Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
12. jún 2010

renca
ikeacke veci maju siroke vyuzitie 😀 ...jej je ten box akurat pekne tam sedka a nozicky ma vystrete...cely cas spekulovala ako sa tam postavi aj sa jej to podarilo.... 😉

neurologia
12. jún 2010

zuzka
mas pravdu kovova hlavica je velmi dolezita clovek moze ist aj do horuceho a nemusi sa bat ci to ten plast vydrzi....ja ho tiez velmi casto vyuzivam 🙂

neurologia
12. jún 2010

pauli
mne sa take zachodove prihody stavaju ked si v horuci den dam nanuk....ten je studeny a ja som jasna... 😒

evinkaaa
12. jún 2010

Zuzi - ano, mas pravdu. takychto motorkarov ani ja nemam rada a doslovne neznasam a nahanaju mi strach. moj manzel nastastie jazdi veeelmi ohladuplne voci mne a ostatnym na ceste. a dokonca aj ked ide sam, tak jazdi tiez v pohode. on je totiz zastancom toho, ze radsej pohodovo jazdit a jazdu si naozaj vychutnat. doslovne sa vyhyba jazdam na dialnici, pretoze je to nudne. niekde na mensich cestickach clovek aj viac uvidi a jazda je dobrodrznejsia - raz kopec hore, raz kopec dole, zakruta vlavo, zakruta vpravo.... 😵

Ingi - ja mam ponorny mixer znacky Braun a som veeelmi spokojna. Mozem len odporucit. 🙂 Kamoska si kupila ten najnovsi Braun Multiquick 7 Stabmixer a je veeelmi spokojna. Bol sice dost drahy, ale sakra dobry. No hold, kazdy ma ine kriteria... 😉

Bei - naaadherne fotocky. Vasa mala modelka rastie do krasy 😵 Tak je dobre, ze je pracka zasa ok. Viem si predstavit, ako je cloveku "nanic," ked prekvapivo sa nieco pokazi a musi kupovat nove. 😒

Ako citam, tak ste vsetky prezili krasny letny den. to ma velmi tesi. Aj my sme mali pekny den. Akurat sme sa pred chvilkou vratili naspät. Na grilovacke bolo super. 😵 Ale teraz podvecer troska poprsalo a cesty boli troska mokre. Ale aj tak to bola vynikajuca jazda na bicykli - taky nadherny sviezy vzduch. 😵
Dobru noc, idem ja do hajan. 😉

neurologia
13. jún 2010

Ahojte

pridavam este video zo vcerajsieho kupania 😉

https://www.youtube.com/watch?v=2KF0Off-bgc

inak tu dnes prsi je doooost chladno...takze "kvasime" doma.... 😖

evinkaaa
13. jún 2010

Bei - u nas neprsi a neni ani chladno. Boli sme vonku v kratkom tricku, takze nieje chladno. Ale pofukuje vetrik. Je vonku vcelku prijemne 😉
Video je peknucke, mala si to ocividne uzivala 😵

iii
14. jún 2010

pauli, staubmixer 😀 to som tomu dala teda. je ti uz lepsie? asi si si nedavala kazdy den poctivo stamperlik tvrdeho na dezinfekciu, ze?

bei, vasa ikeacka becka je asi vybavou kazdej modernej domacnosti. ale jozka si to krasne uziva.

zuzi, no presne ako pises, mam pocit, ze ked M nedam nieco jest, tak za par dni prilezie do kuchyne a sam si vezme slaninu.

no, dnes sme mali mat ockovanie, ale M ma este stale obstrukciu, takze dostal inhalator, resp. taky spacer s maskou....poviem vam, je to boj. ja len strasne dufam, ze nemame doma maleho astmatika, nema byt po kom. E sa velmi rychlo uci, teraz nasadila svojim zvieratkam igelitove sacky na hlavy a ze vraj inhaluju 😀

neurologia
14. jún 2010

inga
E nema chybicku...ze sacky a inhaluju....len nech to neskusa na marcelkovi a vsetko bude OK... 😉

mysleli sme ze bude s prackou pokoj-vycistili sme ten filter..a sla pekne...ale uz zas hapruje ma problemy pri vytlacani/vypustani vody iba dopusti trocha cistej....a pokracuje v prani cize stale veci toci v tej spinavej vode a potom akoze vyprala.... 😠

neurologia
14. jún 2010

jaaaj a tento kon je zas trochu vynoveny....aaaach to nejak prezivaju ...a vsetko menia 😀 😀 😀

zuzanasaw
14. jún 2010

Ingi, Elenka je suprova! A Marcelovi kludne daj, ani ja som pri Dominovi - hladosovi necakala na ukonceny 6.mesiac - ledva sme vydrzali 5! Marcel je veliky chlap, ten to uz v pohode znesie 😵 Zvladol by kludne aj tu slaninu! 😀 😀 😀 Ako pokracuje v plazeni? Ozaj, kedy sa zacal otacat? ci to plazenie mu ide sikovnejsie 😉

Baby, ja som dnes dostala objednavku na tortu na 40-tku - ma to byt doboska s MMF. Suroviny ma po prepocte vyjdu asi 13e. Co myslite, kolko by som si za nu mohla pytat, ked pri nej stravim cca 4hod? Ja viem, otazka na inu temu, ale aj tu sa urcite kupuju torty, tak by ma orientacne zaujimali vase postrehy...

evinkaaa
14. jún 2010

Zuzi - na "torty od mamy" alebo aj tu na konovi v teme "marcipanove torty" si baby pekarky pytaju za kilo 10 euro. Cize ked ma torta 4 kila, tak stoji 40 euro. V tom maju uz zaratane suroviny, straveny cas a aj pracu.
Tak neviem, posud sama ako myslis. Ale poviem ti, ze predtym ako som ja sama tiez zacala s mmf potahovat torty a trosku krajsie torty piect, som si vzdy objednala u jedneho fajnoveho konditora v mnichove. Ked mal niekto znamy sviatok, vzdy som si dala tortu urobit tam. A napriklad taka torta v priemere 18 cm ma stala 26 euro. A to je vcelku dost.
Ja si myslim, ze ked baby s tymi 10 eurami za kilo (na tortu) beru na slovensku, tak to kludne mozes aj tu v de. Ved uvidis. Nepytala sa zakaznicka na cenu? Co si jej povedala?

evinkaaa
14. jún 2010

Bei - drzim palce, nech pracka predsa len pojde dalej, nech sa "dievka" nakopne a fici bezproblemovo dalej 😉

evinkaaa
14. jún 2010

Zuzi - skus popozerat na nete nejake cukrarne v tvojom okoli, kde si clovek moze objednat torty, ze kolko asi stoja a podla toho sa rozhodni. 🙂

neurologia
14. jún 2010

zuzka
na slovensku sa pyta za 1 kilo torty 10 eur...cize ako pise evka 4 kg torty 40 ecok....a v tom je vsetko mozno ak by bolo nejake zlozite zdobenie by sisi mohla vypytat aj viac....ale zas na zaciatok si myslim ze dobra cena.... 😉 a tu v DE si za sluzby teda daju zaplatit...ved vieme kadernik kozmetika ci koalcik + nejake pitie v pekarni co stoji...takze s kludom si mozes pytat 10 eur...za 1 kilo 😉

evinkaaa
14. jún 2010

Zuzi - tak pisem este raz.....akurat som troska sliedila a vysliedila som toto: kusok dobosovej torty v cukrarni stoji 3,30 euro a cela torta v priemere 24cm stoji 39,90 euro... 🙂

iii
15. jún 2010

zuzi, no len davaj bacha na panov z finanzamtu......pri tvojom stasti by ta mohli zasa obvinit, ze si nezdalnila tortu 😉
jo, a nemysli si, ze M straca cas plazenim, on sa postavil rovno na kolena a poctivo lezie, nie je to predsa ziadne becko. otaca sa na brusko si od toho 3 mesiaca, na chrbat od narodenia (to skor ale len nejak prepadaval). no jo, jeho skore ranne treningy prinasaju prve ovocie 🙂

tak ma napadlo, co sa deje s olgou, uz sa strasne davno neozvala...snad neemigrovala do brna. pripadne uz pracuje? kacka uz snad mala aj dva roky na jesen, ze? no jo, strasne to leti...

neurologia
15. jún 2010

Aaahojte baby,

u nas to zatial vyzera na bezslnecny den...ale nieje je chladno len slnko neprazi...

od soboty ucime joss na tu redukciu na zachod...aby tam sedkala a aj nieco vytlacila 😉 doteraz sme ju nad wc drzali v klbku...ale moje ruky to uz velmi nezvladaju...a po najnovsom si chce svoje vytvory aj pochytat a to je uz fakt sila ju udrzat...takze skusame na wc sedkat aaa celkom uspesne...uz sa 2x vycikala a 2 x hodila bobka...tak hadam pomaly zacina chapat na co to je... 😉

iii
15. jún 2010

renca, aha, tohoto 15 palcoveho maca chcem: http://www.apple.com/de/macbookpro/
raz si spominala, ze na nejakej stranke maju ucitelia zlavu na apple, mozes mi ju dat?

bei, obdivujem ta s tym bezplienkovanim.....ale ajtak si myslim, ze je to v podmienkach zapadnej spolocnosti tak trosicku zbytocne vynalozena energia. k skorsiemu vedomemu odplienkovaniu to nedopomoze a pokial to nerobis naozaj konsekventne (a teda aj vonku, co velmi mozne nie je), tak ten reflex tazko udrzis.

baby, ponukli nam miesto v skolke od augusta 100 metrov od nasho domu, som stastna ako blcha, tak vyplnam tisic formularov, telefonujem jak diva........tusim este aj nas babyphone tam ma dosah 😉

mammy81
15. jún 2010

Ahojte babule,

jej Bea vy uz ju na Wc-ko ucite?? nieje to priskoro?? 😀 sice v dnesnej dobe je vsetko ine aha uz aj Ingin Marcelino lezie 😕 . 😀 sikovne to deturence 😉

no aj u nas je take pocasie ze clovek nevie co ma robit,poprala som a teraz dumem ci vyvesit von ci radsej do susiarne 😠 .

joj babule som v stredu zazila taky sok ze som nemohla tri noci spat. bolo teplucko a tak ssom chodila pre S.do skolky bicyklom,ona svoj ja moj a sli sme.od skolky maju taky kopcek a S.(je taky bojko) tlaci dole kopcom potom vysadne na rovinke ide a potom je taky maly briezok dole na chodnik ku hlavnej ceste tam stale stoji a tlacime na chodnik bicykel(len ten briezok dole) a potom uz ideme az domov . a v stredu ide po tej rovinke ja za nou a jej vravim brzdi hej tam v predu a ona mi ze ano a naraz sa uz blizila k tomu briezku a ja vrestim o dusu ze brzdi a ona revala a rolovala dole;ludia mna oblial studeny pot ked som ju videla jak roluje na tu cestu moja prva myslienka bola ze boze len nech nejdu auta,ale ja som zoskocila z bicykla ani neviem jak som letala dole za nou,ona ale uz bola na zemi zastavil ju obrubnik samozrejme sekla bradou na zem ale ma len oskrete nastastie,aj ruky a nohy.ja som sa cela triasla auto na jednej strane len tak tak zastavilo -boze ja neviem aky anjelik nad nou stal.
jej vravim ze co si nebrzdila a ona mi ze brzdila ale jej neslo a jej niekto cosi s bicyklom porobil v skolke bo ho mala hodeny na zemi a brzda bola uplne uvolnena.Manzel jej uz spravil ale samozrejme nechce na bicykel sa boji a ani ju nejdem nutit zatial. no a moje myslienky hned boli co keby slo auto a by ju nabralo a ktovie kolko metrov by ju tahalo pred sebou no poviem vam neprajem toto nikomu,ta bezmocnost ☹
v PP ju nabral hned v prvy den bicykel lebo preletela cez cestu a teraz toto......
este ze mala helmu na hlave preto vravim ze bez helmy ani na krok ci je to Laufrad abo bicykel abo kolobezka ochrana na hloave musi byt!!!!!

Zuzi tebe som chcela o tortu ja som platila na Slovensku teraz na krstiny za tortu 30 eur,okruhla torta s bocianom na vrchu ked pridem na to ako dat fotky inkognito dnu poslem link 😉 takze ako radili Bea s Evkou kilo 10 eur 😉

mammy81
15. jún 2010

inga tak to gratulujem E.sa bude v skolke urcite lubit 😉

leelo
15. jún 2010

ahojte,
my sme odvolili, okrstili a sme doma - v nemecku 🙂
krst aj vsetko okolo dopadol dobre, az na to, ze fararko nalial svatenu vodu malemu do oci, tak spustil total rev 😒 prozretelnost mi nasepkala zobrat do kabelky dudel, co sme mali pre vsetky pripady, lebo inak to riesime prsickom a napadlo ma,ze to v kostole nepojde.
pridam fotky, mozete kuknut reportaz. skusala som odfotit aj kosielku, nevelmi to vidno, lebo bola vysita bielym, ale velmi pekne to bolo nazivo 😉
malemu po horuckach a hnacke zostal vysyp na celom tele okrem noh. neviem co to je, tak sa modlim, nech hlavne nie ekzem.
som inak velmi stastna, ze tu nie su tropy ako v ba. tam sa tonedalo vydrzat, ani sa nam nechcelo nikam chodit, tych 10 dni zase tak vela nebolo, nestihla som si dat maleho zapisat do pasu, nakupy v parndorfe, venovat sa kamaratom, ale stihli sme krst, to je hlavne.
idem zavesit fotky a docitat vas 🙂

neurologia
15. jún 2010

inga
ja si nemyslim ze je to zbytocne...jednak sa mi nechce vypierat hovno z plienky-pekne na wc a ja potom splachnem 😉 cikanie nejak neriesim chodim s nou pravidelkne na wc ked sa vycika tak super a ked nie tak sa predsa nepokrajam...ale kakanie je do wc! a veris alebo nie ona da signal potrebujem a caka kym s nou nejdeme na wc....a je jedno ci sme na navsteve alebo kde ked je tam wc tak sa ide...! skusali sme aj vonku ale to ju rozptyluje vsetko naookolo...
gratulacia ku skolke... 🙂 to budes mat fakt na skok...

steffi
ufff ine soky zazivas...sa necudujem..ze sa sofca teraz boji ale to ju prejde uvidis...a ty sa nestresuj ja viem clovek si predstavi to najhosrie...ale nestalo sa a je v poriadku...
a ja joss ucim na wc uz od narodenia teda ako sme prisli z porodky od jej 3 dni...s nou chodim na wc 😉 -vola sa to bezplienkova komunikacna metoda BKM

evinkaaa
15. jún 2010

Ahojte kocky,

Peti - vitam ta v reichu. Super, ze ste potrebne veci zariadili a vyslo to. 😵 A z toho, ze si vsetko nestihla si nic nerob. To poznam tiez, ked som na sk, tak tiez nikdy vsetko nestihnem. Vzdy pride do toho nieco necakane.
Tie horucavy sme mali aj tu cely minuly tyzden, ale od nedele sa to nejako "pototo" a uz je chladnejsie. ☹

Inga - gratulujem k miestu v skolke pre elenku. Urcite sa jej bude pacit a kolektiv deti jej len prospeje. A ty budes mat troska volnejsie, vsak? Tak si to vychutnaj plnymi duskami. 🙂

Steffi - velmi neprijemna story. Az ma zamrazilo. Take veci citam velmi nerada, ale ked su so stastnym koncom, tak je to fajn. Neboj, sofinka sa z toho dostane a neskor si na tu story ani nespomenie a bude bicyklovat o dusu 🙂

Bei - tak uz uspesne cikate do wecka? Jeeej, to je mile. Josy je fakt sikulka. Len tak dalej... 😵

U nas je dnes od rana zatiahnute. ☹ Sice neprsi, ale aj tak nic moc. Chceli sme si s manzelom urobit nejaky pekny vyletik, ale asi z toho nic nebude. ☹ Hm, no co uz...
Zelam vam pekny den. 😵

leelo
15. jún 2010

konecne som docitala, co ste popisali. teraz neviem co som chcela 🙂

Bei, mala je na videjku neskutocne zlata! strasti tohto veku doverne poznam - nevedela co skor - ci vodu chytkat, ci travicku, este ste jej aj tu kacicku dali, no stres! 😀
na zaciatku som sa zasmiala, lebo som si myslela, ze si to s nou ty a zrazu attilove nohy! som cakala tvoje, tak som sa troch zlakla 😀 😀 😀

Steffi, nastastie to dopadlo dobre. takychto a podobnych sokov nas vsetky este vela caka. to je osud matky, uff.
mala ma krasne fotky, to je prvy raz, co vas obe vidim 🙂 musim skuknut aj starsie albumy.
vidim, ze steboli na futbale, to je v nurnbergu asi povinnost, aj u nas, moj muz sa uz tesi, kedy zoberie maleho na 1.zapas. hahaha 🙂
Sophie je uz fakt velka, to uz su uplne ine starosti, co?! 😉 A robis uzasne torty!

Ingi, obstrukcia znamena, ze ma zlu reakciu maly? co za ockovanie to bolo? preco inhalator? asi som mimo...
co sa tyka mixovania, vobec to nerobim a maly vsetko pekne papa. aj masko len nadrobunko pokrajam a roztlacim vidlickou. aj hovadzie. tak nech Marcelkovi chuti 😉

Evi, to mnichovske pocasie ma velmi tesi, neviem si vynachvalit. okrem toho ma tesi, ze tu maju poriadny chlieb a ze sa tu ludia usmievaju, tak sa citim ako doma ale chybaju sprievodne znaky domova akymi su rodicia a spol. no co uz, ved oni pridu na prazdniny sem.

Maly je zlaty, ako tu po navrate zacal spoznavat svoje vecicky a ritualy. aj na sk si pamatal co-to od velkej noci. led displej na chladnicke, drevene masky, co mame na stene a pod. tu zase napr.magnetky na digestore, meno benjamin na dverach spalne, telku, orchideu. tak sa smejem ako vyska a dufam, ze mu nesposobujem traumu tym cestovanim a pobytom stale inde.
uz som odsukromnila fotoblog. na tych prvsich foto som s nasimi a bratom a na poslednych mame akoze rodinnu fotku, pricom ja som zabudla stahnut brucho a muz ma napchate vrecko penazenkou a klucami, tak tie detaily si odmyslite. my sa bavime na tom, ze nemame jedinu fotku , ktoru by sme si mohli napr.dat na stenu a nevybuchnut pri tom smiechom 😀

evinkaaa
15. jún 2010

Peti - no to pocasie tu nieje az tak od veci, lenze my sme mali na dnes naplanovany nejaky vylet (kvoli jednej udalosti) a teraz to nejde, kedze raz prsi a raz nie. Preto som troska "sklamana"... 😒
Inac krasne fotocky, akurat som ich skukla. 😵

monique13
15. jún 2010

ahojte.S dcerkou sa chystame do Nemecka,konkretne do Essenu a radi by sme stretli aj niekoho "od nas."
Ked sa niekto rozhodne napisat nam,prosim IP.dakujem 😎

rpinguin
15. jún 2010

caves zeny
Ingi, tu je ten link: http://www.unimall.de/?gclid=CPjYqYqLoqICFcKT3w... ja mam ten maly, mne na kraviny staci 🙂
Wow a gratulujem ku skolke. Ja som bola dnes Maxika v jednej katolickej prihlasit, nemam rada tie otvorene skupiny. Teta nam otvorila dvere, isla po prihlasku a Maxik v tej sekunde povyzliekany, povyzuvany a krical: K detom, k detom...nechapala som, takze on je taky zrely na skolku, ze az. Uz len verit, ze od tych 3 rokov to miesto naozaj dostane.

Bei, wow, ty si ina showmanka, ze ucis Jozinu na WC- to ja kebyze latkujem, tak radej hovna periem, ako sa takto stresovat 😀 U nas ma este aj Maxik plienky, stale cakam na ten signal, ktory mi ma dat, ze uz plienky nechce, ze uz ide na zachod.

Steffi, no si mala ale soky, esteze to dopadlo tak ako dopadlo. Skrabance sa zahoja.

Eviiiiiiiiiiiiii, Happy Birthday! Neboj, nevyslo dnes, vyjde inokedy. 30 rokov budes mat cely rok 😀 😀 😀 A u nas je slnecno 😉

rpinguin
15. jún 2010

Peti, pekne fotecky, ty mas inu postavciku 😵 a to smulanie prstu je take chutnucke, aj Maxik cmulal, Matilda nie ☹

neurologia
15. jún 2010

jeeej evka ma narodky..vsetko naaaajjjjj...... 😎 😎 😎

renca
no ved ja sa nestresujem... 😀

evinkaaa
15. jún 2010

Renca a Bei - dakujem velmi pekne 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre