Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
10. mar 2011

@mooc - zavidiiiiiiiim 😵 😵 😵 Ze mu odkazujem, nech pride aj k nam 😵 😀

mooc
10. mar 2011

@evinkaaa odovzdam 😉 len on este nema vodicak a vlaky strajkuju.. 😝

neurologia
10. mar 2011

@mooc
renca iiihaaaa to chcem aj ja...aj ked joss je sikulka vysavac len pozoruje a pokusa ked je v "klude" cize vypnuty... 😀 ma pred nim respekt ked bol mensia sa ho bala a teraz uz neplace a neskryva sa ale tak ma respekt...

@evinkaaa
evka no ved skvarky nepodarene 😉 ale svagor (teda buduci zatial su so segrou zasnubeny) zabijali tak som mu hned vravela ze nech skrvarky aj pre mna odlozi.... 🙂
inak uz tu mame nabytok o 9:30 uz odchadzali 🙂 ale boli to fesaci hmmm radost sa pozerat 😉
a nabytok je drevo (buk) ...ja milujem drevo mne nabytok z bukasu/drevotrieska neulahodi...ja by som si ho teda nekupila aj ked sme si povedali ze staci nam aj taky ale nakoniec sa nam nic nepacilo (vsetko nam pripadalo ako taky "shit") a skoncili sme opat pri dreve....ja radsej nebudem mat dlhsie/hned nejaky nabytok dosporim a kupim potom nieco poriadne...

@verohit
verca ano rieger je obchod s nabytkom a doplnkami.... 😉 inak tak nejak s kurzom a vnimanim tehu/babatko to beriem aj ja...aj ked niesom tak vytazena ako ty...tiez mam pocit ze akoby som si "nestihala" az tak vychutnavat toto tehu pri joss som si to totalne uzivala a teraz len ze wow to uz som 18tt...ale to ide rychlo...a vzdy je nieco co treba spravit vybavit sem tam....treba ist no ved vies...a vecer ked si aj sadnem ze trochu oddych tak joss chce pit potom sa po mne vala (jasne ze sa chce pomojkat a podobne) ale tak aj ja by som chcela len tak sediet a vychutnat si to 😉 takto budem mat tu chvilku len pre seba a miminko...takze uz sa tesim...

evinkaaa
10. mar 2011

@neurologia - jeeej, aj my mame nabytok z buku. My tiez milujeme drevo. 😵 Ja som napriklad v ziadnom pripade nechcela taky ten nabytok akoby nalakovany v roznych farbach, taky leskly. Urcite vies, aky myslim. Akoze, ked sa to niekomu paci a hodi sa do interieru, tak preco nie. Ale my sme ostali pri dreve 😉

@mooc - nevadiii....len ho oblec, manzel dobehne po neho 😀 Ja uz chystam vysavac... 😀 😀 😀

iii
10. mar 2011

veronika, v ktorej casti rgb ste to kupili? bude sa dat u vas na zahrade stanovat? 😀 ozi, mas uz pre svoje nove dievcatko meno?

fuh, mam dost, M je momentalne extremne nervny, ale extremne....chcela som mu dat dentinox na tie jeho nestastne polovylezene stolicky, a tak ma kusol, ze mam cierny nechet....mam pocit, ze mostik je jeho najoblubenejsia poloha 😝

neurologia
10. mar 2011

@iii
inga aj ja som zvedava ake meno da verca babatku...uz sme sa jej aj pytali a nejak nereagovala asi nechce prezradit 🙂

mooc
10. mar 2011

@evinkaaa obleceny je.. ideme sa prave hrabcovat do zeme na terasku (vcera sme nakupili kvietky) 😝

@neurologia bei, vidis, zese nicolas vresti len co zbada wc.. teda ked sa ho este spytam, ci ideme cikat.. zato s vysavacom sa kamosi.. heeeh inak na chodbe si dokonca stojan na dazdniky odsunul, aby mohol aj ten roh povysavat.. 😅
jej super, ze mate nabytok.. my uz dva mesiace cakame na nasu vstavanu skrinu.. 😒 ale tak dufam, ze bude cim skor, lebo ma zacina tlacit silna tuzba pripravy pre babatko..

inak to s tym casom pre babo, to ja si zase najdem kazdy den.. vecer napr. s mm hniezdime na gauci a on mi kremuje a hladka brusko a kecame s a o babatku.. alebo rano v posteli, kym este nicky spi vediem v matko vzdy vnutorny dialog..

neurologia
10. mar 2011

@mooc
ved aj nam sa predlzilo cakanie uz sme ho mali mat v polovici februara...ale tak dockali sme sa neboj pride aj vasa skrina 😉 a hmmm to ze sedime "hniezdime" na gauci celkom nieje mozne vzhladom na cas kedy chodi joss spavat...cize hned nam asistuje aj ona a rano tiez nejak extra nepolezime kedze nas pride zobudit ze uz je hore a to je stale 06:00...a uz ide do kupelky ze zuby si umyt chce a potom ze papat....takze 😅

ivic26
10. mar 2011

ahojte kocky,
ja sa len hlasim, ze zijem a ze som na vas nezabudla, len mame trosku fofry. totiz matusko je chory, ma nejaku virozu a ked sme vcera volali do skolky, ze nepride, tak nam ucitelka povedala, ze mali v skolke nebezpecny rs virus, a celkom sa to na jeho priznaky hodilo, tak sme boli dnes u lekarky a nastastie to nema, strasne som rada. Lebo to dieta, co to malo v skolke, tak je v nemocnici na infuziach a asi dost zly priebeh mala ta choroba. Takze sme sa od min. piatka nezastavili, lebo horuckoval a teraz straaasne kasle, normalne hodinu vkuse kaslal tuto noc, chuda moje..
Tak kvoli chorobe sme neboli pozriet ani karneval v meste, lebo mal horucku.. ale tak hadam buduci rok to opat vyjde 🙂
Utekam varit a co to porobit, aj tak mam pocit, ze vobec nic nestiham... prajem vam pekny den a ked budem mat doma len jedno dieta, tak sa ozvem

adula3334
10. mar 2011

ahojte.len chcem dat na vedomie,ze vas tu smirujem,nakolko tema Nemecko mi tento rok bude asi blizka... 😒
mali by sme sa stahovat,a tak sa trosku zaujimam,ako sa tam mate...???zvykli ste si na zivot tam?a co deti?netaha vas to naspat na SR?ako prebiehalo stahovanie?teda ja si moc neviem predstavit ako pobalit nas dom... ☹ dufam,ze nevadi,ze som sem tak vtrhla,hadam si to aspon takouto cestou nejako ulahcim...pekny dnik prajem

evinkaaa
10. mar 2011

@mooc - reni, ake kvetinky si si kupila? Nebojis sa, ze zmrznu v noci? Teda u nas este v noci mrzne, preto som sa este ziadnu kupu nepodnikla 😉

@iii - ingi, zelam pevne nervy pri marcelkovi 😉

@ivic26 - ivi, vitaj spät. Verim ti, ze nemas cas na nejake vypisovanie. Uz to je ale pekne, ze si sem aspon na chvilocku nakukla. Tak sa drz a skore uzdravenie matuskovi. 😵

@adula3334 - ahoj. Vitaj medzi nami. Kludne sa pridaj k nam. 🙂 No ja ti tvoju otazku asi nezodpoviem, pretoze deticky este nemam, tak neviem, ake to je stahovanie s nimi, ale vela dievcat odtialto ti urcite odpovie. Ale aj tak to ja vidim tu lepsie ako na sk, aj co sa tyka perspektiv a vselicoho mozneho. A co sa tyka navratu na sk? Neprichadza do uvahy. Aj ked, clovek nikdy nevie, co sa moze stat... 😉 Ale v momentalnej situacii sa vratit urcite nechcem a ani na to nepomyslam. 🙂
Kludne sa nas pytaj na vselijake zaujimavosti, ktore ta napadnu. Vzdy tu je niektora, ktora ti odpovie 🙂

adula3334
10. mar 2011

dakujem za privitanie.
no ved hej,tie perspektivy..malemu tam mozme viac ponuknut...ale na druhej strane ma trapi,ze ho pripravim o rodinu tu...a ako dlho zijes uz v nemecku?

mooc
10. mar 2011

🙂 tak kvietky sme este neposadili, ale mame vypletu burinu a urobili sme (nicolasko) velku jarnu inspekciu pieskoviska.. pozorujem velky rozdiel v jeho hrani este pred par mesiacmi a teraz.. zrazu si uz vo vela veciach vystaci sam.. az je mi to niekedy luto.. 😅

@neurologia bei, nasa skrina uz lezi od januara u braska.. uz len musi prist a namontovat ju.. on je celkom macher na taketo veci.. (len teraz je este pracovne vytazeny, tak cakame.. cakame..)
kedy chodieva joss spavat?

@evinkaaa evi, na vas sa tesime velice, ale to snad ani pisat nemusim..

@iii som mala raz tiez modrinu par dni na ruke, riadny odtlacok vsetkych 8 zubov, co nase dieta vtedy malo.. a to som sa mu ani nechcela v puse sparat.. proste ma z trucu uhryzol.. a este ho to obcas chyti ked sa jeduje, ze chce hryzt, ale skor nez zatne si to uz rozmysli..
aj vy uvazujete svajc? hmm a kam?
to je take napinave sledovat ako sa vsetky stahujete, staviate, prestavujete, zariadujete.. hlavne ked my uz mame kotvy spustene.. su sice sny o domceku, ale asi by sme sa tazko s jazerom lucili a pozemok v tejto lokalite je nezaplatitelny (pre nas) a vlastne ani nie je lahke zohnat stavebny pozemok blizko jazera u nas v meste ci blizkom okoli..
takze jedine, co nam zostava je myslienkova prerabka rodicovskeho/svokrovskeho.. coooooo ma ale tolko hacikov.. a hlavny, ze ich nemozeme odtial vystahovat 😀 😝 😀

mimochodom zijeme v reweprazdnej oblasti 🙂

@ivic26 pevny nerv a vela zdravicka malemu..

@adula3334 vitaj, sice nemam odpovede na tvoje otazky.. lebo som tu uz piaty rok a krpcek bude mat este len dva, takze stahovanie nebolo komplikovane.. 🙂 aaaale aj ked tu niektore veci stale nechapem, zvykla som si a aj ked rada chodim na sk na navstevy, tu som doma uz viac.. zvyknuta, ze si mozem nechat kocik pred obchodom, hracky na terase, na zdravotny system, pristup lekara k pacientovi, na cerstve zemle z pekarne, ci na to, ze u mesiara nikdy nezabudnu dat nasmu prckovi koliesko/dve sunky..
ale dievcence, co sa stahovali s detickami ti snad pomozu viac.. ozaj a ktora cast de je pre vas zaujimava???

mooc
10. mar 2011

@evinkaaa evi, ja som kvetinovy analfabet.. my ideme a kupime co sa nam paci.. (aj nasa terasa tak vyzera, je to taky rastlinkovy chaos)
tu uz v noci nemrzne a nasa terasa je navyse na 1 poschodi, ak pamatas, davala som foto.. pod nami su este garaze, cize trosku izolovane to je.. tak hadam uz nepomrzne.. ved uz aj tulipany sa mi tlacia zo zeme (uz maju tak 10cm) inak vlani (prd to uz bolo predvlani) prvy rozkvitol, ked som bola v porodnici.. kedze do toho datumu su este takmer 4 tyzdne.. mozno tento rok budu kvitnut skor.. hlavne ak pocko vydrzi, mame 15 stupnov a na vikend hlasia az do 18..

adula3334
10. mar 2011

@mooc no moj drahy je nemec,treti rok je tu na sk,zostal kvoli mne a teda uz aj malemu...a presne vsetko co si vymenovala,si on nevie tu zvyknut...stale mi rozprava ake to tam je super a vzdy pocujem v nemecku je to tak a tak... 🙂
ale vobec neviem,uvazujeme nad vseliakymi variantami,ze by som ja s malym zostala tu a on by dochadzak na vikendy...bolo by to asi tazke,ale zas na druhej strane,pred rokom sme brali hypoteku na dom,takze sme vo svojom,co by v nemecku asi nebolo take jednoduche..
on pochadza zo Saarland-u...je tu niekto z okolia?
maleho ucis aj slovencinu?ako mu to ide?

mooc
10. mar 2011

@adula3334 moj mi este zvykne pripomenut rozbite cesty na sk, pripadne sa smeje ked niekde postavia velku plavaren ci co to a potom nemaju na pripojky na inzinierske siete atd.. inak aj mna trapi, ze mam nasich tak daleko.. my to mame 900km.. ale tak mame sa skoro kazdy den na skype.. co pokecame mozno viac ako keby sme byvali blizko pri sebe.. 🙂
😉 aj v nemecku su hypoteky 😝 (tiez jednu mame) ja si neviem predstavit, ze by sme boli spolu len cez vikendy.. 😖
nas prcek rozumie perfektne oba jazyky.. zatial toho vela nenahovori.. skor len jednotlive slova.. 😅 nejako sa mu nechce pustit do rozpravania, ale tak ma este cas..

adula3334
10. mar 2011

@mooc tak moj drahy s tvojim muzom maju vela spolocneho,hlavne co sa zmyslania tyka.. 🙂 ale ved v podstate maju pravdu,situacia je tu neporovnatelna s DE.no my by sme to mali o to tazsie,ze s mojimi rodicmi byvame v jednej dedine,a maly ich ma strasne rad...sme s nimi pomaly kazdy den..a o sebe ani nehovorim,mamina by mi velmi chybala..ale kym nevyskusam,nemozem povedat...no my by sme to mali cca 1200km domov...hadam raz mesacne by sa nam darilo sem chodit...
nas tiez krasne rozumie oba jazyky...a s rozpravanim mame tiez vela casu,este sa mu nechce,povie cca 15 slov...este je taky ukricany radsej

mooc
10. mar 2011

@adula3334 a to ste o pol roka mladsi.. neviem, ci ja nazbieram 15 slov.. teda nazbieram.. len ja viem je tatado je lietadlo.. takze my tak rozpravame, ze nam nikto nerozumie..
ale chapem, ze je tazke sa lucit od rodicov.. a starych rodicov.. nastastie sme to nemuseli nikdy riesit.. ale ked sme boli teraz na vianoce, tak ked sme odchadzali, tak nicolas 1x plakal za dedom a babkou (doteraz som plakavala ja) 😉
kym sme boli len dvaja chodili sme skoro kazde 2 mesiace.. lenze s nickym je to ine.. cesta je narocnejsia aj pre nas aj pre neho.. letecke spojenia komplikovane.. prveho pol roka sme neboli vobec.. a celkovo sme s nickym boli na sk 5x..

adula3334
10. mar 2011

@mooc ale zas ma tam starych rodicov s muzovej strany,nie?moj drahy nema rodicov.tak by sme boli odkazany len na seba..to jedine ma brzdi...a ved uvidime ako sa to vyvinie,mozno nakoniec ani nikam nepojdeme a ja zbytocne stresujem... 🙂 no nie?ale casto si predstavujem,ake by to bolo..a tato tema mi hadam pomoze,ked citam,ako sa tam vsetky mate a ake je to fajn... 🙂 aj nas maly ma speci slova,ktorym rozumieme len my

mooc
10. mar 2011

@adula3334 mame.. aj nemame.. nie tak ako si ja predstavujem.. 😒 obaja este pracuju, na nas nemaju cas.. svokor aj ked k nim ideme ani od stola nevstane aby sa s nickym pohral.. svokra by mu sice dala modre z neba.. ale co, ked tiez nema cas.. 🙄 takze tych si tiez moc neuzijeme.. (za dva roky este neboli s nicolasom na prechadzke, ci neprisli sa len tak pohrat a to sme na jednej ulici..) no ale nestazujem sa.. 😅

mooc
10. mar 2011

moj brckos sa zobudil, ideme papat obliect sa a von..

evinkaaa
10. mar 2011

@mooc - reni, vsak to je jedno, ake kvietky, hlavne ze sa pacia. Ja som na tom podobne 😀
A preco sa na nas tak velice tesite? 😕 😵

@iii - ingi, akurat som mala cestu okolo rewe, ked som isla z posty a zastavila som sa na mensi nakup a kupila som aj tu natierku feine welt - karamelovu, kedze ja karamel milujem. A ona je fantastickaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀
Urcite sa tam zastavim znova a vyskusam vsetky v ponuke 😀 Dik za tip.

@adula3334 - verim ti, ze mas zmiesane pocity. To mala asi kazda z nas na zaciatku. To postupne pominie. Ale jasne,ze smutno za rodinou asi ostante navzdy. Ja som tu uz vyse 10 rokov 😉
Aj mne je smutno za rodicmi, kedze mame strasne krasny vztah spolu, ale tak skypujeme skoro kazdy vecer, ked to cas dovoli a navstivime ich do roka tak 3-4 krat na tyzden. Viac to zial nejde kvoli manzelovej praci. A kazde leto chodia oni k nam na tyzden. 😉

mooc
10. mar 2011

@evinkaaa my sme este nemali navstevu, co by sme si obaja podiskurovali v rodnej reci 😝 tak na to sa moc tesime.. 😀 😉 proste sa na vas tesime..
aaaa zase to rewe 😝 nemaaaaaaame ☹

evinkaaa
10. mar 2011

@mooc - reni, no presne tak si to predstavujem aj ja. My mozeme kludne ohovarat a chlapi nam nebudu rozumiet 😀 😀 😀 Joooj, bude sranda, tesim-tesim velmi 😵
Plakanie pri luceni sa doooobre poznam. Tiez smoklim vzdy, ked ich vidim kyvat.....ale manzel ma vzdy nejako utesi a ked viem, ze po par km sa niekam zastaviime este na posledny nakup, tak nemozem smoklit, vsak ako by som vypadala 😀 Ale je to tazke niekedy, to fakt.... 😒
Neboj, niekam pojdete a zahliadnes rewe a urobis vpad a nakupis 😉 A ked nie, tak ja ti donesiem 😀

evinkaaa
10. mar 2011

@adula3334 - mas zlateho drobca, skukla som tvoje fotkose 😵 Ako sa vlastne volas?

rpinguin
10. mar 2011

hi zeny 🙂
ked tak ten produkt spominate, zeby som aj ja kukla? Evi, kukni mi na ten produkt, co vsetko obsahuje 😀 A je to zo sorty Frischkäse, ci co to je?
Takze sa idete stretnut s Rencou? No moc km to nemate od seba, tak sa to ponuka 😉

Inac Reni, ty sa nikde nestahuj, mne ak budu nejake objednavky z Nemecka chybat, tak potrebujem niekoho blizko v Nemecku, kde by som chodila tovar vyzdvihovat 😀 😀 😀 Ja bez shoppingov neviem a vo Schweizi zabehnuta nebudem a ma tam byt drazoba, takze zlate Nemecko.

@adula3334 ty sa moc nestrachuj, sme tu viacere, ktore maju decka a ziadnych babkovcov po ruke. My sme tiez taki a ma to svoje vyhody, nejake zasahy do vychovy ja nepotrebujem a decka predsa nerobim, aby som si vecer chodila po restikach 😀 😀 😀 Takze to zvazte dobre. Inac Peta (leelo) ti bude vediet najlepsie odpovedat, ti maju tiez dom na SVK a su tu. Ak ti ma byt chlap nespokojny, tak by som isla. Nasiel by tu dobry job? My sa tiez stahujeme v juni do Svajciarska a tiez sme sami bez pomoci. Po skoro 17.rokoch to teda bude zmena.

@iii Ingi, no fr. cast by som nedala, uz toto bude makacka, zasa az taky extremista nie som. To by som bola stratena asi uplne. OOOOjjj a mostiky su svina, Matilda ich tiez praktizuje a to zuby rastu len tak pomimo, ze ani neviem kedy.

@ivic26 to ste mali stastie v nestasti vlastne, tak super.

@verohit Verus, inac kedy ste planovali sa stahovat do domca? Inac skolka v CH. nehrozi, Maxika budem mat do predskolky doma, tak potesenie 😀 , ale bude este tu chodit 2 mesiace, nech vie, co to je 🙂 🙂

evinkaaa
10. mar 2011

@rpinguin - reni, ty ma takto "nutis" vylizovat 😀 Ked som uz isla pozriet, co je na obale napisane, tak som "musela" lyzicku zobrat 😀 😀 😀 Tak tu to mas...
Inhaltsstoffe: Zucker, pflanzliches Öl, Milchzucker, Süßmolkenpulver, Karamellpulver, Magermilchpulver, stark entöltes Kakaopulver, Emulgator Sojalecithin, Aroma
Vsetko fajne "zdrave" veci 😀 😀 😀 Ale chcela som vyskusat, kedze ja nutelu a vobec ziadne "cokolady" nejem. Ale toto mi chuti. Kupim este kokosove a pistaciove, to moze byt tiez fajn. 😉

rpinguin
10. mar 2011

@evinkaaa no to fakt, to sa vsetko da, ja tiez Nutellu nejem a ani nemozem, nechcem, aby decka s tym zacinali a potom by som sa uz toboz nezdvihla 😀
Inac som videla v reklame, ze uz aj Philadelphiu vymysleli s Milkou, to je co za blbost? 😀

neurologia
10. mar 2011

@rpinguin
renca ta philadelphia s milkou je totalny grc /humus uz davno som nejedla nieco co by mi taaaak nechutilo...(kupil si to svagor ked tu boli na vianoce on lubi sladke a tak som okostovala bleeeeee a ani jemu to vobec nebralo sme to vyhodili potom )

iii
10. mar 2011

evi, este skus z rewe feinwelt aj dzemy, teda fruchtaufstrichy - maju 80 percent ovocia a 20 percent cukru, u klasickych dzemov je ten pomer obrateny.

renca, maxik v CH vobec nedostane skolku? taky nedostatok skolok? su nejake alternativy? ja stale zabudnem, ma uz tvoj muz facharzta?

renca - mooc, vsak pockaj, mozno sa 17. juna vystahuju dobrovolne a budes moct aj ty prerabat dom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre