Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
16. máj 2011

@rpinguin, Reni, nemame nic. Este v septembri sa mame ozvat, ci sa neuvolnilo miesto... Ale tiez som pocula, ze dieta od 3 rokov ma narok na skolku? Len neviem, co to znamena, este studujem papiere a asi im mam napisat, ked sa nam nic nepodarilo zohnat, ak tomu dobre rozumiem. Prelozite mi to, baby, pre istotu?

Sollten Sie fur Ihr Kind auch keinen Platz an einer anderen Kindertageseinrichtung erhalten haben, schicken Sie uns bitte bis zum 1.Juni dieses Jahres eine kurze, schriftliche Mitteilung (auch per Fax moglich). Wenn wir bis zu diesem Termine keine Nachricht von Ihnen erhalten, gehen wir davon aus, das Sie auf eine weitere Vormerkung verzichten.

yanni
16. máj 2011

@kleopatris dobreeeeeeeeeee, ze ekologickejsia 😀 😀 😀 😀 😀

No rodina aj mne na zaciatku chybala, ale clovek mal tolko starosti a roboty, ze som to po case ani nevnimala a teraz uz mi staci aj ten obcasny telefonat a navsteva. Fakt ich tu nemusim mat stale. A na SK by to neolo inak. VEd clovek zije vlastny zivot. A kamarati? No tych mam dost, na to ze na nich nemam az tak vela casu. Som rada, ked sa po narocnom dni mozem doma zavriet a mat pokoj.

a ten chlap, no ty si chovidela len cez spiona, ja som takeho videla uz na vlastne oci. Ale som sa musela rehotat. Mna to vobec nesoklo. Myslim, ze som to tu aj pisala, isla som raz ca o 17 z roboty a to ja vzsy z elekricky musim na vlak na Hauptbahnhof bezat aby som ho stihla a tam pri elektrickovych kolajniciach je ten "zeleny" Mittelstreifen a tam chlapik s pipisom v ruke 😀 😀 😀 😀 No ja ho fakt nechapem, ved to bolo v zime, mrzlo., noch chlapik nejaky posahany 😀 😀 😀 😀 😀 Ale mna tu fakt uz nic neprekvapi.

rpinguin
16. máj 2011

@deina Dani, musis tam napisat, ze nemas ziadne miesto este stale, inac ti nic nedaju a nebudu ta evidovat uz, ze si v cakacej listine. Narok na skolku ma kazde decko od troch, ono ta daju niekde blizko bydliska, na to uz pozeraju, neposlu ta na opacnu stranu Mnichova, miesto budes mat ale asi len na zaciatok do 12.00, cize ten Regelplatz.

deina
16. máj 2011

@rpinguin, no tak som to dobre pochopila. Mne nevadi, ze len do 12.00, pohoda, len nech je trosku s vrstovnikmi. 🙂 Dakujem. Len tu nepisu (alebo to nevidim), kam ten fax mam poslat. Asi nie priamo do skolky, ze?

rpinguin
16. máj 2011

@deina Dani, inac do septembra necakaj, volaj uz teraz niekde na Bürgeramt, tam maju vsetky skolky pol kontrolou.

inac zeny, mam 100chuti vyhadzat kopec veci do skrine, ale je mi to skoda davat do kontajnerov. Nenapada vas, co s tym? Akosi to nemam komu dat a na ebay to nebudem davat, to sa mi teda nechce.

kleopatris
16. máj 2011

@rpinguin len to sa nenataca, to mame nejaku cinziakovu kameru 😝 fuj a ja blba este s malym na rukach som na to kukala, esteze to nechape 😅

@deina doteraz sme nemali starych rodicov, ale o dva tyzdne sa stahuju za nami. Ale ja teda stastna z toho nie som. Mam na svokru a jej zvlastne spravanie svoj nazor....ked raz boli u nas, maly mal 3 mesiace, vonku zima jak v psiarni, som jej ho nababusila a on jej plakal v kociku. Ona ho vytiahla bez deky z tepleho kocika a tak sa s nim prechadzali este asi hodinu. Prisli maly cely modry, koza merava a ona ze si nevsimla....alebo bol cely precikany a ja jej vravim jak mi ho vratila ze sak ma mokre gate a ona ze ja viem. A preco ho neprebalila?? no radsej bez dedkovcov ako s takymi 😔 🙄

rpinguin
16. máj 2011

@deina to tam nemas napisane? Niekde by to malo byt. Moznoze aj do tej skolky, ale ty sa divaj po viacerych skolkach, nielen po tej jednej, kde to miesto nemas (teda Misko)

deina
16. máj 2011

No pisu, ze do 1.juna, takze do septembra by uz bolo asi neskoro. Ten september, to bolo v sukromnej skolke, toto je zo statnej... no musim to ukazat kamoske, ze co kde kam, pisu fax a jedine faxove cislo (aj telefonne) je tu len do skolky. 😨 Jaaaj, ta moja nemcina, ze som ja nedavala na hodinach nemciny pozor!

A nemate tam nejaku charitu, Reni? Zeby si to tam odniesla, cerveny kriz alebo nieco take.

rpinguin
16. máj 2011

@kleopatris nemaju anglicke korene tvoji svokrovci? 😀 a odkial sa stahuju? to akoze len do blizkosti vasej, nie priamo k vam, dufam

rpinguin
16. máj 2011

@deina Neboj, nemcina pride rychlo, ste tu este kratko, coskoro budes na tom super..... a charitu? ta mi asi za to nic neda, ze? to mozem rovno do kontajneru pohadzat, ved to ide tiez kdesi chudobnym, ci akym to ludom

yanni
16. máj 2011

@deina Danka presne ako Renci napisala, do 1.06. im mas dat pisomne, ze ste nedostali ani v inej skolke miesto, nie len v ich a oni ta budu dalej mat na cakacke. Ak im nenapises, tak ta z cakacky vyskrtnu. Ano od 3 rokov by malo mat kazde dieta Platz ale oni zohladnuju napr. aj ak rodicia robia, tak tie deti maju prednost a tie deti, co maju rodicov doma, jedno z akeho dovodu, tak tymito detmi len zaplnia stav. Najneskor rok pred skolou, musi byt kazde dieta v skole, je to povinne.
A Danka ake skolky ste skusali? VEd v Mnichove je ich strasne vela. Ja by som brala aj dalej, ved sa metrom a pod. zvezies. Aspon budes mat vychadzku. A su vsellijake, mestske, cirkevne, privatne....

@rpinguin Renci jasne, ze v BW je lepsie. Bavorsko pomaly zapada a je okupovane cudzincami 😀 😀 😀 😀

deina
16. máj 2011

Nuz, mne sice chybaju nasi a najma sestra, ale to, ze svokra je dobrych par kilometrom od nas je jedna z tunajsich vyhod. 😅 Aj ked ona je tak namotana na Miska, ze sem uz raz prisla (pritom to nie je jej jedine vnuca, jej vnucka tu byva uz 12 rokov a nikdy predtym za nou nebola).

deina
16. máj 2011

Cirkevne nie, ale mestke a sukromne sme skusali viacere, aj dalej od nas, dokonca trosku aj cez znamosti (znama sa snazila, ale nevyslo to). Neviem, preco nas nechcu. Vsak to je taaaake zlate dieta, ten Misko. 😅

yanni
16. máj 2011

@rpinguin Renci a to tvoje veci alebo detske?No charita ti nic neda a este lahsie su tie zberne kontaknery, to tiez ide na charitu. Ked chces predat, tak su sekace ale ako to tam chodi, fakt neviem. Ja by som detske dala na ebay alebo ich pobal do pamperskovskych krabic a odloz do pivnice a ked budem mat ja tu Lucku, tak ich od teba odkupim 😀 😀 😀 😀 😀 A inak, ja moje veci fakt vyhadzujem do kontajnera 🙄 Detske by som niekomu z okolia ponukla alebo chot na Flohmarkt.

yanni
16. máj 2011

@deina a preco cirkevne nie? Mas neico proti cirkvy. Tak ja hej ale tie skolky su super. A nie je to vobec, ze vymyvanie mozgov. Kamoskyn syn bol dokonca ako evanjelik v katolickej skolke, ale vobec tam nebolo, ze modlit sa alebo nejake Bibelstunde. Absolutne. Ono to bola normalna skolka, dokonca aj cinania a neviem co vsetko tam bolo, akurat ze to spravovala cirkev a ucitelky im vstepovali slusnost, toleranciu, naozaj sa o deti starali, neboli to velke triedy ako to casto byva v mestskych atd.

rpinguin
16. máj 2011

@yanni som sa ale zasmiala.......citala som to tvoje "chot" a myslela tym manzela 😀 😀 😀 ved ale sa nam s tym mnozstvom stahovat nechce, to je ten problem.

rpinguin
16. máj 2011

@yanni inac ja tiez dam Maxika (si verim) do evanjelickej skolky, aj napriek tomu, ze sme krsteni a katolici, ale kedze v DDR su vsetci skoro taki a katolicke skolky nemaju, tak pojde tam. Tiez si myslim, ze im tam mozgy nevymyvaju, mne skor ide o ten uzavrety koncept, ten otvoreny maju statne a ten nechcem. Aj tak to bude riadny skok do studenej vody, ked porovnam co ma teraz a co bude mat, ale co uz.
Dani, Misko je starsi od Maxika, ze?

kleopatris
16. máj 2011

@deina skus sem zavolat, aj ked teda tam sa dovolat je umenie...http://www.muenchen.de/Rathaus/scu/service/serv...
mne sa este nezadarilo...

@yanni na slovensku som aj ja videla na zivo, ale tu nastastie este nie 😀 staci mi ze maly si ho predo mnou furt natahuje 😀
@rpinguin oni sa stahuju od kolina a do vedlajsej bytovky...takze je to berem jakkeby byvali skoro u nas 😖 a este je to cele take cudne, ale uz to neriesim....

yanni
16. máj 2011

@rpinguin no ja som si to vsimla, ale uz sa to nedalo opravit 🙄 🙄 🙄 🙄

No ja som na ten Umzug myslela, ale az tolko tych krabic nebude, ci hej? Ved odloz len take, co je este pekne, nevyprate, ostatne bud podaruj kamoskam, ved ich tam mas dost, mozno, ze niektora nieco zoberie, alebo baby tu na teme, nechcete niektora? Ved je tu tolko tehul, ja to Renci zial do septembra nestihnem byt v tom, ze by som od teba nieco odkupila 😕

yanni
16. máj 2011

@kleopatris juuuuuuuuuuj no tak ja som na SK este nic nevidela ale tu uz vsetko mozne, mne staci ist u mna do uradu a potom aj Bäckerei a velmi sa pohybujem medzi ludmi, nie len kamosi a ta, takze mna uz fakt nic neprekvapi.

@rpinguin Renci z DDR vsetci utekaju na zapad, cize vas tam ocakavaju s otvorenou narucou a hlavne vas Nachwuchs, takze Maxik dostane evanjelicku skolku na prvy sup 😀

deina
16. máj 2011

@yanni, mne je to akosi proti srsti, aj ked ste tu uz predtym pisali, ze tam naozaj detom mozgy vymyvat nebudu. Inak sme s mm obaja ateisti. Mame jednu znamu, ktora ma dcerku v evanjelickej skolke, vraj pohoda, nic "zle" sa tam nedeje, ale uz tam je take, ze napr ranna modlitba, to sa mi nepaci.

@rpinguin, pri nas nedaleko je katolicka skolka. 🙂 Misko je januarovy, tusim tvoj Max je o nieco mladsi?

yanni
16. máj 2011

@kleopatris som zabudla. No to ti fakt nezavidim, svokrovcov za rohom. By ma svihlo.

yanni
16. máj 2011

@deina ved ale mozes skusit. ak nic ine nebude a tam ti ho zoberu? Ved tieta neklame, on ti porozprava, co tam robia. A mas potom vzdy moznost najst inu skolku. A cim bude starsi, tym lahsie dostanes miesto.

deina
16. máj 2011

@kleopatris, vdaka, ulozila som si to. 🙂 Vidim, ze ani tam nie je ziadny fax, tak asi mysleli tym faxom priamo skolku.

Patrilo by sa deti zobudit, inak my tu budu vecer vymyslat...

rpinguin
16. máj 2011

zeny, inac nevadilo by to, ze ho chcem dat do evanjelickej aj napriek tomu, ze sme katolici? Ja som rada, ze sa nauci modlidbicku, aspon nemusim ja....sice musim= po slovensky 😀
Dani, o moznoze necele 2 mesiace je teda mladi, inac to je fakt najvyssi cas, aby nieco dostal. Oni uz strasne vymyslaju v tom veku.

@kleopatris no moznoze to nebude az take zle, budu sa snazit pomoct 🙂 ved uvidis, co bude

yanni
16. máj 2011

@rpinguin Renci a preco by to malo vadit? Ja som tiez evanjelicka a som ina ako ty? 😀 Ak ti ho zoberu, tak nie je o com diskutovat. Ja som mala tu moznost, sa pohybovat aj medzi katolikmi, a velke rozdiely su tam fakt nie. Modlitbicky su rovnake akurat zdravas sa nemodlime a a taku spoved v tej pernikovej chalupke ako vy mate, nemame a nie sme taki bohati ako katolicka cirkev ale evanjelici az tak nevymyslaju a nerobia akolo vsetkeho taky humbuk. A si myslim, ze ti ho tam zoberu, ved v DDR su radi kazdemu dietatu. A potom v skole ho mozes prihlasit na katolicke nabozenstvo. To si myslim, uz budu mat v skole, aj ked je to tam viac-menej vsetko evanjelicke ale aj tu je vsetko katolicke a ten kamoskyn syn, co tu stale spominam, mal v skole evanjelicke nabozenstvo.

deina
16. máj 2011

@rpinguin, Reni, no akurat ma take blbe obdobie, ze ho mam obcas dost. 😒 Cakam, kedy to prejde... cakam a cakam a nic zatial. 😅 A preco by im vadilo, ze evanjelik, katolik, vsak tam nie su az take velke rozdiely, nie?

rpinguin
16. máj 2011

Kati, som skor myslela, ze kvoli tomu, ze nie je evanjelik a rozdielnost nejakych ritualov, ale ked vravis, ze je to jedno, tak ok, ved necakam, ze ho tam naucia Vater unser 😀
Tak ja idem tiez cosi porobit, odkedy je Maxik v skolke sa len povalujem. Inac kazdy pondelok ma Matilda Musikgarten a ja som tam normalne dnes zabudla ist a isla nakupovat, nie som ja blba? Okolo jedenastej si spomenula, ze cosi dnes malo byt 😀

rpinguin
16. máj 2011

Dani, no ale aspon sa ma s kym zahrat, si predstav, ze mas doma 3 rocneho jedinacika bez skolky, to by bolo ine rosambo 😀

yanni
16. máj 2011

@rpinguin no fakt, rozdiely su tam nie az take velke.
To to si cela ty, ze zabudla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja z teba umriem 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre