Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
15. máj 2010

Evi, jj, myslela... a uz je po ni 😉

Ingi, takze apple nakonec, jo? co to ma vlastne za vyhody?

U nas zatim slunicko, ale koukala jsem na regenradar a neco se chysta, myslim ze to bude presne az chapi vylezou z postele 🙄

zuzanasaw
15. máj 2010

Dik za odpovede o tom priezvisku, uz som preposlala kamoske.

U nas tiez novy notebook na obzore, zatial ziadny konkretny vyberom nepresiel, ale ak mate TYPY NA DOBRE STRANKY, prosim sem s nimi... Je super, ze je nas tu vela a kazda vie poradit o niecom inom 😉

Dani, odkial beriete slniecko? tu sme ho uz par dni nevideli a sedime doma ako levy v klietke, ide ma slak trafit! Aj nakupna turistika uz omrzela 😒

Tak vam vsetkym aspon zaprajem pekny vikend...

iii
15. máj 2010

zuzka, tipy nemam 😉 mas pravdu, ja sem chodim tiez vacsinou pre rady (ked sa teda nemam prave na co stazovat 😀 )

dani, mac ma tu jednu obrovsku vyhodu, ze na nom spustis program a ten program IDE. a k tomu ten dizajn....a piekla si jablkovu torticku?
tie diery na kanoe.....myslis diery na vesla, ci nejake pridatne nechcene diery na spodku?

jabera
15. máj 2010

ingi, idem kuknut tu fotku 😀 zrala som stefkin kolac a kedze som uz nemala slahacku, kydla som nanho cokoladovy jogurt 😵 no, strasne dobre to bolo...
diery na vesla? hahaha... to bude sranda, ak su to fakt take diery, ale tie by snad neboli na spodku, nie?

dani, slniecko?? booze, to ti zaavidim, esteze ho uz asi nemate, aspon to je spravodlive.

evi, dik za opytanie. neviem presne ktore b. mas na mysli 😉 ale moje b. sa ma dobre a hentie dve b. to je skoda reci... ale su zdrave, teda minimalne nemaju ziadne akutne zdravotne tazkosti, tak aspon tak....
a to pocko, tiez sme mali asi 20 rokov len hnusnu oblohu a vzduch ako pred dusickami.. a teraz uz aj ten dazd, no konec, fakt... ani zhradu nemozem obrabat, ved sa mi motyka lepi k hline...

jabera
15. máj 2010

jaaaj, hahahah, asi chapem tie diery, hahah. to budu take tie, co ma vodak okolo pasa, ze je v tej diere posadeny, nie? dani... povedz...

markuzza33
15. máj 2010

Ahojte!Hledam kamaradku v okoli Hamburgu,Schwerinu,Hagenow,Zarrentin,Ratzeburg..(Nemecko).Ozvete se.Dekuji Markuzza33 🙂
e-mail:marrkuzza77@seznam.cz

dania
15. máj 2010

Jani, no mas pravdu. slunicko nemame, ale nastesti jsme jeli na kolo, i kdyz na radaru byl dezd, a kupodivu neprselo, tak to fakt nechapu... heh, moja b. a hente dve b. 😕 no mas tam asi veselo, co?

Jo a Janci interpretace der v kajaku byla narozdil od Ingi spravna, ale to nic, vsechny vime, ze Ingrid ma obcasne zachvaty laktacni demence, tak to je prirozene 😉

Ingi, no tak to je vlastne docela günstig, pokud je to s tim applem tak jak pises. Jedina nevyhoda, co znam, je silna inkompatibilita s microsoftackymi produkty, muj sef s tim soustavne bojuje... zadny dokument ve wordu, excelu nabo powerpointu mu nefunguje spravne.

evinkaaa
15. máj 2010

Dani - to nebola ziadna kritika, len som sa radsej spytala, pretoze mohlo byt, ze myslis uplne inu polievku. 😀

Zuzi - pisem IP. 😉

Jani - no, ja hlupa, nedefinovala som, ze ktore b. myslim ... 😀 Myslela som barborku. Ale je mile, ze si napisala, ako sa mate vlastne vsetci 🙂

My sme dnes poobede nakoniec zakotvili v jednom nakupnom centre - chcela som si vybrat nejake top-y na leto a podobne letne veci. Aspon takymto stylom sa chcem "naladit" na leto 😵 . A vecer sme to dorazili navstevou u kamosky a teraz sme akurat prisli. Jazyk ma boli z tolkeho kecania 😀 😀 😀
Ale inak bol - ako inak - velmi zamraceny den a vonku fukalo a bolo docela chladno. Fuuj, ved to bolo pocasie ako na konci jesene 😠

iii
16. máj 2010

danka a janka, srandicky, na to by vas uzilo 😀 ......no schvalne, skuste si nastavit budik kazde rano na stvrtu a po par tyzdnoch sa vas spytam na nieco.....ake haluze z vas potom vylezu!
M sa prave doplazil pod stojan so schnucim pradlom a zbiera ho, sikulka moja, uz teraz chce byt uzitocny 😉

dania
16. máj 2010

Ingi, no mne vzdycky vstavaji vlasy hruzou na hlave, kdyz vidim ty tvoje ranni zpravy, 5:26 a pod... uz se vubec nesmeju 😉
My jsme dneska byli na stredovekem trhu, krasne damy a rytiri, kapely, kone, fretky, no roztomila atmosfera. Nasi kluci a chlapi jsou uplne odepsani, davaji si slofika, tak mam chvili veget. Slunicko dneska sviti, jen trochu moc fouka, ale to uz je tu standart.

rpinguin
16. máj 2010

Dani, si necitala moj prispevok? Jasne, ze je to kompatibilne, ked mas ten spravny software 🙂

evinkaaa
17. máj 2010

Caute baby,

zaujal ma jeden clanok, ktory mi nahodne poslala kamoska. Precitajte si, ak mate cas a zaujem.
http://www.vnimavetehotenstvo.sk/?p�rod-po-slov...
( je to v sekcii POROD-priprava, priebeh...clanok: Porod po slovensky optikou porodnej asistentky - ak sa vam link neotvori spravne)
Aky mate na ten clanok nazor vy, skusene rodicky? 😉

jabera
17. máj 2010

ahojte baby,
no, evi ja som si precitala zatial len tvoj prispevok a ten clanok.. trosku mi az zle prislo, ti poviem pravdu. asi su aj civilizovanejsie pristupy k porodom na slovensku ( aspon dufam), ale som rada, ze som rodila tu, veru...
idem skusit docitat, ak bart dovoli..

jabera
17. máj 2010

no vy ste zlate , jak tu na to kaslete, tak sa mi to lubi, v pohode som docitala.

ingus, tak super, ze marcelko je taky sikovny, to cloveku velmi pomoze, viem o com hovorim... napr. dnes bol bart na balkone a vdaka uderom mopu o zem a naslednemu kmitaniu rucky mopu v okne som vedela, ze este nevypadol z balkona... skratka nikdy nevies, kedy sa pracovitost deti vyuzije aj inak.
jo a keby si chodila skorej spavat, tak sa nemusis vyhovarat na skore vstavanie 😀

danka, kde vy tam tie trhy berete furt?! aj fretky? a tim ich aspon dobre ponahanal? ale tusim aj tu boli nejki rytieri na hrade... aj v prahe boli teraz. asi je nejake rytierske obdobie..

predstavte si, bartova uchylka uz ma nevidane rozmery, dnes tretie rano po sebe, hned po zobudeni zacal robit "vuuuuu" a ukazuje na vysavac.. robi to tak dlho, az ho nastve, ze sa stale nevu a zacne jacat, taha kabel z vysavaca k cloveku, ktory je poruke a vresti a hulaka a skratka konci to vysavanim.. pri ktorom ale musi byt bart na rukach vysavatela. takze v momente, ked preberieme ten kabel, tak musi byt okamzite hopa, potom plac ustane a robime vuuu... dnes sme si to zopakli pred obedom.. vsetko pradlo je stale vo vani, aj ked pracka perie.. vcera nasiel hubku na umyvanie vane a umyvadla a zacal ma nou odierat, ked som sa sprchovala. fakt nechapem, nikto v sirokej rodine ani na jednej strane nebol poriadkumilovny, nechapem s kym som ho vlastne mala...

dania
17. máj 2010

Jani, hehe to mi pripomina Timmyho uklizeci obdobi zhruba v tom samem veku. To jsem nemohla doma vytirat nebo luxovat, protoze mi to T vzdycky trhal z ruky.
Ty fretky byly uplne sladke, byl tam takovy tabor pro ty stredoveke ucinkujici a fretky tam mely vlastni stan(ecek), no pockej, hodim fotku, pokud se mi nejaka povedla. süüüs

dania
17. máj 2010

Jani, tady mas stredovekou fretku pred svym obydlim

jabera
17. máj 2010

jeeeeeeeee, tak ta je ale krasna. a co tam s nimi akoze robili? co symbolizuju fretky v stredoveku? dufam, ze ich nezrali.. kedysi myslim, teraz snad urcite nie..

jabera
17. máj 2010

inac som rada, ze aj timik to robil, trosku sa uz lakam, ci bart neni nejaky divny, ale asi sa to proste obcas stane, ze ti chlapi v detstve nadpracuju do dospelosti do rezervy.

dania
17. máj 2010

Jani, no myslim, ze muzes byt uplne klidna, to Bartika rozhodne prejde 🙂
Fretky se driv pouzivali na lov tusim, na norovani. A dokonce dneska se obcas pouizvaji na protahovani kabelu, i kdyz nevim jak presne. No ale klasika je tenhle Da Viciho portret http://en.wikipedia.org/wiki/File:The_Lady_with... . Teda ve skoutecnosti to ma byt hranostaj, ale urcite je to fretka 😉

iii
18. máj 2010

jani, heh, spominam si, ako danka raz pisala, ze T poutieral okna olejovanymi kapesnickami na zadok 😀
E sa zasa stale postavi za vysavac a nechava sa ovievat vo vetre (a teda v tom sajrajte, co tam z toho lieta), hovorime tomu "prachova kura"

E momentalne uspava jemnym hladkanim uz spiaceho M, co ma mierne znepokojuje - no a predstavte si, ze sme dokupili este nejake dalsie matrace na zem, cim sa nasa postel rozsirila na 3 metre. konecne sa nemusime v noci stahovat za kviciami detmi (v pripade mojho muza pred nimi).

evi, citala som to uz davnejsie, no jo, no comment. este k tomu po mojej skusenosti z ambulantnym porodom mi to pride o to absurdnejsie. ale to je o celkovom pristupe k pacientom, nielen pri porode

neurologia
18. máj 2010

Ahojte baby,

evka
ten clanok poznam-ale z inej stranky... inak ten klystir to bola moja nocna mora to by som asi neprezila 😖 ...som rada ze nic take som nemusela absolvovat 🙂 a celkovo som rada ze som rodila tu ...sama som bola len vtedy ked atti siel na wc...

danka
jeeej ake su zlatunke fretky a ten mini stan mam dost...mat fretku to je moj sen-dufam ze sa raz dopracujem k jeho uskutocneniu....ale kym clovek nema vlastne byvanie je to tazke lebo v podnajmoch zvieratka vitanie velmi nie su....

evka
aj ja by som sa chcela naladit na leto-a chystame sa na nakupy ale musi sa oteplit -chceli by sme aj v parku posediet a tak uzit si mesto....ale kym je takto kadejako ja nikam nejdem 😉

baby vcera bola joss mrzuta uz som nevedela co s nou...a vecer mala zvysenu teplotu 37,5 dnes rano to iste + sople.....mam vycitky svedomia ani neviem kde ochorela mozno som ju poriadne neobliekla ja neviem...ale cez vikend sme boli v detskom kolektive a dve deti boli soplave....tak mozno to chytila od nich...ale to je teda zodpovednost rodicov deti maju chore a v pohodicke ich dovedu medzi ostatne deti...akoby sa nechumelilo 😠

rpinguin
18. máj 2010

ale Beus, ved neplas, ved to nic nie, take nieco ja neriesim vobec. JA ked si zmyslim, ze by trebalo zmerat teplotu, tak ma decko 39,5°C, ale take, ze 37,5, tak to je nic. A nic si nevycitaj, len nech pekne zbiera Jozina imunitu. A predsa pre par soplov neostanem s deckom doma, to ja idem vsade, takze ja som asi z tych zenskych, na ktore by si nadavala 😀 no a musim ti povedat, ze este nikto nebral nikdy antibiotika, celkovo nebolo zatial ani jedno decko chore. (nejake 2-3 dnove horucky mal Maxik, ale inac nic) 😵

neurologia
18. máj 2010

hej ? tak sople su este v pohode?

schatzinkaschatzinko
18. máj 2010

hello dollies🙂

Bei, ako pise Renka, sopliky a ta "teplotka" su v pohode, nemusis sa o malu bat🙂 ved ono tie deti by asi museli byt potom cely cas len doma zavrete a pomaly sa zacne aj imunizovat, obdobie soplov zacina...ozaj a naco je taka fretka dobra ako domace zvieratko??? dava ja dake uzitocne produkty??ci len ako okrasny material?🙂

Ingi- pozeram, ze rozsirujete domaci luxus🙂 a Elenka je podarena hh🙂 vidis, aku mas dobru aupairku 😀 😀 😀 uspava uspate hh🙂

Evi- ten clanok, no, ja som osobne este nerodila , tusim ma to coskoro caka hh.. ja som pri takychto clankoch vzdy velmi opatrna, pretoze vzdy maju dve, ak nie viac stran aj nazorov...je jasne, ze je aj na sk vzdy co zlepsovat a ja tiez sama niekedy pozeram, ako jednaju ludia na sk a ako tu v nemecku, aj ked niekedy kukam aj opacne...to, ze porodne asistentky vzdy vedia, co je najfyziologickejsie, najlepsie a pod. pre matku mi je zname uz od studentskych cias..a doktori su neschopni teroristi...ktori vsetko tlacia proti prirode a zakonom gravitacie a levitacie neviem coho..jasne, ze by bolo super, keby to vsetko mohlo prebiehat aspon v takej pohode, ako sa pristupuje k porodom tu...ale aj tak ma osobne v tom clanku prekvapilo, ako aj skusena porodna asistentka nestihala reagovat na epiziotomiu, na amniotomiu a podobne zakroky..miestami mi to prislo troska prehnane..akoby niekoho chceli robno rozkrajat proti jeho voli...v kazdom pripade, zaujimavy pohlad a uz sa teraz potim, co na mna caka hh🙂 😀 😀 😀 😀

iii
18. máj 2010

bei, sopliky fakt neries, tomu sa nevyhnes

vierka, uplne chapem, co chces povedat - vsetko zavisi od toho, ako emotivne a v akom svetle sa to poda.....ale jedno tomu nemozes upriet, ze sk a de maju uplne inu filozofiu v pristupe k pacientom (ale aj inde, k zakaznikom v obchode, k cestujucim vo vlaku, proste vsade). zatial co na sk sa po vstupeni do nemocnice dostavas do totalnej submisie a neschopnosti akokolvek rozhodovat, v nemecku ides vyuzit sluzby personalu, ktory ti je k dispozicii. samozrejme to neplati generelne, ale vacsinou je to tak.
ja som mala ten druhy porod krasny v tom, ze mi hebamme pomohla odrodit, nic viac. proste som mala pocit, ze porod vediem ja a nie ona, co mi pridalo na sebavedomi a zlepsilo moju spolupracu. pokial by ma polozili na stol, oholli, priviazali a cojaviem co este, muz by stal jak tutko v operacnom zelenom obleceni v rohu, tak by som mala asi fakt pocit, ze sama porodit nedokazem... no tazko sa to opisuje, su to take jemne pocity, ktore cloveku z toho vyvstanu....

boze, E zacala spontanne balit veci na dovolenku......cele zariadenie bytu taha do predizby 😀

schatzinkaschatzinko
18. máj 2010

Ingi, presne si ten moj uvahovy ony krasne doplnila! tak nejak...

hh, no, tieto konikovske deti asi daco pochytili z nemeckej natury a ordnung musi byt🙂))hh a co si uz pobalila???dufam, ze babiky a marcelka uz ma zbaleneho🙂)

zuzanasaw
18. máj 2010

No, tak som si precitala ten clanok o porode. A zareagujem na par veci, ktore sa oplati spomenut:

- porodna asistentka pisatelka - miestami sa mi zda, ze pise o veciach, ktore nikdy sama na sebe nezazila (vlastny porod) - to, ze ma k tomu papier, neznamena, ze je majsterka sveta!
- je fakt, ze na Sk sa za pritomnost inej osoby pri porode plati, za to by som ich kamenovala, ved zena potrebuje mat niekoho pri sebe, o koho sa moze doslova opriet. a ked mi nejaka zenska povie, ze ona tam nikoho nechce, toboz nie vlastneho muza,aby sa tam nestrapnovala, tak ani sama nevie, do coho ide! Nam ale nikto s pritomnostou otca/sesternice (ked bol muz v DE a ja som rodila na SK), ziadny problem nerobil a nedopracovali sme sa anik obmedzeniu, ze na zaciatku moze a ked pride samotny porod, vyhodia ich von.
- oholit zenu moze predsa aj muz doma sam, a moze v tom byt aj kus romantiky, nemusi sa predsa cakat na nemocnicny personal. Ak to robia rovno pri porode, suhlasim s tym, ze je to dehonestacia ludskej osobnosti
- zena musi lezat - mne osobne sa pocas poslednych kontrakcii (nie uz samotneho tlacenia) ani pochodovat nechcelo. a cudovali by ste sa, ale ked je clovek vycerpany a unaveny, dokaze si pocas pauzy medzi dvoma kontrakciami (cca 5min) aj 3x zdriemnut!!! 😉
- klystir je sice dehonestujuci, ale aspon sa telo vycisti natolko, ze sa na tom porodnom stole nepos.riete. ved pri samotnom tlaceni dietatka von tlacite ako na stolicu!
- prepichnutie plodoveho vaku - mne vodu napichli pri oboch porodoch, a prave tym sa porod rapidne zrychlil, pricom v tej chvili si rodiaca zena ani nic ine nezela, len aby to uz mala cim skor za sebou. Babatku to velmi ublizit nemoze, pretoze zasobovane kyslikom je cez pupocnu snuru. jedine ze by sa samotny porod este velmi predlzil a porodny kanal by velmi vyschol, cim by sa babo nesmyklo.
- suhlasim, ze pritmie posobi na rodicku ovela priaznivejsie ako neonove svetla svietiace priamo do oci
- priviazanie noh - sproste, ale ucinne. nerobia sa vam brusaky lepsie, ked mate nohy niekdy zahackane ako ked ich mate len volne v lufte? mna to najprv prekvapilo, ale v konecnom dosledku mi to az tak nevadilo... pokial uz musite lezat pri porode na chrbte...
- a ked uz lezat na chrbte- porovnavanie s "vykonavanim velkej potreby na posteli leziacky do misy" sa mi zda prehnane! ved zena tam vlastne ani nelezi, je skrcena, pricom nohy ma pritiahnute k sebe. Rodit po cupiacky ako Renca, je urcite prirodzenejsie, ale ked uz sme na posteli...
- epiziotomia - diskutabilne. Rodinna znama sluziaca cely zivot ako vrchna sestra na porodnom sale mi to podala tak, ze je ovela lepsie co sa tyka hojenia urobit v pripade potreby cieleny nastrih (nie preventivne samozrejme, ale ked sa uz vidi, ze to len tak nepojde), ako sa nechat hlavickou dietatka "potrhat". v tom clanku to znie logicky, ale kedze ja som v oboch pripadoch bola nastrihnuta, neviem posudit rozdiel ci je lepsie byt nastrihnuta alebo roztrhnuta. Ak sa to podari bez, je to urcite lepsie, ale kolkym z vas sa podarilo porodit bez jedineho stehu??? ja som mala deti s vacsou hlavickou, takze tak lahke to zas nebolo...
- podanie oxytocinu, ked porod trva dlho - viete mi vysvetlit jeho skodlivost na organizmus matky, ci dietata? ked to pomoze porod urychlit, tak preco nie...
- ukazanie dietatka a jeho nasledne rychle odobratie - dietatu sa predsa sleduje Apgar skore, ktore sa hodnoti hned v prvej minute a dalej neskor tusim v 5. a 10.-tej minute. Pokial sa dieta berie do detskeho kutika, kde ho vysetruje detska lekarka, odsava hlieny z dychacich ciest (ved chceme, aby samo dychalo),... nemoze zostavat s matkou. Ja osobne sa radsej na babatko pozriem a hned necham dieta vysetrit akokeby som sa s nim mala najprv 10 min. muckat a nahodou sa za tu dobu nieco stane. TO by som sama sebe nikdy v zivote neodpustila!!!
- prve prilozenie dietata k prsniku - pre uspesny start je dolezite dieta prilozit hned ako sa da, ale obe moje deti boli este aj 10 hod. po narodeni take spave, ze sa im nechcelo vobec sat. a nebolo to nedostatocne vyvinutym sacim reflexom.

Toť moje postrehy. mozno vam to pripada ako zaostale, ale tak som to vnimala ja sama. A mozno keby som zazila porod v DE, pisala by som inac, ale ja z porodov na Sk teda ziadnu traumu nemam...

iii
19. máj 2010

aha, uhorkova sezona na modrom konikovi!

musim nieco napisat, na gro tych odborniciek kozmeticiek a kadernicok, o ktorych sme sa nedavno bavili...........tak bola som u frisöra, kde sa neobjednava, ale clovek pride a hned prvy volny kadernik vas ostriha. vyfasovala som dievcinu, ktora bola od prveho pohladu trosku simplexnejsia....dost na tom, ze najprv mi navrhla, ze mi spravi dlhsiu ofinu, ktora by mi prekryvala kruhy pod ocami 😀 😀 😀 a potom to este zaklincovala tym, ze mi strasne padaju vlasy, ze pravdepodobne wechseljahre 😀 😀 😀 no cely cas som sa musela kusat do pery, nakoniec ma ajtak ostrihala zle

dania
19. máj 2010

My chceme fotku! 😀 Wechseljahre 😀

schatzinkaschatzinko
19. máj 2010

ha ha ha🙂zeby som si zase zabehla na Fußpflege na Kozmetiku 😎 😎 😎 😎 Ingi, Ty budes na pohlad ina mladica 😀 😀 😀 hh, mozno to mas za trest za to, ako si strihala Elenku 😀 😀 😀 😀

ja som dneska pre zmenu dostala od mojej doktorky pisomne potvrdenie, na aplikaciu prostaglandinov via sperma 😀 😀 😀 na zelenom recepte 😀 😀 😀 hovorim, ze toto chcem fakt pisomne, aby som to ukazala doma, na co mam narok 😀 😀 😀 popri tom nudnom pocasi, celkom vesela story🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre