Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
27. máj 2011

@deina - dani. mna osobne dost sklamalo. Je to dost drahe a fakt nic moc. Ja to neodporucam dalej. Ale pre deti to moze byt fajn.......len ja som cakala troska viac za tolke prachy. ☹

mooc
27. máj 2011

@evinkaaa @deina ahojte aj u vas je take fasa pocasie? u nas od vcera poobedia prsi.. ale uplne taky pokojny tichy dazdik.. myslim, ze priroda sa tomu tesi.. aj ja.. len nas prcek nie.. rano roztvori oci a krici papa, hamham, mama.. no a potom ked ho obleciem tak si uz aj obuva topanky (konecne to vie aj sam a to sme ho to ani neucili a vie aj ktora je prava a ktora lava) a otvara terasove dvere ze: na terasu.. ale ked prsi, tak ho tam nechcem pustat, aj ked mame kusisko zastresene, len on este vybieha kade tade..
inak sea life sme boli vlani v konstanz.. no dobra somarina.. (nicolas mal 15 mesiacov, tomu to teda nehovorilo skoro nic.. a pre mna to bolo par chodbiciek a akvarii za fakt tazke prachy) takze tak skoro sea life u nas nehrozi..

inak buduci tyzden pride moj tatino a bude nickymu robit aupair kym ho budeme potrebovat.. takze uz s porodom len pockat aspon do buduceho stvrtka 🙂

danka, takze misko je uz udomacneny? jeeeej super a kedy nastala ta zmena? 🙂

amilat
27. máj 2011

@deina ja sa pripaja k Evke a Renci ohladom Sea Life. Kopu penazi za vstupne a naozaj nic, ja som tiez bola sklamana a deti o to viac, bolo to v Speyeri,ale to bude urcite to iste v celom Nemecku. Tak radsej ZOO a stale je naco pozerat 😉

bbarboraa
27. máj 2011

ahojky... ja sa na buduci rok chystam s muziikom(buducim) a babatkom(tiez buducim) do nemecka pracovat a byvat a zit a tak :D ... ja sa chcem opytat ze ako to je ptm s rodinnymi a s materskou a tak ked si donesiem babo(ratame tak pol rocne)??? diky za infosky 🙂

evinkaaa
27. máj 2011

@mooc - reni, ano u nas tiez prsi. Ale vcera neprsalo, nejako vecer zacalo a dnes zatial skoro cely den, len doobeda bola prestavka. Ale to nieje kludny dazdik, aky popisujes ty, ale momentalne prsi dost silno. ☹

@amilat - ano, presne tak. JA som tiez povedala, ze nase zoo tu mame take nadherne a oplati sa omnoho viac a aj deti maju z toho viac, ako v sea life. To bola fakt somarina. Par akvarii s rybami, ktore pomaly vidis v kazdom zoo, takze nic vynimocne. ☹

felli
28. máj 2011

Vsetky vas po dlhej dobe zdravime 😉 zelame va, s Filipkom krasny vikend!!!! konverzacii velmi nerozumiem pretoze som medzi vami dlho nebola ,nestiham suvislosti ani mena 😒 len k odsavacke,pouzivali sme v nemocnici u deti,rucne i el.,u maleho na stastie nebolo treba,teraz bude mat tri roky,uz sa na stastie vysmrka.Na kohutovi mam jednu fotku z detstva 🙂 ste mi pripomenuli 🙂 ani neviem ci bol a kde to bolo 😀 maly mal konika,ten hojdanie nevydrzal,uletela mu hlava,mame krokodila ,ten nieco vydrzi 🙂 inak ked sa medzicasom niekto z vas objavil v okoli Ansbachu ,napiste budem rada 😉 pa dievcata

felli
28. máj 2011

@evinkaaa Evicka ahoj 🙂 ten moj prispevok si ani radsej nevsimajte 😀 som dnes vycerpana.Chcela som sa pripojit k vasim prispevkom a nalistovala som stranku ktovie z ktoreho obdobia 😀 je mi jasne ze hupacie kone a odsavacky uz davno neriesite.Pekny vikend 😉

neurologia
28. máj 2011

@felli
to je v pohode 😉 mna sa tu raz baby pytali na odstavovac ovocia a ja som si to nejak zle precitala a ospevovala som odsavacku na vysavac 😀

evinkaaa
28. máj 2011

@felli - monika ahoj 😵 Uplne v pohode.....vsak to sa stane kazdemu 😀 Som rada, ze ta tu vidim 😵

verohit
autor
30. máj 2011

aaahojte zenule, ako sa mavate??? vidim ze dobre 😉 my tu mame od 18.teho nasho stareho ocka zo Slovenska.... este tyzden ostava...zajtra mame U3 tak som zvedava, co nam povedia... Niss je stale babätko na spapanie... a Mimca je super az na to ze mi veeelmi "bockt" stareho ocka... 😒 pozdravujem a prajem vsetko krasne a potom sa ozveme...

Evi kraaaasne diela!!!

schatzinkaschatzinko
30. máj 2011

caute zenule, zdravim vas z krasnej slnecnej Nitry!!! Bubka si buvka v kociku na teraske a ja vas mozem aspon troska pozdravit. Vcera som pekne zvladla cestu z Nemecka🙂 akoze sofer, tak sa tesim, zase som sa posunula o cosi vpred hhh tu je krassne, verim, ze aj u vas v De a chystame sa dneska do parku, pokukat, co tu novieho. V sobotu sme slavili prvy rocik, neuveritelne, ako to rychlo ubehlo! tak vsetko dobre a papa

deina
30. máj 2011

Ahojte. 🙂 Tak Sea Life takto? Chceli sme tam ist kvoli tomu, ze prsalo, nedalo sa byt vonku a Misko ryby zboznuje, jemu by sa tam hadam pacilo. Ale potom sme boli vsetci hnili a zostali sme doma. 😅 Az na dalsi den sme sli von do Nymphenburgu, kedze mama je zatazena na kvety, poprechadzali sme sa tam v parku a nasi potom sli este aj do botanickej zahrady, zevraj je nadherna (my sme uz nesli, dlho sme boli v parku a uz boli deti hladne).

Na Erding nejake recenzie nemate? Boli ste tam? Myslim len vodny park. 😉

@felli. 😀 My taketo kohuta mame, Misko ho dostal na prve narodeniny. Je sice mensi ako si pamatam tie nase, ktore boli kedysi, ale inak taky isty. Len sa na nom akosi nikto nechce hojdat a je mi blbe len tak sa ho zbavit, kedze to bol darcek.

@mooc, Reni, zmena prisla asi po 3 mesiacoch, co sme tu boli. 🙂 Dovtedy plac kazdy den, ale vtedy sa to nejako zlepsilo. Potom sice este mal obdobie, ked vyplakaval, ale to uz skor bolo preto, ze tato siel do prace, teraz mame celkom kludne obdobie.

yanni
30. máj 2011

@deina Danka myslis v Erdingu Therme? No ja som tam volakedy chodila casto, teraz je to tam o drzku. Ako to prerobili je to o fakt na nervy. Plne, strasny hluk, ja som si tam chodila oddychnut, teraz si tam akurat tak slucku mozem hodit. Akoze deti sa tam vyblaznia ale ja by som tam fakt nesla. Mozno tak hned rano to tam este nie je take plne ale vecerom a cez vikendy, sviatky, ked ja mam cas, to nie je bohvie co. To uz nie su Therme o oddychu, tam praveze cloveka len hlava rozboli. Ale chodte raz skusit, ved uvidis, ci sa ti tam bude pacit. Ale musis mat oci na stopkach, lkbo ked sa ti tam dieta zatula, tak ho mozes hodiny hladat. A to sa tam lahko moze stat, egal ako davas pozor.

evinkaaa
30. máj 2011

@verohit - veronika, dakujem 😵 Uzite si este starkeho, kym ho tu mate 😉

@schatzinkaschatzinko - vieri, uzivaj si v domovine. Ako dlho ostanes? 🙂

@deina - dani, nymphenburg je nadherny, ten velky park vzadu je naozaj uzasny. Ja som tam chodievala velmi casto, je tam fakt krasne. A botanicka zahrada je tiez krasna. Bola som tam asi 3-4 krat, ale pacilo sa mi velmi. 😵
Therme Erding poznam tiez, bola som tam uz par krat, ale ako to obnovili, je tam vela fakt veeeeela ludi. Aj kamoska, co tam bola s malou vravela, ze strasny stres, musis davat stale pozor a nemozes nechat len tak na par minut decko niekde. To fakt nejde. Ja by som radsej volila variantu nejakeho kupaliska, ved mnichov ich ma kopec......tam su zvycajne aj pekne moznosti pre deti kazdeho veku, takze super. 😵

oli1104
30. máj 2011

Caute,

pridavam se k "nepochvale" na Sea Life. Byli jsme asi pred 3roky, mozna 4mi tady v Norimberku a zklamana jsem byla fest. Misovi se to tenkrat asi libilo, on byl jeste malicky, ale fakt nic moc.
Tady to ale jen bylo jakesi "putovni", uz to tu neni.

V nedeli jsem si nasla kliste. Svinak jeden.
Nejsem ockovana, tak snad se z toho nic nevyvrbi. Jake mate zkusenosti vy s klistaty ? Holky a mate to ockovani ? Bylo v pohode ?

My prijeli ted z Ikey, ven se ani neda, je fakt horko. Tak jdu uklizet, po vikendu je tu spoust 🙂

333veronika333
30. máj 2011

Ahojte mamicky. ja by som sa len chcela spytat ako to je v nemecku ked by som tam aj s malim a partnerom odisli za pracou. aka tam je matewrska a ako dlho sa pobera? dakujem

iii
31. máj 2011

ahoj dievcence! hlasim sa s pozitivnymi novinkami, mam za sebou prvotrimestrovy screening, embryo sa nam pomaly, ale isto meni na plod a ja sa citim o 100% lepsie. mam sice par kil dole, ale to iste v nasledujucich mesiacoch dozeniem.
musim sa tiez pripojit, sealife je podla mna zderstvo, pokial nemate volnu vstupenku (myslim ze na obale nesquicku je jedna), tak sa to vobec neoplati. v nasej zoo je teda vacsie terarium ako cely sealife, a vstup do zoo stoji 5 eur.

@schatzinkaschatzinko vierka no krasne, ze si to sama odsoferovala....a teraz mi ver, ze ked si uz isla po slovenskych cestach, ani najzapadlejsia oberpfalska lokalka ta nema cim prekvapit 😀 uzivaj si doma

@verohit veronika my este stale cakame na obrazky najmensej princezny 😉 co znamena, ze bockt tvojho ocka? ze ho ignoruje? ehm, to musi byt asi nejaky specialny podunajsky vyraz, ked ho nepoznam.... 😀

jo, a este sa tu predcasom objavil niekto, kto sa stahuje do soest? to je kusocek od nas, dufam, ze sa slecna este ozve 🙂

neurologia
31. máj 2011

Ahojte

@iii
ingus pekne spravicky 🙂 super ze sa citis uz lepsie a mozes si konecne tehu uzivat 😉

baby dnes mam cely den bolesti -kontrakcie nieje to nic pravidelne ani nejak brutalne silne ...len dufam ze su to "poslickovia" a nic ine sa z toho nevykluje ...

dnes vecer mam kurz a joss je u kamosky takze ju tam musim este predtym zaviest....kamoska ma uz "stres" ci u nej bude joss v pohode ale ja nemam ziadne pochybnosti lebo joss ju zboznuje....a ona to s joss vie ved je nejaka ucitelka v skolke 🙂

neurologia
1. jún 2011

nakoniec sa z toho nic nevyklulo a vecer na kurze to preslo....tak som si vydychla 😉

ivic26
1. jún 2011

ahojte,
@iii - to je super, ze babatko pekne rastie a sa meni a aj Tebe je lepsie, neviem si predstavit mat doma 2 krpcov o ktorych sa trba starat.. teda klobuk dole 🙂 mne stacilo mat doma len matuska, co bol uz celkom aj samostatny, ale aj tak to nebolo nic moc..
@neurologia - Bei, pekne sa len setri, este mas cas..
Ja som dnes nejaka ako mechom prastena, vcera ma deti znicili, som nevedela rano vstat z postele. Tym, ze prsalo, sa nedalo ist von a doma je to potom o zivot. MM prisiel domov az o pol 8, ked uz jedno dieta spalo a druhe bolo nachystane do postele. Ale je pravda, ze som ho poslala na nakup, tak preto mu to trvalo dlhsie.
No idem piect korpus na tortu, som zvedava, ako sa podari, drzte palce 😉

evinkaaa
1. jún 2011

@iii - ingus, parada, ze ti je konecne lepsie a mozes si pokojne uzivat tehu. Tak len tak dalej 😵

@neurologia - bei ,ty nestras, vsak mas este cas 😀

@ivic26 - aj ty pecies? Ja tiez dnes zacinam. Peciem kamoske na sobotu na narodeniny velku tortu, ktoru chceme doniest aj ako darcek, tak sa "mordujem". Chceme jej darovat spolu s ostatnymi kamaratmi gutschein na vikendovu lyzovacku, pretoze ona miluje lyzovanie, tak ma napadla torta ako velky lyziarsky kopec s hrbolcami ( 😀 ), stromceky, lyziarska chata a baba na lyziach. Tak som po veceroch modelovala tieto "figurky" a dnes zacinam piect korpusy, kedze to bude velke, tak nech to stihnem. Cize dnes upeciem, zajtra naplnim a v piatok potiahnem a dokoncim. 😀
A ty co pecies? Mate nejake oslavy? 🙂

deina
1. jún 2011

@neurologia, Bei, davaj si na seba pozor, to by bolo este velmi skoro. 😉

@evinkaaa, Evi, to znie zlozito, uz sa tesim na foto. 😅

mammy81
1. jún 2011

Ahojte baby -jagy,

@iii tak to je super ze Ti uz zacina byt lepsie 😉 ,takze si schudla?-ja som bola vcera tiez u lekara no a pribrala som len 700g 😀 😀 no len tak dalej som si povedala i ked viem ze sa to este zmeni 😅 😝
Ja som vcera toho nasho cervika tiez videla aj foto som dostala ,ono si tak krasne vrtelo ritkou a ja ze to srdiecko 😀 ale aj to som pocula,ma nejakych 6,61cm pekne rastie.... 😵 😵 😵 len doktor chudak povedal ze on nevie preco sa s nami zahrava,ze minule bolo mini preto sa posunul aj termin a vcera zase ze je normalne-tak spät na stary termin podla posl.menstruacie....ale sak ono v dec.pride ked sa mu bude chciet 😀
@neurologia Bea,tak sa len pekne setri 😉

@evinkaaa no tak to som zvedava na foto-tesim sa 🙂
@verohit no ty to tu tak krasne popisujes a neskutocne sa mi lubi ako malu volas "Niss",len uz by si ju fakt mohla aj ukazat ved cochvila bude mat rok 😀 No moja S.ma k dedovi take iste chovanie v poslednej dobe 😖

mooc
1. jún 2011

kuk dievcence, len tak na skok, este sme v kope.. a nemienime sa dat predbehnut beatkou (aj ked dievcatka maju byt sikovnejsie, tak snad nie v prichode na svet)
aaaaaaa ideme na nakup, tak hned zas prcham, boze to zas bude.. zajtra sviatok! ludstva hruuuuuza.. najradsej by som ani nesla, ale musime, zajtra pride navsteva.. 😝
peta, a tebe je ako???

ivic26
1. jún 2011

@mooc - aky bol naposledy velky vahovo maly mathias? ako sa citis, nic Ta neboli, netlaci, nesvrbi ...? 🙂
@mammy - tak to je uz normalne velke babatko, mne pocitali termin podla poslednej menstruacie a pri oboch detoch to sedelo, takze som zvedava, ze nakoniec ako vlastne skoncite :D
@evinkaaa - no ja som piekla viac menej len korpus, lebo ostatne je nepecene, aj to nie je vobec zlozite, zabralo mi to cely den, lebo som piekla s dvoma detmi , ktore stale nieco odomna potrebovali 😉
Robila som taku tortu, ze na korpus sa hodi tvaroh, pomackane jahody, kysloa smotana s cukrom, zelatinou a potom slahackou, necha sa stuhnut v chladnicke. potom sa rozpolia jahody, cast jahod rozmixujes a do toho sa da zelatina a vyleje navrch a necha ztuhnut. A robila som ju pre seba, lebo zajtra som o rok starsia...

yanni
2. jún 2011

@ivic26 jeeej oslavenkyna, takze vsetko naj 😉

evinkaaa
2. jún 2011

@ivic26 - ivi, vsetko najlepsie k narodeninkam 😵 😵 😵

deina
2. jún 2011

@ivic26, tak to dnes, vsetko najlepsie k narodeninam. 😵 😵

ivic26
2. jún 2011

ahojte dievcata,
vsetkym vam velmi pekne dakujem za priania, mala som dnes super den, boli sme s detmi pri Ryne, vyslo krasne pocasie, takze sveta zit 🙂
idem si lahnut, marinke ide lava horna jednotka, tak sa tesim, ze ako sa vyspim.. dobru noc

iii
3. jún 2011

@ivic26 ivka, ex post, vsetko najlepsie!

musim vam napisat, co sa mi stalo....az mi rozum z toho zostava stat, v nasej podzemnej garazi sa mi podarilo trosicku skrtnut susedovo auto, ma asi 3cm skrabanec na plastovom kryte rezervy (maju terenne auto s rezervnym kolesom vzadu), proste prkotinka. aby to ale zostalo korektne, tak som mu to isla nahlasit, ponukla som mu, ze mu pojdem kupit lakovacie pero na jeho farbu auta. on si to prezrel, povedal ze to nic nie je. o dve hodiny nam zvoni jeho zena, ze plast je eingerissen, a ze es kann man nicht wegpulieren (nech tym uz mysli cokolvek), ze s tym musi ist do servisu. a ze asi bude treba cely plastovy kryt aj so znackou vymenit 😀 zhruba som sa mrkla na nete, vymena krytu by mohla stat aj niekolko stovak. heh, no sused este v servise nebol, lebo je mu to asi trapne, ale zena ho do toho evidentne tlaci.....tak som zvedava, pre istotu som si to este isla cele nafotit (nejak som prestala verit zdravemu rozumu). no ja neviem, je to psychopatizmus, alebo len klasicka nemecka ucta k materii? hlavne je to taky komicky paradox, obrovske terenne auto, a skoro neviditelny skrabanec.....
ake mate plany na vikend? na nasom kupalisku zacala sezona, akurat oholit tie metre stvorcove porastu a mozme vyrazit. jo, a danka stanuje v dansku, je toto spravodlivost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre