Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
21. apr 2010

Peti - no, odchadzal blazeny, lebo mu chutilo, ale na druhej strane smutny, ze nestravime vecer spolu. No co uz. Ked niekedy si clovek nemoze vybrat. Ked je to nutne a neda sa inak, tak tam musi ist. 😉

yanni
21. apr 2010

Caute kocky, Juuuj ja dnes zase nestiham.- Prave som prisla zo sportu a zase dve strany popisane. No idem najskor pod sprchu.

Petka aky Julko????

A ze vraj nebicko v papulke. No pre mna nie. Ja nemam rada listkove cesto ☹ Uz si aj ponadavam vzdy v sobotu u nas v pekarni, no nikdy neviem co si mam dat na ranajky. No sladke takmer nic, zaujimave ze skoro vsetky Taschen a tak su z listkoveho. No ide ma porazit. Predstavte si ze ja som ani Croissant nikdy nejedla. Ja uz mam z toho hrozu, ked to musim ukladat do Theke. Ale Lachs by som si dala. Len varit sa mi nechce 😠

Ze vraj nebohy=mrtvy 😀 No ale ja by som to asi tiez tak pochopila, ak by sa to nejako z kontextu nedalo vydedukovat. No aj som sa zasmiala.

leelo
21. apr 2010

evi, tvoj muz je lekar? skoda, no, mohli ste "riesit" 😵
kebyze nemam maleho alebo mam maleho, ale uz velkeho, tak dnes vecer ta beriem do mesta na drink pokecat 😀

kati, no predsa julko satinsky, nas narodny dejatel! 😀
a sisky ti tiez nesmakuju? ja sa idem za nimi zabit, ale len tu v de.
no to ti bol taky test - ako poznate rozdiely medzi slovencinou a cestinou. niekto robil diplomku a my sme mu so spoluziackami z kruzku pomahali... v kontexte bolo, ze nebohy dedecek, tak hned som dala ze mrtvy, nie, ze ubohyyy 😉
ale povidla som vedela, tralala

evinkaaa
21. apr 2010

Peti - nie, manzel nieje lekar 😀 . Alebo mozno to aj tak povedat - lekar pocitacov 😀 😀 😀 . No, volali mu z jednej sukromnej kliniky, ze nejdu pocitace lekarov a ani hlavny pocitac na pirjme. Hm, tak zbalil potrebne veci a utekal. Velmi dobre si pamätam naposledy, ze ked tam bol, tak to tiez bolo celkom vazne a prisiel rano o tretej. ☹ No som zvedava... 🙄

leelo
21. apr 2010

Evi, pekne si to napisala, aj on lieci 😉
ja cely den neviem, co mam robit - zacali sme s mrkvickou a Benji ma otras reakcie, den za dnom horsie. a ja neviem, ci ide o zhodu nahod a je to "len" choroba, alebo mamne alergicku reakciu. symptomy vyzeraju matuco.
nesla som k lekarke, lebo rano bol ok, ale poobede zase zle. ide o to, ci vplyvom mrkvy, co mal naobed, alebo je chorucky, kedy sa k veceru stav vzdy pritazi...

takze somnestihla nic si o vas precitat zatim.

zuzanasaw
21. apr 2010

Dani, dik za vysvetlenie tej sopky, som mudrejsia 😉 A ten mocak ☹ , ak sa len liec, je fajn, ze nemusis do prace...

Steffi, tie tvoje migreny, to musi byt strasne, tak nech ti to cim skor prejde. A vlastne, existuje na to nieco, cim sa ta skratit jej trvanie, ci len bezmocne cakat, kym to samo prejde???

Jani, super, ze je uz Boris doma. AJ ked ti mozno vela nepomoze, aspon ho mas na ociach a nemusis stale nervovat, co je nove. Niezeby som to chcela zlahcovat, ale asi je na tom lepsie, ked si dovolili ho pustit zo spitalu domov. Tak mu nedovol sa hned vrhnut do prace, radsej nech si podla moznosti este aspon den dva posedi doma. Ja viem, vsetko je to o tych porazenych financiach 😖

Nebohy = ubohy... tak na toto by som v zivote neprisla! 😀 Asi som bars mlada a cestina sa na mna nestihla nalepit tak ako na starsie rocniky, ktore to mali v telke den co den 😉

Evi, nebicko v papulke - krasny pojem!!! Posles mi do IP receptik? D.

Kati, ako je mozne, ze nepapas vobec sladke? Sak ja by som zomrela! Ked som sa sama na seba nasr., aka som tlsta, prestala som sladke zrat uplne. Po troch dnoch na mna prisla taka hypoglykemia, ze som myslela, ze zomriem cestou peskom do skolky! No a mne teda este ma co spod bedier zmiznut, vojna by mohla kludne aj dlhsie trvat 😉 Ale radsej ziadna a ja budem hoc aj s bruskom 😵

Leelo, a co tak skusit vylucit na par dni mrkvu z jedalnicka? Aspon uvidis, ono sa to zlepsi aj ked je to choroba, ale potom zacnes nanovo s mrkvou a uvidis... Ja by som to asi tak urobila...

A uz neviem, co viac som chcela, ale zarucene som na nieco zabudla 😒

yanni
22. apr 2010

Peti jaaaj ten Julko. A ja som ze Julo Virsik (alebo tak nejako)... 🙄
No presne ako Zuzka radi, aj ja by som na 2-3 dni vynechala mrkvu. Skus pastrnak ako Renca. Vraj to tak nechuti ako mrkva ale maly si urcite zvykne 😉
Joj Zuzi ja sladke jem, samozrejme, ale u nas v pekarni je takmer vsetko sladke z listkoveho cesta a to nemam rada. No a tie veci z kysnuteho by sa aj dali, ale nejako je stale navrchu trochu toho Zuckerguss a mna ide z toho porazit. No napr. taku nussschnecke, nechapem co na tom ludia vidia, to sa preda u nas za den na stovky a ja to ani vidiet nemozem. A kolace vyzeraju sice dobre, aj su dobre, ale ja uz som nejaka behindert, ja vzdy myslim na to, co je v nich vsetko zamiesane, tak radsej nejem ziadne. Ale ja si nosim z SK sladkosti, perniky, sojove sulky, minonky, Kavenky, venceky, Rumba, Margotka (zaujimave, je tam kokos, ktory nemam rada, ale tu zjem 😀 😀 ) no a tak 😉
Ale pravdu povediac, ja som viac na mäso. Ja vzdy vravim, ja mam rada zvierata, hlavne ked su na mojom tanieri 😀 😀 😀 😀. Vopred sa ospravedlnujem ak je tu nejaky Greenpeacak. Ale ja si neviem pomoct. Vymenim horalku za parku 😀 😀 😀

Peti a sisky mam aj ja rada, ale ono je to samy tuk, tak to len tak raz za rok 1-2 a to tiez len tie obyckove a len ked si ich ja v pekoske sama upeciem a este teple a bez Puderzucker. No ja som taka prieberciva 😀

Peti a este otazocku. Co ty tak porabas? Chodis aj do nejakej Krabbelgruppe alebo tak? Mas nejake kamosky? A ty mas muza Nemca? Nejak som asi nieco prehliadla. No ja citam tak pomedzi, telefonaty, Parteiverkehr, Akten , Termine a tak, takze dost nepozorne.Sorry...

rpinguin
22. apr 2010

dobre ranko,
hahhaa Kati, si mi pripomenula nieco. Raz ma na ceste tiez zastavil nejako uboho obleceny clovek- asi nejaky greenpeacak a sa ma spytal, ze ci mam rada zvierata a ja mu na to: "Nein, ich bin Vegetarier! " 😀 No a odisla som a nemusela som pocuvat jeho kecy. Az potom som si vlastne uvedomila, co som povedala a ako to on myslel.
Zeny este na pochopenie:
Leelo= Petra
Jit80 (alebo tak nejak, uz nemozem obratit stranu, kedze mi zmizne doteraz napisane)= Jitka
a kto bola Martina?
Preco vzdy pridu nove vsetky naraz mi je zahada. Tak tomu bolo aj ekd prisla Evka s Katkou a este dalsimi. No ale nastastie E. a K. ostali 😵

Ozi, som vam spominala, ze dnes idem na kurz. Taky od 0-3 rokov, tak som zvedava, co sa tam bude diat. 3x som uz premeskala, ale nebolo miesto, tak az teraz mi teda napisala, ze mozem prist, ze sa uvolnilo.

Steffi, no ozi, tiez som sa chcela spytat. Co ti zabera na migrenu?
A este otazocka-
Ingi, Vierka neviete, ci ja ako kojaca nieco mozem na sennu nadchu? Zomieram, je to strasne...sminky uz ani nehrozia 😲

jika80
22. apr 2010

dobre ranko
baby, este raz vsetkym dakujem za privitanie, je to hrozne mile 😉
jani - zial typ na detsku psychologicku nemam, takze nepomozem ☹
peti - no ak by bolo tehu, tak jednej robotky by som sa vzdala a druhu mam z domu, tak to by som vyskusala, ci stiham abo nie
inak baby, dnes idem endokrinologicke, tak drzte prosim palce, aby som mala vysledky v pohode

neurologia
22. apr 2010

Cafte zeny,

vy ste toho teda popisali to tu uz davno nebolo...tak hadam sa rozpamatam a na nieco zareagujem 😅

janka
super ze uz je boris doma...a veru nech sa setri....pekne pomalicky 😉
inak mate super choditko pre bartika...paci sa my sme dostali teraz na SK tiez choditko ale toho klasickeho "pavuka"...este nam je velky ale nechapem preco sa niekto neopyta ze co chceme ked uz nieco chce kupit....lebo ja by som chcela take ako mas ty...ale co uz....

peta
no joss mala 6 mesiacov 11.4
a ked nevies ci je drobec chory alebo ma reakciu na mrkvicku tak ju urcite vyrad na urcity cas z jeho jedalnicka...aby si si bola ista a potom skus znova ved papat moze kopu inej zeleniny...napr.spominany pastrnak 😉
ja este neprikrmujem....nejak som mala pocit ze este nie...ale cochvila to caka aj nas...uz sa na to aj tesim opat nieco nove bude....
jaaaaj a este som chcela ze ked sme este nevedeli ze co to bude to babo v mojom brusku tak medzi menami co sa nam pacili bol tiez benjamin.... 🙂 ale potom sme z neho upustili pretoze u manzela vo firme boli na sluzobke indovia-a mm mal za ulohy sa o nich starat aby sa tu necitili taky opusteni a cudzi takze sme s nimi vela chodili na vylety ukazovali si fotky a podobne...a ked sme vraveli ake mena sa nam pacia tak na benjamina vraveli ze v indii sa toto mena dava poslednemu dietatu v rodine cize ked uz manzelia nechcu viac deti tak poslednemu (chlapcovi samozrejme) daju meno benjamin....a nejak sa mi to dostalo pod kozu a uz som viac to mena dat nechcela-ved urcite chceme mat este jedno dieta...ako neviem vysvetlit preco na mna ucikovali ich slova tak-ved meno ako meno ..mozno sposob ako to vraveli ja proste neviem....

evka
poprosila by som ta napisat receptik na nebicko v papulke do nasej receptovej temy....si mi narobila chute
a kedy nakoniec prisiel mm domov?

katka
no ja mam rada listkove cesto-quarktasche a aj nussschnecke...mnaaaam a veru aj sisky som mala ale najradsej mam tie neplnene alebo ked tak s lekvarom...ale v com sme za jedno tak neznasam ked je to posypane cukrom ja to vzdy oklepavam...ja ani doma pecene buchty alebo tak neposypam....

renca
som zvedava co napises o kurze dufam ze sa bude pacit....
a na pochopnie 😉
sofi2008-je martina

zuzka
no nevies na co si zabudla no tak vooobec si nereagovala na mna...cize urcite na mna si zabudla 😀 😀 😀

rpinguin
22. apr 2010

este vam napisem prihodu zo vcerajsieho Spielplatzu....boli tam taki velki chlapci a Maxac samozrejme stale za nimi utekal a oni pred nim a cely cas kricali: "das Killerbaby kommt" 😝 😀 😀 😀 som myslela, ze si cvrknem, takze neviem, co im vyviedol, ale brali to s humorom 🙂

evinkaaa
22. apr 2010

Dobre ranko,

iba vas pozdravim, lebo na pisanie "romanov" teraz nemam cas. Az vecer. 😀
Recept napisem vecer do nasej peciacej temy. 😉 Bea - manzel nakoniec prisla o druhej. 😖
Pekny slnecny den vam prajem 😵

evinkaaa
22. apr 2010

namiesto prisla malo byt samozrejme prisiel 😀

zuzanasaw
22. apr 2010

Bei, mam nejake resty voci tebe? zabudla osm ti na nieco odpisat? nejak nemam cas sa hrabat spatne, tak ak to bolo nieco konkretne, spytaj sa prosim este raz... Ale hadam nie som az taka zabudliva a bolo to len zo spasu 😉
Inak toho pavuka sme mali aj my, obe deti sa mi v nom vyvozili a teraz ho podedila kamoska, ktorej mala v tom tiez beha ako rychly sip 😵 No bol to sposob prepravy pre moje decka uz do nejakych 6mes a pre mna ulava pre moj chrbat 🙂

neurologia
22. apr 2010

zuzka
to som vtipkovala... 😉
no nam je ten pavuk este velky (mame ho na najmensom) ale su tam rozne gombicky a hrkalka tak ju tam davam ale len na chvilku -paci sa jej tam zahra sa...a jasne ze darovanemu konovi na zuby nepozeraj 😀 ale tak kebyze si mam vybrat tak by som ine chcela... 😉

schatzinkaschatzinko
22. apr 2010

ahojte dievcata! tak som vas konecne docitala, normalne som si musela poznamky robit🙂 tak dufam, ze na nikoho nezabudnem hh🙂)este mam troska popletene mena, miesta a udalosti, ale snad to dako zvladnem hh🙂)

no, co sa tyka toho predporodneho kurzu, tak ..hm. akoby som to vyjadrila🙂 jednoducho som usudila, ze pre mna to nie je🙂 tak som tam nesla🙂ale to zhrnutie vcera uplne stacilo, hebamme bola velmi mila, aspon sme sa zoznamili, este mi dala taky toko olej proti kontrakciam na potieranie bruska a odsypala dakeho caju🙂 a sme sa dohodli, ze ked pridem z porodnice, tak jej mam zavolat a ona dofici🙂) vlastne som absolvovala aj gymnastik, lebo som slapala na druhe poschodie hh a fucala🙂 takze aj to mam uspesne za sebou🙂ale samozrejme, kto sa chce na kurze zucastnit, iste je to prijemna zalezitost stretnut dalsie mamicky a tak..kazdy si musi vybrat, co mu viac vyhovuje🙂

Ingridka- veru, svagrinka sa potrapila vaginalne..ale uplne detaily neviem, lebo ked mi volal brat, tak este mi aj ine meno maleho povedal, hh a kopec bludov.. tak sme sa potom so sestrou smiali, ze jej tak rovnako🙂 ale chvalabohu, so obaja v poriadku a maly je veelmi peknucky🙂 teda, on nie je maly, ale velky🙂

Veronika- nakoniec to u nas vyzera na porodnicu Amberg,ak bude Notfall tak Weiden.,. inak v sobotu sme boli v Regensburgu, ako bolo krasne pocasie a ja som sa lepsie citila, tak sme boli v Spielemax a kupili sme kocik, dokonca sme aj Gutschein dostali, co sme potom vyuzili este aj pri kupe sedacky🙂 To s vasou malinkou u toho zubara ber ako dalsi zazitok🙂 ja sa tym detom ani necudujem, ja by som sa na nich ani neusmiala🙂a zdrhla prec🙂

Steffi- tak aj Ty si, ako Verca susedka🙂 pre mna je Regensburg a Nürnberg najblizsie susedstvo🙂) a mas aj nejaku terapiu na tie migreny? Mne velmi pomohol Imigran do nosa..super vec🙂 ako zacala aura, spricla som a hned som bola ako v raji🙂

Renatka- to s tym zo Za a ze Za...mne to raz ktosi zo🙂 Za povedal, ze sa to tak hovori, tak mam to len odtial, inak by ma to nenapadlo🙂 ale to je presne to iste, ako ked sa hovori, ze som Nitran.. akoze z NItry, ale pritom kazdy, kto je z Nitry, povie, ze je iItrancan🙂)a ten mliecny bar na komode je uplne fantasticky🙂) to ma velmi rozosmialo, ako som si predstavila take mimi, ako sa vie super v noci obsluzit🙂 perfektny napad!!! a na tu sennu nadchu sa Ti pozriem, co sa moze a co nie🙂

Evi- mnamky mnamky, asi sa nahlasim niekedy na veceru🙂) aj ked ja som teraz v tehotenstve ryby moc nemusela..vzdy v oddeleni s rybami som rychlo manzela chytila za ruku a bezali sme prec hh🙂 ked nas niekto videl, musel sa vazne bavit..zrazu len taky beh z jogurtoveho oddelenia..ale uz sa to nastastie normalizuje🙂)
no, to je blbe, ked manzel musi k Notfallu..to poznam..ale nastastie to teraz nie je casto, vela moze poriesit aj cez telefon🙂 u nas ked padla v robote pocitacova siet, tak sme sa mohli zbalit a ist prec..a este vacsia sranda bola, ked nesli telefony🙂 to uuplny koniec sveta hhh🙂

Janka- drzim nadalej palce! no, ako som pochopila, tak situacia je este zlozitejsia..ale verim, ze sa vsetko postuplne napravi a aj manzelovi, ze je lepsie...

Beatka- naozaj krasna fotocka, taka vysmiata🙂 ako hovorime my tak u nas ( samozrejme v dobrom) vychlamany jak baklazan🙂) take su najkrajsie🙂

a samozrejme tiez vitam nove prispievatelky🙂) hh, to akoby ja som tu uz bola varena, pecena🙂)

krasny slnecny dnik z Weidenu prajem🙂)

schatzinkaschatzinko
22. apr 2010

uha, dufam, ze som netrhla rekord za najdlhsi prispevok hh🙂 😎

rpinguin
22. apr 2010

Veri, super, ak pojdes rodit do Ambergu, tak musis pozdravit kamosa na gynde 😉 Mozno ho zastihnes a bude mat sluzbu, ked budes rodit, je to Cech. A kurz mi tiez nic nedal, akurat som tam chodila na pokec a na zoznamenie sa s babami, stretavame sa doteraz. A vidis, mna by asi napadlo, ze sa povie Nitrancan a nie ako ta salama 😀 😀

Inac sme dosli z toho kurzu, bolo to take volnejsie, spievali sa pesnicky, ktore Maxik ignoroval uplne a isiel sa radsej hrat s Duplom (akokeby sme ani Duplo doma nemali), vobec si ma nevsimal. Potom sme sa rozdelili a nechali decka vsetky jednej vychovavatelke (konalo sa to v skolke) a my mamky sme isli s druhou do vedlajsej miestnosti. On uplny pohodak, ani nemukol, ked som odisla a vlastne tam mal aj MAtildu, takze obaja boli super a nikomu som nechybala. Taka mamicka mala 3,5 rocneho a ten sa od nej nepohol ani na krok. To by som bola asi nacisto zrela na odstrel 😀 Teraz pekne spia,
a ja robim pizzu domacu.

schatzinkaschatzinko
22. apr 2010

Renatka, no diky, za ten salam🙂)HH, zeby som si ten Amberg este predsa rozmyslela??🙂 tak to je fajn, len ked budem vrieskat, tak mi bude aj rozumiet hehe🙂)nebezpecna kombinacia🙂)

Vidim, ze kurzik bol u vas velmi plodny🙂no, vies, to Duplo musel Maxik preskumat, ci vam nahodou doma nieco nechyba🙂 fiha, tak to mate dneska kvalitny obed🙂 ja som sa pokusula o tvarohove knedliky a na moje prekvapenie aj vyplavali z vody a dokonca boli chutne🙂)

rpinguin
22. apr 2010

Vieri, mi nevrav, ze si ich robila aj sama, to sa uz potom naozaj s mojimi varnymi schopnostami pojdem niekam schovat. 😲
Ale neboj, Peto je super, v Nemecku je to pri porode take, ze ak mas normalny, tak aj tak tam s tebou pobehuje stale Hebamme a Dr. pride az na zaver zasit a skonstatovat 😀 Celu dobu tam nie je ziadny, ak ide ovsem porod bez komplikacii. 😀 😀
A ja som nehulakala vobec, som si stale hovorila, ze take nieco ja robit nebudem, ze nebudem blacat ako ostatne 😀 Zvonku ani nikto nevedel, ze rodim, ale odo mna si aj tak netreba v nicom brat priklad, ja som special pripad 😀

iii
22. apr 2010

caves, tak u nas brutalna situacia, m. od rana na strunkach...cokoro mozem vydat prirucku pre zacinajucich rodicov Ako uspat dieta, pripadne Preco dieta kvici, ked ma spat

vierka, nemas ten Amberg trosku z ruky? ma weidenska porodnica nejaku zavadu? inak sa pridavam k tym, ktorym predporodny kurz nic nedal - ja som teda robila iba vikendovy zrychleny kurz, ale naozaj na nic.

reni, killerbaby 😀

peti, ja by som vynechala mrkvu, mne sa e. po mrkve prvy a posledny raz v zivote oprudila na zadocku. skus pastinak, zemiak, kukuricu, ryzu....na vyber je toho spusta. mal bendzo nejaky problem s pitim, ked pises, ze bol podtabulkovy? ako ho vlsatne volate?

veronika, odfotim kafemasinku a poslem ti ip, ked sa k tomu dostanem. inak sa pytas, ze ak sa momentalne e. najradsej hra - tak momentalne je u nas iba jedna hracka, a to je marcel. vybera mu oblecenie, cita mu, obracia ho....musis sa teda velmi snazit, aby si mimci poskytla podobnu plnohodotnu zabavicku 😉

neurologia
22. apr 2010

vierka
a aky kociarik ste kupili? hod link-aby som videla aky je pekny....a autosedacku ste aku vybrali?
ja som na kurz chodila -a bola som rada aspon som "vypadla" trosku von medzi ludi zoznamila sa babami teraz som niektore stretla na ruckbildungsgymnastik....alebo na babykurze....a konecne sa mi uz aj tu v DE stane ze stretnem niekoho znameho napr na prechadzke v obchode alebo podobne... 🙂 aaaa aspon som zacala opat soferovat... 😎
renca ma pravdu pocas porodu za tebou pobehuje len hebamme...lekar pride az ku koncu...a neboj vrieskat nebudes-to len tie filmy nas nejako stale zmagoria....ze clovek pri tom krici....

renca
pri porode som nekricala ani ja ...radsej som si setrila sily na neskor-ako kricat ved co by mi to pomohlo....a vedla tiez rodila jedna baba a ani tu som nepocula kricat-tiez iba vzdychala ako besna..... 😀
a robis pizzu domacu...ty pocuvaj ma lepsis sa zena jedna.... 😎

jika80
22. apr 2010

baby, prosim nespominajte tu tie porody a kricanie, bo si to mozno s tym snazilkovanim rozmyslim 😀
aj ked ani netusim, ci sa zase hned babo podari, lebo mi dnes zistili zmensenu stitnu zlazu 😠 tak musim teraz cakat na vysledky rozboru krvi 😖

schatzinkaschatzinko
22. apr 2010

hh Renka, neboj, ja som stalou clenkou pizzoveho a cestovinoveho klubu🙂) aj ked by som naozaj velmi rada, vedela varit a piect, vsetkym tym skladam moj obdiv, komu to ide🙂a preto som povedala, ze idem bojovat🙂) no a tak som skusila s tym, ze keby nevysli, tak zahladim stopy, nez pride manzel 😎 no a na moje prekvapenie, sa otvoria dvere a manzel dneska prvykrat v zivote prisiel cez obed domov🙂) tak som mu to skusila naservirovat, hh, rychlo jedol tak hovorim,jeej ako rychlo jes, ako ti chutia🙂) a on, no, ponahlam sa do prace hehe 😀 tak hovorim, no, to je asi posledny krat, co si prisiel domov, lebo hned si bol prinuteny jest hhh🙂)

inak ja si tiez hovorim, ze ja nechcem kricat, sa snazim sparavat v ramci normy vzdy a radsej zatat zubky, no, ale po vsetkych tych porodnych pribehoch co som pocula vazne neviem, co od seba mam ocakavat🙂)no, Amberg mame 40km, porodnica by bola, myslim, ze oka, skor ide o ostatne zucastnene kliniky🙂.. ale ked bude NOT; tak pofrcime🙂

rpinguin
22. apr 2010

no ono sice to kricanie sice pre niekoho dost trapne, ale ono to ma predsa vyznam, zuby sa zatinat nemaju uz vobec, krikom sa vsetko uvolnuje, aj tym hlasnym vzdychanim, takze to naozaj k niecomu je.....no, ale u mna to tiez nehrozilo a decka vyliezli obe 😲
No idem do mesta, Killerbaby potrebuje nejaku obuv 😀

schatzinkaschatzinko
22. apr 2010

Bei kupili sme Teutoniu Mistral S a sedacku Römer Baby Safe plus
http://www.teutonia.de/produkte/mistral/variant...
len my sme kupili tmavomodry🙂 manzel, ze pre istotu🙂
http://www.baby-markt.de/cgi-bin/cosmoshop/lsho...
a tuto sedacku a pod to aj ten taky system, stale neviem, ako sa to vola..ale aby to tam dobre sedelo..dufam, ze pojde otvorit tie linky..

Jitka, neboj sa, ono aj obcas si dobre zakricat nie je zle🙂a neboj, stitka sa da do poriadku a bude good!teda, gut🙂

schatzinkaschatzinko
22. apr 2010

Renka, tie zatnute zubky boli myslene tak obrazne🙂

dania
22. apr 2010

Ingi, co tebe taky mohli jeste na predporodnim kurzu naucit 😀 U nas to byla taky spolecenska udalost, moje hebamme byla strasne mila holka. Myslim na tebe s tim malym nespavcem... Nojo, tak to je kdyz si nekdo sotva se jedno ditko konecne nauci spat poridi hned druhe 😀 Predstav si, dneska rano se T vzbudil v 7, ja jsem na nej zabrucela, ze bych chtela jeste chvili spat a on si samostatne po ceste na zachod vzal ze stolu housku a sel si do postele cist knizku, ja to dite nekdy fakt miluju 😵 Ne vazne 😀 Jo a pak jsem na zahrade s T sela hrasek a pak jsem presazovala megakytky z prace do vetsich kvetinacu a T mezitim nasazel "kominy" (klacky) do truhliku s jahodama, napichal je tam fakt na husto, ale tak sikovne, ze ty jahody vubec neznicil. A pak kdyz jsem se ptala, co to je, tak ze prej udelal Vancouver 😀 btw, brasko se ma dneska vracet do Cech, leti pres Londyn, tak doufam, ze to dopadne dobre.

Reni, killerbaby! 😀

Peti, trochu se divim, proc je ta mrkev tak popularni, nas T zacinal taky na pastinaku, vybornej je kdyz se k tomu proda trosku hrusky, ostatni zeleninka je taky super a narozdil od mrkve se da aspon vyprat.

iii
22. apr 2010

dani, no prave, to mame zato, ze sme taki skrblici a namiesto platenia renteversicherung plodime deti... a potom sa o nich nevieme postarat 😀
timmy je bozi, mlady architekt 😉
ozaj danka, asi si citala ten vtip, ze ked europa odpusti islandu dlhy, tak island vypne sopku....
veronika tu spominala, ze maju doma rooming in, tak u nas je momentalne betting in, a pre mojho muza to znamena rooming out.
vierka, teutonie su super, dobry vyber!
renca, my mame vlastne hartna RS One (som ti kedysi tvrdila ze vip, som sa splietla) - hrozna haraburda. a co vas autobus, pouzivas ho? a co max a buggyboard?

zuzanasaw
22. apr 2010

Ingi, a citala si, ze Islandania sa vlastne mstia za to, ze Europa chce od nich prachy? Sice im nedaju prachy, ale zato prachu maju na vyvoz 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre