Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
19. mar 2011

caute, dietko spi.. sice je napriek teplote strasne zlate.. len stiha za minutu asi 50x povedat mami-mami.. a to dost dobre nezvladam.. 😖
noc bola nad ocakavanie.. spal.. sice v 40,0.. ale spal.. a bez cipku.. (zobudil sa len dvakrat, ked som sa pokusala ist na wc.. bezuspesne.. rano ma skoro roztrhlo..) teraz sa pohybujeme na 37,...

nevie mi niekto povedat co je to za chorobu? ani kasel ani sopel.. len pred obedom zacal chodit s vyplazenym jazykom.. a vraj tam ma auau.. ale nove zuby nevidno..

@amilat vsak nejakeho krtka zmajstruj.. vcera som videla v kauflande figurkovy marcipan.. to mas raz-dva..

dania
19. mar 2011

Zdarek, u nas je super slunecny vikend, solarni panely se muzou strhat! Cele rano jsme makali na zahrade, Timmy dostal novou konstrukci na houpacku, ta stara uz byla o drzku, no krasne jsme to vybudovali a jeste zahradu hezky poklidili, vecer bude grilovacka.
Moje lepsi polovicka tenhle vikend NEPRACUJEEEE! 😵
A ja za tyden letim na konferenci do Monaca a chlapi tentokrat nemuzou se mnou, uz se desim, jek se mi bude styskat, nebo si taky mozna perfektne oddychnu 😀 2 vecery bude spolecenska akce, tak jsem si jeste (chte nechte - teda spis chte) musela poridit nove saty 😉
Vsem marodum preju brzke uzdraveni a cestovatelkam hory trochu zavidim, ale jen trochu, protoze jak jsem rekla, ja jedu za teplem!

evinkaaa
19. mar 2011

@schatzinkaschatzinko - vieri, robila som podla tohoto receptu: http://tortyodmamy.sk/chocolate-fudge-cake
Ale ako som uz napisala na fb, nikdy viac takyto kolac neupeciem. Pre mna su tie americke veci nehorazne sladke, to je skoro az bleee 😀 Kto lubi cokoladu, tak je to nieco pre neho, ale ja to mat nemusim... 😀
Uzite si v prahe 😵 😵 😵

@rpinguin - reni, no ja mam taku primeranu vahu. A uz som castokrat vravela, ze ja to nepeciem iba pre nas, ale casto pre svokrovcov, kamaratov, navstevu......Ja zasa az tak sladke nelubim a nie vzdy to jem.....to len tak pre info. 😀 Ja proste milujem piect a zdobit, takze preto to robim 😵 A vzdy sa najde kopec ludi, ktori su ochotni to zjest 😀

@iii - ingi, no vahu zmienovat je netaktne 😀 😀 😀 Ale ako pisem, je to primerane mojej vyske 😉 Keby som mala fakt vzdy vsetko zjest, co napeciem, tak by som mala uz asi nechutnu nadvahu 😀
Jeeej, nadherne miesto na lyzovacku ste si vybrali. Urcite sa vam bude pacit....uzite si dostatocne 😵 😵 😵 a vyuzite svokrovcov, ako sa len da. 😀

@dania - dani, monaco zavidim....aspon raz sa tam ist pozriet by nebolo zle 😀 Vychutnaj si to, aj ked tam ides hlavne kvoli praci. 🙂

mooc
19. mar 2011

len tak rychlo.. tak sme tu horucku hodili na zuby.. (zasobili sme sa SIROPOM proti horucke.. pre istotu 2x.. jeden doniesla svokra) ale dnes vecer je uz vsetko ok.. 😉 dobru nocku a peknu nedelu..

amilat
20. mar 2011

@rpinguin tu cukraren poznam, ja by som tam s deckami tiez nesla nemuselo by to dopadnut dobre , myslim pre tu cukraren 😀 Inac ja som v tych velkych obchodoch pozerala ale krtka tam nemaju a ja chcem len krtka , tak nic bude len predsa ten cokoladovy kolac ,s polevou, navrch lentilky a sviecky a hotovo 😀
@mooc a keby som to ja spravila tak by som uz mala aj prvu hru pre deti . hadajte co Daniela vymodelovala na vrchu torty- to by aj tak nikto nevedel pomenovat 😀 ja mam ruka nato lave , to by som fakt musela mat velmi, ale velmi podrobny popis. No kazdy ma nejake slabe stranky. Skoda ze Evi byva tak daleko 😉

Inac boli sme na kontrole s Adamkovou rukou, si predtsavte ze nas zavolala dnu nejaka praktikantka a kym prisiel lekar rozvila mu obväz a chcela mu odlepit aj tie pruzky ktorymi mu zlepili tu ranu a manzel jej hovori ze to sa nesmie a ona ze "doch" ale on jej nedovolil tak tam stala a prevracala s ocami -krava jedna- a do toho prisiel lekar a povedal ze keby to odlepila tak by mu ostala otvorena rana, to bolo dva dni po nehode, a sit by mu to nemohli hned ale az po 24 hodinach 😝 no neviem ci ta baba spravne zvolila povolanie.

iii
21. mar 2011

ahoj! hlasim sa zo zasluzenej kaffe-pauzy. mame prenadherne pocko..... E je uz kompletne obita (kolena, lakte, obe lica, nos) od bicyklovania, M obity nie je, pretoze mlady pan sa nosi iba v naruci, a to iba v nim urcenej polohe a jeho urcenym tempom. no aspon si neublizi 😀

evi, netaktne je pytat sa na vahu, nie zmienovat ju. takze nemusis mat strach, ze mi netaktne odpovies. ozaj, co svokor?

danka, o nedostatok muzskej spolocnosti sa urcite nemusis bat 😉 pekne si to uzi, v monacu uz bude iste leto. odkial letis?

amilat (prepac, mne uplne uslo tvoje meno), ako sa mu hoji rana zlepena so steristrips? elenka mala totiz velku platzwunde na cele, taktiez ju len zlepili tkanivovym lepidlom a zalepili pruzkami, ale vysledok je teda dotz zly. jazva je asi pol centimetra siroka, no nic moc na cele 😖 teraz sa stvem, ze som netrvala na siti.

dania
21. mar 2011

Ingi, tyjo, to se E. tak dobila na laufradu nebo uz trenovala nove kolo? Timmy jeste neboural a vubec nema zabrany, frajer zatim netusi, jak si muze natlouct. No posli nam kdyztak nejake vychovne obrazky, i kdyz to si asi musi kazdy vyzkouset sam, co?
A jeste cekam, jesli tu akci na posledni chvili nezrusi, protoze je to poradane IAEA a ti maji ted trochu jine starosti, taky japonska delegace mela byt pocetne zastoupena, ale zatim vypada, jako ze to bude. Letim z Brem, to je docela rychle, s jednim prestupem do Nice 4 hodky. No snad bude uz teplo, jenom more jeste asi bude studene. A co vy a hory, balis a M. rozbaluje?

drobulka
21. mar 2011

Ahojte zaujimalo by ma ci tu nahodou nie je mamicka alebo rodina ktora by zila v nemecku najlepsie pri drazdanoch 😉

amilat
21. mar 2011

@iii Ja sa volam Daniela. No ono mal tu nehodu este len pred tyzdnom, takze netusim ako sa mu to zahoji, ja nic nevidim ked mu davam novy obväz, ale je to na ruke, tak mu tu jazvu az tak nebude vidno. Inac sa mi zdalo lepenie bezbolestnejsie a rychlejsie ako sitie, ani neplakal. A ked sme vysli z nemocnice tak zahlasil ze ak bude velky tak chce byt lekarom, lebo sa mu v nemocnici velmi pacilo 😀 Poucna nehoda.
No nic idem dnes na rodicovske tak som zvedava , ako blizko ma k cielu 😉

deina
21. mar 2011

Ahojte. 🙂 My sme tu mali cez vikend mojich rodicov. Sice som sa im potesila, ale teraz si uzivam opat klud a sukromie. 😅 A davam dokopy tohoto nasho exota starsieho (nas dedo ma nanho nie zrovna ukludnujuci vplyv). Inac minule ma prekvapil, boli sme v jednej skolke, kde mali den otvorenych dveri a celkom sa mu tam pacilo, dokonca mi dnes cele doobeda hovoril, ako on chce ist do skolky.

Co znamena skratka "e.v." napriklad Kindergarten Apfelbaumchen e.v.?

@iii, fiha, kolena, lakte, nos, lica... mas akusi akcnu dcerku. 😅

@mooc, Reni, zubky to teda boli? Uz mu je lepsie?

yanni
22. mar 2011

@deina e.V. = eingetragener Verein.
Cize to znamena, ze je to "Verein", ktory je zaregistrovany v "Vereinsregister" na sude (Amtsgericht), kde ma ten "Verein" sidlo.

mooc
22. mar 2011

Ziiiiiiiiiiiiv.. Ranko.. Dnes ideme na u7, som zvedava Co Dr povie na nasu vikendovu chorobu.. Den horucka, den nic, pol dna mix spanku Placu nepritomnych pohladov a asi aj bolaveho bruska.. Potom ok..

Danka, vidis tak misko si nakoniec aj skolku najde.. 🙂 snad si pomalicky zvykne

Kati, to si o piatej uz ci Este nespala?

yanni
22. mar 2011

@mooc Renci UZ nespala. To uz som bola jednou nohou z domu do roboty, tazke prachy zarabat 😀 😀 😀 😀

janinka25
23. mar 2011

ahojte, je niektora v Heidelbergu alebo blizko neho? v auguste sa sťahujeme z manželom na 2 roky.

amilat
23. mar 2011

@janinka25 Ja som z HD takych 12 km.

janinka25
23. mar 2011

@amilat tak super to nie je az tak daleko

mooc
23. mar 2011

@yanni katiiii, nuz tak mna ani tazky kapitalizmus neprinuti v takej nocnej hodine co i len jedno oko otvorit.. nie to este do prace odchadzat.. 😝

inak nasa U7 dopadla dobre.. dieta je normalne a uja dr. nesklamalo, jacalo skoro celu dobu az kym sa s nami lekar nezacal lucit.. 🙂
mame 91cm a 13,5kg a co sa reci tyka, mm je upokojeny, ze je normalne, ze nicolas hovori malo, kedze premysla naraz v dvoch jazykoch.. 🙂

yanni
23. mar 2011

@mooc ze vraj tazky kapitalizmus 😀 😀 😀 Nóa k nechcem trcat v Büro do 7 vecer a prist domov o 8, vhupnut pod sprchu a hodit sa na gauc pred telku ale ist domov radsej o 4, ist na rande, sport alebo pod. tak si radsej privstanem aj ked v nekrestansku nehorazne neludsku hodinu 4:30 Uhr 😕 😕 😕 😕 No co uz, nie je to ani tak ani tak...

Inak to s tym rozpravanim, ved ma len 2 rocky. Kamoskyn maly zacal az od 3. A to musel rozmyslat len po slovensky. Deti su rozne. Aj surodenci. Jej väcsi, teraz uz prvak, krasne cisto hovoril uz ako 2 rocny a ten druhy do 3 rokov nie a nie zo seba nieco dostat.

yanni
23. mar 2011

@mooc inak som si vyskusala u Renci skoro svajcovej, ze sa to da aj inak. Do 7 drichmat a o 8 vecer uz je v dome klud. Tak som sa "rozhodla", ze aj ja budem matkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Uz len toho Samenspender pohladat. Asi dakemu nieco nabulikam 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No balim to tu a hajde sa domov. Vcera bolo rande, dnes sport. Spravodlivo rozdelene 😉)))))

dania
23. mar 2011

Katko, to nechapu, tak ty o randeni a pak ze musis nekoho hledat na darcovstvi? Ja myslela, ze uz mas vybrano 😉

mooc
23. mar 2011

@yanni kati, a ten tvoj randepartner je baba, ci co? nevhodny samenspender??? 😉 inak my mame rezim ze 9-21 stym, ze z postele pred desiatou vylezieme zriedka, este sa mojkame a citame atd.. (a este minuly rok sme vstavali kolkokrat aj po 12 😝 😝 😝 skupinovo (nicky, ja a cez vikend aj papi?

renca, tak ako budes "suseda"?

veronika, teba pocitam na nejaky 37tt este si cela?

beus u vas ako? vsetko ok? ty uz si tiez v polovici.. uz rastie brusino?

evi, tak si predstav, ze je streda a zajtra teda urcite nepridu, ale ked som s braskom vcera volala spominal, ze cez vikend by uz mohli byt tu.. sa mu stale tie terminy nejako posuvaju.. 😝 ale tak snad sa do porodu dockam a este stihneme aj tu spalnu prestahovat.. 🙂 inak na teraske mi uz kvitnu prve tulipany a narcisy.. 🙂 zajtra sa chystam sadit bylinky..
mm je zajtra cely den prec.. (idu na nejaku vystavu do stuttgartu aj so svagrom) bude klud 😀

inak baby mam dobru spravu, moj synovcek sa pred pol rokom narodil s jednou oblickou a teraz mu zistili, ze ma aj druhu, dokonca nie je ani mensia alebo co, normalnu velkost ma, len je niekde posunuta.. este o 2 tyzdne idu na nejake vysetrenia do bb.. ale aj tak sa tesim..

dani, ty teraz s chlapcami chodis k lekarovi tu? ste poisteni cez mm? ma dnes napadlo, lebo ma fb mi kamoska pisala, ze na sk ockuju deticky trosku inak (v inom veku) tak ze ako to mate vy?

mooc
23. mar 2011

@dania 😉 😉 to iste mi v hlave vrta.. uz si zbalena? 😉

deina
23. mar 2011

Vdaka za to e.v. Preco som si ja myslela, ze ide o nejaku evanjelicku organizaciu? 😀

@mooc, Reni, to je divne, ako to, ze doteraz tu druhu oblicku nevideli? 😨 To som este nepocula. Ale super, ze sa nasla.

Sme poisteni cez mm, takze s chalanmi chodime tu k lekarke. Uz sme tam boli az raz. 😅 Ale chystam sa tam zavolat, nech kuknu Miska, len tak, preventivka. Na SVK sa robi zaciatkom 3.roka, aj tu vraj raz do roka, tak si to musim dohodnut. Podla slovenskeho ockovacieho kalendara mal Matko dostat MMR medzi 15.-18.m, ale kedze sme tu, zatial toto ockovanie neriesim, zatial ho dat nechcem. Tak viem, ze tuna sa dava MMR uz v roku?

evinkaaa
23. mar 2011

@mooc - reni ahooooj. Myslela som vcera na teba, ze ako bolo u dokyho s malym. To je parada, ze mas uplne normalneho drobca doma 😵 😵 😵 S rozpravanim maleho si nic nerob....vela deti, ktore vyrastaju s dvoma a viacerymi jazykmi rozpravaju troska neskor. To este len pride a ty si budes zelat, aby tolko nekecal 😀
Novidis, nakoniec sa braska a rodicov a hlavne novej skrine dockas 😵
Jeeeej, takze u teba doslovne zakvitla jar 😵 😵 😵 😵 😵 velmi sa tesim s tebou. Ja milujem tie prve jarne kvietocky, to je take nadherne nezne. Ake bylinky ides sadit? Aj ja mam v plane v najblizsich dnoch (tyzdnoch 😀 ) sadit bylinky. Ale momentalne rozhodujem, ze ake...

Na bei som aj ja uz myslela, ci je v poriadku, ked sa tu neukaze.....aaaaale vcera ci kedy som ju zazrela na fb, takze asi je v poriadku, ale sa jej tu nechce... 😀 ktovie... 😉

dania
24. mar 2011

Reni, jeste neeeee, ja kdyz se vypravuju sama, tak je to sup sup... To zacnu az v nedeli rano, ale musim si to dobre spocitat, on je tusim nejak posun casu, tak aby mi nakonec neuletelo letadlo 😉 A vecer uz budu na coctail party s monackym knizetem (beze srandy... 🙂)

iii
24. mar 2011

aha, bude sa hladat knazna!!! danka, no este ze mas tie nove koktejlove saty!

dania
24. mar 2011

Ingi, knize Albert ma trochu moc vlasu na muj vkus...

iii
24. mar 2011

danka, tak alberta som si nasla na Wiki..............mno, si nejaka vyberava, nemyslis? navyse jeho snubenka rocnik 78, ehm ehm.

dievcence, ideme na lyzovacku, uz len vysvetlit elenke, ze v lyziarkach nemoze sediet v aute, a vyrazame, tschuuus!

dania
24. mar 2011

Ingi, ale prosimte, dyt uz ma taky 2 nemanzelske deti 😀 Tak stastnou cestu!

mooc
24. mar 2011

@iii 😝 ved ju nechaj, aspon jej nebude tahat na nohy 😉 krasnu lyzovacku prajem.. aj ked uprimne, sneh nemusim niekolko mesiacov vidiet ani zdaleka..

@dania dani, heh a hlavne nezaspi ako dnes moj mm.. 😝 😝 😝 a potom este aj svagor.. ti dvaja su niekedy ako pat a mat.. inak albert ani mne nie je 2x sympaticky a ani jeho nastavajuca.. monako som videla raz z autobusu.. vracali sme sa z divadelneho festivalu vo fr., kde sa mi podarilo zlomit si nohu, takze som v buse sedela s 3dnovou sadrou a "vytesovala" sa vyhladom z okna, kym ostatni si dali aspon malu prechadzku..

@evinkaaa evi, on uz teraz keca.. len mu nerozumieme 😅 bylinky len take klasika ako bazalka a kopor mozno nejaku malu cibulku (musim vlastne kuki, ci este mam..) pazitku mame koren este odvlani.. a tak.. este som sa do toho nepustila.. prcek spi.. a mne sa nejako enchce, som rada, ze sedim.. dnes sme tu mali na obed starych rodicov.. nicky vyteseny.. (aj ja, len malinko viac roboty.. 😉 )

@deina danka, z ockovacieho preukazu nasho prcka:
2,5mes. (6kombinacia - tetanus, diphtherie, pertussis, poliomyelitis, hib, hepatitis b) + pneumokoky
to iste 3,5mesacny..
potom 5,5mes. (5kombinacia - opakovanie prvych bez tej b-zltacky) +pneumokoky
12mes. (MMR + varizellen)
13mes. (to iste co v 2,5mes.)
14,5mes. meningokoky
24mes. (MMR + varizellen)

😲 ked tak pozeram, uz toho ma drobcek za sebou dost.. 😒 😒 ale nastastie u nas neboli ziadne vedlajsie ucinky.. (okrem zvysenej teploty obcas) a o neziaducich ani nehovorim..

v troch rokoch je tu U7a.. to vlastne ked pojde misko do skolky, tam ti daju nejake lajstro a to ti bude musiet lekar vyplnit.. takze asi vam staci ist potom..

aaaa nasi susedovci - slonici (chapte dupkaju ako koniky po schodoch) prisli dom.. a nicolas sa uz mrvi..

ozaj bei, veronika: nasla som pripravny kurz, co zacina o pol siestej a je do pol osmej.. dokonca to vedie hebamme co bola pri nicolasovom narodeni 🙂 aaaa este dokonca kurz zacina na nicolasove narodky 😀 😝 a dokonca bolo jedno posledne miesto minuly tyzden.. 😅 tak som nas prihlasila..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre