Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
5. apr 2010

trosku som vykolajena, lebo obe deti spia uz hodinu a pol naraz - sakra, ze mi to nikdy dopredu neoznamia, ako dlho budu chrniet, mohla by som si lepsie zorganizovat cas
dani, aaaa, nevsimla som si ten popis, stale zabudam, ze mame noveho konika....no tak paradicka, celkom nabity program ste mali. a ako sa ti pacil rejkjavik a ako vancouver? a co vravel nicolas na sopku, nebolo to trapne? 😀

iii
5. apr 2010

a este som zabudla napisat, ze e. dostala od t. krasne hodinky s pinguinmi, stale ich nosi, pozera na nich a vravi, ze je vela hodin a ze si musi na 10 minut lahnut 😀 a m. zdedil po t. par zaujimavych modelov, ale este na to chudacik nevravi nic.

haha, dnes vyrukovala e. s tym, ze je uz konecne dost velka, lebo dosiahne s nohami na zem 😀

rpinguin
5. apr 2010

jeeeej Dani, vy ste tam boli so vsetkymi deckami? Aj s dvomi starsimi? Som myslela, ze len s Timmym, to ste mali teda riadnu robotu, ale väcsi su uz asi "pflegeleicht", ze?
Pises, ze by si sa tam odstahovala, nevadila by ti ta klima, ta tma a pod.? Doma casto pocuvam, ze ideme do Norska/Svadska byvat, ze tam maju lekari neviem ake moznosti, ale mna by tam ani nenahnal nikto.
Ja sa chcem kupat v lete pri 30°C a nie pri 10tich 😀, chcem mat hole opalene nohy a nie stale len v nejakych vlnenych handrach. A vies pouzit nieco z tej cesty aj do dizertacky?

Ingi, Elca je fakt kocka, strihala si jej vlasy alebo jej rastu od narodenia? Ja sa uz tesim, ked budem zapletat 😵
A ved ich ukladaj rovnako na obedny spanok, to nestihnes potom vobec nic. A 9kg ma M.? Jeminecku, Matilda ma asi 8,5kg a to ma dnes 7 mesiacov.
A boli ste vysibane? Ja teda hej aj dobre oliata, aj Matilda. Strasne tento sviatok nemusim.

dania
5. apr 2010

Ingi, Reykjavik je strasne prijemne misto, vubec jsem z toho nemela mestsky pocit, ale kdy clovek vezme v uvahu ze tam bydli asi 120 tis obyvatel jenom, tak se neni cemu divit. Je to takove roztahane mesto. Ale zas na druhou stranu, moc jsme toho nevideli, v podstate jen nocni okoli youth hostel, jinak jsme byli na vyletech po ostrove. Jo a posledni den jsme pred odletem zasli na plaz, do pristavu a tu outdoor plovarnu. Tam byla takova kavarna, kde jsme se zakecali s majitelem a ten popisoval, ze je ted na Islandu opravdu krize znat hrozne moc, lidi prichazeji o praci, koruna hrozne oslabila, pekne jim to ti bankovnici zavarili. Vancouver me prekvapil svoji asijskou prichuti, Cinani a jini Asiati jsou tam v prevaze, ne jenom China Town a evidentne tam tvori pomerne dulezitou cast stredni a vyssi tridy. Jinak je to misto hodne metropolitni, moderni, ikdyz taky dost americke, zelene a vyhodou je fungujici verejna doprava ve meste i v okoli. Je tam dost draho ve srovnani se Staty, ale s tim jsme pocitali. Ale opet jsme se pohybovali hlavne mimo mesto, takze v centru jsme byli jen jeden vecer. Z olympijskych mist jme vlastne nevideli nic, jen jsme projizdeli Whistlerem.
Jo pro Nicolase byla sopka trochu nudna, neprojevil vubec zadne znamky nadseni. Trapne byly ale spis ty horke prameny 🙂 Vubec nechapal, proc bychom vlastne nejake chteli videt, natoz se v nich koupat 😀
To mam radost, ze se hodinky u E. tak chytly. Samozrejme kompas cestoval taky s nama 🙂
Reni, cestovali jsme jen s pubertakem Nicolasem, mladsi bracha zustal s mamou a jeli spolu do Alp. S N. je to ted trochu slozite, mozna je to soucast te puberty, ale je strasne konzervativni a zaseknutej ve svem stereotypu a nechce zkusit vubec nic noveho, takze napriklad snidane s nim byla mozna jedine v McDonals's apod... Vubec nechapal takovou tu americkou bujarost a rozhodne se k tomu nehodlal pripojit, takze pusobil na mistnaky tezce nepratelsky, kdyz na srdecnou otazku How are you doing? odpovidal v lepsim pripade "hmmmmm"... Oproti tomu byl T tezce pflegeleicht, mimo par malych nedorozumeni byl naprosto genialni partak.
Jinak me by Skandinavie na zivot asi moc nevadila, ale Nic by z toho nebyl moc nadsenej, takze to asi nadopadne. Do dizertacky ale nepouziju z tehle cesty nic, to byla jen rekreacni zalezitost, a par vzorku sem odebrala jen tak pro zajimavost, co tam clovek muze najit, kdyz je to nejvetsi jaderne smetiste v USA.

iii
6. apr 2010

dani, timmyho cesky strejda teda posobi dost alternativne... 😀 no paradicka, a co priroda v usa/kanada? teda okrem uz spominaneho jelena..... to musi byt naozaj divocina. jeeej, keby nebol ten svet tak velky a toho casu tolko malo. vcera ma palo uz skoro zlomil na novy zeland buducu zimu, fakt neviem, ci do toho s dvoma krpcami ist. na druhej strane dva mesiace volna mu uz asi nikto nikdy neda.
haha, no pred vami asi nicolas hovoril, aka je sopka trapna, ale stavim sa, ze po navrate na to bude balit miestne baby 😎

reni, e. som strihala pred rokom strojcekom na 4mm, odvtedy jej to rastie. ale je to opruz, kucierky sa tazko cesu, pre nu je to trapenie...rozmyslala som nad nejakym kratkym ucesom, mne sa kratke vlasy na malych dievcatkach velmi pacia.
heh, s tym ukladanim k spanku - ulozime spolu m., potom ulozim e. (ten cas si spolu uzivame, citame v posteli, mazname sa, potrebuje vela pozornosti), no a potom sa uz zasa zobudi m. 😝 to je taky kolotoc u nas. kolkokrat denne ti spi mathilda?

vcera chcela e. odstrihnut zo zaclony...ked som jej v tom na poslednu chvilu zabranila, povedala: mamka, s tebou nie je vobec sranda 😀

rpinguin
6. apr 2010

no vidim, ze mas pomocnicku doma....Maxik, ked vidi noznice, tak povie AUA AUA MACIK 😀 m aj nozik je AUA AUA a sam sa vola MaCIK, to je take podarene. Take veci uz nema na dosah, ani len pera a fixky, odvtedy, co pocmaral tie stolicky. Aj tak si myslim, ze sa to ma kedy naucit. Ved nevie pomaly lyzicu poriadne drzat, takze nic na kreslenie nebude 😀 😀 😀 akurat ma tu Zaubertafel, tam cmara a vymaze potom.
Matilda spi 3x, doobeda, potom spia spolu na obed a este si k veceru zdriemne. Spat idu obaja o 20.00 naraz + - 15min. Matilda vstaval o 6.30, Maxik o 7.30......tolko k sucasnej situacii. Ono sa to aj tak stale meni, v noci ma maximalne tesi, ked nedojde Maxik a nepocujem slova "este mliecko", kojim ju kazde 2,5h. V tomto su obaja rovnaki. Badas ty nejake velke rozdiely medzi E a M.?
A ja mam akysi strach pred tymi dvomi mesiacmi muzovymi doma, mne stacia 2 deti, nepotrebujem 3 😀
A Elca si nechce nechat urobit copik? To ti verim, ze jej to nemozes rozcesak, ked to ma rozpustene, ale kratke vlasy nieeeeee ☹ ☹

Dani, no s pubertakom ste si uzili? Ale take ranajky v McD maju tiez cosi do seba, aj ked som ich nikdy nemala a neviem posudit. A preco by Nicovi vadila Skandinavia? Ved to zasa az taky rozdiel medzi GB. nie je 🙂

neurologia
6. apr 2010

Ahojte baby,

vcera sme prisli do DE....cesta este vacsia pohoda....ako ked sme sli na SK...z joss bude ocividne cestovatelka 😉

nieco som precitala nieco ma este caka....ale to neskor teraz vybalujem periem odkladam...ved to poznate 😝

inga
sice si sa pytala renci ale aj ja ti poviem ako buva joss...som z toho sice niekedy na prasky....ale co uz 😀 rano vstane o 6:30-7:00 do obeda spi raz cca 30 min..niekedy potiahne 1 hodinku....a potom spi poobede ked sme vonku a to buva 1 hodinu ale niekedy aj 2 hodinky...a na nocny spanok sa ukladame o 21:30 -22:00...a samozrejme kojime sa kazde 2 hodinky ci v noci ci cez den...ale uz nam mozno svita na lepsie casy lebo teraz ako sme boli na SK tak niekedy vydrzala aj 3 hodinky ale to bolo asi len 3x za celu "dovolenku" ale predsa....
no kucerave vlasy a hreben sa teda nekamaratia to je pravda ...ale mne sa kratke vlasy na dievcatkach voooooobec nepacia ja nechavam joss urcite dlhe-aj ked ona to mozno zoberie do vlastnych ruk a ostriha sa sama... 😀

rpinguin
6. apr 2010

tak som sa vratila z mesta a som nehorazne napalena, v jednom obchode maju postaveny taky autobus, do ktoreho chodia deticky- take male. Za volantom sedel chlapcek, asi 2,5. Maxik k nemu prisiel, zacal ho tahat prec, potom ho skrabol. Chlapcek len cumel a nevydal ziadny zvuk (asi ho to nebolelo). Maxikovi som stale dookola hovorila, ze nema robit detom aua aua, ze to boli a neviem, co vsetko som mu dookola hovorila. V autobuse bolo asi aj 5 rocne dievcatko, mamka toho chlapceka povedala syncekovi, ze nech tam pusti aj to dievcatko za volant. Medzitym dosla mamka od toho dievcatka, ze uz idu prec, to dievcatko islo prave k volantu a Maxik ju zacal tahat prec od toho volantu. No a ta mamka toho chlapceka tam zacala, ze: Das ist aber ein rabiater Junge....potom pozrela na mna, ze: Sie müssen ihn mal besser erziehen. Ja jej na to, ze mu hovorim stale dookola, ze nema bit deti a ja ho mlatit nebudem a odisla som od tej kravy. No nehorazne som vytocena. Zenska mala hadam cez 40 a bol to jej jediny synacik zatial. A najlepsi gol bol, ze mu este povedala, ze ked mu niekto blizi, ze: DU musst zurück schlagen!!! No ja neviem, nie som za ziadne bitky, ani za vracanie fyzickych napadov.
Tak mi teda poradte, ja uz to vidim, ze mi zo skolky budu neustale volat, ze vase dieta zbilo to a to dieta, ze vyviedol to a to a pritom vyzera uplne zlatucko, ze by to nikto do neho nepovedal.
Tak prosim sem s nazormi. Ako to mam riesit?

A Beus vitaj 😉 Ako s prikrmami, kedy zacinas? Matilda sa vlastne len vcera rozjedla, akosi mi vsetko plula kade-tade 😢

jabera
6. apr 2010

baby, zdravim vas srdecne,

renci, musim hned na teba reagovat.. no, nezavidim ti, tak ti poviem. pokial to maxikovi ostane, cakaju ta perne momnety v zivote.. moja blizka kamaratka ma chapceka, ktory mal medzi prvymi slovami spojenie " bijem babo" a tak aj konal.... velmi dlho to bolo tazke, snad 3 roky? bala sa s nim chodit von, obcas sa s niekym pohadala, obcas jej praskli nervy a zdrala ho jak zito... dohovarala, proste vsetko robila, ale nakoniec to riesila nechodenim medzi cudzie deti a v skolke sa snazila tie ucky moc nepocuvat... a teraz ma maly 6 a uz bije len rodicov, deti uz nie 😅 vobec neviem, ako sa to ma riesit...

dani, uzasne to cele znie.. fantasticky. strasne ti zavidim tieto vase cesty. aj vas obdivujem, ako vlastne dokazete nieco take narocne zorganizovat a premysliet..

bei, vitaj doma. ako si zvladala vsetky navstevy a tak?

rpinguin
6. apr 2010

Jani, no prave, ved take nieco som mu nikdy neukazala, telku nepozera, doma bity nie je, tak ja nechapem, musi to byt vrodene, inac neviem odkial to je. Kamoske nezavidim, ze bije rodicov? No strasne, ja len dufam, ze na nieco pridem dovtedy, kym sa to nevyhroti do nejakeho extremu. Na druhej strane zasa Matilde nerobil nic vedome zle.

dania
6. apr 2010

Reni, a to se Maxik takhle chova casteji nebo to byl spis jen ulet? Timmy je taky mezi detmi nekdy az trochu moc dominantni (Elenka a Sofinka by mohly povypravet), ale u nas se aspon vi, po kom to ma 😀 Spis ze se do tebe krava takhle pustila je tak trochu na tecku...
Ingi, no urcite do toho Zelandu jdete kdyz mate tu prilezitost, ja myslim, ze si to uzijete! No vsak uvidis po prvni ceste, jak se vam to bude darit ve ctyrech. No jinak nam nabonzovala Nicolasova mama, ze mu cetla pres rameno nejaky chat s kamarady a prej byl vylet docela dobrej, akorat starici prej strasne prudili 😀 Elence ty dlouhe kadere strasne slusi, ja hlasuju za nestrihani 🙂

iii
7. apr 2010

beus, vitaj nazad, to teda jozka toho vela nenaspi..staci jej to? vsak to je dokopy len 10 hodin, moj muz prespi toho viac, ked ma prilezitost

dani, nemala som pocit, ze by bol timmy nejak vyrazne dominantny, alebo agresivny. skor tak primerane chlapcensky nezbedny. akurat mi vadilo, ze sa choval ako totalny vesnican, ked sa okato obzeral za kazdym lietadlom 😀
hahaha, ze starici prudili, ako to vyjadril v nemcine?

reni, e. je uplna pacifistka, takze ja sa vacsinou ocitam na druhej strane v podobnych konfliktoch. ta pani bola evidentne krava (zuruckschlagen 😀 ), za maxov temperament samozrejme nemozes. ale podla mna ked niekoho bije, musis hned a dost razne zakrocit, proste ho odtiahnut alebo vziat prec, dohovarat mu mozes neskor. zhodou okolnosti prave vcera - e. sla na laufrade a m. som mala v satke. zastavili sme sa na mostiku a pozerali na koniky, ked nejaky maly chalan (cca 2 roky) zacal e. skubat za prilbu, za vlasy, trhal jej bicykel spod zadku - jeho matka na neho velmi kludne a asertivne, ze toto nesmie robit, blablabla, maly jej ublizoval dalej. nakoniec mi praskli nervy a dost prudko som ho vzala a odtiahla prec (dost nepohodlne, lebo som mala drobca v satke). a ona, ze takto grob by sa clovek k malym detom nemal spravat, a ze ona si to s nim vyriesi sama, ze ja nemam zasahovat.. heh, tak cojaviem, asertivne si to mozu vyriesit doma v klude, ale ako k tomu pride elenka, ze jo?
rei, s tym spankom - m. spi od 7 do 6 a pije len raz, ale asi 10 krat musi byt pohladkany a cecok ovonat. ale kedze spinka so mnou, tak to ide.

rpinguin
7. apr 2010

Ingi, ze vesnican 😀 to robi aj Maxik, to su ti chalani. Ok, diky za rady, budem ho tahat prec. Vies co ale nechapem? Preco sa ta druha strana nebrani, ked su to deti väcsie ako on. On si dovolil vcera poobede tahat asi az 6 rocne dievcatko za vlasy (rani mu to asi nestacilo) a ono len stalo a stalo. Moznoze si myslelo, ze male deti bit nemoze, ale ved ked niekoho nieco boli, tak sa predsa branim, nie?
Ti chalani su taki divocaci, ostava mi dufat, ze Matilda toho moc od neho neodkuka a uz aby bol v skolke. Este rok si ale pockam 🙂 A s M. to mas super teda, to Elca chcela stale pit, ze?

A Jani, ty ako? Makas na zahradke stale? Pocasie je super, lenze moja alergia nieco hrozne, oci opuchnute a ziadnu tabletku vziat asi nemozem 😠

fabienamata
7. apr 2010

Ahojte, holt no inak sa cestuje s dietkom, ked netrpi nevolnostou pri cestovani.Celkom vam zavidim.
My nemusime ist ani na dlhsie cesty a mame omalovane cele auto. Inak je to fakt hrozne, a hlavne ked sme same v aute, to sa len obzeram, ci ju uz napina. Este ze uz moze kinedryl, ale zase na kratke cesty jej nedavam, ved by sme to mali ako cukriky, kazdy den.

Inak k tym konfliktom medzi detmi. ..su to emotivne zalezitosti pre kazdeho, teda pre obidve strany 😀.
My ked sme boli naposledy u ocnej dr. tak S.dostala balon a medailu,lebo krasne spolupracovala. Tak sa tesila , az to tej chvily ,co si balon odlozila na zem a vystverala sa na tie hojdacie figurky, a prisiel chlapec ,vzal balon, chvilku sa s nim poprechadzal, pred nami a zdrhol. Pytam sa ho ci to je jeho, a on nieco ze blaa blaaa a zdrhol.
S.to ale bolo jedno, tak som to neriesila, ale keby plakala, tak by mi jej bolo luto, a rozbehla sa sa nim a zobrala mu ho.
Handrkovanie o hracky, patri k detom, ale ked sa zacne bitka, to smrdi konfliktom aj medzi rodicmi,ze?

Ingi ja by som reagovala presne tak ako ty. F. ked bol maly,tak vzdy bol na tej druhej strane. Dokonca to zaslo tak daleko, ze ked bol predskolak, tak som mu povedala ,ze prvy nech nezacina, ale ked ho noekto udrie ,nech mu vrati naspat. A on , ale mami ,ved ho to bude boliet!!!
Tymto som chcela povedat, ze je to v detoch, a niekedy sa rodicia mozu aj potentovat, tazko sa to meni.Skor z toho vyrastu.
Inak ja som minule dostala facku od S. ked som jej docitala rozpravku. Pytam sa jej preco si ma udrela, a ona ze,lebo je este mala.
😅

fabienamata
7. apr 2010

Renci ved uvidis, ked natrafite na toho kto mu vrati, ako zareaguje. Inak ja si myslim, ze M je este maly, aby si to uvedomoval., ale je dobre ze to riesis.Horsi su ti predskolaci,ti to uz robia vedome.

jabera
7. apr 2010

ahojte baby moje..no, nacierate do temy, ktora je pre mna hrozostrasna od chvile, co som pochopila, ze budem mat syna.... velmi sa toho bojim.... kiez by sa nam to vyhlo...

lubka, to s tou fackou je velmi dobre.

noo, ale! ja mam za sebou erste tag nemciny!!!! baby... teda, je to docela fuska. 4 hodiny a kazdy den. myslim, ze pre borisa este narocnejsie, ako pre mna, ale aspon si uzije synceka, hahah. 2x mi doslo tak smutno za bartom, az mi do revu bolo.. ale inak som ledva vnimat stihala, tak na smutenie nebol cas. trosku sa nam vyskytol problem, lebo boris uci 2x v tyzdni aj dopoludnia, pokusi sa to nejak vyriesit... bolo by mi strasne luto vynechavat tu skolu. je nas 9, konecne som aj zivu turkynu videla 😀 jednu taku starsiu pani tam mame. su tam aj mlade baby (3), ale ta, co mi je najmilsia - mexicanka- nebyva v zeitzi.. a taka, ktoru som registrovala casto v okoli a tiez sa mi paci, ta je madarka a nevie nemecky ani tolko, co ja... ale tak casom, no...

neurologia
7. apr 2010

Ahojte babizne,

inga
ja by som to urcite riesila ako ty...ved hadam by som nenechala aby joss niekto buchnatoval...a ja sa budem necinne pozerat no tak to nie....dobre si spravila...no ved som zvedava aka bude nasa slecna...
no kedze nespi viac asi jej to staci...je hrava niekedy az moc hrrrr do vsetkeho...no a aj attila toho naspi viac joss to ma asi po mne ja som (a aj som vzdy bola ) taky nespac....
ako ked sme boli u nasich segra spravila caj dala na stol a ja som si ani nevsimla a joss si uz v nom macala tie ogrcano-oslintane prsteky.... 😀

renca
no ja neviem ale asi by som maxika hned od toho dietata odtiahla prec a potom mu dohovarala...heh a ze vratit naspat-no kde by sme sa takto dopracovali...

janka
wow som netusila ze to je taky intenzivny kurz nemciny...ale super...a uz sisi vytipovala aj kamosky no prosim...ale ja si to tak zvyknem..ze kto mi je sympaticky...a nakoniec sa skamosim a babou ktora mi bola totalne nesympaticka... 😀 -zistim ze je taka na moj "styl"... 😉
jaaaj a co sa navstev tyka.....no co ti budem rozpravat ked to zhrniem v podstate dobre-ako joss mala usmev pre kazdeho bola velmi zlatunka...ale jej mamca (cize ja) sa toho teda u niektorych napocuvala ze ju malo obliekam ze by som to a to mala robit tak a tak....alebo som sa stretla s uplnou ignoraviou mojich "pokynov" ze ked ju polozim buvat maju ju nechat tak jednoducho v klude (ma to tak rada) ale niekto neustale dobehoval do postielky a otravoval ju....cize vobec nebuvala iba bola nervozna a plackala....ale potom sme prisli domov attilovi som vycistila zaludok ze ked uz nerespektuju mna tak hadam aj on zasiahne...a nie sa tvarit ze tam nieje...no nie?

vcera vecer sme sadli na bike a uz sme frcali ale len tak tu po okoli trosku sa povozit....a dnes sa chystame opat....

jabera
7. apr 2010

jeej, bei a joss mate v tej vlecke? ci kde je?
obdivujem ta, ze si nevybuchla na navsteve... ista clenka mojeje ( prizenenej) rodiny hovori bartovi, ze " no daj mi facku! daj! no, buchni do mna dobre!" a podobne... skoro som infarkt dostala, ked osm to pocula... ale robila to aj pri dalsom kontakte, vobec nepomohlo, ze som zasiahla az az.... takze, asi si clovek moc nepomoze, ber tot ak, ze je s nim minimalne, tak to prezije a aj v dalsom zivote stretne x ludi takych aj takych...

evinkaaa
7. apr 2010

Ahojte babizne,

tak sa aj ja hlasim opät v "reichu" 😀 , dosli sme dnes podvecer. Na sk u nasich bolo skvele (ako vzdy 😵 ), ale aj tak som rada, ze sme opät doma 🙂 . Vsade dobre, doma najlepsie 😀
Tak prekvapko pre nasich sa podarilo este lepsie ako sme si predstavovali. Nasi potrebovali 5 minut na predychanie, kym si uvedomili, ze sme to naozaj my 😀 😀 😀 . Ale potom sa o to viac tesili. No proste boli aj slzy, ale bolo to velmi krasne. 😵

Este som vas neprecitala, ale pokusim sa to napravit, akonahle budem mat troska casu. 😉 . Ved to poznate, najprv to nekonecne vybalovanie, pranie pradla na kila, zehlenie ....... 😖
Dufam, ze sa mate vsetky dobre, vasi drobci krasne rastu a posluchaju 🙂 .
Ozvem sa znova, ked aspon co-to o vas docitam - asi az cez vikend 😉 .

iii
8. apr 2010

reni, neviem preco sa nebrania, e . sa tiez nebrani. bud predstiera, ze k nicomu nedoslo, ze nasilie proste neexistuje (extremisticky pacifizmus 😀 ), alebo zacne revat. no neviem, mam jej povedat zuruckschlagen??

lubi, sofinka ma super logiku 😉 ozaj, chcela som sa spytat uz davnejsie, ako to ma s ockami? nosi este bryle? aj okluzor?
kamaratkin syn (4 roky) prave dostal okuliare, katastrofa, scenky, divadla. pritom v nich vyzera uplne ako harry potter

jani to je nejaky integrationskurs? no paradicka, z coho sa ucite? heh, ze si videla zivu turkynu...prid k nam do poruria, a dam ti stovku, ked najdes ziveho nemca 😝

rpinguin
8. apr 2010

Ingi 😀 😀 som sa dobre zasmiala na tej hlaske, ze das stovku, ked uvidi Janka Nemca 😀 U nas ich je teda tiez pozehnane 😲
Lubi, no mam sa teda na co tesit- ten predskolsky vek 😢 , najhorsie je, ze Maxik vyzera ako take zlatucke chudiatko 😀
Evi, super, ze vam navsteva vysla, tak vybaluj a per 🙂

iii
8. apr 2010

reni, no hlavne na ihriskach si uvedomis, ze nemci vymieraju ....potomkov tu plodia iba turci a slovania 😉

mammy81
8. apr 2010

Ahojte zienky,
tak konecne znovu fit 😎 .
Jani Ty si sa pytala na ten sarlach no mna pobolievalo hrdlo ale som cmulala pastilky na hrdlo a myslela som si ze ma nadcha chyta,ale v noci ma uz zimnica bila,a rano bum 40 teplota.Sophie bola doma od piatku takze som musela s nou k mojmu dokimu a to uz mi bolo zle riadne,a ja tapa som sla autom a v aute som videla hviezdicky.od lekara do lekarne a domov to uz bolo vazne zle takze len co som domov dosla som lahla no ale lez ked mas dieta doma,tak som volala manzelovi nech dojde ze som k.o.
ten dosiel asi po hodine a to uz bolo so mnou vazne zle len ma preniesol do izby (izoloval ma),a ku veceru som 2x odpadla tak volal doktorovi ze co ma robit,ale doktor ze len aby som lezala a pila.no vstat som ani nepomyslela ved som mala nohy traslave jak sparadla.tak v utorok bol este doma a v stredu uz musel do prace ale ja som bola este nevladna tak sme alarmovali svokrovcov,ti dosli okolo desiatej v noci.a vo stvrtok sme cestovali vsetci spolu k nim,co ma dost vzalo pretoze som sa tesila do PP.no ale co uz.ATB zabrali ale este v nedelu som bola nejaka nesvoja na nohach. 😖
ale teraz uz zase lietam jak srnka.

Reni ja reagujem ako Inga ja som aj tak dost vybusna povaha,ale nedovolim aby jej niekto ublizoval.a v skolke sa to nejako naucila sama.mali v triede chlapca a ten bol stale doslova drzi ku kazdemu aj k dospelemu a neviem preco sa stala moja S.jeho tercom,ale vazne nebol den zeby nepovedala Leon toto a toto mi spravil.ja som jej dohovarala ze tak chod za uckou a jej povedz a ona aj spravila a zalovala co tiez nieje ok,ale ked ma doslova ten chlapec nasral (S.mala na chrbte a vsade modriny) som jej povedala ok dost ak ta udrie vrat. a potom sa uz nedala.ja viem ze to nieje ok ale tie deti to nejako sami riesia,niekto skrabe niekto bije niekto hryzie,a niekto len trpi a potom vidia ze sa nebrani tak vyryvaju.S.uz ma tolke jazvy od skrabancov ale aspon povie ja som jej potom jednu buchla 😀 ale najlepsie je odtiahnut teda zasiahnut ked stojis vedla a vysvetlovat mozes potom doma.
ja ked vidim tie nemky ked zacnu vysvetlovat a aj tak to nepomoze bo tie ich deti si robia co chcu. tema na dlho 😠

Dani zavidim vam tu vasu dovcu vy ste ale cestovatelia.
Evka,Bea super ze ste spät 🙂

v nedelu nam pribudol do rodiny Filip sesterka sa konecne dockala po tom vsetkom som taka happy. 😵

mam na vas jednu otazku verite na tie typicke povery? cervena snurka na ruke, z oci, a co ja viem co este?????????????

Inga no u nas vo vedlajsom mestecku je tiez viac Turkov ako domacich 😝

fabienamata
8. apr 2010

Ahojte,
Tak som doma zo skoly, musela som v hlave prepnut zo slov.na deutsch, chvilku to trvalo, ved boli skoro 3 tyzdne prazdniny.
Jani ako si ,uz mas v skole kamosku?
Inak to je dobre, ze chodis kazdy den, ja len 2 krat tyzdenne, ale ked S vezmu do skolky ,vezmem si nieco intenzivnejsie.
Inga, ano samozrejme s.nosi brile ,teraz ma novy ram, nie je taky cool ako ten predtym, ale je ovela praktickejsi, stalo sa totiz ze sa niekedy pozerala ponad okuliare, a to potom nema vyznam. Tento ram som jej vyberala snad pol hodinu, ale vedela som uz , na co sa mam zamerat. No a kazdy den ma phlaster ☹ ono sa to nezda, a clovek si to nepripusta, ale opakovane narazi napr do steny, lebo ma v podstate vypad polovice zorneho pola. Aspon ,ze ja taka rozumna a da si vysvetlit, ze ocko musi trenovat, ved aj sportovci trenuju atd..
stefi ako vies ,ze si mala sarlach, a kde si ho vlaste nachytala??? Supali si ti aj dlane na rukach?? Myslim ze spolu s malinovo cervenym jazykom, su to hlavne priznaky. Ja som ho tiez prekonalaako decko.
Renci, ono v tej predskolke to je niekedy fakt o drzku, ale ani nie tak s tymi detmi, ale s tymi rodicmi.
Ja som sa v skolke raz hrozne kvoli tomuto pohadala, a nadvihovalo mi normalne dekel na hlave, co som sa tak nasrala.Ale tam ani neslo uz ani tak o to dieta, a le o pristup tej matky, co povedala, ze no a co ked sa bije. Doma ma 2 starsich bratov a ti zase bije jeho, a ona to neriesi ani doma ani v skolke.
IQ kupacieho kona, tak co by som potom chcela od krpca. Nakoniec mi ho aj luto bolo.
No co som este chcela, ani neviem , aha, ze ja neverim na ziadne nite na rukach, a sliny na ociach ,a co ja este viem na zapalky vo vode, ale intenzivne ma to zaujimalo, ale v ramci srandy ,co ludia nevymyslia.
Ale keby to pomohlo, napr. ze krpec spi, tak by som bola vdacna.Inak mama to robila raz mojej segre ,carovala zozapalkami, a ona potom zaspala. Ale ved uz bola taka unavena ,ze raz uz musela zaspat, a no mama to hodila na tie zapalky prave. 😀

mammy81
8. apr 2010

Lubi,no zistil mi to hned len na mna pozrel. 😀 😀 jazyk som mala taky pupencovy a na krku take cervene fliacky.
a ci sa mi ruky supali??? juj ani neviem lebo mne sa supu stale 😀 (mam suche a draplave 😀 😀 )
no a samozrejme som to mala od mojej S.dovliekla zo skolky. a jej kamaratka ma zase sarlach zase po 3 tyzdnoch ta len dufam ze nechytime zas,lebo doktor povedal ze to moze mat aj 10x za sebou. 😠 a ze moze byt aj alergicka ale sa bojim ju dat testovat.ked si predstavim tolko stichov do ruky joooooooj 😖 ,uvidime.

no takto caruje aj moja segra 😀 z casu na cas,neviem sa hovori tomu z oci ci ako a mne to uz tiez robila ked mi bolo naraz zle a sa mi ulavilo ta ja viem??,inac som skeptik k takymto veciam. aj ta snurka ta ja som si vzdy hovorila tu to nikto nerobi a deti placu a oni to pripisuju ""blähungen" a na slovensku by uz carovali 😀

zuzanasaw
8. apr 2010

Ahojte babulky moje!

Nasi su este stale u nas, takze vysedavanie na konovi nehrozi, nanajvys rychlo pozriet postu a hajde. Doobeda sa decka dostanu do skolky tak okolo 9-9:30, a beriem ich hned po obede okolo 11:30. Takze vela volneho casu nemame. a to rychlo treba nejake obchody zbehnut, nakupit, daco na zjedenie uvarit a je po volnom case 😒 Inak tak trosku pracovne (okna a tak), trosku oddychovkovo, ked s deckami niekam von vybehneme. Odchadzaju v sobotu alebo v nedelu, tak sa kus aj tesim, ze sa nasim deckam rezim zas do normalu dostane, lebo momental je to strasne. Maly ide zo skolky uplne k.o., ale po prichode domov oziva a este o druhej poobede niet toho, kto by ho zlozil. A Emku podobne. Vychrapu sa poobede dlhsie a potom nechcu spat vecer - Emka asi nespi este ani teraz. Co inokedy uz okolo 20:00 to vsetko zenieme do postele! Ale tesim sa, ze su tu...

Evi, super, ako vam vyslo prekvapko, muselo to byt pre vasich tazke to predychat 😉

Ingi, Reni, co sa tyka nasej e. a buchnatovania, ma to tak nejak zdravo - nebije sa, aj ked obcas jej vyleti ruka, ale je to len take tapnutie, ale myslim si, ze zasa ani bit sa neda. Nie je agresivna, ale ani pasivna, ked ma niekto tendencie jej ublizit. Ked k niecomu dojde, naozaj tie decka treba odseparovat a vysvetlovat az doma, ked dieta vychladne. Konflikty rodicov su vsak niekedy na ... Ale ked ja picnem Domina, to hned dostanem po ruke od Emky 😉

Nas Domino zas neskutocne hryzie. Minule mi cez rifle prekusol kozu na lytku! Myslela som, ze z koze vyskocim. Ale je to vsetko len take nevinne, len sa tak priplizi akoze nic a naraz kusanec. No a vysvetlite mu. Uz aj na zadok dostal a nepomohlo. Potom len pride sa tulkat s placom, ze som mu ublizila.
V skolke nam inak rano zacali cirkusy - tak ako bol od zaciatku kludny, absolutne bez problemov, tak teraz rano vyrevuje. Ale nie dlho, kym stihnem odniest Emku o poschodie vyssie a schadzam dole, uz je klud. Asi skusa. Ale je to o hubu, ako zacne vrhat tie slonie slzy, obrati na vas tie oci raneneho cloviecika a s revom ho odomna odrtrhnu. Myslela som, ze sa prave tomu vyhneme. Uz som zabudla, ake to bolo pri Emke, ale je kazde rano na plac, ked ho tam tak vidim. Ale nechapem, ze este pred tyzdnom bola uplna pohoda...

Jani, super, ze mas tak intenzivny kurz nemciny. Akou koncepciou ste vlastne zacali? Len konverzacne, ci aj nejaku konkretnu knizku mate?

Ingi, Elen a noznice... mam v zivej pamati, ako mamina doma vystrela na radiatok vyprane pyzamko a ja som si hned urobila na nom vetranie. A pridete urcite aj do stadia, ci "je ta termoska naozaj rozbitna". Mamina si nachystala vecer pred vyletom termosku na kavu, krasne nam nakazala, ze je to velmi krehke, aby sme sa toho nedotykali a vylozila ju pre istotu hore na chladnicku. Po chvilke som ju hodila o zem, aby som vyskusala, ci sa naozaj rozbije 😀 Noooo, mas doma expertku! 😉

neurologia
9. apr 2010

dobre rano,

baby joss este stale spi no ja nechapem....sme ju vcera museli veeeeelmi unavit na bicykloch... 😉

janka
no jasne mame ju v tej "vlecke"....a uz piratime
aj mna by zaujimalo akym stylom sa ucite na tom kurze...a ako s barborkou?uz chodi do skoly bez cirkusov....?a co si z posadila do zahradky?
ako poviem ti ja nie som nejaky hasterivy typ cloveka-ale ak mam pravdu povedat mala som to na krajicku ...ale aky by to malo vyznam? ziadny bola by som ta najhorsia .... ja viem ze joss chcem len najlepsie a kazdy nech si robi ako uzna za vhodne... 😉

evka
ahoj spat...no perfektne ze sa prekvapko tak vydarilo.....ze vasi predychavali este hodnu chvilku...a potom ste sa vsetci tesili... 😀

steffi
no ja neverim kazdej povedacke (vela ich nepoznam 😀 ) ale na to ze " z oci " verim alebo teda to boli blbe nahody....raz mi bolo totalne zle a nic nepomahalo....a tak starka zavolala kamosku ktora robi nieco s vodoi a zapalkami a mne sa potom veeelmi prevelmi ulavilo....
a mali sme asi 2x taky problem s joss hrozne plakala a opat nic nezaberalo len hrozny rev az bol fialova modra ci aka....a tak som vygooglila ze co sa da robit ked ma clovek z oci spravila to a zrazu bol klud....takze fakt neviem ci to bolo ono ale zabralo to a to je hlavne.... 🙂

zuzka
heh ze ci je termoska rozbitna a podobne....no asi detskam netreba vraviet nic take ako nechaj to tak je to rozbitne a podobne....lebo potom automaticky to chcu skusit....a mozno by to skusili aj bez toho "upozornenia" no kto vie....
domcove place mozno prestanu ked odidu starkovci...a vsetko sa vrati do normalu....

iii
9. apr 2010

bei, mozes odfotit joss, ako sedi vo voziku bez sedacky? super, ze sa vam osvedcil, aj na chvilku zabdnes, ze nejakeho krpca vo voziku mas, ze?
co je to "z oci"?

zuzi, viem si to predstavit, ked tu boli stari rodicia, e. bola uplne mimo, uplne nezvladatelna, pricom ma normalne poslucha na slovo. tak si uzivaj company! inak to sa stalo viacerym detom na spielgruppe, ze par tyzdnov pohoda, a potom zrazu velke teatre rano.....pevne nervy!

e. ma teraz taku zberatelsku fazu, ked sme doma, tak zbiera rozne veci do tasiek (ze vraj sa pripravuje na vylet), a ked sme vonku zbiera jednoducho vsetko - kamene, drievka, piesok, kvety.... tak som jej zalozila herbar, kde si lisuje listy, no nadsenim je cela bez seba. maju s marcelkom taku hru, ze e. vybera ako kuzelnicka veci z tasky a on sa strasne rehoce.
palo ma konecne vikend volny, tak ja sa odhlasujem a budeme si konecne uzivat rodinnej pohody ako normalni ludia...cuuuuus!!!

jabera
10. apr 2010

caute baby, konecne som tu,

inge, " z oci" sa tu strasne rozoberalo pred casom, spomen si 😀 😀 inak, je super, ze sa marcel tak zabavi na elenke, to mas fakt dobre... podla mna, aj e. zacne bavit, ze je dolezita a ze ju mladsi brat zere. aj barusku to tesi 😉 tie holky proste potrebuju byt obdivovane.
ale si velmi mudra, chodim na ten integr..... kurz. ako si to zistila? 😕

stefka, no teda, ta tvoja choroba, to je neco. ak sa nemylim, celkovo mate nejake intenzivne choroby... teraz neviem, ci ty, ci s. tu desnu anginu ste mali? ale tusim ty, nie? alebo obidve? snad to mate teraz nadrobene na roky vopred.

lubi, a je perspektiva, kedy s. prestane tie brile nosit? je tam nejaka pravdepodobnost dokedy sa to ocko opravi? chuderka s tym vrazanim do veci.. no, je to tak, clovek vidi ako nakreslene, ked ma len jedno oko..
a ty si nemcinu platis?

bei, parada to byckl... uzasne, fakt. planujes casom aj take to sedatko za seba? ja o tom stale uvazujem, len sa nejka bojim, ze keby som sa vypleskla, tak co ten chudak? vies, take to, co mas na zadnom kolese, myslim...

evi, vitaj 😉

no, k mojej nemcine. ucime sa z knihy + obcas pusti ucka cd, strasne nahlas, neviem preco, asi aby sme nespali. ale celkovo nehrozi utlm, alebo nuda, je to velmi dobre urobene, stale sa striedaju aktivity, castokrat musime vstat, ist k tabuli, nieco prispendlit na nastenku a pod... vela hovorime, aj ked zatial len tie uplne zakladne veci, typu: wo wohnen sie , woher komenn sie a podobne. a to sa pyta kazdy kazdeho a s obmenami a tak... aj gramatiku mame, zatial par slovies a ich skolonovanie, stale sa pouzivaju tie slova zo zakladnych otazok, opakuju sa do zblbnutia. strasne ma to bavi,a le som unavena ako kon. doma to vyzera jak po vybuchu. dieta vresti kazde rano, ked sa ohromne nenapadne odsuvam zo spalne,a le vraj to trva len chvilku. pravda, ze ked dojdem dom, kuka na mna jak na cudziu..ale potom uz sa neodlepi.
v pondelok zacina skola aj b+b, takze to bude narocnejsie, doteraz boli prazdniny. budem musiet par hodin asi 2 dni v tyzdni odbehnut. super je, ze moja skola a borisova skola su presne oproti sebe, tak mi len supne barta a ja mu ho potom vratim 🙂 ma totiz nejake vyucko aj dopoludnia, ale fakt iba malo. dufam, ze mi umoznia opustat ten kurz, este som sa nepytala..
a mame stale domace ulohy, to je uz fakt trosku narocne, lebo mam chut zaspat vecer s bartom a musim vstat a este pisat...
ale verim, ze mi to pomoze, mam pocit, ze uz teraz nieco nove viem. napriklad wie heise ich 😀

jabera
10. apr 2010

jaj, zuzka, bat tiez tak hryzie!!! a presne to robim, co ty, teda po riti nedostal, ale odlozim ho od seba a on place a vobec nemam pocit, ze by cokolvek chapal.. co mam robit??? ☹ teda asi ani ty nevies, ale ked zistis, tak mi to povedz... aj teraz mi tak rafol do stehna, az mi slzy vyhrkli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre