Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

geminis
14. jan 2009

ahoj,

mausi --

díky moc za upozornění, i když mě jímá hrůza. Jakéhosi viruse jsme si "užili" o svátcích, všichni, jak víte.

Jen jsem se chtěla zeptat, zda kromě těch horeček jsou i jiné příznaky, jako třeba průjmy nebo zvracení. Aby člověk věděl.

A jak dlouho to trvá, než se toho zbavíš???

Divím se, že mi to rodiče nehlásili, že ta zpráv u nás proběhla v rádiu. Táta poslouchá rádio už asi od 3 rána každý den, nemůže spát!

Tak se držme! Počasí je u nás teď zase hnusný, mlhy a vlhko, ideál na nějaké bacily!

dania
14. jan 2009

Vendi,
Chudacek Valentinek a chudacku ty, to jste si uzili.
Podle me je Rebecka kojenim chranena jenom, pokud ty sama mas protilatky, neni to tak nahodou?
Ja jsem ockovana proti chripce, ale to uz bylo nekdy vic nez pred rokem, ted uz je asi nova vakcina zase. Prihodilo se to vlastne tak nahodou, protoze u nas u detskeho lekare nabizeji ockovani rodicum soucasne s detmi, aby se deti nebaly. Prvne dostane injekci rodic (nejakou dospelackou, jako tetanus, nebo chripku), pak dite. A my jsme tam byli oba s Nicem a doktor se ptal, jestli chcem taky neco pichnout a Nic mu rekl, ze ma dat chripku mne, on je hroznej zastance ockovani proti chripce, u nich ve firme se nechava kazdy rok preockovat, tak jsem to dostala, no. Nejak jsem to ani neresila, jestli je to dobre nebo ne. Jenom jsem se ptala, jestli muzu to ockovani dostat, kdyz kojim a to evidentne problem nebyl. Co jsem ale cetla, ze spousta lidi ma reakci na ockovani, citi se fakt zle tak 1-2 dny, jako pri chripce. Ja jsem byla ale jenom trochu unavenejsi.
My jedem ted nakupovat jidlo, mame doma totalne vyzrano. Taky abychom nebudili N., ten ted spi a pak jde na nocni, tak ja se jeste asi vecer ozvu.

mausi
14. jan 2009

Ahoj holky !
Diky za reakce na to ockovani... no uz je stejne pozde, uz jsme si to "vyzrali", ale taky si myslim, ze to asi neni spatny. Tedy aspon mne se chripka kazdy rok nevyhne.
Co se tyce tech priznaku, je to takova smes: vysoke horecky, silny kasel, muzou byt i strevni potize, dost zvraceni, bolesti bricha.... ale co jsem tak slysela v okoli, nemusi vzdycky byt vsechny priznaky, muzou byt jen nektere.
S tou zpravou v radiu nevim presne kde a jak to bylo receno.... jen jsem neco zaslechla, tak vas nechci mast. Kazdopadne tady to postihlo dost lidi, hlavne deti. Slysim to dnes a denne.
Dani, s tim kojenim mas asi pravdu, ale abych byla uprimna, je to pro me vlastne takova zahada a moc se v tom neorientuju: jednou se nakazis, jednou ne, jednou se mimco nakazi, jednou ne, i mezi sourozneci jsou rozdily.... ja tedy musim jen doufat, ze u Rebeccy zustane jen u toho kasle, i kdyz i ten je poradny.

Holky, byli jsme vybirat novou kuchyn... tak mozna budu mit stesti a opravdu dojde na tu zlutou barvu, o ktery jsem se tu uz zminovala driv. Mela by to byt takova vesela kuchynka, zluta barva a k tomu cerveny a zeleny doplnky. 🙂 No jo, ale ty ceny...... 😒

Preju vam vsem dobrou noc..... 😉

dania
14. jan 2009

Dobry vecer,
tak Timmy spinak, Nic v praci a ja si dam dneska vecer volno, zadna prace, jenom par stranek knihy a postel. Teda ta kniha taky v posteli, ale pak uz leda chrnet. Vcera jsem potebovala nutne na dnesek pripravit podklady na meeting a kdyz Timmy usnul, tak jsem otevrela powerpoint a ze pry virus... Bojovala jsem s tim az do 2 do rana, kdy vyslo najevo, ze to byla falesna pozitivni hlaska od antiviru, nastesti se zadny vir nekonal, ale ani zadna prezentace nebyla pripravena, Takze rano brzo vstavacka a dodelavala jsem to ve stresu. No nastesti mam ted az do nedele volno doma s T., takze si snad oddechnu trochu. A ted jsem bud vycerpana nebo me koli nejaka nemoc, protoze se nemuzu vubec zahrat, uplne mnou clouma zima.

Ingi, my to mame k mori tak 3 km, nebo 5 km na "plaz", kde je v lete kemp a hospudka, ono je to more teda bahnak, zadny Jadran si nepredstavuj, kdyz je odliv, tak je more tak daleko, ze neni ani videt 🙂 Ani jsem se tu jeste nekoupala, ale ten pocit bydlet u more je krasny. A svym zpusobem je to romanticky 😀
A kam ze se to rodice budou stehovat na chatu? S tim plynem je to krize, zvlast kdyz se to stalo ted v zime. Jsem zvedava, kdy a jak se najde reseni.

Vendi, zavisti blednu, nova kuchyn. Ale plynovy sporak si doufam nedate 🙂 Drzim palce, at ti ta zluta klapne. Ja bych chtela v lete taky iniciovat rekonstrukci kuchyne. Ani ne snad novy nabytek, ale hlavne malovani a celkovou reorganizaci. No uvidime... treba se Nic uvoli. Tak drz palce zase mne!

Dobrouuuu

dania
14. jan 2009

Jo a holky, nevite nektera, jak se privolava leto??????????

iii
15. jan 2009

dobre ranko, no u nas je uz celkom prijemnych 0-2 stupnov, tak snad sa leto naozaj blizi....?

danka nevadi ze je to bahnisko, ja mam strasne rada ten vzduch a vietor pri mori...a hlavne siroky obzor. budete si pustat s t. sarkana?
jo, nasi maju malu chatku asi 20 km od kosic, v podstate by sa tam aj dalo byvat, aj ked je to trosku nepohodlne v zime. ale su spokojnejsi, lebo maju plan B, co je fajn. ajked som pocula teraz teoriu, ze rusi len cakaju, kym sa potrubie vycisti a potom zacnu pustat vodku, ktorou sa da nielen kurit, ale da sa aj pit 😉

vendul skore uzdravenie, to je hroza, snad je uz najhorsie za vami a rebecca to naozaj nechyti v plnej sile. s tym ockovanim proti chripke je to take rozporuplne..... ja nie som, ale chripku som asi ani v zivote nemala.
kde budete kuchynu kupovat? zlta sa pacila aj mne velmi, ale nepreslo mi to doma...tak mame nakoniec terracotu 😉 blbe je akurat to, ze az pri pouzivani zistis, co ti na kuchyni nevyhovuje - dnes by som si ju tiez nechala spravit inak - vynechala by som digestor a mycku, namiesto toho by som prijala viac uloznych priestorov, vacsie a kvalitnejsie umyvadlo a bodove osvetlenie.

dania
15. jan 2009

Ingi,
no vitr ten nam tu vazne nechybi... Draci budou!!! Uz se tesim. Ale ja to ani neumim, my sme si staveli draky sami jako mali, ty sice moc nelitali, ale aspon nebyli nebezpecni, dneska uz maji vsichni takove ty sipky na dvou spagatech, s tema jsem to zkousela jedou o poledni pauze na louce za Uni a malem jsem s tim prispendlila k zemi kolegu.
Jo a mycka, tu jsem dlouhou dobu nemela, ale ted v domecku ji mame a musim rict, ze to je moje oblibena rodinna pritelkyne. S ni bych se teda tezko loucila 🙂

Zitra nas ceka ockovani, pravdepodobnei preockovani te hexa a pneumokoka plus mozna i meningo. Ale nevim presne, ja v tom mam trochu chaos. Proste prijdu, kdyz mi reknou, ze mame prijit a verim, ze to je spravne. Mimoto bych zas mohla vyfasovat nejakou vcelicku i ja, pokud se Nic zasnazi 😀

zuzkaprofant
15. jan 2009

Cafte zase vas idem troska otravovat , rodili ste v nemecku a boli ste spokojny a ked ano akym sposobom ste rodili mohli ste si vybrat?

dania
15. jan 2009

Zuzko,
nas prcek se narodil v Bremerhavenu a vsechno ohledne pripravy k porodu vcetne porodu samostneho bylo v te porodnici idealni. Mohli jsme si vybrat presne jak jsme co chteli. Nikdo nam nerikal, co a jak mame delat, ale spis doporucovali, co by bylo v tu danou chvili nejlepsi. I kdyz cely porod neprobihal uplne bez problemu, vzdycky jsme byli informovani co se deje a podileli se na rozhodovani, co dal. T. byl tu noc jedine miminko, co se tam narodilo, takze se s nami mohli taky docela "mazat", ale stejne, takova pece, vubec jsem to nechapala 🙂 Po porodu jsem ho samozrejme hned dostala na hrud a prisal se. A pak jsme mohli odpocivat tak hodinku, nez nas odlifrovali na detske. Tam nas dokonce cekalo teple jidlo (ve 4 rano) - ne ze bych do sebe neco dostala - a samostatny pokoj 😀 Kdyz ctu ty horory z Cech, leze mi mraz po zadech.

iii
16. jan 2009

zuzka u nas to bolo tiez tak podobne, az na to teple jedlo v noci 😀 myslim, ze uz by si aj mohla obvolat nemocnice a dohodnut si termin na prehliadku porodnice - casto to robia aj organizovane pre viac ludi naraz (kreissaalführung), tam ti vsetko povedia.

dani tak sa drzte pri ockovani, my uz mame nastastie vsetko za sebou, navsteva pediatra bola vzdy horor.
jo jo, novodobi draci su dost nebezpecni, ked sme boli v holandsku, tak to jeden zapichol asi meter odo mna - to bola rychlost! ten chlapec to nemal ale vobec pod kontrolou.

no caka nas dlhy vikend, muz sluzi, mne pride nejaka navsteva, dokoncim jeden maly preklad a pomedzito tu budem oxidovat.
ozaj, ako sa ma lenka s drobcom?

tobik
16. jan 2009

Pohodove patecni dopoledne!!!

Zuzko,ja jem rodila ve Speyer a stejne jako holky jsem byla moc spokojena!!!Chtela jsem rodit do vody,ale to jsme bohuzel nestihli 😀 .Jinak jsem si mohla zvolit jakoukoliv polohu a behem porodu ,mi bylo doporucovano co a jak a proc delat.Zadne povely nebo prikazy.Jinak ja osobne jsem u sveho doktora dostala seznam nemocnic v celem BW a tam bylo presne vypsano co kde je a jak to funguje.Podle me je dulezite,aby mela nemocnice detskou kliniku atd.(myslim,ze Lenka muze jen potvrdit).Myslim,ze pokud se zeptas v okoli maminek,u Dr nebo hebamme,urcite ti poradi. 😉

Jak se ptala Ingrid,kde je Lenka?A Renata s Maxikem se uz take dlouho neukazala!Holky,pisnete jak se dari a jak kluci rostou! 😉

Jinak u nas je vse relativne v pohode,az se tomu sama podivuju....Jen ty rana musime jeste nejak vylepsit 😝 ,ty mame jeste takove ve stresu. 😝 Vetsinou vstaneme a Martinek Lindu vzbudi pusinkou nebo se s ni musi pomazlit atd.Potom misto snidane a oblikani s Martinkem kojim a to zase nemuzu pomoct M treba poradne vytahnout puncochace a zastrkat triko atd,ten se pak vzteka,ze mu to nejde....Nebo se venuju M a zase musi Linda plakat dokud neni M treba obleceny.Zkratka rano je tady vzruso,ale snad to brzy zmakneme 😉 .Pres den a dokonce i vecer to zatim docela klape,ale uviime....Nerada bych to zakrikla 😉

A prihody s draky 😀 😀 .M byl poustet draka s tatou a samozrejme ho pustil.Drak se zamotal do stromu a tata ho chtel shodit,tak hazel do vetvi klacek,az zustal klacek viset ve vetvich take,ale bohuzel nad autem sousedu....Musel jit na sousedy zazvonit aby si preparkovali a neprisli o celni sklo 😝 😝Nakonec se podarilo zachranit i draka a shodit i ten klacek. 😀

Mejte se zatim fajn,mala se dozaduje mlicka,tak utikam.Urcite zase nakoukneme!A pekny vikend vsem!!!

dania
16. jan 2009

Ahoj holky,
tak ockovani jsme zvladli na jednicku, Timmy jenom fnuknul, kdyz ho Dr. pichnul, jinak nic, Dr. ma vzdycky z nej radost, jak je hodnej (a ja taky). Tentokrat to byl to jen ten pneumokok, posledni varka. Pak nas cekaji do dvou let jeste asi 2 nebo 3 terminy. TAk uvidime, jak se s tim T. vyporada, doposud mel reakce jen mirne.

Tobi,
klobouk dolu, jak sis to doma krasne zorganizovala se dvema prdolama. JAk zvlada Martinek roli starsiho brasky?

dania
16. jan 2009

No jo, a jakpak se maji u Verky a u Zuzky, ty dve se tu uz taky dlouho nezastavily?

iii
16. jan 2009

krpec spinka a ja sa pasujem s tradosom, to je prekladatelsky program, ktory ma ulahcit pracu (hahaha). doobeda sme boli v lese, e. sa s kamoskinym synom kompletne vyvalali v blate, naco mi zaspala v aute a v takomto stave som ju prelozila do postele.......zasa budu tri plne pracky

tobik, no super ze to takto pekne zvladate...tiez by ma zaujimalo, ako to martinek berie, ci neziarli, ci linde neublizuje a takm vsetky podrobnosti 😉

dani zavidim ti nekomplikovane pediatricke navstevy. ja mam triasku uz vecer pred terminom 😀

zuzkaprofant
16. jan 2009

dik ja budem rodit v nasom meste do mnichova nebudeme utekat len som chcela vediet ze ako ste boli spokojne ci vam tak vysli v ustety ze nestresovali vas viacej ako ste boli vstrese 😀

tobik
16. jan 2009

Ted jsem se vazne zasmala!!!!!Pry krasne zorganizovala... 😀 😀 😀 Nene,ja jsem nic neorganizovala,spis mam VELIKE STESTI,ze je Linda hodna (zatim) a cele dopoledne je Martinek ve skolicce 😉 Jinak nez se mala narodila,delala jsem si samozrejme starosti jak to M vezme,ale nastesti ji uplne miluje!Sice ho musim neustale hlidat,aby ji neco neprovedl,protoze ma jeste takove hrubsi hmaty a neustale nemuze pochopit,ze ji nemuze mackat,sahat ji na hlavu,davat na hrani svoje hracky nebo pusinkovat kdyz kojim atd.Na druhou stranu jak jdu prebalovat,stoji u me a pomaha treba rozbalovat novou plenku a s pouzitou bezi do kose 🙂 nebo kdyz L zaknoura,hned mi bezi hlasit,ze chce mliko 😀 ,porad by ji pusinkoval a hladil....Kdyz jdeme na prochazku,pomaha s kocarkem.A je na ni strasne pysnej,kdyz jsme sli spolecne poprve do skolky,svolal na ukazku celou tridu a snad vsechny ucitelky 😀 😵 .Jsem zvedava,jak dlouho mu to vydrzi 😀

dania
16. jan 2009

No, dneska nam drobecek odpadl pred 8 (normalne uspavame az v 10), takze pocitam, ze vstavat budeme o pul 5, az N. bude vstavat na ranni. V posledni dobe se T. budi tak kolem 4 rano a definitivne vstavame tak kolem 6, kdyz uz jsem uplne vytocena z toho, ze se proste nevyspim a dokonce si ten kruty fakt i pripustim. Neeee, to fakt pro me neni, ja jsem od zakladu sova. N. je spis skrivan, i kdyz jeho spankovej vzorec je silne nabouran smennym rezimem, takze ted o sobe tvrdi, ze je spis plch - spal by uplne kdykoliv, kdyby ho jen to otravne okoli nechalo. A nase ditko je asi kombinace sovy a skrivana, nebo taky protivaha plcha 😀 Ja ale doufam, ze ma jen takove obdobi, driv to tak nebylo, to spal klidne i do pul 9, to mi fakt vyhovovalo.

A co podnikate o vikendu? Ja jsem trochu zoufala, N. v praci, pocasi bude asi nanic, mozna vyrazime plavat. Ted v zime ani nejsou zadne akce, kam by se dalo vyrazit.
Tak dobrou!

iii
17. jan 2009

dani, podla tvojej klasifikacie som teda 100% skrivan - resp. som sa nim stala po skonceni internatneho zivota a nastupenim do prace, kde bol ofiko zaciatok o siedmej, neofiko este o cosi skor. nastastie nemam nejaku extra velku potrebu spanku, a musim povedat, ze je to prakticke, rano toho clovek vela stihne, milujem ranne prechadzky, ked je este nepostupany sneh alebo ked ti ide para od ust....
manzel je sova a elenka je neviem co, este sa musi vydiferencovat 😀 momentalne spinka zasa iba v satke ako miminko....ma zasa taku nejaku vesavu fazu (ked sa len vesia na mna😉 )
sme podobne ako vy tiez same cez vikend......boli sme doobeda na navsteve, vecer nas caka jedna narodeninova party - nerobim si ale iluzie, ze sa e. bude chovat spolocensky...
zajtra asi pojdeme do sauny.....vela sa toho v tom pocasi neda, tiez to neznasam. encylkopedia o zvieratach to isti 😉

tobik tak nech vam to dlho vydrzi takto harmonicky.....mas pre m. skateboard na kocik?

tak vam prajem pekny vikend, ani paula sa uz dlho neozvala, dufam, ze je vsetko ok. este nakuknem

dania
17. jan 2009

My jsme dneska zajeli na trh, T. tam ma vzdycky na co koukat a taky jsme nakoupili nejake drahe "land" produkty, ja vzdycky kupuju kozi syr od naseho byvaleho souseda a pak co mi padne do oka, dneska jsme si prinesli i eintopf na obed. Odpoledne asi pujdem plavat, T. je po ockovani zatim ok. Na kolo bych sla radsi, ale to by T. zase kvikal, to radsi odlozime na nejaky teplejsi den.

Ingi,
tak si pekne uzijte narozeninovou party s "vesackem" 😀

iii
17. jan 2009

dani, mnam, trhy su super, vzdy sa placneme cez vrecko 😉 najradsej ich ale ma e., ked pri kazdom stanku dostane nejaku malu ochutnavku (vacsinou udeniny - idealna strava 1a pol rocneho dietata)

este vam musim napisat, ze som sa dnes rano rozplakala, ked mi manzel povedal, ze som mu spravila prilis sladke kakao........naposledy som bola takto precitlivela, ked som bola tehotna v zaciatkoch s e. - vtedy som sa uplne zlozila, ked mi kolega povedal, ze so mnou nema cas ist hrat tenis 😀

dania
17. jan 2009

ingi,
a delala sis test? 😀 i kdyz ja jsem tusim ve stredu uplne prestala fungovat, kdyz jsem prijela domu a Nic jako prvni slova kdyz me videl, ze jezdim jak blazen v nasi ulici, a to jsem jela sotva 30! on to ani nemyslel nijak zle, ale uplne me to odrovnalo.
A uzeniny na trhu neberem, my bereme jen syry a ovoce 😀 Ale ten eintopf dneska byl urcite s glutamanem...
😉

dania
17. jan 2009

Jo a jeste takova perlicka: dneska jsem chtela koupit naftu do auta, hledam EC kartu a ta nikde. Asi jsem ji vcera zapomnela v bance kdyz jsem vybirala v automatu penize 🙄 V bance maji samozrejme v sobotu zavreno, takze jsem ji pro jistotu zablokovala a uvidime pristi tyden, tak drzte palce, at neni zadnej pruser. No nejradsi bych se prastila...

dania
17. jan 2009

Tak tady to frci 🙂 Chapu ale, ze rodiny, kde se pracuje v beznem tydennim rytmu, si uzivaji vikendy pekne pospolu. My jsme vysplouchany z bazenu, ale musim rict, ze jsem si to dneska nejak moc neuzivala, klepala sem se v bazenu zimou. No hlavne, ze T. se to libilo.

A co noveho u Oli?

Tak dobrou noc 🙂

iii
18. jan 2009

dani dobre ze si zablokovala kartu, nikdy nevies....
vcera bola party perfektna, mali do stredne velkeho bytu pozvanych 40 ludi, samozrejme ze e. bola jedina vo svojej vekovej kategorii... tak som trosku pokecala, elenka si zatancovala a sli sme domov. co sa ale tyka upravy bytu a stolov - bolo to viac nez profesionalne, myslim ze ta kamaratka sa naozaj minula povolaniu (pravnicka) - ani vam to neviem popisat, spusta drobnych napadov so svieckami, servitkami, pitim.....

danka ja som tiez tento tyzden myslela, ze v plantschbecken zamrznem, potom sme boli radsej iba v sole. dnes som myslela, ze pojdeme aspon do sauny, tak je aspon trosku teplo 😉 inak vonku leje ako z krhly, takze na outdoor to nevidim.

no a pozrali sme dvd kleine raupe nimmersatt - nemecka klasika, elenka bola nadsena

dania
18. jan 2009

My jsme zase koukali na Beowulfa, docela drsnej kousek pro T., ale ja zadne detske pohadky zatim nemam. Hladovou housenku mame doma jako knizku jeste po starsich klukach, ta se T. taky libi. Dokonce jsme ji videli a koupili v Japonsku s japonskym textem, ale ted ji nemuzeme najit.

A jake to je s E. v saune? Jak se to dela s takovym prckem a jak se ji to libi?

Jinak nevite, od jakeho veku se da s detatkem na vodu (jednodenni, zadne pereje ani jezy) na kanoi? Ma nekdo nejakou zkusenost? My uz mame pro T. zachrannou vestu a rada bych to uz na jare zkusila, ale Nic se trochu zdraha, ze je na to jeste malej. Asi dulezite je, aby to dite samo sedelo a svevolne nevystupovalo z lode. My mame takove ty uzavrene kajaky s dvema dirama, takze se neda jet ve trech, ale jsou to morske kajaky, takze ne ty ploche, ale trochu s kylem, jsou mnohem stabilnejsi nez bezny kajak, je to podobne jako kanoe.

iii
18. jan 2009

dani s e. je v saune fajn, v podstate od 2. mesiaca uz mozu do sauny....ja ju uz beriem aj do 90stupnovej, aj do parnej, najradsej ma ale jednu, kde spievaju vtaciky a kde sa menia svetla 🙂 potom ju osprchujem vo vlaznostudenej vode, alebo ju necham sa prebehnut holu vonku po zahrade - to je super pohlad, pari sa jej z chrbta a z hlavy, a ona uteka s velkym bruchom vystrcenym dopredu - vyzera ako dymovnica 😀 musim raz tento ukaz odfotit.

s tou vodou neporadim - asi to zavisi od temperamentu krpca, ako aj sama pises - ked vydrzi sediet, tak preco nie.

aaa beowulf, to je ale dost tmavy film, nie? no jo, skandinavia .....vendul 😀

dania
18. jan 2009

haha, ta sauna musi byt sranda. hlavne ze se ji to libi. tady u nas o zadne dobre saune nevim, jedna para je v tom bazenu, kam chodime, ale tam to podle me desne smrdi :-/

ten beowulf je hustej, je to pocitacova animace, ale hrozne realna a s realnymi herci. mame vlstne taky jedno detske dvd, Miffy, to je ale trochu nuda, ani T. to nejak nezaujalo. Ja jinak ale strasne rada Miffy hracky a obrazky, to jen ten film je divnej. No az pojedem priste do Cech, musim poridit nejakou klasiku, Boba a Bobka a tak...

dneska jsem s napetim ocekavala nedelni platek ve schrance, tam se vzdycky pise, kde se co v okoli deje, ale jak se dalo cekat, nikde nic... tak my se asi dneska zabavime varenim ci pecenim. nejhorsi je, ze to pak budemem muset i sami snist. tady totiz taky leje...

iii
18. jan 2009

tak ta dnesna sauna sa mimoriadne vydarila - bolo sice strasidelne vela ludi, ale uzili sme si.

dani z detskych veci sa e. pacia iba teletubbies, ostatne - napr. tak popularny krtecek - nejak nic moc, a mne to pride teda tiez dost nudne, animacie tiez nic zvlastne, nechapem preco je to tak oblubene....
manzel odniekial doniesol kopec prirodopisnych filmov bbc, to e. zerie, a je to zaujimave aj pre mna, takze je to taka zabavka pre celu rodinu.

uz len dva tyzdne do lyzovacky..... 🙂

misha82
18. jan 2009

ahoj holky,

jsem tady znovu asi po roce. Stihla se nam za tu dobu v Aschaffenburgu narodit dcera Sofie 🙂 Rada s vami zase budu sdilet kazdodenni problemy... A jsem uz asi trapna, ale chci se zase zeptat, jak jste na tom s nemcinou. Ja jsem vesmes stale doma, manzel je Cech a moje nemcina je porad na jednom bode (katastrofa)... V porodnici jsem musela mluvit, tak se to trosku zlepsilo, ale behem sestinedeli zase vsechno v haji... Jste vsechny vdane za Nemce nebo jste chodili do kurzu...? dekuji vam za odpovedi a preji prijemnou nedeli 😵

paula
18. jan 2009

ahoj holky,
hlasim se po odmlce, byl tu deda a nesel nam pc. ☹
Dani a mate televizi? Pokud jste skrivani, tak na super rtl, kazde rano v 7:30 je serial calliou o 4 letem klukovi a jeho kazdodennim zivote, laurinka to dost zere, je uz to sice slozitejsi, ale treba to Timmiho zaujme. Ja ji to driv " vysvetlovala" jako : " to je chlapecek, to je maminka, to je sestricka, ted jdou ven.... driv ji jeste bavilo "Kleine Einsteins" ale to ted uz myslim nedavaji rano, nekdy kolem poledne, tam je hodne hudby (klasicke) a to se vydrzela chvili divat i kdyz byla mala jako Timmy a vlastne jeste nemohla chapat dej. 😉
Bob a bobek je dobry, u krtecka L. driv rvala?! ted ji bavi jen krtek v zoo a krtek a jezek. 🙂

U nas je noveho, ze jsme byly u nove detske dr. na U7, Laurinka je ve vsem predpisova, vaha, vyska, telesne i dusevni pokroky, ale ma "asymetricke oci" ne ze by vylozene silhala, ale kdyz se zadiva do strany, tak se jedno oko diva jakoby vic, nez druhe, tak nas poslali na ocni. Doufam, ze to nic nebude. Mate nekdo zkusenost? Jak se to leci, nebo se ceka az to zmizi samo? Ja myslim, ze to ma odjakziva, ale ted vic. I kdyz mozna driv jsem si na to zvykla a ted po tom, co to rekla ta doktorka, tak ji vic pozoruji.

Dostala jsem jako darek ceskou detskou kucharku z roku 1997, to jsem uplne koukala, jaky je to rozdil s dneskem, myslela jsem si, ze to jeste neni tak stare, ale nad doporucenimi tam jsem musela kroutit hlavou az se smat. NEktere recepty se samozrejme hodi.... Ale od 6. tydnu ovocne stavy s cukrem, od 3m prikrmy, od 6ti maso..... a kojenci at kojenemu, nebo na UM pry staci pit jednou za 3 az 3,5 hod. 😕 No myslela jsem, ze takove nazory byly za komousu a ne v roce 1997.
Jeste jedna perlicka: svacina pro skolaka. Podelne rozrizneme a vydlabeme rohlik a dame do nej na prouzky nakrajenou cokoladu. Zavreme. 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre