Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
22. apr 2010

Caute zienky.

Tak vas zdravim po nadhernom slnecnom dni (este teraz pekne hreje slniecko) 😵

Vieri - tak ty tiez takto krasne vyvaras? Tie gulky mam aj ja veeelmi rada a rada ich robim, ale zial nie casto, pretoze moj manzel nema sladke jedla velmi moc rad. Sem-tam mozu byt, ale nie casto 😀
My ficime najcastejsie na vselijakych zeleninovych salatoch, cestovinach vselijakeho vzhladu a druhu, rybach a nakoniec aj mäsku (tiez nie casto). Sladke mame tak raz za tri mesiace 😉
A ozaj ku kociku som chcela - vybrala si urcite super. Budes spokojna. Moje dve veeelmi dobre kamosky maju teutonky a nevedia si vynachvalit. Aj ja som kocikovala uz velakrat a je to naozaj suprovy kocik. Jednoduche a lahke manevrovanie, dost miesta pre babatko, nieje moc tazky (pretoze su aj nehorazne tazke kociky ako napriklad gesslein).

Renca - zevrak Killerbaby 😀 😀 😀 To akoze tie velke deti vymyslela toto pomenovanie pre maxika? Sranda 😉
A zohnala si pre neho topanocky? Ake?

Ingi - ako sa ma tvoje kvikadlo? Uz sa utisil a sprava sa ako poslusne babatko? 😀 A elenka sa vzorne o neho stara dalej? 😀

Dani - ty si ale sikulka a tvoj drobec je fakt genialny. 😉 Ake ty vzdy s nim zazitky napises, no normalne zavidim... 😵
Ja si este tiez chcem nieco posadit. Cez vikend este kupime zeminu a chcem si do velkych, ale aj na pohlad vkusnych kvetinacov (truhlikov) zasati par byliniek - bazalku, kopor, petrzlen, pazitku... 🙂

Jitka - drzim palce, nech vysledky dopadnu dobre 😵

Janka sa tu dnes este neukazala? Dufam, ze je v poriadku a uziva si borisa 🙂

rpinguin
22. apr 2010

Vieri, no to som myslela u mna, ja som tie zuby teda zatinala 😕
hahah Ingi, som si hned myslela, ze nemas VIP, s nim by si teda spokojna bola, akurat vtedy som nebola, ked som zistila, ze tam nejde dat ten buggypod, co som povodne chcela. Teraz je ale aj buggyboard super. "Autobus" sa mi nechce vobec vyberat z pivnice, mala som ho 3x, tiez som asi neviem, kde mala rozum, ale sa mi zdal lacny, ze hadam vyuzijem, ale ako nahle s nim stojim, tak Maxac vylieza a on sa dostane aj z pasov von 😠 No hadam este vyuzijem.
Inac kupila som Elefanten sandale velkost 26 za 9,95€ 😵 😵 😵 , riadny schnäppchen, uz len aby mu do leta noha narastla, lebo 26 nema ani zdaleka 😀

leelo
22. apr 2010

cauko,
idem si precitat roman, ktoreho autorom ste vy ! 😉
Evi, krasne bolo dnes. este stale je krasne, veru.
Baby, dajte pls link na vasu temu receptov, nech som gazdinka. dakujem
inak, vsetky tu mate fotky. aj ja si dam, aby ste sa necitili, ze som nejaky 65rocny uchyl, co vas tu zavadza. mozno aj maleho dam. len tu je veskera security ziadna, resp. slaba oproti napr.fejsbuku, tak to musim najprv vnutorne prezit 😅

neurologia
22. apr 2010

hadzem sem link na nase foto z nedelnajsieho bicykloveho vyletu...kto ma chut nech skukne... 😉

http://picasaweb.google.com/attila.molnar.vk/Bi...

evinkaaa
22. apr 2010

Bei - nadherne fotky. 🙂 Krasna priroda a mala krpana je super kombinacia 😵

leelo
22. apr 2010

Bea, super foto. ste zlatucki a k tomu ten romanticky kostolik. tam by som si vedela predstavit fotit svadbu 😉
Joss je rozkosna a ma podobnu capicku ako Benjaminko. mala je taky dobry mix oboch rodicov, ci sa mylim?

btw ja uz 2 hodky uspavam

leelo
22. apr 2010

katka,
co je nusschnecke? ako sa poznam, mne to urcite chuti. ja som strasne na sladke. ked nemam davku, normalne studeny pot a tocaky. cize takisto hypoglykemia 1.stupna. ale na sk by som si sisku v zivote nekupila, mne vsetko toto cerstve chuti hlavne tu.

zatial si doma uzivam syna a matersku a nechystam sa robit nic. dost som sa nalietala po svete, ci navysedavala v praci na conf calloch. neriesim ani krabbelgr., nemam tu potrebu. u nas v parku ma ajtak kazdy den niekto iny otravuje a nakuka mi do kocika 😎 ale nie, nahodou sa tam stretavam s 1 oteckom, co ma rocneho syna a on je taky spravne nad vecou, nerozprava len o obsahu plienky, ale bavime sa o filme, literature, zivote. aspon cibrim nemcinu.
kamosov tu mam muzovhu kolegu - nemca, pozname sa uz zopar rokov a este muzovu kolegynu, co je tiez na materskej. ;em byva mimo mesta, takze my 2 ked sa zladime, to je svatek. pri malych babach necudo, ten rezim je vselijaky. snad prikrmy nam vnesu viac pravidelnosti a budem sa moct s ludmi dohodnut na urcitu hodinu 🙂 no a kazdy vikend sme na vyletoch. zatial takych kratkych. benjamin zvacsa ani nevie, ze niekde bol. on je taky denny spachtos a vecerna a nocna sova.
inak uz som bola 2x po mesiaci na slovensku odkedy je benjino na svete a nasi tu boli 2x, takze mi to nejako ubieha. mame aj kamosov, co sem z roznych dovodov obcas cestuju, ti pridu k nam tento w/e.
ja sa nejako nestazujem, ani som sa netacila doteraz spamatat a bum - pol roka preslo.
moj muzo je slovak. a tento mnichov je 1 zo strestenych snov nasich, ktory nam zase vysiel. obaja sme tu pracovne chodili a pacilo sa nam, vraveli sme si, ze tu by sme raz mohli zit. a ono to vyslo. ale to som uz bola tehoska.
super, ze posledne roky sme sa venovali stavbe domu a jeho zveladovaniu a ked bol hotovy, tak my emigrujeme sem. no typicki my!
teraz ma napadlo, ze najsvetlejsi od mojej kariery bol, ked som bola auditovat tu v munichu a oni, ze ake mate prianie. a ja ze : kuchen. tak doniesli od vymyslu sveta a hned bola dobra atmosfera. to k teme sladkosti este 😀

leelo
22. apr 2010

dnes bol na programe dna sladky zemiak namiesto tej potvorskej mrkvy 😠 uvidime co prinesu dalsie dni.
no mala som sa s vami poradit, ved som mala tolko na vyber, ze az.

btw ako sa povie pastrnak po nemecky? my tu mame taky bauermarkt kazdy stvrtok, tak aby som sa vedela vykoktat.

bei, ja tie prikrmy beriem nie ako jedlo, ale ako dalsi krok vo vyvine drobca. ved to su take mini mnozstva co papa. skor sa mi paci ako pracuje jazyckom a sibrinkuje tou lyzickou, co mu davam do ruky, ci natahuje sa za farebnym tanierikom. ja si ajtak myslim, ze je este malinke babatko a neviem si predstavit, ze mu coskoro budem davat masko.
s tymi indami som sa pobavila. u muza v praci tiez su z dovodu outsourcingu, ale nikto ich nema rad, lebo prepytujem strasne grgaju a prdia, vsetko toto nahlas. ludia su z nich otraseni, ale zatial nikto nevybuchol a nepovedal im co si o tom vsetkom mysli.
s tym menom je to pravda - benjamin bol najmladsi syn jakuba a sary a mali ho cca v 100 rokoch ak nie viac 😀 ako my 😀
po hebrejsky to ale znamena aj milovany syn alebo syn mojej pravej ruky.

evinkaaa
22. apr 2010

Peti - jeeeeej, ty si napisala hotovy roman 😀 . Podla toho, co pises, si uz toho prezila dost a mnichova si uzila este predtym, ako si tu zacala zit 😉 . Novidis, clovek mieni a zivot meni 😵 . Mozem sa spytat, kde na sk ste si postavili domcek? A ake mate plany do buducnosti? Chcete tu ostat zit ci planujete niekedy navrat na sk?
Tak si dnes na radu bab zmenila jedalnicek pre drobca? A malo to uspech? Chcel to papkat? Zelam ti, aby sa to zlepsilo a neskor mohol v pohode papkat aj mrkvicku.
Pastrnak sa vola v nemecku - pastinak.
A aby si si vedela predstavit, co su nussschnecken, tu mas nazorny priklad: (urcite to poznas) 🙂
http://www.willsbaeck.de/resources/nussschnecke...

leelo
22. apr 2010

evinka, a to som este neodpovedala na vsetko, co sa ma kocky pytali !
no ja som z bratislavy, takze daleko som sa stahovat nechcela (!) , a preto sme zakotvili v studenom. to je 7km od ba v smere na DS. oproti 2-izbaku co mame tu je to ako kralovske sidlo, ked tam vzdy s malym dojdeme.
moje plany su dokonale zvladnut nemcinu, venovat sa malemu, spoznat to tu viac, uzit si to dobre co nemecko ponuka a trosku asi aj pocestovat. vies na materskej je super, ze nemusis ziadat o dovcu 😉
muzovi sa tu bohovsky paci. on je tu viac na prazdninach ako ja. totiz on pracoval pre tuto firmu ako pre klienta 5 rokov zo slovenska a oni si ho vyziadali sem. cize ziaden stres ako zaboduje, ziadni novi ludia, nova praca, nove prostredie. jemu je velice dobre a moc sa vratit zatial nechysta.
ja neviem ako to bude s mojou pracou, ked maly odrastie, mame totiz pobocky v nemecku, ale nie v munichu. je pravda ale, ze ja robim pracu, kde nemusim byt nevyhnutne pritomna v kancelarii, vlastne cele teho som robila z domu. cize moj sef mi naznacoval, ze sa dohodneme, ked som mu vravela, ze sa stahujem sem. otazne je , ci este sef bude sefom aj neskor a ci bude priazniva situacia vo firme na take cachre. bude to napinave.

co sa tyka papkania, mrzi ma ta mrkva, ale mozno ona za nic nemoze. vydrzala som to s nou 5 dni 😝
maly sa tvaril neutralne, miestami sa rehotal, on mysli, ze sa hrame. stava sa zo mna pomaly ale iste analyzator plienkoveho obsahu. sledujem reakcie na vsetkych frontoch 😀

a co tvoj muz? dnes ma fajront? ci zase niekto babral v serverovni? 😉 co si varila? diki za link na recepty, uz som studovala tortu

yanni
23. apr 2010

Ahojte kocky,

juj Peti ale si popisala. No ja som ani tak nemyslela ze co robis normalne ked by si nebola na materskej, to skor ci nieco podmikas s malym. Lebo ja to tu poznam same stretnutia mamiciek, Krabbelgruppe, Babyschwimmen & Co. Ale aj tak fajn, ved ked maly pojde do skolky tak si uzijes ci chces alebo nie akcii az az. Vkuse nejake Basteln, vystupenia, vyletiky a tak.

Jaj tak tvoj mamza je Slovak. Tak to je fajn. Aspon bude vediet maly dobre po slovensky 😉 No mna uz chyta dakedy taka depka, ja uz som sa zaprisahala ze len Slovaka chcem, lebo moje decko(ktore nikdy nebudem mat. to len tak na okraj) by pri mne hovorilo strasnou slovencinou. Ja to uz tak neskutocne miesam, zial clovek si to ani neuvedomuje 🙄

Jaj no ta Nussschnecke je uz vysvetlena. U nas v pekoske vyzeraju presne tak ako v tom linku. No ja to take nejem. Ja len tie orechy co su po povrchu vyzeriem a Schnecke necham 😀 Asi urobim, zajtra rano ked bude Theke este pekne upravena fotku ake "gebuziny" mi mame a hodim to sem. Mozno ze tebe aj Zuzke prejde chut na sladke 😀 No ja som fakt tak skor na to mäso. Mna to vzdy taha k tej Heiße Theke. Len to tam zas je take nezdrave, hotovy Schnitzel a Cordon Blue, masny Fleischpflanzerl a Leberkäs, no je to dobre, nevravim, ale ja si radsej uvarim na zdravy sposob sama 😉

No idem daco robit. Mam tu zase kopu aktov. Moja kolegyna sa vcera vecer zase vysantila. Juj no to bude zase dnes stress az az. Este aj caj na mna caka a noviny musim tiez precitat. Buduci tyzden nebude na take veci cas, mam tu na tyzdne studenta, booooze ako to neznasam, to len cas kradne ked musis stale nieco vysvetlovat a robota ti stoji. No co uz. Tak dnes este geniessen....

neurologia
23. apr 2010

Ahojte,

peti
heh to simrikovanie lyzickou a podobne poznam trosku...vecer davame tabletku D-Fluoretten ja jej ju rozpucim dam na lyzicku vytlacim jej tam trocha mliecka a podam nech si da do pusinky sama...a to su grimasy stale..a niekedy ked si chce trafit do ust si trafi do obocia alebo oka...no mame show vtedy....
ja si zas uzivam ze tu je tolko moznosti kde clovek moze s dietatom ist co moze s nim podniknut ako napr.to plavania,krabbelgruppe a tak....na slovensku take moznosti nie su-teda aspon tam odkial som... 😠
no indovia su taky to prdenie a grganie-aj mne to vadilo a ked clovek ma byt skoro cely vikend a podobne ...my sme im vysvetlili ze ako to chodi tu ze grgnut a prdnut na verejnosti-tak to si mozu odpustit...a velmi sa snazili niekedy im uslo a potom sa hrozne ospravedlnovali...

katka
no take kadejake "chobotiny" z pekarne mam rada aj ja...ale radsej doma napeciem viem co tam je ...je to za rovnaku alebo nizsiu cenu a podstatne viac... 😀

neurologia
23. apr 2010

renca
aku velkost nozky ma maxik teraz? a hod link na sandalky....nech sa pokochame... 😉

yanni
23. apr 2010

Bei no ved to som aj ja spominala. Tie nase kolace vyzeraju fakt ohromne ale kto vie co v nich vsetko je, tak radsej upeciem ked mam chut. No tak raz za uhorsky rok.

Renci a to co bol za vypredaj? To si fakt velmi lacno kupila. Ved elefanten su strasne drahe. Pamätam ze sme mojem Au-Pair- kocke kupovali sandalky, take s tou pevnou pätou a otvorenymi prstami za 75 DM. A to bolo pred 13 rokmi. No a dnes sa to stale pohybuje od 30 € vyssie.

leelo
23. apr 2010

ahojte, dobre ranecko 🙂 juj, zase je tak pekne

kati, ja som ti rozumela. zatial som sa nezaradila nikam, nechavam to v sebe vyzriet. a tak ako som pisala - kazdy vikend niekde sme, az si hovorim, ze mala som ostat doma sa trosku vyspat a muzo s malym nech riesi.
to plavanie je dobra myslienka, koketujem s nou, uz mam aj zistene co a ako, ale maly sa mi zda este maly. ved to pride.
ja som mala tolko starosti, ze teraz si pomerne vychutnavam, ze mame aky taky rezim, ze je so mnou a nezomiera nam.
tusim ingrid sa ma na toto pytala, ze co bolo s malym. napisem neskor, nechcem tu zase traktaty hadzat 😀

dala som sem fotky benjiho, mozete si kuknut.

ja som tiez rada za muza slovaka, iked ta svokra.... ale neva, teraz som sa od nej vzdialila na 1000km! vlastne to bol moj point, preco som sa sem trepkala 😎

strasne sa bavim na teme sladkosti, kolko toho clovek vie popisat, ked mu chuti. k tomu slimakovi mam prihodu. ked som tu zila asi tyzden, isla som do backerei a ze prosim si 1 to "nestchen", lebo na slovensku sa to vola hniezdo. kukal na mna jak vykuk.
inak ani mne to cesto nechuti a glazura uz vobec nie. to len ako tehoska som mala take chute. tu mi chuti vsetko! ved sem som prisla s nejakymi 57kg a za mesiac a pol som isla rodit ako 59kg. ci by som pribrala tolko tak ci tak? neviem...

re: slovencina vs.nemcina u deti: ked mal benji asi 2 mesiace tak sa ma pediatricka spytala, ci sa s nim rozpravame doma po nemecky. no to uz je co za germanizaciu?!

kati, ten brigadnik to bude vopruz! ja ked som zaucala mladsich kolegov, tak som sa divila ich drzosti. ja ked som mala 21 a prisla do ibm, tak som drzala usta a krok a pocuvala a nasavala od starsich. dnes je to hrozne, vsetci by chceli mat nastupny plat 3.000 ojro ale ich prinos veskery zadny.

bea, tak vidim, ze indovia su stale indovia. zlate to bolo ze, ked im uslo? 😀
ja som davala najprv tiez ten vit.D v tabletkach s mlieckom, ale podom pedka, ze ci nechcem v kvapkach a tak davam vigantol oel.
ucis malu na ten poharik s naustkom, ci na slamku? ja mu davam prazdny poharik, momentalne to ma ako hryzatko. do roka by sa to mal naucit 😉
asi to plavanie neskor zahajime, sme dohodnuti s tou annikou, jej syncek je starsi o 2 mes. vies co ma este celkom laka, to baby-signs? poznas to? povazujes to za gut alebo blbost?

renca, ta znacka sandalikov, co si kupila , je vo vsetkych casopisoch akoze the best. tak ta cena, fakt si dobre kupila. hmmm

pekny den vsetkym. ja som tu. idem pratat, zitra mame navstevu.

leelo
23. apr 2010

poznamka ku kvalite potravin:
verte tomu, devy, ze to zlozenie je iste menej kontroverzne tu ako na slovensku.
ale aj tu sa mi stane, ze mi to napr.chytia holou rukou a davaju uz do sacku. tak vtedy vravim, ze si to mozu nechat..

ale uz som ticho

yanni
23. apr 2010

Peti,

no benji je zlaty, ake ksichtiky robi. Asi mu ta mrkev nejako nesmakovala 😉

juuj a to nie je brigandnik, to mi tu na sude si vystudujeme ludia a oni maju cast akoze Praktikum a to pridu prijao k nam. No a velmi rozhadzovat sa nemozu lebo ja ich pracu musim pisomne ohodnoti a dat znamku a ked bude lenivy tak mu dam a moze si piskat. Cize mi bude pekne krasne kopirovat, akty hladat a vlacit, kavu varit no a ak bude dobry, tak mu aj na pocitaci nieco ukazem 😀 😀 😀 😀

No tak na neviem ako na SK so zlozenim potravin, ale aj tam som v kauflande videla v tej ich Hauspekarni ze tiez maju mrazene hotove vyrobky, to hodia do pece a uz je upecenie. A aj tu v tych Massenpekarnach ako je napr. tu v Bavorsku Müller Brot ci Rackl, to tiez pridu rozky, zemle, pracliky a tak TK a mi to dame co treba vykysnut a take ako pracliky sa rovno z mraziaku hodia do Ofen. A cez Fasching som tak nahodou precitala na krabici od sisiek ze ake zlozenie, tak ma skoro vystrelo. No jasne, aby to mrazene aj dlho vydrzalo. Chlieb nam chodi uz upeceny a tiez teilweise aj sladke pecivo a zemle a tak. No a kedze "moja" pekaren nepatri nijakej Kette, tak mame aj vlastne veci. Mame v Garchingu Werk a tam sa pecie cerstvo. Hlavne chlieb, a take sezonne veci ako Plätzchen, Osterfladen a tak.
A to s tou ruko, no to sa dakedy ani inak neda. Na mensie veci mame Zange ale ked chces chlieb zobrat alebo aj prekrojit tak musis len rukou. Mame aj rukavice ale to tiez je niekedy o drzku, jeden ti povie ze nie rukavicou chytyt, druhy ti povie ze nie rukou, dalsi ze mala si prave prachy v ruke tak tiez nie rukou a je to jedno ci si mala prachy v orukavicovanej ruk alebo bez rukavic, no tak tak je to. Nevyhovies kazdemu. ale nemci su sa mi zda zvyknuti. Vela vie, ze my si ruky za tych ca. 8 hodin umyvame castejsie ako taky kancelarska krysa za cely tyzden 😀 Ja som vlani v lete sledovala ludi v Tescu a kauflaci u nas v BB, tak keby si to vydela. Tam je samoobsluha, rukavice, klieste vsetko je tam ale malokto to pozivy a ludi to vobec netankuje, strcia ruku, vyberu a ktovie kde si predtym tou rukou vrtali. No a v BB je jedna fakna pekarnicka, volakedy za totacov tam bola pirozkaren, tak tam ma sice na jednej ruke rukavicu a ona neblokuje ale druha zenska ale ked je vela ludi tak aj ta s tou rukavicou blokuje a zase ma len tie zabacilovane peniaze v ruke, ale hlavna vec v rukavici 😀 😀 😀 No co uz, je to tazke v tej gastronomii. A 100%tnu hygienu zial nemas nikde. Ani len vo vlastnom dome.

leelo
23. apr 2010

Kati, dakujem za vysvetlenie. toto praktikum je 1 zemeckych realii, kt.spoznavam az tu.
no ale pekne - len tvrdo do nich, jedneho dna si ta ocenia ako skolu zivota.

ja som s upratovanim skoncila, kedze b. sa chce nosit v satke, no a s buchotanim sa mozem teda rozlucit. neva, uprace muz 😎
takze ty mas pekaren? ano, presne tak si ja predravujem, ze cerstvo piect. a to musime do dachau? radi prideme 🙂
viem ako je to s mullerom, my tu mame zoettl, to je dtto. ale zase vdaka tym mrazenym polotovarom vela x aj v nedelu doobeda nieco upecu a ludia mozu mat "cerstve" na ranajky.
to mas super zaujimavy biznis. a chrumkavy ! 😉
ty si z BB? ja som mala prastarku v jakube. tu pirozkaren isto poznaju moji rodicia, ked sme tam cele detstvo chodili na cele prazdniny a aj lyzovat.
s tou hygienou viem ako to je, na blokovani rukou v rukavici sa vzdy bavim. no ale sak maju ruky 2 😉
kliestami chleba tazko chytis, to je pravda.
kaufland a tecso nekomentujem, tam zamestnavaju hocikoho, hygienu nevideli ti ludia ani z rychlika. tu je to trosku o inom., tu maju ludia mierne iny pristup k praci. aspon ja to tak vnimam, som naivka?
o hygiene doma mi nevrav, moj muz polozi tasku na zem vo vytahu a potom ju akoze chce dat na stol 😠 ale uz som ho vycvicila. odkedy sme doniesli babo z porodnice, tak si aj ruky zakazdym dezinfikuje, nez sa ho dotyka 😝

kedy mas dnes padla? co planujes na w/e?

yanni
23. apr 2010

Petka, no jasne ze tvrdo na nik. ja som si musela tiez co to preskakat. Ale ja zase az taka svina nie som ako niektore stare rachetle tu. Ja im jaj povolim ak maju nejaku skusku ze sa tu mozu ucit. Aj pre mna dobre, aspon drzia hubu a nic sa nevypytuju a ja sa mozem venovat robote. Takze spokojnost na oboch stranach.

No to nie je moja pekaren, ja tam len brigadujem. Ze Nebenjob ale ja som tam uz stara palka, uz to robim 7 rokov. Uz 3 roky chcem dat vypoved ale nejako ma to tam este stale drzi. Ale pohrozim im dost casto 😀 😀 😀

No do Dachau nemusis ist, je to v Mnichove 😀

No ja som z BB. a Jakub poznam jasne, vyletiky a tak.

Jaaaaaaaaaaj a chlieb kliestamy. No to by som asi bagger potrebovala na tie 2kg-bochniky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No s tym Tescom & Co. som ja nemyslela tych zamestnancov ale normalne zakaznikov. Ale mas pravdu aj ty, tam to hockoho zamestnaju. Ale sa ani necudujem, ved ty dostanu len minimalnu mzdu. Takze tam robia len taki bez vzdelania alebo tak.
A ti poviem, ze moj brasko vola kosicky Kaufland cigansky obchod. Mama mu raz vravela, ze nech ide si do Kauflandu nieco kupit a on ze do toho ciganskeho obchodu nejde 😀 😀 😀 😀 V BB je to super, ja zase radsej tam ako do Tesca ale v Kosiciach to musi byt o drzku.

Jaj ozaj, ved dopraj malemu aj trochu bacilov. To zvysuje imunitu. Ved on ti este vselico pobzuva uvidis 😉

Jaj no ja v piatok ta o 14-14:30 idem, lebo potom este do pekarni a fajront mam konecne o takej 20:30-20:45. No a domov sa dotrepem zrhruba o 21:30. Dnes sa mi tak nechce. No co uz.

yanni
23. apr 2010

jaaaaaaaj zabudla som. No zajtra idem s kamoskou poobede shoppen a potom na veceru a v nedelu musim dat konecne tie moje terasy do poriadku. Jednu uz ako tak mam ale k tej druhej som sa este ani nedostala. Cez tyzden ja nemam na nic cas. Ti poviem to je na nervy, cely den v Büro a vecer tiez nic neurobim, to je len sport a potom som uz len grogy vyvalena na gauci.

leelo
23. apr 2010

aha, to ty si pisala , ze mas 2 jobs, ja ze evka.
tak daj echo, kde je pekaren, poslem tam muza alebo sa dovalim aj ja, nech mame na zajtra pre navstevu, nech robim formu, heh.
inak v dachau som bola, jasneze v tom lagri, prijemne to nebolo, ale po ceste som si vsimala aj okolie, typicke pekne nemecke "predmestie".
hlasim dalsi cigovina obchod - tesco v podunajskych biskupiciach/vrakuni. bracho ma recht, ja som tam chodila vzdy s velkym sebazapretim a co som tam videlaaa, no osadensvto jedna radost. hore na poschodi je zalozna, herna a nejaka knajpa, tak sme sa smiali s muzom, ze maju dobre zmapovany profil ich spotrebitelskej skupiny 😎

s tym dezinfekckom som to blbje napisala - muz a aj ja si dezinfikujeme ruky len ked prideme z vonku alebo robime napr. so surovym masom. maly zuzle vsetko, dneska mi zuzlal vankus - fuj. a oblubene hracky, ked padnu na zem v byte, tak mu ich dame, lebo sa nemozeme tak casto prat, ked su oblubene. naj je taky latkovy domcek s myskou - maus im haus- ta myska zalezie do domceka, len chvost jej trci a on ju musi vytiahnut. no tak to by som mohla prat kazdy den, ta je na zemi stale 😉

inak moja oblub. relacka - achtung kontrolle na kabel eins - minule kontrolovali v pekarni, kolko vazia bochniky. no inak mastnu pokutu dali...

jika80
23. apr 2010

caute baby
to kolko ste toho popisali, no kym som to stihla precitat, tak som spapala obed a medzicasom som aj zase pomaly vyhladla
peti - achtung kontrolle pozeravame s muzikom tiez radi 😉
som prave prisla zo skolicky a za chvilu tam zase letim - mame 5hodinovy seminar - pomooooc
a zajtra som zase cely den v robotke, este ze je aj ta nedela na maly vydych

leelo
23. apr 2010

jitka cau, ved ono tehotenstvo ta nauci oddychovat 🙂
z tej SZ si nic nerob, moze to mat 100 dovodov a moze to byt len prechodne.
ako sa ma kocur? 😀

jika80
23. apr 2010

peti - no dost sa toho oddychu bojim, pri 1. pokuse som musela 6 tyzdnov lezat a to bolo uplne ze zle 😠
no a nas felixko tu pri mne prave hajinka 😀 takze usudzujem, ze sa ma dobre 😀
no a s tou sz sa necham prekvapit, o dva tyzdne mam vysledky, tak budem mudrejsia, no ale dufam, ze moc nam to neskrizi nase snazilkovske plany
konecne sa mi podarilo i manzela nadchnut myslienkou baby, tak nechcem, aby ho to dovtedy preslo 😀

leelo
23. apr 2010

ked nad tym tak uvazujem, neviem , kedy si bola tehu, ale zmeny na sz maju vlastne vsetky tehotne, je to zasluhou hormonov... laicky povedane

kati, si si toho zobrala na plecia. skoda, ze nema den tak cca 35 hodin, vsak?! 😉

yanni
23. apr 2010

Jitka, tak to si ako ja. Zeniam sa z jednej roboty do druhej a oddych ak sa to vobec oddychom da nazvat je len v nedelu. Juuuj je to dakedy fakt o drzku. Ale co uz.

Ze aktung kontrolle. No to som aj ja par krat videla. Zial cas mi nevystaci. Ale dobre veci su dam dakedy.
A Peta, no mi takmer vsetky chleby vazime, takze pokuta nebude 😝 Iba ak by boli vahy zmanipulovane.

Ti dam predmestie. Ani len v uvodzovkach neakceptujem 🙄 Dachau je Große Kreisstadt Dachau. Ziadne predmestie Mnichova *hihi* Ale lager je ok. trochu to tam prerobili ale az take hrozne to nie je. Volade v Buchenwalde ci kde, su vraj aj tie katakomby a tak. No prijemne to urcite nie je. Boli sme akurat cez velku noc kuknu, boli tu nasi aj so strykom a ten este nevidel. na nervy to bolo, dost take pochmurne a este aj prsat nam zacalo a kosa bola ako v zadku.

SZ????? Co je to? Mna napada akurat Süddeutsche Zeitung 😀

yanni
23. apr 2010

Peti aj keby mal 50 tak mi to stacit nebude. Ja mam dakedy taky pocit ked rano vstavam, ze ako keby som si prave lahla a len na chvilu oci zavrela. Ta noc je taka kratka. Ale v<y mamicky sa tiez vela nevyspite, takze sa nemam co stazovat.

jika80
23. apr 2010

peti - no ono to skor vyzera, ze prave z dovodu problemov so sz som o prve baby prisla, ale nechcem sem hadzat unahlene uzavery, tak jednoducho vyckam a bude
ked si sa uz vyjadrovala k tej vasej buducnosti, ak sa niekedy z de vratite na slovensko, su aj nejake dalsie krajiny, ktore mate v plane tak na dlhsi cas navstivit?

jika80
23. apr 2010

katka - uplne presne poznam ten pocit, co si prave popisala - ani 50hod nestaci, ale u mna sa to strieda, su mesiace, ked nestiham vobec nic a potom pridu tyzdne, ked sa ze normalne zacinam nudit 🙂
sz=stitna zlaza
inak v buchenwalde som tiez bola- dost pochmurne to bolo, bola som tamasi pred piatimi rokmi v oktobri - total sychrave pocasie- v ramci mojej dobrovolnickej sluzby s cielom "poznaj nemecko" a nemam na to dobre spomienky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre