Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
21. feb 2011

inac zeny, ja som kupila super vynalez na umyvanie dlazky, ani ruky si macat nemusim a uz ficim 😀 tuto kravinku:
http://src.discounto.de/pics/Angebot/36462/5541...

yanni
21. feb 2011

@rpinguin no to si pis ze nie. Ja mam imunitu ako svina. Teraz ked som bola na SK som navstivila kamosku, ta ma 2 takych vkuse nachcipanych chalanov a oni su nejak cela rodina stale chori a som tam aj drichmala a nist nebolo. A no ja ani nijake extra vitaminy neberiem, tabletkove ani im podobne, v robote sa to len tak hmiri bacilmi, vo vlaku vsetci brchcu a mna sa to nejak vyhyma. Raz mi moj gyncar povedal, ze na mne nic nezarobi. Ale co uz ma len Hausarzt povedat. Ku gyncarovi idem aspon raz za rok, k Hausarztovi raz za 10 rokov 😀 😀 😀 😀

yanni
21. feb 2011

@rpinguin renci take nieco sme mali v pekarni. Ked boli este stari sefovci. Ale odisli a zobrali si aj tu kravinku. Len to bola nejaka ina znacka. Ale dobra vecicka.

yanni
21. feb 2011

@rpinguin renci ja cenu benzinu neriesim. natankovat musim tak ci tak. len aky benzim mam teraz natankovat, ked si zase ti nemci blbi vymysleli nejaku somarinu.

A inak ja rada cestujem sama 😉

evinkaaa
21. feb 2011

@rpinguin - reni, tuto kravinu mala kamoska, ale podla mna je to fakt blbost. 😀 Nikdy to nevyzmyka tak, ako by si to ty v ruke. Vzdy to je tak vlhke, ze ja by som doma s tym podlahu teda neumyvala. Jednak trva dlho kym uschne a zasa tolko vody do podlahy.....no neviem, neviem....
Tak ale vysusaj, mozno ty budes spokojna. 😉 Ja mam radsej tu klasicku http://src.discounto.de/pics/product/27266/4426... 🙂

rpinguin
21. feb 2011

Evi, nie je pravda, ono cim dlhsie to rotuje tym tlacenim tej tyce dole v tom kybli, tym je suchsia handra. Ja zasa mam rada handru mokrejsiu, preto stlacam tu tyc len 2x dole, ked chces handru suchu, tak musis 4x. Je to fakt super, by som nemenila.

yanni
21. feb 2011

@rpinguin Renci ja nemam nic z toho. Swiffer a vreckovky a co je este lepsie, obyckovu handru a portvis. A gumove rukavicky a ide sa 😀 Ale aj tak by bola najlepsia nejaka Putzfrau. Lahnem si na gauc a budem sa kukat ako maka 😀 😀 😀 😀 😀

Inak ono to fakt dost dobre vyzmykalo. Len my sme mali pred Umbau v pekarni linoleum a tam aj tak bolo potrebne trochu viac vlhka. Neviem ake to je na laminate. Ale nechaj bordel, vyskusam tu tvoju pekelnu vecicku, mas tiez laminat vsak?

evinkaaa
21. feb 2011

@rpinguin - no, mozno to nejako zmenili. Ja som to skusala asi pred 5 rokmi a vtedy to bola fakt hroza. Cela handra taka mokra, az kvapkala 😖
Ked sa ti paci, tak nieje co riesit...

rpinguin
21. feb 2011

@evinkaaa Evi, no musis vyskusat teraz, ved ono to je dost kratko na trhu, Stiftung to testovali v nejakom 2009 roku
@kati, no jasne, po sebe poumyvas este 😀

yanni
22. feb 2011

@rpinguin hihi ze vraj po sebe poumyvat. Skor zahladit stopy, si chcela povedat, ci ako?
Ozaj dostala si konecne ten link? Som to uz 3x poslala 😕

rpinguin
22. feb 2011

nic som nedostala, ved nechapem vobec ☹

yanni
22. feb 2011

@rpinguin tak ti to poslem este raz z mojej Dienstadresse.

yanni
22. feb 2011

Renci tak som po poslala.

neurologia
22. feb 2011

Ahojte baby,

u nas s joss od soboty horor....idu jej zuby a teraz to strasne preziva (sa jej cudujem ked sa jej prerezavaju tie celke) naladu ma na bode mrazu a aj teplotuje ....v noci dobre nespi a cez cez den uz vobec takze uz aj ja mam pomaly dost....esteze mame tie nase kurzy tam je celkom v pohode pozornost upriami na deti hudbu....a vymyslanie ako nenapadne strhnut obrazky zo steny 😀

@evinkaaa
evka ty uz dnes zarezavas v nemocke...tak len pekne citaj a lusti...a hlavne oddychuj..ved zachvilku si doma a caka ta vela "povinnosti" a to nemyslim montovanie novych skriniek do kuchyne 😉

@rpinguin
renca ty pocuvaj si objavila ameriku s tym mopom na umyvanie podlahy...ja som si ho kupila v lete 2010...trosku som nim bola sklamana....ale inak sa da za ten smiesny peniaz co som zan dala...
a gratulujem ku skolke vidis si sa aj ty dockala...a povedz ze sa neoplatilo pockat ked ste take super miesto vymakli...v novom zariadeni...to uz ano... 🙂 tak nech sa mu tam paci...a na kolko ho tam chces davat? mas to daleko?
kym bude v skolke mozes s matildou podnikat babske jazdy po obchodoch... 😉
chystate s Katkou stretko (ak som spravne pochopila)? mali by sme aj my nieco spachat .... 😉

rpinguin
22. feb 2011

Bea, preco by som mala objavit Ameriku, ved ja som to nekupila vcera, ale tiez minuly rok, ved tu nebudem vypisovat vsetko, co som si kedy kupila. Som to len tak strelila tu vcera, ked sa riesilo umyvanie podlahy. Preco si bola sklamana? Ja teda vobec, pri predstave, ze mi handra utekala z metly, ja sa po nu stale zohynala a davala spät, tak toto je teda uplne na neporovnanie. Akurat je to na skladovanie trochu obtiaznejsie, kvoli tomu väcsiemu kyblu, inac fakt dobra vecicka.
No a Maxik tam bude na cely tyzden, to je jasne, vyzdvihovat ho budem, ked sa Matilda vyspi a kym sa tam dopracujem. Nemusim sa stresovat, ze to musim do 16.00 stihnut. Je to 15min. elektrickou. A budem ho len vyzdvihovat. Zavazat nie, takze paradicka. A cakat som este moc necakala, ved 3 roky este nema. Takze dovrsi 3 roky a mesiac na to uz pojde.
Haha a damske jazdy s Matildou, doobeda domace prace, potom dama spi od 12-15.00, potom ma olovrant a az potom mozem. Akosi si tie dni kratke 😀
A ved dojdi aj ty vtedy, prvy marcovy vikend, som sama, takze vyuzivam. Ked mam chlapa doma, nestihame ziadne stretka.

neurologia
22. feb 2011

@rpinguin
prvy marcovy vikend...hmmmm musim pozriet a dam vediet 🙂
ved to ze je to trochu take "vacsie" to vedro....ale lepsie ako sa zohynat stale k podlahe-ked stieras rukou a handrou ...ja kombinaciu handra +metla nemusim... 😒
ja som myslela...ze tam musis presny cas v tej skolke povedat kedy prenho prides napr.ze bude tam byvat od 08:00 do 14:00 a teda o tej 14:00 musis prenho ist...

schatzinkaschatzinko
22. feb 2011

cafte tety

@rpinguin Reni, podla mna fajnova vec, hentoten mop, ci aky to ma odborny nazov, podla mna zasadna chyba je, ze to nepredavaju uplne kompletne, cize s pani, co s tym bude vsetko ometat🙂) ja mam ten, co posielala Evka, ale je cas na vynovenie, pretoze neznasam zmykat tu mopovu handru blaaa☹(( takze mozes davat castjesie tieto vynalezy, pripadne rovno dohadovat skupinovu zlavu...

@neurologia Bei, u nas su zuby tiez aktualna tema, takze sucitime a k babam by si sa mala fakt pridat, nech im tam konecne volakto nieco dobre upecie, ved uz aj Renca na tej fotke pochudla a o Katke ani nevravim🙂))

@oli1104 OLinka my byvame vo Weiden in der Opf, takze najblizsie vacsie mesta mame Rgs a Nü, takze obcas tam zajdeme na taky vylet, akoze sa prejdeme tymi dvoma hlavnymi ulicami a zabehneme do obchodov..ale nic prevratne s ami tam zatial nepodarilo kupit, ak neratam snubny prsten a svadobne topanky🙂)) au tam aj nejake take vacsie nakupne centra alebo "len toto" co je v meste??

inak nakupy dopadli najlepsie pre Amus mali pozlacnovane take pekne vecicky, tak moze frajerit🙂)

@yanni Katka, Ty si ozaj velmi zly pacient, sak by si tym doktorom mala troska dopriat🙂)

yanni
22. feb 2011

@schatzinkaschatzinko hihi, ze vraj skupinova zlava. Tak potom sa pridam. Ja stale len Swiffer a metla a handra. Uz by sa zislo aj nieco modernejsie. A ked uz, tak riadne.

No a mas pravdu, ja som straaaaaaasne zly pacient. Ale ako privatny ja radsej tie bonusy dostanem, cize prachyyyyyyyyyyy a potom sa ide minat na handry ako nijaky bonus od poistovne, cize nijake handry ale doki si kupi jachtu. No tak to eeee 😀 😀 😀

No a daky kolacik by mohol byt ale Vierka o pochudnuti mi ani nevrav. Som pribrala na Vianoce a aj teraz ked som bola na SK. Som len zrala. A nejako ma to drzi do teraz. A to sladke mi nejako ide. Vcera som doslova zozrala rumby. No nemala som si nijeke zasoby robit. Teraz len stale pokukujem po tych kavenkach, horalkach atd. Stale chodim do kuchyne otvorim skrinku, zavriem, zase otvorim, zavriem. Oddidem z kuchyne, nieco robim, potom zase kuchyna a skrinka a takto dookola pokym neoddolam a nieco si "pichnem" 😠

leelo
22. feb 2011

baby, poslite mi nejake kg, jednoducho sa mi poskladajte kazda niecim. ja sa uz desim tej nasej lyzovacky, sak nezatazim lyze! o slabych kozacich nozickacch ani nevravim. a nielen, ze som nepribrala teraz v zime, skor naopak 😕
nestiham docitavat, pisete jak besne 😝

schatzinkaschatzinko
22. feb 2011

@leelo Peti, kolko kilov potrebues?? kludne aj 15mozem poslat 😀 😀 😀 😒 😒 ☹ ☹ ☹ vidis, ja zase riesim vzdy otazku, ci sa zapnem do lyziarskych nohavic hh, kazdy riesi fakt daco ine🙂)) a kam sa chystate???? ozaj ako robis, ze tak furt chudnes??ja jedine, ak si usta zalepim...

@yanni no Katka, veru s tymi zmenami, co teraz doktorom pripravuju to veru jachty nebudu, do frasa☹( hhhh ale mas pravdu, tie bonusy su fakt dobre sak to rovno mozes ist k Prade nakupovat🙂))) ale ja ako cestny Aok obcan len na Amazone hhh🙂)) a neboj, Renca ma tusim dost velke zasoby kaveniek a spol, tak nechaj v Tvojej skrinke a vrhni sa na jej🙂))

mooc
22. feb 2011

@schatzinkaschatzinko 😝 si ma predbehla..
@leelo petiii, zober moje 😉

@yanni ze zasoby.. to som mala, len na zaciatku tehu.. to sa mi tu povalovalo tusim 15cokolad a krabica inych sladkosti.. (odtrepala som to na sk) teraz co dostanem, to sezerem!.. ale aspon mam tolko sudnosti, ze ked ideme do obchodu, tak si nekupim.. a potom vecer doma vymraukavam, ze joooj dala by som si..

mop.. tiez mam taky.. ale nemozem povedat, ze by sa mi s tym mopom zvysila chut do upratovania.. 😅

ideme von, dieta sa uz rano vyvalalo v snehu, tak co by sme mu aj poobede radost nedopriali..
ozaj, mam Gutschrift v zlatnictve.. 435€ co som bola vratit retiazku, lebo sa normalne zacala supat.. a nemali nic co by sa mi pacilo, tak hadam zbehnem aj tam..

leelo
22. feb 2011

@schatzinkaschatzinko haha, fakt kazdy ine veci riesi, nezavdacis sa 😉 samozrejme, nerobim nic pre to, skor zerem brutalne. a necitim sa choro, ze pasomnica a spol.
ideme do fr., partia 5 rodin s detmi a 1 bezdetny par. tesim sa, ale ziadnu kondicku nemam.

@mooc ty si pekne nechaj svoje tehotenske kilecka, este sa ti zidu. ten gutschrift znie zaujimavo, co si kupis? 😵

inak vobec nerozumiem vasej debate o handrach a mopoch... to je nieco, s cim sa upratuje???? 😅 😉 ved ja ani nemozem zacat pratat, to su dalsie kJ spalene 😀

yanni
22. feb 2011

@leelo Peti no aj ja ti nejake tie kilecka darujem. Ale musis sa uspokojit len s piatimi. Tie ostatne si necham, to mam potom tak akurat 😀

@schatzinkaschatzinko no tak ked nebudu jachty tak aspon nejake pltky 😀

@mooc no ja zase coki nemusim. Taku pur vobec. to bud nejaky macany keks, alebo fakt len take ako rumba, milena, ci ledove kastany. Ale inak ja v DE sladkosti nekupujem. Aj ked uz sloenske zasoby nie su, mne nemecke nechutia, tak nekupim. Radsej si upeciem citronovy alebo tvarohovy kastenkuchen a naporcuje, nieco zozerkam hne a ostatok zmrazim 😀

@leelo Peti no ja viem ze ty mas namiesto mopu pani nejaku rusku barisnu co ti poupratuje. Ani mop nepotrebujes , ta sa ti vyvala po kuchyny a postiera 😀 No ide tu o to, ze niektore maju mop a hadaju 😀 sa ze ktora ma lepsi a ja sa radsej nehadam, lebo ja mam len portvis a handru. Ja taj tradic ne po slovensky. A obcas to u mna dopadne tak, ze aj bez metly a 2vyvalam" sa s tou handrou po celom byte a je vyriadene 😀 😀 😀

neurologia
23. feb 2011

@leelo
peti napadlo ma k tvojim kilam ktore stale stracas...nemas problem so stitnou zlazou ? nase dr.by k tomu urcite vedeli viac povedat/napisat...

oli1104
23. feb 2011

@schatzinkaschatzinko No jedno centrum tu myslim je Franken Center, nechodim tam, kdyz potrebuju, jdu do mesta, Kaufhof, KArstadt, obleceni treba zrovna objednavam z Anglie z Marks & Spencer a jinak si vystacim s tim, co tu je 🙂
Weidem=n je hned na hranicihc, ze jo.
Ja bych chtela vyzkouset letos http://www.churpfalzpark.de/, to je tam u vas pobliz, ne ?
A taky Kinderreich v Mnichove 🙂

A co si za dobroty vozite ze SR nebo CR ?
Ja uz nic, mne chutna vsechno i tady 🙂

neurologia
23. feb 2011

@oli1104
oli my si vzdy donesieme z SK: detske piskoty Opavia, bryndzu, moje oblubene muesli, sladkosti nenosime-co si radi zamlsame to si dame ked sme doma a potom sa tesime a uz si predstavuje ze si to kupime ked budeme opat na sk to je potom take vzacne 😉 aj tak radsej napeciem ked mame chut na sladke ako kupovat tie v podstate umeliny -clovek sa z toho citi taky nabobnany....

oli1104
23. feb 2011

Vlastne ne, vozim si krupicnou kasi. Kindergriess je tu moc jemna a weichweizengriess hrubsi nez klasicka detska krupicka z CR. Tak tu.
Piskoty sem tam taky privezu, delam z nich takove ty bananove soudky, piskot, kolecko bananu, piskot, propichnout paratkem a namocit do cokolady 🙂

mooc
23. feb 2011

my vozime tiez krupicovu kasu, piskoty, dru tycinky, granko sladkosti ani moc nie.. tiez je to tak ako u beatky.. 😅 jaj a este vozime pivo.. 😀

leelo
23. feb 2011

@mooc haha, my praveze vozime nemecke pivo na slovensko 🙂
chutia nam polomacane susienky, tak tie vzdy mame, ale ked ich zjeme uz na sk, tak sa nic nedeje. vacsinou jednoducho vezmeme so sebou vsetko, co nam zostalo v chladnicke/spajzi po tom nasom x-tyzdnovom pobyte.

@oli1104 ten bananovy "dezert" poznam. ako dieta som tym vzdy hostila navstevu. akoze moje dielo 😉
je zaujimave, co pises o mukach. ja v nich rozdiely zatial nebadam, ale vdacne si dam poradit.

@neurologia pocitam, ze tehotenstvo/dojcenie sa podpise kazdej zene pod hormonalny profil. buducu sobotu idem na gyndu, tak sa postazujem. nieco na styl, ze citim sa ok, ale podla mna vyzeram chudo a mam male kozy 😀 takisto si dam aj predpisat atk, kedze laktacna amenorea skoncila 😅
ale mozem poprosit o diagnostiku aj vierku - mojho dr.housa na facebooku 😀

@yanni ja to mam tiez najradsej s handrou na kolenach. vraj rusky/poliacky a spol. beru 13 euro na hodinu. este dojku si najdem a som vybavena 😝 😝 😝 😝

deina
23. feb 2011

@rpinguin, jeej, tak gratulujem ku skolke, znie vyborne. 😅

Co sa to tu o upratovani bavite? Ja ani neviem, ci mame nieco na podlahu, strasne nerada umyvam podlahu, radsej to vsetko povysavam.

Ked hovorite o noseni jedla, pitia zo Slovenska... tuna som este nikde nevidela Soberano, to tu nemaju? Ci mam len smolu, ze to nikde nevidim? Inac mm si tiez nosil pivo, ale uz objavil, ze v Tengelmane mavaju aj ceske, tak nemusi dovazat. 😀 Lebo jemu tunajsie mnichovske vobec nechuti. Ja mam celkom rada weissbier, obcas, vela toho nevypijem odkedy som otehotnela s Miskom. Este jedno dieta a budem abstinent...

Kila darujem, take 3kg kludne, s radostou... 🙂 @leelo, ozaj, Petka, chodi sa tuna s detmi na nejake preventivne prehliadky po 1.roku? My sme este nikdy neboli, len raz sme boli u detskej lekarky, chcela od nas papierik o ockovaniach, ze potom, ked prideme nabuduce, doplnime, co chyba. Sice nedoplnime, nechcem, ale prehliadky sa asi robia, ze? Ty si tusim nedala ockovat MMR - bolo to bez problemov? Zevraj je to tuna nepovinne, tak som zvedava, ako je to naozaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre