Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

fabienamata
6. máj 2010

Dani ako sa mate?????Co sa nezastavis uz!! S uz prestala aj Timyho spominat, aprobo teraz frcime na rozpravke, timmy das schefchen.....

rpinguin
6. máj 2010

tak ja ako vzdy od zadu reagujem, co je najcerstvejsie v pamäti 😉

Lubi, ja nechcem ziadne chemie do seba cpat, neberiem nic a brat ani nebudem. Nech sa stara chlap a je to super. Spiralu sme pred casom tiez riesili, ze to nie je bohvieco, aj ked si myslim, ze Danka (?) si ju nemoze vynachvalit. A pri predpise tabletiek sa robia take ceremonie? Som tiez myslela, ze sa predpise a ide sa, tak to bolo u mna pocas studia za slobodna 😀

Ku kojeniu, Ingi, no u mna to bola klasika na zaciatku, ze v elektrickach, na lavickach, v kaviarni a najnovsie aj v kostole kojim 😝 Teraz uz vlastne len rano, ked uz prikrmy zacali. Sice kojaca som, ale tiez mi to nie je akosi po srsti, ked sa koji nejake 2-rocne. Ja od 14. mesiaca klasika nabieham na kravske.

Dani, vy ste mali vcera slnko? Tu dnes nehorazne leje. SOm stihla akurat ten kurz hrania doobeda a to je vsetko.

Inac otazocka, Paula by vedela tiez povedat svoj nazor.

Ako je to so skolkami tu? Tam kde chodime na ten kurz, je to v skolke, decka su tam volne pobehujuce, chodia si ako chcu, hraju, kde chcu, maju tam kopec kruzkov a ponuk, ale ziadne skupiny s veducou ucitelkou. Na jednu je ich az 10. Zda sa mi strasne rozhadzane a neusporiadane a Maxika tam nejdem prihlasovat. No a zevraj to v kazdej statnej skolke tak je.
Ja chcem ale klasiku, ucitelka-aj dve maju pekne malicku triedu s 8.detmi, kde sa vselico tvori atd.....

Utekam, musim stale sledovat Matildu, stale chce stat, stavia sa sama, potom jej je to narocne, pusti sa a bac. Porazi ma, ak zacne v 10.mesiacoch chodit ako Maxik ☹

fabienamata
6. máj 2010

No Matilda je teda sikulka! To dost skoro, aby sa stavala, ale ved aj Maxik bol dopredu.
Renci, no ved nech sa stara chlap, len nech sa mu kolena nesmyknu, potom sa budem musiet starat ja 😅
Inak my este stale nemame skolku, a nasa tagesmuti konci 😢 bude to zaujimave.

fabienamata
6. máj 2010

Aha Reni som zabudla, no praveze sa tu ziadne ceremonie nerobia, ja som chcela, ale nic nebolo, len ten predpis.

rpinguin
6. máj 2010

zenule, otazka dalsia 🙂
dosiel nam ten Laufrad, treba tam kupit este helmu a nejake chranice predtym nez ho vypustim medzi narod?

neurologia
6. máj 2010

ahojte,

baby ja nemam silu na nic reagovat som totalne znicena...joss sa stavia ako diva hned ako nieco chyti do ruky uz sa taha hore....nerobim nic ine len davam pozor aby si niekde nerozbila hlavu....ked bucne na zadok....
od pondelka sa opat hra na extremistku co sa denneho spanku tyka napr: dnes za cely den spala 1hodinu a 30 minut tak si to viete predstavit....

renca
no ja by som urcite kupila helmu tie chranice to nie som si ista....

evinkaaa
6. máj 2010

Ahojte kocky,

troska som vas precitala. Ani nie vsetko podrobne, len sem-tam nieco. Dost vela ste toho posledne dni popisali. 😀 Nejako nemam cas vecer vas citat a pravdupovediac ani chut, lebo som niekedy tak unavena, ze si iba lahnem na gauc a nic okrem manzela ma nezaujima 😀 .

Lubi - mas pravdu, ze gynaci v nemecku predpisuju pille bez akehokolvek vysetrenia. Mam podobne skusenosti, ked som tiez brala pille. Ale mne fakt od zaciatku vyhovovali a nic sa pri ich brati nezmenilo. Absolutne nic. Naopak som bola rada, ze ich mam, pretoze moja mrcha prisla vzdy na hodinu presne a nebola tak dlha a tak silna a bolestiva, ako ked som pille nebrala. 😉

Renca - este si nam vobec nepovedala, ako bolo na svadbe 😀 , ci si to uz niekde pisala a ja som to prehliadla?

Bei - aky kolacik si piekla, ked tvoj manzel nemohol vydrzat do druheho dna a musel "hned" ochutnat?

Ingi - blahozelam k vyklicenemu hrasku. 😵 Chudak, ma teda u vas tazke podmienky, ale aj tak sa mu dari. 😉 Fakt zazrak.
Bola si uspesna pri kupe noveho oblecka? Nasla si nieco pekne?

Jitka - drzim velmi palce, aby vysledky dopadli k tvojej spokojnosti a vy ste sa mohli snazilkovat 😉

leelo
6. máj 2010

Ahojte,
to bol den - hnusny dazd, poobede sme ani nesli von, spankovy rezim v cudu...

Lubi, ahoj, ja som Petra, este sme sa na tomto fore nestretli 😉
Ja mam ako ATK tzv. 3-monat Spritze, vraj velmi vhodna pre kojace matky. Ale moc ju "nevyuzivam" ak mam byt uprimna. Zaobisla by som sa asi aj bez... 😀 No je to velmi prakticke - raz za 3 mes.injekcia do zadnice a nemusis mysliet na nejake pille, davat si reminder do mobilu a pod. Asi preto je vhodna pre kojace - ved ja neviem ani aky je dnes den 😀 😀

Aaaa, zabudla som, co som chcela. Idem citat znovu...

leelo
6. máj 2010

Bea, Inga,
dakujem za rozumy k teme plienky. Asi som si uz vybrala co kupim/objednam. Na den chcem all in one, na noc bamboo nohavicky a vlniaciky. K tym treba aj tie pflege produkty, ze?! Aj ja mam zdedene po sebe klasicke stvorce, ale kebyze moj muz musi obcas zehlit aj toto, tak ma posle niekam. Hlavne nech je to jednoduche a nemusim skladat nic...
Ingi, presne, kvoli letu idem do toho a s lezenim si zatial starosti nerobim.

Ten hrasok musi byt super, normalne som zacitila vonu mladeho hrasku, ked som ta citala. A pre deti je uzasne vidiet prirodu live 🙂

Dani, tie kolektory su vyborna vec, aspon vy trochu tu zemegulu zachranite!
Minule si pisala, ze ste zbehli po nieco do Holandska... normalne som musela kuknut mapu a dovzdelat sa, ze kde to vlastne ste a kam az severne siaha H 🙂
Amikom je zo vsetkeho hned blivno. Asi preto maju tolko teenage pregnancies aj 😀

dania
6. máj 2010

Lubi, no vsak my bychom radi dorazili. Myslela jsem i na dnesek, ale chodim ted 2 krat tydne na masaze krku, byla sem totalne zablokovana, tak ty my uspesne vyplnuji skulinky v diari. Haha, pripadam si jak do stareho zeleza, porad se na me neco rozpada... Taky si nechavam delat implantat na miste vytrhnuteho zubu, no chutovka. Jo s tim teliskem ma Renca pravdu, to jsem si nechala dat hned po porodu, protoze to jsem si byla jista, ze v pristich min 5 letech (trvanlivost toho teliska) zadne dalsi porody nehrozi 😀 Ale svym zpusobem jsem ten problem s antikoncepci taky nechala na chlapovi, teda ten Rechnung 😉

Dneska sedim cely vecer u internetu a davam dohromady cestovni plany na cerven, jedeme pracovne a rekreacne do Helsinek. Ale jak je to v hlavni sezone, tak jsem docela rozladena nad cenami trajeku, to je i dvakrat vic nez kdyz jezdime do Skandinavie mimo sezonu. Ale vzhledem k tomu, ze tam jedem autem a ne letime, budem muset zaplatit sami rozdil ceny mezi letenkou a alternativni dopravou, no uz je mi jasne, ze se poradne prohnem, ale co uz.. Navic je tam tisic moznosti jak nakombinovat ty trajekty a mosty, no jsem z toho porad jeste jelen. ALe uz zase zacinam mit cestovni horecku 😉

Nojo, Ingi, jak jsi nakoupila? Nejake modely co stoji za zminku?

Petko, od nas je to do NL fakt kousicek. Semtam tam jezdime jen tak na vylet za hranice, dat si gevulde koeken s chocomelem, friet speciaal, naplnit nadrz levnou naftou a zase zpatky do reichu. Ale jinak mam strasne rada holandske pobrezi, ale az to atlanticke, od texelu na jih. Ten sever je takovy bahnak, jako tu mame i my 🙂

iii
7. máj 2010

dani, kolektory? prispel vam stat 80%? 😀 no ja ti neviem.....
inak groningen milujem, kamoska tam studovala, krasne mesto, take zive. blizkost holandska vam uprimne zavidim, z dortmundu je daleko vsade
a co masaze, pomahaju? dostavas aj fango? moj chrbat dostava zabrat pri maximiminku, tiez premyslam, ze by som vyzmykala poistovnu a dala si krankengymnastik, ale co s detmi zatial? hm

evi, ty si sa minule pytala, kam presne do allgau ideme, tak ideme do fussen, poznas to tam? za dva tyzdne...uz sa tesim nehorazne, berieme aj starkych (este teda netusia, ze oni oddychovat nebudu 😎 )

reni, s tymi skolkami mas pravdu, mne sa tie obycajne skolky zdaju byt tiez volne - u nas maju dokonca jednu hodinu volno uplne a mozu sa navstevovat z triedy do triedy, ako sa im zachce. tiez nedesiatuju spolu, ale kazdy si otvori misticku, ked chce...... ine je to v tych specialnych (montessor, waldorf, wirbelwind.....), skus pokukat, doplacas tam ale.

peti, stvorce nezehlim. inak doma mu ani vrchne gate nedavam, aspon hned vidim, ze je mokry a prebalim (alebo vyzleciem a necham bez plienky, to ma uplne najradsej). AIO su na moj vkus uz dost technokraticke 😀 inak pflege na vlnu mam od disany sampon a lanolin, je to ok. daj potom linky, ze co si vybrala

jika80
7. máj 2010

dobre ranko
jaj, ten hrasok nespominajte, hned mi prisla chut 😉 a tu v de, teda aspon v drazdanoch je tak komplikovane kupit hrach, oni to tu vobec nepoznaju!
dani a ake kolektory - fotovoltaika alebo solarno termicke?trosicka sa v tom vyznam ,
inak dopadla som tak, ze u mna zistili zacinajucu nedostatocnu funkciu stitnej zlazy, tie hodnoty su total na hrane, keby sme nechystali babo, tak by ma ani neliecili, no kedze take plany mame, dala mi dr. najnizsiu davku tyroxinu, tak papam
snazilkovat nam nezakazala, ale aspon ten mesiac vyckame - aj ked vcera to bolo taaaak tazke, som mala prave ovu a musela som sa premahat 😅

dania
7. máj 2010

Ingi, nojo, ani nevim, jestli muzem o nejaky prispevek od statu pozadat, my jsme to delali z ciste nezistnych duvodu 😀
A masaze snad i trochu pomahaji, aspon mi prestalo to nechutne praskani, ted uz to jen obcas boli a mam bolehlav, ale lepsi se. FAngo dostavam taky, vzdycky pred a jelikoz T jde vetsinou se mnou, tak ho pani terapeutistka vzdycky necha lehnout na stydnouci bahno, zatimco me masiruje 🙂 Noseni deti je fakt na krcni pater mor, kdyz jsem nosila T v satku na zadech (kdyz uz byl tezsi) a ted jeste obcas na ramenou, to je zahul. No a ty mas takoveho cvalika, hmm hmmm, to si holka davas do tela!

U nas skolka (obycejne, provozovana evangeliky) vypada tak nejak semiorganizovane, snidani maji pry spolecne, pak si hraji a bastli po skupinkach, ale kdyz se jim nechce ven na zahradu, tak muzou zustat vevnitr. Jeden den v tydnu navsteva knihovny, jeden den turnen. No uvidime...

Jito, kolektory mame solarne termicke, jen na ohrev vody. A copak ze se v tom vyznas? To vedle psychologie jeste fusujes do solarni techniky? No tak ty vysledky SZ jsou docela optimisticke, ne? Drzim palce na mimco.

neurologia
7. máj 2010

Ahojte,

idem nieco napisat kym som este fit....a joss v dobrej nalade-cize dovoli mi pisat 😀

jitka
vysledky su celkom fajn nie? hlavne ze ti doky dala lieky a zachvilku budes urcite tehu... 😉

evka
robila som ten pomarancovo-mrkvovy kolac....atti ho ma velmi rad takze bol cely zhavy ze si zamlsa....

peti
aj ja som mala lanolinovu kuru a sampon na vlnu od disany...a bola som spokojna

danka
a byvanie je vase ze ste si tam montovali kolektory...alebo ste v podnajme?

ingus
no co ako nakupy co si pokupila....spokojna alebo ani nie?...hrasok vysiel tak to je super...na buduci rok sa aj ja chystam nieco posadit....tak som zvedava na urodu lebo joss mi uz teraz zlikvidovala jeden muskat-asi chcela presadzat... 😀

ja uz som chora z toho pocasia...prsi prsi a znova prsi...zacalo byt aj dost chladno...
vcera som "musela" ist von aj v tom lejaku...takze 2 hodky som mokla a slecna spala 1hod. a 30 minut...aspon to inak by som s nou doma asi zblaznila....taka bola ako 100 certov..

iii
7. máj 2010

dani, ako funguju tie solarne termicke kolektory? Tie fanga inak plati poistovna?

jitka, merias teplotu pocas cyklu? ja som uplne mimo inak - thyroxin potom budes brat v priebehu event. tehu dalej, ci sa musi vysadit?

baby, ja vas tu mam ako studnicu mudrosti 😀

neurologia
7. máj 2010

inga
este som zabudla....no ja sice mam doma musiu vahu oproti tebe ale...aj mna boli chrbat neskutocne...ked som chodila na ruckbildungs tak pohoda...ale teraz opat zacal tak tiez rozmyslam ze pojdem na nejaky kurz....co plati poistovna 😀

rpinguin
7. máj 2010

boze mna nehorazne seru ti poondiati Greci 😠 😠 😠 😠

dania
7. máj 2010

Bei, bydlime ve svem, jinak by se to uz vubec nevyplatilo 🙂

Ingi, to funguje tak, ze temi kolektory proudi tekutina, ktera se tam ohriva (kolektor tmavy -> vysoka absorbce slunecniho zareni, tekutina muze mit pry az 140°C) a pumpou je to pak dopravovane do nadrze s vodou (cca 150 l), tam na dne je tepelny vymenik, kde se voda se ohriva tou kapalinou z kolektoru. Ten obeh kapaliny bezi jen pokud je teplota kolektoru vyssi nez v nadrzi, jinak by ta voda v nadrzi vyhrivala ten kolektor naopak. Napriklad ted mame venku 6°C, v kolektoru je teplota 18°C, ale v nadrzi je jeste 38°C od vcerejska, takze se nic nedeje. No a pokud voda, kterou mas v te nadrzi nedosahuje pozadovanou teplotu (kolem 50°C) v pripade, ze se uz sprchovalo hodne lidi nebo je pocasi jako dneska, tak je jeste na vystupu dohrivana plynem. No princip pomerne jednoduchy, ale provedeni je docela high tech se mi zda.
Jo poistovna plati 6 x masaz + 6 x fango.

neurologia
7. máj 2010

danka
no ved som si aj myslela...ze v podnajme by ste to nerobili....ale chcela som si byt "ista"... 🙂 tu je teraz na predaj krasny byt taky velky....dobra poloha...hned by som ho kupila mat peniaze a keby clovek vedel ci tu ostane alebo co bude dalej...

iii
7. máj 2010

reni, greci ma skor bavia ....ale myslim, ze euro pojde za chvilku riadne dole. danka uz investovala do kolektorov, rozmyslam, kam dame prachy my....asi do nejakeho statku v bavorsku, konecne sa mi splni moj sen o farmarceni 😉

dani, co za tekutinu mate v kolektore? aj ked vo vasej oblasti by sa asi skor hodila nejaka mala veterna elektraren...

rpinguin
7. máj 2010

Ingi, dobry napad, ozi, je vam uz jasne, ze chcete ostat v dojclande? My este stale akosi neviem, inac Füssen je super, tam musite urcite na tie zamky, priroda suprova, hned by som tam isla byvat 😉
A treba teda tu helmu na ten Laufrad? Aka je dobra? Ci je to jedno, nejaky no name produkt?

Evi, no svadba normalka, ako v Nemecku, na zamku, ziadne prezierky, ako clovek pozna zo Slovenska, takze to mi vyhovovalo, no a poobede po obrade bol Kaffee+Kuchen ako sa patri na Nemcov 🙂 Vecer o 19.00 ta stvorchodava vecera. No a o 00.15 som bola uz v posteli, kedze na druhy den nas cakalo tych 700km.

neurologia
7. máj 2010

renca
no ja si myslim ze helmu maxikovi treba jednoznacne ...a ja si myslim ze aku uznas za vhodne...ale ja by som kupila asi nejaku poriadnu -teda neviem aku velku ma makovicu 😉 ale co som pozerala v lidl aldi-ked mali tak sa mi zdali dost velke

neurologia
7. máj 2010

renca
ani my nevie ci tu ostaneme alebo co bude-ale tak zas my sme tu velmi kratko.....no ale ako nas poznam o par rokov budeme na tom asi rovnako...stale nebudeme vediet..kde teda chceme "zapustit"korene 😝

jika80
7. máj 2010

danka - no uz treti rok pracujem pre jednu firmu, ktora sa kolektormi zaobera ako tlmocnik a to musim ist s sefom i na strechu, kde to vysvetluje studentom, takze som uz par takych kolektorov pomahala postavit 😀 a dakujem za drzanie palcekov
inga - no teplotku si meriam a tyroxin musim brat i pocas tehu, je to dolezite, lebo pocas tehu nastane narast hodnoty toho TSH - hormon a ak je priliz vysoky, moze to viest k potratu alebo poskodeniu babätka, no a ja ho mam vyssi i bez tehu, tak sa to bude musiet sledovat, ja celkovo s otehotnenim problem nemam, problem nastava az potom 😖
bei - dakujem, no tie vysledky nie su take strasne ako som ocakavala

leelo
7. máj 2010

Ahojte! 🙂

Asi sa mi budete smiat, ale hoci som majitelkou iba 6,3kg mimina, uz 2 mesiace mam tak presilene zapastie, ze niektire dni v tej pravej ruke jednoducho nic neudrzim. muz mi podava v noci, ked ma dobru naladu, maleho na kojenie. neviem si za tychto okolnosti predstsavit, ze by B nespal s nami a musela by som ho vyberat z postielky - vsak by mi padol!
Som nevedela, ze oistovna nieco uhradza. Mam aj chrbat odideny, to je uz moj letity problem. Moja maserka ale ostala na svk 😉

Ingi,
co si kupila? My sa chystame do mesta zajtra, nema uz vraj prsat, som zvedava. Chceme si kupit kafe masinku na tie iste kapsule, co mame aj doma na svk. Lebo tu mame len kavovar na filtrovanu.
Este musime kupit presne taku istu salku na caj, ktoru som tento tyzden rozbila, lebo to nebola nasa. Uz ju moj muz videl v xxxlutz a skoro odpadol - stoji cez 23ojro bez podsalky 😀 tak som zarobila. Ale ti nasi domaci strasne draho zariadili tento byt, to sme si uz vsimli. Snad z tej kaucie este nieco uvidime, lebo B napr. aj okakal stenu 😀
Ozaj, ja som myslela, ze vy uz ste tu vsetky natrvalo, viac-menej, ze to len my visime medzi 2 domacnostami a nechavame sa unasat prudom. Vedeli by ste si niektora predstavit, ze sa este vratite? Aj po niekolkych rokoch tu?

Jitka,
ja si tiez myslim, ze to je na dobrej ceste. MA s tym vobec nemusi suvisiet, to sa deje z roznych dovodov.
Pozerala si tu na MK nejake temy k tomu? Alebo radsej ani nekukaj, niekedy nevies, kto ti radi, lebo dnes uz ma pristup na net fakt asi kazdy. Ja som na zac.teho trosku spinila, pozrela som si tu k tomu temu a zasla som, jak to tie zeny riesia. Jedna dokonca krvacala, nechala to tyzden tak a potom sa divila.
Doktorky z tejto temy nas dufam usmernia kedykolvek bude treba... 😉

Dani,
krasne si vysvetlila tie kolektory. Ja som z toho vedela len 1. a poslednu vetu.
O fangu som dnes pocula 1.x, vygooglila som a vyzera to dobreeee.

Reni,
taky styl svadby sme mali aj my, hoci na svk. Len svokre sa nepacilo, ze na stoloch nebolo tvrde a ze nebol rizek, lebo ONA sa z ineho nenaje! Je to taka dama proste.
No greci konecne prisli na to ake je vyhodne byt v eu. Nechapem ako mohli klamat o hosp. vysledkoch tak dlho a tak strasne.
Co sa tyka politiky, myslim, ze Ingrid opisovala predvolebne bilbordy u nich, to so sa zase pobavila. Ale ani sns na slovensku sa neda zahanbit:
http://volby.sme.sk/c/5360060/sns-laka-volicov-...

rpinguin
7. máj 2010

Peti, si myslis, ze ja by som bola schopna zit po 16.rokoch na SVK? Myslela som tym inu krajinu okrem Nemecka, kde je zdravotnictvo na inej ako slovenskej urovni 🙂
Inac, ja som nedavno kupila Tassimo a som naozaj spokojna, nie som velky pijac kavy. Penu si vzdy vyslaham a dam kapslu a dava mi natecie sama. A ak kupis do konca maja, tak Tassimo robi este akciu, ze ak im posles ucet, tak ti poslu velku skatulu s kapslami v hodnote 30€ 😵
Ty mas nejako drobceka, ale bud len rada. Matilda ma uz 9kg, tiez ma uz vsetko boli, ale nastastie moc nenosim. Najhorsie je vyberanie z postielky na nocne kojenia ☹
A inac, peciem Zuzkin kolac, tak uvidime, co vyleze z truby 😀

dania
7. máj 2010

Ingi, nevim co to je za tekutinu, ale neco nemrznouci urcite. To by treba Jita vedela detaily, co se tam leje. Ten nas technik mi k tomu neumel nic rict 🙂 nebo se se mnou nechtel vybavovat...

Reni, helmu jo, oni ty drobci na laufradu dokazou vyvinout nekdy neuveritelne rychlosti, ale o jejich brzdicich schopnostech nejsem 100% presdvedcena. A uz i z treningovych duvodu na kolo... Navic pred 2 tydny se tu tezce poranil na hlave jeden prcek ze sousedni vesnice prave na laufradu 😒 Podle me ani znackova byt nemusi, my mame nejakou noname a vypada to ok.

Jito, Tak to mas zajimavou praci! A z jakyho jazyka do jakyho tlumocis? Z D do SK?

Ingi, taky jsme dumali, do ceho zainvestovat, Nic chce koupit nejaky pozemek v CZ, nevim proc... Asi tam chce na duchodu chovat fretky 🙂

dania
7. máj 2010

Peto, me ty masaze predepsal Hausarzt, kdyz jse si k nemu prisla stazovat na krcni pater, spis jsem cekala, ze me posle na ortopedii, ale tohle je taky dobry.

leelo
7. máj 2010

Reni, o tebe viem, ze ked uz, tak je rozhodovanie medzi nemecko a nieco ine a nie nemecko vs.svk. Len Bea nieco nacala, ze nevedia, kde zakotvia. Ja stale kotvim na svk, asi som tu este kratko.
S tym zdravotnictvom mas uplnu pravdu! Ja aj ked som byvala na svk, tak som chodila do viedne, no a v tehotenstve som raz isla na svk na gyndu a ten hajzel mi tam nieco pototo, krvacala som a v 4.mesiaci az do 5. som musela brat duphaston a proluton dostavat do zadku. moj gynos viedensky ma skoro zabil. a to bolo akoze naj gyno centrum v ba!

Masinku mame nespresso (george clooney na to robi reklamu v telke), tak sem si kupime taku mensiu, ta doma mi robi aj latte a kapuco. Do 22.5. davaju dokonca gutschein na kapsule 50euro! Ked sme pred 2 rokmi kupovali tu prvu, tak bolo len 20.
Je to super, z tych kapsul neni ziaden bordel a ten 19barov tlak je uz skoro ako na profi masinach. Ja som velky kavickar, preto som sa aj pytala, ci mozem kavu pri kojeni. Su kapsule aj bez kofeinu, chutia super, len som chcela zmenu chute.

Mnam, jablkovy kolac, musim to jenske sklo vytiahnut a drzo ho tam napiect. Nepoznam nic lepsie ako kava+kolacik 😉

fabienamata
7. máj 2010

Reni ,my mame len helmu,chranice by si S. aj tak davala dolu, ale nohy ma na zemi, tak si myslim ze chranice su aj zbytocne.
Dani, no ved moj muz ta da dokopy, nejako by ta uz len zoskrutkoval, ked sa rozpadavas 😀
Musela som citat tvoj prispevok, este raz, kedze som si myslela, ze si sa dala vylepsit implantatom, no teda len zubnym, mna napadlo nieco ine.
Evi a preco teda ti gyndosi nic nevysetruju, ked chce zena ATK. Ja som myslela,ze to len mna ako cudzinku odflakli.
Jitka, mne tiez stitna zlaza pracovala menej ako by mala, ziadne ale vazny problem to nie je , brala som thyroxin, a v tehu som vysadila, lebo v tehu sa tvori viac, lebo tvori aj dieta samo.
Problem moze byt, ked sa o tom pred tehu nevie. Ale takto vsetko ok.
Peta ahoj, a kedy das fotoo??Kde si v de??
Inak u nas strasna kosa, normalne kurim, v maji, boze, bolo mi treba severu. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre