Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
27. okt 2010

tak sme dnes videli srdiecko, sice ujo doktor povedal, ze je to este prtave, (asi o pol tyzdna mensie ako pocitane, ze asi vajicko neskor vyskocilo) ale bolo tam.. a dalsi termin mam o mesiac, tak asi ani nemal pochyby, ze by nebolo vsetko ok, lebo to by si ma pozval skor.. tesime sa..
aaa kolko ste toho popisali, dufam, ze nebude vadit, ked si citanie necham na rano.. bru nocku dievcence..

paula
27. okt 2010

ahoj Jani a kde jste? Vse lze take vyridit pres cesky konzulat, napr. v berline. Dite dostava automaticky ceske obcanstvi po tobe jako matce, i kdyz papiry nevyridis. Jinak musis mit nemecky rodny list, soudne prelozeny, na nem apostilu ( potvrzeni o pravosti). V cesku bys to vyrizovala na te mezinarodni matrice v brne a musis tam jit osobne zadost podat i vyzvednout (trva zhruba mesic). proto je jednodussi to vyrizovat pres nejblizsi ambasadu.

Mooc, Renatko, to je krasne videt srdicko. 😵

deina
27. okt 2010

Mooc, Reni, gratulujem k srdiecku, to je nadherny pocit. 😵 😵 😵 😵

Ked taketo citam, tak si poviem, ze aj chceeeem... 😀 Ale potom si to vzdy rozmyslim, ze preboha, tretie dieta?

Reni (Pingi), no vidim, ze si sa mala uzasne. Tie baterie maju hrozneeee, to mas pravdu. Bud si ruky obaris alebo ich nechas odmrznut, ja neviem, ako s nimi funguju. Ale ked oni taaaak miluju tie svoje tradicie, vsak kolko kadejakych vymyslov tam maju?

Matko mi zase place, dnes bude asi tazka noc... boli sme plavat a tak dnes toho cez den vela nenaspal. Niezeby dospaval, ale toto sa mu stava, ked je prilis unaveny, vsak to aj nam dospelym, ked sme prilis unaveni, ani spat sa nam neda. 😒

No a ten byt, co sme chceli a co sa tak velmi pacil mm, sme nedostali, zevraj sa nepacil majitelom (moj manzel). Cely je z toho nestastny, ale mame este jeden vo vyhlade, tak uvidime. 🙂 Ze mna to az tak velmi netrapi...

Inak my mame detsku bleduckomodrej farby a vobec nie je studena, mne sa velmi paci. Na stene mame nalepky, nech je to tam vesele, je to taka prijemna pokojna farba.

Ingi, ze krasne PCO? 😨 To je to, co si myslim (polycysticke vajecniky?). Teda neviem o tom vela, ale to sa nema tehotenstvom upravit?

iii
28. okt 2010

pauli, no povodne sme chceli ist opacnym smerom, ale ak planujes nieco dobre zajtra varit, mozme to vziat aj cez Neuss 😉 tak co skola, mas uz nejake skusky za sebou?

deina, ze sa nepacil manzel vlastnikom? 😀 no to mas tak, ked necha svoje sperky na slovensku. vela stastia pri hladani! takze o tretom neuvazujes? ja celkom vazne, necham sa prekvapit.... 😉

baby, s tym PCO sa podla mna nic nerobi, ked ide iba o ultrazvukovy obraz bez hormonalnej poruchy (co asi nemam, ked som dvakrat na pockanie otehotnela). deina, mas pravdu, ze by sa to malo po tehotenstve trosku upravit. ja som vam to pisala skor preto, ze mi prisiel vtipny ten cynizmus "prekrasneho" PCO obrazu 😀 ale tak mi treba, len sa mi teraz vracia, ake nevhodne poznamky som mala niekedy ja voci pacientom 😝

no idem cosi pobalit, aby mal M co vybalovat, az sa zobudi...

leelo
28. okt 2010

ahojte kocky
tak vratili sme sa z domova do 2.domova (alebo do 1.?) a hlasim sa. pisete velmi pekne a vela, clovek ma z toho az gulas. ale skusim:

ingridka, kam idete? do toho vasho allgau ci tak nejak? zelam krasne rodinne zazitky a tesim sa na foto 😵
ty si sa uz davnejsie pytala na tie krabbel schuhe? ja som objednavala z www.mopus.de, obden som ich uz aj mala v schranke. ano, dali to stlacene do obalky 😉 su super, objednala som do toho aj vlnenu vlozku.
a marcelko je uz zdravy?
my uz tradicne sme zase na sk potrebovali lekarku 😝

renca, tak sa tesim, ze si si uzila a zrelaxovana sa vratila. aj si nieco nakupila?
ja som tiez pochopila, preco sa europa deli na kontinentalnu a britske ostrovy, az ked som tam zavitala 😝 moji domaci boli velmi pokrokovi ludia, lebo on bol libanonec (ona britka) a mali na vani taku redukciu v tvare Y so sprchovou hlavicou na konci a tym som sa mohla kulturne sprchovat. a aj vynikajuco varili, same libanonske jedla, mnaam. no ked som to porovnavala so spoluziakmi, tak ti vsetci mali vanu s 2 kohutikmi a hnusne biele sendvice 3x denne 😀

deina, to je to, ze vy si byt konecne vyberiete, ale on nie vas 😖 podla mna im vadili deti. nam sa to stalo s 1 bytom. ale ten sme ani nechceli, ale kedze sme potrebovali asap nejaky byt, tak agentka prezistovala hned vsetko, co aspon zhruba vyhovovalo nasim poziadavkam a takuto odpoved dostala.
mozem sa mylit, ale niekto proste deti v byte nechce, lenze to nemoze povedat nahlas. v nemecku nie.
urcite najdete este krajsi a lepsi byt s normalnymi domacimi. my sme k tym nasim ani neviem akou stastnou nahodou dosli. aj teraz malemu na narodky poslali darcek.

dani, ako bolo v monaku?

vierka, oneskorene som si pozrela vase fotky z vyletu k moru. no krasne! ty si taka usmiata aj v skutocnosti ako v chate 😵 😵 velmi zlati ste cela rodinka!

a vitam nove kocky a gratulujem k srdiecku. plus dalsia tehula by mala nastupit 😉 evi, tebe by som to zelala snad najviac 🙂

paula
28. okt 2010

Ingi, ano, uz za sebou mam vice zkousek a patrim ve skole k tem lepsim! 😉 😵
Jeste me ceka pristi tyden nemcina, z toho mam nejvetsi strach, musime delat Textanalysen und "formal korekte Inhaltsangabe" a to mi moc nejde, protoze jsem to jeste nikdy nedelala (ani v cestine) a dela mi problemy nemecky odborny text prevykladat vlastnimi pokud mozno odbornymi slovy.
V jinych predmetech je to jednodussi, protoze se tam muzu vic ucit zpameti a taky me moc zajimaji. Treba z Erziehungswissenschaften jsem mela pisemku 93 bodu ze 100. 🙂 musim se pochlubit. 😉
Ale ted je docela stres, za 2 tydny jdeme na praxi a ve vsech predmetech se pise a zkousi. Na zitra toho mam taky docela dost a uz se mi do toho moc nechce.
Ale vyhoda je, ze uz nechodim parit o vikendu a nemam nebenjob, jako moje spoluzacky, takze ty take nekdy nestihaji.
I kdyz moje domacnost je nekdy dost tezky nebenjob. Ted tu mam jeste nemocnou mamku, takze se staram o Lauru, Hawara a mamku. 😅 Jo a vlastne jeste delam Avon.... A taky bych chtela vic deti.... Asi se budu muset rozkrajet!!!! 😀 😀 😀 😀

paula
28. okt 2010

jo a diky za optani.
Objizdku delat nemusis. Nevarim. Teple jidlo u nas = tousty, tiefkühlpizza. 😅

iii
28. okt 2010

jo, pauli, tak to nestiham, objednam az z dalsieho katalogu. clovece, to su predmety! to musi byt dost narocne po jazykovej stranke, klobuk dole....
my mame este dalsie teple jedlo - miesane vajicka 😉 alebo krupica

peti, tentokrat ideme do bavorskeho lesa, nie do allgau 😉 chudak ben, co mu bolo? M je uz par dni uplne zdravy, si predstav, nieco tu nehra 😉
tak sa majte krasne!

neurologia
28. okt 2010

@yanni
myslim ze ty si sa pytala ze aky kabel potrebujes aby si to co mas v PC mohla kukat na telke....no to zavisi aky mas vystup na pc a aky vstup na telke....cize len tak ti to povedat neviem...lebo kablov je vela 😉

deina
28. okt 2010

@leelo, myslis, ze deti? Ale to ste tu uz raz aj viacere spominali, ze v Nemecku musia byt s rodinami opatrni - co to vlastne znamena? A Benjimu co bolo na SK? 😖

Zajtra nam pride domov tatino, na cely vikend + pondelok, naspat pojde az v utorok. 😵 Mohol by prist tak ako minule, ked este Miska stihol, ten sa taaaak tesil, zlaticko moje male.

Ze viacej deti. Ja by som to tretie mozno aj rada (este nemame Elenku, co som chcela 😅 ), ale to len tak srdcom... rozum ine hovori, uz by som sa ozaj bala, nerada by som mala dalsie predcasniatko, to si uz ani tehotenstvo neviem uzit. A potom take, ze vsak uz som mala 30 rokov, uz radsej nie.

Paula, tie nemecke nazvy predmetov, to znie velmi narocne.

neurologia
29. okt 2010

Ahojte baby

skolila ma opat migrena ledva zijem ale musim fungovat....

peti
co bolo benjimu ? vies co ja mam uz taku fobiu z toho leta-ako bola mala chora....uz sme odvtedy doma boli ale len tak na otocku nieco vybavit ale totalne som ju sledov ala ci nahodou nekasle ci nema sople alebo nieje nejak nezvycajne velmi unavena.....uz som si pripadala ako "na hlavu" ale predstava ze budeme musiet opat k nejakej cudzej Dr. ....no nic moc...
inak tu blbost v tvare Y velmi dobre poznam super vynalez 😀

inga
uzivajte si spolocne straveny cas 😎

deina-danka
no skoda s tym bytikom ale asi vas caka este lepsi a s normalnym domacim-co je dost dolezite....a mozno blba otazka ale ty si mala od zaciatku tehu nejaky predpoklad ze detvaky sa narodia skor?

inak mame za sebou prve rodicovske...ano dobre citate 😀 chodim s joss do musikgarten 1x do tyzdna to mame a mali sme rodicovske lebo mam chceli oznamit ze "hudobne nastroje" ktore pouzivame si musime zakupit lebo deti oich davaju do ust a je to nehygienicke....a tak som vcera behala po lidl-och a zhanala ten musik set co mali v ponuke a samozrejme vsade vypredane...potom mi kamoska poradila jeden taky zastrceny a tam som zobrala posledne dve balenia.....nepotrebujeme vsetko co tam je ale nieco som jej chcela kupit a nieco z toho potrebujeme... 😉

neurologia
29. okt 2010

pauli
sakra ty tak drazdis s avonom ze normalne mam chut si nieco objednat ....len skoda ze ja takuto "komercnu kozmetiku" nemozem....a segra je teraz tehotna takze ona dostane tento rok na vianoce "uzitocnejsie" veci ako parfem 😀

deina
29. okt 2010

Ahojte. 🙂

Bei, nemam vporiadku imunitu - autoimunitne ochorenie (Sjogrenov syndrom). Nie je to pravidlo, ze kvoli nemu sa vsetky deti rodia predcasne, ale riziko je vyssie - ci uz potratu/ predcasneho porodu alebo srdcovej vady u dietata, sposobuju to protilatky, ktore mam v krvi, prechadzaju cez placentu a tam robia neplechu. 😝 Na druhej strane poznam zeny, co maju zdrave donosene deti a maju Sjogrena, ale aj zeny, ktore o dieta prisli uz dost neskoro v tehotenstve (okolo 20tt) alebo im dokonca po porode umreli na srdcovu vadu. No a ja mam sice deti narodene predcasne, ale obe su zdrave, nemali sme vaznejsie komplikacie... tak si myslim, cisto rozumovo, ze sa neoplati riskovat, co ak nabuduce to takto dobre nedopadne? Kebyze viem, ze tie porody boli nahoda, tak este ok, ale pri prvom mi robili aj histologiu placenty a odtial viem, ze ta placenta nebola vporiadku (infarkty), to uz neznie ako nahoda. 😝

Ake zlate, ze rodicovske. 😵 😵

Dnes nam pride tatino, uz asi vystartoval z Mnichova. Dufam, ze bude mat dobru cestu a bude vediet prist v takom case ako minule, to este aspon Miska stihne hore.

evinkaaa
29. okt 2010

Dani - no ak nebudu nejake velkolepe zapchy (aj ked tie su poobede vo viedni a v blave vzdy. teda aspon po nasej skusenosti), tak sa ho coskoro dockate. Mame tu v mnichove uzasne pocasicko. Svieti slniecko ako o zavod a je teplucko. 😵 😵 😵

bei - tak josy bude urcite hudobne nadanna 🙂

ingi - uz ste asi prec, ale aj tak zelam krasnu dovcu. 😵

paula - sikulka v skole. len tak dalej... 😵

renca - super zazitky z londyna. take veci clovek musi fakt zazit, ze?! 😉

renca (mooc) - gratulujem k "srdiecku". To musi byt uzasny pocit. Drzte sa. 😵

peti - vitaj spat v de. A dakujem ti velmi krasne za to zelanie....v poslednej vete. 😵

Pekny slnecny vikend vsetkym. 😵 😵 😵

dania
29. okt 2010

Renco, gratulace k srdicku 🙂

Ingi, s tim "prekrasnym" obrazem to chapu, to je proste profesionalni uchylka, tim trpi asi kazdy odbornik 😀 Tak krasnou dovolenou mozna ze si z Bavorskeho lesa cest dovezete treti 😉

Petko, vitej zpet. V Monaku bylo super, teda pro me opravdu sama prace, ale novi lide, nove prostredi, takze velmi osvezujici. Chlapi si to docela uzili, ackoliv bylo tezke se tam nejak pohybovat, protoze byla stavka na zeleznici a autobusy byly precpane, taky jsme meli pronajate auto, ale pres zacpy se nedalo nikam dostat. No a vecery na plazi s pizzou a cidre, proste pohodicka. Jo dokonce jsem se jeden den koupala v mori a bylo teplejsi nez Nordsee v prostredku leta.

Pauli, ty jsi ale sikovna studentka! S tou nemcinou te vazne obdivuju, a drzim palce, at zkouska dobre dopadne, i kdyz nutne nemusis byt nejlepsi. A super, ze mas vice zakaznic diky skole.

zuzanasaw
29. okt 2010

Baby, dnes dojdu nasi, takze sa nacas asi odhlasujem. Mozno nakuknem, ale urcite to nebude na litanie.
Takze Renci, zapises a podas potom report? 😉 😉 😉

ja.na81
29. okt 2010

@paula dekuju za info 🙂
Bydlime v Hamburgu.. v Cechach mam rodice kousek od Prahy, takze do Brna to teda fakt nevidim, jeste ke vsemu kdyzby se tam muselo na dvakrat... To uz spis dame nejaky vylet do Berlina... tak nevim, jestli se na to vyrizovani nevykaslu... i kdyz zas bych rada to mela cerne na bilem 😉 Nebo na tom konzulate v Berline se to da vyridit postou? No nakonec bych tam mohla zavolat, co mi reknou tam, ze jo 🙂

fabienamata
29. okt 2010

Ahojte zeny, idem k vam po radu.
Mate niektora skusenosti s dlhodrvajucou nadchou u deti???
Robi tu doki vyter z nosa, alebo davaju sa , existuju tu v De. vobec ant.kvapky do nosa???
Lebo ten nas dr. nas ubezpecil,ze ich S. bude mat do jari. To je dobra perspektiva!! Taha sa to uz fakt 3 mesiac, neviem , poradte mi ak viete... Viem ,ze na zelene sople sa davaju na sk. atb. aspon pamycon- kvapky do nosa. Inak je nie je nic,nastastie teda! Ziadna teplota, kasel nic.
Dakujeeem.

Tak Inga idete zamiesat tretie??? 😀

Vidim ze aj cestovatelia dorazili ,tentokrat z Monaka, ako sa ma Timmy ??

leelo
29. okt 2010

Lubka, neviem ti poradit, tiez poznam len pravidlo zelenych soplov, co sme zatial klop-klop nemali.
nam na dlhotrvajucu nadchu poradila dr. v de tiez len trpezlivost, kvapky a vyplachy fyziologickym roztokom. poznas to?
ak je mala v poho, tak je to len dobre. skusali ste pripadne nejaku homeopatiu??

neurologia
29. okt 2010

lubi
ja nemam skusenost tak neporadim len moj postreh chcem napisat....chodime dost medzi deti a vsetky do jedneho su soplave...maminky im ich utieraju ale inak to neriesia...povedali mi ze jednoducho je take obdobie ked vsetky deti maju "Rotznase"...

leelo
29. okt 2010

baby, benjimu vpodstate nic nebolo. uz par dni pred cestou sme s muzom zacali zartovat, ze co to bude tentoraz. ako spal v aute po ceste do ba, tak som si vsimla vysyp na lickach, podobny ako mal na zadocku. dala som mu na to fungizid, co mame na zadok a tiez nam nepomaha. namokvalo mu to v priebehu tyzdna este viac a zacalo aj druhe licko. ja mam paniku z ekzemu, tak sme isli ku koznej - maminej znamej. vraj to ekzem nie je a dala nam pityol. ten zabral uplne bleskovo a vysusil mu aj tu ritku. stary dobry smradlavy pityol.
ale toto uz je ironia, ze vzdy na sk nieco a v de nejdeme k lekarke vobec.
bei, som rada, ze ma chapes, lebo si pripadam ako psycho. raz ked sme boli uplne kratko na sk, tak som sa tesila, ze nic a vtom mu nahnisalo nechtove lozko na palci na nohe 😀
inak pozerala som tu hudobnu gruppe aj u nas v parku, ale je to az od 18 mes. 😅 u nas su vsetci okrem mna hudobnici, tak isto bude mat hlavne moj otec radost z podobnej aktivity
no esteze si stihla tie nastroje zakupit 😉

fabienamata
29. okt 2010

ano davala som morsku sol, kvapky, ale S.uz mala uplne vystipany nos, a tak nechcela ani fukat.
Viem,ze ked su sople priesvitne- biele ,ze to je ok. Ale tie zelene ma stvu, a bojim sa, aby jej to neslo na prinosove dutiny, synovi to prepichovali asi / rocnemu.
A rozprava uplne takym nosovym hlasom, samozrejme, ze dycha len ustami v noci.
Homeopatiu som neskusala, Peta mas nieco konkretne na mysli,;
Bea a tie deti maju tie sople vsetky zelene;

leelo
29. okt 2010

deina, s tymi detmi v byte tazko povedat, ale niekto proste nechce deti, obava sa znicenia majetku 😅 hlavne si myslim, ze nemci si sakra rozmyslia, koho si vezmu, lebo potom je zakon vyrazne na strane najomnika. uz som to sem tusim pisala: muzov kolega prenajimal byt nejakemu debilkovi, ktory prestal platit a nemohol ho stade dostat asi rok!!! dobre citas, musel ten byt normalne predat. az zmenou majitela sa ten neplatic musel vystahovat 😠 😠 😠 😠
aj nasmu domacemu pred nami typek neplatil a mal velky problem s nim. v zakone je to tak, ze ked ti podnajomnik zaplati napr. 20e, tak uz ti akoze zaplatil a nemozes ho vyhodit. krasa!

evi, fakt je dnes nadherne a aj zajtra bude 😵

dani, takze ty si makala a chlapi si uzivali! 😉 je super, ze mas pri praci tolko moznosti cestovat a ze si mozete z toho spravit aj rodinne akcie. aj mne uz to zacina trosku chybat. ale potom si spomeniem na tu osamelost a som rada, ze nemusim.

ingi, ja sa ti tiez nedivim, ze tretie babo je otvorena tema. ved ta tvoja tovaren na smotanu by uzivila aj tandem marcelko + dvojicky 😀

leelo
29. okt 2010

Lubi, my sme mali Euphorbium - homeo nasenspray. mozno vyhoda prave tych homeo je, ze sa neda predavkovat a dlhsie pouzivanie nenici tak sliznicu.
a vy mate teda tie zelene? lebo sopliky su niekedy dozelena, ale tie "chore" musia byt aj take huste tahave.
na toto by sa zisla vierka... 🙂

fabienamata
29. okt 2010

no ved prave! a ta konzistencia skoro zelatina. ☹ Dakujem za tip, urcite ich kupim, lebo zase bez kvapiek nechcem aby bola.
A ktora vierka?? schatzi??

leelo
29. okt 2010

ano, unsere schatzi 😀
tak sa drzte, pozdravujeme Sofi

fabienamata
29. okt 2010

Oki 😀 dikes

paula
29. okt 2010

@ja.na81, nechodila jsi sem uz kdysi davno (do tematu?) Pracovala jsi v HM? Mas krasne miminko! Gratuluji!
Postou na konzulate nic nevyridis, musela by jsi osobne tam 2x (podat zadost, vyzvednout).Jestli jsi z prahy (tam se to totiz taky castecne vyrizuje, jeden papir, myslim potvrzeni statniho obcanstvi) tak by jsi to mohla podat i tam (mas tam trvale bydliste jeste? to by zjednodusilo) v miste trvaleho, nebo posledniho trvaleho bydliste. tam by jsi podala zadost a oni uz to na ty ostatni urady (napr. zvlastni matriku v brne) poslou. Stejne jako konzulat, ten to taky sam nevyridi, pouze preposle dal. Ale i tam by jsi musela jit 2x popr. zustat v Praze mesic(nebo dele) , nez se to vyridi.
Nejlepsi bude, kdyz si do Berlina zavolas, tam ti jeste vsechno reknou. 😉

paula
29. okt 2010

Bei, vsak Avon tu neni jen kosmetika, maji ted docela pekne kabelky a taky spodni pradlo. 😉 Jedine, co moc nedoporucuji jsou sperky. 😒 TEda nektere nejsou spatne, ale nektere dost rychle zasednou. 😠

paula
29. okt 2010

Jen se podivej. 😉 http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page A co myslis tim pojmem "komercni kosmetika?" Jakou pouzivas? jen prirodni? Olivovy olej a tak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre