Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
17. máj 2011

@rpinguin, Reni, ten Jonas tu uz bol spominany... cisto teoreticky, kebyze mam podmienky typu donosene dievca (aspon ten 38tt), da mi nejake datumy, ze teraz a teraz sa snazte? To by ako bolo mozne, rozmyslam...

yanni
17. máj 2011

@rpinguin No tie vonkajsie rolety su na nezaplatenie. Mne osobne tby o nejak nevadilo, ja som aj tak stale unavena, zaspim aj na obed ale keby som mala deti, to by som tiez bez nebala. To bolo tak fajn, vonku o 8 vecer este slnko ale deti spali ako keby bola polnoc 😀 😀 Ale ti poviem, som rada, ze ich mam. Hlavne teraz, ked nam Robia Dachsanierung, nemusia Bauarbeiter kukat cely den, co ja mam v spalni 😀 😀 😀

yanni
17. máj 2011

@deina Danka myslim, ze o nom vraveli, ze vie vselico. Ale mna to nejak nezaujima. Chcem sice Lucku ale ja sa budem tesik aj vobec bude dake dieta. Beriem aj Lucifuka 😀 😀 😀 😀

deina
17. máj 2011

@yanni, Luciusa. 😅 Mala som ziaka, ktory sa volal Lucius, taaaaky zlaty maly blondacik, rodicia asi tiez chceli Lucku. Ale ako moze niekto vediet, to podla coho, ze ked sa dieta podari v ten alebo ten den, tak bude take a take? 😅 Tazko tomu uverit.

yanni
17. máj 2011

@deina NO tak bude Lucko, no co uz 😀 😀

No tazko sa da verit, ale ono to fakt vraj funguje. je to uznavana kapacita aj vo svete, nejak podla vesmiru, ci ako to robi, a ono sa to tam este toho vela musi berücksichtigen (baby sorry, ale úz zabudam po slovensky).

evinkaaa
17. máj 2011

@deina - dani, ok, tak sa ti v pondelok ozvem 😵 Tesim, tesim...
Ohladom toho jonasa sa hovori vselico, ale je naozaj velmi uzavany vo svete. Ja som tiez taky "neveriaci tomas", co sa toho tyka, ale zaujalo ma to a zacalo som si to studovat. Ak chces, nakukni tu: http://centrumjonas.com/slovak.html 😉

rpinguin
17. máj 2011

zohladnit 🙂

deina
17. máj 2011

Ze sidli v obci Mana, no ja umriem. 😀 Toto tusim kedysi Petka spominala (leelo). Idem sa pozriet, len tak zo zvedavosti. @evinkaaa, ok, tesim sa.

rpinguin
17. máj 2011

@evinkaaa Evi, co sa hovori? Topiaci sa aj stebla chyta, ja som tiez sice neveriaci Tomas, ale asi by som to az tak nehanila 😉

evinkaaa
17. máj 2011

@rpinguin - reni, ja sa o to nezaujimam z toho pohladu, ze to u nas neklape......nie, vobec. Tam su ine veci, ale to tu rozoberat nechcem. Len tak zo zvedavosti, kedze o tom minule pisala peta a dost presvedcivo. 😉

yanni
17. máj 2011

@rpinguin diky

mooc
17. máj 2011

ze hiiiiiii kolko ste toho popisali..
u nas vsetko ok, este nerodime a dalsi termin u dr. o 3tyzdne.. ha! tak aby nebol prcek este miesto blizenca rak hehe..

ebbi
17. máj 2011

Ahojte,

neviem, ci by ste boli ochotne poradit, ale skusim sa spytat. Manzel ma pracu v Bonne a mame sa tam cela rodina prestahovat, mame 2 male deti, ale akosi nevieme najst ziadne ubytovanie. Uz sme z toho dost na nervy, boli sme tam osobne zatial iba 1x, tento tyzden sa chystame znova, hladame cez immobilienscout24.de, aj v Bonne aj v okoli a nic slusne nevieme najst, hladame nejaky pekny maly domcek. Realitaci sa moc ani bavit s nami nechcu, vraj nie je ziadna ponuka, je zla doba, tak uz fakt nevieme co robit..viete poradit nejaky iny zdroj-realitku, web-stranku, noviny alebo co ja viem co...A ak poznate okolie mozno aj nejaku lokalitu, co by bola vhodna pre rodinu s malymi detmi- Holzlar ani Tannenbusch sa nam velmi nepacil, pacil sa nam trosku mimo napr. Mondorf-Niederkassel, ale to sme vsetko tak na prvy pohlad a velmi na rychlo riesili, necham si poradit..velmi zle sa nam hlada, ked nevieme ktora lokalita je fajn a co sa nam paci, nam vyfuknu pred nosom...
Ak viete, poradte pls., a ked som tak par prispevkov citala dozadu, ani neviem, ci sme urobili dobre, dcera ma ist v septembri do skoly a nevie este ani slovo nemecky a cas leti..mysleli sme, ze to stihneme skor a bude sa mat cas naucit aspon to najdolezitejsie.. 😒 uffffff

evinkaaa
17. máj 2011

@ebbi - podla toho, co pises, tak vam to asi suri, ze? Neviem, nepises, odkedy ma manzel pracu, teda odkedy tu zacne pracovat.
Nespominam si, ze niektora tu z dievcat byva v Bonne, ale mozno ho niektora pozna natolko dobre, ze ti bude vediet odporucit celkom podrobne.
Ak chces, pozri si zatial napriklad na tychto webstrankach:
http://www.immoportal.de/katalog/immobilien/imm...
http://www.immonet.de/
http://www.private-immobilienangebote.de/de/ind...
http://www.wohnenmietenkaufen.de/
http://www.immopool.de/
Mozno nieco s manzelom najdete.
A kvoli dcere si nerob starosti. Ak pridete co najskor, tak zacnes chodit s detmi do detskych centier a na detske ihriska a mala nemcinu pochyti. U deti to ide rychlo, uvidis. 😉
Drzim vam palce 😵 😵 😵 😵 😵

rpinguin
17. máj 2011

@ebbi tak Tannenbusch by som ti ani neradila, je to velmi zla stvrt. Napisem zajtra, dnes uz nemozem, postel vola, ale neboj, hned by som tam isla spät.

@evinkaaa Evi, ja som tam byvala, ale Vierka tam ma svokrovcov, aj ta by vedela poradit.

evinkaaa
17. máj 2011

@rpinguin - renci, no myslela som, ze ty mas s bonom nieco spolocne 😀

schatzinkaschatzinko
18. máj 2011

cavte baby, vidim spominat moje krasne meno🙂 tak kukam, co som urobila🙂)hh, @ebbi popytam sa, co a ako, ja Bonn poznam tak, ze nastupim do auta a vystupim kde ma vylozia, ale manzel je odtial a svokrovci, tak sa popytam. Potom pisnem Ip a teraz bejbak spi, tak idem pre zmenu 😀 😀 😀 😀 upratat.

ebbi
18. máj 2011

ahojte,
dakujem moc za rady. Manzel je tam zamestnany od 1.5., takze by sme tam uz mali byt, ale nemame kde, tak pracuje z BA z domu. Problem bol v zamestnavatelovi, strasne dlho sa vsetko tahalo, tak sme nehladali ubytko, kym nebola zmluva..a ta bola dost neskoro..tak preto taky stres teraz.. 😖 Dnes tam prave ideme letecky do piatku, tak neviem, ci budeme mat stastie 🙂 Deti tu nechavame, tak mi bude zasa smutno..minule sme boli autom a to bolo straaaaasne dllllho 😝 Mame vybrany aj nejaky Meckenheim a Unkel...Manzel ma totiz pracu na druhej strane Ryna ako je centrum, takze do prace to bude asi blbe cestovanie tak ci tak...

rpinguin
18. máj 2011

@ebbi tie dediny, co spominas su ale daleko priamo do mesta, musis vediet, ci chces tak daleko byvat, a aby manzel nemal daleko na dochadzanie. My sme byvali v Plittersdorfe, muz robil v Beueli- Oberkassel. Ono je to tam vsetko pekne (okrem Tannenbuschu asi), inac na scoute som kukla, ved je tam toho dost.
Mate nejake special poziadavky? Toto napr. ani drahe nie je: http://www.immobilienscout24.de/expose/60511186...

z tohto je super spoj do mesta- je tam hned elektricka, busy trvaju dlho
http://www.immobilienscout24.de/expose/59688854...

My sa ideme tiez stahovat, nemame nic, kedze tam, kde ideme my naozaj nic nie je poriadne, vybehne mi nejakych 5 bytov a ani jeden nema balkon 😠

ebbi
18. máj 2011

@rpinguin dakujem, moj muz bude mozno pracovat na tom istom mieste🙂 tiez to je Beuel-Oberkassel..
no, my totiz chceme dom, byvame aj teraz v dome a starsia dcera nam dala podmienku, ze chce ist do domu🙂 mne osobne by stacil aj byt, ale aj manzel je za dom...pripadne na zaciatok by stacil aj byt, ale co ked tam nie su kuchyne, budem kupovat kuchynu na par mesiacov..?
Muz ma kolegu, ktory tiez byva v Meckenheime a cestuje kazdy den, tak by sa to snad dalo..ale tiez som mala predstavu, ze bude konecne viac casu travit doma s nami☹ ale mam uz pocit, ze si nenavyberame ☹
Idem pozriet ten Plittersdorf.
A kam sa idete stahovat, ak to mozes napisat?

rpinguin
18. máj 2011

kde robi? v Agfe? 😉
ono chcete davat prachy na najom za dom, ked tam ste len docasne, ci ako? Dokedy tu planujete ostat vlastne? Inac kuchyne su zriedkavo v bytoch, ale aj take sa najdu. Domy fakt skor po tych okoliach ponachadzas za normalnejsie ceny ako v meste, ked vam dochadzanie, ci uz do mesta alebo do prace nevadi, tak ok.
No a my sa stahujeme v auguste do Thüringenu (byvala DDR),
ale juchuuuuu, prave som tam volala, mame na 80% skolku- tu evanjelicku ako som chcela 🙂, byvanie ziadne, ale skolku 😀

ebbi
18. máj 2011

@rpinguin moj je v nsn. zmluvu ma na neurcito, mame v plane tak priblizne na 2 roky, ale to teraz este nevieme, ideme totiz prvy krat niekam takto, doteraz stale len doma..manzel bol, ale ako slobodny este a to je uz dost davno 🙂 Nam nevadi, ze by to bolo uz mimo mesta, len chcem, aby bola odtial co najkratsia cesta do prace.
A ty to ako robis s tymi kuchynami? Asi sa casto stahujete, nie? To si vzdy kupujes novu?
Gratulujem ku skolke!! Odkedy vas zoberu? Da sa nastupit hocikedy pocas roka? Toto vsetko nas este len caka, aj skolka aj skola 😝 a tiez o tom nic neviem...ake skoly by ste mi poradili, ak viete? statna, katolicka, evanjelicka alebo je to jedno?? Budeme potrebovat niekoho trpezliveho, kedze este nebude nasa mala vediet rec, pripadne nejaku dohodu, ze ju zo zaciatku nebudu klasifikovat a tak...

deina
18. máj 2011

@rpinguin, jeeej, no super, tak uz len byvanie najst (zatial aspon Max ma kde byvat 😅 ).

@evinkaaa, mozes mi, prosim ta, nieco prelozit? Poslala som ti to cez mail. Su to len asi 2-3 vety, ale nerada by som v nich mala chyby.

Mm dnes dostal za ulohu faxovat z roboty, tak dufam, ze ulohu splnil. :D

rpinguin
18. máj 2011

@ebbi zatial sme sa stahovali 2x, teraz 3x a kuchynu sme uz chceli niekde predat, ale zasa ju vezmeme a uz dufam, ze posledny krat, ze uz sa jej niekde zbavime a po tomto byvani sa uz kdesi usalasime 🙂
Ked uz najdete byvanie, tak sa prihlasite na mestsky urad a tam ti daju vselico- rozne zoznamy skolok a skol, tam pojdu deti a ostatok sa dozvies priamo tam, kde ti deti budu chodit. Zaciatky budu tazke, ale aj to prejde rychlo, takze hlavu hore.

@deina aha, faxovat do tej skolky? no drzim palce, nech ju coskoro mate 🙂

deina
18. máj 2011

@rpinguin, Reni, ano, do skolok. Ked aj nie hned, hadam aspon v priebehu roka sa nieco uvolni...

evinkaaa
18. máj 2011

@deina - dani, akurat som dosla domov a precitala tvoj email. Hned ti odpisem, ked zavesim pradlo 😀

deina
18. máj 2011

@evinkaaa, Evi, dakujem, nemusis sa s tym ponahlat. 😉 Jeziiis, tiez mam pradlo v pracke, uz odkedy!!!!

evinkaaa
18. máj 2011

@deina - dani odoslane 😵 Ja som terza zavesila jednu pracku a druha sa uz perie. Kedze je tak nadherne, tak je pradlo behom hodiny suche. 😵

@ebbi - je jasne, ze zaciatok budete mat velmi-velmi tazky. Kym si deti zvyknu v skolke a skole, tak prejde par uplakanych dni, ale potom to uz bude fajn. Urcite sa vam tu bude pacit. Drzim palce 😵 😵 😵

kleopatris
18. máj 2011

@evinkaaa, @deina ja viem, ze som asi drza kedze sa vobec nepozname 😅 ale ak by sme s Maxikom dakedy mohli sa k vam pridat boli by sme moc radi 😵

evinkaaa
18. máj 2011

@kleopatris - preco by si mala byt drza. Prave naopak....kludne. Danka byva nedaleko mna (4 zastavky metra), takze ja to mam k nej na skok a ked je krasne pocko, tak ideme niekam do parku, aby sa mohli deticky hrat.
Ty si v Hirschgarten, ze? NO, pre teba to bude troska dalej.....ale vsak sa mozeme dohodnut.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre