten den ma extremne bolela hlava, vadilo mi svetlo v izbe a slnko vonku, vadil mi hluk a proste vsetkoooo. Nevedela som sa "spratat" do koze ๐Ÿ˜€ , ale bolo to naozaj neprijemne. A este mi bolo na grc. Fuuuj ๐Ÿ˜– Uprimne vas lutujem, ktore mavate migrenu. Ste hrdinky, ked to vsetko zvladate aj popri detoch. Klobuk dole ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

Jani - super, ze zahradka volaaaa ๐Ÿ™‚ Uzivaj si to, ked mozes. Cerpaj odtial energiu a dobru naladu. Je to velmi prijemne. ๐Ÿ™‚
Velmi sa mi paci tvoje "zamestnanie do buducnosti". Zienka domaca ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต . Ved to je krasne. Preco to vlastne nechces naozaj realizovat tak, ako si nam to tu popisala? Ak ta domace prace a bastlovanie (pachtwork, strikovanie, sitie.....) bavi, tak sa daj do toho. To je krasne, ked clovek robi prave to, co ho velmi bavi a ma z toho naozaj radost. ๐Ÿ˜ต

Este som nieco chcela, ale uz ma nenapada ๐Ÿ˜’ . Som absolutne grogy a nic nevladzem. ๐Ÿ˜” Aj som "zhresila" a nevarila, ale sme si objednali pizzu. Taketo nieco sa u nas stava raz za uhorsky rok, pretoze sa snazim varit kazdy den, alebo aspon na dva dni dopredu. Ale dnes som uz fakt nebola toho schopna. ๐Ÿ˜
Idem ja zalahnut na gauc a nieco dobre kuknut, ak pri tom nezaspim ๐Ÿ˜€
Krasny vecer vam vsetkym ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

rpinguin
โ€ข
25. mar 2010

zdar zeny,
tak dnes rano sme dosli, isli sme na noc. Janka vas pozdravila, fakt som bola lokaliku, ale nie v krcme, to by som s Matildou nesla.
Kosicanky ta cukraren Aida nema chybu, aj mesto pekne, ale mala som pocit, ze okresom Poprad konci civilizacia. Nikdy som tam nebola, isli sme do nemocnice kosickej (nieco strasne), muz sa isiel porozpravat s nejakymi doktormi a ja som zatial behala po meste. No a tolko ciganov som za cely moj zivot nevidela ako vtedy za ten jeden den.

Maxika sme postavili na lyze, vrestal ako pavian ๐Ÿ˜€ a uplne sa tam rozhovoril. Matilda bola pohodacka, akurat jej akosi nesmakuje, no uvidime. Ledva polku pohariku zje.

A tu Zuzkinu tortu najdem kde? Tiez chcem kuknut, ja vas vzdy tak obdivujem, ale mna to akosi ani nebavi, ja som len vdacny konzument.
A Evi, tie tvoje torticky vyzeraju fakt super, ale zdaju sa mi take umele. Ja totiz povazujem vsetko pekne sfarbene za nezdrave ๐Ÿ˜‰

No idem do spisa a sorrac, ze nereagujem na vsetko, ale den bez spanku je fakt makacka ๐Ÿ˜’

zuzanasaw
โ€ข
25. mar 2010

AHojte,

ja len strasne narychlo, len aby ste na mna nezabudli. Chlap uz ulozil deti, tak teraz musim uvolnit komp ๐Ÿ™‚

Marodom skore uzdravenie, v duchu si vravim, ze je bohovske stastie nemavat migreny... ๐Ÿ˜ I kedcrevne chripky nas tiez obcas neminu ๐Ÿ˜’

Ingi, kolobezku mame, taku klasicku, ale skor z tych shitnejsich. Len nejaka lacna verzia. Emku to celkom bavi a chyta sa na to uz aj Dominik, ale toho treba drzat a tlacit ๐Ÿ˜€ Takze v kvalite velmi neporadim, akurat, ze u nas to celokom frci... Inak k tomu laufradu, odkedy ho mate? my sme objednali pre NIkusika, zajtra by mohol dojst, ale neviem, ci je uz na neho dost velky. Ma len nejake dve odrazadla, ale to uz chudak taha nohy z asebou a vsetky topanky su okopane samozrejme...

Hani, my sme tiez zvazovali, ze kupime golfacik, ale neviem, ci sa nam to este oplati. Tu mame na leto taky sportovy, ale je strasne neskladny a na SK mame po brachovi Ariu. Jedine ze by sme sli niekdy v septembri na dovcu a potrebovali by sme nieco skladne. No neviem, je to v uvahe, ale ziadny konkretny vyber...

Jani, zly had sa plizi... ๐Ÿ˜€ kludne si tu krabicku kup, co ta nezabije, to ta posilni ๐Ÿ˜‰

Ingi, s tou horizontalnou ciarou v metrovej vyske je to celkom dobry napad ๐Ÿ˜‰ Len by som chcela vidiet nasho Domina, ako kresli len pod ciarou ๐Ÿ˜€

Bozinku, tolko veci som este chcela napisat, ale uz si nic nepamatam โ˜น

A este rychlo od nas o jaslickach - Domino uz chodi sam a mna posielaju prec - tak som bola dnes na kave u kamosky. Bola som tam s nim dva dni po hodinke, vcera skusmo sam pol hodky a dnes ma poslali na 1hod15min, nech si idem oddychnut. Vraj nema Nikusik absolutne ziadny problem, krasne sa hra, ze mu ani nechybam. Vcera ked som prichadzala, ukazovali mu, ze ide mama. Tak som len strpla, ako sa chudacik bezomna zreval a on sa len tak kukol, vzal si lopatku a rypal sa spokojne dalej v piesku. Ani to s nim nehlo. Ale je to vraj tym, ze chlapci to inak beru ako dievcata (takze sa Jani o Bartika neboj) a ze to vraj druhe dieta stale berie lepsie ako to prve. Ze nic nerozumie a povedat vie nemecky akurat tak "Tschuss", to nevadi, Emka nevedela tiez nic viac a dnes sprechuje lepsie ako ja. Kym ja porozmyslam, ona to uz automaticky vypluje. Takze sa len o deticky vobec nebojte, kym pojdu do skoly budu vediet nemecky precizne, nie len solidne ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
25. mar 2010

Ahojte babenky,

idem vam nieco nacmarat...kym este mam oci otvorene...lebo zachvilku odpadnem...od unavy
steffka
aj ja som sa tak nasmiala ked som citala tvoj vyrok....na umyvanie okien a pranie zaclon vlastne na take velikanske upratovanie sa aj ja chystam ked prideme z SK...atti sa chysta mi vo velkom pomoct tak som zvedava co z tej jeho pomoci bude... ๐Ÿ˜‰

evka
a ty si co dnes stvarala ze si taka znicena?nam tu hra Jurassic park....

pauli
dikes za infosky o skolke-ty si teraz "od fachu" a budes mas takto informovat...som rada ze je to takto lebo -sice mame este cas ale uz sme aj my nad touto problematikou premyslali....

inga
no uz sme odjednali a dnes nam aj prisiel vozik za bike mame chariot....velmi sme zvazovali co kupit lakal nas chariot ale ta cena....ale nakoniec sme to vyriesili tak ze kocik sme kupili z druhej ruky a radsej sme dali na vozik...uz v nom aj joss sedkala a boli sme sa povozit....velmi sa jej pacilo super vec to je...
sedacku myslis pre marcelka takuto ze?-toto je nieco take univerzalne aj na chariot aj na croozer..
http://cgi.ebay.de/WEBER-Babyschale-Fahrradanha...

renca
vitaj spat....a poriadne sa vyspi

viem ze som este nieco chcela napisat ale ja uz fakt neviem co to bolo.....zajtra nas caka narocny den musim dokoncit tortu na ktorej som pracovala dnes aj vcera...prezut auto,dat ho umyt,chcem este tak narychlo upratat byvanie nerada nechavam neporiadok ked odchadzame lebo potom do bordelu prideme a to nemam rada...ked clovek pride do uprataneho tak je to take prijemne....prichystat nam nieco na cestu, zbalit nas....a este attiho zaviest na party...

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre