Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
7. nov 2010

Tak to tiez nieje bohvieco, ked nevie clovek nejaky presnejsi termin. Hm, tak treba len dufat, ze vam to povedia vcas a stihnete sa dostatocne pripravit. 😉

deina
7. nov 2010

Podla mna je casu dost, kedze oni sa stahuju medzi 15.-20.novembrom, aj keby odisli az 20.nov, tak tam je casu dost vymalovat byt + prestahovat nas, ak chceme ist okolo 1.decembra.

felli
7. nov 2010

Evi,Deina a vsetky ostatne zdravime 😉 byvam tu 4roky,malicky ma teraz 2,5 ,volam sa Monika a zijeme pri mestecku Dinkelsbühl.Vidim ze peciete a stahujete sa 🙂 to mame za sebou,zato uz stvrty rok opravujeme sami dvaja 200rocny dom a to je teda dielo...,nema to konca.S pecenim si niekedy pridem pre radu 😉 to je fajn ze som vas nasla.

schatzinkaschatzinko
7. nov 2010

jej Danka, to je super, ze uz mate bytik...inak ti predosli prenajimatelia museli byt dobre mimo...najprv este aj povedia, ze sa im manzel nepaci, a potom vas chcu..od takych fakt len rychlo prec...

felli vitaj, ja som vierka, ale od vas daleko..weiden in.d. opf🙂)

u nas stale tak nejako konstatne, az na to, ze noci mam pravidelne oddychovu prestavku na zobudenie🙂), ktoru mi vdacne dopraje nase male hehe, kazde 2 hodky🙂))a pocas dna prebiehaju pokusy o lezenie rychlosotu cca 1cm za 10minut 😀 😀 😀

jaj a este volaka novinka, minuly tyzden som mala tu cest osobne vystiskat celu rodinu iii, doteraz sa mi z toho stretnutia slzy tlacia do oci 😀 😀 😀 😀 ale vazne, stretnut iii odporucam, bolo to velmi osviezujuce a mile 😉 😉 😉

evinkaaa
7. nov 2010

Ahoj Monika. Tak este raz vitaj. 😵
Uf, opravovat 200-rocny dom je urcite riadna fuska. Tak ale potom budete mat vsetko, ako chcete vy a sa vam paci. 🙂
Ako sa ti paci v de?

evinkaaa
7. nov 2010

Vieri - wow, tak to je uzasna rychlost. Vsak mozes byt pysna na malu 😵 V jej veku je to skvely vykon. 😉
A uz neslz....neboj ingu stretnes zasa. Vsak sa tentokrat ty vyber na vylet jej smerom 😀

deina
7. nov 2010

@felli, 200-rocny dom, ten musi byt nadherny. Bude to stat za to, ked bude hotovy, take domy maju svoju dusu.

@schatzinkaschatzinko, Vierka, myslime si, ze sa im nepacilo to, ze sme z vychodnej Europy, podla toho, co mi manzel rozpraval. Tito druhi nemaju nic proti nam, tak berieme ich. 😅 A asi nebudu mat ani nic proti detom, ked cakaju piate. To je Amelie pekna sikulka, ze sa uz pokusa lozit.

schatzinkaschatzinko
7. nov 2010

@deina, jejda, oni este asi nevymenili mapu za tych par rokov, vsak???inak, ja ked som prisla sem, som normalne prenajimatelke musela dat moje cv 😝 😝 😝 😝 ciste mimo... a manzel ked sem prisiel, tak chcel jeden byt a kedze teta mu chcela nanutit svoju upratovacku...aby mala prehlad, co kde a ako, ked to odmietol, tak mu nechcela prenajat byt...niektori ludia su vazne troska ....ozi, takze budu nemecke vianoce??

felli
7. nov 2010

ano aj nas to velmi bavi,len sily uz niekedy dochadzaju..je to tu ine Nemecko nez som poznala.Pred mnohymi 🙂 rokmi som pracovala v Marktredwitz ako sestra,zila som 12r.v Cechach,posledne roky pracovala vo Frantiskovych laznach ,tam sa mi velmi pacilo.Az jedneho dna prisiel moj manzel 🙂 a tak som tu.Ale je to tu pekne 🙂 "Romantische Strasse" 🙂

schatzinkaschatzinko
7. nov 2010

jejda, Marktredwiz, sak to si mi suseda bola🙂))nasa Ingi bola v Oberviechtach, sak my sme tu ciste silne Oberpfalz🙂))

felli
7. nov 2010

@schatzinkaschatzinko tiez mate miminecko vidim 🙂 to sme byvali na skok 🙂 do Weidenu som jazdila.V Cechach mam Kamaratku,jej dcerku si bravam na prazdniny,az by Ti niekedy bolo smutno mozte zajst na kavu 🙂 je zo Ziliny

deina
7. nov 2010

Vierka, nie som si ista, ale ideme este pred Vianocami do Mnichova a manzel by chcel, zeby sme Stedry vecer stravili tam a potom prisli sem... nasi by radi, aby sme tu boli aj na Stedry den a ja by som najradsej necestovala nikam a zostala cele Vianoce tam a prisla na SVK az v 16.4., to sa bude moja sestra vydavat. Ale to by nasi neboli nadseni... len mna netesi predstava dlhej cesty v aute s dvomi malymi detmi, nech radsej oni chodia k nam.

A s tou mapou... asi vsade su taki ludia, co si myslia, ze bohvie z akej diery pochadzame. 😝

deina
7. nov 2010

Jaaaj, chcela som ist spat pred desiatou a opat som sa tu zabudla. 😀 Ale uz idem, nech nie som zajtra skapata, caka ma narocny tyzden - ale utorok bude taky fajnovy, konecne moje vlasy uvidia kadernicku. Dobru noc prajem a deticky nech dobre spinkaju.

felli
7. nov 2010

@schatzinkaschatzinko no tak to bol prvy nemecky dialekt ktory som pocula 🙂 ale znamych mam v tych koncinach vela za tie roky,aj sme stale v kontakte,su to fajn ludia.

evinkaaa
7. nov 2010

Monika - to je krasa, romantische strasse poznam velmi dobre. S manzelom sme ju v lete "prejazdili" velmi casto. Krasna streka, nadherne prostredie. 😵
Planujes zostat v nemecku? Je tvoj manzel nemec ci slovak?

evinkaaa
7. nov 2010

Dani - dobru noc. A uzi si v utorok kadernicku. 😉

felli
7. nov 2010

@deina dobru noc,s tym jazdenim sa nedivim.Bola som teraz na Slovensku na stretanke zo skoly,sama s malym v aute,este som mala stastie ze dlho spinkal a vydrzal to v klude.

felli
7. nov 2010

@evinkaaa Evi tak az budete jazdit nabuducee zastavte sa 🙂 nevyzera to ze by sme sa stahovali,manzel kvoli zamestnaniu nemoze a ked sme sa dali na taku prestavbu bola by to skoda namahy,citime sa tu doma (v domceku 🙂 a manzel celkovo,kde nam stoji jedalny stol tam prisiel na svet 🙂

felli
7. nov 2010

@evinkaaa a kolko mate deti Evi?

evinkaaa
7. nov 2010

Monika - to je mile "kde nam stoji jedalny stol tam prisiel na svet" 😵 Takze vas (alebo manzela) spajaju s domcekom spomienky... 😉
My deticky este nemame, ale v kazdom pripade planujeme jedno, ci dve deti. 😉

felli
7. nov 2010

@evinkaaa tak to si este romantickych ciest uzijete nez pridu deti 🙂 a Tvoj manzel je tiez nemec? este studujete? spomienky ano 🙂 dedko,pradedko...,babicky..,vsetko sa tu odohravalo..,ale je tu dobra energia 🙂

evinkaaa
7. nov 2010

Monika - no dufam, ze dietatko/deticky pridu co najskor. Myslela som to tak, ze planujeme prave teraz....nemusime na nic cakat, teraz je spravny cas, nestudujeme. Ano, moj manzel je tiez nemec. Tvoj tiez? Lebo si to nenapisala, ale ked sa pytas "tiez", z toho usudzujem ,ze asi ano...

felli
7. nov 2010

@evinkaaa je nemec Evicka.Tak to vam zelam aby sa plany a ocakavania splnili ako si prajete.Zivot a vztah sa posuva do inych dimenzii,myslim ze este do krajsich .My sme to tiez nechavali na osud a zelali si dietatko ,tiez ale myslim ze u nas uz bol najvyssi cas 🙂

felli
7. nov 2010

@evinkaaa dobru noc evka.ja tu este inhalujem,nejako na nas dolahla nadcha a kasel na vsetkych.pa

iii
8. nov 2010

dobre ranko, tak hlasim sa opat z poruria, nasa bavorska dovolenka bola prijemna socialne-sportovo-oddychova, glocknerhof mozem len a len doporucit. super jedlo, dobre vyzitie pre deti, pekna priroda ....na moj vkus sice trosku masovka, ale s drobcami je to celkom prijatelny kompromis.
haha, stretli sme sa s vierkou - no rozkosne to bolo, amelka je nadherne minibabetko (teda v porovnani s marcelkom az mikro), velmi vnimava....akurat chudinka uz v tomto veku musi nosit dupacky hallo kitty, no ale tak to je, ked je mamka brandistka, rodicov si clovek nevybera 😀
tiez sme jeden den zabrusili do regensburgu, mesta mojich snov - nasla som tam krasny obchodik Kids of Nature, minula som strasne prachy - nadherne vlnene a bavlnene vecicky, konecne ma elenka co nosit. pani predavacka mi hovorila, ze vlnene veci su sice drahe, ale ze sa oplatia, lebo sa nenicia a vobec nemusim prat............ tak hned dnes rano sa E po prichode do skolky oprela o cerstvo namalovanu stenu (nejakou olejovou farbou), ktoru majster zabudol oznacit. parada

vitam vsetky nove tvare, idem trosicku dat dokopy byt a este sa neskor prihlasim. tschuuus!

dania
8. nov 2010

Nazdarek! Ingi, koukam, ze vy si vazne umite uzivat. Tesim se na obrazky...
A co jste vyvedli Verce Schatzi, ze se ji pri vzpominace na vas tlaci slzy do oci? 😉 Ze jste ji zkritizovali tu Hallo Kitty? 😀 Hehe, to musel byt ale prima doktorky sedanek.
Nebydli v Regensburgu Veronika (Verohit)? Tu jste taky prepadli?

Jinak u nas minuly tyden herbstmarkt ve skolce, taky laternenumzug (zbastlili jsme super lucernu!) a tento tyden lichterfest, mame nabity program. Chjo, moje kamera je porad kaput, oprava objektivu vyjde pry na 160E a tahne se to, ale lepsi nez uplne nove sklo...

Ahoj Monco, vitej mezi nami. My jsme ze severu, kus of Brem.

iii
8. nov 2010

danka, no jasne, veronika je z regensburgu......skoda, ze nestihacky, ja som uz bola nadrzana na ten shopping a sightseeing a nezostal cas na budovanie wesfalsko-bavorskej druzby.
inak sme este vymakli poslednu urodu cucoriedok, a nase deti si zamilovali trnky. marcel momentalne akosi odmieta jest, takze je plne kojeny + trnky. ale obrovske mnozstvo.
dani pozeram, ze mate bohaty program, co je to lichterfest? a nejak som nepostrehla, co sa ti stalo s objektivom? ja este nemam na novom pocitaci program na upravu fotiek, musim nieco nainstalovat a potom cosi dohodim.
a tie vierkine slzy si ani ja neviem vvsvetlit, asi sa len nachcipala od M 😉

dania
8. nov 2010

Ingi, lichterfest poradaji ve skolce, bude to nejdriv nejaka detska mse v kostele, deti nacvicuji nejake zpivani a pak ve skolce (podle pocasi bud vevnitr nebo na zahrade) se zapali spousta svicek, lampionu ci jinych svetel a bude nejaka zabava, zase zpivani, tancovani, hry, obcerstveni, pro rodice je slibeny svarak, juhuuuu
Jooo, mam rozbity autofokus na svem oblibenem zakladaku, a protoze jsem se zbavila setaku, tak jsem ted bez zakladniho objektivu. Nevim, jak se to stalo, prvne zacal jen blbe doostrovat a porad se to zhorsovalo, az uz vubec autofokus nefungoval, teda ten motorek sel, ale porad to ostrilo dopredu a zase dozadu, a nemohlo to najit ten spravny fokus. Chvili sem ho pak jeste pouzivala na manual, ale ted uz sem se dokopala ho nechat spravit konecne. Samozrejem to bylo nacasovane z vypocitavosti, vanoce se blizi a co kdyby nesel opravit 😉
Tyjo, mliko a trnky, to je ale vyziva!

paula
8. nov 2010

Lichterfest = Laternenfest = St. Martin. To patri vsechno nejak k sobe. Jen se to rozdilne slavi. U nas az 3x, se skolkou, s mestem, se skolamy Verein 😅
Mame uz za sebou, pruvod a fest ve skolce. Totalne uprseny pocasi, totalne moc lidi, no nic moc. 😒

Ingi, super ze jste si uzili dovolenou. Ani nevim, co jsou trnky?! 😅

U nas je novinka, ze L. je plactiva a uz se ji moc nechce do skolky, rano dela sceny pri predavani a jinak tam place pri kazde blbine. Asi opozdena zvykaci faze (az ted ji doslo, ze je to fakt natvrdo. 😉 😀 ). Je to pro me docela narocne.

Aktualni katalogy Avonu : http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page
spodary jsou v9 od strany:204
v 10 od strany:74
ale ty kalhotky co si tak chvali Ingrid uz (momentalne) nemaji. Uz toho ve spodarech moc neni. V 10 je ale hodne doplnku a darku, vhodnych i pro deti.

zuzanasaw
8. nov 2010

Baby, kde v DE kupujete topanocky pre decka cez net???

Nasi odisli, takze mame trosku volnejsie, ale bolo to fajn. Akurat sa Dominovi rozpadli perfis kozene topanocky - odisiel na nich zips a na vymenu nemaju nic zaujimave 😒 Skuste prosim poradit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre