Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
2. jún 2010

Ahoj Vierka, aj ja ti gratulujem 😉 Tak je to predsa majove babätko 🙂

leelo
2. jún 2010

Bre dopoludnie 🙂
Evi, my cestujeme uz zajtra, vyuzivame ten sviatok. Inak, na sk je tych dni prac.pokoja omnoho viac, cloveku sa az nezda...
nemam nic zbalene, maly nechce spat. sa mu ani nedivim, ved toto pocasie a fakt, ze sme uz 2 tyzdne neboli na poriadnej prechajde, lezie na mozog aj mne.
uz sa tesim na nasich, na domcek, na terasu a vraj aj zlepsenie pocasia. a mozno sa aj vyspim po case, lebo budu vsetci chciet kocikovat a pomahat.
ale budeme len cca 10 dni. chceme konecne krstit, ale akurat je v nedelu bozie telo, takze nic. budeme musie zostat este do dalsieho pondelka.
uz sme sa rozhodli krstit stoj co stoj, lebo doteraz sme stale cakali, kym sa kandidati na kmotrov budu nachadzat v ba v tom case co my, ale uz 3 pokusy to nevyslo, tak ho ponesu ku krstu nasi.
vraj treba aj nejaku kosielku a sviecku, tak to este zozeniem v cirkevnych potrebach snad.

a zacala som s B chodit cvicit, raz do tyzdna. super ho to unavi a cvicitelka sa mu strasne paci, stale ju chyta za prsia 😵 😵

rpinguin
2. jún 2010

Peti a co tak cvicit? Ved si bola proti takymto vselijakym aktivitam s detmi? No a kosielku na krst musis mat vysitu, meno s datumim narodenia, tak friskom-friskom, nech to postihas. Matilda ma uz svoju hovovu. A dedko s babkou budu krstni? Ide to?
Uzite si pobyt doma a bezstresovu jazdu 🙂

neurologia
2. jún 2010

ahoj
len tak na rychlo budem reagovat na:

peti
sviecku zozenies v nejakych cirkevnych potrebach...a kosielku dostanes v kazdom detskom obchode vysitu...len meno a datum krstu tam bude chybat kedze to nerobia na pockanie...ale vies co ak mas zaujem skus sa dohodnut tu :

http://www.galanteriaivana.sk/e-shop-obchod/kos...

podla mna maju velky vyber a ak im zavolas a dohodnete sa mozno ti to aj prednbostne vysiju + maju aj sviecku celkom pekne 😉

neurologia
2. jún 2010

renca
dedko+babka krstny moze byt ...jediny kto nesmie byt krstny su rodicia dietata pre svoje dieta...

rpinguin
2. jún 2010

aha ok, som nevedela, takze zasa som sa nieco naucila 😉

leelo
2. jún 2010

bei, diki moc za kontakt. ja som myslela, ze aj kosielku zozeniem v cirk.potrebach. vlastne nie - povodne som bola v tom, ze dnes sa uz ziadne kosielky "nenosia". no mam co robit.
krstny moze byt hocikto, okrem rodicov, ak splna stanovene podmienky. tym sa mysli vsetky sviatosti.
kamoska, ktoru som chcela ja, je rozvedena. dalsia je vydata, ale na urade. muzov kamos je stale niekde medzi australiou, uk a nemeckom. takze nula bodov. moj bracho nema birmovku a muzova sestra sa nikdy mojho dietata nedotkne, navyse nema ani krst vlastny + vraj sme jehovisti, kedze sme mali svadbu v kostole...
chceli sme niekoho nie len tak pro-forma, ale takeho, kto bude Bendza aj duchovne viest. tak sme dopadli.

reni, ja som vravela vtedy aktualne, ked ste sa na to pytali, ze si este nechavam cas. ten cas dozrel. a nie je to taky klasika kurz, sme tam len 3 - ja+B+fyzioterapeutka. nasla som ich, ked som si hladala pre seba masaze. robia aj s detickami.
a dakujem - snad cesta prejde v poho a maly prespi 5 hodin v sedacke ako za starych cias 🙂

yanni
2. jún 2010

Renca Bea a Peti ti uz odpovedali ale predsa sa este aj ja prida. Ano stari rodicia mozu byt aj krstni. Som toho zivi priklad, moja starka, mamina mama, je aj moja krstna 😉

baby a vy ste vsetky katolicky? Lebo to taketo ceremonie s vysitou kosielkou a svieckou a tak, to u evanjelikov nie je. iba ak by sa po novom nieco zmenilo. Mozno kto chce kosielku, ale MUSS to nie je.

A Peti no nezavidim ti s tym hladanim krstnych. Je to blbe ze to take podmienky musia splnat. ;Moj krstny, otcov najmladsi, mal 15 rokov ked ma krstili. Akurat mal urobenu konfirmaciu. Ale ze zenaty atd o tom sa este ani len nesnival 😀
ale asi to zalezi aj od farara.
Kamoska, Nemka tu v dachau, mi vravela ze ked Olliho chcela dat krstit, chcela aby krstna bola jej najlepsia kamoska, lebo nema ani surodencov ani nie su nejak velka rodina, a jeden farar povedal ze nie lebo je ta kamoska katolicka a ona sa tak nasr...a isla za inym a ten v pohode, ze to nie je problem. Zial neviem ako je to teraz na SK, mame zatial len jedno mimi a sesterka neda krasti (ani ona nie je a ani muz a brali sa len na urade) a druha sesterka ani neviem ci uz mimi ma (mala termin 24.05. musim sa povypitovat 😠 , mne nik nic nepovie 😠 ) ta pravdepodobne asi tiez nebude krstit, tiez nie je, mino sice myslim ze je ale nie su ani zosobaseni, tak neviem. Poze su to patalie este aj koli krstu.

Peti a budu teda tvoji rodicia obaja alebo mas aspon jednu stranu a ta druha to uz len doplni?

yanni
2. jún 2010

najmladsi brat

sorry mne uz preskakuje 😀

leelo
2. jún 2010

Katulik, cau.
Nasi budu obaja, uz nebudem nikoho doprosovat. Ono byva dobrym zvykom, ked su to surodenci rodicov. Ale co mam robit s bratom? Mohla by som sa zanho zarucit, ze si spravi birmovku, ale nechcem ho takto nutit. Birmovka tusim byva ajtak kazde 2 roky, takze by na moje zarucenie sa mozno aj "zabudol".
Mam dobru kamosku, ma aj skveleho muza, maju dceru o 3 tyzdne mladsiu od nasho, mame ich velmi radi, ale co z toho, ze maju svadbu len na urade?
Mna stve to, ze farari dnes krstia aj deti nezobratych ludi, ale ked uz sviatosti mas, tak nemas ziadnu vynimku a zlutovanie.
To s tou svadbou som myslela tak, ze ak chce niekto byt krstny, tak musi mat svadbu v kostole, ak je zenaty, teda nie na urade. 15-rocneho by katolicky knaz snad nenutil ozenit sa 😀 😀 😝

yanni
2. jún 2010

Peti a to je fakt pod,iemla ze musia byt zobrati v kostole?

No katolicky by mojho vtedy 15 rocneho krstneho asi za krstneho ani neprijal. Asi by ho poslal kade lahsie. No musim sa opytat mamy ze ako to teraz je. Ona bude urcite vediet. Ale dufam ze nerobia taketo caviky uz aj evanjelicki farary. Nas napr. je velmi fajn, ked som chcela v DE vystupit z cirkvy tak sa ho mama bola spytat ako je to potom na SK, ci ma tam tiez vyradia a on ze ked chcem ostat na ma samozrejme nevyradia. A bol fakt rad ze chcem ostat. A povedal ze normalka sa mozem aj vysat v kostole na SK aj deti si dat pokrstit. Co zial uz v DE z mojej strany nejde. Ale pravdu povediac, ja som tu vystupila len koli prachom. Nehorazne dane mi stahovali. No taka som ja cirkevnicka, vidis 😀 😝 😖 😕

yanni
2. jún 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no ja vravim ze mi dnes preskakuje- no samozrejme sa nechcem v kostole VYSAT ale VYDAT 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leelo
2. jún 2010

Kati, s tou kirchensteuer je to otrasne!
ja musim teraz s knazom o tom hodit rec, ale je pravda, ze je katolicky, tak som zvedava, co mi na to povie. mozno kvoli mojmu nazoru maleho nepokrsti. tak pojdem k evanjelikom!!
a neboj, vystupuju aj moji znami - nemci. a teraz este viac kvoli belastung skandalom.
no na sviatosti u krstnych rodicov su prisni. viac ako na sviatosti u rodicov...

leelo
2. jún 2010

😀 😀 😀 ja ti uplne rozumiem. inak som v nemecku par mesiacov a robim GRAMATICKE chyby. nie preklepy ako ty. hanba! 😖

yanni
2. jún 2010

Peti a myslis ze ja nerobim gramaticke chyby? Keby si vedela ako ma Renca stale opravuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale nie ze by som zabudala, ja to ked rychlo rychlo a hlavne v robote ked musim stale "prepinat" medzi recami, tak som rada ze aspon nejake "podobne" pismenko trafim na tej klavesnici 😀 A ked tu pisem, tak po sebe necitam pokym to odoslem. no prepacte baby, ale ja nemam fakt cas. U mna musim byt vsetko rychlo. Lebo vsetko "eilt" 😀 😀 😀 😀

A neboj sa, ked ho nepokrsti tak "geh fremd" 😀 Evanjelici vymieraju, my berieme kazdeho. Aj moslima ked bude chciet 😀
A ti poviem, moja starka to s tym Kirchenaustritt v DE odobrila, tak mi uz nic nestalo v ceste. Aj ked, pytat som sa jej nepytala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ona taka cirkevnicka a povedala skoro doslovne, ze si mam radsej peniazky usporit ako ich strkat fararovi, co ma fajrot len co oci otvori, do zadnice 😀 😀 😀
No ti poviem, aj mi zabehlo ked som to pocula. A moja mama skoro infarkt dostala. S nasimi som sa este tyzden na tom rehotala. To bol vyrok roka 2009.

paula
2. jún 2010

ahoj holky, zdravim! Uz jsme zase v Iraku. 😉 Je tu krasne teplo, asi 40stupnu. L. tu ma spoustu deti - sestrenice a bratrance a je totalne stastna, nebo totalne rve. je tu vsechno nejak intensivnejsi. ja jsem prekvapena, jak moc uz se domluvim... jsou tu dve mala miminka, tak si uzivam je chovat, nez zacnou plakat. to je hned vratim. 😉
Mejte se krasne p.
Je uz Ingrid zpatky z dovolene?

dania
2. jún 2010

Cauky holky! Tak my jsme z5 v reichu. V Cechach bylo vyborne a pracovne (pomahali jsme mamine lakovat chatu a brachovi pri stehovani do noveho bytu) a ted zase rovnyma nohama do pracovniho procesu, ale ne nadlouho, pristi tyden jedem do Finska.
Preletela jsem posledni stranky jenom zbezne a koukam, ze mame velkou novinu.
Verko, velikanske gratulace, mam radost, ze uz mas Amelii u sebe a uzivate si prvnich dni spolecne 😵 Jakpak ji vlastne rikas? Amalka?
Peto, stastnou cestu a pekne krtiny!
Pauli, zdravim do Iraku! a jaka byla cesta autem? Musis nam to potom vsechno dopodrobna napsat. No to je uzasne, ze se uz tak domluvis. A doma s H trenujete? Ingi jeste asi doma neni, jeli na 2 tydny myslim.

evinkaaa
2. jún 2010

Dani - vitaj spät v reichu. Tak ste mali taku "pracovnu" dovolenku? No, ale aspon sa vam pacilo a troska ste sa odreagovali. A kdezeto do finska idete? 😵 Vy ste fakt uzasni cetovatelia.

Pauli - tak ste stastne dosli do iraku? To ma velmi tesi. Ked budes spät doma a budes mat troska cas, opis nam, aka bola cesta. Aj mna by to velmi zaujimalo 😀 . Velmi ta obdivujem, ze sa uz vies v iraku dorozumiet. 😉 A akou recou sa tam hovori? Arabsky alebo kurdsky? Pretoze wikipedia pise, ze obidve su narodnym jazykom. 😉

Peti - zelam ti stastnu cestu a pekny krst benjamina. 😵 Uzite si rodinnej pohody, vychutnaj si par dni volna, ked sa ti o benjiho aspon trosku budu starat rodicia alebo pribuzni.

Ostatne kocky, uzite si zajtra volny den a troska si oddychnite. 🙂

dania
3. jún 2010

Evi, mam v Helsinkach kongres, ale jinak pojedem autem pres Svedsko a i ve Finsku budemem mit cas si trochu pojezdit, vidim to na jizni "rivieru" 🙂 Finske pobrezi je strasne krasne. A N s T se mozna zajedou podivat trajektem i do Talinu, ale na to ja asi cas mit nebudu. Evi, on je zitra volny den? A to vsude v D? Ja myslela, ze pujdu do prace 😀

jika80
3. jún 2010

dobre ranko
vierka - hrooozne moc blahozelam k malej princeznicke a zelam celej rodinke kopec krasnych chvil s malym cloviecikom 😵
peti - prijemny pobyt na svk a nech sa krst vydari 😉

neurologia
3. jún 2010

Ahojte babenkyyyy,

danka
vitaj spat...ze pracovna dovolenka-no ked ste sa uz konecne prisli ukazat domov tak si povedali ze vas hned aj "vyuziju" 😀 no u nas je dnes tiez volny den...inak atti pozna odtialto vsetky baby ale ku kazdej musim povedat okrem mena este nieco na blizsiu identifikaciu aby vedel ktora ste ktora tak ty mas -cestovatelka lebo toto ta naj vystihuje....stale niekam chodite spoznavate svet...super paci sa mi to

pauli
aspon si chvilku oddychnes od praktika v skolke...a kedze sa dohovoris to ta hawar doma uci...ich rec? a ako laura ta sa tiez dohovori? to teplo ti aj uprimne zavidim lebo tu len prsi a prsi a je v celku chladno.....no a ked placu ze ich vratis-ved maminka vie najlepsie co jej babatku je alebo co nanho zaberie aby bolo opat dobre...

peti
uspesny krst zelam...a potom nam povedz ako si to vybavila s tou kosielkou 😉 -inak s krstnymi rodicmi mam aj ja problem....kazdy ma nejaku "chybu" tak uz fakt neviem

katka
no co ja viem tak pri krste u katolikov vzdy muselo mat dieta kosielku a sviecku...aj ja mam doma tu moju kosielku vysitu s anjelikom mojim menom a datumom-narodenie a krstu....ale je pravda ze robia okolo toho trochu caviky -myslim krstny rodicia musia mat to to to a to....a zas velmi to zavisi od farara....lebo niektory zoberie za krstneho rodica aj cloveka co birmovku nema iny to vyzaduje ze bez toho nehrozi...

neurologia
3. jún 2010

jaaaj baby...kedze sme sa bavili na temu krst pridam aj ja najnovsiu spravu...farar s ktorym sme boli dohodnuty ze malu pokrsti odchadza....sice sme nemali dohodnuty este datum..ale boli a on ide prec....a som zvedava co za cislo bude tento novy a ci ju pokrsti....nervy mam uz lebo my nic nemozme vybavit normalne....aj ked sme vybavovali SK rodny list tak to matrika zabudla poslat a cca 2 mesiace to lezalo u nich na stole a podobne a ja som zila v presvadceni ze je to uz v BA a pracuje sa na tom iba pri mojich telefonatoch sa prislo na to ze kde je pes zakopany....nic sa nemoze normalne vybavit...iba tak kadejak...vyvolavat a kadeco....

yanni
3. jún 2010

Bei a kde chce chceli krstit. Na SK?
No u nas to ze kosielka a tak nemusi byt. Ja nemam a ani moj brat co je 84rka rocnik to nemusel mat. Mozno ze teraz sa nieco pomenilo ale za mojich mladych cias to nemuselo byt. A ani sviecka. A ak si dobre pamätam tak aj pri birmovke musite sviecku drzat, vsak? Tak to u nas tiez nehrozi pri konfirmacii. No dobre ten Luther ti nasu cirkev reformoval. Nevyhadzuju sa zbytocne prach do luftu 😀 Ale aj sa vravi, ze katolicka cirkev je bohatsia ako evanjelicka. 😠 Aj kostoly su tak vselijak vycackane. Ale mne sa to pravdupovediac nie velmi paci. V jednoduchosti je krasa 😉

Ozaj, ale ten rodny list uz mate, ci nie?

neurologia
3. jún 2010

katka
na SK chceme krstit....
no u katolikov je to asi ine....ja som rocnik 85 a kosielku aj sviecku mam...sviecku sme museli drzat na 1 svatom prijimani a na birmovke si nespominam ze by som nieco drzala... 😅 tam sme museli pobozkat prsten tomu panovi-myslim ze biskup to bol...
rod.list sme mali vybaveny nacas...ale volala som tam ako blazon a nakoniec sa nasla jedna pani ze ona ma teba uprednosti kedze matrikar bol taky neschopny ze to neposlal hned.....ale uz som si pripadala ako psychopat ze tam volam hadaj aj kazdy den...ale dosiahla som svoje to je hlavne.... 😎 vies na velku noc sme boli doma a uz sme ju chceli aj do pasu zapisat a potom tu v DE jej vybavit meno bez koncovky-ova a to vsetko sa len na zaklade slov.rodneho listu da vybavit...a na druhej strane clovek to chce mat aj z krku a nie stale sa zapodievat nejakymi papierovackami...takze sme vsetko nakoniec vybavili ale doslova v hodine 12-tej

yanni
3. jún 2010

aha tak na SK.
juj tak som si to pomylila, nie na birmovke. Ja ti poviem, mam v tom gulas. vy toho mate tolko. My si to odbuchame raz a mame pokoj 😀

A ten rodny list preco isiel cez blavu? VEd si vravela ze si si to bola sama na SK vybavit. Ci si to zase s niekym mylim?

Boze su to ale starosti. A pockaj este pridu, ked pojde dieta do skoly. Kamosku nahanali slov. urady ze preco maleho nedala zapisat do skoly. A oni v DE a maly chodi tu do skoly od 1. triedy a alovaci ze musi kazdy rok skusky robit. Tak tiez nasrata. A vobec nik neporadi., uradnici ju len posielali od dveri k dveram a kazdy ju len odbil. Ved oni sa na SK nikdy nevratia ale vraj ze chlapec je Slovak tak musi. Keby nevybavovali SK-list tak o nom na SK ani nevedia. No tak tak. Na nervy...

dania
3. jún 2010

Jo aha, tak to ma byt dneska to volno, takze tady u nas teda neni, jsem v praci a nejsem jedina. Ale s kolegy jsme si dnes objednali pizzu k obedu a az nam ji dovezou, tak ji zbastime venku, mame tu krasne pocasi.

neurologia
3. jún 2010

danka
no aspon mate pekne pocasie ked uz nemate ten sviatok...my trcime doma a sedime na zadku lebo vonku je fakt chladno a totalne prsi....takze tolko k nasmu sviatku 😠

katka
no vies so vsetkymi papirmi ides na matriku pod ktoru spadas...tam sa este nieco vypise matrikar to podpise a posiela sa vsetko do BA na ministerstvo vnutra...a tam to tety skontroluju a vydaju novy -teda slovensky rod.list-ale je to zdlhavy proces

evinkaaa
3. jún 2010

Dani - aha, ja som myslela, ze ten sviatok je v celom nemecku. Mylila som sa... 😖 . Tak ale mate aspon pekne pocasie. Peknesi ho uzivajte.
U nas zasa prsi. Vcera doobeda najprv "iba" mrholilo a poobede sa spustil celkom silny dazd a prsalo neprestajne cele pobedie, vecer a noc. A dnes to iste. Uz ma to fakt prestava bavit. Ved takto sa ani nikde neda ist a nic podniknut. Dufam, ze cez vikend uz bude krajsie, podla toho co hlasia. 😉

zuzanasaw
3. jún 2010

Ahojte,

u nas hlasim vetristo, ale slnecno a teplucko uz druhy den. Ale zato doma na Sk u nasich je vsetko vytopene! Pivnice, zahrady, polia, voda strhava cesty naokolo, pomaly sa uz nebudu vediet ani dostat do KE ☹ Dedina je dokonca postavena do kopca, takze sa cele kopce posuvaju, ludom domy praskaju a musia byt evakuovani. A to je na sutoku Hornadu, Olsavy a Torysy. No co vam mam viac pisat, ako su vytopeni 😖

Vierka, len to naj naj naj, nech vam Amelie rastie do krasy! Mimochodom u nas doma velmi frekventovane meno, momentalne sa vsetky babiky volaju Amelie 😉 Tak nech ste obe zdravucke a mate dostatok mliecka. Bojujes s nadprodukciou?

Krst - najlepsia som ja 🙂 ja som krstna mama vlastnemu manzelovi 😀 No co uz, ked sa chcel sobasit v kostole, musel na krst. a pritom uz dostal aj prijimanie. Inak mi nie je jasne, preco musia mat krstni rodicia birmovku! Podla mojich info im staci, ze maju krst a teda patria k Cirkvi. To by som si este overila. A uz vobec nechapem, preco musia byt zosobaseni v kostole - coak nie su manzelia? Co ak by som za krstnych pre deti chcela napr. moju sestru a manzelovho kamosa? Kamoskina mala ma dokonca dve krstne mamy!

Dani, vitaj spät!

Veri, uzivaj si dovolenku, kym je tam vela vela ludi ochotnych ta zastupovat 😵

neurologia
3. jún 2010

zuzka
ja to mam overene krstny rodicia urcite potrebuju birmovku....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre