Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

deina
โ€ข
11. mar 2011

A u nas sa dokoncuje segedin, uz sa nan tesiiim. ๐Ÿ˜… Aj dobre, ze varim dnes, lebo mi volala kamoska, ci nejdem s nou zajtra na nejaky flohmarkt... neviem, nezvyknem kupovat uz nosene veci, ale mozno by sa naslo nieco pekne a aspon budem trosku prec od deti.

@leelo, nepamatam si nazov toho chleba, on vyzeral nadherne, taky tmavy, chrumkavy, ale akosi nechutil. Este sa mi nepodarilo najst pecivo, ktore by mi chutilo, okrem tych sisiek. Normalne som rozmyslala, ze si upeciem vlastny, nasla som v jednom casaku recept na klasicky chlieb, mama taky kedysi piekla, bol uzasny (alebo si to len tak pamatam, ze bol uzasny? spomienkovy optimizmus ๐Ÿ™‚)

Co znamena byt poisteny "privat", aky je v tom rozdiel?

To co bolo v Japonsku? ๐Ÿ˜•

@mooc, Reni, fuha, ze 11 hodin.

@adula3334, este nevieme, ako dlho zostaneme. Chceli sme na 2 az 4 roky, tie 4 roky su maximum - to aby Misko siel do skoly uz na SVK. Ale hovorili sme s manzelom uz aj o tom, ze ideme naspat hned. โ˜น To kvoli starsiemu, ale v poslednom case to vyzera tak, ze to tu ten maly zvladne, ze sa konecne prisposobuje, tak uvidime. Aspon tie 2 roky by som rada zostala. Mne sa uz cestovat nechce, iba ak na dovolenky, najradsej by som mala domcek u nas doma (SVK) s velkou zahradkou, starych rodicov nablizku, vsetkych mojich znamych, sestru a jej deti (buduce, snad nejake budu), asi som stara. Uz by som sa len usadila najradsej a hotovo. ๐Ÿ˜€

leelo
โ€ข
11. mar 2011

haha, vy gazdinky. ja nevarim, len pre maleho. pre nas navaril vcera mm. a spala som tiez 11 hodin. tolko odo mna ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
11. mar 2011

@amilat - ahoj. Dakujem pekne. ๐Ÿ˜ต V prvom rade ta chcem upokojit. Vobec to nieje take strasne, ako si mysli. Nerob zbytocnu paniku. Ked prejdes na cervenu, tak to sa tiez rozlisuje, kedy ju prejdes a ci ohrozujes chodcov. Ak si presla tak, ze iba chvilku bola cervena a nikoho si neohrozila, tak ti "hrozi" 90 Euro pokuta a 3 Punkte in Flensburg. Nic viac. Potom to je odstupnovane, podla toho, ak si niekoho ohrozila alebo nie. Ale myslim, ze ty dostanes toto, co som spomenula. Aj ked si zagooglis, tak ti to iste vsade vyhodi. ๐Ÿ˜‰

@deina - dani, ty takto drazdis? ๐Ÿ˜€ Ja segedin milujeeeeem ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
Na flohmarkte niesu vzdy len nosene veci. Hocikedy su tam uzasne kusky, ktore nikde inde nanajdes. Musis ale mat stastie. Tak si to pekne uzi bez deti a oddychni si. ๐Ÿ˜‰

deina
โ€ข
11. mar 2011

@evinkaaa, aj jaaaaa. ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต Este mam aj nejaky zakusok v chladnicke, dnes sa nejako cinim, neviem, co sa mi porobilo. No ale vypadnut nachvilku von bez deti, to musim, ze vobec nad tym rozmyslam... pride mm, tak mu poviem, ze zajtra doobeda ma on na starosti deti.

Pomoooc, Mates je asi hore. Po 40 min spanku. ๐Ÿ˜

evinkaaa
โ€ข
11. mar 2011

@deina - aj ja akurat peciem na vikend. Ako vzdy... ๐Ÿ˜€

deina
โ€ข
11. mar 2011

Misko to bol, nechce spat... ale ten je tu aspon tichucko, hra si na klaviri a tvari sa nejako zvlastne, zevraj chce ist von, mi tu akurat zasepkal (Matko spi, tak vie, ze ma byt ticho, vtedy sepka).

mooc
โ€ข
11. mar 2011

tak aj moje dieta spi.. zaujimave, ze naobed zaspi hned a vecer mame problemy.. ๐Ÿ˜’
idem upratat ten chaos co tu mame a radsej az potom vylozim nohy.. ๐Ÿ˜‰
@leelo petiiii, keby moj mm nechodil na obed domov, tiez nevarim kazdy den, lenze o pol jednej sa otvoria dvere a vacsinou prva otazka po prichode, co ideme obedovat? ๐Ÿ˜… a niekedy to nevydrzi a vola uz predtym, ze co dobre dnes mame.. ๐Ÿ˜‰

leelo
โ€ข
11. mar 2011

@mooc aj moj muco zaspi naoed za 5 min a vecer cca za 40 - v idealnom pripade. asi je to v norme, neriesim. na univerzite ho uz nebudem snad uspavat ๐Ÿ˜€
citis sa dobre? uz si vlastne v 3.trimestri cca, ze? neviem to narychlo. ale zatial vyzera, ze srsis energiou - super! asi ti nic ine ani nezostava pri nickinkovi ๐Ÿ˜‰
ja by som aj rada, kebyze muz chodi obedovat domov. keby som mala pre koho, varim, lebo ma to bavi. ale pre seba sa mi velmi nechce a muz nejako nevyzaduje teplu veceru. tak vacsinou ukuchtim/me nieco pre nas v noci, ked maly zaspi.
a co pises s tymi spielgruppe, to je presne ako u nas - vsetko je doobeda a to nehrozi zosuladit s maleho rezimom. ked sa zobudi o 9-10, tak o chvilu chce uz zase spat. ale ked bude teplejsie, chcem s nim chodit do parku na hudobku, tam boli tusim poobedne terminy. prinajhorsom ho, chudaka, budem budit ๐Ÿ˜…
ozi, ako to mate s porodom? kde bude nicky? u svokry?

leelo
โ€ข
11. mar 2011

inguska, este tebe som chcela:
kupila som si velku zasobu volutto kapsul a musim uznat, ze mi velmi zachutilo. ked som sa zamyslela, naposledy som ho pila v r.2008, odvtedy som tlacila dokola len tie silnejsie. velmi prijemna zmena. diki za tip ๐Ÿ˜‰
verim, ze marcelko uz odvtedy, co si pisala, ma zase nove obdobie niecoho ineho... u nas sa tie spanky do 12.00 premenili na 7.zub. presne ako som tipovala.

mooc
โ€ข
11. mar 2011

@leelo u svokry? nehrozi! minuly tyzden ju osvietilo, ze musis mi ukazat co a ako s nicolasom, aby som sa onho postarala, ked budete v nemocnici.. HA.. vidim to teraz, ze ona sa hocicim da odputat.. ๐Ÿ˜’ a ja nechcem byt v nemocnici v strachu o dieta.. takze radsej bude s mm.. mozno na zavercnu fazu porodu moze svokra prist (zalezi vsetko od toho ake to bude) a byt vonku s nicolasom.. ak nie, odrodim bez nich a potom mozu prist mathiaska obdivovat.. a v nemocnici chcem jednoznacne rodinnu izbu.. ked sa nebude dat (a bolo by nahodou plno) tak ideme domov.. aaaa mozno bude vsetko inak.. len jedno viem, ze nicolas so svokrou nebude.. ved ked to vidim teraz.. vydrzi sa s nim hrat pol hodinu a potom ma nieco ine dolezitejsie na praci.. ๐Ÿ˜–

inak mna varenie vacsinou nebavi, ale varim.. len niekedy je to odrzku, ked nas prcek popritom demoluje.. ๐Ÿ˜… ale zvykla som si nestresovat.. ved o chvilu budu dvaja.. ๐Ÿ˜‰ a mozno zacneme jedavat len salaty ๐Ÿ˜

mooc
โ€ข
11. mar 2011

@leelo inak my sme vychodili jeden kurz hudobky.. a to byvalo o pol jedenastej a musela som ho budit skoro vzdy, takze druhy kurz som nechala tak.. vsak si doma spievame, tancujeme.. a na detsky kolektiv si tiez este bude mat casu dost zvyknut.. a ked sme vonku tiez su tam deti..

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@mooc tak to som rada,urcite by sme chodili,obcas zajdeme aj tu do mesta,a malemu sa tam paci,ani si ma pomaly nevsima,co je u neho nevidane...tak to mas riadneho spachtosa,moj spava tak do osmej,par krat sa mu podarilo do 10.00 ale poobedne ulozenie na spanok bolo nemozne...ja som uz na tu osmu nastavena,tak sa zacnem mrvit,pripadne vstanem a to zarucene sa aj Maxim zobudi... ๐Ÿ™‚ jeeej,ihriska,teraz na jar si to este moc neuzijeme,lebo maly nevie odhadnut este svoje schopnosti,tak sa snazi vsade liezt a nakoniec mame bobo... no vsak ale hadam v lete uz bude frajer
mate krasne meno vybrane..aj my sme chceli Mathiaska,teda skor ja,no nakoniec vyberal drahy,pri druhom baby mam ja volnu ruku,co sa mena tyka

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@leelo no by to budeme musiet vyriesit predajom,pretoze platit hypo a este v DE najom,to by bolo velmi vela,pripadne uvazujeme,ze nech nasi daju do prenajmu ich byt,a pojdu k nam byvat,aby sme sa mali kam vracat...lebo aj ked drahy bude chodit na sluzobky a tak,radsej by som ten cas travila na SK s rodinou,no uvidime,co vymyslime..kazdopadne,uz zo mna strach pomaly opada..no tam ste sa stratili v dave,pri tolkych cudzincoch,na mojho tu stale niekto pokukava,ked otvori usta a rozprava nemecky ๐Ÿ™‚ cernocha si uz duplom neviem predstavit

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@evinkaaa dcersku firmu berie iny investor,takze sa bude menit manazment,vedenie...zavisi to od toho kto to zoberie,a ci z toho vyplynu vyhody pre neho...tak asi tak,o dva mesiaca cca vieme na com sme..ved aj som prihlasena pod menom,nic ine ma nenapadlo ๐Ÿ™‚

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@deina mne by sa aj cestovat chcelo,ale teda nie s malym,potrebuje mat to svoje miestecko...
a o zostati natrvalo v DE neuvazujete?to budete mat opat stresy so stahovanim a zvykanim si odznovu x 2. a preco ste tam odchadzali?isli ste len tak na blink alebo muz dostal ponuku?

leelo
โ€ข
11. mar 2011

@adula3334 ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
vies co sa divim? ze tvoj muz ako nemec zije na sk. nefrfle trosku? ๐Ÿ˜…
my sme si ten dom spociatku tiez nechali ako taku psychologicku barlicku - vzdy sa mame kam vratit. bolo to ok, splnilo to ucel, ved napr. sme nevedeli, ako sa nam bude pacit, ci muza nevyhodia...to som si ale nemyslela, kedze si ho sem doslova vyziadali aj napriek krize a hiring-freeze ho sem dotiahli. ta polrocna skus. doba ubehla rychlo a kontrakt ma na neurcito, takze uz sme na tie povodne obavy zabudli. davno, sme tu vyse 1,5 roka a nejako sa po slovensku neobzerame.
presne ako pises - s nehnutelnostou sa da vselico vymysliet. ja som si tiez povodne planovala, ako casto tam s malym budem chodit, ze mame cely dom pre seba, ale v reale je to tak, ze ked uz zijem tu, mam tu svoje pohodlie, svoje aktivity, tak tam zase tak casto nechodim. a to to mame do ba iba 500km! ved uvidis, ako to zafunguje u vas ๐Ÿ˜‰

ja maleho tiez vonku nedavam velmi chodit, za ruku so mnou ide, ale este sa mu nedobre chodi v tych goratexacoch.
a planujete 2.mimi? ๐Ÿ™‚

reni, ked si pisala o cenach topanociek, tak kupila som malemu na doma zn.jochie, kozene snurovacie, gumena podrazka, ale velmi makkucka - a stali 55e, rovnako ako tie zimne super fit do snehu. to je asi detsky standard ๐Ÿ˜…

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

ved prave,v poslednych mesiacoch frfle a dost...stale je len nevrly...tak super,krasne ste si tam zvykli... ๐Ÿ™‚ bodaj by to bolo aj u mna take...ale nejdem este predbiehat...a byvate v meste?
kedy sa ti narodil maly?
no my uz kocik ani nepouzivame,neobsedi tam,a nase prechadzky,no ked chcem niekam ist,tak sa musim obrnit trpezlivostou...najradsej je len na dvore,co bude v lete fajn,ze aj nieco porobim,posedime vonku,ale teraz mam nerva,lebo mame velkeho psa-nemecku dogu,a cely dvor je velka rola,co to tak teraz cez zimu doriadila...tak chodime domov ako prasiatka..len som narazala na tie ihriska,ze sa vsade stvera,a este mu to nejde a potom sa jeduje... ๐Ÿ™‚
druhe mimi by som brala aj hned,ale polovicka je proti,uzili sme si svoje s Maxikom,teraz je uz anjelik s porovnanim s tym aky bol...ale ma pravdu,teraz by sme dve deti neutiahli...DE by vyriesilo aj toto,to je taka motivacia pre mna ๐Ÿ™‚

mammy81
โ€ข
11. mar 2011

ahojte zenule ๐Ÿ˜‰ ,nestiham vas ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ sorry

dnes idem konecne po moju princeznu,bola na prazdninach u Omy ๐Ÿ˜ sa uz tesim konecne tu bude zase veselsie ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€.

Reni-Pinguin jej takze sa idete stahovat?? ๐Ÿ˜• ๐Ÿ˜• och chuda zase vsetko zhanat ved ste sa nedavno stahovali ๐Ÿ˜•,a uz mate aj nejaky bytik vo vyhlade?

Veronika uz sa ti to krati ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ตsuper; no priznavam ze Rgb je krasne mestecko so vsetkymi svojimi kutikami ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต budeme ocakavt fotocky ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰
@evinkaaa co zase vypekas??? ๐Ÿ™‚
Bea no mohla by si hodit fotecku ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜‰ som zvedava sorry ๐Ÿ˜‰

vela som si toho nezapamรคtala do slaka prepacte ๐Ÿ˜– ๐Ÿ˜€

schatzinkaschatzinko
โ€ข
11. mar 2011

cafte baby, kukam, ze to tu zije!๐Ÿ˜จ)

od nas sa choroba odvratila, tak mozeme statocne pokracovat v treningoch:.)) a Amus moze demolovat detsky kutik...inak bude z nej podla vsetkeho vampirie mlada, lebo jej idu horne dvojky, takze mame miesanca vampira so zajacom ๐Ÿ™‚))

jaj, vy fajnsmekerky, nedam dopustit na ten coko krem od Philadelphie, ja som si ho natierala na sk piskotky a mnam mnam..no, kazdemu chuti daco ine, hh, vid glazury na kolacoch ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

@verohit, jej Veronika, super, viem si to cca, predstavit, kde ste minule sme boli v vramci nasich sportovych aktivit ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ v Donaueinkaufzentre a svanda, akurat som na Teba myslela, ze sa Ta musim spytat, kde mate centralu ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

@leelo Peti a je aj ben niekedy hore? ci ma teraz zimny spanok?๐Ÿ™‚))

@deina Danka, ked tak TI pisnem neskor, ked moje dietat nebude na mna vrestat do Ip o privatnom poisteni๐Ÿ™‚)) tu na MK o tom mame uz debatu prebratu๐Ÿ™‚))

pekny vikend!

leelo
โ€ข
11. mar 2011

@mooc no k tej svokre snad len, ze chapem... tak ale iste sa to da riesit family room alebo ambulantnym porodom. ved predstav si, ze by ste tu nemali ani len svokru. ja by som radsej sama odrodila ako by sa ho moja mala co len dotknut ๐Ÿ˜€
mozno ti ten 2.porod pojde tak rychlo, ze manzel s nickym ani nestihnu dobehnut na sal ๐Ÿ˜‰ bodaj by!
koniec koncov, uvidime ako to bude riesit bea...

@adula3334 maly sa mi narodil okt/2009. aj tvoj? ๐Ÿ˜ต no a byvame v meste. celkom blizko centra, vlastne sme este stale innenstadt. lokalitu sme si vybrali uplnou nahodou a celkom sa nam tu zapacilo, tak aj po dalsom byte pokukujeme tu.
s tym dvorom to teda mate zabavne. moj maly je taky spavy maco, miluje svoj kocik a niekedy tam chce byt aj doma a musim ho tam dat, inak koniec sveta ๐Ÿ˜…
a do de by ste eventuelne brali aj hafana? ๐Ÿ™‚

@mammy81 ako si to prezila bez malej? to mala akoze jarne prazdniny, ano?! ja som pocula, ze aj nurnberg je pekny. zdrhla tam spoluziakova mama este za socika a az o niekolko rokov jej ho tam dovolili zobrat si k sebe. hrozne to bolo , ako z filmu...

@schatzinkaschatzinko ben je aj hore, vzdy chvilu medzi 2 spankami. ja uz skoro 1,5 roka cakam, kedy sa to zmeni, ale fakt to ma takto od narodenia.
a dvihas aj cinky? ci aerobne? ja by som na beziaci pas isla hned. neviem, preco nejdem.
s tym privatnym poistenim by si mohla uz pomaly poradkynu robit a AOK ci kto by ti mohol co-to vyplacat ๐Ÿ˜‰
vieri, a mozu ist horne 2ky skor ako 1ky? ty mas genia, to sa vie, ale az takto??? ๐Ÿ˜Ž

baby, ste ma nakazili svojim gazdinkovstvom a uvarila som genialny neskory obedik - tekvicu zapekanu so zazvorom. muzo prisiel domov a dal si radsej to ako maso zo vcera a nemohli sme sa toho dojest. takze som na dnes so sebou spokojna. uz len masaz noh a zmrzlinu si predstavujem ๐Ÿ˜‰

mooc
โ€ข
11. mar 2011

@leelo peti, boty som kupila ricosta goratex.. z 58 ich pred mojimi ocami zlacnila na 29 ๐Ÿ˜‰ sice su skarede tmavohnede, ale kedze su to 25 (to uz teraz nosime od zac. januara) tak je jasne, ze este mozno nejaky mesiac a musim ist kupit 26.. a to uz kupim zase nejake trosku lahsie..
lenze ked sme skusali 26, tak mu jednoznacne boli este velke a nevedel v nich chodit (najskor mi ich chcela predat, potom ale priznala, ze su mu velke, ze 26 mu mozno bude este aj najesen..)

labuznicka.. ja ked mam masaz noh, nepotrebujem ani zmrzlinu ๐Ÿ˜ ale mm uz "miesi" automaticky..

@adula3334 my ked sme u nasich, tak sme u nasich, nemusime riesit hotel, kedze mame dost sukromia (nasi su sami v 4-izbovom byte, jednu izbu mame na spanie a druhu na veci a to nam staci) ๐Ÿ˜ nech si nas trosku uziju, ked uz sme tam.. aj vnucika kazisveta.. naposledy za nim dedo vsade behal a kontroloval, ci nieco nerozobera ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜

heh nas prcek zase divoci, tak idem ho vychystat na spanok.. dnes sa vyse hodky hral so susedovymi chlapcami (8 a 5,5) ani sme o nom nevedeli.. ๐Ÿ˜

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@leelo moj je narodeny 14.10.2009..tak su obaja oktobrovcatka... ๐Ÿ˜‰ zavidim ten spanok maleho,je mam nespaca,este aj teraz sa kolkokrat zobudi tak priemerne 5krat,a teraz tyzden sa nam dari papat len 1 krat mlieko v noci,doteraz to bolo 3krat,tak sa vytesujem,a to nekojim... ๐Ÿ˜’ zlate,tak sa viete zabavit s kocikom,to by som brala,ist kludne na prechadzku,do obchodu... ๐Ÿ˜‰ no havo by musel zostat tu,teda ak by to klaplo tak ako si predstavujeme,ak by sa dom predal,tak aj s havom...aj ked by chybala,ale dalo by sa to prezit ๐Ÿ˜ข

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@mooc tak to mate fajn,aj ja by som tak najradsej,ale zas v 2izb...velmi sa nepotlacime... ๐Ÿ˜’
tak sa pekne pohral drobec,aj moj ma radsej starsie deti ako seberovne...tie bije,na starsie sa dokaze veeelmi dlho pozerat ๐Ÿ™‚

mooc
โ€ข
11. mar 2011

prave volala svokra, ze chce zaplatit nicolasove topanky ๐Ÿ˜€ vravim, ona nie je zla.. ๐Ÿ˜… mozno som len ja nevdacnik.. ale aj tak si neviem predstavit, ze by krpca mala mat co i len hodinku..

evinkaaa
โ€ข
11. mar 2011

@adula3334 - adi, jaaaaj, tak mi je jasne. Tak drzim palce pri rozhodovani, aby ste boli spokojni obaja ๐Ÿ˜ต

@leelo - peti, ty labuznicka.....my si s manzom dame jahody s quark-om. To lubime. ๐Ÿ˜ต

@mooc - reni, tes sa, ked svokra topanocky zaplati.... ๐Ÿ˜‰ Len nech si to do zajtra nerozmysli ๐Ÿ˜€

@mammy81 - steffi, nevypekam nic svetaborne. Len som tak "narychlo" upiekla nieco osviezujuce... ๐Ÿ˜ต , kedze ma byt nadherny vikend. ๐Ÿ˜‰

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@mooc taku svokru mat,u nas vsetko taha moja mamca ๐Ÿ™‚

leelo
โ€ข
12. mar 2011

bre ranko
@mooc reni, ze c.26 - to kde ste nabrali? B ma 22 aktualne, to mu tak rychlo porastie, ci mam popolusku? ๐Ÿ˜• ๐Ÿ™‚
ja som vzdy neznasala dostaval prachy od svokry, hlavne ked som zarobila 10x viac ako ona. no a teraz benovi by som prijala, keby nieco dala, ale svagrina nedovoli! len krimplenove oblecko a smradlave pvc hracky ๐Ÿ˜€

@adula3334 jeeej, my sme rodeni 17.10.2009 ๐Ÿ™‚ mame tu v teme este1 kocku a ta ma krasnu dcerku, tiez okt.2009. dokonca tu mame aj Maxika....
my sa kojime, ale maly sa uz dobrych par mesiacov v noci nebudi. obcas 1x, ale niekedy ani nekojim, len chytim ritku a spi dalej.
inak zboznujem teorie odbornej aj neodbornej verejnosti, ze preco sa deti budia. ked kojis, tak je to samozrejme kvoli kojeniu. vsak, ingrid?! ๐Ÿ˜‰ ked nekojis, tak je to zrazu NORMALNE. a v mojom pripade, ked kojim a nebudi sa, tak je to vraj z toho, ze je slaby od hladu, lebo nemam mlieko!!! ano, aj taketo som si vypocula, ked bol este plne kojeny/na zac.prikrmov ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜€
neboj, ono sa to postupne bude stabilizovat ๐Ÿ˜‰ a vodicku/cajik odmietal? zarabat v noci mlieko asi nic moc,co?

leelo
โ€ข
12. mar 2011

a zelam vsetkym pekny vikend. u nas je nadherne, idem k dr. a potom do englischer garten stretnut sa s jednym psom ๐Ÿ™‚ teda s kamosom, co ma noveho psa. ben ho asi zahrdusi od stastia, tak bude to vlastne taka rozlucka ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
12. mar 2011

@leelo Peta, no ta tebe sa clovek zasmeje, ze temy s mm mate love, sex a Ben. My napodbne, ale sex vynechavame na diskutovanie. Tam akoze preberate co? Nove Stellungen, ci co? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ A krimplenove oblecko je co? Zaradila by som to do nejakej umeliny asi, ale to slovo som akosi v mojom repertoari uz nenasla, slovo tesilaky a dederon tiez nema chybu, ale uz tiez nepamรคtam o aky druh umeliny sa jedna ๐Ÿ˜€
A inac Matilda je o mesiac od Bena starsia a ma nohy 20tky celu zimu a to este topane po Maxikovi, jej nove co som kupila pekne na zimu nemala ani raz na sebe, kedze su jej velke ๐Ÿ˜€ Ja viem, preco mam dat 20โ‚ฌ za topanky ๐Ÿ˜€ Inac Elefanty su aj tak dost velke.
Inac vynimocne ma zaujal tvoj obed, kedze ja jedlo tiez moc neriesim. Kazdu nedelu je kurca a hotovo ๐Ÿ˜€ , ale tekvicu so zazvorom, to je akoze co? Myslis ten Hokkaido Kรผrbis? To sa este predava? A ten zazvor, to si kupila to take cudo, co vyzera ako nejaky koren a nejako nasekala na to a dala do truby?
Aj ja ta obdivujem v tvojom cestovnom duchu, ja cim som starsia, tym som lenivsia a stahovat sa do exotiky ma nelaka vobec. Uz som specivatela akosi ๐Ÿ˜  ved ja by som ani na dovcu nesla mimo Europy (vynimka Israel a Hawaii) ๐Ÿ˜€

@dania....dani to Japonsko je des, co? Koki, si predstav, ze by ste tam boli teraz.

leelo
โ€ข
12. mar 2011

@rpinguin renca hahha ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ my sme vo vsetkych debatach strucni, neni casu. sex je ale 1 z 3 menovanych okruhov, na ktory sme schopni povedat si aspon 2 vety. ak stihame ๐Ÿ˜‰ sak naco vela kecat, ja uz intelektualne naroky na partnera ani nemam.
recept ti napisem vecer, bezim do mesta. je to uplne jednoduche zapecene v jenskom skle. a tvoje dohady o surovinacj sedia.
pa zatim. pekny den
p.s.; hawai tiez nic moc momentalne. prave tam mam na dovci kamosku s malym babom! ๐Ÿ˜–

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre