Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
9. jan 2009

Haha, s tim kresilkem, to mi pripomina, byli jsme v USA, kdyz byly T. asi 3 mesice navstivit kamarada a jejich batolatko melo doma rozkladaci gaucik, takovy molitanovy, z Toys'r'us.
No vsichni 3 jsme se do nej na prvni pohled zamilovali (teda spis napad a funkcnost, nez design, ten je so-so) a zacali jsme resit (to teda jenom ja a N.), jak ho dostat do Evropy, protoze doma jsme neco takoveho jeste nevideli a na internetu jsme ho taky nikde nenasli k objednani. TAk nakonec jsme to koupili, k tomu tasku, protze batoby jsme meli plny nasich veci, a roli spagatu, to kreslo jsme svazali do minirulicky a dopravili do D. To jsme rozvazali a za par dni zase dostalo puvodni tvar 🙂 Timmy si ho fakt uzil uz jako mimco a porad si na nem hraje, ale spis v rozlozenem stavu. Mam fotecku, kdyz byl jeste miminko, vlozim ji do fotoalba. Nedavno jsme podobne kresilko videli ve Francii v nejakem supermarketu, takze ono to je mozne sehnat i tady.

Oli,
jak pises o cockach, to mi pripomina, ze to chci taky zkusit. Ja nosim od cca 20 bryle, tenkrat jsem mela 1,5 a 1 dioptrie, ale ted to bude asi horsi. Ale nosim je jen na prednasky, kdyz potrebuju videt prezentaci nebo do kina (ehm ehm, kde jsem byla naposledy 2v1), protoze za normalniho provozu jsou mi hrozne neprijemne, zkousela jsem ruzne obroucky, ale proste to nejde, mam problemy s prostorovou orientaci, treba na schodech se mi zveda zaludek. V aute by se taky sikly, zjistuju, ze vidim fakt cim dal hur. Tak bych rada zkusila cocky, ale mi znami, co je maji, je pouzivaji jenom na sport. Ty je nosis cely den? Jde to? Jaky to je vlastne pocit, mit ty cocky na ocich?

tlapicka
9. jan 2009

Ahoj holky! Premyslim nad postylkou pro mimco a jsem nahlodana na nejaky baby balkon... nevite, jestli je nejaky bez sroubovani (mame erarni postel, ktera je calounena, takze vrtani nepripada v uvahu....) a jestli jo, nemate nahodou nektera nejaky zbytecny doma navic? 😀

iii. takovejdle blici zazitek jsme s elousem uz taky meli, dokonce dvakrat..... moc se nic delat neda...prevlikli jsme ji, to poblila hnedka znova, takze jsme ji pak obkladali jen cistejma plinama a sedacku taky... jenze je fakt, ze to nikdy nebylo 200 km. pred cilem.

fabienamata
9. jan 2009

Dani s sosovkami to je asi vec zvyku, moja kolegyna si ich davala pravidelne pri rannej kave, potom sa namalovala, a vravela no a uz mozem fungovat. 🙂 Bez sosoviek by uz nebola, vravela.

Nemala vobec s tym problem ako si ty pisala, treba ti nezapasovali, vyskusala si aj ine? Ja mam okuliare v sufliku 😉 ale mne zase vadia ramy, a potom ked si ich zalozim, hlasno rozpravam. Podvedomie si mysli ze som za sklom 😀 😀
Ozaj ako Oli pisala,ze sopliky neodsavat.ja si to neviem predstavit,neodsavat, ved mne zasa dr. povedala, ze ked to nejde von hrozi zapal dutin.A naucit dieta dobre sa vysmrkat do vreckovky.
Neviem ci je rozdiel nadcha u dietata a dospeleho.???, asi nie.
A teraz sa v tom ako rodic vyznaj, co je lepsie 😒
Ingi ty davas malu spat v kociku von? Ta prihoda s tvojim susedom ma vzdy napadne, ked S.odparkujem na terasu. 🙂

iii
9. jan 2009

tlapi ja som mala postielku Diktad z Ikey prerobenu na balkon (vybratu jednu postranicu) a prisunutu k nasej - celkom to fungovalo, ten prechod som vystlala perinou a matrac podlozila knizkami, aby bol v nasej urovni. teraz sme to vsetko zrusili a spime na matracoch na zemi vsetci nakope 😀
ta postielka (60x120 tusim) aj s malou matrackou je u nas k vyzdvihnutiu, ak mas zaujem.

lubi kolkatky mas? ja mam namerane minus polky, ale zatial som si ich nedala spravit...neviem ci to ma vobec zmysel.

danka kresielko-gauc nadhera!!!!!! nic podobne som tuna nevidela, pricom je to uplne jednoduchy napad

marosko
9. jan 2009

Ahojte baby môžem sa pridať? Som síce ešte na Slovensku ale asi tak za mesiac aj my vyrážame do Nemecka. (keď manžel vybaví oficiality k prac.povoleniu)Obaja sme Slováci, ale dostal pracovnú ponuku na 2 roky tak ideme to skúsiť. Ja som momentálne na MD tak berieme naše detičky nech sa na nich niečo nalepí z tej nemčiny. Tak prosím radte.Ako ich viesť ku komunikácii.Ja sama moc nemecky neviem a muž bude celý deň v robote. Navštevujete nejaké krúžky,škôlky,centrá.........je tam niečo také a cenovo dostupné? Syn Maroško mal 4 roky a dcéra Sonička bude mať vo februári 2 rôčky. Aké sú začiatky? Dá sa to zvládať,keď ste tak ďaleko od rodiny?

Ešte sa chcem opýtať poraďte či sa dajú nikde kúpiť veci do domácnosti z druhej ruky alebo lacnejšie nové. Nábytok,postele,skrine,stôl......Muž bol obzerať bývanie,ale všetko v podnájme sú len holé byty. Ani linka, teda vôbec nič. Dosť ma to zaskočilo,pretože to budeme mať asi tak 650 km od nás(Landshut) a asi sa nám neoplatí sťahovať tento nábytok a spotrebiče. Tak zatiaľ ďakujem Dana.

tlapicka
10. jan 2009

Ahoj Marsko:

s tim nabytkem neporadim.... co se tyce nemciny, tak k nam chodi utitelka domu a stridame se v hlidani... je to takhle mnohem ednodussi a intenzivnejsi, nez kurz. Platim 30e za hodinu a pul jednou tydne. Skolku zacnu tedka intenzivne resit, ale obecne je to problem 😔
JInak se tu zije fajne, takze se mas na co tesit 🙂

iii
10. jan 2009

tak rodinka po dopoludnajsom vydatnom vyletiku vytuhla....nechapem, nic nevydrzia 😀

marosko danka, vsetko sa da zvladnut, moznosti su tu uzasne. dufam ze nekecam, ale mam pocit, ze na skolku ma narok kazde dieta od 3 rokov. s jaslickami moze byt problem, ale strasne je to zavisle aj od konkretneho kraja, neviem ako je to v landshut. kruzky su rozne, platene aj neplatene (neplatene vacsinou pri cirkevnych centrach) - kontakty ti daju na mestskom urade, ked sa budete prihlasovat, spytajte sa na jugendamt alebo familienbüro. a nabytok mozes skuknut na www.ebay.de, pripadne lokalne nejake inzeraty - za babku zozenies vsetko. odkial zo sk pochadzas?

no a inak som uspesne odkojila, podnet prisiel skor od drobca, takze to bolo konieckoncov celkom nenasilne....vecer si vzdy da tri deci kozieho mliecka z hrnceka, prituli sa s medvedom ku kocurikovi a potom vsetci traja ku mne a spime. akurat mam nejake blues...netusim z coho, nahly pokles prolaktinu?

pekny vikend prajem!

dania
10. jan 2009

U nas zatim zadna prochazka, Nic si rano vzal Timmyho s sebou na nakup a ja jsem pracovala na datech, pripravuju prezentaci na pondeli a rikam si jako vzdycky: kdybych tak mela o den vic 🙂 Ted sel Nic do prace a ja doufam, ze T. odpadne aspon na hodku. Pak asi pujdeme taky na prochazku, sviti slunicko.

Ingi,
tak Elenka uz je velka holka! Ja kojim moc rada a myslim, ze budu taky smutna, az skoncime :-/ Nevim presne, kdy toho nechat, ale ona se asi ta spravna chvile ukaze sama, jako se to stalo i u vas.

Lubi,
jak jste vy na tom vlastne vubec s kojenim, pote co vam pediatr rekl, ze v tom veku ji kojis zbytecne?

dania
10. jan 2009

My jsme si vyrazili na kole na hraz, to byla ale romantika 🙂 Na jedna strane zachazelo slunce nad morem, na druhe strane vychazel mesic, do toho rotovaly vetrne elektrarny... no ja byla uplne odvarena a Timmy to mel na haku. PO ceste zpatky ale hrozne rval, asi mu byla zima na rucicky, jinak byl navlecenej suprove, ale rukavice mame jenom z jedny vrstvy fleecu. Ted uz je v pohode, dali jsme si glögg (teda ja, Timmy dostal ohraou stavicku, aby to mel podobny) a k tomu spekulatius - no proste zimni pohoda.

Takhle v zime zavidim vam, co mate ty privesy za kolo, tam asi tolik netahne. Ingi, ty to mas, ne? Jak se to E. libi?

Dani,
vitej! Neboj, v Nemecku se zije pekne. Ta dalka od rodiny je neprakticka, ale to je tak jedina nevyhoda. Zakladni nemcinu pochytis urcite rychle, uz jenom kdyz budes muset zarizovat takove ty bezne veci, az manzel bude v praci, ohledne bank, pojisteni, kindergeld, apod. A pak hlavne kdyz budes chodit na ruzne ty krouzky s detma. Ja moc nechodim, bydlime na vesnici, takze tady toho moc neni. Jenom chodime plavat. U nas (na severu u BRem) se skolkou problemy nejsou od 3 let, dokonce i jesle jsou k dispozici, ale nedavno jsme tu prave diskutovali, ze nekde maji dost nekompatibilni provozni dobu s pracovni dobou rodicu. Dalsi nevyhodou je dost vysoka cena, ale to je i u soukromeho hlidani.
Co se zarizovani tyce, ja co jsem videla, tak byly vzdycky aspon kuchyne zarizene. A nepomuze vam manzelova nova firma se stahovanim nebo zarizovanim? Jinak ja jsem nakupovala hlavne v IKEA, pokud chces z prvni ruky.

Vendi,
co vy a vase zima, uzivate si? V. uz dlouho nic nezahlasil...

iii
10. jan 2009

pisala klara (muschal), ze sa jej narodil maly tobik, nieco cez 4 kg, teda medved maly! tak obrovska gratulacia!

dani do anhangra nefuka, ked das nan ten plastovy kryt, to je pravda, ale je to tazka svina... no ma svoje vyhody, ale tych much to ma snad este asi viac. mame croozera, ale ak by som mala moznost este raz, tak by som asi kupila o nieco drahsieho, ale kvalitnejsieho chariota.
elen v tom zasa nevydrzi az tak dlho sediet, pol pol hodine - hodine chce von. alebo si naplanujeme cestu tak, ze v tom spi, ale vtedy nema ziaden svalovy tonus a ked sa s nou privesok otriasa, tak jej skace hlavicka a celkovo sa tam stavia do nie uplne fyziologickych pozicii - croozer nema ziadne pruzenie (na rozdiel od chariota napriklad 😉 )
co je to spekulatius?

dania
10. jan 2009

Jeeee, mimco, me to od jiste doby vzdycky dojme, kdyz se nejaky prcek narodi...

Ingi, spekulatius to jsou takove korenene susenky, koreni je podobne jako se dava do pernicku, konzistence asi takova jako takove ty sladke susenky v pytlicku, co se davaji v kavarne ke kave. Ma to ruzne krasne tvary, koukni tady: http://de.wikipedia.org/wiki/Spekulatius. Mne osobne chutna vice maslovy, ten je svetly a bez koreni, jak maslove susenky. Prckovi davam takove sladkosti jen obcas, pri zvastni prilezitosti, jako je treba dneska neumrznuti 😀 Jinak je to spis spojene s vanocema, aspon tady na severu.
Jinak Timmy v sedacce na kole nevydrzi taky moc dlouho, v lete vydrzel tak hodinu a dneska kvikal uz tak po 15 min. Nejvice ho irituje helma, ale ja sem takova krkavci matka, ze mu ji vzdycky na hlavu pripnu a tuplem ted, kdyz byl mistama led. No, sama ji nenosim... 😔 Helmu jsem puvodne koupila takovu krasnou prdackou, ale mela blbej tvar, vubec si v ni nemohl oprit hlavicku. Tak jsem koupila jinou na blesaku (predtim ji nosil nejaky Rene, je to tam vevnitr napsane propiskou), ta sedne lip. Ale kdyz Timmy usne, tak se mu tam hlava blemca taky hrozne.

mausi
10. jan 2009

Ahoj holky !
Tak velka gratulace Klarce a Tobiaskovi ! Tak Charly se dockala brasky. 😉

Tlapi, my mame baby-balkon, co se nesroubuje, ale tak nejak se na ten kraj postele povesi a pak se s tim da soupat sem tam. Cili da se to pouzit i jako cestovni postylka. Jinak to samozrejme ma i podperu zespoda. Koupila jsem to na e-bay. Kdybys chtela vedet nejaky detaily, napis mi do IP, ja to jeste zkusim na e-bay vyhledat.

Dani, to me tesi, ze se ti styska po V. hlaskach. Par jich mame: Valentin si treba ted nedavno studoval chloupky na rukou a pak mi prisel sdelit, ze jeho ruka ma taky fousy, jako tata.
No jinak je sranda, ze nase rodina ma jakehosi imaginarniho, neexistujicicho "Michaela", ktery ma pusobit jako tatinkova (manzelova) "konkurence". 😀 Zacalo to nevinnym zertikem, jen jsem si tak manzela dobirala, jenze pak se do toho vlozil Valentin a najednou mame denne na taliri (k maznelove nelibosti): Michael ma velky auto a hotel, Michael mi koupil tuhle lokomotivu, kdy zas pojedem za Michaelem..... ten Valentin si proste vymysli a ani u toho nehne brvou..... tak myslim, ze mi "strejdu Michaela" uz nikdo neodpare.... 😀 😀

Jo jinak helmy: ja s tim strasne moc souhlasim, ze se detem davaji helmy a myslim, ze by mely byt povinne pro vsechny deti i dospele jak na kolo tak na lyze. Kdyz si predstavim, kolik by se usetrilo maleru !!!!

Tak holky, dobrou noc ! 😉

dania
11. jan 2009

Vendi,
Tyjo, to je sila, ten Valentynek je ale huuuuustej! Ze prej strejda Michael 😀 Ja kdyz ty jeho hlasky ctu, tak se vzdycky strasne tesim, az ten nas prdola taky zacne hlasit!
Tak dobrou 😀

zuzka11
11. jan 2009

Dobré ránko!

Moc prosím o radu - dělala jste si některá těhotenský test Pregnafix? vyšel vám spolehlivě? Myslím tím, když jste těhu nebyly byl čistě bílý až na kontrolní čárku a pokud jste těhu byly tak se objevila i druhá, nebo je to jeden z těch nespolehlivých, které stínují?

Strašně moc díky za názory.....Z.

tlapicka
11. jan 2009

Vendul, diky za reakci. Pokud to bude u nas aktualni, tak se ozvu ipckem!

geminis
11. jan 2009

ahoj zuzko,
tenhle test neznám, ale pokud si nejsi jistá, kup si jiný--jinou značku.

ella1111
11. jan 2009

su tu mamicky z mnichova?koncom marca mam termin a chcem sa popytat na porodnice.

zuzka11
11. jan 2009

Bohužel jenom snažilka z Mnichova 😀 Elli taky neznáš Pregnafix???

marosko
11. jan 2009

Maminky ďakujem Vám za povzbudivé slová.Chystáme sa s manželom obzrieť ten byt a nábytky aby sme deti neťahali do prázdneho. Tak skúsim čo ste poradili. Ďakujem pekne,určite sa ešte ozvem. Ingi sme z Považskej Bystrice a ty?

dania
11. jan 2009

Uff, tak uz se snad taky dostanu do postele.
Dneska jsem se nasmala, odpoledne jsem nastrojila T. do fusaku a tepleho obleceni, zandala do kocarku, ze pujdeme ven, chtela jsem si na koleckovych bruslich trochu zaradit a doufala jsem, ze u toho odpadne. No a kdyz jsem nazula on-liny, tak koukam, T. uz zavalil 🙂 Tak jsem ho vytlacila na terasu a vyuzila toho necekaneho volna k praci na kompu 😀 A vydrzel v ty zime dloooouho, skoro 3 hodky. A kdyz se probudil, byl jeste teplouckej 🙂

Tak dobrou noc.

iii
12. jan 2009

dobre ranko, aj vy mate taku divnu verziu konika? je mozne, ze e. pri svojej obligatnej hre s laptopom zasa nieco spustila...minule sa jej podarilo nainstalovat nejaky voice-mail, netusim co to je 😀

dani to znie dost morbidne, ze bol este teplucky, ked sa prebudil.... 😉
ozaj, ako daleko to mate k moru? to musi byt krasa, tak sa ist prejst....

vendul, musi byt asi dost tazke vysvetlit existenciu michaela manzelovi, ze? 😀

tobik
12. jan 2009

Ahoj holciny!

Po dlouhe dobe se zase ozyvam.Vsechny moc zdravim a s velikym opozdenim preju zdravicko,pohodu a lasku v novem roce!!!!

Vsem musim MOC PODEKOVAT za pranicka k narozeni Lindy!!!!A hlavne Vendulce,ktera nas pravidelne vzpominala a prinasela informace! 😉
U nas je vse relativne v klidu a pohode tak doufam,ze nam to tak co nejdele vydrzi.Linda je zatim moc hodnoucka a Martinek ji ma moc rad,tak se moc tesime!!!

Do diskuse nic neprispeji,protoze jsem nedocitala,tak priste. 😉

Vsem pohodovy vecer!

iii
13. jan 2009

no pozeram, ake ste ukecane 🙂 nas gazda zasa pracuje od vidim do nevidim, taze sme opat odkazane na samozabavacie aktivity....

zdenka tobik super, ze si sa ukazala! ako to zvladas vsetko? martinek je v skolke, alebo zatial doma?

v sekaci na nasej ulici, maju krasny puppenwagen od haba, z masivneho dreva za nejakych 40 eciek, skoro novy, tak asi zainvestujem. origos nove hracky od haba maju naozaj astronomicke ceny. bude to zaroven aj prva hracka, co elen odo mna dostane 😝

tak pekny den prajem a este nakuknem!

fabienamata
13. jan 2009

Ingi daj nejaky tip na samozabavacie aktivity, my sme vcera ramovali hrnce v kuchyni, a ja uz fakt niekedy neviem ako S.zabavit. Von chodime teraz menej, ja som bola chora, tak som sa liecila ..S.nabrala obratky na svojej aktivite, a ja som musela stihat ☹ ☹
Minule som pozerala nejake hracky na ebay, niektore boli aj s postou za dobre ceny. Neviem ale ci by ju zaujali., a tak som to zabalila. Uz i tak dostala na slov.kopu hraciek,ktore jej nic nevravia.Hupaci konik ktoreho uplne ignoruje. 😀.Ingi nas gazda tiez pracuje od nevidim do nevidim, tak niekedy zuurim, ze tam moze uz aj prespat.
😠
A este k tym okuliarom v sufliku 🙂 ja mam jedno oko stvrt a druhe tristvrte, ale problem je skor to ,ze jedno oko minus a druhe plus. Tak mne vadi skor ten nepomer chvilku mi trva kym zaostrim. 🙂
A hlavne v aute mi to dost vadi,ked naprsi a vsetko sa leskne ,to som slepa uplne.
Dani ja stale kojim ,ale len v noci. Vecer dam flasku s UM a potom dokojim a v noci si trosku pocucka 🙂 Tak zaspi hned ,inak by sme sa potrapili s cajikom dlhsie kym opat zaspi. No co uz!
Ozaj kto ma skusenosti s krosnickami, Vendi ty si to raz spominala. Potrebujem poradit!!! Aku ma vahu, a na ako velke dietko to vystaci..Diky moc za tipy.Potrebujem ju na lyzovacku, ale chcela by som ju vyuzit aj potom.

fabienamata
13. jan 2009

A ozaj pocuvaju vase dietky nejake dobre cd -cka s nemeckymi pesnickami.???? Ake mate?

dania
13. jan 2009

Lubi,
nemecke pisnicky nemame, ale ja poustim vzdycky T. nejake videoklipy z Youtube, nejradsi ma Green day 🙂
Minuly tyden jsem mu poustela jednu pisnicku od Billyho Braga, byla z ziveho koncertu a kdyz pak dohral a lidi zacali tleskat, tak T. taky tleskal (a to tam nebyl zadny zaber na tleskajici lidi), to me fakt dostalo.

geminis
13. jan 2009

holky nestíhám,
ale dám tip na to, co lze s dětma provádět:
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172050&e...

Stačí si tam zadat věk dětí...

Tak snad vás tam něco inspiruje.

U nás frčí kuchyňka, když jsem v kuchyni a vařím, tak se motají kolem své plastové a rabují skříňky, nosí mi to na linku.

Ale největším hitem je "kosa", nebo-li krteček. Do toho se zamilovaly a musíme ho stále pouštět. O Vánocích nebylo vůbec hezké počasí a navíc jsme byli nemocní, všichni, tak jsme to zkusili jako náhradní program a teď pomalu nic jiného nechtějí...škoda jen, že se tam víc nemluví. Budu to muset zkusit prokládat mluvenýma pohádkama, pokud se dají ukecat, děti se prý díky pohádkám hodně rozmluví.

Hezký den všem.

iii
14. jan 2009

caves, tak drobec spinka, obed navareny, popratane, nakupene, skoro idealna domacnost.... 😀 tak som zasadla za konika a pozeram, ze ani nemam co citat velmi ☹

hanka gem diky a link, celkom zaujimave veci su tam. u nas teda leti momentalne bunker, dala som cez stol deku a e. si tam nanosila veci a batoli sa tam, svieti si svetielkom z ikey (na vianoce som jej kupila taku tu malu gumenu lampicku). objednala som aj stan, myslim ze sa to u nas ujme, a ked nie teraz, tak v lete na zahrade urcite.

danka s tym tlieskanim to je zvlastne, elen tiez tlieska ked pocuje tleskot, alebo ked vidi nejake publikum (viac ludi pozerajucich jednym smerom) - neviem odkial to ma. a este stale tlieska, ked pozerame simpsonovcov a objavia sa tam deti.
vcera sme spolu pozerali kill bill 2, ale asi budem musiet taketo krvaky obmedzovat. ale je pravda, ze dvojka je omnoho lyrickejsia ako jednotka. holt, narator tarantino 😉

lubi nepochopila som to, vadi ti ked tie okuliare mas, alebo ked ich nemas? bola som dnes v optike vyskusat nejake tie minus polky, ale neviem, strasne mi vadia ramy, videla som vsetko dvojito, a okrem toho som vyzerala ako kreten

ozaj, sledujete tu situaciu s plynom? nemam slov...... nasi uz maju na chate narubane drevo a su pripraveni sa stahovat...

dania
14. jan 2009

jeee, to je dobry, my sme vcera s T. taky postavili jeskyni a on tam nosil poklady 😀

ozvu se jeste dneska vecer, mela jsem docela huste nebite obdobi, to jsou vzdycky takove vlny, tak snad si ted zase par dni trochu odpocineme, taky T. a N. dluzim vice pozornosti
😔

mausi
14. jan 2009

Holky, jen vas chci pozdravit, radi nam tu strasne agrsivni virus, skolilo to Valentinka a ja doufam, ze Rebecca je snad kojenim jeste jakz takz chranena..... Ted uz je to lepsi, ale byla to ted par dni opravdu hruza, jednu noc u nas byl doma i dr., protoze uz jsem nevedela, co mam delat, na horecky nic nezabiralo. Pry to v CR rikali v radiu, ze v Nemecku je tenhle virus rozsireny a ze do 14 dnu by mel dorazit i do CR, a mluvili taky o tom, ze je hodne intenzivni..... No zkusili jsme si to na vlastni kuzi.
Co si myslite o ockovani proti chripce ? Je nekdo z vas ockovany ? Diky, snad vecer...... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre