Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
13. feb 2011

@neurologia - bei, no musis si "uvedomit", ze coraz viac budes mat samostatnejsiu dievku 😵 Mozno ta bude teraz sokovat vzdy niecim novym 😀 A to ako kedy bolo? Teraz - akoze uz mittagsschlaf?

mooc
13. feb 2011

@neurologia bei, vidis, toto je mne cudne.. nas nicolas sice spava dobre.. akoze dnes rano do desiatej a vcera vecer este ani osem nebolo a uz spal.. ale u nas nehrozi, ze ide sam lahne si a spi.. on sice ide, ale vola aj mna.. proste sam este asi ani nezaspal.. tiez ale nemava tie typicke priznaky, ze umrncany alebo vrestiaci, ci nervozny.. proste vecerom, ked je unaveny uz chodi a popri hrani si pospevuje, tak to uz vieme, ze je cas sa chystat spat.. myslim, ze nicolas od svojich 3 mesiacov nezaspal nikde inde okrem postele.. (s vynimkou cesty na sk, kedy si vo svojom zvycajnom case pospal v autosedacke)
takze on fakt nie je take to dieta, ze mu kdesi na stolicke ci gauci padne hlava na bok a spi.. 😕 a tiez uz vo velkom planujeme, ze ako ho budeme ucit spat v jeho izbe.. ale teda stale si nechavame aj variantu, ze ked on nebude chciet, ze ho nechame s nami v spalni.. len budeme musiet este jednu postel kupit.. 😝
😉 idete modru vybavicku kupovat? 😝 neda mi to.. ale tak skoro sa skor chlapci ako dievcatka ukazu.. 😎

@evinkaaa evi oslava v poho, ved boli len rodicia a svagor s priatelkou.. vzhladom na nejasny povod tej mm chripky ziadne vacsie oslavy neboli (ked tak buduci rok na okruhliny)
inak bola celkom sranda, nicolas si najskor vsetkych usadil na gauc, potom okolo stola.. kazdemu urcil kde ma sediet.. potom si on sadol a museli mu spievat a nakoniec mu napadlo, ze ked uz sa spieva, moze sa aj tancovat, tak vsetkych vzal do kruhu..(teda mm sa nepridal, vraj nebude tancovat podla jeho pistalky.. a nicolas ho ani nevolal, stacila mu navsteva.. a ja som to natacala na kameru, heh, to sa raz dobre nasmejeme..)

mooc
13. feb 2011

@evinkaaa ozaj evi a ako sa citis? choroba uz ustupila???

zdezli
13. feb 2011

Ahoj maminky, prominte, ze vam sem tak lezu, ale chtela jsem se zeptat, jestli by mi nektera poradila, cemu odpovida v Nemecku nase hruba mouka??? Ceske zasoby dosly a ja mam chut na ovocne knedliky 😀

evinkaaa
13. feb 2011

@mooc - reni, tak to ste predsa pekne oslavili. Taketo rodinne oslavy su prijemne a pekne. 😵 No, nicolas sa pomaly ukazuje ako buduci sef 😀 a ked zaveli, tak ho mate posluchat 😀 Ukaz nam niekedy dake video.....ja by som sa tiez rada zasmiala 😉
Dakujem za opytanie, no mam sa lepsie, ale vlastne ani moc nie, kedze dnes dosla "cervena" ☹. Ale aj som rada, lebo uz hrozilo, ze sa o dost oneskori a op by sa musela odlozit o mesiac. A to som nechcela. Tak som aj rada, ze je tu a na ten dalsi tyzden uz budem mat po tom a hotovo. 😉

mooc
13. feb 2011

@evinkaaa zase keby nedosli jahodove dni 😀 z toho praveho dovodu, tak by ani nevadilo, ze op nebude.. 😉 drzim palec, nech je to buduci tyzden ok.. a nech ta v tej nemocke dlho nedrzia..
video.. tak nas nicolas je uz teraz sef, barancek moj tvrdohlavy.. no mala som nejake videa na fb, len mm sa to nepacilo, tak som ich pomazala.. celkovo je dost proti, ked na fb davam fotky ci videa.. kvoli tym autorskym pravam.. a inak neviem, kam este mozem nahrat video.. 😅

@zdezli som mala tiez podobne problemy.. muku sme vozili z sk, az kym som nespohodlnela a teraz pouzivam na vsetko 405, pripadne 1050 alebo aj celozrnnu.. proste co kupim, z toho sa vari, pecie.. 😅

yanni
13. feb 2011

@zdezli myslim, ze alternativou je Wiener Griessler od Rosenmehl. Od inych vyrobcov neviem, nezaujimala som sa. Ale ja tiez importujem/som importovala z SK. Len mne take kilo vydrzi strasne dlho, kedze nie som velmi na kolace a mucne jedla. Teraz varim/peciem len podla viac-menej nemeckych receptov. Este som nemala recept, kde by bola potrebna vyslovne nejaka ina muka ako hladka.

evinkaaa
13. feb 2011

@mooc - renca, mam podobny nazor. Aku muku kupim, tak z takej varim a peciem. Keby som mala zo sk vozit este aj muku, no tak dovi-dopo...
Dakujem ti pekne. To dufam aj ja. Vsak dam vediet. Ale tento tyzden budem tu este s vami kecat 😀 .
K videam - no, rozumiem tvojho manzela. Urcite ma pravdu. Ja som ziadne video este nikdy nikde nevlozila, tak poradit neviem. Mozno ostatne baby, ktore vkladaju niekde... 😉

yanni
13. feb 2011

@zdezli juj este som zabudla. Na Knödel a podobne je dobry aj Rosengrieß ale z Hartweizen. Lebo je aj z Weichweizen, ktory je taky jemnejsi ale ten z Hartweizen pripomina viac nasu hrubu muku. By som povedala, ze ten z Weichweizen je ako na SK nazyvana muka griska a na ten z Hartweizen podobny hrubej muke.

zdezli
13. feb 2011

Moc a moc dekuji! Poznamenavam si a zitra vyrazim do obchodu 😉 Ja, ac tu ziju uz nekolik let, tak jsem si dosus mouku vozila a hlavne taky moc nepouzivala...hrubou uz vubec ne. jenze ted jsem dostala chut na ovocne knedliky a recept mam jen s hrubou 😒 Zkusim a uvidim 🙂 Jeste jendou diky!!!

neurologia
13. feb 2011

@mooc
ja vkladam videa na youtube.com

mooc
13. feb 2011

@neurologia beus, len tam si to tiez moze pozriet v podstate kazdy, ze?

yanni
13. feb 2011

@mooc renci no ja by som tiez nedavala verejne fotky svojich deti niekde do netu ale na FB si to mozes tak nastavit, ze si fotky, videa a vlastne vsetky udaje mozu pozriet len ludia, co si im potvrdila priatelstvo.

mooc
13. feb 2011

@yanni katka ja viem, dokonca aj medzi tzv. priatelmi to mam este podelene.. lenze mojmu mm sa nepaci, ze ked tam nahram nejaku foto ci video, automaticky ma facebook autorske prava.. vraj to je v podmienkach (ktore som ja samo necitala)
kym sme mali t-online, tak tam bola online mediateka, kde sa dalo nahrat cokolvek a tiez sa dali urcovat prava, ze kto si to moze kuki a kto nie, resp. heslo.. ale uz nemame 🤐

yanni
13. feb 2011

@mooc aha no to je blbe s tymi pravami. nad tym som nepremyslala. Nedavam tam ziadne videa a fotos mam tiez len par. Inak jeden znamy, studovany IT-Experte, mi nedavno vravel, ze si pri tychto "soziale Netzwerke" co pochadzaju z Ameriky treba davat pozor. Napr. je dokazane, ze aj ked na FB vsetko zmazes a aj zrusis cele konto, stale niekde ostane nieco z tvojixh dat ulozene, co ini potom mozu ci to vies alebo nie pouzit. No amici su prefikani....

yanni
13. feb 2011

ini=oni

evinkaaa
13. feb 2011

@mooc - renci, presne tak. S fb to vobec nieje "sicher". Ked nie priamo cudzi clovek, ale cez nejaku tretiu osobu sa k tvojim videam tak ci tak dostane. Ved staci, aby si to niekto okomentoval z tvojich priatelov a priatelia tvojich priatelov uz to mozu vidiet, aj ked niesu priamo tvoji priatelia. Ja si davam sakra pozor, co na fb dam. V kazdom pripade ziadne intimne, persönliche sachen. Dnes sme sa s mm dokonca o tom bavili, ze ked si na zaciatku zakladala tvoj "accont" na fb, tak si "musela" odkliknut, ze suhlasis, ze predaju tvoje data tretej osobe. Proste to tak "geschickt" niekde vlozili medzi text a je jasne, ze to potvrdi kazdy a uz to maju. 😀 Ked citam, co niektori ludia pisu na fb, tak mi je az zle. Take sukromne veci podla mna vobec nepatria na web. 😒
A na temu, ze ked v ktoromkolvek chate, ci fore nieco vymazes, tak to niekolko rokov ostava tam. Cize tebe ukaze, ze to je fuc, ale ich databank to tam sichruje par rokov. Mm sa touto temou podrobne zaoberal, tak mi o tom rozpraval a bola som fakt prekvapena. Cize to je fakt vsade na svete.

rpinguin
13. feb 2011

@evinkaaa Evi, si myslis, ze ja budem hladat nejakeho ITaka? Moj drahy robi roky s pocitacmi, je to jeho hobby, preto si aj jeho odbor lekarsky volil taky, kde musia s compami robit na dost vysokej urovni. Ked sa mu to nijako nepodarilo, tak som isla radsej novu kupit. Ono, ked mas tu Festplatte uplne rozbitu, tak je aj mne logicke, ze tam nema co ist, ked je rozbity pc celkovo, trebars Mainboard, tak moze byt Festplatte zachovana a vtedy z nej ide vsetko stiahnut.
Ono je mne konkretne jednoduchsie zachranit nejake fotky z SD karty nejakym zachrannym programom.
A clovek si v dnesnej dobe sicher nemoze byt uz nikde, ved uz tym padom, ze mame tie blbe Payback karty sme nejako vyspionovane 😀

@zdezli, ty si mi nejaka povedoma 🙂 Ze si ty tu uz bola kedysi?

Ozi tehule, ako je to teraz vlastne s Elterngeldom? Tie, co predtym nerobili dostavaju stale tych 12mesiacov tych 300€ alebo je to zrusene? Cosi sa mi mari, ze to zrusili.

evinkaaa
13. feb 2011

@rpinguin - reni, ja som tvoju festplatte nevidela, preto som sa len pytala 😀 Vsak ja chapem, ze ked vidis, ze je "mrtva", tak z nej uz nic nebude. 😀
Ja osobne playbackkarten a podobne kraviny nepouzivam. Neviem, aj som to pred par rokmi mala, ale vzdy zabudla a mne osobne to lezie na nervy, ze vsade, kde ides ti uz nukaju kundenkarte. 😖

rpinguin
13. feb 2011

@evinkaaa no to mas pravdu, moznoze by sa z nej dalo hadam cosi zachranit, ale uz mi je to jedno, no a ja som velky payback zakaznik, furt len zbieram a zbieram 😀

@kati, uz tam mam hadam cez 25tis. a stale som to nespenazila ako si mi radila 😲

evinkaaa
13. feb 2011

@rpinguin - ked si sa s tym uz zmierila, tak to nechaj tak a hotovo. Zivot ide dalej a ty budes cvakat fleißig dalej. 😀

yanni
13. feb 2011

@rpinguin renci uz to spenaz. nie ze payback zrusia a ty budes bez prachov. to sa da aj online, poslu ti to na konto.

yanni
13. feb 2011

@rpinguin Renci este som zabudla.Tych 300 € ostalo, co sa zmenilo je, ked rodic pred porodom zarabal viac ako 1200 € tak sa postupne znizuje to percento z 67 na 65. Svine jedny. Njjak ze za kazde 2 € co prevysuju 1200 € 0,1 % menej. No tak to nech necakaju ze ja niekedy budem rodit. Nech si strcia tych ich 65 %.

kleopatris
13. feb 2011

Ahojte babulky 🙂 Mozem sa k vam pridat? Od maja budeme aj my byvat v Mnichove, tak pomaly zhanam kontakty 😅

evinkaaa
13. feb 2011

@kleopatris - ahoj. Kludne sa pridaj. Vitam ta medzi nami 😵 . Ako sa volas? A kde v mnichove budete byvat?

kleopatris
13. feb 2011

@evinkaaa Katarina a maly je Maxik 😉 a byvat budeme pri Hirschgarten/ Nymphenburg. Teda bewerbujeme sa o byt tam, tak snad nam ho aj daju 😕 Kedze ja na materskej a manzel v skusobnej lehote...
Ty kde tam byvas?

evinkaaa
13. feb 2011

@kleopatris - ahoj katka. No s tebou tu uz teraz mame 3 katky a stvrta pride iba prilezitostne. 😉 Nymphenburg je celkom pekna cast mnichova. Tiez zalezi kde presne tam byvas. Ja byvam v zapadno-juznej casti mnichova (ak chces viac, tak v ip).
Dzim palce, aby ste bytik dostali 😵

rpinguin
13. feb 2011

jeho dalsi Maxik tu je 😉, dufam ale, ze nie Maxim, ten je uz obsadeny 😀 vitaj Katka

@kati, no musim to spenazit, takze aj na konto to ide? Je to na tej payback stranke? Aha, takze sa nic nezrusilo pre lenivky, no ale ja uz mam odrodene, takze sa ma to netyka 😀

kleopatris
13. feb 2011

@evinkaaa no Katiek je vsade plno 😀 dokonca aj v Nemecku 😀 holt originalnych rodicov mame - asi tak ja moj syn 😀

@rpinguin je to Maximilian 😵

a dakujem za privitanie 😵

rpinguin
13. feb 2011

@kleopatris Glück gehabt 😀 , ale nie -robim si srandu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre