Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
4. dec 2010

@iii diky, tie nervy mi fakt treba.. on nielen ze je chory, este aj stale nieco demoluje a ked mu nieco nechcem dovolit vresti, hadze sa o zem, bije ma tymi jeho malinkymi rucickami.. aaaaa 😖 toto je akoze moje dieta??? kde to videl? po kom to ma? (tusim prave rozbija 3x sadrovu zabku.. no uz ju supnem rovno do kosa, kto to bude stale lepit?)

inak na mne nevidiet nic.. ja mam dost velke brucho aj tak 🙂 aaaaale tehu gate nosim uz asi mesiac,´sice mi padaju este aj s opaskom, ale v normalnych sa bojim, ze to drobca udusim/pripucim..

oli, krasny veniec, my sme tento rok adventny veniec vynechali.. mame len tak symbolicky s jednou svieckou (kedze po druhej adventnej nedeli tu uz aj tak nebudeme)
musim.. je mna mne zavesena vrestiaca opicka..

iii
5. dec 2010

dobre ranko, tak ja vikendujem opat s drobizgom sama......vonku sa vsetci certi zenia (draussen heiraten alle teufeln 😀 ), tak sa venujeme intelektualnym aktivitam, M prejavuje velky zaujem o obrazky a E zasa o cisla a pismena, tak sa vzdelavame.
dievcata, co ste sa rozhodli vianocovat tu a bez pribuznych, uplne chapem - my sme to uz takto mali dvakrat a bolo to nadherne, naozaj krasny cas prezity spolu, boli sme na prechadzke, uvarili si spolu jednoduchu kapustnicu, tesili sa s vone hub........... tento rok ale ideme na sk, do toho vecneho kolotoca navstev a stresov, najvacsia sranda, ze budeme cestovat 24.12. a stedry vecer stravime niekde v hoteli popri dialnici 😝 alternativa najvyssieho stupna 😉

oli, nemam slov, je to fakt krasne. jeminecky, prave som si spomenula, ze som nechala vcera vecer roladu vychladnut na balkone a zabudla som ju tam.....sch...!!!

iii
5. dec 2010

dnes si zakonikujem sama 😎
renatka (mooc) este k tym menam, ze mna sa strasne paci aj Frederick......
peti, na teba som dnes myslela, ked nam teplomer v spalni ukazoval rano 16,5. nedavno si pisala, ze mas 21....to by ale moji mali nespavci asi nezaspali

evinkaaa
5. dec 2010

ingi - uff, ze 16,5 stupnov.....to musi byt teda fakt kosa....my mame v spalni okolo 18 stupnov a to je tiez chladno...vzdy ked ideme vecer do postele, tak mi je zima.....ale vsak kuscheln to napravi 😀 😀 😀 Ale pri 21 stupnoch by som ja osobne asi nevedela spat.....to sa mne zda "moc".....tak ale kazdemu vyhovuje nieco ine.
Este sa u vas "certi zenia"? 😀 U nas je uz od vcera docela "sucho", ale mrzne a sneh tiez vsade lezi. 😉
Ako dlho ostanete cez vianoce na sk? Planovali ste to, ci ste sa len teraz tak spontanne rozhodli?

mooc
5. dec 2010

ulozila som umrncanca o pol stvrtej spat 🙂 uvidime, dokedy nam teda vecer potiahne, ked si teraz nejake 2-3 hodinky pospi..
dnes rano som sa zvrtala so zehlickou, potom pri sporaku (slepacia polievka a segedinsky gulas- nadvojako, kedze ja maso nejedavam, tak mne so sojou) a potom este s viledou sme lestili podlahe fasadu.. nicolas stale za zadkom a vsetko chcel robit so mnou, takze mi to trvalo 3x tak dlho.. pan manzel nespokojny/nie je mu dobre + este jeden den s takym umrncanym dietatom a moze ist do blazinca/ njn.. keby som si ja sadla na zem a cakala, ze dieta za mnou pride, ked si ho zavolam a bude 3-4 hodiny citat knizku alebo sa prizerat ako si staviam z lega veze.. neviem, ci by som sa niekedy dockala..

teplota v spalni = u nas vecny boj.. mm nastavi na 18, ja pridem strasiem ma a prestavim na 20.. 🙂) a zase opacne.. ale uz ked je nad 20, to sa aj mne zle spi..

inak u nas je dnes vonku sucho a pomerne teplo (0°) lenze chlapi sa sami von nevypravili (este keby som ich bola poobliekala a vychystala tak mozno) tak riesime program doma 🙂 ja uz mam svoje na dnes odpracovane, tak dufam, ze mm sa aspon o mycku postara..

meno, ingi.. mame zatial mathiasa.. a dalej to budem riesit az niekedy pred porodom.. pretoze este to moze byt aj victoria 😝

vianoce: ja som radsej na sk, lebo keby sme zostali tu, tak tiez nebudem mat kludne vianoce :-/ to by sme museli k svokrovcom.. a tym ich pastetam ja teda na chut prist neviem.. a nie je to len o jedle.. chyba mi taka ta atmosfera.. mamine kolaciky.. a po veceri teda vobec nemam chut na prechadzky.. a ani na koncert andre rieu.. ja si potrebujem vylozit nozicky na gauc (aaaa to sa u svokrovcou neda, taku nepohodlnu gaucovku, to neviem kto vymyslel) aaa pozriet nejaku klasiku.. (s tebou mne bavi svet, perimbaba, tri oriesky pre popolusku..) a tesit sa pri tom z toho ako sa ostatni tesia z darcekov..
njn.. buduci rok budeme zase tu.. ale kedze bude babo, snad si nejako vydupem vianoce vo stvorici 😉

amilat
5. dec 2010

CAute baby
no ja tiez musim mat zimu, lebo by som nespala a este by ma hlava bolela, inac som chora jak pes, hrdlo ma boli jak slak.
U nas je tiet kosa a cesty su strasne, dufam ze sa nam dobre bude cestovat. Vyrazame 23.12 a prespime v BA alebo to dame cez Madarsko a prespime v Budapesti- krasne mesto , manzelovi sa velmi pacilo a kedze byvam na vychode tak asi vyhra Madarsko lebo ma celou cestou dialnicu. Ked sme isli prvy krat cez BA tak sa mam muz pytal ze naco kupoval dialnicnu znamku, ked tu ziadne dialnice nie su 😀

dania
5. dec 2010

Ha, hlasim se do klubu marodu, Timmy me konecne nakazil, tak ted uz kaslem oba.
Ingi, to si ted musi v praci Pala jeste uzit, za chvili si vezme rodicovskou a uz ho tam zase na chvili neuvidi 😉
Haha, ten vas stedry vecer, to jste si hezky naplanovali, ja mam oblibevy Etap hotylek v industrial zone u Drazdan, muzu poslat adresu 😀

mooc
5. dec 2010

edit: tak som si dala sama pokec s myckou,
mm sa zobral do prace po laptop, vraj este nieco treba dokoncit ale skor to vidim tak, ze sedi na kavicke u mamicky.. 😠 a preberaju psa, co si svokrovci objednali zo spanielska (povodni majitelia sa rozviedli a nevedia sa dohodnut pri kom hafan bude a tak je teraz v nejakom psom penzione za 25€ denne), lebo vsak maju tolko vela casu, ze za 20 mesiacov nestihli ani raz zavolat: mozeme sa prist pohrat s nicolasom.. mozeme ist s nicolasom von.. a nie je to ani trosku sebecke, ked to zviera v novej rodine bude mat vybeh = vyvoz autom k lesiku za ihriskom rano o 9, ked svokra uz polhodinu meska do prace a vecer o pol osmej, ked po celodennej sichte (predstava je taka, ze psicek bude u nej behat po obchode a spinkat pod stolikom) sa bude ponahlat dom, chystat manzelovi a synovi s frajerkou veceru..
🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 uz som ticho, len to muselo ist von, lebo to nechapem.. 😖

inak mna by asi siblo, keby sme museli cestou na sk s takym krpcom/krpcami este niekde nocovat a ze by sa nam ta cesta natiahla na dva dni.. na neskor to tak mame v plane, ze vzdy ine mesto popri ceste (spoznavanie+noclah)

@dania skore uzdravenie 🙂

evinkaaa
5. dec 2010

Dani - skore uzdravenie prajem aj ja 😵

Renca - presne taku mam aj ja predstavu vianocneho dna-vecera....a tak to teda aj u nasich bezi.....kludna priprava vecer cez den...pustaju sa vianocne pesnicky.....robime si srandu a rehoceme sa...proste super nalada a pohodicka....slavnostna vecera a potom len piaaaanko a pohodicka.....po darcekoch ako ty hovoris nozky hore a uz len do seba "pchat" a kukat nejaku tu popolusku. To je u nas tradicia, to kukame uz odjakziva kazdy stedry vecer...😉
A suhlasim s tebou....mne sa vianoce tu tiez nejako moc nepacia...chyba im to "gewisse etwas", ten smrnc....

neurologia
5. dec 2010

Ahojte baby,

nas zivitel dnes odisiel ale zajtra vecer/noc ho uz mame spat....ale tak vcera som napiekla medovnicky dnes take keksy a pomahala mi aj joss posypala tie keksiky farebnymi hlupostami (ved viete co myslim) krasna bola aj som ju odfotila ako pracovala ked stiahnem foto pridam sem... 😉
ale mam to po celej kuchyni....ale poviem vam asi starnem ale som brutalne unavena spala by som....no neviem ved som nepiekla cely den...

tomu attiho sefovy som ako darcek kupila takeho jezka je plechovy urcite ste to videli niekde v bauhause,hornbachu.....je haluzacky a pribalila som mu aj kinder vajcie ze ked bude mat nervy nech si zahryzne.... 😀

"chorobam" prajem skoro uzdravenie....

a hadajte co sa u nas prave deje...prsi prsi len sa leje....no nervy mam dufam ze to potom neprimrzne lebo attila na cestach a ani mne sa nebude po lade prijemne balansovat

boli sme sa aj sankovat vcera-teda joss si tronila a ja som tahala....sa jej pacilo s atvarila ako nejaka princezna 🙂

neurologia
5. dec 2010

@iii
ze 16,5 no studeny odchov mate teda 😀 aj ja mam v spalni rada chladnejsie ale zas nie taku kosu..tak okolo 18 mame....a ti poviem kebyze mam 24 vecer stravit niekde v hotely na ceste domov tak ma picne....to je pre mna no go! aj ked vie ako sa hovori nikdy nehovor nikdy 😀 to akoby som ani vianoce nemala....

felli
5. dec 2010

@oli1104 oli vencek je moc krasny! z perniku vidim prvy krat,to si teda sikovna,na taky ba som si netrufla.My mame na zahrade ihlicia a tuji az az tak robievam zeleny,ale tento rok mame netradicny,jednoduchy 🙂
@neurologia spomenula som si na Teba s tym snehom u nas stale chumeli,navecer som odhadzovala hodinu a pol a stacilo mi 😖 ale je to vonku nadhera ,keby nam to tak do Vianoc vydrzalo...

felli
5. dec 2010

@evinkaaa Evka ahoj,tie fotky z pecenia hotove obrazy! to si teda profik! dohladavam este tie kokosove a salkove gulicky a maslove keksiky.Nie zeby som to ostatne uz mala napecene 😀 (a videla so fotecky zo svadby,uplne u nich na cloveka cisi laska.Nadherne!

felli
5. dec 2010

@mooc to chapem..,v kazdej rodine je nieco.V kazdej! my tu mame jedinych pribuznych nevlastneho otca mojho muza,ten je v Altenheime a,Filipko mu hovori Opa,ked ho navstivime ukazuje mi obleky zo skrine ake ma a kam si vyrazi,(a to bol pred mesiacom na smrtelnej posteli,nikoho si nepamätal,nechodil,nejedol,nic.Ale chvalabohu ze si este takto moze troska uzivat zivota a chodit zasa medzi ludi),maly macka gombiky na posteli ,ta jazdi mit Opa hore dolu,ked zacne byt prilis rusno tak sa radsej rozlucime.No a este pribuzna svagrova,tu mam svojim sposobom rada,ale je to teda pripad 🙂 niekedy je sranda ale niekedy je na zabitie.Ked som bola tehotna napriklad to s nami ani nekomunikovala,stiahnute rolety...,az som mala o nu obavy,co moj manzel nie,ten uz ju pozna.Nebola nadsena ze som otehotnela,pritom sme si to planovali a tesili sa a ju bolo do toho nic,ale bez komentara.Po narodeni ma navstivila ako nadsena teta.Na Slovensku mam len ocka,mamicka zomrela skoro a od vtedy uz to na slovensku nema tu naozajstnu atmosferu domova vobec.Potesime sa so sestrou,s detickami aj s dedom,navstivime rodinu ale utocisko kde by nam bolo dobre ako u mamy uz nie je.Vianoce prezivam az teraz s rodinou,Filipko tiez uz tento rok vsetko vnima a komentuje ako "dospelak" 😀 Len som Ti chcela napisat ze vsade je nieco 😉 A k este k menu:paci sa mi i Leonhard i Frederic je pekne ako dievcata spominali .Nech sa vam tie sviatky vydaria ***

evinkaaa
5. dec 2010

Monika - ahoj. Jeeej, dakujem ti velmi krasne za pochvalu kolacikov a aj fotiek. To je velmi mile od teba. 😵 Co sa tyka kolacikov, tak profik urcite, ale urcite niesom. Ja teda zdaleka nerobim este ziadne "designer plätzchen" 😀 . Ale tak snazim sa.... A co sa tyka fotiek, tak mali sme vynikajuceho fotografa a ten "preniesol" ten pocit a tu atmosferu aj na fotku... 😵
Ako sa mas ty? Nebola si cez tyzden bez manzela? Neviem ci sa nemylim, ale myslim, ze si to spominala a ze budes po veceroch piect medovnicky...podarili sa? 😉

evinkaaa
5. dec 2010

baby, inak pozerali ste vcera "wetten das?" ? ja osobne nie, ale dnes som niekde nahodou zazrela clanok o tej "nehode" 😒

neurologia
6. dec 2010

Ahojte,

@evinkaaa
evka nepozerala som to ale tiez som pocula....ty uz mas teda poridne napecene na vianoce 🙂 ale neboj ja ta pomaly al isto dobehnem 😀 dnes mam na plane macacie oci....zajtra vanilkove rozky....

baby a viete nieco o deine-danke ? su uz tu ako prebehlo stahovanie ako sa jeje tu paci???....

@amilat
to ako by som moj manzela pocula ze co su to za dialnice...popri tej blave 😀 .....a pest je super pekne mesto mozem len odporucat popzerat zaujimavosti..najlepsie v lete tam ist ked je teplo previest sa na lodke a vidiet tak nocnu pest.....prejst sa hore na citadelu...je toho plno co sa tam da vidiet-maju aj pekne tropicarium,zoo....ked sme na sk tak to nemame daleko cca 60 km...tak tam ideme aj na shopping 😝

@mooc
renca aj u nas by sa naslo kadeco na rozpravanie....veci co nas "zeru" ale tak kazdy ma svoj zivot vykasli sa na nich a uzivaj ten svoj.... 😉
a k menam no mne sa frederic,hubert nepaci...ten "vas" mathias je pekne meno... 🙂

@felli
ja som tiez vravela ze by takto krasne mohlo do vianoc vydrzat ale vcera dnes mame okolo 2-2,5 stupna a prsi...takze neviem neviem....ale dufam ze nebudu vianice bez snehu-to by bola skoda....biele vianoce maju este vacsie caro... 😎

iii
6. dec 2010

evi, najbrutalnejsie sa mi zda byt to, ze v tom aute sedel jeho otec. ale vsetky videa, co este vcera rano boli na nete, su uz stiahnute z obehu.....och jo, odkedy mam deti, som na tieto veci dost citliva, clovek vidi, aka je to piplacka to akotak vychovat, a potom v jednej sekunde to moze byt vsetko zrazu prec. a to este kvoli takej uplnej zbytocnosti...

dani, tu adresu na drazdansky etap si urcite vezmem pre buducnost, ale teraz pojdeme juznou cestou, tak snad niekde v rakusku prenocujeme. ale to nas uz povedie nova navigacia 😉

mooc
6. dec 2010

Bre ranko:

moni: jaj jasne ja mam inak celkom fayn svokrovcov. V prvom rade si ich velmi vazim za to, akych synov vychovali a aj ze z nuly vybudovali obchod, ktory frci uz 38 rokov, atd.. Len proste aj oni su Ludia à maju svoje muchy (ja tiez).. No à niekedy nechapem to ich zmyslanie..

Evi: ja tiez nie, ale mm vcera vravi: na Bild.de bude iste Video nehody, ti Sa nezastavia pred nicim.. À tak aj bolo! Chudak chalan.. Ale tak.. Osobne myslim, ze silne bojovali so sledovanostou à preto vyhladavali taketo stavky.. Uprimne, odkedy tam pobehuje to dlhonohe blondate ziena, tak sa mi wetten dass...? moc nepaci.. Ale to Iba moj neskromny nazor..

Prcek este spi, tesim Sa ked vstane.. Pojdeme popozerat boty v okne!!! 😉

mooc
6. dec 2010

Sk dialnice: inak moj nie je somros a ta za bb smer senec sa mu velmi pacila, ale odkedy je sestprudova je to dost naprd!

mooc
6. dec 2010

Nie bb! BA

evinkaaa
6. dec 2010

Caute.

Ingi - hm, no ja si tiez myslim podobne....uplna zbytocnost....videa zo vcera rana stiahli z obehu? hm, neviem, pretoze ja som nejake pozerala este vcera vecer. 😕
Ja som wetten das pozerala akoze cele mozno iba par krat, mozem spocitat na prstoch jednej ruky. Ale tiez to vidim tak, ze odkedy je tam to blondave "cudo", ktore aj tak nic rozumne nepovie a je tam len tak na "ozdobu", tak to nepozeram. Ja ju proste voooobec nemusim. 😀

Bei - aj u nas su "plus-temperaturen" a prsalo celu noc. Takze sneh pomaly, ale isto mizne. 😖 A o danke (daine) viem tolko (pretoze som s nou v kontakte), ze uz su nastahovani, maju sa fajn, len maly to nejako dost zle znasa, ale paci sa im tu velmi, vsetko maju v okoli a zatial nemaju net, preto sem nechodi (my komunikujeme cez mobil). Niekedy v najblizsich dnoch (ak to vyda) sa streneme a potom mozem povedat aj viac... 😉

K dialniciam - moj manzel nejako nikdy nemal nejake pripomienky. Sem-tam poznamenal nieco, ale nie nejake negativne. Okolo Blavy je predsa pekna nova dialnica, ktora nesmeruje cez mesto, ale cez ten most a tam su podla nas cesty naozaj pekne, jedine, ze tam byva VZDY zapcha. Teda vzdy, ked my tadial cestujeme.
A potom von z Blavy su dialnice tiez celkom fajn. Tie stare este ako-tak, ale potom tie nove kusky (po ktorych cestujeme my - smer zilina) su ako moj manzel hovori "Eins A". Vsak su nove a naozaj pekne. Po nasej trase otvorili dalsiu cast dialnice len pred nejakymi 4-5 mesiacmi. Takze fakt novucka a krasna. Jedine co manzel na slovensku vytyka vzdy a znova je, ze vodici su strane neohladuplni a hnusne jazdia. Nikomu nezalezi na tom druhom, hlavne ze JA, ostatni nech si robia co chcu. Nepustia ta, "schneiden die Kurven" a taketo prkotinky. Aj ja osobne si teda myslim, ze vodici tu a v rakusku su ovela ohladuplnejsi. Aspon teda, kam chodime a stretavame my. 🙂

Tak co? Bol mikulas? U nas nie, asi sme boli zli 😀 😀 😀 . My mame s manzelom o par dni vyrocie svadby, tak si radsej zajdeme na trosku luxusnejsiu veceru a uzijeme si. Lepsie takto, ako do seba pchat nejake sladkosti 😀

mooc
6. dec 2010

Evi, u nas bol.. vcera si chlapi vylozili boty do okna a ked nicky rano vstal, volala som tatinovi, ten hned dofrcal z prace 😝 vytiahol naz zo spalne, kde sme si este citali knizku a isiel s nickym do izbicky pozriet, ci tam nieco mikulas nechal.. maly ziaril.. a pritom som mu do topanky natlacila ozaj len drobnosti.. no ale boli tam.. a potom sme mu dali este aj meninkovy darcek.. uz prisiel aj na o, ze do mikrofonu sa da "spievat" a pesnicky mi tu stale vyhravaju.. 🙂 vsade to nosi so sebou, tak myslim, ze tiez uspech..
no a tatinko dostal flasu oblubeneho vina 🙂 a mama bola asi zla! inak tiez mame o chvilu vyrocie (my 29. ale este len druhe 😀 ) na prve sme boli chori (nicky aj mama) tak sme si obed vonku odpustili.. ale teraz budeme podla vsetkeho na tej orave (teda zatial mi objednavku nepotvrdili 😒 asi tam teda zavolam, ci plati), tak sa tesim..

sk vodici: jasne aj tu sa najde obcas nejaky hazarder.. ale na sk su skoro vsetci.. aaaa tiez to nemame radi.. mm uz dava prednost aj tam kde nemusi, lebo niekedy je to fakt odrzku..

bei: ako robis, ze ti joss tak pomaha? nas nicolas zdrha.. nejake zdobenie mu nehovori vooobec nic.. vykrajovat.. no ano, vydlabol jeden pernicek a uz bol hotovy.. ☹ no nic, mozno narok..

evinkaaa
6. dec 2010

Reni - mozno stoji tvoj mikulas pre teba v zapche... 😀 My mame vyrocie (tri roky) 18.-teho 😀 . Drzim palce, nech potvrdia objednavku (inac ked s nimi budem, musim ich skritizovat, co je to za organizacia 😀 ) a nech sa tam mate dobre. Inak, aj oni maju "maleho" chlapceka. Neviem celkom presne, ma mozno rok a pol. 😉
K teme hazarderi - na nasej trase uz len par km k nasim su take strasne zle a stare cesty, dost ponicene a uzke. Hned pri nich su na jednej strane kolajnice a na druhej ide uplne hlboky skalnaty breh dole k rieke. Cize samo od seba uz dost take "nebezpecne" a po tejto ceste si to niektori blbci jazdia vecer o desiatej, ked je tma ako v rohu a snezi, ze nic nevidis, okolo 120-tkou. Tak toto uz je ako co? Ale nech si jazdia....ich vec. Mna to iba vzdy rozculuje, pretoze ak ty ides pomaly a oproti ti vbehne takyto blbec....tak mas "postarano" 😒 😠

neurologia
6. dec 2010

no dnes nam uz aj snezilo ale opat prsi bola som otestovat chodnik a skoro som sa zabyla co sa smyka....och to bude cesta do obchodu....ale potrebujeme maslo 😀

u nas bude chodit mikulas dnes dnes vecer....tak som zvedava co mi prinesie dufam len ze na mna nezabudol 😉

akurat odisla kamoska deti sa "zahrali" ak sa to co stvarali da nazvat hrou 😀 my pokecali joj ci mi dobre padlo som jej poukazovala byt ako sme vymalovali....dozvedela som sa nejake nove veci pre mna...och super ona ma 3 deti a vela veci berie tak "locker" nie ako poniektore baby co poznam maju 1 dieta a robia stres este aj z navarenia obeda...

@mooc
renca fakt neviem ako to robim...ale mozno to ma po mne...a preto sa rada angazuje v kuchyni 😀 ja varim skoro kazdy den alebo kazdy druhy a peciem kazdy vikend (ked ja som taka mlsna a sladke mooozem 😉) a tak je tak stale so mnou najskor mi vypratavala skrinky ale teraz miesa aj ona nieco v misticke ....a aj ked sa len tak hra casto ju prichytim pri "vareni" ma taky umelohmotny pribor na hranie zopar nadobiek a uz miesa...potom akoby chutnala (nabera si to imaginarne jedlo na lyzicku a dava do pusy)...no idem to foto stiahnut.... 😉

neurologia
6. dec 2010

foto:

dania
6. dec 2010

Bei, süüüüüß 😵

mooc
6. dec 2010

bei: uzasna je! aj nicolas vari.. ale ked on tak inak.. "neproduktivne" 😀

mooc
6. dec 2010

foto z minuleho tyzdna 🙂 vynasa tajne z kuchyne, na co prave dociahne.. (muka, ocot, korenia..) a tiez vari.. 😅

mammy81
6. dec 2010

Evi ,Inga to video som pred chvilou pozrela na www.topky.sk
fuuuuuuuuuu des ☹. ja som chcela pozerat lenze S.chcela talenty pozerat tak som prepla a ked som dala spät uz boli pesnicky,a dnes som citala spravy z "domova" a tam som to nasla.Tu su tie videa stiahnute,zial 😉

Evi tak mna porazi ziena ty pecies a pecies.ja som cez vikend cosi upiekla a sme to pojedli 😀tak som si povedala ze by bolo nacase zacat ale ked uz dnes ma boli hlava 😒 migrena booooooooooze len dufam ze to coskoro prejde

Bei mala je podarena a ta posledna fotka sladucka taka polepena 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre