Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
10. jún 2010

caute,
takze od rana mame aj hnacku, isli sme teda k lekarke. no hnacku - normalnu stolicu, len inak zapachajucu plus trochu tekuto-hlienove nieco v tom a velmi plakal, cize asi krce a 2x v priebehu pol hodiny.
mam mu davat jest len mrkvu, ryzu, banan + smectu, plus este tzv.roztok Kulisek, keby mal silne hnacky a stratil vela tekutin.
kazdopadne mam vraj prestat dojcit na 12-24 hod, ak bude mat silne hnacky.
tento nazor v mojich ociach trosku znehodnotil ine rady, co mi dala. takze neviem, co z toho mu dam. smectu podla mna nie je treba a z tej ryze a mrkvy ho podla mna skor total zapecie.
ake mate skusenosti s hnackami, aj virusovymi vy?

ta sekta, co sa pokusa zabijat deti, ma vraj v rusku svoju radikalnejsiu odnos, kde hadzu deti do ladovej vody 😨

Zuzi, tak ako ste dopadli na U7? Dufam, ze Dominik ma okrem dovednosti, co vymenovala Ingrid aj nejaky ten uceleny politicky prehlad a zmaknute zaklady stepu 😉
ten pripad z vasej rodiny - hrozne... ked si predstavim, ze aj nas oco tak vyhadzoval.

leelo
10. jún 2010

@dania Dani, stastnu cestu a krasnu dovcu, nech mate vela novych zazitkov a aj nadhernych fotiek 🙂

rpinguin
10. jún 2010

aj u nas sa vyhadzuje o 106, je to hobby mojho draheho....musi sa davat pozor a nic sa nestane..... no a s vekom okolo dvoch rokov sa s tym aj tak prestane kvoli pribudajucej hmotnosti vyhadzujuceho 😀
Zuzi, no smola, ked to s tym dietatom tak skoncilo, ale to asi osud chcel.

Evi, sak vies, ze ja som fejsbukarka 😀

iii
10. jún 2010

peti, no naco si tam liezla....tak si aspon o skusenost bohatsia 😀 ja som pri hnacke casto prikladala kvoli tekutinam a prikrmy som vacsinou vynechala (ale to dieta vacsinou samo od seba odmietalo). no jo, co pediater, to iny nazor.....vidis, ako to je.

danka, uzite si to v zdravi hlavne!

iii
10. jún 2010

reni, vyhadzujuceho? 😀 ti vravim, nejedz tolko!

fabienamata
10. jún 2010

Dani uzite si dovolenku, paaaa
Peti, dost ma zarazil postok dr. ze nemas davat mm. Tak moja skusenost.. S.mala najskor hnacky a pridalo sa vracanie s teplotou. V prestavkach to cele trvalo 10 dni, vtedy zacala robit prve krocky a ale aj prestala, co bola uplne vystavena, a zoslabnuta. Uz som ju len na rukach mala, hrozny pohlad na nu..nastastie ako tak pila,tak sme nemuseli na infuzky, ale bolo to na knap.
Davala som jej elektrolytovo glukozove napoje, a smektu. Oralpadon,a aj infectodiarrstop.
Urcite pomohli aby sa uplne neodvodnila. Niekedy vyvracala aj to, ale napr. caj vyvracala vzdy.
V podstate nic nejedla cez den, a na noc si vzdy pytala mlieko, lebo musela byt totalne hladna.V tom case sme boli vo faze odstavovania, a pila na noc umele mlieko a potom som ju dokojila.
Ale samozrejme vsetko mlieko vyvracala.

Tak som ju zacala opat len kojit, a materske mlieko nikdy nevyvratila, nikdy!!
Tak sme opat rozkojili, a trvalo daksi pol rok, kym sme sa zase odstavili.
Tak ja ani v tomto pripade, teda pri hnackach a vracani, nedam na materske mlieko dopustit, a kojila by som. tolko moja vlastna skusenost.

zuzanasaw
10. jún 2010

Ja som tiez za MM mliecko aj pri hnackach, ved je to to naj, co mozes Benovi ponuknut. UM by som vylucila, kebyze ho papkate, a prikrmy podla chute maleho. Ved mliecka mas este dost, ci nie?

zuzanasaw
10. jún 2010

Dani, a tebe stastnu cestu a prijemnu dovolenku!

My sme na U7 nakoniec neboli, pri odchode som v papieroch zistila, ze mi tam sestricka napisala 11.6., tak sme to snad nepresvihli a ja som si blbo pamatala 😉

leelo
10. jún 2010

babuchy, ved ja si neviem predstavit ako a vlastne preco by som ho mala na 12, nebodaj na 24 hod odstavit?! mm predsa obsahuje tolko protilatok a vsetko ostatne hodnotne, ze babatka sami vedia co je dobre pre ne. maly krasne pije z prsnika, sam si urcil svoju terapiu. ten rehydratacny roztok som kupila, ale dam mu ho v akutnom pripade. mrkvu s ryzou mi uplne odmietol, dala som mu na obed 2 banany a vraj az ked sa upravi stlica, mozeme sa vratit k normal strave.
ja by som tam nebola sla, keby nemal tu hnacku, hlieny a este zapach.
no ale tato dr. by na konferencii mala sediet v 1.rade 😝 aspon ze sme ani minutu necakali, brala nas hned. za 20 ojro ako zadarmo

leelo
10. jún 2010

teraz si predstavujem situaciu ako vysvetlujem synovi, ktory sa pyta na prsnik, ze mlieko na 24 hodin nebude. strasna krava to bola! mne to bolo ale dost trapne v jej ordinacii, pri jej diplome zacat jej vysvetlovat o com je mm. l;en som povedala, ze to nepovazujem za optimalne riesenie.
ja s UM ani zcinat nehodlam. aj keby sa odstavil dnes, tak ideme na ml.vyrobky. ma uz vpodstate 8 mesiacov

leelo
10. jún 2010

baby, takze myslite, ze mu mozem dat papat to co bezne? ved, ked ta hnacka nie je z jedla, ale z virusu, tak by ju jedlo ovplynovat nemalo, nie?! iked tazko povedat z coho je. dr.ponala podozrenie na 5.chorobu...

iii
10. jún 2010

peti, no to je presne to, ze u virovych hnaciek je priebeh rovnaky s dietou aj bez diety, vhodne akurat nie su mliecne vyrobky z kravskeho mlieka. inak ako doplnok je celkom dobry Parenterol - nejake bakterie, co pomahaju po hnacke obnovit crevnu floru. ale MM spravi tu istu sluzbu.
no , my letime do parku, kym nezacne prsat, tschuuus!

iii
11. jún 2010

ahojte kozy, tak si opat podebatim so sebou 😉 ideme zahajit prave kupaliskovu sezonu, tak balim nacinie.....

evi, predtym si nejazdila sama?

zuzka, tak co u7? my mame jeden termin na U5 aj U7a, tzak som zvedava, ktore dieta zacne skor revat. a ako vasi s domcekom? co poistka?

rpinguin
11. jún 2010

Ingi, aj ja som spojila U5 a U7 dokopy, ale vynimocne som nahnala aj muza so mnou, sama by som to nezvladla a dobre som urobila. A ty si sa vybrala na to kupko sama? To by som ja teda nedala s mojimi divymi 🙂

evinkaaa
11. jún 2010

Ingi - nejazdim sama. Ja nemam vodicak na motorku. 🙂 Ja som iba prizivnik 😀 😀 😀 Ale vychutnavam si to velmi. 😵
Ake bolo kupanie na kupku? Pacilo sa?

neurologia
11. jún 2010

Ahojte babizne,

evka
nemas vodicak....a ja som si uz myslela ze nova motorcicka bude manzelova a stara bude tvoja... 🙂 ...tak som sa mylila teda a staru predate?

peti
aj ked neskoro ale predsa ja by som kojit neprestala...ved pri hnackach je dolezity prisun tekutin...a tie kojenim predsa dietatku dodavas.... 😉

ingus
my sa kupko chystame zajtra-teda podla pocasia ale chystame cez tyzden som bola s joss na plavoske -uz ju zatvorili a teraz otvorili kupalisko...

teraz atti sleduje pracku lebo sa mu nedza...co robi...tak dufam ze sa nam nekazi lebo vobec nieje stara...a kupovat novu bude pecka....

evinkaaa
11. jún 2010

ahoj beus - nie, staru dame ako "anzahlung". je plne funkcna a vlastne nema chybu, ale tak manzelovi sa ziadalo po niecom novom 😀

Baby, ako zvladaju drobci tieto horucavy? Ved to je pre dospeleho cloveka riadny hic a nieto este pre maleho drobca. 😝 Ja milujem leto a pekne slnecne dni, ale ked je takto horuco a clovek sa nema kde okupat (bud nieje moznost narychlo alebo cas) tak to je ako za trest. 🙄 Ale aj tak sa nestazujem. Je to krajsie a lepsie ako by malo prsat.

evinkaaa
11. jún 2010

Bei - co mate s prackou? Uz atti nasiel v com je problem?

evinkaaa
12. jún 2010

Zienky, prajem vam nadherny slnecny den. 😵 😵 😵 Ci uz ho budete travit na kupalisku, niekde v prirode alebo aj domka - oddychnite si a uzivajte slniecka. 😵 My ideme niekam von a podvecer ideme ku kamaratom grilovat 😉

iii
12. jún 2010

tak u nas je tma a cely den prsi. a sme samozrejme bez gazdu 😝

reni, no jo, to nemozes porovnavat, E je o rok starsia od Maxa, to robi obrovsky rozdiel.
ale minule sa mi stalo cosi - E sa v malom bazene (cca 30cm) posmykla a spadla dozadu na chrbat, hlava pod vodou, malicko sa nadychla, uplne v panike mavala rukami a nevedela sa postavit - trvalo to samozrejme len par sekund, kym som ju vytiahla, ale naozaj neviem, ci by sa z toho sama dostala. bolo to pre mna velmi velke ponaucenie, ze na nu vo vode musim naozaj davat pozor. teraz ju uz nenecham ani vo vani samu, predtym som casto na minutu-dve odbehla.

evi, ako casto si niekam vyjdete? chodite sami, ci len v skupine? jo, a z coho pozostava tvoj motorkarsky odev?

hmmm, chystam cosi z provensalskej kuchyne a ako zakusok malinoveho bieleho brownieho, ked to vyjde, tak sa vam v nasej receptovej teme pochvalim 😉

evinkaaa
12. jún 2010

Ingi - hm, to je rozne. Ked mame chut niekam si vyjst, tak si vyjdeme aj sami. A ak ideme niekedy s partiou, to je tiez riadna sranda. Je to fajn atmoska. 😵
Chodievame podla pocasia a podla moznosti a casu. Kazdy vikend urcite. Niekedy aj sobotu a nedelu. KEd je cez tyzden sviatok a pekne pocasie (ako to bolo teraz na pfingsten), tak ideme aj vtedy. Vyhliadneme si peknu turu, aby boli pekne cesty (urcite nie dialnica, pretoze ta je nudna) niekedy v horach, na lukach a malych cetickach cez nejake zabudnute "dedinky" a male mestecka. To je omnoho dobrodruznejsie a clovek aj nieco zazije a vidi. 😀
Z coho pozostava moj odev? No zo vsetkych potrebnych veci, ktore by mal kazdy, kto jazdi na motorke (aj ked ako spolujazdec) mat. 😀 Cize kvalitna helma, kvalitna nepremokava bunda s protektormi a "chranicmi" na chrbte a laktiach, kvalitne nohavice tiez s protektormi a chranicmi na kolenach a bokoch, motorkarske cizmy, kozene rukavice. V pripade vetra aj kuklu, v pripade slnka okuliare do helmy. 😀

zuzanasaw
12. jún 2010

Ty brdo, Evi, ty si ina! Super vybava! 😉 Ja popravde motorkarov uznavam len tych turistickych - lucky, cesticky a pianko. Ked vidim tych blaznov na dialniciach ako si to sinu vyse 200km/hod - s muzom ich nazyvame len "darcovia organov" - toto sa mi uz nezhoduje so zdravym rozumom! 😠

U nas teploty vonku poklesli, uz mame len okolo 20°C, ale pod mrakom, slniecka sme videla kusok len rano a odvtedy tak divne, ze neviete, ci sa vobec vybrat von 😒 Ale zato Dominik dnes schytal teploty a spal cez den 2x, co uz teda vobec nebyva zvykom. V utorok som s nim bola u dr., vraj "nic strasne", a pritom dost skaredo kaslal, ale tam ani nemukol. Dostal len nejaky Hustensaft, co mu teda vobec nepomohlo, tak ked sme vcera nabehli na U7, dr. to skontroloval a ze "ked doberie do konca tyzdna lieky, bude fit". No a dnes je to este horsie ako vcera + teploty 😢
Na U7 v pohode, len si dr. D. povazil, pomeral vysku, obvod hlavicky. Porovnal ockovania, kedze doteraz sme patrili pod Sk a az teraz bol prvykrat vobec na U-kontrole, vraj nam treba este jedno ockovanie hexa doplnit v juli. Len sa opytal, ci ma D. bicykel alebo trojkolku a ci uz vie krutit a co vsetko uz vie povedat. Ordinaciu sme nastastie upratovat nemuseli 😀

Ingi, nechavat dieta samotne vo vode je dost nebezpecne, aj ked aj u nas sa to tiez stane. Ja sama mam z detstva spomienku, ked som nebola ani v hlbokej vode, len som sa nejako potopila, robila som horizintalne hodinky, ale nad vodu som sa sama nevedela dostat, tak ma len vylovili. Ale dali mi sancu 😉 Pamatam si to, ale nejak z toho nemam traumu. Predpokladam, ze som mohla mat okolo 3-4rokov.
Inak my sme Emusu lovili uz 2x 😀 Prvykrat nam asi ako 2-rocna prepadla cez zabradlie u kamosky do rybnicka - take male prditko, ale skocila tam hlavicku. A asi pred dvoma tyzdnami sme boli bicyklovat a sla nejak po krajnici, az zasibrinkovala volantom a zisla z cesty do jarku s vodou asi 30-40cm - no cela bola mokra, komplet este aj z helmy tieklo, ani neviem, ako sa tam s tym bicyklom poskladala, ze bola total mokra. Emusa panika, tak sme ju hned do hola povyzliekali, dostala suchu m. sustiakovu bundu a bosa krutila domov. Riadne sa vystrasila ☹

Peti, ako Ben? uz lepsie???

iii
12. jún 2010

zuzi, emka je dobry vodny zivocich.....no jo, je to moment, nekukas a utopi sa ti. hlavne, ked sa dostane do polohy na chrbte, sa mi to zda byt dost nebezpecne.

baby, ake mate skusneosti so staubmixrmi? doporucujete nieco konkretne? chcem uz pomaly zacat s prikrmami u M, myslim ze je na to dost zrely......skusim mu to najskor iba popucit vidlickou, ako sa doporucuje, ale pochybujem, ze tsku konzistenciu nejaky polrocny kojenec moze zjest.

zuzi, gratulujem k uspesnemu U7, darmo raz, v DDR su tie standarty ine 😀

neurologia
12. jún 2010

Ahojte babizne,

evka
no nastastie nic vazne len zaneseny filter v pracke -atti hned ocistil a uz opat ficala ako nova.....
a horucavy joss zvlada lavou zadnou...uplne v pohode "pobehuje" tu sice len v body s kratkym rukavom....ale je spokojna spinka tiez len v body a prikryta je len plienkou....casto ju kontrolujem ci jej nieje chladno ale je pekne teplucka 😉

my sme sa dnes chystali na kupko ale rano to vyzeralo kadejak....tak som sa vrhla na varenie atti mal chut na plnenu papriku + knedlik...takze som sa nenudila...a on "strazil" joss -lahol si s nou a spali 😀 no aspon mu nespadla z gauca...kaskaderka mala...
poobede sa trochu vycasilo aj slnko vyslo tak sme sa aj chystali kupat ale potom sa zatiahlo...no nevedeli sme ake pocasie teda bude tak sme si spravili pekne poobedie doma na dvore...vytiahli sme taku nadobu z ikea napustili joss teplu vodicku a kupkala sa ako dabel aj s kamaratkou kacickou (samozrejme takou gumenou) bola bez plienky cele poobedie ...ale sme sa skoro usulali od smiechu..stala pri stoliku a zacala cikat...cela udivena sa pozerala na prud a potom ho chcela chytit....a ten postoj no bohovska bola...aky zazrak ona videla...super bolo najskor ma trochu mrzelo ze nejdeme na kupko ale teraz som velmi rada ze sme ostali doma...

neurologia
12. jún 2010

ingus
ja som tiez skusila najskor popucit...ale napinalo ju z toho takze som to pomixovala...a postupne som do toho pomixovaneho pridavala nadrovno nakrajane alebo popucene....
a pytas sa ci vieme odporucit nejaku konktrenu znacku mixerov?ja mam zepter a mozem ho len odporucat...mne sa velmi paci 😎

paula
12. jún 2010

holky jen jsem vas prolitla a musim se smat Ingi preklepu, ze pry mixer prachu. 😀 myslela jsi asi ? Mixer ponorny. Ja mam neznackovy sunt a slouzi dobre. 😉

Jinak u nas je novinka ze mam peknou sr...... coz ponekud stezuje zivot a pomalu nemuzu vyjit z domu a stale vyhledavam zachody. 😠 😠 Je to asi z te rozdilne stravy. a nebo z kombinace vedra a ledove vody, ktera se tu dava do mrazaku a pak pije s ledem na litry. 🙂

mejte se vsechny moc krasne. Uz se tesim az si vas v klidu prectu.

paula
12. jún 2010

ach jo uplne mi to nejak vyradilo slova Staubmixer a Stabmixer. 😠 ted je muj prispevek trochu nepochopitelny.

zuzanasaw
12. jún 2010

Ingi, pri D. som zacinala s popucenou mrkvou a nerobilo mu to problem. ale ked som zacinala s kasovitymi "polievkami", to som mixovala vsetko dokopy tym ponornym mixerom a nevravel, ze mu nechuti 😉 Inak ja by som sa pri M. nebala, ze bude mat problem s "len popucenym vidlickou", nevyzera na polrocnehokojenca 😵 Mixer mame doma AEG, ale jeden mi uz odisiel a druhy sa prave chysta. Su fajn, vykonne, ale u nas v kuse v provoze, mozno preto. A odporucam kovovu hlavicu!

Bei, vy ste si to dnes krasne uzili. Aj Joss musela mat velku radost!

Pauli, to bude skor tou ladovou vodou a zachladenymi crevami. Chlapom sa to stava po chladenom pive v horucavach. Tak nech ti to len skoro prejde. Ako dlho sa tam vlastne planujete este zdrzat?

rpinguin
12. jún 2010

Pauli, dokedy ste tam vlastne? Ako dlho ste isli? Kolkokrat ste nocovali a kde? Inac, niekedy musim zasa urobit pbjednavku u teba. Si predstav, ze ten puder s tymi gulickami sa mi minul......vsetky gulicky mi usli do umyvadla 😠 Nech sa ti coskoro polepsi 😀

Prasny mixer bol tiez dobry 😉 Mam tento: http://www.payback.de/pb/gsf/false/sst/PUNKTE_E... som nevedela, co s bodmi 🙂 A vyuzivam ho dost casto na zemiakovu kasu....Matilde este stale nevarim, straaaaasne ale straaaasne sa mi nechce. Uplne som zlenivela 😠

rpinguin
12. jún 2010

ozi, no Jozina je mala pohodarka a super v tom valove mame my hracky 😀 a ona tam je chudatko taka naskladana 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre