Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kleopatris
13. feb 2011

@rpinguin ja som mu za meno dala este jedno. Sa vola Maximilian Franklin, lebo Maxikov uz vsade beha straaaasne vela, ale ked to meno je tak krasne 😵 a ty kde byvas ak smiem vediet?

rpinguin
13. feb 2011

@kleopatris no to mas pravdu, beha ich strasne vela tych Maxov kadejakych 😀 v Mannheime, mna ziadne pekne druhe nenapadlo, som bola rada, ze som vymyslela jedno normalne, preto maju decka len po jednom mene 😀

kleopatris
13. feb 2011

@rpinguin Jee tam byva manzelova sesternica 🙂

dania
13. feb 2011

@verohit Verko, diky za pochvalu fotek, jj, Timmy zustal u babicky a my jsme si udelali vylet "jako zamlada" 😵 V Japonsku jsme byli ale jen 7 dni, no ta cesta ale zabrala dalsi 2 dny. Ale jak rikas ty mrakodrapy, tomu jsme se zamerne vyhli, prileteli jsme do Osaky, ale spechali jsme hned z mesta ven. Vy budete mit ale super jarni miminko, tomu rikam presne nacasovani!
Jeste jsem prihodila par fotecek z vikendu, meli jsme kamaradku na navsteve, no vyborna damska jizda to byla!

neurologia
14. feb 2011

Dobre ranko,

tak my sme uz po ranajkach zuby umyte....a pomaly sa chystam do kuchyne....potom von...

@kleopatris
vitaj katka....aj ked je maxik oblubene meno...ziadny sa v nasom kruhu nenachadza (kurzy ktore navstevujeme...kamosky)

yanni
14. feb 2011

@rpinguin Renci no jasne ze OL na paybeck-stranke. Myslis ze ja ako robim. Vsetko len cez net. Keby to neslo OL, tak by som sa na to asi vysr....Ja nemam tolko casu este aj taketo prkotiny osobne alebo podobne vybavovat. Ale fakt by si to uz mala spenazit, lebo o ne prides ani sa nenazdas.
No a k tomu Elterngeldu. Riadne svinstvo. Zase prilepsili lenivcom, zenskym co rodia ako na beziacom pase 5-6
deti zaradom a pracovitym len skracuju. Tak to aj tak raz dopadne s touto krajinou, ze budu len decka z Harz IV-rodin. Cest vynimkam, ale väcsinou odkukaju od rodicov a budu tiez lenivci. Ale ty mas fajn, si si svoje odrodila 😉

@kleopatris Vitaj Katka. Ja som volakedy byvala v Nymphenburgu. Ticho, vela zelene, viac-menej Familienhäuser. Ale tiez zalezi od toho, kde presne v Nymphe. Ale v Allegmeinen ist Nymphe ruhig 😉

A ozaj, ja ak dakedy daco bude, mam teiz vytypovaneho Maxika. A Lucku. Nech sa chlap postavi aj na mihalnice 😀 😀 😀

neurologia
14. feb 2011

@yanni
moja srdcovka ja Elisabeth...ale zatial som si nepresadila 😀 kedze ked sa joss narodila nevyzerala ako Elisabeth skor ako Josephine 😉

oli1104
14. feb 2011

Caute,

tak ja uz jsem vcelku ok, Misa v sobotu hruza, horecka silena, blouznil, no chudak. Ale v nedeli uz jako kdyz utne. Ve skolce neni, ale uz je to 1000 a 1. Sice furt kasle, ale uz myslim, ze to je zazehnane. Chytla to teda Katy, ale tak si nijak nestezuje, no ona je fakt holka/zenska a Misa je proste takovej ten chlap, co ho pri nemoci musim litovat, obsluhovat a jeho nemoc je nejhorsi na svete 🙂

Jinak Katynka mela byt Elizabeth 🙂, ale nakonec ja si prosadila Katherine. Ale Bety, nebo Lisa nebo Eli je krasna. Bei, tak teda holcicka ? 🙂 Mne dr. rekl, ze je to holka taky docela brzy. A i brzy rekl kluka u M.

FAcebook, jojo, vsechny fotky a vlastnevse, co se tam vlozi je jejich majetkem. Je to desny.
Ale co uz. Akorat nechapu moc takove ty zpravy, jako ze, uuuuuz se tesim na dovolenou, zitra odletam do Italie treba. To je jako navod pro zlodeje 🙂

Zdezli, mne prijde Wiener Griessler spise jako polohruba mouka. I jako polohrubou ji kupuju a v pohode. Hrubou jsem jeste na nic nepotrebovala, ale jednou jsem chtela vyzkouset takovy ten bilkovy chlebicek, ten je z hrube mouky, ale nakonec jsem to nedelala. Ale asi bych koupila to, jak radila Katka, tu hartweizengriess. Z weichweizen delam krupicnou kasi, i kdyz je hrubsi nez klasicka ceska detska krupicka. A detska krupicka tady je zase jemnejsi 🙂

Jo, ani jsem nepsala. Predstavte si, ze jsem si vyprala mobil ☹(((((((((((((( Nechala jsem ho v bunde, a bohuzel mam v kapse diru, o te vim, ale prohmatala jsem i podsivku vpredu a on mrcha telefon preskocil dozadu do podsivky. No a vyprala jsem ho, uschnul, je krasne nalesteny, ale nefunguje ☹(((((((((((((((((((

tak nic, M. chce neco hrat, chtela jsem jeste neco napsat, ale zapomnela jsem to ( nojo, to ten pokrocily vek 🙂)
tak snad si vzpomenu.
zatim

yanni
14. feb 2011

@neurologia no to je dobre Bei, ze nevyzerala ako Lisa 😀

mooc
14. feb 2011

nicolas ma crevnu chripku.. :-/ pekny dnik dievcence

deina
14. feb 2011

tie z vas, ktore ste sa sem stahovali s detmi - ako dlho to detom trvalo, kym si zvykli? u nas je to stale niekedy az hrozne s miskom. matko vpohode, mladsi, jemu je zatial asi jedno, kde je, pokial je s maminou a tatinom, ale misko uz predsalen mal taky ten svoj svet, zname miesta, znamych a teraz sme ho preniesli niekam uplne inde, kde ani jazyk nepozna a nieto este ludi. 😒 vcera tak strasne plakal, ze mi skoro srdce puklo, normalne sa bojim, ci ho to nejako nepoznaci. tri mesiace sme tu asi a su dni, ked je lepsie, dni, ked su horsie, ale neexistuje den, kedy by nepovedal, ze chce ist domov.

ked spominate muku... hladka muka je co? ta moja nemcina, no viete... minule som si kluce zabudla, tak som zvonila susedke a povedala jej nieco ako "halo, danke schon, ich hat mein keys forgotten", mohla som rovno po slovensky, vsak aj tak je to polka. 😅 a nieco ako zlaty klas tuna nemaju?

evi, ako, uz sa citis lepsie?

moja srdcovka - meno - je elena. 😵 😵 a samych chalanov len tento moj chlap vie. 😅

misko mi vytrhol klavesu z notebooku, tak preto pisem malymi pismenami, prepacte. tento chudak notebook uz dosluhuje, mm objednal novy, mal by prist tento tyzden

oli1104
14. feb 2011

Strevni chripka, no to j hrozny, at je to rychle pryc.

Hladka mouka je normalne weizenmehl typ 405. Ja kupuju rosenmehl ( to je firma ), jednou jsem mela nejakou gut und bilig a myslim, ze to bylo znat.
Tady jejich stranky http://www.rosenmehl.de/index_rosenmehl.jsp

ted koukam na ty stranky, holky a pouzivate nektera tu treba instant mehl, nebo spatzlemehl, nebo ten typ 1050 nebo 630 ????? 🙂
Mozna by se to spis hodilo na tu varici/pecici temu, ale ..... 🙂

je a ted koukam na ty recepty, hm, hned bych si dala 🙂 V Backwelt je to 🙂

leelo
14. feb 2011

ahojte baby, mozno ma este spoznate 😉 nejako som si odvykla a teraz nestiham citat a pisat uz vobec.

reni, o matilde som to zachytila, moc som vam drzala palce a som rada, ze ste za tym. je to hrdinka! 🙂
dani, krasne fotky, kukam si ich kazdy den. azia je proste azia 😵 😵 😵

@oli1104 presne toto som potrebovala vediet v sobotu - ale kupila som dobre 405 - hladku. ja mam este tu 630, tiez je to hladka ak sa nemylim, iba zdravsia 😉
od kamosky zo sk mam toto rozdelenie, v nemecku je to ale cele trosku inak:
psenicne muky:
T 400 polohruba vyberova
T 450 - hruba
T 512 - .pekarenska special
T 530 - hladka svetla
T 550 - polohruba special
T 650 - hladka polosvetla
T 700 - svetla chlebova
T 1000- hladka tmava chlebova
T 1050- Psenicna muka chlebova
T 1150- Chlebova muka
T 1800- celozrnna

razne muky
T 960-chlebova
T 1700 -celozrnna

kleopatris
14. feb 2011

@neurologia, @yanni dakujem za privitanie 😵
Ja dufam, ze sme miesto na byvanie vybrali dobre. Vyberali sme hlavne, aby bolo malemu fajn. My uz sme pred troma rokmi byvali rok v Mnichove (Schwabing), ale mne to bolo daleko, tak sme teraz u Viedne...a po necelych troch rokoch sa stahujeme zase do Mnichova a dufam, ze uz to bude konecne stanovisko 😅

@deina ahojky, pozeram, ze aj ty si z Mnichova, mozem vediet ktora cast?

leelo
14. feb 2011

@kleopatris cau, vitaj, v mnichove je nas dost, napr aj ja 🙂 teraz byvate vo viedni? super, uz ratam, ze od maja je nas tu 5! katka - yanni, dovolila som si zaratat aj teba, lebo dachau my mnichovcania mame radi, vraj tam pobliz su dobre golfove ihriska 😀 😎

yanni
14. feb 2011

@leelo no kludne ma zarataj. ved aj tak sa viac zdrziavam v M. ako v DAH. A Mnnichovcania "nadavaju" Dachacu Vorort von München. Aby som niekomu nevybila zubose 😀 😀 😀 Ze vraj Vorort. Ved sme "Große Kreisstadt Dachau".
A ihriska, no mas pravdu. Je ich dost. Dokonca aj Dachau ma jedno vlastne 😉

yanni
14. feb 2011

@leelo Peti nebud Angeberin. Nevytahuj sa, ze nieco vies. Aj ja nieco viem. A aj prezradim 😀 😀 😀 😀 😀

Mehlsorten in Deutschland

Weizenmehl:
Type 405 bevorzugtes Haushaltsmehl, gute Backeigenschaften
Type 550 backstark für feinporige Teige und als Vielzweckmehl verwendbar
Type 812 für helle Mischbrote
Type 1050 für Mischbrote oder herzhafte Backwaren im Haushalt
Type 1600 für dunkle Mischbrote
Weizenbackschrot Type 1700 ohne Keimling

Roggenmehl:
Type 815 nur seltene Verwendung, meist in Süddeutschland, für helle Roggenbrote
Type 997 für Mischbrote, regional unterschiedlich verbreitet
Type 1150 für Mischbrote, regional unterschiedlich verbreitet
Type 1370 typisches „Bäckermehl“ für herzhafte
Roggen- und Roggenmischbrote
Type 1740 typisches „Bäckermehl“ für herzhafte Roggen- und Roggenmischbrote
Roggenbackschrot Type 1800 ohne Keimling

Dinkelmehl:
Type 630
Type 812
Type 1050

rpinguin
14. feb 2011

@peta a polohruba vyberova a polohruba special je co?
@evi, este sa vraciam k tej Festplatte, ono akoze ked ju niekomu dam, tak to vlastne ani moc nechcem, iba ak by som bola pritom. Nechcem nechat tretieho pozerat moje fotky, nejake speky na dovolenke chcem vidiet len ja, ini nemusia 😀 Ono sa tomuto asi zabranit neda, ze?

A este by som chcela objasnit, ze slovom "lenivky" som nemyslela na nikoho konkretneho, takze kto si to zle vylozil "selber schuld"

yanni
14. feb 2011

@rpinguin renci to su druhy muk na SK. Moja mama ich pouziva. Ale mi si predsa nejdeme strpcovat zivot. Ja do vsetkeho natrieskam tak ci tak hladku. A recepty co mam od nasich a je v nich ina ako hladka ani nevyskusam. Aby to potom möglicherweise putovalo do smeti? 😠

A myslis si, ze taky IT-Fuzzie co z toho zije ma cas obzerat tvoje specky? 😀 😀 😀 On zachranuje len data. Nepozera jednotlive fotky. Brasko uz tiez tak zachranoval.

A tie lenivky sa predsa netykalo ani jednej z nas. Ved mi sme vsetky usilovne ako vcelicky, vsak Renci? 😀 😀

rpinguin
14. feb 2011

@yanni drzka jedna 😀 No mas sice pravdu, ze Futzie 😀 😀 😀 nema cas

leelo
14. feb 2011

@rpinguin netusim rozdiely v sk nazvoch muk. ja skusam vsetky recepty a vzdy sa to da jest. a najradsej mam ajtak spaldovu! good for my digestion 🙂

@yanni tie nemecke su aj s popismi, no parada. nemci vedia, co ja potrebujem.
inak to mam od kamosky, ja som toto neriesila, pokial som sa neocitla na materskej.
ake lenivky? vies kolko namahy ma stoji denne sediet na nete a chatovat s tolkymi ludmi?? 😎

mammy81
14. feb 2011

ahojte babule,
jej clovek sa tu par ndi neukaze a aha ho ake novinky.
Bea gratulujem k tehu 😉 tajnostkarka jedna 😉

aj Petka zavitala po dlhom case 😉 -to ste boli tak dlho na SVK?? 😅

Renca super ze ste to uspesne zvladli s Matildou 😵,inac sorry ale Tebe sa stale nejake kusky pritrafia 😀 😀 😀
a Veronika ze 30 tyzden WAU.clovek si ani nejak nestiha uvedomit ako tie tyzdne rychle bezia. 😒

rpinguin
14. feb 2011

Peta presne tak a nielen chatovat s tolkymi ludmi, ale aj pozerat trapne serialy a potom padaju notasy z praciek 😀 😀 😀
Ja tiez Dinkelvollkornmehl z Lidlu

yanni
14. feb 2011

@rpinguin
@leelo no a tych mailov co sa popise. a konuje a fejsbukoje a v kuse nieco. Booooze preco vymysleli ten internet. Nestacil nam telkac? 😠

leelo
14. feb 2011

@mammy81 steffi, servus, musim si poriadne docitat vsetko, aby som bol av obraze aj o tebe - co a ako.
vratili sme sa pred 3 tyzdnami a nejako som nenabehla na stary rezim 😉 ale stihla som vela varit a piect, upratovat, precitat knihy spod stromceka. a hlavne - bolo pekne, tak sme boli vela vonku. je to fajn obcas si dat od netu pauzu, ale uz zase musim zacat slepicit na koniku 😀

@rpinguin + pol dna sa sminkovat, objednavat online drahe handry a hodiny byt na telefone s kamoskou. tot zivot zlatokopky v nemecku 😎 😎 😎 😎
inak mozeme si podat ruku, pred vianocami mi prepytujem drbol laptop na zem (mam firemny, uplne novy) - rozbita podlaha a obity roh laptopu. min tyzden som ho obliala vodou a odniesol si to 1 usb port - nefunkcny.
ale keby mi padol vlastny a este k tomu mac, tak ma asi poraziiiiiiii

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - dani ahoj. Dakujem, uz je to docela fajn. 😉 Nahradu zlateho klasu tu fakt nepoznam. Ja ked potrebujem nieco take ako zlaty klas, tak pouzijem vanilkovy puding a hotovo. Na co potrebujes zlaty klas? Mozno tak by som ti vedela poradit nejaku nahradu? 🙂

@rpinguin - renca, no s tou festplatte mas pravdu, ze ked das cudziemu, tak je to taky blby pocit. Uplne ta chapem. Asi kazdy mysli tak. Ale mozem ta fakt upokojit,. ze IT profici nemaju na taketo hovadinky ani najmensiu chut a cas. Oni su radi, ze maju vobec cas na pozretie sa na tu festplatte, ale konkretne info ich absolutne nezaujima. Poznam to od mm, a jeho to absolutne nezaujima. Mal uz doma na "opravu" od klientov niekolko festplatten,, ale islo cisto iba o robotu a vlastne ani nevedel, co na nej je. Ked mas niekoho it-profika, tak mu bud doverujes alebo nie. Bez toho to nejde. 😉

@leelo - peti, na tie mufinky mas svoj recept, ci si skusala ten od bei? Ona tiez vkladala na receptovu temu mufinky z javoroveho sirupu. 😉

Zasa sa bavite o mukach? Vsak tu bola uz jedna dlhaaa diskusia o mukach kedysi minuly rok. 😉 Nech su muky ake chcu, podla mna to vobec nieje dolezite a nebudem kupovat 5 druhov muk, aby som kazdu pouzila na nieco ine. To mi vobec nieje wichtig. Teraz som dostala od velmi dobreho kamarata taliansku muku, ktora je o tisic krat lepsia ako nemecka. Nemecke muky niesu bohvieco, to uz su nase slovenske lepsie. No a ta talianska je fakt famozna. Ani neviem, ako by som to opisala.....je taka jemnejsia, kvalitnejsia... 😉 Ale to som dostala, inak by som sama nekupila 😀

oli1104
14. feb 2011

Ja mam teda doma Dinkelvolkorn, ale pred tim jsem mela tu fein a ta se mi nezdala tak hneda 🙂, ta hneda se mi moc nelibi 🙂, pak normalni tu 405 a pak wienner griessler. Driv jsem si mouky vozila z Brna, ale ted jsem leniva, ale je fakt, ze ceska je lepsi.

Co je to zlaty klas ?

Jo a Reni pingui, mandle nevim, ale myslim, ze je maji normalni, nikdy zadny dr. nic nerikal 🙂 Hele, ja se po tom mem odstranovanem znamenku ( jak se dr. nelibilo a rekl, ze vyriznout, ze na nem uz vidi zmeny a nakonec z histologie vse ok, sice zmeny, ale zadne maligni nebo tak ) se kazdeho ptala, jestli uz byl na prevenci kuze a jestli ma znamenka v poradku. Tak treba u kamaradek, kdyz jsme sly plavat, tak jsem je okukovala a rikala, tohle znaminko bys mela dat pryc, tohle ne, tohle jo 🙂 No magor. 🙂

Ted jsme s detmi pekli ( desny ) drobenkovou buchtu s jablkami a mela jsem urgentni nutkani ji vyzkouset i s mandarinkami ( ty jsem dala jen do malinke casti ), tak jsem zvedava. Spodek jsem delala z mouky normalni pul napul s dinkel.
Kuchyn teda vypada jako po vybuchu, ale deti spokojene.
Jinak pekarky, znate www.joyofbaking.com ?

mammy81
14. feb 2011

jaj Peti o mne vela nenajdes 😀 😀 ,ked to tak zhrniem tak stale jedno a to iste S.skola ja praca.... stres a nervy, "snazilkovanie" a stale jedno a to iste.
minuly tyzden sme mali rodicko som sa fakt len vytocila lebo od 19.00 do 22.00 som sa nic konkretne o mojom decku nedozvedela 😠 ,a aj to ked som sa jej potom sla spytat co a ako odbila ma ze my si dame extra stretko aby sme sa mohli porozpravat 😠 ,som bola vytocena na maximum pretoze s ostatnymi dristala aj po 10 minut a mna odfajcila.ale idem za nou v stredu tak jej to poviem na to mam moju "velku drzku". A clovek nevie co robi dobre a co zle pretoze obcas som na nervy z uloh nic im nepoznaci len povie a oni si maju zapamätat a maju stale cvicit pisat+pocitat-tak neviem ci to uz nemaju narok byt detmi!!!??? 😒 😒 😒 ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠
dnes doniesla Sofca zas nejaky papier pisali test z matiky dopadla tak na 2 takze super ale fakt ona im zada ulohu ze minusafgaben a su tam tri priklady (obrazky) a nakoniec jej to opravi ze tam v jednom malo byt plus,tak potom nech im nepise do zadanie ze minus....a zevraj deti necitaju.....jaaaaaaaaaaaj sa tesim na stredu kurnik....jej poviem svoje lebo mna to potom mrzi a to ani nepisem jak to zoberie take decko 😝 a musia si toho pamätaaaaaaaaaat ajajaaaaaaaaaj Tauschaugabe,Umkehraufgabe....a neviem co vsetko v tom mam gulas ja a nieto taky Zwerg 😕
sorry ze som sa tak zas rozpisala a vynervacila 😉

evinkaaa
14. feb 2011

@mooc - reni, skore uzdravenie nicolaskovi, aj manzelovi 😉

leelo
14. feb 2011

@evinkaaa robila som to podla beatkinho receptu, z 1.strany kucharskej temy. ale uz si si asi vsimla, ze o tom piseme tam...
no ja poznam aj vsetlijakych inych IT-profikov, mojich kolegov. ti maju v praci cas na vsetko mozne 😀 😀 😀

@oli1104 oli, krasny blog. zase mam "slinu" 😀 zlaty klas je ten puding, co sa dava na parene buchticky. poznas?
s tymi znamienkami to mam presne tak: mam ich vela, davam si casto kontrolovat, tak poznam tie zasady ako asymetria, roznofarebnost atd. a tiez strasim tym vsetkych okolo 😀

@mammy81 netrap sa, kazdy zaciatok skoly je tazky nielen pre dieta, ale aj pre rodicov. je dost tazke priznat si, ze tvoje male dievcatko uz ide do velkeho skazeneho sveta, kde na nu cakaju vsetky tie nastrahy, konkurencny boj. ze uz nemozes byt po jej boku a musi sa s tym vsetkym borit sama 😒 ja uz mam teraz zimomriavky pri predstave, ze B by mal ist do jasli/skolky. neeeee!
aj pre Sofi je to vsetko nove a ucitelky casto beru deti jak na beziacom pase, ziaden indivindi pristup. ved po dalsom polroku uz bude aj mala otrla, nauci sa ako to v skole chodi a nebude si veci pripustat 😉

a skoro som zabudla - vsetky vas pozdravuje Ingrid a jej 3-(4?) clenna co. ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre