Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
20. sep 2010

@leelo "klein und kompakt" 😀 😀 Nas ma tiez peknu vahu, ze 11kg (a mal presne 2kg, ked sa narodil, esteze sme boli doma, kedze pred par dnami sme boli na dovolenke v Bojniciach). Mne sa pacia takyto baculkovia, velmi to je mile. Starsi mi uz z toho vyrastol, vzdy to byval maly tucko, teraz je dlhy a chudy, mi to chyba normalne, tak teraz stale Matesa pusinkujem, ten este ma tie svoje suncicky (co neznamena, ze Miskovi sa neujde pomaznanie).

Uvidime, ako to manzelovi pojde s bytom, ja by som rada aj kebyze ideme skor. Rodinu tu mam, teraz sa mi zije dost pohodlne, kazdy den (takmer) mi svokra vezme starsieho na prechadzku, to tu potom upratujem rychlo, zehlim... ale teraz uz zvyknem aj tak, ze ju necham s mladsim a idem ja von s Miskom, to odkedy zacal ziarlit, toto pomaha.

yanni
20. sep 2010

Caute kocky,
tak znova sa hlasim, este stale dovolenkujem, no uz sa to krati ☹

Ste toho tu popisali neurekom. Som vas tak zbezne prebehla, super spruchy, no to sa fakt clovek v skole nenauci, treba chodit len medzi ludi.

Inak ste tu riesili to dvojite statne obcianstvo, tak SK malo s DE zmluvu a navzajom si davali bez straty toho povodneho. Cize dvojite nebol problem. Ja som toho zivy priklad, ja mam tiez obidva. Len SK to uz zatrhlo novelizaciou ktora nadobudla platnost k 17.07.2010. Ti co uz maju dvojite, tych sa to netyka ale ti ktori by chceli maju smolu. Musia sa rozhodnut ktore.Len je tu asi rozdiel, ked clovek nadobudne obcianstvo narodenim. Lebo v tomto zakone sa hovori len o nadobudnuti obcianstva prejavom vole, cize tak ako u mna. Dat ziadost, splnat podmienky, doniest papiere na Ausländeramt a cakat ci ziadosti vyhoveju. Inak ja som ziadny test nemusela robit, kedze mam v DE ukoncene nemecke skoly.
Takze baby, vase deticky mozu mat asi dvojite. ked sa narodili v DE. Hlavne ak jeden z rodicov nemecke uz ma.

Od 17. júla je účinný novelizovaný zákon o štátnom občianstve
14.06.2010

Novelizovaný zákon č. 40/1993 o štátnom občianstve Slovenskej republiky zavádza do nášho právneho poriadku ďalší spôsob straty slovenského štátneho občianstva. Novela ustanovuje stratu slovenského štátneho občianstva ex lege ako následok nadobudnutia cudzieho štátneho občianstva na základe výslovného prejavu vôle.
Nová úprava nadobúda účinnosť 17. júla 2010.

Dvojaké štátne občianstvo je nežiadúci jav, pretože udelením ďalšieho štátneho občianstva vzniká štátoprávny vzťah k dvom štátom súčasne. Z hľadiska práv a povinností, ktoré z takéhoto vzťahu štát-občan vyplývajú, môže dochádzať v praxi k závažným problémom. Negatívne dôsledky sa znásobujú, ak nejde o ojedinelé prípady, ale dochádza k hromadnému udeľovaniu štátneho občianstva.

* Štátny občan Slovenskej republiky stratí slovenské štátne občianstvo dňom, ktorým na základe výslovného prejavu vôle /žiadosť, vyhlásenie alebo iný úkon smerujúci k nadobudnutiu cudzieho štátneho občianstva/ dobrovoľne nadobudne cudzie štátne občianstvo.
* K strate slovenského občianstva nedôjde, ak štátny občan Slovenskej republiky nadobudol cudzie občianstvo v súvislosti s uzavretím manželstva s občanom iného štátu, a to za predpokladu, že cudzie štátne občianstvo manželského partnera nedobudol za trvania spoločného manželstva.
* K strate slovenského občianstva nedôjde, ak bolo cudzie štátne občianstvo nadobudnuté narodením.
* Osoba, ktorá získala cudzie štátne občianstvo na základe výslovného prejavu vôle, je povinná túto skutočnosť oznámiť obvodnému úradu v sídle kraja. Ak si túto povinnosť nesplní, bude jej uložená pokuta vo výške 3319 €.
* Dňom straty slovenského štátneho občianstva zaniká pracovnoprávny, štátnozamestnanecký a služobný pomer, alebo obdobný právny vzťah zakladajúci funkciu, zamestnanie alebo povolanie, výkon ktorých je podmienený štátnym občianstvom SR. Zároveň takejto osobe zaniká oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami.

Novela zákona nemá retroaktívne účinky. To znamená, že ak niekto nadobudol a nadobudne cudzie štátne občianstvo pred účinnosťou novely (t.j. pred 17. júlom 2010), nestráca štátne občianstvo Slovenskej republiky.

Novela zákona neobsahuje žiadne prechodné ustanovenia, to znamená, že ak je žiadosť o nadobudnutie cudzieho štátneho občianstva podaná pred 17. júlom 2010 a k jeho nadobudnutiu dôjde po 17. júli 2010, dôjde k strate slovenského občianstva ku dňu nadobudnutia cudzieho štátneho občianstva.

K strate štátneho občianstva Slovenskej republiky dôjde až nadobudnutím cudzieho štátneho občianstva po účinnosti tejto novely, teda po 17. júli 2010.

yanni
20. sep 2010

@deina vy uz ste v DE? Nejak som nedoscitala.

Pavli ako skola?

Zuzka zijes este? Ako Mysla, uz mate sucho v dome?

janea
20. sep 2010

Ahojte dievcata, prisla som si k vam po radu🙂 Neviete mi povedat, ci v Nemecku existuje monovakcina na ockovanie proti tetanu, ktora sa vola Tetanol-Pur, popripade ina monovakcina tetanovka? Velmi pekne Vam dakujem, ak by niektora z Vas vedela, alebo ak mate sancu sa opytat v poradni, velmi by ste mi pomohli s touto informaciou. Odpoved by som prosila do IP, aby som ju nahodou neprepasla🙂 Este raz dakujem a prajem vsetko dobre🙂

yanni
21. sep 2010

@janea tetanol pur existuje aj v DE. Ako je to ale s ockovanim presne neviem, ja som si dala kombi a mam to z krku. ale urcite zaockuju aj mono.Treba sa len porozpravat s doki.

iii
21. sep 2010

dobre ranko kukucky, tak sa hlasim z poruria. uspesne sme pokrstili M, v bielych teplackoch a streeterskej modrej mikinke 😀 nemci sa zasa ukazali byt neschopni pochopit akykolvek humor, ked si moj muz vymyslel spontanne taufspruch Wer nicht tauft, wird getaucht.......no ale aspon nasa slovenska posadka sa pobavila 😀 inak sa krstili styri deti a cela akcia trvala v kostole hodinu a pol, co sa mi zdalo byt mierne prehnane. zlaty klinec programu bol ale knazom vymysleny pochod vsetkych pritomnych deti cez kostol so svieckami v rukach - toto uz zavanalo pruserom, ale nastastie zhorel iba jeden papier (ktory nedopatrenim zapalila elenka) a jednemu dievcatku zhorelo zopar blondavych kucierok. nuz, katolicki knazi, nemaju vlastne deti a potom vymyslaju taketo absurdity. potom sme pozvali nasich hosti (dospeli a deti v pomere 1:2) na kaffee a kuchen, kde sme sa o priestory restauracie delili s pocetnou skupinkou dochodcov-zahradkarov, ktori sa skolili v strihani hrozna (viem vsetko, ak niekto nieco potrebuje 😉 ). akurat nechapem, preco sa dochodcovia neradovali, ze je nepriaznivy demograficky vyvoj zvrateny a ze sa to tam hemzi buducimi platicmi dani 😀

tak a teraz opat realita vsedneho zivota, M zasa schytal skolkovnu virozu na plnej ciare, vyzera to na obstrukcnu bronchitidu, takze idem teraz spracovat pediatricku, nech nam predpise inhalator. mate ho niektora doma? ake su skusenosti?

inak super frazicky........ 😀 😀 😀 akurat "wie auch immer" som doteraz chapala ako "ako inak".
tak co oktoberfest?

iii
21. sep 2010

a este k vasim fotkam:
peti, ben ma taky sentimentalny pohlad....ale v tvari vyzera stihlucko, netipla by som mu 10 kg.
bei, vy mate ale nadherny svetrik....odkial mas takyto kusok?

leelo
21. sep 2010

Katka, ahoj, no ja som vedela, ze o fundovany prispevok k obcianstvu sa treba obratit na teba 🙂
ja to nejako neriesim, bola by som rada, aby moje dieta bolo euroobcan 😉 u nas by bolo nemecke, ak by sme po 8 rokoch tu chceli byt nemci my a potom by som porodila 2.dieta 😀 hahahaa

Ingi, super story z krstu! 😀 😀 Marcelko je klasicky vegetak, vyborne 😵
uj, zase viroza? ja som si inhalator kupila - Wick, ako radila vierka, ale ty myslis detsky, nie? ten nemame...

chcela som sa ta spytat na tie kasicky - ake teda Marcelkovi robis? ja uz nemam inspiraciu co dat malemu jest, najma desiate, olovranty a vecere. stale to iste tocime dokola. co si dobreho pokupila v tom bio shope?

a sentiment v tvari sa B objavi vzdy s potrebou spanku, cize dost casto. je strasne tazky, dnes ma dokonca seklo v krku. viem preco, lebo ked ho dviham, tak si necupnem, len sa zohnem...

oktoberfest nam priniesol nadherne pocasie, takze sa tak nepriamo z neho vytesujem 😉

yanni
21. sep 2010

@iii dobra story 😀

peti ti to mas ale dobre prespekulovane 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No idem ja zase balit. Booooze toto leto len balim a vybalujem a periem a zase balim a vybalujem a cestujem o 106 no o drzku. Ale dovca bola super, suprove pocasie, teplucko a slnecno, no co by clovek viac chcel.

paula
21. sep 2010

ahoj!
Gratulace Marcelkovi ke krtu!
Kati, vitej zpet!

iii
22. sep 2010

pauli, diky za gratulaciu 🙂

katka, no a ake bolo gardasee? co si vsetko videla? dalo sa aj kupat?

peti, tie kase - jednak na vecer kupujem normalne instantne mliecne od alnatury (od hippu su priserne presladene). a na rano mu robim napriklad vlocky (take jemne, na oatmeal) vo vode (alebo v dzuse) s nejakym ovocim (postruhana hruska, jabko, ringloty, dyna, co je prave dostat), pricom ten zbytok jablka, co nepostruham, mu dam do ruky na kusanie. pripadne od alnatury su aj instantne kase celkom dobre. skusila som kuskus na sladko, malo to uspech. chcela som skusit tofu s niecim - nevies, ci by to uz mohol? napriklad tofu s bananom je obrovska mnamka. no, ale ben je uz vacsi, uz mozes postupne prechadzat na normalnu stravu, marcel sa este pri tvrdsich kuskoch dost drhne. napriklad cestoviny zje bez problemov, ale ryzu nie.
jo, a do kazdej kase kvapnem trochu oleja, repkoveho najlepsie.
mam celkom peknu knizku, Kochen für Babys, krasne ilustrovane, stale s E vyberame, co uvarime pre M. az na par detailov, ako napriklad doporucenie v 6 mesiaci odstavit a v 7 mesiaci dat postruhane mandle 😀

mammy81
22. sep 2010

Ahojte zenule,
v prvom rade blahozelam Inge k uspesnemu krstu 😅 .a samozrejme skore vyzdravenie.

Kati mozes mi tak "po lopate" vysvetlit tu druhu hviezdicku nejako to neviem pochopit 😀 Dakujem

no mi sme mali vcera bohovy den vam poviem ze dnes ma uz az hlava boli 😠 😒 .
ale podme po poriadku: Sofca chcela oslavovat narodky aj s kamoskami ale sme boli akurat vtedy na SK a ked sme prisli bolo koncom augusta a ona stale ze chce cosi modelovat alebo cosi podobne,lenze ako je to tu zvykom vsade vam treba terminy a samozrejme ze sme boli neskoro vsade, takze nam neostavalo nic ine len sa dat cez tyzden na to.Rozhodli sme sa pre Glasfabrik.celkom zaujimave aj pre decka aj pre dospeleho 😉 .no pred dvomi tyzdnami sme poslali pozvanky kde stalo ze od 14.00- ca.19.00.NIkto sa neozyval zeby mal cosi proti,az den pred dnom D sa ozvala jedna mama a ze to je neskoro ze jej dcera o siedmej ide spat ze vstava do skoly.no este som bol kludna ale ked mi povedala ze aj tej aj tej to nepasuje uz mnou hadzalo.Zeny som nespala celu noc a dumala co spravit,ale reku tak ked tak to nejak skratim pre pokoj duse.No vcera den D a dievky vsetke boli tu a mi ze ok ideme tam a manzelovi vravim chod prvy ja pojdem za tebou,daj do navigacie to a to a mi vam ideme a mne bolo divne ze moje auto stale ze "links abbiegen" a on predomnou siel stale do prava.nakoniec sme skoncili uplne niekde inde 😖,tak otocka a ja prva lebo on ma prepocul zevraj - kua tu.(tak ma on pocuva-jednym uchom dnu a druhym von).
takze sme prisli s hodinovym meskanim ja normalka nervy ze som to skratit chcela a teraz este aj toto,ale ten pan bol velmi mily a ze budeme improvizovat tak namiesto toho co mali robit sme robili uplne cosi ine ale pred 18.00 sme boli hotovi.tak sme nalozili detiska do auta a hajde domov ta co sa prva stazovala jej som jej dceru hned odniesla pricom ta revala ze ostatne este idu k nam ale som si povedala chcela to ma to 😝 .Ostatne sa najedli a pred siedmou boli vsetke doma 🙄.
tak teraz cakame na vytvory ktore sa teraz skrvaria v peci potom hodim aj fotecky lebo mi odporucil si odfotit pred a po.
inac krasne veci robia ked najdem stranku hodim link nech sa aj vy pokochate.

no a dnes ma z toho stresu boli hlava zase pane boze ma drbne....... ☹ a este aj ulohy poobede asi idem lahnut abo co ci ma to prejde ci to uz je zase neskoro ☹ ☹

A co je vlastne s Jankou viete niektora nieco??? 😉

neurologia
22. sep 2010

baby ja tak narychlo precitalala som vas-lebo nam nesiel par dni internet...ale nejak mam nestihacky alebo co...

steffi
janka je este v BA...ma nieco ako brigadu takze zarezava...tea to je posledne onfo co od nej mam

inga
no ten svetrik som kupila na bazariku....od jednej mamicky....ale je na nom visacka ze "trocadero" neviem ci to pomoze 😉

leelo
22. sep 2010

ahojte,
vcera podvecer sme boli na wiesn, uz aj vcleneni do davu. maly si pozrel svoje oblubene koniky na dobru noc. ja som robila prieskum a zase som raz zasla nad vkusom nemeckych zien - 90% malo k dirndlu tenisky a bagandze, 5% ortopedicku obuv a iba 5% slusne topanky. mal by im niekto ukazat, ako sa kroj nosi, musim si ho fakt zadovazit 😉
este bol pekny pohlad aj na 130kg dievcinu v mini dirndli...
co ma asi najviac zaujalo bola pekna salka s motivom 200 jahre ku kave zum mitnehmen, tu si kupim do zbierky.
Evi, mam otazku: co je Auszogne? nejaky kolac? diki 🙂

Ingi, tabulky vravia, ze soju az po 2.roku. kvoli alergii. ale nemusi mat kazdy reakciu. ja by som sa skor bala tej genet.modifikacie. ale tak je aj bio tofu. tu mnamku poznam - tofu, banan a karob - yami!
na tie kase sa pytam kvoli tomu, aby mal prisun obilnin. chleba len pozuzle a zahodi, neprehltne, drhne ho to.
kde si kupila tie vlocky? ja som mala reisflocken od hipp, ale zdalo sa mi to prilis umelohmotne. inak aj tu kasu co mam od hipp, je nemliecna, ziaden cukor, pridavky, len taka hmota a vit.B. 😖 chcem kupit normalnu obilninovu pre dospelakov bio. co ma odradza je, ze sa vsade uvadza, ze moze obs. vajcia soju, sezam. aj na kuskuse to mam. neviem zohnat taky bez toho momentalne. a som opatrna, kedze moj muz je alergik. snad po roku uz prejde ta senzitivna etapa.
pozri na tomto linku tu tabulku, tam vzdy mrknem, ked hladam radu. mozno som to sem uz davala..
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

Pauli, Dani - uz ste fit?
A co mala Laurus? A Marcelko? no nejako marodujeme vo velkom...

iii
22. sep 2010

peti, skus alnaturu (je to v DM), tie kase su neporovnatelne lepsie ako hippovske. jo, vlocky mam uplne obycajne dospelacke (vyrobok Ja z Rewe, taky bielo-modry obal). ale aj Köln robi pre deti specialne polorozpustne vlocky. a este co je celkom fajn - kasa z zwiebacku - detsky zwieback rozpustis vo vode alebo mieku, a bud s ovocim na sladko, alebo zeleninou na slano.
ako to prebieha na oktoberfeste? musite mat rezervaciu? ci sa da posediet ajtak spontanne? a su tam aj ine akcie okrem chlastu?

evinkaaa
22. sep 2010

Peti - auszogne je take nieco ako nasa slovenska siska. Teda je to presne aj to cesto, lenze ma to iny tvar, ked je to upecene. Take väcsie okruhle, podobne langosu.
http://media.kuechengoetter.de/media/118/123341...
Ja to nemam moc rada, vlastne ani sisky. Ale moj manzel si to dava tradicne kazdy rok na "wiesn" v käferschränke. A k tomu samozrejme ta krasna salocka 😀

Steffi - hm, no takze oslava bola pekna, ale stale vela nervov?! No co uz, tak to sem-tam chodi. A mas pravdu, ze tu fakt treba na vsetko termin. 😀

ingi - blahozelam k uspesnemu krstu. A k manzelovmu spruchu - tak to bolo vcelku vtipne...ale tak niektori konzervativni nemci to beru asi tak, ako si to popisala 😖 . Ale poviem ti, ze moj manzel je sice nemec, ale tiez by si v kostole "vystrelil" a dal nejaky "vtipny" spruch. 😀

bei - a ty coze robkas, ked tu nestihas? ci chodis stale s malou vonku, vsak?!

To pocasie je fakt nadherne, skoro ako v lete - dnes mame 24 stupnov. Ja peciem uz od rana na mamkine torty. Ach jaj, ale este chvilocku a uz budem mat "zumindest" korpusy a piskoty hotove. Podvecer urobim plnky, naplnim a hodim do chladnicky. Zajtra musim potiahnut a zdobit. Ale nejako sa mi momentalne vobec nedari pri peceni.......vsetko je inak, ako chcem ja 😀 ....a preto potom zurim ako pes. 😕

leelo
22. sep 2010

Ingi, okrem chlastu a kolotocov su tam vselijake atrakcie pre detvaky - tie poniky by sa E isto pacili!
kedze je 200 rokov, existuje tzv. historische wiesn s muzeom a dostihami ake boli v r.1810.
a dalsie si nespomeniem.
do stanu sa da dostat aj bez rezervacie - k tym laviciam v strede. boxy su rezervovane rok vopred. sedi sa aj vonku v biergartenoch, potom v stankoch ako napr. kaefer. ja si aj na wiesn najdem to svoje - kavu.

Evi, diki za info. ja som tiez taky sladkomil, sak vies. mat tak tvoju sikovnost, peciem si kazdy tyzdenn 1 tortu pre seba 😀
a coze sa ti nedari? tie torty vezies na sk? maminka ma sviatok?

leelo
22. sep 2010
evinkaaa
22. sep 2010

peti - mas rada tak moc sladke? no tak ked prideme zo sk naspät, tak upeciem nieco fajne ovocne a pozvem ta na kavicku. Dobre? 😵
ano, peciem tri torty. Ja som si ale navalala roboty... 😉 Jedna bude s tym skrytym cislom, co som tu kedysi uz hodila link, druha bude v tvare kuchynskeho robota - budem musiet modelovat a tvarovat a taaak a tretia torta bude vcelku jednoducha s malinovo-pudingovym kremom. Maminka ma narodeniny (50-tku) a bude v sobotu velka oslava. Tak sa cinim 😀

jabera
22. sep 2010

baby, ja zdavim, len aby ste na mna nezabudli. ani nepisem, ze zaciatkom oktobra sa vraciam, aby som to nezakrikla 😉 sa furt deje nieco - neviem sa odtialto odlepit, ale uz ma to tu fakt nebavi.
dufam, ze ste vsetky ok, ved coskoro pozistujem....

dania
23. sep 2010

Jani! Nazdaaaar, uz se tesim, az se k nam zase pridas.NA zahrade te urcite cekaji nejake obrovske dyne. Tesim se na vypraveni, co jsi na SK podnikala celou tu dobu.

Peti, davej si pozor na tu pater, ja jsem si taky krcni pater pekne zhuntovala. Myslim, ze nejhorsi bylo, kdyz jsem nosila T dlouho na zadech v satku, na brise mi to nic nedelalo. Jinak uz jsem fit, ono to vzycky odezni docela rychle, ale ten nastup je fakt pecka.

Ingi, ta vase kucharska kniha je schopna 😀

Steffi, tyjo, ten tvuj chlap to je taky cislo. Dovedu si predstavit, jak se to muze zmenit v pekny stres, takova narozeninova party. My s velkymi kluky jezdime na motokary, ale zatim to bylo vzdycky spis pohodicka. A jak jste tu sklarnu vymysleli, to chtela Sofca?



leelo
23. sep 2010

Evi, super napad, velmi sa tesim! 😵 😵 vies, ja som uz od leta naucila muza, ze musi byt s malym aj sam, ze to zvladne. uz to bez problemov praktizujeme, len na moju smolu nemam velmi s kym travit ten volny cas. takze sa toho casto vzdam, ved samu ma po meste vzdy nebavi chodit...
este ma zaujalo co si pisala o tortach - v kolkych autochladnickach to prevazas? ja by som kvazi mohla Benjaminovi na narodky tortu objednat tu a previezt ju na sk (v sobotu ideme a v nedelu je oslava). len ci sa mi zmesti.
a to skryte cislo je ina piplacka, pozerala som ten nacrt, uff. ale za to prekvapko to stoji! 🙂

Jani, no dojdi uz, som zvedava na tvoje glosy! 🙂

Dani, som rada, ze si uz ok. ta chrbtica nie je sranda, to viem. ja najcastejsie nosim na bruchu, u mna to bude skor tym nasim spankom - spim pokrutena, najcastejsie v strede medzi 2 matracmi, s 1 rukou vystretou nad maleho hlavou. plus nespravne dviham "naklad" atd. dokedy si nosila maleho? pouzivali ste aj kocik?

iii
23. sep 2010

peti, tak o-fest vyzera fajn, ja som si vzdy nejak predpojato myslela, ze je to len jedna velka chlastacka. co to znamena wiesn?

stefka, super narodky v sklarni 😀 kolko stoji taka sranda?
ja som z tych oslav inak nejako rozcarovana, nabuduce asi musim lepsie rozdelit kompetencie......mam pocit, ze s dvoma krpcami na krku neviem nic poriadne zorganizovat, a teda uz vobec nemoze byt reci o tom, ze by som si nieco z toho uzila aj ja. napriklad teraz z toho krstu nemame ani jednu fotku, lebo ked nefotim ja, tak samozrejme nikto...no jo, ucim sa. ja teda len pozeram, ako tu maju decka zorganizovane oslavy, nedavno sme boli na nejakych narodkach, deti tam mali plny program (malovanie, tancovanie, klaun...), teda ziadna smieskovska improvizacia

no my ideme vonku, super pocko, na letne saty

leelo
23. sep 2010

Ingi,
volakedy to bola luka za mestom a presne pred 200 rokmi sa tam princ Ludvik zenil. bolo to v oktobri a nevesta sa volala Terezia, stade nazov Theresienwiese=wiesen=wies`n=wiesn 🙂
pivnym sviatkom sa to stalo az neskor, aj v novinach bolo, ze toto je len 177. mnichovsky o-fest.

to je vsetko co viem. ved baby ma opravia/doplnia. este som zabudla: je tam aktualne aj blsi cirkus, no to musim pozriet! 😀

evinkaaa
23. sep 2010

Ahojte.

Mam minutku cas, kym mi vychladne krem, tak som prisla na skok k vam. 😀

Peti - my budeme tie torty prevazat v "specialnom" transportboxe, ktory je urceny na prevazanie toriet, kolacov, cokolady a podobnych veci. To je take nieco akoze z polystyrenu a k tomu su take gely, ktore das do mraznicky a potom na cestu ich das k torte, aby to chladilo. Velmi sa modlim, aby tu cestu vydrzali... 😉
Tortu s cislom som dorobila vcera a trvalo to asi 2 hodiny. Dnes iba pekne obrezem a potiahnem. A tie ine dve tiez este musim dorobit. Dnes zasa od rana makam. Robim potahy na tortu, uz som zehlila pradlo, manzel isiel do saturnu po nieco este rychlo, a vecer, ked (dufam) dokoncim tie torty, tak budem balit kufre. Uf, az si vydychnem, ked zajtra vecer dojdeme na sk v zdravi a torty bez ujmy 😀

Uz zasa ficim prec. Neskor este dobehnem.....este som nieco chcela k wiesn.... 😀

leelo
23. sep 2010

Evi, no to som si mohla mysliet, ze na torty existuje daco speci 🙂 my mame obyc.autochladnicku na zapojenie do elektriny, ale do nej by vosla len torticka s velmi malym priemerom. jedine snad ta kvadrovita so skrytym cislom, jednotka je lahka 😀
cize kremy si robila vcera, dnes potiahnes, zajtra cestujete a pozajtra konzumujete? vam ta cesta asi trva o nieco dlhsie ako nam(bez maleho), kade vlastne chodite?
ked niekto takto s laskou pecie, hoci je to namahave, tak to uplne inak chuti. moja babka pecie famozne, ale je z toho tak nervna, ze sa vysledku vobec nevie tesit a my s nou 😒

dania
23. sep 2010

Peti, T jsem nosila casto do 21 mesice (ted jsem to nasla na fotkach, protoze jsem blba a nic si nepamatuju a ani nepisu denicek, jako Renca). Pak jeste parkrat, ale uz hlavne behal sam. Kocarek jsme pouzivali spise prilezitostne, meli jsme stary Quinny, osvedcil se treba na baby-brusleni 😉

Evi, prijemne cestovani vam preji a at se prekvapko podari!

Ingi, malovanie, tancovanie, klaun... to je jina organizace. Timmy jeste u zadneho kamarada nebyl, ale tady na vesnici asi nebude latka hozena tak vysoko. Minuly tyden me prekvapila Jenny, delala doma party pro sveho syna, tak kdyz jsem prijela vyzvednout T, hned jsem mu poprala k narozeninam, a on se na me tak divne koukal. A pak mi J vysvetlila, ze oni (jehovisti) narozeniny neslavi (doted jsem jen vedela, ze neslavi vanoce a velikonoce) a ze mel narozeniny v zime. Ted ale delaji party, protoze jinak by deti nepozvaly na oplatku jeho... 😕

evinkaaa
23. sep 2010

Tak ja som pred chvilou skoncila. Moja tortova odysea je dokoncena a kufre zbalene. Teraz do hajan a zajtra smer sk. Uz sa velmi tesim, ze si oddychnem, pretoze posledne dva dni boli stres pur. 😀

Peti - my chodievame smer Salzburg, Linz, Wien, Bratislava, Trencin, Zilina... 😵 Stihame to za 8 hodin. Ako-kedy.
A co sa tyka tej chladnicky...no taku do auta na elektriku mame aj my. Ale do nej sa torta v ziadnom pripade nezmesti. Preto sme hladali alternativu. Dufam, ze to fakt bez ujmy prevezieme. Torty inak vyzeraju vcelku ok, aj ked az tak moc spokojna niesom. Nejako to vyslo inak, ako som planovala....tak sme improvizovali. Ale vdaka mojmu milovanemu manzelovi uz je vsetko hotove.....inak by som stala v kuchyni asi este do jednej. 😀

Dani - dakujem velmi pekne 😵

zuzanasaw
23. sep 2010

Baby, ja som este tu 😀 Len nejak casovo nestiham, mam tu teraz sesterku, uz vyse tyzdna, tak si to spolu uzivame. Nezysi mi vela casu na podrobne citanie, a tak som vas len velmi z rychlika prebehla.

Bei, super, ze sa vam Joss rozbehla 😉

Jani, neboj, zaciatkom oktobra si doma ako na koni. ALe radsej nie na bielom, sneh ma este nelaka. Prave si totiz v poslednych dnoch uzivam kratkeho tricka 😀

Kati, este zijem, v mysli sa konecne moze ako-tak zacat s upravami, ale pivnice tak ci tak musia pockat do dalsieho roku, skor sa neda... nema vyznam natiahnut nove omietky, aby na jar opadali... Ale aspon obyvak sa dava dokopy, nech sa tam da pocas dlhych zimnych vecerov fungovat. A co nove u teba?

viac som bohuzial nepostrehla 😒

iii
24. sep 2010

evi, no ja som tiez zvedava na vysledok. nechces si otvorit cukraren? peknu cestu a mamke vsetko naj 😉

dani, to je aj mne novinka, ze neslavia narodeniny. aky je dovod?

no nam skoncilo babie leto, od rana leje, elenka dostala novy dazdnik, takze cesta do skolky (150m) trvala asi hodinu....mame hand-fuss-mund-krankheit epidemiu, tak som zvedava, ci to schytame tiez.

inak s tym nosenim na chrbte - ja si myslim, ze to zavisi dost od toho, ako sa to dieta sprava v satke. E sa na chrbte vzdy tak nejak pohodlne schulila, ze som ju mala ako nehybny batoh a tym padom to bolo ovela pohodlnejsie ak nosenie vpredu. ale M sa sprava ako vrece plne blch, takze to odlahcenie nie je. na chrbticu najhorsie, ale zaroven najpohodlnejsie je asi nosenie na boku.....takto som si pekne zalokovala LWS

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre