Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
28. feb 2011

@deina - dani, ako bolo v skolke? Nemali ste dnes zapis? 😵

deina
28. feb 2011

@evinkaaa, Evka, zajtra bude, dnes som tam len volala overit si termin. 😉 A cas a miesto a dobre, ze som volala, lebo je to inde ako som si myslela.

evinkaaa
28. feb 2011

@deina - jaaaj, a ja som si myslela, ze to bolo dnes... 😀

deina
28. feb 2011

@neurologia, Bei, ano, ta anglictina je sukromne, idem jednu nasu znamu ucit. Ona je tiez ucitelka, tak mi je to aj divne, ze idem ucit ucitelku a este k tomu je to aj moja byvala kolegyna zo strednej skoly, ona bola nemcinarka.

zuzanasaw
28. feb 2011

Ahoj babenky,

jej vy ste zlate, ako na nas a nas domcek myslite... je to fakt super byvat si vo vlastnom s vlastnou zahradou, i ked doteraz sme tiez nemali velmi hkucnych susedou nad nami, ti boli v pohode, iba ten sused nalavo nad nami pocuval do 23hod nemecke slagre a naposledy sa rano o 4 vybuchol na chodbe, ked tam ozraty vykrikoval. Potom zacal len buchat susedom oproti na dvere, nech volaju policiu, ze nema kluce. Tak od toho som fakt rada, ze sme prec... ked bol v pohode, bol normalny, ale ked mu preplo, to sa bal clovek vojst do vchodu. chvalabohu, koniec! Cely vikend sme pucovali stary byt, rano sme ho odovzdali, tak sa tesime, ze starost na hlave menej...
Dnes sme tu konecne mali po dlhsej dobe teplejsi den a slniecko, ked uz aj cez zostalo nad 0°C, tak sme sa flakali poobede v zahrade, ostrihovali stromy, decka behali s furikmi a co ma strasne tesi, vsetko je tu take zive - kam sa pozriem, vsade napukane cibulkove kvety - dnes EMka chcela pomahat a motyckovat, tak som jej nasla platz, ze tu urcite nic nebude a o chvilku "mamiiiii, pod sa pozriet, co som nasla" a tam vypukane cibulky, co sa este nestihli nad hlinu pretlacit 😉 Babka, co tu byvala, musela byt strasna kvetinarka, budem jej musiet odniest nieco z jej zahradky na hrob ako podakovanie za vsetky tie prekvapka 😵

Ingi, 32 arov 😉

Peti, neblazni s novym dietatom - dost mi stiskalo, ked mi teraz 9dni mrcha meskala! A to mi nemeskala este nikdy v zivote! Ja som bola uz tak na nervy- presne, ze "do noveho domu nove dieta", len mi vlasy dupkom stavali uz len pri tej predstave. Mozno neskor, ale teraz by som urcite nechcela. Robila som si test "za jednu minutu vysledok" - asi 5min som musela cakat, kym tam nieco vidno bolo. Najprv obe policka pekne ruzove, ale ciarky nikdy, ako na ihlach som sedela. Ale nakoniec vyliezla len jedna 😉 A nakoniec sa aj ta mrcha vcera rano doplazila! No poviem vam, momentalne by mi nic ine nechybalo 😒

Deina, oprasenie Aj zavidim - to ja ked som tu dosla, len AJ som chcela hovorit a dnes sice rozumiem, ale ked mi treba nieco povedat, sama nemcina ma napada 😖 Strasne...

A tema svokry... nekonecna... ale vidim, ze aj tie vase perlia jedna radost! ze "alergia na zimu", som sa pobavila 😀

oli1104
1. mar 2011

Caute,

mne se vratilo nachlazeni, tak ryma jako prase zase. Uz aby bylo jaro.

Alergie na zimu........holky ja ji mam asi. Ja jakmile jdu kolem regalu s jogurty, mrazaky v supermarketu, tak pravidelne zacinam kychat a zacne mi tect z nosu. Jakmile poodejdu, lepsi se to a u pokladen ok 🙂

Zuzi, jak je velky ten domecek ? My koukame ale nic se nam nepozdava...

Evi, tak skvele, ze jsi doma, a prislo se na nejaky problem nebo je to vse ok ?

no nic ,jo, jeste fotka kostymu, co jsem sila, v patek maji ve skolce faschinsfeier 🙂

fabienamata
1. mar 2011

Ahojte baby, zdravim vas vsetky po dlhom case.
V prvom rade prajem skory navrat do normalu nasej Evke, ako sa citis?? A ake su dalsie krocky, co bude nasledovat teraz, napis ak mas chut do ip.
Gratulacia Zuzke k vlastnemu domceku, je to suuuuuper. A aj ze ocinko tak pomaha. To je nezaplatitelne. Tesim sa s vami.
A susedia , uz sa poznate?? Inak ak sa budeme stahovat my, tak si dost dobre neviem predstavit, ze mam este malovat dom z ktoreho odchadzam, ved clovek nevie co ma skor robit, nie zabijat cas malovanim odkial sa ide prec. 😒 Uff.
Deina, uz idete do skolky na zapis??? to je super. Ako sa vam paci mnichov?? Chodis aj na nejaky deutschkurz??
Alebo na vymenu, tu ktoru ty doucujes anglinu, teba douci nemcinu. 😉
U nas bol v sobotu Samba Maskenkarneval, priblizne 120 skupin od nas ,ale aj inych krajin. Bolo tu uzastne, zboznujem tu atmosferu, ale no vsak ako inac... S. mne zaspala na rukach, takze ma odvtedy bolia upony sliach na rukach, a mm dostal migrenu, tak sme tam boli asi pol hodinu. V duchu som nadavala ako pohan, kocik som nevzala, aby som sa mohla lahsie predierat davom. :- S. som ale samozrejme zobudila, ale bola nervozna ako cert.
V skolke super,ked pride domov, len po nemecky chce hovorit ,neuveritelne ako nasava nove slovicka.
majte sa pekne, ja sem este nakuknem.

neurologia
1. mar 2011

Ahojte

pridavam foto "mojej" masky draka

deina
1. mar 2011

@neurologia, Bei, to je perfektne, velmi je zlata a to si ty robila?

@oli1104, zlati su obaja, aj rytier, aj princezna.

@fabienamata, nechodim zatial na ziadny kurz. Az vecer by sa dalo, ked deti zaspia, no vtedy by mi to uz nepalilo. A cez den tazko, kym mam obe deti doma, tak len takto, co pochytim... ako dnes na zapise sme po nemecky hovorili, ja som povedala, ze "ich kann nicht gut deutsch sprechen" a tetuska na mna potom hned pomalinky, vsetko mi vysvetlovala a vsetko sme spolu pekne vyplnili. 😅 Ale vzdy sa mi na jazyk tlaci ta anglictina, ked aj zacnem vetu po nemecky, stane sa, ze ju dokoncim v anglictine.

neurologia
1. mar 2011

@deina
danka nieeeee to som odkupila od kamaratky....mala by som lepsie foto ale zabudla som zobrat fotak do musikgarten tak som ju len takto doma cvakla...ale este dufam v pekne zabery lebo aj do krabelky mame prist v maskach....
a s tou anglinou no chvilku to trva kym sa bude drat nemcina 😉 u mna to bolo tiez na zaciatku ze om nevedela povedat jednu cisto nemecku vetu vzdy som to skombinovala 😀 ale teraz uz je dobre ....teraz mam problem povedat ciste anglicku vetu bez nemciny 😀

deina
1. mar 2011

No to by bol problem po navrate z Nemecka (zatial sme tu na 2 az 4 roky), kebyze sa to otoci a nebudem vediet povedat cistu anglicku vetu bez nemciny. 😀 😀 A uz som minule aj rozmyslala, ako sa povie "anmeldung" po anglicky...

mooc
1. mar 2011

🙂 heh dievcence, krasne masky mate doma 🙂
dani, ako bolo na zapise? pacilo sa miskovi?
a s tym pletenim aj a nj neboj.. to prejde.. po faze pletenia aj/nj pride pletenie nj/sk 😝 a potom v tom uz budes mat uplne jasno.. 😎

dnes sme boli u mojho gyn. tak krcok v poriadku, este sa nic nedeje (vsak sa este ani nema preco), ale na US nemile prekvapko: matysek ma noziny dolu a hlavu hore.. tak dufam, ze sa este otoci..

inak k maskam: my mame zabiacika.. sila som ho minuly rok, ale tento rok sa don este zmestime.. pridam foto do albumov..

fabienamata
1. mar 2011

Aj my sme mali lienku aaj sme sa trosku s videom pohrali....

https://www.youtube.com/watch?v=4-iNZW9ktgo
iii
1. mar 2011

lubi, video nema chybu, sofi vyzera super akcne s tym podmazom 😀

danka (deina), problem s anglictinou/nemcinou mam aj ja, ono to vyzera tak, ze bud alebo........vznikaju obcas pekne hybridy, raz som jednej anglickej mamicke povedala o jej synovi, ze "he is pretty dick" 😀

peti, uz som sa ti inak povchvalila, ze ficim uz aj ja na nessprese? voluto, my favorite 😉
no, a este raz sa vraciam k onej teme - tak co povies na napoj pre trojrocne dieta - cierny caj s piatimi lyzicami medu? ze vraj to este nepocula, ze by deti pili vodu. inak pri nakupe hraciek plati, cim vacsie, tym lepsie.

leelo
1. mar 2011

cafte. lubi, som rada, ze si sa ukazala a ze sa mate gut. video mi nejde spustit, maly mi tu nieco postlacal, musim sa na to pozriet a najskor asi restartnut.
sofia je sikovna skolkarka, tesim sa z nej 😵

bei, fotky nemaju chybu, joss s tym palcekoch v ustach - odpadnem 😀 najprv modelka, potom babo.

oli, krasne kostymy! ty mas teda uz riadne velke deticky.
davaj si megadavky Ccka a skore uzdravenie.

deina, drzim palce so skolkou. a co sa osramu tyka - viem, ze tvoj m. tam robi, spominala si to hned na zaciatku. tento clovek s osramom nice nema, len tam bol 🙂

renca, neboj, maly sa este otoci. chod plavat 🙂

ingi, you`ve made my day! 😀 😀 "he is pretty dick"...ked uz, tak dick je handsome, nie pretty! 😀 😀
btw kolko vazi marcellino? nespressko - chvalime ta.
nebud na svokru zla, ved taky cajik, to je zivotabudic a vytiahne aj vsetky alergie spod povrchu. zarucene.
my mame tu kacicu tak velku a tazku, ze by som s tym niekoho prizabila. napr. viem koho.
ozaj a onedlho budu benovi dobre tie polyakryolove dupacky s kacickou, co mu kupila, ked sa narodil. juj jak sa tesim 🙂

ja som mojmu skotskemu sefovi naposledy stale pritakavala pomedzi recou - genau, genau...
ale nemcina mi ide super. hlavne ked si nieco v duchu rozpravam. potom ked pride na lamanie chleba, zabudnem vsetko.

hodim este foto mojho pokladu z dnesneho rana. len som ho tak este pred ranajkami cvakla a on chcel fotku vidiet. pozera na nu a vravi mi: Ben papat.
on znakoval papat, ze je hladny, nehovoril k tomu nic a potom mi to az vysvetlil dodatocne, kedze som bola zaujata fotenim
🙂

deina
2. mar 2011

@fabienamata, super video s tou hudbou. 😅 😅

@mooc, Reni, nepacilo. 😒 Ale ani nevystrajal, tak sa dalo a bola tam taka mila pani, tak sme to zvladli rychlo. A Matysek ma este kopec casu sa otocit, vsak komu by sa chcelo cely cas dole hlavou visiet?

Moj Matysek sa neotocil, vacsinu tehotenstva si lezal priecne, potvorka a nespolupracoval. Mozno keby bol vydrzal do terminu, bol by sa este otocil, ktovie...

To co je dnes zase za vetrisko vonku? 😠

@leelo, aky zlaty a aky je uz velky.



neurologia
2. mar 2011

@leelo
peti wow aky je uz velky....riadny chlap z neho heh aj joss znakuje ked chce papat alebo pit alebo nieco ine...nejak som znakovat neplanovala ale nejak sa to vyvinulo/prislo same... 😉 ale tiez aj povie ze chce jest ale aj ukaze asi pre pripad ze by mi jedno z toho uniklo 😀

@deina
danka tu je tiez hrozny vetrisko studeny a silny...nooooo mala som dost rano ked som frcala na nakup nechce sa mi to absolvovat aj poobede ..

baby dnes ma skoro vystrelo piekla som v rure obed...joss sa pri mne hrala a ja upratovala linku...a ona si zobrala chnapky a uz otvarala ruru...asi chcela skontrolovat ci uz je to hotove ako zvykla vidiet mna ....no co tie deti nenapadne vyskusat...ma picne

fabienamata
2. mar 2011

peti uz mas velkeho chlapa,mozes aj surodenca naplanovat uz!! Ma krasny kukuc 😵 a joss hotova kucharka, no ved robi presne to, co robi maminka.
Peti na akej kave ficis ty?? Skusala si tu amaretovu, mne na zaciatku chutila ,ale vratila som sa k livanto ale voluto je tiez super, to mi chuti tiez.
Ingi teraz ste kupili kafestroj?? My sme s muzom ohodnotili ako najlepsiu kupu roka, odvtedy frcime na 4 salkach denne.
Dobre hlasky od svokrusi 😀, inak prave na ten cierny caj v takom saciku sa pamatam ako sa volakedy fakt daval detom, slaby cierny caj. Pamatam sa, ked sa narodila moja sestra, ako terenna sestra co chodila domov k nam, davala mame rady co a ako, a este sa pamatam, ako sestra nechcela spavat a do polnoci ju uspavali oco s maminou. 😀 😀 😀
Inak k tym hrackam, S.sa nezahra s nicim velmi, potrebuje ku vsetkemu mna, preto ani nema vela hraciek, ale samozrejme velkym plast.hrackam sme sa ani my nevyhli 😀
Inak jej casto kupujem casopis Bussi Bar, odtial lepime a vystrihuje, dnes ma S.chcela polepit, teda na tvar, a hovorim jej ,ze na tvar neparti lepidlo,lebo su s toho vyrazky... a ona na to ,ze neboj to len tebe dam ,mne nie!!! Ale zato mi nakreslila prvykrat krasne slniecko aj s lucmi, tak sa tesim ,ze uz vydrzi trosku aj v klude dlhsie,...ze mozno aj kludny clovek z nej vyrastie, lebo doteraz postrach denis 2.
Ingi co E. v skolke?? Maju aj bitkarov v skolke.? U nas jedneho mame, teda poriadne agresivneho 5 r.chlapca, ale tak agresivneho ,ze ide okolo a kopne do teba. Vy chovavatelky si s nim nevedia dat rady, stale ho niekde odvlecu,to doslovne, ked je to uz neunosne.
U nas krasne slniecko svieti, tak vyrazame.

mooc
2. mar 2011

@leelo peti vidis, moj o chvilu dvojmesacny prcek nepovie ze papat.. on len ham ham 😝 ale tak v poslednej dobe sa mu rozvazuje jazyk.. dnes si pytal vajce.. a normalne som mu rozumela..
ben je fesak..
a preto aby sa chrobak otocil upobim vsetko, ale urcite nepojdem plavat.. neviem kedy sa to stalo, ale mam fobiu z bazenov, ze fuj bohviekto sa tam uz mocil s akymi chorobami.. more, jazero mi nevadi.. len jazero ma akrualne nejakych 5 stupnov.. brrrr to je moc zimneeee..

@deina dani a ty si z toho mala aky pocit? zo skolky? a kombinacie misko v skolke? viem je to len zapis.. ale nas prcek sa hned chopil hraciek.. a utekal si tam po chodbach ako doma.. a tam kde boli aj deti sa ma drzal za ruku a obzeral..
fuka aj tu.. este sme von neboli.. alae zberame sa, urcite bude pri jazere super vyhlad.. a slniecko svieti.. tak dopisem post, oblecieme sa zdrhame..

@neurologia beatka, ty mas doma asi nicolasa v dievcenskom prevedeni.. presne toto iste mi robieva.. a este kopu inych veci, ktore odkukal.. no nic zdrham..

evinkaaa
2. mar 2011

@oli1104 - oli, dakujem pekne. Vsetko je zatial ok 😉 Tvoji drobci su uz taki velki.... velmi pekni su 😵

@fabienamata - lubi, jeeeej ty si zlata. Dakujem ti krasne 😵 Pisnem ti do ip, ked budem mat viac casu. 😵
Videjko je docela srandovne. Pekne ste to urobili. 😵
A kedy sa to idete stahovat? Do toho mesta, co si mi pisala? Ak chces, napis do ip... 😉

@neurologia - bei, velmi pekna maska pre malu. Vyzera rozkosne 😵 A taky potmehucky usmev... 😵

@deina - dani, ty sikulka, ked ides zarezavas s anglictinou......neboj, to pojde jedna radost 😵 Aspon troska sa "odreagujes" a dokonca nieco zarobis 😵

@mooc - renca, ako som ti uz pisala na fb, neboooj ty nic. Maly sa obrati a mozno to ani nezbadas. Kamoska mala ten isty "problem" s malickou. Bola obratena opacne do 37 tyzdna a uz bol viac-menej naplanovany cisarak. Ona v ziadnom pripade ten "hmat" (neviem ako s vola) nechcela.....neviem preco, ja sa v tom nevyznam. No a doktorka jej odporcula robit kazdy vecer "macaci chrbat". Vies ten cvik, co sme ako deti robievali. No a ako zazrakom to pomohlo a malicka sa otocila a ona rodila normalne.
Neviem, co ucinkuje, tuto tematiku nepoznam, iba som pocula od kamaratiek. Zelam vela stastia.....drobcek sa otoci, uvidis 😵 ...popripade mu dohovaraj 😀

@leelo - peti, tvoj maly je uz vlastne tak velky. Uz na nom nevidiet to "babatko". Jasne, ze nejake crty este ma, ale uz vyzera fakt tak chlapcensky 😉 . Zlatucky, ako ma prstek v ustach 😵

Veru, aj u nas je dnes cely den tak hnusny studeny vietor. Bleeeee. Aspon ze svieti slniecko, nejako to zachranuje 😵
Ja som bola vcera vyberat stehy a napodiv mi je vynikajuco. Az sa cudujem. Tak uz sa aktivne zapojujem do domacich prac 😀 Ale len potroske. Dnes som zacala piect, kedze to je fakt moja droga a chcem na sobotu upiect nejaku torticku, pretoze sme pozvani na mexicku party. Dlho som rozmyslala, ze s akym motivom upeciem tortu......no onkel google mi nieco nasiel, tak sa budem inspirovat. Som velice zvedava, ako to dopadne. 😅

iii
2. mar 2011

evi, nejaky kaktusovy motiv? 😉

lubi, skolka fajn, E ma velmi prekvapuje, aka je tam smela. hah, pytas sa na bitkarov- tak najvacsieho bitkara Selima prednedavnom Marcelko kusol... ale inak je to tam take pokludne. M. tam bude mat miesto od 2,5 roka, akurat mi ho nechcu dat do elenkineh skupinky - pauli, co si o tom myslis?

evinkaaa
2. mar 2011

@iii - no, vies, nejako to spolu "zbucham"......motivov je dost .....kaktus, sombrero, chili papricky, kukurica, ich typicky kobercek, tie ich "hrkalky".... 😀

iii
2. mar 2011

nejak sa mi to skor odoslalo - pauli, co si myslis o tom separovat surodencov do odlisnych skupin? ja by som ich akosi instinktivne dala do jednej....

evi, som zvedava na vysledok 🙂

evinkaaa
2. mar 2011

@iii - aj ja 😀

amilat
2. mar 2011

@iii oni surodencov nechcu davat do jednej skupiny, aby sa mohli individualne rozvyjat, viem ze jedna matka preto zmenila skolku a hladala taku ktora by zobrala obe deti do jednej skupiny a aj nasla, ale vo väcsine pripadov davaju deti do oddelenych skupin. Ja si tiez myslim ze je to lepsie dve deti, dve skupiny. aspon v mojom pripade to tak bolo, ale koniec koncov to najlepsie aj tak vedia rodicia.
@evinkaaa musim piect tortu Emkovi k piatymnarodeninam a nemam ani potuchy co a ako a on ze chce Thomas vlacik 😝

mooc
2. mar 2011

@iii inga, boja sa tvojej "silnej dvojky" v skupine a radsej ich rozhodia.. 😉 nie nie.. vazne sa to tak robi, ze na ten navykovy pobyt ich na chvilu daju aj spolu, ale potom uz ee.. inak nasa skolka ma "otvorene" skupiny a deticky si mozu z dennej ponuky programu jednotlivych skupin vybrat kde prave chcu byt.. teda jeden den v tyzdni maju cisto skupinovy a to sa skupina venuje "sebe"

@evinkaaa evi vazne uz ides piect? no klobuk dolu.. hlavne pomaly este..
a s tym macacim chrbtom skusim, hned zajtra sa s nickym budeme hrat na macicky, iste sa mu to bude pacit.. 🙂

🙂 inak dnes som unesena zo svojho dietata (sice mi pred odchodom von uz oblecene zacalo po kuchyni vylievat ocot.. uplne zozadu zo skrine ho vyhrabal, kym ja som nam pripravila topanky) ale predtym doobeda so mnou upratoval a ako! vysaval hadam dokladnejsie ako jeho tata.. este aj gauc, pod gaucom, pavucinu z kutov.. 😝 potom sa napapal vyprazany karfiol a zemiaky a sibrinkoval si to vsetko priborom do pusy, ok kapustovo-mrkvovemu salatu moc neublizil, ale chrumal mrkvu aj kapustu pri priprave, takze mal odpustene.. a zaklincoval to v pekarni (vypytala som mu celozrnnu zemlu) a on ju sam zaplatil aj podakoval.. 😅 on uz fakt o mesiac aj kusok bude mat dva rocky..

@amilat tiez ma caka velke pecenie k narodeninam pre nicolasa.. nastastie on si este nevypyta take ze konkretny motiv.. ale aj tak uvazujem nieco v style vlak, auto, lietadlo, motorka.. kedze to je u nas prave strasne in.. (a ja by som taaaaak rada piekla nejake zvieratko, napriklad macka.. len on mi uz nie je babo) 😎

evinkaaa
2. mar 2011

@amilat - neboj, nieco pekne upecies 😵

@mooc - reni, no pravdaze idem piect. Vsak to je moja droga a bez toho fakt nemozem 😀
Neviem, ci ti to pomoze, ale kamoske to odporucila doky a ona to pravidelne cvicila kazdy den 2 tyzdne. 😉
Ty mas doma sikovneho drobca. Posli ho aj k nam poupratovat......moze prist na prazdniny 😀

mooc
2. mar 2011

evi, on moze.. len ako by som to ja zvladala??? ved ja som ho este ani u svokrovcov nenechala sameho.. 😝
inak som dnes jeho vysavanie natacala.. (on pri tom este stihal aj varit.. multitaskingfähig po mame) 😀
inak, keby ste boli o kus blizsie, hned u teba vlacik objednam..

iii
2. mar 2011

@mooc - reni, moje deti sa tiez nechceli otocit dost dlho, ale muz na nich intenzivne zhora havkal a oni sa asi prelakli....... hahaha, no jo, asi sa riaditelka iba boji tej intelektualnej bomby, co by im tam v skupinke vybuchla 😀
tak ale nikolas je dobry talent, ze vraj zaplatil a podakoval. ta nova generacia je uz uplne niekde inde

evinkaaa
2. mar 2011

@mooc - reni, to chapem.......viem, ze to je tazke dat prvy krat svoje "babatko" niekam prec. Urcite sa to nezaobide bez slz....hm, tak to uz v zivote je. 🙂
Objednala by si si u mna vlacik? Wow, dakujem za tvoju doveru, ale neviem, ci by som ho zvladla. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre