Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
18. aug 2010

evi, presne na to narazam. link mam uz davnejsie od teba uschovany pre pripady ako 1.narodeniny a pod. 😉

evinkaaa
18. aug 2010

@leelo - fakt? dala som ti uz link? ani si uz nepamätam......ale fakt mozem len odporucit. My sme mali uz od nich od prinzregententorte az po vselijake obsttorten. 😵

dania
18. aug 2010

Reni, u Thajky? Teda... ty jsi ale milujici zena, fakt!

Peti, Renco, jedem do Cech, vlakem tam a Nic si nas vyzvedne za par dni autem. Timmy uz je nateseny na cestovani. A ja mam krece v brise, jako vzdycky 😀 Holky, ja uz se tesim do Cech, pujdeme na houby, poslu vam fotecky tech hribu 🙂

leelo
18. aug 2010

Dani, tak si to uzite. ja sa tesim na akekolvek tvoje fotky 😵

Evi, jasneze to mam od teba. inak by som si to nemala odkial vycucat. ja som velky cukrar - konzument. musim sa tam niekedy vypravit aj "len tak" 😉

evinkaaa
18. aug 2010

Peti - tak si chod pekne zamaskrtit.....to nieje nikdy od veci... 😀

iii
19. aug 2010

reni, hahaha, masaz u thajky, tak toto je gol 😀 😀 😀

peti, no chcela by som vediet, aku rusicku ma marcel. niekedy som mala az paranoju, ze som to ja 😝 ale uz sa trosku zrovnal, asi pochopil, ze nema na vyber.
ja som nam prave pozerala nejaky tyzdnovy pausalny pobyt pri mori v oktobri, tak som si nasla nieco na ibize all inclusive, sakra, ale to je strasidelne drahe, plati uz aj elenka. mate nejake dobre tipy? ja som v tom analfabet, na takej pausalnej dovolenke som v zivote nebola. inak asi skoncme opat na nejakej volnostylovej stanovacke.

hu.hu
19. aug 2010

ahojte baby, nehnevajte sa ze vam sem skocim. mam len par otazociek 😅 v najblizskom case by som tu v nemecku(konkretne v sasku) mala absolvovat laparoskopiu a budem pravdepodobne PN. ako ste to riesili s PN-kou? chcela by som PN-ku od allgemeinarzta, nechcem aby to v praci vedeli.... len neviem ci je allgemeinarzt povinny dat mi PN-ku.. ako ste to riesili?
dakujem za odpoved

rpinguin
19. aug 2010

Ingi, Dani ale ved to je len pol hodka chrbta, ziadna erotika 😀
Ingus, inac all inclusive je podla mna blbost, len zeres a nic nevidis, kedze si viazana na hotel. Jasne, ze sa moze obed vynechat, ale kto by to robil, ked je to zaplatene. My davame len ranajky a veceru a cez den su vyletiky alebo vyvalovanie sa pri mori. My zatial chodime autom, na lietadlo este stale nemam nervy. Minuly rok do Norska mi stacilo a to som mala len Maxika.
Kukni na Ab in den Urlaub.

hu.hu neviem, neporadim ☹

iii
19. aug 2010

reni, dikes, prave pozeram to tvoje ab in den urlaub, este aj opodo.de je fajn. no jo, je to pre nas momentalne alternativa s marcelkom, a tiez som chcela, aby si palo oddychol poriadne. ale asi mu to nebude dopriate 😝

hu.hu, pokial sa nemylim, tak na PN ani nesmie byt napisana diagnoza.............ale mozno to ma niekto este cerstvejsie v pamati ako ja

leelo
19. aug 2010

ahojte,
ja mam pocit, ze thajska masaz je skor za trest - to pukanie kosti a chodenie po chrbte 😀

ingi, ani ja nemam rada all-in. presne ako renca vravi- nevidis nic z krajiny, nespoznas ludi a echt miestnu gastronomiu. a o tej all-in strave sa vravi, ze je taka nijaka. comu verim.
ja som pri zaoberani sa mallorcou narazila na tuto stranku - hodnotenia hotelov dovolenkarmi:
http://www.holidaycheck.de/kontinent-Reiseinfor...
a veru - tie ceny su otras.

co sa tyka marcelka, skus mu priskrtit prud uchopenim bradavky ako cigarety 😉
iked v tomto veku ho uz rusi asi skor vsetko to zaujimave naokolo 😉

leelo
19. aug 2010

ingi, hej opodo. a aj www.ltur.com je ok.
alebo:
www.lastminute.de
www.superlastminute.de

yanni
19. aug 2010

@iii ingi na PN je napisana diagnoza, ale väcsinou tak zasifrovana ze tomu rozumie len doktor 😀

schatzinkaschatzinko
19. aug 2010

cafte baby! tak uz sme po U4 a ockovani. Takze zahada zelenej stolice je vyriesena, Ujo doky povedal, ze to je okacko, ze to su zlcove kyseliny a ked je babetka spokojna, tak ok. tak jej za odmenu fukol dve injekcie, jaj tento druh placu som pocula 1x a musim povedat, ze ma chytil za srdce 😖 😖
joj Ingi, to sa mas, takto ist kosti vyhriat🙂) nechcete ma vziat so sebou???.-))) ja viem, hned by som bola zapojena, ako babysitter 😎 😎 😎

😵 😵 a este teda vsetym oslavencom dodatocne cmuk cmuk

jejda Bei, tak to, co si vytvortila ja nedosiahnem ani v 50zivote!! fakt nadherne!!! ake dlho si na tych tortickach pracovala a cim si ich naplnila??? A to ze Ta Atti stve, no, chapem, .. a co sa stane, ked mu nechas Joss, len tak??aby ju strazil? nepomoze??? aby si si aj Ty troska oddychla!

inak, co si ja pamatam, tak na PN od doktora pre zamestnavatela sa ziadna diagnoza nepisala, ale je tam vlastne razitko, kto to vystavoval..takze z toho sa da odvodit co a ako, a jedine isla diagnoza vzdy na poistovnu...

paula
19. aug 2010

holky a nemate nekdo plavky po holcicce, vel. 110, nebo 114?

paula
19. aug 2010

Jejda, opozdene vse nejlepsi nasim malym velkym oslavencum Elence a Timikovi! Preji vse nejlepsi a at delaji svym rodicum jen samou radost!

evinkaaa
19. aug 2010

Paula - este stale zhanas plavky pre laurinku? A neskusala si versandhäuser?? Ja som napriklad tento tyzden videla pekne detske plavky v h&m...skus popozerat na nete 😉

evinkaaa
20. aug 2010

Dnes nikde nikoho??? 😕 😅

iii
21. aug 2010

caves, prajem pekny vikend vsetkym....muz ma po dlhom case volno a M to oslavuje uz treti den teplotami, som zvedava, co sa z toho vykluje, no zakon schvalnosti. ale na druhej strane je M teraz vynikajuci partak na vylety, v satke bez pohnutia visi aj hodiny, dokonca sa necha dat aj do kocika, chudacik. tak mozno nieco podnikneme

inak diky diky za tie linky....
peti, ten cigaretovy uchop u mna nie je uplne preveditelny, nemam tam toho tkaniva vela nazvys 😀

paula
21. aug 2010

Ufff... mame plavky. Ruzove s medvidkem Pu. 😉 L. je stastna jako blecha.

My jsme nachlazeni vsichni, prinesla to L. ze skolky. 😉 Tam je ted totalni soplova epidemie. 😠
Ingi, marcelkovi brzke uzdraveni.

evinkaaa
21. aug 2010

ingi - zelam skore uzdravenie marcelkovi....uzite si vikend s manzelom 😵

paula - takze plavky kupene?! no super, tak si mozete vychutnat kupanie 😉

prikladam moju vikendovu "torticku" 😉 - ceresnove tiramisu

iii
23. aug 2010

evi, mnam, napis do receptov prosim recept, toto musim urobit muzovi na narodky tento tyzden! odpadne 😀 ako inak, uz si lepsie naladena?

pauli, to musia byt krasne plavky 😉 kupovala som E flasku do skolky, nechala som jej slobodu vyberu, no samozrejme hned vzala ruzovu lilifee princessin. dufam, ze aspon marcelko bude mat iny vkus
M mal nakoniec dreitagefieber ako vystrihnutru z ucebnice pediatrie, tri dni 40 stupnov, stvrty den sa vysypal na trupe, ale bolo to tak dokonale, ze som si to musela az nafotit. muz povedal nezavisle odo mna "no toto je nadherny exantem" 😀 😀 chudaci nase deti

schatzinkaschatzinko
23. aug 2010

jej Evi, krasna torticka sa TI podarila a iste aka lahoda je v nej schovana!!!🙂))

Ingi- nemam slov 😀 😀 😀 😀 😀 nevedela som, ze zbieras podklady do novej ucebnice pediatrie 😀 😀 😀 my sme si vzdy na detskom vydychli, ked sa vyhodila ta vyrazka po tych 40tkach teplotach 😀 😀 😀 ved bola vyriesena, nemuselo sa patrat dalej a mohli ist domov bobkaci 😎 😎

my sme stravili celkom fajn vikend🙂 v sobotu behanim po nakpnych centrach Erlangenu 😀 😀 😀 a v nedelu krasnou prechadzkou v lese a sa asi tyzden poriadne neposadim, aku mam svalovicu 😉 😉 😉

iii
23. aug 2010

vierka, preco u vas tie chudatka lezali s teplotou? boli vari privatne poisteni? 😀

schatzinkaschatzinko
23. aug 2010

no, pretoze ked prisli besorgste Eltern, tak sme ich museli prijat 😵 😵 😵 😵 ono my sme tam vazne vselico mozne prijimali 😵 😵 😵 😵 najviac sa mi ratalo, ked sme prijimali deti, ked si rodicia neboli isti, ci tie pirule pojedli alebo nie 😎 😎 😎 inak to je tiez dobra tema, co deti dokazu vsetko pojest 😀 😀 😀 😀 , ozaj posli ten exantem, nech sa pokocham 😀 😀 😀 😀 😀

dania
23. aug 2010

Cauky holky, zdravim z Cech.
Ingi, Verko, no vy ste teda kozy doktorske 😀 Ale kazda profese s sebou nese urcita specifika, o vas si lidi muzou treba myslet, ze jste cynicke 😉

Evi, to vazne vypada lecker! Ja jsem ten tiramisu jeste nikdy nedelala, to je nepeceny dort, ze?

Pauli, no vidis, vy mate plavky a my jeste ne, no mozna uvidim neco tady v CZ.

My tu mame babicku, naaaadherne pocasi a houby, co vic si prat?!

evinkaaa
23. aug 2010

Ingi - recept som dala do receptovej temy. Teda iba link, kedze prekladat urcite nemusim 😀

vieri - co si piekla cez vikend? 😵

dani - tak si nadalej uzivajte babicky a slniecka......jeeeej, zavidim chodit po lese a zbierat huby. To som vzdy milovala s rodicmi chodit do lesa a zbierat huby. Vzdy som mala ja prva plny kos. 😀 Milujem ich zbierat, ale voooobec ich nelubim jest 😀
A k tvojej otazke - klasicky taliansky tiramisu je nepeceny, to mas pravdu. Ale tento nebol klasicky tiramisu, pretoze tam neslo len mascarpone, ale aj tvaroh a ceresne a piskot sa piekol. Takze tym sa to odlisovalo od klasickeho. Akoze chutilo to tak osviezujuco, ale my sme si povedali, ze lepsi je origos tiramisu. 😉

leelo
23. aug 2010

Evi, a robis aj origos? ten ja milujem. len uz som dlho nemala kvoli surovym vajciam co tam idu.
ta torta vyzera v priereze uzasne a v tvojom prevedeni aj zvonka 😵

Ingi, dufam, ze marcelko uz je z najhorsieho von. nam ten vysyp na trupe po podobnej prihode v juni zostal este peknych par tyzdnov. ani som mu nic nove nedavala papat potom, lebo by som nerozlisila pripadnu reaction, taky bol vyhadzany...

Baby, k tym krojom: v sobotu som bola v meste a vsade som videla len zlavy na trachten. na sendliger str,, v konen, v ludwigovi beckovi aj v tom angler meyer (to neviem presne spelling). no a iste maju zlavy aj v moserovi, hoci okolo som nesla, lebo na ich webe maju. to co si pamatam z min.roka, bol prave moser - v rannom vysielani mnichovskej tv chodila reklama, ze reduziert.
ja ale nemam moc cas si to ist vyskusat. pojdeme tam, ked moj muz dostane z roboty pozvanku do nejakeho stanu a na poslednu chvilu potom uz nekupim nic...
inak ta sobota bol po dlhej dobe den pre mna, chlapi sami gazdovali. bola som sa dat ostrihat, na kave a zakusku, prejst sa po meste a pokecat s kamoskou, co robi ausbildung na hebamme. bolo mi fajn, ale uz som sa tesila na ditko doma - kvockin syndrom 😉
este ma napadlo: Evi, ta kaviaren na 1.posch. v konen je tiez pobocka CMF 😀

evinkaaa
23. aug 2010

Peti - no ja tiez origos tiramisu nerobim casto. Nieze kvoli tym surovym vajciam (pretoze ja zrobim vzdy iba tolko, ze sa to v ten isty den aj zje. Radsej urobim ibaz jedneho mascarpone a do dvoch malinkych misticiek a to mame bud ako nachtisch alebo len tak k telke), ale proste rada skusam nove veci. Rada sa inspirujem a velmi rada sama experimentujem, obmienam....proste nepeciem stale to iste. Mam asi tak 4-5 najoblubenejsich zakuskov/toriet, ktore peciem aj 2-3 do roka, ale väcsinou su to nove veci, ktore si odskusam a ked nam zachutia, tak vytlacim recept a zaradim do mojho "receptoveho ordnera" 😀
Jeeej, tvoja oddychova sobota znie uzasne. Dobre to sem-tam cloveku padne, ze?! Uplne ta chapem, ze si si to vychutnala 😵 . My sme boli v sobotu poobede troska nakupovat a podvecer/vecer sme boli na bowlingu a potom sme to zakoncili v biergartene. Joooj, bolo uzasne. 😵 No a vcera (ako o tom svedci moj fb status 😀 ) sme boli v garmische.
Takze si si uz vyzistila tie ceny krojov? Ja som to nehovorila presvedcivo, ze su tie kroje takto kratko pred wiesn drahe, ale ja som si to len tak myslela...no tak som sa ocividne mylila. A uz si si aj nejaky vybrala....myslim, ze ci ti nieco padlo do oka - kratke? dlhe? Je vela krasnych dirndlov, nemyslim tie lacne smejdy, ale fakt peknucke z nadhernej latky, ale u mna v satniku asi nebude.....ja by som aj chcela, ale manzel nechce tie lederhose ani za svet obliect. A ako by to vypadalo, keby som ja isla v dirndli a on normalne lezerne?! Trapne....takze nic nebude 😀

leelo
23. aug 2010

Evi, juj, Garmisch - dalsi z nasich restov. tvoj nedelny status mi fb nezvestoval, az teraz som kukla. no musela to byt parada - na motorke, wooow 😵
a krasne fotky. ja mam cim dalej tym viac pocit, ze hory su v lete krajsie ako v zime.

ano, teba pecenie vyslovene bavi, ty nie si otrok prilezitosti. si velmi sikovna.
ja som tie surove vajcia vylucila kvoli tehotenstvu, mozno cez stillzeit sa uz mozu, neviem, snad Ingrid s Vierkou poradia...

ceny krojov su fakt rozne. od cca 200 do xxxxx 😀 a presne ako pises - ide o nadhernu kvalitnu latku a dobre prevedenie. mne sa paci taky po kolena, cize mini/midi, ale aj tie dlhe maju nieco doseba.
najkrajsi a najstylovejsi aky som videla, je tento. ale samozrejme, ze si ho nekupim, to by sa mi oplatilo, keby som sa nosenim kroja zivila 😀 to len pre ilustraciu, aby si videla, co sa mi paci
😉
ale je uzasny:
http://www.bogner.com/#!/de/SHOP/DAMEN/Specials...

evinkaaa
23. aug 2010

Peti - ano, garmisch mame radi aj my. Zväcsa ho pozname v zime, vtedy je plny lyziarov a turistov ale teraz tam nebolo az tak vela ludi. Bolo tam skutocne nadherne. Skoro ako nase tatry 😀 . Ale vazne, tak nadherna a nedotknuta priroda...tie stromy, luky, kvetiny, hory.....no fascinovana som bola uz ako davno nie. 😵 A fotila by som aj viac, lenze pre kazdu fotku sme museli stat, vytiahnut fotak z ruksaka, odfotit a znova dat. A pri tom vsetkom cela ceremonia dat dole rukavice a helmu a po odfoteni zasa nahodit. Hm, a nemohli sme stat hocikde, takze preto je tak malo fotiek. Ale keby sa dalo, ja by som fotila o sto dusu. Fakt tam bolo nadherne a cesta na motorke tomu dodala fakt ten spravny smrnc ....cez tie hory....no naozaj super.
Dirndl si si vybrala kraaasny 😀 . Mne sa pacia take jemne a nie moc precackane a presivane. Aj tento by bol podla mojho gusta 😉 . A moj manzel nechce obliect ziadne lederhose. Teda povedal, ze mozno by obliekol, ale len tie velmi drahe, co su aj velmi mäkkucke, pretoze tieto lacne sroty su z velmi tvrdej koze a to je fakt neprijemne. A take tie fajnove stoja aj fajnovo vela juraskov. A to je zasa skupy za to dat. Ale aj chapem....ved ked to clovek ma fakt iba 2-3 krat za rok na sebe, je to troska pridrahe. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre