Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

sara80
16. apr 2010

Yanni,

sama vystavovat nechci, jen se divat a hlavne nakupovat 😀 jenze jaksi nemam tuseni kde 😖

zkusim najit neco podle tech slov, co jsi psala. diky.

Kdyby nahodou nekdo o necem vedel, dejte mi, prosim vedet 😉

fabienamata
16. apr 2010

Jani drzim palce B. nech mu je cim skor dobre. A ked mas kontakt na nejakych slovakoch,tak ti urcite pomozu, ked by bolo treba.

Jani super ze si uz prestahovana, vsetko naskor rozobrat ,potom zlozit, makacka... ale este ,ze ti ma kto pomoct. A mala si prenajate nejake nakladne auto, ako ste toto poriesili?? No a taku velku terasu aj ja chcem, tam netreba kosit, 😠 .Celkom ti ju zavidim, no ale k tomu lehatku, uz len nejakeho chlapika , aby ta ovieval, nie?? 😉
Stahovanie caka aj nas, ale my si musime vsetko zial zariadit sami, ziadna pomoc z familie 😔

Vierka a ake meno mate vybrate?? nejako som to prehliadla. A kocik, nabehnes do obchodu a kupis??

ZUzi moj muz bol vtedy od nas nadobro odstahovany v pracovni, takze ziadna flaska by sa nekonala.No niekto si to vie zariadit teda!! 😉

neurologia
16. apr 2010

Ahojte,

janka
nech sa borisovi polepsi...sa ti necudujem ze si mala nervy ked ani zavolat v podstate nemozes... ☹ ale po kurze uz budes riadna rapotacka neboj....

katka
ja mam uz kupene muskaty...uz ich len vylozit na terasu sa tesim tento rok im este dam sancu myslim ze sa im bude darit...teraz tam mame totiz viac slniecka....
a veru ako si to vsetko preniesla?

lubka
aj my sme sa mali stahovat v oktobri ale zmenilo sa to ostavame na dlhsie....v oktobri totizto domaci ocakavali svoju dceru ale nepride takze ostavame som sa hrozne potesila lebo uz som mala hlavu v smutku z toho balenia....
a neboj ani u nas mm k malej nevstane ani nahodou za ziadnych okolnosti-ani cez vikend...(myslim si ze zuzka patri k vynimkam ze muzik vstane).....a este potom rano povie ze aaaako sa zle vyspal a cely den je nasrdeny ze je unaveny vtedy by som mu najradsej nieco spravila... 😅
a vierka ma v pase napisane meno babatka-ammelie

renca
tak taky nakupovaci den si si spravila...noze sa pochval co pekneho si kupila... 😉

neurologia
16. apr 2010

zuzka
no super ze peniazky vracat nemusite...ved som nad vami vela premyslala ze hadam sa to len vyriesi....a super ze to takto dopadlo....

janka
vam este nic na bartika neschvalili?

ja som bola dnes sikulka-sa musim aspon takto sama pochvalit 😉 dnes som umyla okna oprala zaclony....no ale zas nic som nevarila-atti mal obed v praci kolega oslavoval narodky... 😉

neurologia
16. apr 2010

ozaj vcera sme boli na U5 a nase miery su vaha:7135 gramov a 64 cm.... 😉

iii
16. apr 2010

zuzi parada, co si kupis za usetrene, resp. darovane prachy? 😀

vierka, ja som to nejak prehliadla, kde presne v bayern si? inak tvoje foto v profile je mi strasne povedome, hm. jo, ja by som kupila kociarik Stoke, mame Hartan, ale extra spokojna nie som

fabienamata
16. apr 2010

Vidis Bei, Renca nas najskor drzkami nazve, a potom ani nenapise co nakupila 😀
Ja som dnes vylozila gulas z mrazaku, ten to isti, ale ja by som mala varit asi v sudoch, ved u nas sa toho teda popapa vela.
Zaclony aj mna tlacia este sa k nim dokopat 😝

iii
16. apr 2010

bei, no to su nadherne miery, to by som brala!
heh, minule to bolo celkom vtipne, cestovali sme u-bahnom, m. satke, a nejaka pani sa ho pyta, ze ako sa vola ....on na nu ziral tym bezprizornym miminkovskym pohladom, pani sa uplne rozcertila, ze: versteht er gar kein deutsch? tak som jej musela ozrejmit, ze sa len nedavno narodil...no pruser

schatzinkaschatzinko
16. apr 2010

iii🙂 my sme vo weidene i.d Opf🙂)a vy ste kde?ß, no, mozno, ak si pozerala nejake fotocky na mojasvadba, tak si ma tam mozno videla a ak to nema s tym suvis, tak ja som taky ksichtos, ze sa vraj na vlemi vela ludi podobam hhh🙂 takze mozne je vsetko hh🙂 dakujeme za pochvalu mena, som rada, ze sa paci🙂 este premyslam nad koncovkami, pripadne poctom pismenok m🙂 cize Ammelie, Amelie, alebo Amelia hh🙂) inak, ked som toto oznamila na sk, ze taketo meno, tak prva otazka, bola, akooo??druha a ako sa jej da povedat pekne??? hehehe,..no, v kazdom pripade, ak sa sono diagnostika ukaze ako podcenie pupocnej snury, este to moze byt Daniel, David alebo Damian hh🙂

no, s tym kocikom, fakt, ze uvidime, lebo pocitala som vselico, kazda zienka je spokojna s inym, ale teraz si z toho nerobim stres, dolezite je, aby sa babenka neohlasila prilis skoro a aby bolo vsetko oka a kocik sa uz nejako a nejaky kupi a veru, uz to vidim na nabeh do obchodu, ak budem moct teda nabehnut..., avsak som velmi vdacna za kazdy napad a radu!!! 😵

Bea, to si velka sikulka, taketo jarne upratovanie!!🙂

iii
16. apr 2010

vierka vo weidene, no nadhera! ja som pracovala v oberviechtach, za rohom. a co robite vo weidene?

jo renci, ako si spokojna s macom? prave nam vyberam pocitac, lebo tento uz dosluhuje...

schatzinkaschatzinko
16. apr 2010

fakt v oberviechtach?? jej,, tak to tam poznam par ludi, co tam pracovali hh🙂)a kedze ma nenapada, nic ine, co by ste tam mohli robit, tak tipujem, ze to iste, co my tu hh🙂)iii a vy kde?🙂

iii
16. apr 2010

vierka no z oberviechtachu viedla cesta vacsinou hned po skusobnej dobe do weidenu 😀 pracovisko v OVI bolo dost biedne, ale ja som si to tam nadherne uzila, krasna priroda, bicykel, huby...... my sme teraz v dortmunde, muz tu robi.

schatzinkaschatzinko
16. apr 2010

hhh🙂no, presne🙂) tak vitaj!!🙂)bavim sa, ako si to veselo napisala, mna by zaujimalo teraz, kam je postup z weidenu🙂)tak to ste aj daleko presedlali, Ty si asi teraz na materskej, vsak? ja uz tiez a manzel pekne zarezava🙂

yanni
16. apr 2010

Caute zenule,

no tak ja uz som aj doma z Fortbildung. Juuuuuuuj dobre bolo. Ale doma najlepsie. Uz rano ma depka chytala, ze ci nebude stau a tak, ale dobre sa islo, o pol jednej uz som bola v Dachau. No a uz aj sikovna som bola, nakupit, pracku nakopnut a konecne aj nieco zhltnut. Uz mi normalne zle bolo od hladu. No rozmaznali nas tam, 3 dni len zrat, ranajky, obed, vecera, ako na vojne. Hroza. Takze ide sa drzat dieta. 😀

Vierka aj ja som "bavoracka". Ale dost daleko od Wieden-u. Dachau pri Mnichove.

Lubi, Bei, no ja som chcela najskor Umzugsfirma, aby neboli starosti, ale ked som zacala dostavat ponuky, tak som si myslela ze si to hodim. Nehorazne prachy. Tak sme to vyriesili tak, ze oco, mama, mal prist aj brasko ale ten pise diplomovku a este nejake veci musel dorobit, tak sme nerobili na neho natlak, najskor sa slubil jeden kamos z Mnichova ale nakoniec aj z toho vzislo lebo cestoval v tu dobu do Talianska, tak nasi nakoniec naverbovali maminho brata.Auto som objednala take to Mietauto, Sprinter za 60 €. Takze prachov som usetrila az az. Otocili sme sa 2 krat, mysleli sme si najskor ze sa nam na prvy krat vsetko zmesti ale nakoniec sme museli ist predsa dva krat a to by mozno aj 3 krat bolo, len vecer pred stahovanim sme este mojim a ocovym autom take veci povozili co by sa mohli porozbijat. Tiez to bolo na dva krat. Ale byty su od seba len ca 2 km, takze to nebol problem. A ano, uz ste si mohli domysliet, ostala som v Dachau. Kam by som isla. Mne sa tu paci, mensie mesto ale je tu vsetko a uz som asi spominala, keby som nemusela do Mnichova do roboty chodit, tak tam nevkrocim ako je rok dlhy. Ja Mnichov strasne neznasam. Ci uz ide o byvanie, ludi, urady a tak. VEstko tam strasne dlho trva, uz len ked by si sa ako nova mala na Einwohnemeldeamte nahlasit, potrebujes pol dna volno. Myslim ze prestahovanie vramci Mnichova sa da prehlasit aj online, ale ked pride clovek novy do M musis ist osobne. KEd som este v M byvala, mna tie urady tam strasne rozculovali. Uplne na dedine by som byvat nechcela, ale mensie mesta su mi milsie. Takze ja uz len v Dachau ostanem do smrti 😉

No a k tej terase. To je fakt super. Normalka luxus. Lepsie ako balkon. A ja mam k tomu vsetkemu dokonca dve 😉 Zo spalni je taka mensia, porovnatelne s väcsim balkonom ale z obyvacky je fakt velika. Budem robit Grilparty 😀 Je to vsetko vydlazdene, vraj to bolo povodne cas vydlazdena a cast trava ale majitelovi sa hned zo zaciatku, ked tu este sam byval nechcelo upravovat travnik, tak to dal vydlazdit. Susedovci som si vsimla maju travu a uz aj kvety nasadili, ale takto je to lepsie, ja by som sa o to nemala cas starat. Takto som kupila tie take kvitnuce stromceky v kvetinaci a aj ihlicnani, tuje a tak, take male, naschval take male aby som si to mohla pocas rastu zastrihovat ako ja chcem. A zivy plot uz zacina hustnut, tak to bude fakt super. UZ len nejake stolicky a stol, to tak po case pokupim, lebo je to vsetko strasne drahe, a ako som uz spominala plastove nechcem, len z dreva. No zatial staci to lehatko. Normalne sa tesim, ked kamoska v nedelu na obed odide a ja sa vykydnem a budem cele poobedie chrapat a vyvalovat sa na lehatku 😀 😀 😀 😀

Ingi a to Marcelko naozaj vyzera taky "dospely" ze si clovek moze mimino s Kleinkind pomylit? To sa mi nejako nechce zdat. No nejaka cudna zenska ho obtazovala. Chudak maly.

Jaj a co som sa este spytat chcela. Ste tu zaclony spominali. To mate take normalne, tie klasicke zaclony ako na Slovensku to zvykom byva? Ja som tiez rozmyslala, ale nakoniec som kupila take tie zavesy co ako deko sa kupuje ale daju sa aj dobre zatiahnut a nec nevidno. Mi to pripada vela roboty, zaclony, prat a zavesy zse extra a tak. Ako to mate zavesene? Na stipcoch ci ako? No by som musela asi riadnu garnizu kupit, ci ako to mate? Ja som kupila len tu taku Stange a zavesy su na tom navlecene.

yanni
16. apr 2010

Ozaj Renci, ved uz napis co si pokupila. Nebud skupa na slovo...

jabera
16. apr 2010

baby, diky este raz za spolupatricnost.
tak som bola za borisom, vyzeral dost strasne, taky je cely sivy, popolavy... trafila som do vizity, dokonca som aj trosku rozumela, kedze jeho doktor je cudzinec (strasne pekny cernoch). rozhodne tam boris musi ostat minimalne do pondelka, kedy mu budu robit dalsie vysetrenia. co toje este stale vlastne nevedia..

inge, to fakt marcel vyzera na hovoriace dieta, ci ta pani bola divna? musim ist pozriet fotky, ci si nejake nove pridala..

neurologia
16. apr 2010

katka
ja tu mam klasicke zaclony-s garnizu mame akoby take kolajnicky na zaclone su take haciky ktore su ukoncene gulickami a to nasuniem do tej kolajnicky...no hadam som to dobre vysvetlila... 😉
ale do kuchyne by som chcela novu kupit ked budem nejaku peknu vidiet....

vierka
no tie komentare mena pre babatko co ti vravi rodina nepocuvaj... 😉 my sme vedeli co to bude ale ani meno ani pohlavie s,me rodinnym prislusnikom neprezradili...a ked uz bola na svete a dozvedeli sa meno tiez sme sa napocuvali...a presne ako jej mame vraviet "pekne" ...a ako sa to vyslovuje a podobne...

neurologia
16. apr 2010

a veru dobre ze ste to spomenuli inga hod nejake foto....lebo som aj ja prekvapena ze o marcelkovi si ta pani myslela ze vie hovorit...ale zas na druhej strane uz bola stara a uz to mozno nema v oku odhadnut ake je dieta stare alebo tretia moznost videla na vas ze ste cudzici a chcela trochu povyryvat.... 😕

iii
16. apr 2010

bei uz som hodila, mate v poste adresu, dnes som velmi konikovsky aktivna. no ta pani bola evidentne sahnuta, ja sa stavam pomerne castou obetou takychto dobrakov, neviem preco.

schatzinkaschatzinko
16. apr 2010

Ingridka, nadherne fotocky, krasna rodinka ste!! myslim, ze ta pani v tom u-bahne bola jednoznacna a trpela nejakou makro degeneraciou sietnice🙂))a videla velkych ludi🙂alebo videla niekoho za Tebou a pytala sa Teba🙂) mala si jej napisat Überweisungschein DD Augenarzt/Psychiatrie hhh🙂

evinkaaa
16. apr 2010

Ahojte,

Ingus - nadherne fotky. Ste naozaj krasna rodinka 😵

Jani - to je super, ze si mohla ist z borisom a vidiet ho. AJ ked ako vravis, ze nevypadal najlepsie. 😒 . Budu skumat, co mu je a daju spravne lieky a bude zasa fit a budes ho mat doma 🙂 . Drzkaj sa. Si sama s bartom ci aj b.?

Bea - ty si sikovnica sikovna. Tak si sa pustila do jarneho upratovania? 🙂 . Aj ja som sa pomaly pustila a potroske to vsetko zvladnem.

Vieri - uz mas manzelika domka? Ci si este sama? 😉

mammy81
16. apr 2010

Jeeeeeej Inga aky macko je Marcelko,krasna baculka 😀 😀 .no nas detsky doktor by uz komentoval ze nasadit dietu 😅 😕

Jani prajem Borisovi skore uzdravenie chudak nech ste skoro zase vsetci spolu 😉

Bea tak ja som jarne upratovanie stihla pred Velkou Nocou ,umyla okna,pomenila zaclony panecku a ked pozrem na okna dnes by ich zase trebalo pretriet do slaka 😠 😠

tak babule uzivajte vikendu papa 🙂

zuzanasaw
16. apr 2010

Baby, to si treba rafinovane zariadit - flasky v noci chysta ocko a okna umyva mamka na navsteve 😀 Ponukla sa, no co jej poviem "nie"? 😉

Jani, tak vidis, ze si sa tam nakoniec dostala a videla B. Si nechcem ani predstavovat, keby bolo toto u nas doma. Neboj, do pondelka si ho nechaju na sledovacku, nemoze ho predsa poslat domov, ked ani nevedia, co mu je a potom bude zas vsetko ok. Mozo je len prepracovany a aspon si kus oddychne. Tak ti prajem, aby si ho uz mala cim skor doma... Vydrz, ale dobra sprava je, ze Bartik by mal byt cez vikend kludny, vacsinou tie detvaky vycitia, ze je rodic na pokraji sil a su nejak kludnejsie ako inokedy. Mas tam aj Barborku? pomoze aspon trosku? Zapriahni aj ju do roboty. odporucam vypojit internet na vikend 😉

A tak ma teraz napadlo, holky, plati sa nieco v DE za pobyt v nemocnici? myslim ako ked boli na Sk tie 50Sk poplatky za kazdy den v nemocnici. Existuje aj tu nejaky doplatok? ci je to aj vecou vyberu vhodnej poistovne?

Ingi, ty brdo, no mas doma poriadneho macka, ved ten vyzera ako polrocne dieta! Tej pani bolo asi divne, ze take velke dieta a vobec nereaguje 😉 Aj tak nechapem, cim ho ty kojis... ved z teba uz len trieska musi byt! aj ja chcem, asi rozbehnem znova castejsie kojenie 😀

Vierka, ja som za "Ammelie" 😵 😵 😵 Fakt velmi pekne meno. A za Daniela...
Len ma teraz napadla usmevna prihoda, ked mamkina sestra chcela veeeeelmi chlapceka Daniela a muz ju hned sprdol, ze nech sa neopovazi, ze on doma ziadneho parohaca chovat nebude! 😀 😀 😀

jabera
17. apr 2010

caute baby,
zuzi, no, bartik je ako odtrhnuty z retaze 😖 robi veci, ktore uz davno vedel, ze nesmie ( odtrhavat cd suflik a podobne...) myslim, ze su to dosledky starostlivosti jeho otca v poslednych dnoch... takze u nas to tak nefunguje,a ko si spominala. v nasej nemocnici sa plati 10E/den. kamoska bola v takej, kde platila 15. takze to si vraj urcuje kazdy spital sam, neviem, co je na tom pravdy. ci to ma nieco s poistovnou, to netusim.

rpinguin
17. apr 2010

hi zeny,
tak som tu......ale kupila som nepodstatne veci ako napr. ten trenchcoat, ktory obleciem na tie saty, ktore obliekam na tu svadbu. Potom bielu koselu Matilde na krst (krstime v juli) a na to hodim nejake saty normalne, ziadne tie ocackane, ktore sa obliekaju na krst. Velkost 80 aj tak neexistuje na krst.

Ingus, ten je podareny. No a si mi neodpovedala, co ti na to dr. na Ucku povedal. Ale mas zasa Elcu stihlu, takze nejaky protiklad treba 🙂 . Ja nemam akosi ziadny, moji su uplne rovnaki, este aj podobne vyzeraju. A preco si s hartanom nespokojna vlastne? A ten kocar, kde si mala Elcu s Timmikom na boarde bol aky? Ved to Hartan nebol, teda nie VIP. Ja som s nim fakt spokojna.
A dnes koncim s vanou, je mi normalne smutno, zajtra davam sportak. Matilda ide uz vyskocit z tej vane. Takze skoro 8 mesiacov sa statocne drzala.

A Zuzi, ake flasky to ty myslis, ze robil muz? Ved Dominika sa vzdy kojila predsa, ci kedy si vobec odstavila? Akosi som to nepochopila 😒

Lubi, ja by som bola rada, keby sa moj odstahoval do pracovne, ale nechce. By som mohla mat Matildu aspon vedla seba a nemusela do postielky po nu. Takto len ked ma nocnu je vedla mna.

Kati, super, ze si uz v novom. Inac my sme dali na stenu len tie "garnize" s jednou drazkou. (Gardinenschiene) Ak chce niekto aj zaclony, musi dat dve. Mame ten isty princip ako uz Bea napisala. Mam len zaclonu v tom. V kazdej izbe inaksie sfarbenu. Zda sa mi to lacnejsia alternativa ako ten Stangenprinzip. A stara v MA. byt nechcem, takze do nevlastneho bytu prachy neinvestujem 😝

rpinguin
17. apr 2010

Jani, drzim palce, nech vies, co najskor, co bolo a je vo veci s drahym 🙂
Ozi, Vierka, nechapem, kazdy mi tak povie, ze nie som zo ZA., ale "ze" ZA a pritom to tak nikto nepovie.....kto vypustil vobec taku blbost do sveta? A ja som za Ammelie (kedze mas chlapa Nemca)

jabera
17. apr 2010

baby ahojte, tak boris uz vyzera trosku viac k svetu, sice by sa mohol ucesat, ale inak sa to uz da 😉 je stale na infuzkach a zjavne mu to pomaha.. tak snad sa niekedy aj dozvieme, co to vlastne bolo cele..

zuzanasaw
17. apr 2010

Jani, tak vidis, uz je dufam lepsie. Ucese sa, ked pride domov 😉

Renci, my sa este stale kojime, ale uz len tak "akoze" - troksu pocmulkame, trosku potiahneme, troksu mliecka vytlacime. Uz som ho aj chcela ostavit uplne, ale teraz ked nastupil do skolky sa mi to zda byt dobra prevencia. A tie flasky - vcera trhol Niki rekord - ked isiel vecer spat vypil 3dcl mlieka. O polnoci si pytal dalsiu flasu caju, okolo 3 dalsi caj a o 5 flasu mlieka. ked to tak zhrniem, 4x3dcl tekutin, no ma lepsi pitny rezim ako ja 😀 Ale to sme sa v noci museli 2x prebalit a aj to bol rano precurany durch 🙂

rpinguin
17. apr 2010

aha Zuzi, no uz chapem....ja mu vystavim flasky na komodu a berie si ich sam, okolo pol litra to tie moze byt, lenze len mlieko, plienky som dala 5tky, takze niekedy precurany je a niekedy zasa nie. No ale aspon nevyskakuje z postele a nechodi k nam 😉

Ingi, ozi, k Macu....no uz by som windowsy asi nechcela, je to fakt super. Akurat som este neprisla na to, ako je to s napalovanim.

neurologia
18. apr 2010

Dobre ranko,

vierka
ja hlasujem za Ammelie...a kebyze sa z toho nahodou vykluje chlapcek tak Damian... 😉

inga
boooze aky je marcelko velky...no poriadny chlap je z neho... 😉 pekne fotocky len co je pravda

zuzka
tak este kojis...ved ak to tebe nevadi tak to je len dobre...ja som bola minule vecer s joss pre attiho v praci a jeho kolegyna nechapala ked som povedala ze este plne kojim ona povedala ze ona kupovala umelace lebo ze ona nieje ziadna dojna krava.... 😲 a ty si mu dala flasu na cajik a spol?...ja flasu davat nechcem urcite chcela by som ju pomalicky ucit na normalny pohar sice bude asi cela pooblievana ale tak sa prezlecie 😉

janka
to je super ze boris uz vyzera lepsie....heh ze mohol sa ucesat ale no to je len taka formalita... 😀

katka
ako si pisala o tych rastlinkach co si pokupila tak som dostala chut ist do obchodov trochu pokukat...aj som si kupila kvietky a este otravu na slimaky lebo minuly rok sme ich mali na kila po celej terase a ked som nechala otvorene dvere tak prosim pekne vysli si na spacirku po nasom koberci tak to teda nie....

evka
vierka mala niekde manzela? som to nejak nepostrehla ze by pisala...ale zas mozno som to prehliadla...

baaaaby aj my budeme krstit...ale na slovensku v lete cize v auguste... 😉 a satocky usije moja mamina-kedze je krajcirka kupime peknu latku a nieco jej spichne...uz mam aj predstavu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre