Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
24. sep 2010

Ahojte ,
tak som sa prisla s vami rozlucit. Po nejakych manzelovych vybavovackach so svojimi zakaznikmi sa mozeme vydat na cestu. Je nadherne pocasie a hlasia nanajvys zamracene, ale ziaden dazd, takze asi bude krasny den.
Majte sa tu krasne, ja sa ozvem cez tyzden, podla toho, ako bude cas a niekedy hodim fotky toriet. A nepiste az tak vela, aby som potom nemusela vela dohanat. 😀

Ingi - dakujem velmi pekne. A co sa tyka cukrarne - nechcela si ty nejaku otvorit? Nebol to tvoj sen? Tak sa dame dokopy...ja budem piect a ty budes to vsetko viest. 😀

neurologia
25. sep 2010

Ahojte baby,

hlasim hrozny dazd a tmu.....ani z postele sa mi nechcelo ale co robit ked sefka zaveli...ze sa vstava?

hlava ma boli uz asi 3-ti den...takze co vam poviem ziadna slava....ale uz kazdu chvilu ocakavam ustup...

evka
dufam ze ste dobre dosli a aj torty cele ostali uz sa tesim na fotocky tvojich diel.... 🙂 no a ze preco nestiham no....tak tak ked chces odlozit pradlo a kym sa otocis niekto ti ju celu vyprace von....takze vsetko treba ulozit znova...toto iste je ked varim rozhadze topanky kuchynu ...otvorim umyvacku ze vylozim riad a herecka je uz v nej....ona je uplny maniak na umyvacku...to ked pocuje ze ju otvaram tak je ako posadnuta...hmmmm a spanok spi len ked je v kocik a ten je v pohybe cize musim tlacit ak nie hned je hore cize vela si neporobim kym spi...takze tak a mohla by som este dlho pokracovat co joss vsetko pocas dna postiha ... 😀 ale to patri k tomu...

baby inak uz nas asi navstivili prve prejavy vzdoru....ked jej nieco zakazem alebo poviem nie tak sa zacne hrozne jedovat a hadzat o zem kricat od nervou.....akoze vedela som ze to raz pride ale necakala som to tak skoro....no mozno je to len faza ved uvidime...ale je hrozne blbe ked toto zacne robit niekde na verejnosti...

a este otazka na vas akuvelkost nosi cca 2 rocne dieta? viem ze sa to neda presne povedat ale tak v priemere....kamoska mi chce posunut zimne overaly po dcere vo velkosti 92 a neviem ci ich mam zobrat...ci mi nebudu zbytocne (teda male ked ich budeme uz potrebovat )

iii
25. sep 2010

bei, E nosi 92 teraz v 3 rokoch.
no aspon mas dostatok pohybu a cerstveho vzduchu....... spinka uz len naobed?
nas zivitel zasa pracuje, takze vikendujeme len v trojici. tak som na zahlienenom M vyskusala v nemecku neznamu odsavacku na vysavac, a teda paradne sa mu ulavilo, ale mam pocit, ze sa mu potom tvori tych hlienov dvakrat tolko. no, asi je dovod, preco ju tu nedoporucuju.
E ma teraz puzzleovske obdobie, jedno a to iste puzzle dokaze postavat aj desatkrat za sebou, pricom je uplne neoslovitelna...zacina to napadne pripominat chovanie autistickeho dietata 😝

zuzanasaw
26. sep 2010

Bei, Dominik nosi teraz klasika oblecko cca 92, ale overalik na zimu ma 98. Zvaz, kolko ta budu tie overaly stat, ale myslim, ze na dievcatko by ti 92-ka mohla v dvoch rokoch pasnut. A ze je mala neposedna sibalka... Skoncilo nacas pekarske umenie? S pohyblivymi detickami je to o to tazsie...

Vdaka inak za vsetky prispevky ohladom Emky a jej skoly, tak sme to nejak nechali nateraz tak, pojde az na 7 rokov. Po tom, co predviedla na sporte minuly pondelok, som presvedcena, ze k discipline to ma fakt daleko. Pocas celeho treningu som nepocula nic ine, len "Emma... Hubert...", kym oni lietali kade-tade. Ale mna zas presvedcil vysledok sutaze, co mali vcera - zchytala bronz vo svojej skupine. Takze nedisciplinovana, ale vnimava, kedze to videla dokopy na dvoch treningoch, kym ostatne decka to trenovali uz par tyzdnov, kym bola Emka na Sk. Boli to vlastne kvazi kratke gymnasticke zostavy na zinienke, bradlach, preskok cez svedsku debnu, kladina... Tak neviem, stale som s tou skolou tak trosku na pochybach, ale inak proti dalsim dvom rokom v skolke principialne nic nemam.

Ingi, predtym nez odsajes vysavacom, stiekni Marcelkovi do nosteka Mar plus, alebo nieco podobne na baze morskej soli. Trosku to tie hlieny uvolni... A po odsati vlastne tiez na zvlhcenie sliznice. Mozno sa toho ani 2x tolko netvori, ale aspon vidis to kvantum, co ma asi za inych okolnosti v zaludku 😒

dania
26. sep 2010

Ingi, co je to hand-fuss-mund-krankheit? Nejaka afta? Doufam, ze uz to nemate. A co sopliky? Uz lepsi?
Puzzle, to jeste nemame, taky musime zkusit, predstava, ze by u neceho vydrzet sedet hodiny neni spatna 😉 Ale to asi neni nic, co bych mohla cekat od kluka, co?

Bei, tak co hlava? Uz je urcite lip. Haha, obdobi vzdoru? No to teda Joss zacala docela brzy. Je to hrozne legracni, kdyz se ti prckove takhle vztekaji, ale pro rodice moc ne 😉
A obleceni mel Timmy pred rokem myslim 86-92. Ted ma nejmensi veci 92 a jinak uz i 104. Jak co, znas to, ty velikosti se ruzni kousek od kousku.

Jinak u nas leje a leje, ja uz nevim. Nejak mi to lehce pripomina roman Nicka Cavea And the ass saw the angel, kde na mestecko Ukulore prsi cele 3 roky.

iii
27. sep 2010

dani, pozri sa napriklad sem na wiki:
http://de.wikipedia.org/wiki/Hand-Fuß-Mund-Kran...
kratka horucka a pluzgieriky na rukach, nohach a okolo ust + afty v puse, je to banalna virova choroba, trva len par dni, ale dost nakazliva. asi polovica pripadov je ale ajtak asymptomaticka. doteraz zatial nic, drobci este teda kaslu, ale do stvrtka sme fit

zuzi, no viem, ze by sa mu po spreji trosku viac uvolnilo, ale jemu sa neda nic strieknut, on ma nenormalne vyvinute obranne reflexy. to je vrcholne nespolupracujuci tvor.
emka sikulka, ze bronz 😀 tu sa nejak velmi snazia, aby deti v ziadnom pripade v predskolskom veku nesutazili. nastastie, lebo E by skoncila asi vsade posledna 😝

evinkaaa
27. sep 2010

Caute baby,

iba vas rychlo pozdravim. Nakukla som, ci to tu zije, ale ako vidim, ste toho zatial vela nepopisali. To je fajn, nemusim potom vela dohanat. Len tak dalej....
Aj tak som aj tych par viet neprecitala, nemam cas, az dnes som sa dostala na net....nebolo kedy
Ja som chcela iba - cesta bola super, ak odmyslim 3 zapchy a s nim spojone statie, ale nastastie to torty prezili a take, ako sme ich nalozili, take aj vylozili. Takze vsetko ok. Oslava bola uzasne skvela, ani som to necakala ale zabavali sme sa skoro ako na svadbe, ani sa nam domov nechcelo.....a torty mali obrovsky uspech....a ked maminka rozkrojila tu so skrytym cislom, tak uz nebolo co dodat....slzy na krajicku. 🙂
Fotky dodam (mozno) pocas tyzdna alebo az ked prideme v nedelu domov. Teraz musim zasa utekat...
Tak sa majte krasne.....a ubrigens....tu bolo nadherne pocasie cely piatok, sobotu a v nedelu....behali sme v kratkych trickach a az dnes zacalo prsat a ochladilo sa.....takze to prislo aj tu ☹
Zasa nabuduce...caute.

deina
27. sep 2010

@neurologia, Bei, pozri na tuto tabulku: http://www.alinka.sk/c/velkostne-tabulky-detske... Ak nie je velmi vysoka, mohla by jej 92 stacit. Dievcatka su vacsinou nizsie. Ja ani neviem, kedy mi Misko nosil velkost 92, teraz ma 104, ale on je dost vysoky. A Matkovi by v 2 rokoch 92 asi tiez nebola, ked uz teraz ma 86.

Jeziiiis, tatino nam v stredu odchadza, moje nervy, uz som z toho dost nervozna. 😝 Nepustim ho.

Tak krasne torty peciete, to s tou cukrarnou, mali by ste do toho ist. 😅 Urcite by uspech bol.

leelo
27. sep 2010

ahojte kocky 🙂
hlasim sa po vikende hned so zdravotnickou tematikou. do muzovho teamu prisiel novy ind cca pred 2 tyzdnami. min tyzden bol na o-feste, potom mu bolo zle, neprisiel do prace. bolo nam to divne, lebo sme vedeli, ze si nedal pivo, ale Spezi (co sa stretlo s nepochopenim u obsluhujuceho personalu) a dnes uz vieme, ze je chudak v nemocnici - ma malariu, doviezol si to uz z domoviny. je mi ho strasne luto, je tu totiz sam, zena caka na viza, vraj este aj dlho bude...
malaria sa neprenasa z cloveka na cloveka, vsak? ja si myslim, ze nie. len kvolii B ma to zaujima viac teraz...

Zuzi, to vobec nie je jednoduche zapamatat si taku zostavu. mala je skulka! a este aj pohybovo nadana. to ma po niekom z rodiny?

Ingi, ty si asi v teho citala same pediatricke knihy/casopisy a marcelko si to teraz po pamati opakuje, vsak?! 😉 verim, ze ste skoro fit, lebo elenke uz isto chyba skolka 🙂

bavili ste sa o jehovistoch - podla mojich info priamo z ich prostredia neoslavuju narodky preto, lebo torta so svieckou je nieco, co si vymysleli ludia a nestoji to v biblii. podobne je to u nich s vianocnym stromcekom. a velku noc oslavuju, je to ich najvacsi sviatok, samozrejme jezis nebol ukrizovany, ale narazeny na kol, ale to by uz neboli oni, keby nemali nejaku zaujimavu interpretaciu...
Dani, ta mamicka musi teda robit vela ustupkov pre to, aby udrzala svoje dieta "v kurze".

Deina, drzim palec, zvladnete to! 🙂

dania
27. sep 2010

Ingi, diky za link, teda o takove nemoci slysim poprve. No hlavne ze to neni nic tak vazneho, kdyz uz je to tak infekcni. Timmy ted porad vymysli pisnicky a zpiva nam je. Jsou vesmes o rychlych autech, bourackach, odtahovych vozech a opravnach aut 😉 No legrace s nim je, fakt... Ptala sem se ho, jestli to zazpiva i Elence a on upadl do zahanbeneho modu, tak jsem zvedava, ceho se dockame 😉

Evi, pozdravy na Sk! No vyborne to dopadlo s vasimi dortiky. No a s party jste opet nezklamali, vy se proste umite bavit 😉 A jak se vlaste u vas bavi manzel? Umi rodina nemecky, nebo musis vsechno prekladat?

Peti, aha, no oni velikonoce vlasne slavi, ale zadne takove ty velikonocni vyzdoby, to je podle nich hrozne pohanske. Takze Timmy se ptal, kdy budou veset vajicka na zahrade, jako to tady vsichni delaji, a Jenny mu vysvetlovala, ze oni to nedelaji. Ale ona neni zady magor, coz dokazuje i to, ze organizuje ty nahradni party pro syny. Kdyby byla, tak k ni Timmyho prece nedavame.

iii
27. sep 2010

danka, tak mozno sa ti naskytne prilezitost a budes moct tieto informacie pouzit....budes konecne raz posobit dojmom fundovaneho cloveka 😀 haha, timmove pesnicky su dobre. E zasa spieva text jednej piesne na inu melodiu....

peti, malaria sa medzi ludmi neprenasa (teda teoreticky transfuziou infikovanej krvi by to slo), takze poho. no chudak, ze sa mu to stalo prave v case o-festu!
hahaha, ........aby udrzala svoje dieta "v kurze".......... 😀 😀 teda ono to ale zasa nie je taka sranda, vidim teraz v skolke, ake su to cachre machre s tym, kto koho pozve a koho nepozve.....ja som mala teda prvu narodeninovu party snad na druhom stupni zakladky, to je ina generacia toto dnes...

neurologia
27. sep 2010

Ahojte babenky,

evka
no super ze ste dosli v pohode a hlavne ze hlavne hviezdy (teda okrem oslavujucej) boli po narocnej ceste uplne v poriadku a mohli sa predviest v plnej parade 😎

inga
no joss spavala 1x za den ale odkedy sme boli v lete doma (august) spava 2x denne doobeda a poobede tak po 2 hodky si zdychne takze sa nachodim az az....
ja na odsavcku na vysavac nedam dopustit 😉 ...nemam pocit ze sa tvori hlienu viac praveze to tak dobre vytiahne ze aspon vidime co by im inak stekalo dole...a chorobu by to este zhorsovalo a predlzovalo

danka
no je to podivana ked sa zacne hadzat o zem a nervacit ze WOW aka show ale ked to zacne robit na krabelke alebo v obchode ze jej nieco nepovolim...tak sa teda citim viac nez blbo...ked kazdy tak cumi 😖

deina-danka
dakujem za link na tabulku...hned som si ju aj odlozila este sa mi zide 🙂 to ti uz manzelik odchadza teeeda ale to zbehlo...a tak rychlo co ba este rychlejsie to zbehne a pojdete pekne za nim...

zuzka
no joss zatial patri k mensim detickam...a cena je si myslim v pohode overal na zimu topolino za 10 eur...no a vypekanie nooooo ak tak cez vikend ked zapojim do vychovy aj attiho...ale inak peciem stale aj ked len "obycajne" kolaciky

mammy81
28. sep 2010

Ahojte dievciska,
hlasim sa aj ja.Mame sa celkom fajn skola hojojoj kazdy den mame cosi nove,ale asi to tak ma byt 😀 😝 .
Vcera sme mali prve rodicko od pol osmej do pol jedenastej 😝 😕 ,ale aspon nam vsetko vysvetlila lebo mame v tom asi väcsi zmätok ako kinderka.Mna zarazilo ze maju citat a poznaju len A a M a citaj ta sme sa vcera hadali so Sofcou jak sa ma citat 😀 nakoniec malo decko pravdu 😔 .
no pomaly sa do toho dostavame i ked obcas s placom piseme ulohy ale po vcerajsku uz taka prisna byt nemusim 😲 .

Bei tak moja zvykaj si uz teraz na tu trucovitost 😀 ono to bude len a len "horsie",potom sa to zmeni na zicken.... 😎
tak ako citam ty si chytila migrenu tiez po tehotenstve hm?! to je najhorsie obdobie ked ta hlava boli boli boli mna aj 3-4 dni.posledny den je to taky extrem ze uz neviem kam by som nou tresla 😠

Evi hura,ze torticky dosli ok a super ze mamina sa potesila,aj mna by take cosi dojalo 😉 uzivaj doma v kruhu najblizsich 🙂

este hodim ten link na tu stranku s tym sklom kde sme boli ,dnes by som mala ist pre hotove exemplare sa tesim co z toho vzniklo.
http://www.glas-stadl.de/

Inga stalo to 15 eur.na hlavu.....vsetko tam najdes 😉

schatzinkaschatzinko
28. sep 2010

cafte baby, tak nam sa pomaly, ale isto uz blizi koniec nasho pobytu na Sk 😒 😒 😒 nejako som si tu zvykla a tazko sa mi bude odchadzat, este cez vikend svadba v Tatrach, a potom naspat☹((

jejda to sa tot u tak robi, ze sa akoze vymysla hyper super program detom na narodeniny, aby mohli sutazit este medzi sebou, kto to mal akcnejsie??? ak som to teda spravne pochopila? chudata deti...

u nas sa uz zacina prevalovanie zo strany na stranu, len stale jedna rucicka robi brzdu, tak sa schyti potom obrovsky krik🙂)
tak sa zatial opatrujte a za tyzden uz z de.. 😠 😠 ☹ ☹

neurologia
30. sep 2010

Ahojte baby,

nejak tu je ticho a ja by som uz aj nieco precitala 😀 😀 😀

deina
30. sep 2010

Ahojte. 🙂 My sme dnes uz bez nasho tatina, no co poviem, smutno nam je, ale zatial Misko ok. Raz sa opytal, kedy pride z roboty, inak som mu ho radsej vobec nespominala, ked sa opytal, povedala som, ze je daleko... a zatial to berie dobre, tak uvidime o par dni, ked mu dojde, ze naozaj odisiel.

Hm a mne zrovna v skole predlzili zmluvu na dobu urcitu... 😝 Asi budem musiet napisat vypoved, prepokladam. Je to tak u vas, ze poberate tie kindergeld a zo SR nic?

iii
2. okt 2010

ahojte dievcence, ja vas len kratko zdravim, nejak nestihacky posledne dni......mali sme na navsteve danku s timmym, decka sa krasne zahrali, timmy naucil elenku, ako sa trhaju v parku ruze, no romantika. isli dalej na vikend do Eifel, tak nech si to uziju! u nas teda vcera krasne slniecko, ale dnes nic moc zasa......(podla hesla po vikende prichadza slnko).

dnes mam v plne ist do miestneho outletoveho centra a nakupit si nieco na seba, aby som nechodila ako supak v dvoch trickach. v skolke sa sice organizuje second hand bazar, kde sa tak potichu predpoklada spolupraca rodicov, ale asi sa z toho naozaj budem musiet uliat......

deina, tak ako to zvladas? a ake su prve ohlasy z rise?

bei, prosim ta daj fotku tej krstinovej torticky aj sem (na facebooku si ju myslim mala), to je tak prenadherne nieco....

deina
2. okt 2010

Ahojte. 🙂 @iii, zatial to zvladame dobre, bala som sa, ze bude horsie (kvoli Miskovi), ale zvlada to maly a ked je vpohode on, tak je potom uz vsetko dobre. Manzel vyzera byt spokojny, sice mu vraj velmi chybame a ze od dnes ide uz vazne hladat pre nas byvanie, tak dufam, ze bude uspesny. Len svokra mi tu neustale vyvolava, ze s cim potrebujem pomoct... ako ona je fajn, ale odtial potial. 😅

evinkaaa
3. okt 2010

Ahojte baby,

tak sa hlasim opat v reichu. Dosli sme dnes vecer akurat pred chvilou. Iba to, co som vybalila kufre, rychla sprcha a nakukam emaily a tu k vam. Ale uz padam na hubu, tak idem do hajan.
Inak sme sa mali strasne fajn, no proste ako vzdy. 😵 Viac vam napisem zajtra. 🙂

iii
4. okt 2010

ahojky, tak vidim, ze si vsetky asi pekne uzivate, my sme mali nadherny vikend.........boli sme na huby, E jazdila na ponikovi, marcel sa stava spielplatzovym indianom... naozaj nadhene pocko.
prave mu chcem kupit nejake kozene topanocky, tak musim dohladat tie linky, co ste tu prednedavnom hadzali (uz si budem musiet vsetko ukladat do nejakeho specialneho ordneru). zatial beha povonku v tych fusslingoch (v podstate take sacky na nohy, ma ich aj na fotkach).
tiez sme M presunuli do vacsej sedacky v aute, musim teda povedat, ze 9-18kg je ta maxicosi ovela pohodlnejsia ako römerka (duo plus), ktoru mame pre elenku. da sa dat do troch roznych pozicii, pricom v tej najlezatelsej lezi este lepsie ako vo vajicku. danka diky! 🤐

deina, no to je ale parada, ze sa svokra tak stara, vyuzi (zneuzi) to este, kym ju tam mas. to musi byt luxus 😉

evi vitaj....tak aka bola oslava?

evinkaaa
4. okt 2010

Krasny slnecny den 😵 😵 😵

Tak som vas docitala....super, ze ste nepopisali toho vela. Chvalim vas 😀 .

Bei - tak to ta chapem a verim, ze prakticky nemas cas na nic, ked ti takto mala "pomaha". Hm, velmi dobre to poznam od kamosky....tak sa tiez vkuse na to "stazuje" ( 😀 ) a zehli a upratuje iba ked deti spia, kedze ked to robi pri nich je bordel este väcsi. Ale ako sa hovori "Hoffnung stirbt zuletz"....mala vyrastie a bude to coraz lepsie a lepsie 😉

Ingi - takze z elenky bude "majster puzzle"? 😀 Tes sa, vsak aspon sa zabavi. Aby som nezabudla - veeeelmi krasne a napadite fotocky drobcov. Boze, ved fakt rastu ako z vody 😀

Zuzi - takze "problem" so skolkou-skolou vyrieseny?! Daj na tvoju intuiciu, materinsky cit.....vtedy rozhodnes spravne 😉

Dani -

Deina - neboj, zvladnes.....ked musis, tak musis 😀 . Naucis sa docasne bez manzela a deti tiez a zvyknete si. Zelam vam, aby to nebolo dlho. 🙂 🙂

Peti - juj, to s tou malariou je teda neprijemne. Ja fakt ani neviem, ako sa prenasa a prejavuje. Wikipedia mi v tomto pripade pomoze vzdy 😀 Ako sa inac mas? Uzivas pekne slnieckove dni? O-fest uz konci, tak budete mat kludnejsie, ze?!

Stefi - tvrdy skolska realita s malou? 😀 Hm, sofca je urcite sikulka a zvladne to ona a aj ty 😉

Vieri - tak ty este uzivaj svadbu (ci to bola tento vikend?) a v pohode sa vrat naspat. 😉

A co my? My sa mame fajn. Cesta na sk bola vcelku ok, az na 3 male zapchy, ale aj to sa dalo. Mne to vobec nevadilo, mne slo cely cas o tie torty. Strasne som sa o ne bala, aby dosli v pohode. Ved som sa natrapila cele dva dni. Aj ked nedopadli vobec podla mojich zelani a predstavenia. Ale co uz. Nic sa nedalo robit, kedze som mala na to vsetko len 2 dni. Kazdy mi tvrdil, ze sa to lepsie ani zvladnut nedalo. Ale nejako som to dobojovala. Torty sme prevazali v tych akoze boxoch (nic zvlastne) a dosli fakt bez jedinej chybicky. Velmi som sa tomu tesila, ked sme ich v piatok vecer vykladali do chladnicky v restike, kde mala byt na druhy den oslava. Vydychla som si a spadol mi kamen zo srdca. Najväcsi stres opadol. Potom sa mohol zacat oddych 😀 .
Oslava bola uzasne vynikajuca. Mali sme to v restike a nasi si dali na tom fakt zalezat. Restika sa bliskla nadhernou vyzdobou, uzasnym stolovanim, vynikajucim jedlom a bufetom. K tomu hudba, kruh najblizsej rodiny a kamaratov.....bolo fakt super. Pojedli sme co-to, popili ( podaktori viacej 😀 😀 😀 ), pokecali, zatancovali....no fakt si to uzivali. A co sa mi pacilo strasne moc bolo, ze o manzela som sa nemusela starat celu oslavu (co sa tyka prekladu zo slovenciny do nemciny)', pretoze sme mali hosti, ktori vedeli hovorit nemecky alebo anglicky, takze manzel bol zabaveny tiez a mal kopec srandy..... Oslava sa nam zacala o druhej poobede a koncili sme o jedenastej vecer...ani sa nam domov nechcelo, tak bolo uzasne.
Bolo pozvanych asi 35 hosti, maminka dostala kopec kvetov (u nas doma to vyzeralo ako v kvetinarstve...niektore sme museli dat na balkon, pretoze "vonali" az moc ), vela peknych darcekov a vselijakych drobnosti.
Torty boli pre maminku velke prekvapko (aj ked neboli to to, co som si predstavovala a z toho som bola osobne velmi sklamana) a aj pre hosti. Nechceli verit, ze som ich piekla vsetky 3 ja. Tak som to musela kazdemu osobne hovorit dookola 😀 . A ked niekedy vecer maminka rozkrojila tu tortu s cislom, tak zozala tym ovacie. Normalne som nechapala. Ja som nechapala hosti, ako velmi pekne na to reagovali, az prekvapivo a maminka a hostia nechapali, ako sa to tam vzalo 😀 (to cislo) a zasa som musela kazdemu vysvetlovat, ako som to robila. Kazdeho to velmi zaujimalo a chcel vediet postup. A vtedy ma vsetci chvalili este viac. Jasne, ze som bola rada, ale az take uzasne to zasa nebolo (bola som na seba velmi sebakriticka)
Fotky musim nahrat z fotaka na pc a zmensit a potom tu nejake vhodim, ostante budu na fb. 😉
Inak tyzden na sk bol fajn (pre mna to vzdy tak je, kedze sa tesim k mojej rodine), ale pocasie nebolo fajn. Ale to mi fakt vobec nevadilo. Chceli sme podniknut nejake vyletiky do hor a prirody, ale zial to nevyslo. Nevadi, bude aj to nabuduce.
Vcera ked sme odchadzali, tak bolo po par dnoch zasa slniecko a nadherne teplucko. No tak aspon bola cesta velmi suprova a rychla. Ale ako som sa od kamosky dneska dozvedela, tak ani tu (v mnichove) nebol cely tyzden pekny, zevraj posledne 3 dni tiez prsalo. Takze to nebolo az take strasne. 😀

evinkaaa
4. okt 2010

Tak tu su tie moje "nestastnice", co mi nedali spavat 😀

deina
4. okt 2010

@evinkaaa a nie si ty nejaka az velmi sebakriticka? Ved tie torty su uzasne a za dva dni si tri torty urobila? Klobuk dole. 🙂

No nic, chcela som este nieco popisat, ale Matko je opat hore... trapia ho zubky, asi mu idu stolicky, place tak nestastne. ☹

evinkaaa
4. okt 2010

@deina - dani, ved to je tak spravne. Keby sme neboli kriticki, tak by sme si nedavali nevedome latku vyssie a vyssie a nedokazali nemozne 😀 . To ja som len tak napisala...
Chod k malickemu...napises, co si chcela inokedy. Nech zubky vyjdu co najskor a maleho netrapia. 😵

oli1104
5. okt 2010

Ahojte holky,

tak ja jsem dneska byla na vytazeni stehu u toho znamenka, co se dr. nelibilo a odstranil ho,a hurrrrrrrrraaaaaaaaaa, nalez z histologie je ok. Neni to maligni, pry tedy rikal cosi jako melanocytni cosi nebo co, ze prave z toho vznikaji melanomy, takze pry dobre, ze slo znaminko pryc.
No spadl mi obrovsky kamen ze srdce, mela jsem fakt veliky strach.

Evi, dorty jsou uzasne, jak jsi tu padesatku prosimte delala ?

Ja delala Katynce tu Kitty, no uplne podle predstav se mi nepovedla, ale K. se libila moc, asi nejvic i nejvic z darku 🙂,takze to bylo ok. Az nahraju fotky z fotaku do pocitace, dam vam ji sem.

Misa je nemocny, skolila ho ryma, K. byla teda nachlazena pred tydnem a on to chytil od ni. Tak neni ve skolce, ale asi mu fakt neni dobre, protoze lezi.
16.10 letime na 10dni do UK, tak snad budeme ok.

tak zatim...

marosko
5. okt 2010

Evi, torty su uzasne. Ktorou vykrajovackou robis tie najmensie kvietocka? Hm , ale teraz by som si dala tie udene korbaciky v pozadi: Uz viem co si dam poslat z Sk

iii
5. okt 2010

evi, no to vyzera dost proficky.....heh, s 50 si to mala ale relativne jednoduche, ze? so 44 to asi musi byt horsie 😀 pocuj, to je marcipan, ci MMF?
a tie korbaciky, danka 😀 😀

oli, prosim ta, kto ti tie znamienka vyberal? bola si na klinike? ci to tu robia aj chirurgicke praxe? ja by som potrebovala tiez par von - kde si ich mala?

iii
5. okt 2010

stefka, pozrela som si fotky...akurat nemozem na sk konikovi pridavat komentare (nejak to blbne, aj ked sa tam mozem prihlasit svojim loginom, stale to pise, aby som sa prihlasila...???). pocuj, torticka nadherna, taka akurat pre malu sportovkynu, co bolo vovnutri? jo, a co je ten velky kornutok, co ma sofca v skole?

mammy81
5. okt 2010

Inga to je ta "Zuckertüte" co prvacikovia dostavaju od rodicov.je to akoze taky maly darcek 😅 ,väcsinou sa tam davaju sladkosti alebo nejake pomocky do skoly.....ceruzky,fixky a co ja viem co...napr.aj budik 😀
ja som bola vynaliezava a strcila som jej tam dazdnik ten taky vystrelovaci s Didl Maus.a okolo toho par nohaviciek tielka a uz to bolo plnsie a hru mensiu knihy tie Pixi male a CD Laura Stern. a navrch aby som to nejak vyplnila som jej dala tie zviertka co su ako tycinky a bolo to.Ale ked som videla aky rozdiel bol v triede len som zasla niektore decka nemali skoro nic dnu a poniektore mali take napchate ze som sa divila ze to uniesli.Ale mozes dat aj zemiaky ako mal moj manzel na spodku 😀 😀
Inga to si myslela toho delfina ze taka velka torta pre S??? vies co to bol darcek od segry a ja som takeho velkeho necakala,ale S.mala uzasnu radost.Ta papula bola nejaka puncovina a ostatne ti bolo nejake visnovo jogurtove.Co ti poviem kazdemu sme domu nabalili a bolo po torte. 😀Ale bola robena marcipanom len ta baba mala strach lebo jej splasol kym nam ho doniesla ale inac bol ok.sme sa smiali ze mame velrybu a S.delfina videla 😀 😀
a mne sa zda Inga ze mam zablokovane pridavanie komentarov neviem ti teda ci nie preto 🙄 ti to neslo.

Evi tortiska mnaaaaaaaaaaam nadhera jaaaaaaaaj jak ja by som chcela aj piect len nemam komu. 😒
uz som si aj chcela veci objednat ale som cuvla aby mi to len nelezalo v skrinke. 😒

Oli Misovi skore uzdravenie.

oli1104
5. okt 2010

Ingi, ja byla u hautarzt na hautkrebsvorsorge, kde me prohlizel tim dermatoskopem a tohle jedno oznacil jako rizikove. I tam mi ho odrizl a 14dni jsem cekala na vyndani stehu a vysledky z histologie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre