Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

deina
โ€ข
26. feb 2011

@evinkaaa, Evi, to je super, ze vsetko tak dobre dopadlo. ๐Ÿ™‚ A manzel aky zlaty, starostlivy.

My sme mali dnes krasny den, pocasie slnecne, ani zima nebola, tak sme cela banda (slovenska partia - 4 rodiny) sli do Westparku, Matkovi sa velmi pacilo, ze nie je v kociku a moze si behat po travniku. A uplne najviac sa mu pacila oranzova vetrovka, ktoru mal jeden chalan polozenu na zemi, kym hral futbal - stale za nou siel a vyvalil sa na nu. ๐Ÿ˜… Proste prisiel, hodil sa na nu a lezal si tam na slnku, akoze pohadak. A Misko kopal do lopty, no zasnem, ked ma taketo chvilky, kedze jeho vacsinou to, co zaujima ostatne deti, nezaujima. No a nakoniec kamoska chce, aby som ju doucovala anglictinu, tak sa dohodneme cez tyzden... aspon si trosku mozgove bunky pocvicim, uz to potrebuju. Ale tento tyzden je celkovo nejaky dobry, pokojny, snad to nezakriknem... cely tyzden Misko neplakal, co je prvykrat, odkedy sme tu.

deina
โ€ข
26. feb 2011

@iii, fiha, ta skolka vyzera hrozne. ๐Ÿ˜จ To este mame taketo na SR?

evinkaaa
โ€ข
26. feb 2011

@deina - dani ahoj. ๐Ÿ˜ต Jeeej, aky ste mali nadherny den. Naozaj tu bolo dnes nadherne, skoda ze som nikde nebola. Ale nevadi, vsak nadherne dni este len pridu....dobehnem ๐Ÿ˜ต
Velmi ma tesi, ze sa miskovi "paci". Aspon teda podla toho, ako to pozorujes ty. Len tak dalej... ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

deina
โ€ข
26. feb 2011

Zatial nemozem povedat, ze sa mu paci, domov kazdy den spomenie, ale posledne dni vobec neplakal. To uz je nejaky pokrok. ๐Ÿ˜… Celkovo mam dnes taky pocit, ze uz to snad bude smerovat k lepsiemu...

Velmi si ubolena? Ale ako citam, bola si spokojna, pekne sa o teba starali. ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
26. feb 2011

@deina - no to znie paradne, ked neplace a ty mas dobry dojem z toho. A ked spomina domov, co akoze povie? ๐Ÿ˜•
Ano, starali sa prikladovo. Ani som to necakala. ๐Ÿ˜ต "Ubolena" este som, kedze ma len vcera pustili. V utorok idem vyberat stehy, tak snad potom uz to pojde rychlejsie a bude lepsie. Teraz je to este take, ze ked dlhsie postojim alebo pochodim, tak citim to a musim si lahnut. Ale nevadi, nejaky ten tyzden prezijem. ๐Ÿ˜ต To horsie uz mam za sebou, takze teraz to bude snad len lepsie.

deina
โ€ข
26. feb 2011

@evinkaaa, vacsinou hovori, ze nechce "cislo tri" (byvame na c.3, predtym to bolo c.2), ze chce ist na "cislo 2" a trojka sa mu nepaci. No ale este minuly tyzden takmer kazde rano plakal, toto je oproti tomu nic.

Mas pravdu, uz to bude len lepsie (myslim s uzdravovanim), urcite. A este ked sa aj manzel takto stara, aj svokra, tak nohy hore a oddychovat. ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
26. feb 2011

@deina - .....ze nechce cislo tri ๐Ÿ˜€ Chuda male, ked to uz takto vnima. Toi-toi-toi aby sa to naozaj zlepsilo a zacalo sa mu tu naozaj pacit. ๐Ÿ˜ต
Ja zasa milujem cislo 3 ๐Ÿ˜€ , je to moje "stastne" cislo. ๐Ÿ˜€

deina
โ€ข
26. feb 2011

Aj ja mam trojku rada. ๐Ÿ˜€ Joooj, ale vidim, ze ho zase chyta nova "zabavka" - ulice, vzdy sa pyta, na ktorej ulici to sme a mapa metra, moje nervy, on si vzdy nieco najde a uplne sa do toho zahlbi, asi bude mat teraz obdobie "mapove". ๐Ÿ˜€

zuzanasaw
โ€ข
26. feb 2011

Caves baby,

hlasim sa, ze zijeme. Meliem z posledneho, ale este stale to nie je koniec. Sme od minuleho vikendu prestahovani, vsetko je kvazi hotove, aj ked stale nas nieco prekvapi. Ocino je uz mesiac v DE a maka na prestavbe. Tak ako som chcela povodne len vymalovat... strhli sme stare tapety, ze nalepime nove, tak sa ocino nasr..., ze naco tapety, steny nedychaju, urobime novy Putz, zrovname omietky, kde treba a budes mat steny naveky vekov. Lenze novy putz znamena penetrat, na to jednu bielu vrstvu farby a potom este dve v odtieni, takze praktisch 4x malovanie. Uz sme boli prestahovani a este sme tento tyzden dorabali v obyvacke drevenu Parkett podlahu. A pri vchode som si vyclenila jednu miestnost na "satnik"- vsetky bundy, topanky, pripadne sezonne oblecenie a kym sa prebudovavalo, bola to vlastne Kinderzimmer. Nechala som im tam jednu staru skrinu (vitrinu) na hracky, ktoru sme teraz ako poslednu odtiahli od steny, ze len namalujeme tapety nacisto, ze satnik nemusi byt tip top a tam prekvapko - za tou skrinou Ururalte tapety a okolo nej novsie, proste novsimi otapetovali okolo skrine. Tak sme strhli uz vsetko, a znova ten isty kolotoc - Omietky, Putz, malovanie. A to este nepisem o tom, ze som planovala niektore dvere zabudovat a inde diery vyburat a bum prekvapko, priecne Holzbalken a ziadna sanca na nove dvere. Ale je to chvalabohu uz viacmenej hotove, tak sa vytesujeme. V pondelok odovzdavame stary byt, tak sme ho este vcera a dnes boli malovat, tak si uz necitim ruky. Ale vsetko pominie a bude zasa fajn, ze? ๐Ÿ˜‰

Precitala som si len posledne dve stranky, na viac teraz nemam sil, tak sa vytesujem z Bejky a blahozelam k uspesnemu zamieseniu.

A ty Ingus, co? Ziadne suveniry z Korziky? ๐Ÿ˜ต

Evka, sice netusim, kvoli comu si bola v nemocnici, ale prajem skore zotavenie, nech si cim skor fit... Az sa ti bude chciet v skratke napisat, prosim IP, asi nebudem mat cas a sil vrtat sa v diskusii hlbsie, a ani neviem, ci si to sem vobec pisala...

Tak jo, majte sa krasne, ja musim do perin, zajtra pokracovanie...

iii
โ€ข
27. feb 2011

zuzi, no paradicka, tesim sa s tebou, a co zahradka? som zvedava na fotodokumentaciu.......kolko m2 to ma?

evi, ja som tiez nedocitala tych 100 stranok, mala si len laparoskopiu? no nech sa skoro das dokopy......pamatam si, ako som bola na operacii pruhu ako 6 rocna, a nesmela som cvicit na telesnej 2 mesiace, hrozny trest to bol! no esteze mas taku podporu doma ๐Ÿ˜‰
inak pises o svokre, tak u nas teraz na sk padlo zopar perliciek.....napr. ze M ma alergiu na zimu (ked skoncil v nemocnici), alebo ze deti maju zjest vecer nieco, co by im zostalo az do rana v zaludku, aby sa nebudili (to bol recept na marcelkove skore ranne vstavanie).....pripadne preco nepije kojene rocne dieta kakao? ๐Ÿ˜€

leelo
โ€ข
27. feb 2011

caute,
evi, som rada,ze to mas za sebou! som ta spominala a ty prides ako cez telepaticky most. takze gute besserung! ๐Ÿ™‚

zuzi, tak uz nenatahujte tie dorabky domu a cim skor nove babo ๐Ÿ˜‰ ale vazne - na dome clovek moze kazdy den cely zivot nieco robit. velmi dobre to poznam. vraj ked clovek dokonci dom, zomrie. takze radsej treba stale nieco kutit ๐Ÿ˜…

ingi, mas krasne pikosky! nieco mastne vyprazane mu dajte, to zostava v zaludku vskutku dlho.
u mojej svokry fici neustale ponukanie kinder cokolady a najnovsie ho napomina a vychovava cez skype. maly vybral banan z taniera a svokra zo skypu krici: nono!..... ๐Ÿ˜€ alebo vzdy mu vravi, benjaminko, posluchaj! asi fakt jej kupim psa. nejakeho s besnotou!!!

este som chcela pisat nieco na prispevky spred vikendu, ale nenapada ma.
iba: renca - ja som zabudla uplne na pad tvojho maca. nerob nic s diskom. vlastne ani neviem, ako sa to v tvojom operacnom systeme robi ๐Ÿ˜… ukazala si to nejakemu fachmanovi z apple?

iii
โ€ข
27. feb 2011

peti, haha, nono!!! bude rada, ze cez skype, inak by asi aj dostal po prstoch, ze? heh, a este som si spomenula, ze vraj vsetky deti sa hraju radi s hrackami, iba my ucime deti nicit normalne veci ๐Ÿ˜€ no, pre M su stopky na sporaku atraktivnejsie ako umely ruzovy slonik, a vobec sa mu ani nedivim

leelo
โ€ข
27. feb 2011

ingi, ๐Ÿ˜€ ja som na to hned zakricala - benjamin, fujto! ๐Ÿ˜‰
nechcete teda pre marcelka NORMALNE hracky? vdacne posuniem - mam od svokrovcov 2x umely vlacik s hlasnym piskanim a 2x umelu kacicku s este hlasnejsim kvakanim. cisty bakelit, hmmm? ๐Ÿ˜‰ oni radi kupuju po 2, lebo take exemplare treba duplovat.
este dobre bolo neumytie ruk pri prichode k nam a nasledne opakovane chytanie maleho za ruky, po tvari a chytanie mu lyzicky, ked obedoval ๐Ÿ™„

@dania dani, ty si sa ma pytala na navrat do pracovneho procesu - takze uz prebehli neformalne rozhovory cez skype a pocas sviatkov aj u nas doma. zatial to vyzera fajn, vraj sa da vsetko a mozem robit aj odtialto. len ja sa nejako neponahlam ๐Ÿ˜…

evinkaaa
โ€ข
27. feb 2011

Kocky a vy co tu takuto party tak neskoro vecer??? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

@iii - ingi, napisem info do ip. Naschval som to tu nepisala, nechcem aby to kazdy cital... ๐Ÿ˜‰
Tak tie hlasky od svokry su svetove. Asi ich nic netopne, ze? ๐Ÿ˜€

@leelo - peti, no citala som, ze si sa na mna pytala. Dakujem, si zlata.... ๐Ÿ˜‰ Asi fakt telepatia ๐Ÿ˜€

iii
โ€ข
28. feb 2011

peti, ale v tomto ma netromfnes - co hovoris na velky mejkapovy kufrik ako darcek pre trojrocne dieta? ruzovy.... ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
28. feb 2011

@zuzanasaw
zuzka heh to poznam clovek si nieco naplanuje a ked uz pride k tomu prekvapi ho spusta veci ๐Ÿ˜€ a musi vymysliet nejake ine riesenie ale v podstate vsetko chce aj cas....a z naplanovanie viknedovej pracicky je pracicka 2 tyzdnova ๐Ÿ˜‰ ale super ze ocino pomaha...a ze uz byvate vo svojom to je uzasne...

@iii
@leelo
no pocuvajte ked ste uz zacali temu svokra tak napisem aj ja zopar mojich najcesrvejsich zazitkov...aby som za vami nezaostavala ๐Ÿ˜€
zvykneme so svokrou skypeovat kazdy vikend...ale zrazu s nami nekomunikuje rozumej zavola na nejaky 15 min (asi aby sa nepovedalo ze nezvola) s nami poriadne nekomunikuje iba s joss...sme boli prekvapeni co taka nahla zmena ved zyvkla byt v pohode....ale ja asi viem kde je pes zakopany totiz bola tam svagrinka na niekolko tyzdnov byvat -lebo oni doma prerabaju a maju male dieta tak s nim sla k svokre a muz doma robil.....a ona mala oddych a full-servis u svokry
no a druhy zazitok nedavno svokra ze ona chce malej nieco kupit ze velmi chce nech povieme co pre nu potrebujeme/chceme tak sme povedali co sme aktualne riesili-cestovnu stolicku ze chceme poslali sme aj link ako vyzera a tak ale ked uvidela cenu tak sa to nejak rychlo zahovorilo a mohli sme si kupit/zaplatit my!
a o plastovych hlucnych hrackach nehovorim....

mooc
โ€ข
28. feb 2011

a viete co? tak to ja mam super svokru.. hehe.. bei, uz dvakrat sa mi stalo, ze ked sme nicolasovi kupili nove boty, hned mi za ne dala peniaze, ze aj ona mu chce nieco kupit ale nema cas tak aspon takto.. aaaa aj na stavebne si pytala cislo uctu, ze mu tam bude posielat.. ๐Ÿ™‚

zuzi, jooooj ono je to makacka, ale zase ten pocit po dobre vykonanej praci nic nenahradi.. ze??? ๐Ÿ˜€ a urcite sa z domceka tesite aj pre deti je domcek (vlastny domcek) urcite lepsi..

leelo
โ€ข
28. feb 2011

haha, ingi ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ mna by dost aj zaujimalo, ze co na ten super darek elenka...
no a nebola to len nespravna interpretacia z tvojej strany? nemal to byt darcek pre teba? ved predsa vsetci vieme, ze deti si nanasaju make-up az od 5 rokov!

bei, jasne, svagrina uraduje ๐Ÿ˜‰ klasicky mindrak.
no ja som ratala, super hraciek a cokolady od nich len na vianoce dostal za cca 40e, dtto na narodky. tak som navrhla, nech mu otvoria konto lienka v axe abo cosi podobne a mesacne mu tam daju 10e. no tak to si mala vidiet! vraj my nemame peniaze. tak sorry teda...

reni, zlata to dusa tvoja svekra. ja od mojej radsej nechcem uz ani korunu, lebo by mala opletacky so svagrinou ๐Ÿ™‚

ja s mojou svokrou aj chcem byt kamoska, lebo tym svagrinu nastvem najviac, ale pokial si nebude ruky umyvat, neviem, neviem ๐Ÿ˜

baby, mam aj super postreh od znameho, co bol v nemecku/mnichove prvy raz nedavno sluzobne a vraj su tu divni ludia a strasna spina! (ingi, k tomuto sa hodia aj tie tvoje fotky.)
neviem, kde sa pohyboval, asi okolo osramu - tam bol a potom na letisku, v metre... no ale napr. mnichovsky hauptbahnhof je cistejsi ako to najcistejsie miesto v bratislave. podla mojich postrehov.
re: divni ludia, tak naposledy, ked som v januari zavitala do nakup.centra avion, tak som bola teda zdesena. ludia tam vacsinou vulgarne rozpravali a ked som sa prizrela blizsie, tak dost casto som spozorovala zanedbany chrup, neupraveny zovnajsok a take zvlastne sprate oblecenie ๐Ÿ˜€ ale bezdomovci to neboli.

neurologia
โ€ข
28. feb 2011

@mooc
renca ta moja ma zatial reci ze joss aj topanky kupi ale ked som povedala ktore tak uz cuvla ze je to drahe ze ona videla u cinana za 3โ‚ฌ...a podobne...ona peniaze nechce dat ona si asi mysli ze ich miniem na seba alebo co ona chce kupit ale aj tak z toho nic nieje......vies ak nema penize tak to chapem ale tak poviem chcem dat napr.15โ‚ฌ joss na hracku vyber nieco co si pre nu predtavujes alebo ak chcem drahsi tak si doloz...ale ona nie....

deina
โ€ข
28. feb 2011

@leelo a ktoze to tam v Osrame bol? Aj moj mm robi v Osrame. ๐Ÿ˜€

Ze svokry, moje nervy, moja je uz nastastie prec. Aj ked ona nie je zla, ona je len divna, aj to niekedy staci a este stale v depresii z toho, ze sme odisli. No ale ona je normalne tak namotana na nasho Miska akoby bol jej, az cudne to je. A Matko nic, on len tak mimochodom, zlatucky, milunky... ale Misko to nie je. ๐Ÿ˜… (to nepovedala, to len tak citim z jej spravania)

Zajtra mame zapis do skolky (alebo skolok, mestskych), vcera som zistila, ze februar ma nejako malo dni a nie o tyzden je marec, ale uz zajtra. Tak som rano volala, ci su naozaj zajtra zapisy, dvihla mi to jedna teta, ktora vedela tak dobre po anglicky ako ja po nemecky, ale pochopili sme sa.

A idem zarabat, trosicku, ucit anglictinu, hehe... moja anglictina po 3 rokoch na materskej, noooo...

deina
โ€ข
28. feb 2011

@zuzanasaw, Zuzka, zavidim, urcite to budete mat nadherne. Podla mna niet nad vlastny dom, zahradka pre deti.

evinkaaa
โ€ข
28. feb 2011

Caute vy rapotacky ๐Ÿ˜€

Zasa preberate temu - svokra? ๐Ÿ˜€ Na tuto temu sa da snad diskutovat donekonecna...
Ja (uz som to pisala velakrat) nemozem na moju svokru povedat ziadne krive slovo. Ona je jednoducho uzasna. Mala som asi fakt stastie, ze som taku dobru dostala. ๐Ÿ˜€
Sice detske veci este nekupuje, ale aj ked kupuje darceky nam ci uz na narodky alebo na vianoce, tak proste vzdy dost drahe. Ona is da na tom vzdy zalezat a radsej drahsie, ako nejaky smejd. Ci uz su to knihy, elektronika alebo oblecenie, vsetko musi byt to najlepsie. Vzdy jej hovorim, ze nema davat tolko penazi na darceky, ale ona o tom nechce nic pocut. A uz mi je aj "trapne", ked vzdy aj na Ostern alebo Nikolaus na nas caka (ked k nim prideme) plny kosik alebo nejaky batoh sladkosti. Kvoli tomuto sme uz velakrat diskutovali, ale svokra so svokrom nam to proste chcu dat a hotovo. Uvidim ake to bude, ked bude mimco. Som zvedava, ci budem nadavat alebo sa tesit. ๐Ÿ˜€

@iii - inga, zevraj schminkkoffer pre 3-rocne dieta... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Co potom daju malej, ked bude mat 10 rokov. Ci uz zrovna Ferrari? ๐Ÿ˜€

@neurologia - bei, necudujem sa, ze mas "averziu" na plastove hracky. Bleeeee, aj ja by som mala. ๐Ÿ˜–

@deina - dani, tak nech je zajtra zapis uspesny a nech sa vam tam paci ๐Ÿ˜ต Potom riportuj podrobnosti ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
28. feb 2011

@dania
danka tak ako kostym korytnacka pacil sa timimu?mas aj foto ked bude tak na pochval...som zvedava ๐Ÿ™‚

@evinkaaa
evka malovali sme minuly vikend-ale to uz bolo nic len take 3 "casti" v obyvke zvolili sme limetkovu.... teraz sme tepovali...no uz len nabytok chyba a hotovo ๐Ÿ˜‰ aj ked spalna je este stara (tiez patri domacim) ale neda sa vsetko naraz pekne postupne ๐Ÿ˜‰ ale ked dojde obyvka -teda nabytok budeme ho montovat dali sme si ho len doviezt zmontuje aj atti s nasou pomocou a potom mame v plane spravit policky(ulozny priestor) v "praฤovni" co je v podstate byvale wc pre hosti ale nemali sme kam dat pracku tak wc slo prec a dala sa tam pracka tak okolo chceme policky spravit....a samozrejem take detailiky bude treba este v obyvke dotiahnut ako luster-nieco pekne vybrat ale to vsetko postupne to sa ti musi nieco zapacit....ved vies...a neboj budes fit tak sa "pohne" aj kuchyna....aj tak teraz musis oddychovat

@deina
danka spominala si ze chces trosku von "vypydnut" ked pride svokra ze postrazi zbojnikov....bola si/ste? trosku niekde posediet
a tu anglinu budes niekoho doucovat tak sukromne?

evinkaaa
โ€ข
28. feb 2011

@neurologia - bei, limetkova farba je uzasna. Kamos, co si teraz kupil byt, tiez pekne v jednej izbe vymaloval "urcite fleky" limetkovou. A tak to vyzera uzasne. Doda to izbe taku sviezost, taky akcent.
Budete to mas nadherne. Potom hod foto, som velmi zvedava. A izbu malej uz mate hotovu? Daj tiez foto.... ๐Ÿ˜ต
My si tiez montujeme vsetko sami, ked nieco objedname. Vsak naco platit drahe prachy niekomu, ked si to clovek vie aj sam. No nie? ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
28. feb 2011

baby akurat som spakovala 500g hrozna no uvidime co z toho bude ๐Ÿ˜€ ale mnaaaam chutne bolo ze azzzzz

@evinkaaa
evka veru tak zmontujeme aj my....len doviezt sme si dali lebo nemame taky autiak s ktorym by sme to k nam dopravili ๐Ÿ˜‰

aha ake doplnky-deko som uz kupila

mammy81
โ€ข
28. feb 2011

Caves zienky,
@neurologia Bei tak potom hod fotecky nech sa pokochame sme asi s Evkou nejake zvedave ๐Ÿ˜€ aspon budem mat inspiraciu ako vymalovat....
nam dosla sedacka skor a teraz mam dilemu co na stenu ๐Ÿ˜’ normalne uz dumem vyse tyzdna .... ๐Ÿ˜…
@evinkaaa mala si IP si mi neodpisala.... ๐Ÿ˜•

Zuzi vam tak uprimne zavidim super ze uz mate svoje hniezdocko ๐Ÿ™‚ .... zavres dvere a mas pokoj (samozrejme okrem deciek) ale netrieska ti nikto nad hlavou ๐Ÿ˜’ no my mame asi na susedov stastie... predtym sexuchtiva nymfomanka,a teraz nejaky mlady trieskajuci par,ktoremu okolo pol desiatej vecer zmyka pracka nad nasimi hlavami..... ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  kazdy vecer to iste( a to su doma od druhej)!!

Renca no myslela som to tak ze bolo nad moje ocakavanie ๐Ÿ˜‰ .myslim si ze za tu dobu toho spravili az az a take poznamky typu ze S.nieje obcas myslienkami na hodine beriem lavou zadnou,sak ani ja niesom v robote kazdy den naplno ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ , nemusime sa ucit,len pekne dalej citat kazdy den 10minut.

a svokry.... ๐Ÿค obcas by som ju tiez poslala kade lahsie najmรค ked jej stale kupi darceky bez toho zeby dieta cosi malo,a ked kupi este aj to male a ja potom zhanam kto by to odkupil ๐Ÿ˜ 
a teraz tam pojde S.na prazdniny no uz sa bojim aka zase dojde domov..... ale co ked musim ..... ๐Ÿ˜–

evinkaaa
โ€ข
28. feb 2011

@neurologia - bei ,velmi pekne deko. Taka krasna svieza farba ๐Ÿ˜‰

@mammy81 - steffi, idem kuknut. Prepac, hned to napravim ๐Ÿ˜‰

mammy81
โ€ข
28. feb 2011

@evinkaaa v pohodicke ja len ze ci to vobec preslo ๐Ÿ˜‰ teda ci som to aj odoslala ๐Ÿ˜€

@neurologia pekna farba.... a aj deko

evinkaaa
โ€ข
28. feb 2011

@mammy81 - uz som odoslala ๐Ÿ˜ต

deina
โ€ข
28. feb 2011

@neurologia, Bei, ano, bola som trosku vypadnut. Ved treba vyuzit prilezitost. ๐Ÿ˜… Boli sme s kamoskou doobeda na kavicke, zevraj gross cappuccino v Starbucks, riadny kybel, jaaaj, dobre to padlo. Chuda som ju potom zatiahla do kostola, lebo oproti je nejaky uzasne barokovy kostol, musela som ho vidiet zvnutra. Inak sme pokecali o detoch, ona je tu o nieco dlhsie ako ja (pol roka), tiez sa natrapila s dcerou (5-rocna, hned musela do skolky ako prisli, kedze o rok ide uz do skoly, tak aby nemcinu pochytila), ktora stahovanie neprezivala dobre. ๐Ÿ˜… No a s mm sme tiez vyuzili, ze je tu svokra a boli sme 2x vecer vonku vo dvojici, to je ozaj zriedkavost pre nas. Raz v nejakej bavorskej krcme a druhykrat v kaviarni, bol tam slovensky casnik, ten hned zacul znamy prizvuk.

Tie srdiecka su zlatucke. Som zvedava, ako to bude vyzerat, ked to bude hotove.

@evinkaaa, no Misko je uz nedockavy, ktovie, co si ten predstavuje pod pojmom "skolka", ale aj minule mi tu nariekal, ze chce ist do skolky. On si chuda asi mysli, ze je to ta telocvicna, kam chodime cvicit aj s Matesom. Ale snad sa mu bude pacit a budu sa mu venovat (ak ho niekam vezmu) a mat s nim trpezlivost.

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre