Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
1. máj 2010

evi, torta velmi pekna, to je tvoj muz na tej fotke?

schatzinkaschatzinko
1. máj 2010

no, perfektna🙂 aj si pri tom zastancuje, nie?🙂)neboj sa, maly sa rozbehne a potom budes nahanat ty percentily🙂))sak je kojeny, tak hotofka🙂a vidis, este z neho bude aj atlet!!u nas je este tusim furt do zajtra ci kedy ten Frühlingsfest, ale zvysok ani neviem, lebo ja tak akurat na tie tri moje stabilne miesta a dokola hhh, akurat manzel isiel joggingovat a ja som sa rozhodla spravit segedin a ze riskenm aj knedlu, ale asi pojde svinskym krokom do bia🙂)) 😖 😖 😖

neurologia
1. máj 2010

Ahojte baby-jagy,

ked uz inga zacala s kozickami....tak si dovolim aj ja... 😀

ingus
no ale elenka vie co robi...ja som niekde citala ze jeden pan robil experiment v zahrade....jednej casti spieval a hladkal rastlinky...a k druhej casti pristupoval tak normalne a zevraj z tej co k nej pritupoval s laskou bola zeleninka vacsia a aj chutovo lepsia...tak nechaj ty svoju dceru tak...ona vie co robi.... 😉

vierka
neboj knedla sa podari ja sa toho tiez vyzdy obavam...ze sa nepodari...no ale zatial bola vzdy suprova mnam....len sa po nej tak zaprasi... 🙂

my mame za sebou mensiu 1.majovu turu opiekli sme si parocky...napiekla som kolac vsetkym som poponukala-zjedol sa to som rada....a potom pomalicky domov....joss nespala od 6:15 ani sekundu-ved by nahodou nieco premeskala a co potom...takze teraz ked sme prisli domov tak zaspala ved doma to pozna tak moze pospat....aj tak by bola len nuda s ocom a mamou 😝
no a k pocasiu tiez je tak cudesne chladno mozno aj sprchne... 😖

neurologia
1. máj 2010

oprava- uz poprchava...

schatzinkaschatzinko
1. máj 2010

jej Bei, vy ste uza j turu stihli!!no sikuliaky!! ja by som bola rada, aby vysla, len enviem presne, aku to ma mat konzistenciu predtym, nez to supnem na paru..tak goooglim a goooglim, ale nastastie mame este chlieb v zalohe hh

neurologia
1. máj 2010

tak dnes sme boli ranne vtacata uz o 7:00 sme boli na mieste cinu-treffpunkt...a odtial sme sli vsetci spolu hore....
moja svokra robi domace knedle takze som ju sledovala ako robi...a doma sa to pokusila napodobnit -cesto ma byt take tuhsie... 😉

joss je uz hore spala az skoro 30 min.....jaaaj sakra a ja som sa tak tesila ze si trochu zdychnem s nou....tak asi nie....

leelo
1. máj 2010

Ahojte ! 🙂

Ingi, ani nevies, co by som dala za to, keby bol B hoci aj nad tabulkou (co myslim, ze M nie je) a ja by som nemusela stale pocuvat tie kecy. Normalne som jej mala chut povedat, ze je to jej chyba a ja teraz nebudem nahanat percentily a "dobiehat" to umelym mliekom.

My sme mali zaujimavu noc. Okolo polnoci, maly spal uz viac ako 2 hodky, ma chytila strasna migrena, bolo mi na vracanie a videla som neostro. Jak sme si tam v spalni zacali s muzom rozpravat, ze co ma robit, tak maly sa zobudil a jasneze chcel prsnik. Tak som ho s velkym sebazapretim a potlacanim vracania nakojila a zalahla. Moj zlaty, akoby tusil, ze mi je na umretie, spal az do 6.00, kedy papal zase a potom potiahol az do 9.30.
Uz mi je daleko lepsie, ale bola som v soku, lebo ja migreny nemavam vobec a toto bolo hned v tej najhorsej forme. Desne.

Dnes doobeda sme boli 2 hodky vonku a dobre sme spravili, lebo uz prsi ako dive. Maly este dospava na balkone. Uz sa tesim na rusne poobedie a vecer 😉
Je totalne zly tlak, asi to citia naj detuchy.

Bei, nemate teraz niekedy vyrocie svadby? Budes piecti? 😉

evinkaaa
1. máj 2010

Caute. 🙂

Ingi - dakujem. 😵 Ano, na tej fotke je moj manzel (troska blazniva fotka, ale ja som nechcela nejaku, kde sa tvari "ernst") 😀

Vierka - dakujem aj tebe. 🙂 Vela uspechov pri vareni segedinu. Urobila si ho? A ako sa vydaril?

Peti - ano, mas pravdu. Doobeda bolo ako-tak krasne, aj slniecko sa ukazalo a bolo teplo, ale teraz prsi raz ano a raz nie. Zvlastne. 😉

Bei - sikovnice ste, ked ste toho dnes tolko uz stihli. Tak teraz len oddychujte. 😵

My si ideme dat kavicku a manzelovu tortu. Uvidim, ako bude chutit 😀 . Majte sa krasne a uzivajte si volny den. 😉

dania
1. máj 2010

Steffi, no vy si snad tu anginu se Sofcou predavate, ne? Zuzi, a ty taky?

Jani, hrasek! Mnamky. Nam z lezou prvni listecky, to znamena, ze se Timmymu nepodarilo odstranit vsechny hrasky ze zeme, i kdyz se o to snazil. Ale my nemame zahonky jako takove, ta nase zahrada je uplne jilova puda, nedavno jeste dno more, tam by nevyrostlo nic, musela by se hlina navozit, takze mam vsechno v truhlikach. A parada, ze B je takovy kutil! Snad vas jeste Ingi nenabonzovala na ten Jugendamt... A jak Baruska v te nemocnici? Prisli na neco? Nebo neprezila tu absenci internetu?

Evi, krasny dort! Urcite se ti dostalo zalouzeneho uznani ze strany chote.

Ingi, nojo, vy mate vlastne volby. Hmmm, ty plagaty jsem neznala, protoze u nas ted volby nebudou, ale koukla sem se na jejich stranky a docela sila, hned se pozna, na kterou strunu hrajou... Je to smutny. HAha, 150 percentil. Nezminovala Petka nejake dupacky 2+ od tchyne? Treba by se hodili zrovna vam 😀

Verko, to jsem nejak nepostrehla, ty jsi taky povolanim lekarka?

U nas sme svatek prace oslavili praci, montujeme slunecni kolektory na strechu, ale po obede jsme dojeli, protoze nam chybelo par lati a vzhledem k tomu, ze maji baumarkty dnes a zitra zavreno, jeli jsme je koupit do Groningenu (NL), tam dneska nebyl svatek. A zitra muzem vesele pokracovat, az prijde chlap z ranni 🙂 (chudacek, pojede na 2 smeny)
Jo a u nas dneska slavnostne oteverli "strandbude", takovy bufik na plazi, kam skoro kazdy vecer jezdime na jedno pivko na kole, huraaaa, tim uz pro nas definitivne zacalo leto. 😎 Jo a zapomnela jsem dneska na stary dobry zvyk libani pod rozkvetlym stromem na prvniho maje, ja uschnu.... Tak doufam, ze se to da aspon castecne vykompenzovat libanim na jinem miste, jinak budu muset jeste honem chlapa vytahnout z postele...

zuzanasaw
1. máj 2010

No jo, Dani, ja som na bozkavanie pod rozkvitnutym stromom tak nejak zabudla. Ale teraz to uz radsej skusat nebudem, predchvilkou doobjimal zachodovu misu 😒 Nejak sa to na tu nasu family vali - Domino mierne soplavy, ja mierne hrdlo a takmer bez hlasu, Emka grcala dnes v noci 23:00 az 1:00, a poobede manza hnacka a teraz ta misa. Ale aspon mne nie je blbo a to som spakovala asi pre dvoma hodinami na geburtstagparty cely steak, polovicu klobasy a riadny kus torty. Som zas zahviezdila 😎 Doboska s MMF 😉

Leelo, a nemohlo to byt klasicke prvotrimestrove tehulkovanie, kedze migreny nikdy nemavas? 😵

Evi, torta bola peknucka, s tou fotkou to bol dobry napad. Taka jemna a decentna. Chutila m.? Kde si dala robit tu fotku?

Bei, vy ste ranne vtacata, ked o 7 ste uz boli v treffpunkte! to ja som este len oci rozlepovala. Ale doobeda sme boli na sportovom dni (od futbalu, volejbalu, hod gulou, skok do dialky a do vysky, strielanie z luku..., vsetko si to mohol clovek vyskusat ), a tak sme deti znicili, ze poobede maly potiahol 3,5hod a Emka skoro 3hod!!! no a my s nimi 😀 😀 😀

No a poobede mi zmohlo pradlo, co uz bolo takmer suche 😖, sialene pocasie bolo dnes!

evinkaaa
1. máj 2010

Dani - dakujem za pochvalu 😵 . A chvalil nielen manzel (kedze on ju videl az ked bola hotova a naozaj do poslednej chvile nic netusil a nevedel, pretoze to bolo pre neho prekvapko), ale aj vela kamaratov a znamych. Ale az taku pochvalu si nezaslusim. Snazim sa stale o cosi lepsie, ale mam sa este vela toho ucit. Ale raz... 😉

Zuzi - dakujem aj tebe. 🙂 Ano, manzelovi torta chutila. Urobila som ju podla jeho chuti. Fotku som si dala urobit tu:
http://www.torten-druckerei.de/index.php?XTCsid...
Su velmi spolahlivi a fotka mi prisla na druhy den od objednania. Odporucila mi ich kamoska a chvalim aj ja. Bola som spokojna, urobili ju fakt pekne. Ked budem chciet na tortu niekedy v buducnosti zasa fotku, tak objednam iba tu 😉

evinkaaa
1. máj 2010

Zuzi - aku torticku si na party upiekla? Pochval sa nam... 😉

dania
1. máj 2010

Zuzko, no vy jste teda dobry! Doufam, ze vas to do honem prejde a nebudes muset obsakovat blinkajici rodinku celou noc.

Evi, to je fakt hezky napad s tou fotkou na dortu, vubec jsme netusila, ze takoveho neco existuje. Mne by se jenom trochu pricilo porcovat pak s tim dortem sveho milacka, ale nic si z toho nedelej, ja jsem divna 😀 Dobrou!

evinkaaa
2. máj 2010

Ingi - ty si teda toho hojne posadila 😵 . Neber to tak negativne, ze pri elenkinej starostlivosti z toho nic nebude 😀 . Ved ked elenka rastlinkam dokonca spieva a hladka ich, tak je sanca velmi velka, ze uroda bude uspesna. Nie nadarmo sa vsade pise, ze "treba" s rastlinkami a kvetmi rozpravat 😀 .

Dani - nie si divna, presne podobny pocit som mala vcera aj ja. Je to take zvlastne, ale to sa poda 😀 .

A inak dobre ranko vam vsetkym 😵 . U nas je chladnejsie a prsi. Takze zatial nic-moc den. 😒 Uvidime, ako sa to vyvinie.
My sme boli vcera na party a bolo celkom fajn. Nebol to "Reißer", ale aj tak tam bola mila a prijemna atmosfera. Dnes mame na plane grilovat a oslavit troska u svokrovcov manzelove narodky. No som ja zvedava, ako to nakoniec dopadne. Vecer dame s partiou pri pohari vinka asi scrabble alebo nieco podobne 😀

iii
3. máj 2010

zuzi, tie vase blinkajuce storky 😝 velmi sa mi paci, ako sa druzne o kazdy virus podelite medzi sebou 😀 no snad vam je uz lepsie...

dani, no jo, na jednom plagate NPD je turecka rodina na lietajucom koberci, ako letia do svojej vlasti...to je este celkom vtipne. ale dalsi uz taky vtipny nie je - niekolko bielych oviec kope do ciernej ovce a je pri tom napis Wir räumen auf 😝 to mi uz ale silne nieco z minulosti pripomina.

peti, no ani jeden extrem asi nie je dobry. kolko vazi B teraz? mozno ti chce naznacit, ze by uz rad nosil obtiahnute dziny, a nie nadrozmerne dupacky.

u nas celkom fajn, M urobil nenormalny vyvojovy skok, maly uvrestanec sa nam meni na maleho cloveka, je to krasne sledovat jeho vyvoj. uz sme vymenili aj korbicku na kociariku za buggy, ma odtial trosku lepsi rozhlad a nemusi krcit nohy, takze uz vydrzi 10 minut v bdelom stave bez vreskotu lezat.
prajem vam pekny den, ideme doobeda na jednu narodeninovu party (narocny zivot na materskej 😀 )

mammy81
3. máj 2010

Caveste,
Inga tak uzivaj party 😉 😉 .

no ako ste vikendovali kocky ani nohy tu nebolo???? 😕 😕 len Evka napisala vcera? 😕 😕
asi ste vsetky oslavovali 1.maj.
aj u nas v dedine bol "Mai BierFest" tak nas kamoska vytiahla ze nechcu ist sami,tak sme sli no aj sme zmokli ale vysedeli sme do siestej.Sofca bola taka zmorena,ze som ju len sprchla a uz aj spala. 🙂
no a nedela bola len o valani sunok-pocasie na h...o!!!

Jani tak to ma tesi ze kolac mal uspech aj ked si z neho cosi ine vycarovala 😀 😀 . mala som pravdu zvladne ho aj ten co v zivote nepiekol 😀 .lahky rychly a hlavne chutny 😵
a ako B? co jej zistili???

neurologia
3. máj 2010

Ahojte,

baby ktore pouzivate wickel-unterlagen-viete tie jednorazove podlozky na prebalovanie...tak v Netto su za 2,99...podla mna super cena 😉

iii
3. máj 2010

bei, na teba som prave myslela - objednala som si still einlagen od disany z vlny, no paradicka, jemnucke, prijemne....az teraz chapem, aky rozdiel pre deti musi byt jednorazova plienka vs. latkovka

leelo
3. máj 2010

Ahojte,

Bei, diki za tip. Pouzivam veru, iked som si povodne myslela, ze budem viac EKO-mater.

Ingi, prave si mi pripomenula, ze presne tie od disany mam a nikdy(!) som ich nepouzila. Prisudzujem to Stilldemenz, proste som v tom poporodnom frmole zabudla, ze som si ich kupila...

leelo
3. máj 2010

...mohla som ti ich darovat...

rpinguin
3. máj 2010

zdar zeny, tak uz som tu z vyletu....bolo fajn, ale clovek fakt videl, ze je este v DDR- hlavne tie cesty 😀 , decka boli super, normalne som nechapala, ze sa da aj v doppelzimmre hotelovej existovat s dvomi detmi 😵

Ingi, otazocka, Elca ma LR 1 alebo este M-ko? Idem mu ten Laufrad kupovat a na M-ko je uz zevraj velky, predavac nam ho ani neodporucil, takze idem na Babymarkte ten väcsi kupit, taketo veci kupujem nove, ved babka zaplati 😀
Inac aj ja som mala tie kojace vlozky z vlny a hodvabu, ale pri Matilde som ich ani raz nepouzila. Takze som bola na jednorazovkach, som bola leniva to prat 😲

Evi, aky bol este darcek okrem torty? Ja musim do augusta na nieco prist. Zhanam tipy 😉

evinkaaa
3. máj 2010

Renca - tak vitaj spät. 😉 Ako bolo na svadbe? A kde su fotocky??? 😀
Manzelikovi som kupila viac-menej prakticke darceky - novy "touch" handy, ktory by si sam nekupil, pretoze mu bol drahy. (vsak ale pre to su narodeniny) a ostatne darceky boli take "chutovky" ako vyborne cokoladove pralinky, whisky a dala som urobit "fotobuch", ktoru som vytvorila z mojich fotiek a napisala k nim "geschichte". Bolo toho viac ako obvykle, pretoze to bola okruhlica. 😵

iii
4. máj 2010

reni, no a co svadba? E ma LR1 Br (s brzdou), ale inak LR M je mensi ako LR1, nesplietol to nejak?

neurologia
4. máj 2010

ahojte,

ingus
no ved nesplietol renca pise ze maxik je na m-ko uz velky-preto im ho predavac neodporucal kupit ...a preto mu uvazuju kupit LR1...ja som to takto pochopila... 😉
mas take pratelne vlozky do podprdy no ti aj zavidim som si chcela kupit aj ja...ale dlho som otalala ze ci su dobre...a teraz mi pride zybtocne si ich kupovat...

peti
no ja som bola najskor presvedcena ze budem pouzivat jenorazove plienky a taketo veci.....ale potom som bludila po nete a nejak som natrafila na latkove plienky zacala to viac obzerat citat...a nakoniec som nakupila latkovky.... (vsetci doma si myslia ze som trafena ze som si takto zbytocne skomplikovala zivot) 😀 jednorazovky a aj tie jednorazove podlozky sa konaju len ked niekde cestujeme-napriklad ked sme sli na slovensko a pocas pobytu tam....tu doma pouzivam taku nepremokavu pratelnu podlozku...neviem si ju vynachvalit

stefka
my sme boli na 1.maja opekat...a poobede sme sa este chystali ist kuknut do vedlajsieho mestecka kuknut program ale uz prsalo takze sme vegetili doma...

evka
noooo fajne darceky si nakupila svojej lasocke....uplne take muzske darceky ...ani mojmu sa velmi nezavdacim pulovrom ci trenkami 😀 ...ale ked som mu kupila iPod...alebo taku inu technicku hracku to bol najstastnejsi na svete ani torta mu nebola treba to zeny skor robia pre seba takto sa realizuju/ bavi ich to... 😀

iii
4. máj 2010

bei, jasne 😀 mam pocit, ze s kazdym ml mlieka odide par mozgovych buniek
a vierka nam snad este nerodi.....

leelo
4. máj 2010

Dobre ranko!
Neviem co sa deje, cim menej pisete, tym menej stiham citat 🙂
Vcera vecer okolo 22.00, ked uz som si chcela vydychnut, tak maly sa zobudil a nevedel zaspat - 2 hodky som ho uspavala. Potom vstaval az o 7.00 a este som ho ukecala na spanok do 9.00. Aspon ze tak.

Babby, takze vy ste latkarky? Parada! Ja som sa tym zacala zaoberat este na SK, ale sme sa stahovali, tak reku dokoncim to v DE. Ale nedokoncila, bolo vela vybavovaciek, vlastne sme aj skoro celu tu vacsiu vybavicku ako kocik, sedacku kupovali tu a na plienky nezvysil cas a maly sa narodil aj trochu skor. Potom som uz jednoducho nestihala. Zacalo ma to skriet hlavne vtedy, ked uz skoro vobec nekakal, no teraz znovu zacal s prikrmami 😀 Ale idem do toho.
Inga, Bea, poradite, prosim ,ako skusene matky, co a kde kupit? Objednavali ste z netu? Ja nemam absolut nic, cize uplny zaciatocnik...
Dakujem.

A vsetkym chorym prajem skore uzdravenie!

schatzinkaschatzinko
4. máj 2010

Ingridka🙂 nerodiii nerodiii🙂 len sa furt kontrahuje🙂aka to novinka u nas🙂))som vcera este volala s dakou Hebamme, ze sa nahlasim na podpisanie PDA a tak, boze, kym to ta zena pochopila, co ja chcem, som myslela, ze aj porodim a ked sa pytala na meno, som jej ho radsej vyhlaskovala, lebo to by som s nou volala este teraz hh, najlepsie bude, ze ten termin nam nevyhovuje, tak ho idem este zrusit hhh🙂ozaj a ako bolo na oslave??

fiha, pozeram, ze latkove plienky🙂 no, my nastartujeme na pamersky a ked to fachcit nebude, tak sa zekologizujem aj ja, ale verim, ze nebude treba 😀 😀 dakujem pekne Bei za tip na registracie!

Evi- segedin sa podaril a na moje najvacsie prekvapenie aj knedla!! co pvazujem za historicky uspech 😎 😎

Danka- trafila si sa🙂

u nas je take na nic pocasko, zeby clovek len jedol🙂a hladam na nete dake pekne domace oblecko, aby to malo take pohodlne siroke a pekne teplacky, ale nejako sa mi nic nedari objavit..ak mate tipy, budem rada🙂 nech mam nejaky poriadny hausanzug hh🙂

zuzanasaw
4. máj 2010

Ingi, neboj s nastupom do prace zacnu zas mozgove bunhy pribudat. Vidno, ze ja som este na materskej, ja som to pochopila presne tak, ako ty. Bejka je asi skor kojaca vynimka 😀 😀 😀

A inak to druzne predavanie bacilov ma uz teda fakt nebavi, dnes v noci to schytal Domino. Vecer decka normalne zaspali, tak sme asi po hodine sli s M. do kupelne. Cistis si zuby a zrazu pocujes len plac. Vybehnes na chodbu a tam vystraseny ogrcany D. a za nim polovica spalne v rovnakom prevedeni. Tak davaj vsetko prezliekat. a trvalo to este par hodin, kym sa akoze upokojil a zaspal. Emusa samozrejme (ako minule presne v tej istej situacii) pokojne spinkala, ani to s nou nehlo, ze sa vsade svieti, hlasy, ruch... proste bozsky spanok... a potom mam po nej chciet, aby sa na cikanie sama zobudila, ze?

Mna by ste baby na latkove plienky teda nedostali. Je fakt, ze kazdy mesiac vyhodime pred dom Mueltonne plnu pampersiek, aj ked narok mame len na 4x myslim do roka, ale kaslat aj na prachy, nebudem donekonecna len s plienkami narabat. Klobuk dole pred mamou, co sa na to da a hlavne pri tom vydrzi!!!

Evi, a prezradis nam, aka okruhlica to bola? Oliver (?) na fotke vyzera celkom mlado...

rpinguin
4. máj 2010

Zuzi, ved Evca to uz prezradila, ze to bola stvorka na zaciatku 😉 a inac Evi, ved to si celkom dobre darceky povymyslala a do mobila si sa aj trafila? Chcel taky alebo ti dal tip? Ja by som mobil kupit nevedela, ale minule mi povedal, ze chce mikinu Uni Heidelberg....no super darcek na tridsiatku, ze? 😀 😀 😀 este musim k tomu cosi pridat, ale do leta casu dost.

A baby, co sa dalo na tych bicykloch zle pochopit? 😉 Beus, no este ze tu si 😝
Ozi, bola kamoska u mna, ma coskoro rocnu dcerku, mala prave po U6 a zevraj kojenie po 6. mesiacoch nic neprinasa a v noci uz vobec nie, ze to musi odnaucit. No tych doktorov nechapem niekedy.
Aj na tej svadbe ked sme boli, ten parik co sa bral (ona gyndarka, on pediater) maju uz 4rocnu dcerku a ze by chceli este dve. Pytala sa potom nas, ze kolko my. Ja na to, ze kebyze mam este nejaku pomoc manzela, ze hadam by mohlo byt tretie, ale ze to kojenie a nocne caste vstavanie ma zabija. Ona na mna pozrela a povedala, ze mi musi povedat, ze: "selber Schuld", ze ona davala po 4. mesiaci uz flasu a to uz daval aj ten jej muz.
Ja som uz potom asi naozaj nejake species, v noci vstavam, po muzovi nic nechcem, aj tak sa musi v praci dost koncentrovat a sustredit sa na tie CB machule, tak predsa nemozem po nom chciet nejake nocne vstavacky. Niekedy nechapem tie Nemky vobec 😒

rpinguin
4. máj 2010

a Veri, ty si prosim ta co chcela na PDA podpisovat? Ved to ti staci pri porode podpisat a mas to a niekedy PDA ani nestihas dat. Ci to je nejaka bavorksa specialita? A ved ty mas Nemca, to Hebammam uz aj nemecke mena treba hlaskovat? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre