Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
14. júl 2010

Steffi - no, skolske veci su nenormalne drahe. Cloveku zastava rozum. Pamätam si, ze ked som robila operku, tak sme kupovali malemu vsetky potrebne veci do skoly a tu v mnichove to bolo v jednej skole (vlastne aj v ostatnych, ako som sa dozvedela prostrednictvom kamosiek, ktore maju tam deti), ze deti museli mat napriklad pastelky, ci plastelinu alebo normalne ceruzky jednej "znamej" firmy. Cize si nemohla kupit tvojmu dietatu pastelky napriklad v lidli, tchibe alebo niekde inde, ale proste si musela kupit tieto drahe. Islo o to, aby vsetky deti mali vsetko rovnake a nedoslo k hadkam a aby bolo vsetko rovnakej kvality. Mne sa to zdalo dost prehnane, pretoze neznamena, ze ked kupim pastelky od Faber-Castell, tak budu omnoho lepsie ako nejake "obycajne" od inej znacky. A druha vec je, ze nie kazdy si moze tieto drahe veci dovolit. Neviem, ako to riesili takyto rodicia. Ako to je u vas? Dostala si nejaky zoznam konkretnych veci, co potrebujete?
A ak ti mozem poradit co sa tyka skolskych tasiek/aktoviek - kamoska riesila tento problem pred rokom. Jej mala velmi chcela aktovku nejaku ruzovu s princeznou ci inou babikou navrchu. Kamoska bola zasadne proti tomu, pretoze jej vysvetlila, ze take detske namety sa jej budu pacit rok ale na druhy uz budu az moc detske. A kedze taka taska stoji dost prachov, tak by mala drzat aj dva ci tri roky. Ci sa mylim? No tak kupili nejaku detsko-dospelacku. Cize taku normalnu s nejakym motivom a co mame jednu znamu, tak ona kupila malej s nejakymi detskymi postavickami a cez prazdniny pred druhym rocnikom sa plasili a museli kupit novu tasku, pretoze mala tu tasku uz nechcela, pretoze nikto nemal v triede taku detsku a ona chce inu. Tak to je potom trapas. Napisala som ti len skusenost mojej kamosky, ja som to tiez nevedela, ale tak clovek sa uci z chyb. Urob v kazdom pripade tak, ako ty povazujes za vhodne. 😉
Jaaaaj, az teraz som docitala, ze ste uz tasku kupili, tak nic....prepac za blby pokec. 😀

Beus - chuuda, teba trapi nejako casto ta hnusna bolest hlavy ☹ . Fakt ta lutujem, pretoze to musi byt naozaj strasne. Ja som taku hnusnu bolest hlavy snad este nikdy nemala. Mala som niekedy dost silnu bolest hlavy, ale migrenu asi este nikdy. Tomu som fakt rada, pretoze ako to tu ty pises a obcas aj renca, tak vy musite dost trpiet.
Tak nech uz vsetko prejde a nech si uplne fit.
A co sa tyka psika, vies ja som sa odmalicka bala strasne psov. Vzdy som pred nimi utekala a vrieskala o 106, ale odvtedy, ako si brasko kupil toto male zlaticko, tak sa uz nebojim. Dokonca aj pomojkam 😵 😵 😵

No idem ja pomaly do hajan. Je nehorazne horuco, sedim tu skoro bez oblecka, ale aj tak... 😝 U nas bola nehorazna burka, padali tak krupy s priemerom dobrych 1.5 - 2cm a vsetko bolo biele. To cele trvalo tak 10 minut a uz je po vsetkom. Sice hrmi a bliska sa akoby malo byt koniec sveta, ale ochladenie nikde. Cize este sparnejsie ako bolo. No co uz, ventilator nam v spalni fuka uz asi hodinu, tak dufam, ze aspon troska ten vzduch ochladi. 😉

mammy81
15. júl 2010

ahojte dnes nik nepise????

Evi vdaka za vysvetlenie 😀 ,ja som si povedala ze ma pravdu ona ju bude nosit tak nech si vyberie aku chce.a momentalne letime na konoch a Pegasus ,tak ma taku a hotovo.uvidime ci vydrzi rok ci dva ale deti idu s dobou a ani sa nenazdam a mi zahlasi ze chce ruksak 😕 .ale nie ja pocitam aspon dva roky 😉 s taskou.(najmenej)

no ja som sa vcera tak splasila a nakoniec je to rodicovske na tyzden v stredu.ale s tym co si pisala mas pravdu minule som sa u nas zakecala s predavackou v LOtto-Totto a oni maju aj veci do skoly a ona mi zeby som pockala co nam v skole povedia ze oni nam presne napisu aku znacku (presne ako pises len drahe veci),ze mam sa pripravit na to. takze s tym uz ratam ze nas to vide draho i ked farby ma Pelikan a tie dostala na Velku noc uz od krsneho a tie uz stali 12 eur. na doma ma z Aldi-musia stacit 😀 😀
no co sa ceruziek tyka a pera tak s tym suhlasim ze to ma byt drahsie lebo ide o to ze tie Faber Castel maju take bodky na sebe a to sa im nesmykaju palce takze tie bude mat urcite aj pastelky aj ceruzky....ona aj tak kruti palce jak chce takze to je OK.a pero uvidime ale ja som segre kupovala pre dceru Pelikan tiez s takou drazkou a boli spokojni takze som zvedava na tyzden aky papier nam daju dam vam vediet 😅 pre ostatne co ich caka v buducnosti 😀

Bei no ona stoji tiez na princezne a barbi ale momentalne su aktualne zo zvierat kone. (zdedila asi po mojom nebohom otcovi),ale ok chcela s konom ma. sama si vybrala a je na tasku hrda tak som spokojna aj ja.kazdemu uz vyrozpravala ako hladala a nasla co chcela 😀 mala drzka.... 😀

tak zatiall

iii
15. júl 2010

stefka, no to su teda palky....ja mam ale pocit, ze som napriklad v jako-o (moj oblubeny obchod) videla aj financne prijatelnejsie alternativy. ako je to tu vlastne, nosia do skoly knihy, ci to nechavaju vsetko tam? a aka je struktura skol v inych bundeslandoch, mate tiez 4 roky grundschule a potom vyber z gymnazia, hauptschule a realschule?

evi, no vy ste teda hedonisti, vsak som minule pisala, ze je to u vas jedna velka party 😉 s tym psikom, ehm, ehm....

neurologia
15. júl 2010

inga
v jakoo maju za 79 ecok myslim...ale vyber z troch farebnych variant trochu som informovana lebo kamoske ide dcerka tiez do 1-veho rocnika... 😉
a u nas su tiez 4 roky grundschule a potom vyber z gymnazia, hauptschule alebo realschule...
inak aj ja som bola sokovana cenami akoze vobec som tolko necakala...za skolsku tasku...

dania
15. júl 2010

Reni, no presne s tim maxi-cosi, Nic necte zasadne navody a tak to vybastli s tim zapinanim do auta a ja jsem to od nej okoukala a teprve za par dni nebo tydnu jsem vycetla na internetu, ze se to zapina trochu jinak mnohem bazpecneji, fiiiiha, to by me zajimalo, kolik jeste rodicu to dela taky spatne. Nastesti snad vsichni rozumni lide ctou navody, jako Bea a spol 🙂

Ingi,
Jak Eleca?
Taky jsem koukla na jakoo, jak jsi mi to pripomnela, jednak ty rance tam maji vazne hezke (obecne musim rict, ze se mi ty aktovky v dnesni dobe zdaji otrasne osklive), ale tahle je fakt suuuuus, snad ji jeste budou mit, az pujde T do skoly 🙂 http://www.jako-o.de/shop/Kiga-Schule-Gut-ausge...
Pri te prilezitosti jsem samozrejme nasla par snappchen, no to se nedalo nekoupit! Taky batuzky pro kiga tam maji docela hezke, premyslim o tom zelenem, ale uz doma jeden batuzek mame, to asi staci. Podle T. je nejdulezitejsi, aby mel tu prezku na hrudi, to mu strasne rad zapina a chodi s tim jak parasutista.

A taky jsem tam nasla vybornou sadicku na tyrani hmyzu: http://www.jako-o.de/shop/Waldkindergarten-Natu...
velmi nemecke... 😀

Steffi, ale i vy jste vybrali hezky ranec, hlavne ze je Sofca spokojena 😉 To jsou ale palky...

Evi, vy jste fakt profi slavici 🙂

evinkaaa
15. júl 2010

Baby, ale my neslavime casto. To sa vam iba zda 😀 . Teraz sme mali dva krat z sebou mensiu oslavu, kedze som mala ja okruhle narodky a manzel tiez no a minuly vikend sme urobili velku oslavo-party pre kamaratov, kde prisli vsetci. ale inak nie.
My mame veeelmi velky freundeskreis, tak sme casto niekde pozvani na nejaku party ci oslavu, preto sa vam to zda casto. Ale my organizujeme len jednu za rok. 😉 Mame sice aj velku rodinu, ale kedze zijeme v de, tak nechodievame na rodinne oslavy, iba rodicov a surodencov, inac nie.
Niekto nema rad taketo oslavy ci party, ale my teda ano. Sme velmi radi, ked stretneme vsetkych pribuznych a znamych na oslave a pokecame alebo vsetkych kamaratov na party. To je vzdy kopec srandy 😵

Ta jako-o stranka je super. Ja ju tiez poznam, pretoze najlepsia kamoska z nej objednava jej krpcom vela veci a je spokojna. Maju tam fakt krasne veci. 😉

mammy81
15. júl 2010

jaj babule no ono je vela moznosti co sa tasiek tyka ale ked clovek chce splnit tie kriteria pod 100 asi nepojde.Ono je tak vela veci na co treba dbat pri kupe tasky ze az,my sme jej chceli Scout kupit lebo mal najlepsie hodnotenie lenze ked sme jej to nasadili na chrbat jej to padalo dole (remene) a odstaval jej na chrbte a to nam predavacka povedala ze to nemoze byt,tak sme nasli asi tri znacky ine podotykam ta jedna znacka bola este drahsia ale to som uz povedala ze nie ze ja 160 eur nedam a tak sme z dvoch spominanych vybrali tuto.kamoska mi povedala ze ona da tych 160 eur ze jej je decko hodne takej sumy tak som jej len povedala aby si na rok nekupovala novu,lebo sa jej ta nebude pacit.
kto ma nech da no nie?? 😕
a ja som cez ebay zrobila Schnäppchen mali sme 10 dielnu sadu za 120 takze celkom dobre ved tam na stranke stoji 4 clenna sada 130,takze je to ok pre mna.
no Jako-o ma dobre veci i ked si myslim ze obcas aj dobre drahe 🙄

Inga a s tou Grundschule je to tak aj u nas ach boze mna uz teraz brucho boli co nas caka.... ach jaaaaaaaaaaaaj

evinkaaa
15. júl 2010

Ten system ze grundschule a potom gymnazium, hauptschule alebo realschule je aj u nas. Ale to je mozno v celom de, ci sa mylim?
Pred par dnami, mozno tak mesiacom som s najlepsou kamoskou "gefiebert", pretoze jej dcera akurat konci stvrty rocnik a teda nastupuje volba dalsej skoly. O tom sa mali deti rozhodnut uz predtym a kratko pred termin mali vypisat definitivne JEDNU skolu, kde chcu ist. A tam teda potom bolo poslane aj to vysvedcenie, ktore je vydane iba pre tento ucel, pretoze koncorocne vysvedcko este len dostanu. Kamoskina dcera bola prihlasena na gymnazium, kedze mala vyborny prospech a mala o tu skolu zaujem. Musim podotknut, ze to gymnazium patri medzi tie najlepsie v okoli. Jasne, ze je ich v mnichove dost, ale kazdy rodic predsa chce, aby decko chodilo do skoly niekde v okoli a nie cestovalo pol hodinu kazde rano. 😉
No a prisiel den D, kedy zacali stresy. (Este musim dodat, ze vyber tej spravnej skoly tiez nieje jednoduchy. Na kazdej skole sa poriadali akoze rodicovske zdruzenia, kde boli rodicia prihlasenych deti pozvani a mohli sa zoznamit so skolou, s ucitelmi a so vsetkymi podrobnostami. A ked toto divadielko zvladli, tak sa konecne rozhodli.) Bol piatok poobede (tyzden pred pfingstferien) a kamoska dostala telefonat od direktora gymnazia, ze jej dceru neprijali pre nedostatok miesta. Vec bola tymto pre neho vybavena. Nebola proste sanca, pretoze sa hlasilo velmi vela deti a mily pan direktor si vymyslel plan, podla ktoreho vlastne deti prijal (robi to kazdy rok takto a kazdy rok zmensuje, pretoze sa hlasi stale viac deti'). Stanovil, ze deti, ktore sa prihlasili a byvaju od skoly do vzdialenosti 1,6 km, tak boli prijate. Islo o to, ze ked dieta malo vynikajuce znamky a byvalo od skoly 2 km (co bol pripad kamosky), tak nebolo prijate. Ale potom bol aj pripad, ze zrazu boli nejake volne miesta a tie neboli pre tie neprijate deti s vynikajucimi znamkami, ale pre tie deti, ktore sa prihlasili a nemali dobre znamky, cize museli robit "prijmacky". Tak ak vase dieta malo dobre znamky a nebolo prijate len a len preto, ze byvate od skoly vo vzdialenosti 2 km ( co nespada do predstavy direktory), tak to volne miesto dostalo dieta, ktore malo zle znamky, ale urobilo opakovane prijmacky a zobrali ho. Ale to uz nevadilo, ze byva mozno aj 5 km od skoly. No katastrofa!!!!!!!!!!!! Kamoska a stovky rodicov sa rozculili, ale zial nemohli nic robit. Tak sa teda v piatok poobede zacalo patranie po skole, ktore kamoskinu dceru zoberie. Jasne, ze neslo o hauptschule ale o gymnazium(hauptschule je po deviatu triedu a realschule po desiatu triedu - akurat mi hovori manzel.), pretoze volne miesta v tych inych skolach boli. Hm, ale tak to bola uz fakt iba krajna moznost.
A ako to uz byva, v piatok poobede uz nikoho nikde nezastihnete, tak si kamoska zobrala v pondelok volno a aj jej manzel a lietali cely den po gymnaziach v okoli a prosikali so sto inymi rodicmi o miesto pre svoje dieta. Bolo to o drzku, ale nakoniec sa malej uslo miesto v inom gymnaziu. Povodne chcela ist na prirodovedne gymnazium a teraz ma miesto na matematickom. Neni to to, co chcela, ale omnoho lepsie ako nejaka hauptschule, kde su vo vsetkych triedach 80% turkov. Nic proti, ale aj s tymto mam "skusenosti" prostrednictvom inej kamosky. Ked mi to hovorila, normalne som zasla, co vsetko sa tu na skolach deje a ty ako rodic nemozes nejako nic robit. 😠
Sorry, tak taky vykec, ale kedze sa tu bavime o skolach, tak som to tu chcela hodit 😉

schatzinkaschatzinko
15. júl 2010

cafte zenusky

no, teda Evi, to je poriadna story s tym gymnaziom..mi to pripada pekne nahlavu postavene,..to uz aj na sk je lepsi system..a bolo by pekne blbe, keby dietatko, ktore ma na to, studovat na gymnaziu, sa dostane na nejaku hauptschule..sak to je uroven, ako dake nase ucnovky...no, esteze sa im to aspon takto podarilo zariadit!!! a pridaj fotocky z oslavy, uz sa tesim a najma na torticky, aby som mala co poobdivovat🙂)
s tym lucenim, to presne poznam, ja vzdy gruulim jak splasena, co uz...a teraz dobra sprava, dneska pride segra, tak sa tesiiiim 😀 😀 😀 😀

Stefi..no, nezavidim, tie ceny..inak, akurat ma napadlo, ze ja som mala svoju skolsku tasku do nejakej 7mej triedy tusim..taku modru s oranzovymi pasikmi.-))) u nas je tradicia, ze sa dostava ako prekvapko na vianoce🙂)a ta cena ma teda dostala a ze na rok, na dva!! wow..no, casy sa asi menia!si myslim, ze vseko okolo tych znaciek a tak je len vysledkom prace aktivnych rodicov...

bei, dufam, ze hlavka uz okacko..jejda, v tychto teplach este taka "radustka"...

inak ja som amelie tiez minule nejako divne zapla do autosedacky, ale nejako sa neburila hh🙂 nastastie z nej este nevylieza a neprotestuje hh

mammy81
15. júl 2010

jaj Evi akurat to tu muzovi kometujem ze je to na hlavu postavene cely ich system ved ako ma 10 rocne deco vediet co chce sak ja som sa nevedela v 15 sa rozhodnut a po nezvladnuti skusky som skoncila na SOU (Vieri pozor) aj dobra matura s vyznamenanim 😀 takze dobra uroven haha

no neviem pre pana len na hauptschule nieeeeeeeeeee ved tam turkov ako maku ☹

bei boze ty si tiez "zdedila" migrenu po porode??? nezavidim no ja si davam este dva dni a bude tu dostanem navstevu takze uz teraz mam boja ako dlho zase mam trpiet 😝 😝

evinkaaa
15. júl 2010

Vieri - ahoooj, teba som dlho "nevidela" 🙂 . Ano, mas pravdu, je to na hlavu postavene. Ale fakt sa neda nic robit. A kamoska to vyriesila tak, ze mala ostane na tomto gymnaziu a o rok sa da preradit na to gymnazium, kde vlastne chcela ist. Ak teda bude miesto a ak sa bude dat. 😉
Este dnes ti pride segra? Takto neskoro? Jeeej, tak chapem, ze sa tesis. Pekne si to s nou uzi a relaxuj, ked budes mat moznost. 😵 A ako dlho ostane?

evinkaaa
15. júl 2010

steffi - presne to bola moja prva poznamka, ze ako moze 10-rocne dieta vediet, ze co chce neskor robit. Ja neviem, ale ten system, co je na sk (ak teda este je) sa mi paci viac. Tam si sa az po zakladke v 14-tich rozhodla ci chces ist na gympel alebo ucnovku ci niekde inde a neskor ci studovat.
Ano, na hauptschule je vela turkov. Aj tu u nas v mnichove. Ked bude prilezitost a cas, tak vam napisem story aj s nimi 😀

schatzinkaschatzinko
15. júl 2010

jejda Stefi, ked som pisala ten prispevok ma este napadlo, ze napisem do zatvorky, ze nechcem tym nikoho urazit..ja som tym myslela spravanie najma tych ziakov..som videla ja minule daky dokument a prave ukazovali tu hauptschule, tak to bolo hrozne, co si dovolovali tie decka..nechcela som nejako urazat alebo tak, to vobec nie..btw. gratulujem k vyznamenaniu 😀 😀 😀 😀 ano Evi segra pride takto neskoro, lebo skor nemohla ide vlakom a manzelko ju isiel vyzdvihnut do plzne, ostane do nedele asi, lebo potom ma povinnosti. no, inak ja relaxujem vlastne stale, amelie je super partacka na spanie, neviem po kom to zdedila hehe 😀 😀 😀 😀

mammy81
15. júl 2010

tych je aj tak asi vsade vela 😀 😀 som zvedava na tu story.

Evi ved vravim ze ja som sa nevedela rozhodnut a chcela som ist na zdravotnu ale nas pan ucitel co nam robil prihlasky mojej celej triede urobil zmätky a mna namiesto do KE na zdravotku(za lekarnicku) poslal na skusky do PP (za sestricku) takze ja som sa drvila chemiu rok zbytocne,kedze som prepadla na skuske z prirodopisu,kedze asi z 30 otazok som mala 10 ok. nedalo sa to uz prerobit jaaaaaaaaj ten nam vsetkym dosral zivot doslova.
takze ine vychodisko ako ucnovka uz neostavalo kedze vtedy to bolo kde bolo este volne miesto si mala sancu sa dostat. 😠 ved spoluziacka jednotkarka chcela ist na gympel a on debil jej to posral a sa chudera vyucila za predavacku ☹
takze obcas sa stanu necakane veci aspon ze mam maturu s vyznamenanim i ked tu mi je hovno platna.
prepacte za vyrazy ale pisem ako citim 😉

evinkaaa
15. júl 2010

vieri - tak ty mas doma fakt malicky pokladik 🙂. uzivaj, uzivaj, uzivaj... 😵

steffi - to co ste mali za idiotskeho ucitela? A preco vam posielal prihlasky on? Alebo ako ste to mali? Lebo u nas sme si posielali prihlasky sami, skola dala razitko a poslali sme kazdy sam, kde chce. 😉

mammy81
15. júl 2010

Vieri to som myslela zo srandy moja 😉 vsetko ok. 🙂

jej tak si sestry uzi do nedele nemate vela casu tie dni bezia jak dive 😠

mammy81
15. júl 2010

evi to bol taky stary chren ja neviem ci sa nam chcel pomstit ci co,ale nikto nedokazal toto co chcel.
a samozrejme po rozbureni rodicov bol vyluceny zo skoly 😠,ale ako to chces vysvetlovat na skolach ked uz boli plno obsadene?? my smew vyplnili skola dala stempel a on ich mal poslat no a vidis ako to dopadlo 😒

schatzinkaschatzinko
15. júl 2010

Stefi, tak to bol pan ucitel teda cisty pako..inak, aj nam to posielala akoby za skolu daka vychovna poradkyna, nastastie vsetko okacko

evinkaaa
15. júl 2010

steffi - ach jaj, ked si clovek neurobi vsetko sam, tak sa to pohnoji....fakt blbe 😉

evinkaaa
15. júl 2010

baby, kuk do nasej receptovej temy 😵 😵 😵

zuzanasaw
15. júl 2010

Caute baby, ja som fakt posledne stranky len preletela, nejak nestiham. Decka maju uz v skolke prazdniny, takze nejak nie je ani cas vysedavat za kompom 😒

V prvom rade dakujem krasne za gratulacie k tej mojej 20-tke 😉 To potesilo! Oslavili sme na plazi na Timmendorfer Strand, akurat hned v prvy den Domino zacal teplotovat, tak sme sa museli kus stranit slniecka, ale aj tak dobre bolo. Skoda, ze len tri dni, ale dovolenka v robote nepusti. Napiekla som tortu, ktoru som asi 100 prehresila pocas pecenia - zacalo to tym, ze sa mi hned na zaciatku vysypal praskovy cukor na zem 😀, potom nevysla farba na MMF, zmenila som teda planovany vzhlad, MMF sa lepil na dosku jak des, podarilo sa mi ho realne preniest az na 11.x! Ale inak vraj celkom chutila 😵 Samozrejme som ju aj hned rozdala, kedze sme boli tri dni prec z domu.

A inak riesim uz par dni cestu na Sk, z povodneho planu 25.jun sa kvoli povodniam doma stal 25.jul a teraz bol za muzom sef, ci mame nieco rezervovane, ci nemoze kvoli jednemu projektu posunut termin o tyzden. A vzhladom na prazniny v skolke mne vlasy dupkom stavaju uz len pri predstave, ze tu s nimi budem sediet este najblizsich 2,5 tyzdna sama. Tak zajtra balim kufre a v sobotu padam na Sk 😉

Tak sa mi mavajte krasne, uzivajte si leta a plaiacich sa deti a ja zas niekedy nakuknem 😵

evinkaaa
15. júl 2010

zuzi - tak krasnu dovcu na sk ti zelam. 😉 ako dlho planujes ostat s deckami?

deina
16. júl 2010

Ahojte baby, mozem sa k vam pridat? Sice zatial zijem na SR, ale vyzera to tak, ze sa budeme cela familia stahovat do Mnichova. Zatial z toho nie som bohvieako nadsena, budem tam vlastne sama + dve male deti, moje nervy a este Nemecko (neviem po nemecky, nikdy som sa o Nemecko nezaujimala, som skor na anglicke krajiny, kedze som anglictinarka 😅 ), nikoho tam nepoznam... akosi si tam zivot neviem predstavit. Nestahovala ste sa tam niektora uz s rodinou, ked ste uz aj deti mali?

schatzinkaschatzinko
16. júl 2010

ahoj Deina!! vitaj, jasnacka, ze sa mozes pridat!!1 neboj sa, vsetko zvladnes, aj ked jazyk dobre vediet, ale vsetko sa zvladne!! sa naucis s detickami! a mas tu aj nejake mnichovcanky🙂), ktore TI iste radi daju nejake rady a tipy🙂))

baby, mam velku prosbu! vybavovali ste si ten prispevok po porode na Sk??? dostali ste ho?? lebo som teraz objavial, ze treba byt poisteny aj na sk nejakych 275 dni, ci ako..+ ak ste mali aj bez toho na to narok, ake tlaciva a potvrdenia..najlepsie by mi bolo text..aby som to dala doktorom potvrdit a nech to mozem hned poslat! dakujem pekne!!cmuky

kuliza
16. júl 2010

Ahoj Damy !
Jsem tu nove, tak se mozna obces budu ptat na stara temata.. :o)
Cirkuluji mezi Prahou a Mnichovem a budu poprvne rodit v Nemecku. Ted jsem 22tt.
Nemate nahodou nekdo zkusenost s porodnici ve Schwäbisch Gmünd ??

http://www.klinikum-sgd.de/wDeutsch/abteilungen...

Jedu se tam podivat ted 3.8., ale stejne, kdyby nekdo .,. :o))
Vyhoda je, ze maji jednu z porodnich asistentek velmi milou Cesku, tak se ani tak moc nebojim jazyka :o))

evinkaaa
16. júl 2010

Deina - vitaj medzi nami. Kludne sa pridaj a pytaj sa, co potrebujes. Radi ti odpovieme, ked budeme vediet.
Ja zijem v mnichove uz dlhu dobu a sice nemam zatial deticky, ale mozem povedat, ze mnichov je nadherne mesto. Mas tu velmi vela moznosti aj s detickami a nikdy sa nenudis. Ja si myslim, ze tolko moznosti, kolko sa ponuka tu, na sk urcite niesu. A to myslim ze aj v inych nemeckych mestach. Nemciny sa nemusis bat, ked sa otukas to pride postupne samo, ked budes s detickami niekam chodit. A kludne mozes pre zaciatok hovorit anglicky, to tu je normalne. A deticky budu postupne pocut nemcinu na detskom ihrisku ci v skolke a rychlo sa to na nich nalepi. O to sa tiez bat nemusis. Tak len odvahu a hor sa do dobrodruzstva... 😵
Chapem, ze mas urcite obavy, kedze bude pre teba/vas vsetko nove, ale nemusis sa bat. Je to tu fakt skvele a deticky si urcite velmi rychlo zvyknu. Tvoj manzel tu ide pracovat, preto sa tu stahujete? A kde konkretne planujete byvat?
Ak ta nieco konkretne zaujima, kludne sa pytaj... 😉

iii
16. júl 2010

kuliza, denia, vitajte!

dani, E uz par mesiacov nosi toto
http://www.jako-o.de/shop/Geschenkefinder-Klein...
je super, s tym pasikom na zapinanie vpredu uplne stabilny, ma aj vela malych praktickych vychytavok, cervena je velmi pekna, bude moct dedit aj marcel.
hahaha, ta suprava na skumanie hmyzu je dost dobra 😀

vierka, zo stranok uradu pre rodinu, pracu a socialne veci si stiahni formulare (ziadost o prispevok pri narodeni dietata a ziadost o priplatok k prispevku pri narodeni dietata). potrebujes k tomu slovensky rodny list (trrva par mesiacov cez konzulat alebo na pockanie v blave na specialnej matrike), alebo staci aj preklad nemeckeho rodneho listu. k tomu prihodis potrvrdenia od pediatra a gyndosa, ktore su na ziadosti (ja som povedala, co tam potrebujem mat a vystavili mi to v nemcine, preklad ma vyssiel na cca zbytocnych 30 eur.......ale niektorym babam tusim potvrdili aj slovenske tlacivo). toto vsetko musis poslat do konca 6. mesiaca zivota dietata.

iii
16. júl 2010

jo, este som zabudla, beatka, co si brala pri kojeni na bolesti hlavy?

deina
17. júl 2010

Dakujem za privitanie. 🙂 Manzela prijali na jedno miesto v mnichovskom Osrame, bude to od 1.oktobra. On pojde dopredu a bude mat 3 mesiace na to, aby nam nasiel vhodny byt (3 mesiace mu bude firma platit hotel, dalej uz nie). No tak som veru zvedava... no vlastne ja som mala na strednej popri anglictine ako druhy jazyk nemcinu, ale uz si toho vela nepamatam. 🙂 Mozno sa tam na mna nieco nalepi. Z manzelovej strany tam mame rodinu, zije tam jeho brat s dcerou a ex-manzelkou (tu nepoznam) a tiez manzelov byvaly sef s rodinou (jeho manzelka je moja kolegyna-ucitelka, byvala).

Ja sa asi budem pytat priebezne, zatial mam z toho v hlave dost velky chaos. 😀

paula
18. júl 2010

ahoj holky! jak se mate?
My uz jsme v Nemecku. Je tu krasne. Teplo, ale dopoledne krasny cerstvy vzduch. 😉 Zatim jen vybaluji a uklizim, od zitra peru. 🙂
Jak se mate vy a co je noveho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre