Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
10. dec 2010

cavte drbny jedny- hlavne Ingusa s Evusou 😝
No co sem mam denne vypisovat? Ze nepeciem, neupratujem, nenakupujem darceky? No ano je to tak 😀
A to ste ale objavili novinku s tymi vlozkami do topanok 😀 😀 😀 , MAxik ma terajsie cislo 29 🙂

leelo
10. dec 2010

Caute 🙂
renca, ty si moj hovorca 😀 ja nepeciem - 23.12. pridem na hotove do bratislavy. neupratujem - uz ta suvisla lepiva vrstva na podlahe prestala lepit, tak je dobre. a darceky som nakupila online, douglas mi to este aj zabalil a vybavena vec 😝
baby, ja som asi prebornicka v nakupe topanok pre nechodiace dieta. doma som mu odmerala chodidielko, predavacka pochopila moj problem, odmerala na stupnici, este pridala rezervu na wachstum a c.22 bolo na svete. uz je to par tyzdnov a zatial ich obuje. su to super fit goratexove na snurovanie. ak vyrastie, predam. ak budu dobre, ked zacne chodit, tak ako by sme nasli 😉 taky spas za 55 eciek. ale v kozenych capackach neexistuje v takejto zime. takze tolko odo mna.
dani, skore uzdravenie vam zelam. aj my sme obaja mali nadchu a zazrakom pomohli aj mne tie kochsalz roztoky, co davam benjimu. ako pokracujete s tou izbickou?

dania
11. dec 2010

No my jsem porad na cisle 24. Vlozky nam nejdou vyndat, tak proto... 😝

Peti, pokojik zhruba hotovy, jeste koupime nejake dekorace na zdi nebo co a az prejdou mrazy, uz se bude dat pokojik pouzivat 😀

mooc
11. dec 2010

pekny sobotny podvecer sa praje..

taaaak sa na mna tie vanilkove rozky vyprdli.. vecer som im napisala do kuchyne na linku recept, rano vstanem a recept nedotknuty, po rozkoch ani nechyrovat.. 😝 😀 tak som im trosku pomohla, nechala som robota vymiesat cesto, dala som ho do chladnicky, ja cakam cakam (popri vareni gulasu pre mojich chlapov) a cesto lemri v chladnicke a nic..
no tak som zapla ruru, vytiahla plechy, nasulkala krasne nepravidelne tvary roztekov, rura napiekla a nicolasko mi pomohol s obalovanim v cukre.. (obalil si ruciny, pancusky, kus kuchynskej podlahy a jeden suflik, kazdu chvilu skusal lyzickou, ci je cukor dost sladky a popritom sledoval cez okno ludi ako sa cvachtaju vonku v topiacom sa snehu so psami)
ALE mame vanilkove rozky!!!

a hor´sa na susedsky vianocny vecierok.. tot v susedovie garazi uz svietia farebne retaze..

neurologia
12. dec 2010

Ahojte baby

mame smutnu nedelu dnes rano zomrel moj starky.... 😢

evinkaaa
12. dec 2010

Bei - to mi je velmi-velmi luto. Prijmi uprimnu sustrast..... Aj ja mam dnes zial smutnu spravu, maminka mi akurat vravela, ze moj bratranec dnes rano zomrel. Ach jaj... ☹

rpinguin
12. dec 2010

ojj zienky, to mi je luto ☹ , Bei starky uz aspon netrpi. A Evi, bratranec? To nejaky mlady? Boooze ☹

mammy81
12. dec 2010

@neurologia
@evinkaaa baby prajem vam obom uprimnu sustrast, ☹

Bei takze nejdete ani na Slovensko? 😔

ja som dnes napiekla len sme uz aj cosi pojedli tak ja neviem ci to mam 2x tolko napiect do slaka 😒
Evi dakujem za pomoc uz mam menovky hotove a nemalujem ich takto sa mi pacia 😵 len sa clovek s tym upipla 😝.(mam tiez z Tschiba tie vykrajovatka)
No ja sa tu tak pekne pripravujem na vianoce na SVK a moj mazel mi povedal ze on neodovzdal dovolenkovy papier
😕 ze nevie ci dostane volno 😠 😠 .Zabit malo som zvedava co povie zajtra.
V stredu sme boli so sefovcami na Weihnachtsfeier v takom "siky-miky" podniku joooooooooj moje nervy to nieje nic pre mna 😖 som sa ani nenajedla 😀 lebo som si nemala co vybrat 😎 A S.to dorazila ked trepla ze chodim stale so sefom po veceriach.
😀 mali sme temu na cely vecer
V skole sa trapime pisali diktat a my sme mali cervene more,som taka nestastna a pritom citame denno denne
😔.Nepocuje len samohlasky,co mi je zahada.
len dufam ze to bude dobre.....ze to nejak zvladneme

Tak idem ja este zdobit zatial pa
prijemnu nedelu

rpinguin
12. dec 2010

Evi ,davala si tu rezept na tie celozrnne medovnicky. Pisu tam, ze 860g zitnej celozrnnej muky. Aka to vlastne je? SOm myslela, ze Roggen je zito (=raz), ale je to ako beton a ani automat to nezvlada. No hruza, asi to poputuje do kosa 😠

mooc
13. dec 2010

Bei ☹ Evi ☹ je mi luto..

Dievcence, mam dnes Termin u zubara à nemam s kym nechat nicolaska. Brat ho so sebou mi pride blbe! Heh zase to musim prelozit.. (uz 2x, prvy raz kvoli tomu ze som este bola v 12tt a gynekolog povedal, ze az od 13 mozem)

Inak nove nic, len ze moj casovy plan ma den sklz, ale vcera som pozehlila, tak dnes mozem balit.. (darceky by dnes mali prist postou, tak uz mi treba len malickosti)

schatzinkaschatzinko
13. dec 2010

dobre ranko,

Bei, Evi, uprimnu sustrast!

ja mam dnes termin u gyn a kedze bejbatko niet kde nechat, ide so mnou..lenze nase bejbatko je este pasivne, maximalne sa toci a mierne lezie, tak snad nevylezie z tasky od kocika 😀 😀 😀 a ked je so mnou, tak aspon pridem rychlejsie na rad!

inak mozem odporucat tie pernicky od zuzky su vynikajuce a ozaj nestvrdli!! tak som zamiesila na druhe kolo, som zvedava, ako dopadnu...

@rpinguin Reni, ako dopadlo to blatove cesto?

iii
13. dec 2010

beatka, evka, toho mi je luto. bei, cestujes teda na sk?

renca, no ty si ina experimentatorka. ze vraj zitna muka 😀 😀 ja som napiekla vcera slivkovy kysnuty kolac, no za hodinu bolo po nom. asi musim znasobit davku nabuduce.
ale pozeram na tie dankine hviezdicky (v receptovej teme), vyzeraju dost jednoducho, tak mozno dnes s E napecieme.

stefka, tak to prasklo s tvojim sefom? 😀 😀 skoda, ze? tie decka vsetko vykecaju

iii
13. dec 2010

prave komunikujem s francuzmi, u ktorych budeme na korzike byvat - ja asi umriem 😀 😀 co hovorite na pozdrav "auchviedersehen" alebo na otazku "wie ihnen es vollen?" 😀

paula
13. dec 2010

ahoj holky, moc vas tu po dlouhe dobe zdravim'!Moc ted nestiham, vsak to znate. 😉 Skola a rodina me plne zamestnavaji. Skola me dost bavi a uspech je opravdu super hnaci motor, nikdy bych si nemyslela, ze tolik vydrzim. 😉

Holky, davam vam sem link na katalogy avonu, jako inspiraci na vanocni darky. Jako vanocni darek ode me, postovne od jakekoliv castky zdarma. 😉 Dnes prohlednout, nejpozdeji do zitra objednat a pred vanoci je balicek u vas.

http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page

Preji vsem krasny adventni cas

Pavla

paula
13. dec 2010

Ingi, tak na Korsiku?! Je tam ted teplo? K te nemcine, ja bych k tomu rekla, ze je to na francouze jeste dobry! 😀 😀 😀

yanni
13. dec 2010

Caute babule,

len tak na skok,som na roztrhanie 😒

Bei uprimnu sustrast.

@rpinguin
@leelo beriete ma do klubu? Ja tiez neupratujem, nevarim, nenakupujem darceky, zehlim raz za 2 mesiace 😕 a uz vobec nepeciem. Ked budem bezdetna Hausfrau alebo berufstätig na polovicny uväzok tak budem aj vypekat. Uz by som dokonca aj mala pre koho.ale tento rok sa zaobideme aj so slovenskymi kolacikmi 😉 Ja uz fakt nic n estiham. A este aj chlap do toho. No bolo mi to treba???? 😨

Inak ja uz pomaly finisujem, 22.12. letim na SK ale len na sviatky, no tento Saftladen bez urcitych ludi bricht zusammen 😀 😀

@mammy81 a ty takto? paktujes so sefom? 😀 😀 😀 😀 😀 No ze si sa dala nachytat!! 😀 😀 😀

Pavli super ze ti skolicka ide, len tak dalej.

Ingi a to kedy idete na tu Korziku? Juj hned by som isla. Inak ta nemcina je celkom fajn na Francuza. Ked si predstavim ludi co v DE desatrocia ziju a nevedia po nemecky, tak to az take zle nie je. Ale dobre ze nepovedal "aufviechersehen" 😀 😀 😀

Renca no je to Roggen ale ze by to az taky beton bol? Roggen je sice tvrdsi ako jacmen ale az tak tvrdy? Ja som raz do halusiek dala Roggenmehl, tak boli trocha tvrdsie ako s normalnou mukou a cudne sa lepili ale zjest sa to dalo. Hmn...Inak zivitel je uz spät?

No idem ja este trocha popracovat, dnes chcem odtialto pünktlich vypadnut. "hadam buduci" zivitel 😀 😀 😀 je na Geschäftsreise, tak mam cely tyzden od neho pokoj, idem porobit co som koli nemu v poslednych tyzdnoch nestihla. juuuuuuuuuuuj to je fajn zivot 😀 😀 😀 😀

papa

PS: Peti ako hrdlo?

iii
13. dec 2010

katka, no to su novinky!!! kto to je? je pekny? bohaty? vtipny?

leelo
13. dec 2010

ingi, zaujimave poradie tych vlastnosti si zvolila 😀 je to podla dolezitosti?? 😉
kati, ved mas cas na vsetko. ja som aj v mojom veku amaterka na dieta, ved vidis ako dopadli zaciatky s benjim. mas casu a casu 😉
veru, napis nejake pikosky. uz ho beries na vianoce domov predstavit? 😀

moje hrdlo zle, zle. ingi, myslis, ze ako dojka si mozem dat lymphomyosot?

kocky - bea, evi - uprimnu sustrast. u nas ked niekto zomrie, vzdy sa zanho niekto narodi. tak snad aj vo vasich rodinach to bude tak. zelam pokojne sviatky.

rpinguin
13. dec 2010

zeny a este rada by som potrebovala vysvetlit pojem ZITO 🙂 Ved Roggen je predsa raz, preto som ocakavala v tom Evkinom recepte spominanu raznu muku, nie zitno. Som si cely cas myslela, ze zito je predsa Getreide, cize ten Oberbegriff.
Kati, vidis, clovek tu zije... rokov (cislo radsej nenapisem) a predsa ma velke medzery. Sice nie ako Ingin Francuz, ale aspon sme sa zasmiali 😀 Musime dat pokec niekedy 😉 Tiez akosi nic nestiham a to ani nic nerobim, tak nechapem 😀
Inga, takze muzove 2 mesiace sa blizia, co?

Peti, co sa smejes, ved to s najdolezitejsie veci u chlapa 🙂 , este ani vzdelanie by nebolo od veci, ale to zasa ked je bohaty, tak vymeteny v hlave nebude, ak nie je z povolania syn, takze by nevadila absencia VS 😀 A nech ta to skoro prejde.

Pauli, posli mi teda tie gulicky, ked uz mas davas postu zadara 🙂 Na 93.strane, ked som ich potratila v umyvadle 🙂

rpinguin
13. dec 2010

@paula a ked objednam 2ks, tak platim 9,95€? Alebo som to nepochopila?

Inac Vierus, ten beton sa zadaril,aj to chuti, ale ten recept musi byt ale trosku upraveny, lepilo sa to nehorazne, takze som uz asi dopiekla, nemam na ten bordel naladu. Narobia mi ho decka, preco ho mam este dodatocne robit aj ja?

neurologia
13. dec 2010

@rpinguin
renca ja som to pochopila tak ako ty...ze ked kupis jeden druhy mas za 2 € 😉

@yanni
uuuuuha takze chlap na palube....citit z tebe tie hormony stastia ci co to je....uplne to z teba srsiiiiiii....hmmmm

@iii
nie na sk necestujeme....atti vravel ze ak velmi chcem mozme sa vybrat na cesty...ale povedala som nie...ked vidim ako je raz plus potom minus...snezi prsi snezi potom prsi lad.....no ako u cvokov....

dnes sme boli na ockovani....no moja mala herecka uz vie kolka bije ked pride do miestnosti pani Dr. tak uz je ostrazita....ale ked sa jej dotkne no koniec to je krikuuuuu...

yanni
13. dec 2010

baby vy ste ale lustig. no chlapik sa zatial chyta ale o nejakom super vaznom Beziehung-e sa este neda hovorit, koli robote a jeho zubom!!!! nemame ani cas sa riadne spoznat. No a tento tyzden je prec a buduci prcham ja, takze ak sa tento rok este uvidime tak budem jasat.

A tie Ingusine otazky. No neviem co si mam o tom poradi mysliet 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No kto to je. No predsa chlop 😀 😀 😀 😀 Na vazne, nemcur, pravy bavorak, konecne ziadny Ossi. Tych som uz mala plne zuby. Pekny? No mne sa paci aj ked nie je blondak 😕 Ale modre oci ma, tak aspon jednu podmienku splna 😀 😀 😀 😀 😀 Nejakych 180 cm, schlank, a Renci ma VS. Ale nie je bohaty. Vravel ze vzdy "chcel" bohatu zensku aby mohol v 40tke ist do dochodku. Sme sa nasmiali. Priznal sa, ze to do tej 40tky asi nestihne. No tu bude mat na buduci rok v novembri a ja strasne pochybujem, ze dovtedy vyhram v lote 36 milionov. Ked ani Lotto nehram 🙄 Takze chlapik musi nadalej makat 😨 A zenska tiez.

@leelo Peti a ake ze pikosky by si chcela pocut? 😨 a ze amaterka. to potom som ja co? hanbin hanbim 😕 😕 😕 A samozrejme ze ho nepredstavujem na Vianoce. A asi ani na tie buducorocne. Ale uz sa mi nasukal do kufra, ze v january. No na to nech zabudne 😀 😀 😀 😀 😀

@neurologia Bei ze vraj hormony 😀 😀 😀 😀 No neviem ake, teraz ich nejako nespüren 😀 😀 😀 😀 Skor nervy, ze koli poondiatej robote nic nebude. Kamoska zo studii, ze lass dich schwängern, lebo zase nic nebude. Ze vraj, potom uz ujst nemoze. Ta ma tiez napady 😀 😀 😀 😀

Inak je baf ze viem varit. No keby chlapik vedel, ze ja sa v poslednej dobe ernähre z bielych Bohnen a Dupla, tak by ho asi svihlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A na Plätzchen som ho poslala k jeho mame 😀 😀 😀 😀

Inak Renci, to cislo akoze vobec neprezradis? No mne nemusis, ja ho zhruba viem 😀 😀 😀 😀 😀 No z tej razi je to ine ale clovek si zvykne. Len mne sa zdaju kolace z tmavej muky dost nechutne. No take nepritazlive. Ale hlavna vec ze chutia 😉 A raz strasne lepi, to tie moje razne halusky to bol maglajs.

Ozaj baby, ked sme uz pri tom lepeni. Je nejaka muka co neobsahuje lepok?

Ozaj baby, ste tu minule studeny odchov sponimali. No tak ja vam poviem, ze ja som ani nevedela, ze spavam v mraznicke. Vcera sa mi zdalo, ze nejako chladno mam v spalni. Ved sa tiet co cudovat, Heizung vypnute. A pozriem na teplomer a tam len 13 stupnov. No riadna kosa. a to sa mi ani nezdalo, ze az taka zima. A to bol uz obde. Tak cez noc m,oze byt este chladnejsie. Ale spi sa mi dobre, Bei asi tie hormony ma hreju 😀 😀 😀 😀 , a pokym nevydychujem oblacky tak to ani riesit nebudem 😉

paula
13. dec 2010

@renca, presne tak, kdyz objednas dva, tak ten druhy je ze 2€ k tomu, tj. 9,95€oba. . Nebo kdyz si k nemu vezmes jakykoliv jiny vyrobek z tech stran 90-107 tak mas ten druhy vyrobek za 2 €. TEdy lepe receno ten levnejsi, pokud by jsi si vybrala neco drazsiho.

paula
13. dec 2010

kati, tebe uz jsem dlouho nevidela "necetla" 😀 . Chybel mi tvuj humor. 😉 Tak pravy bavorak.... hmmmm....

yanni
13. dec 2010

@paula juj pavli ked ja som strasne vytazena. Väcsinou som v robote dost pocitala a popisala, sukromnu korespondenciu vybavila a tak.. Ale teraz nic nestiham. Uz 12 tyzdnov popri mojej robote robim aj kolegyninu co je na chorej, Jedine co rano pri caju napisem obligatorische E-Mail chlapikovi a na viac niet casu. Ale uz som pohrozila, ze sa len raz budu cudovat, ked sa v kancli neobjavim. Ved aj ja budem "chora"....

yanni
13. dec 2010

@paula ano pravy bavorak. len tak bavoracky vobec nevyzera. no to by mi este chybalo 😀 😀 😀 😀 😀

paula
13. dec 2010

Kati ryzova a kukuricna mouka je bezlepkova.
Tak ti preji mnoho uspechu s bavorakem. 😉 a napises jak se jmenuje?
Vsak ja take moc nestiham... 😉

neurologia
13. dec 2010

@yanni
urcite su bezlepkove muky ved ludia co maju celiakiu si musia tiez z nieco piect chlebik a pecivo....kolace... 😉

rpinguin
13. dec 2010

Paulus, tak posli tie gulicky 2x, ved ja ich zasa popustam do umyvadla, vzdy si to nanasam nad umyvadlom, kedze nad nim je zrkadlo 😎 Idem ti previest teda penize.

yanni
13. dec 2010

@neurologia no ja viem, ale ktora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre