Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
18. okt 2008

Vendi, no nositko je fakt pekne, ale je to fakt drahy spaß. Som zvedava, na kolko sa to nakoniec vysplha, uz teraz je to dost. Mne by ani nevadilo, ze mam chlapca.
No super zarobok, tiez by ma to potesilo. Gratulujem a len tak dalej. A kde sa chcete stahovat? Tam v tom peknom okoli hladate?

Dani, ono sa to neda. Zajtra som zasa pozvana na narodeninove posedenie poobede, manzelik ide do kniznice sa nieco ucit. No a ja si aj tak neviem sama od seba lahnut, musim stale nieco robit.
Momentalne mam nehorazne mnozsvto fotiek, musim robit albumy a nechce sa mi akosi. Taktiez sa chystam aj dalsiu varku fotiek napalit na dvd a stale to odkladam.
Inac, vtip bol dobryyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀 .

Tak pekny vecer a peknu nedelu vsetkym!

mausi
18. okt 2008

Renco, ano, hledame tady primo u nas. Jak uz jsem psala, rada bych tu zustala.

Taky jsem zvedava, jak se ta manduca vysplha. Budu sledovat. 😉

Jinak co mate za plany na nedeli ? My chcem vyjet na jednu horskou chatu a tam si udelat vylet pesky s kocarkem. Asi uz jsou to ted posledni pekny podzimni dny, pak ma zacit prset. Ja se tak strasne na to obdobi netesim ! Zadny turisti, vsude zavreno, ticho, dest a zima.... 😒 Zacne to tu zit zase az v polovine prosince.

iii
19. okt 2008

dobre ranko, tak vcera bol nakoniec supis den, slnko, farby, listy....vysla som si na bicykli, drobec v privesku, tak sme sli pozdlz emskeho kanala na sever az do münsterlandu. krajina trosku nudna (same roviny), ale velmi kultivovana, cim severnejsie, tym viac pribudalo fariem a ubudalo starych nefungujuich fabrik. problem bol akurat cestou nazad, lebo elenka nejake nevedela v privesku zaspat (co jej predtym nerobilo problem), zacala samozrejme vrieskat, tak to som mastila co najrychlejsie, aby sme boli uz doma, este vecer sa mi klepali kolena... 😀
tak uvidime, ake bude pocko dneska...

vendul, ta manduca je pekna. za kolko sa predala? ja som kupila erga za cca 70 eur (bol asi 2krat pouzity). pravdupovediac sa mi to nezda byt az tak vela, novy kombinovany kociarik stoji okolo 600 predsa. viem, ze je to nieco ine, ale ajtak...

dani nic je teda nemec? zavidim ti, ze mate vlastny domcek, na druhej strane je to asi dost viazuce....je to tiez nasa momentalna dilema..

dievcata, cim dalej mam silnejsi pocit, ze nemecke deti nielenze neplacu, ale ze su stale, ale STALE uplne ciste. ja to nechapem. jedina skvrnka, nic... my len zavrieme dvere od bytu, a uz mam flek bud ja, alebo drobec, vonku hned klakne na zem, takze aj kolena, a potom este stale oslinta bundu...no jak ciganky sme furt.
a to som si vsimla aj u nemeckych psov...este som tu snad nevidela psa, ktory by zlostne stekal. v prahe nas uz na letisku jeden skoro zozral

no ja este nakuknem, ake mate plany na dnes?

zuzanasaw
19. okt 2008

@vendi,
ta manduca je fakt krasna!!!

@venulke a Paule vela stastia pri vybere noveho bytiku, nebojte, on na Vas niekde caka...

@reni,
to si stale v kostymoch a na opatkoch, ze nemozes satku? Ja ako som s Emkou otehotnela, odvtedy som v pohodlnom obleceni a sportovejsej obuvi. Ked sa mam neustale sklanat do kocika, ci nahanat deti po ihrisku, no v kostymcekoch si to neviem dobre predstavit. Myslim si, ze aj ty na to prides, ked zacnes nahanat Maxika po vonku 😉

@ingi,
to nielen ja mam pocit, ze moje dieta chodi zo skolky akokeby sa vy blate vyvalala? a mozno sa aj 😖 Predtym nez vobec nohavice hodim do pracky, musim ich este aj kefkou trosku vysuchat, nie nie je vsetok sajrajt v pracke 😒

My nedelu asi presedime doma, tak ako aj vcerajsok 😒 Emka je nejaka nachcipana, kasle, ale stale by len bozkavala Dominika, tak len cakam, kedy vytiahneme tu odsavacku na vysavac pre neho ☹

Peknu nedelu...

bodka7
19. okt 2008

dobre ranecko
mam chvilku casu, tak ze nakuknem. vcera som bola v metre v ka. ako stale sa z toho neviem vysomarit, ci som platila z dph alebo bez dph 😕 inak moj prvy dojem, nic moc. je pravda, ze tam clovek kupi fakt vseko, ale tie ceny, ze by boli najlacnejsie, sa povedat neda 🤐

@pauli
tak to je mi luto s tym bytikom, ale pravdepodone to tak malo kvoli niecomu byt. ako hovori vendi, ten pravy este niekde caka 😉

@ali
tak lekarnicka 😎
zelam skore uzdravenie.

@mausi
gratulujem k zarobku 😵
a aky byt hladate?

@dani
aj my sme najskor rozmyslali, si kupit domcek. lenze z hladiska danoveho a prave kvoli tomu, ze je clovek viazany, z toho nakoniec padlo. potom sme rozmyslali dom na prenajom, lenze to sa nepacilo mne. m. je vkuse prec, m. je vkuse u frajerky a co by som tam ja sama s mimcom robila?
tak sme nakoniec zostali.

@reni
pekne si uzite party 😉

@ingrid
ty tahas vozicek s elenkou? a co manzel?

inak to s tymi nemeckymi detmi, na tom nieco bude. moja mamka stale hovorila, to je tou nemeckou drezurou 😀 mozem to porovnat nazivo. ked mauri nieco vyvedie, tak nabehne moj "s chladnou hlavou" a so slovami "wir müssen reden". ked som ja nieco vyviedla doma, tak nabehla z jednej strany mama, z druhej strany otec a hucali do mna po celom baraku, ze aj ty najvrchnejsi susedia museli pocut, co sa stalo. a to bolo u nas od maleho-malinka.
a to s tou cistotou, ani nehovor. ide ma slahnut, ked moj zameta pred domom v rukaviciach. minule umyval v gumennych rukavickach riad, aby sa mu nezaspinili ruky 😠

bodka7
19. okt 2008

@zuzisaw
tak aj vam skore uzdravenie 😉

ja este neviem, co dnes pokonam 😒 chlapi idu zasa na futbal 🙄

iii
19. okt 2008

zuzi emke skore uzdravenie, je vobec mozne mat v zime deti uplne zdrave? vcera na spielplatzi soplili vsetky, uz len cakam kedy to prepukne u nas

bodka manzel pracuje, preto taham vozik ja 😉 ked ideme spolu, tak ho ma samozrejme on.
inak ta cistota mi je celkom sympaticka, ja akurat nechapem, ako to prakticky robia. pes od susedov nema ani zapatlane packy, ked sa vracia z prechadzky

dnes chcem konecne popredavat nejake veci na ebay (nikdy som to este nerobila), tak idem fotit a aranzovat 🙂

dania
19. okt 2008

Ahojky holky,

Vendo,
gratulace k uspechu na burze 😀 Nositko je super, to se mi libi i vic nez ten broucek. No a s cenou to je tezky, vsechny ty high-tech veci pro mimca jsou drahe. I ten "obycejny" satek stal 70 E. Koneckoncu, kdyz ho poradne nevyuzijes, vzdycky ho muzes zase vyhodne prodat na ebayi treba, napriklad ja tam sedacku po pul roce pouzivani prodala za skoro tu samou cenu. Ja to nekdy fakt nechapu, kam se ty ceny vyslphaji na aukci.

Ingrid,
taky bych jeste vyjela na kolo, my nemame vozicek, ale sedacku. Dneska je od rana zatazeno a zima, tak snad se do odpoledne trochu vylepsi pocasi. Ja rada jezdim i na bruslich s kocarkem, ale kdyz je takhle mokro, tak to je na zabiti 🙂
Jo, Nic je polovicni Nemec, polovicni Anglican. Timmy je zajimava smesice genu, 4 narodnosti (ja jsem Cechoslovacka) 😀
Jinak tady ty vesnicke deti teda nejsou o nic cistotnejsi nez ceske deti, taky jsou porad od blata. Zato psi jsou tu rozhodne mirumilovnejsi.

Ja udelam obidek a pak se rozhodnu, jestli je pocasi na kolo nebo pojedem nekam autem 🙂 Ty nedele v NEmecku me zabijou, jak jsou mesta mrtvy... Ve ktere spolkove zemi jsou obchody otevrene v nedeli?

paula
19. okt 2008

ahoj holky!
Diky za podporu ohledne bytu. taky doufam,ze na nas ceka neco lepsiho. Ale spis jsem prisla na to, ze je vsude neco... Kdyz je super okoli, chci mit park, hriste, nedaleko zakladni obchody, zelen a vyborne spojeni, tak je byt maly, skaredy nebo tmavy a kdyz je krasny byt, tak je priserne okoli.... 😉 😀 Ale ted uz mame zase vyhlednuto neco noveho a piseme bewerbungen o stosest, tak to snad vyjde. 😉

Ingrid, hodne uspechu pri prodeji na e-bay, ja jsem na to asi leva, ale nic se mi neprodalo. 😕 Ja mam na kolo vzadu sedacku, ale ted moc nejezdime, ja jsem zpohodlnela a je mi zima. 😅
Co se cistoty tyce, tady jsou prasatka i nemecke deti. Jestli to nevidis trosku zkreslene.

Dania, Timi je teda super smes genu! 😉 To se jen tak nevidi.

Jeste co psala tlapicka o satcich, ze jsou tu rozsirene, ja se po tom divala ale videla jsem strasne zridka osatkovanou maminku a osobne nikoho neznam, kdo by nosil. Jen Ingrid a u te se vzdycky chci podivat, jak se vaze a vzdycky to zapomenu. 😉

bodka7
19. okt 2008

@ingrid
uz mi to je jasne. ma nenapadlo, ze ste boli na babskej jazde 😉
ja to tiez nechapem, ja som vzdy z rodiny prva ako prasiatko 😠

@dani
super kombinacia, ten vas timmy. akych starych chlapcov ma este tvoj manzel, teda ako som spravne vyrozumela, ze nejakych ma.
ja mam tiez velmi rada in-line. toto leto to bohuzial z neslo, ale nabuduche sa chystam 😉
aky mas kocik?

rpinguin
19. okt 2008

zdravim aj ja, som myslela, ze vela na citanie nebude, ale predsa ste sa len rozpisali 🙂

Zuzisaw, ze kostymceky 😀 Tak to nie, takato nie som, ale ked si dam nejaku suknu, k nej nejake elegos topanky (vysoke tiez nemusim), tak uz to sportovy outfit nie je a to mi k satke nepasuje. Tak peknu liecebnu nedelu, nech sa z toho dostanete.

Ingi, jasne, beriem, ze tie satky nie su drahe, ked ma niekto 200€ kocik, lenze ked moj stal ako pises 3x viac, tak uz som si povedala, ze ziadne peniaze do transportu, neskorsie nositko na bicykel a ked pride druhe, tak kiddyboard a koniec.
Drzim palce na ebayi, ja sa tiez chystam, ale este si necham ten rocik cas 🙂 Zatial mi je luto nieco predat, takze som skor kupec.

Ohladne spinavych deti sa vyjadrit neviem. Viem len, ze mam momentalne strasne noci. Tentokrat bol od 2-3 uplne hore a odkedy co vie stat, tak stale sa stava a v postielke skace ako divocak, dokonca ani nakojenie nepomohlo. Tu hodinu si povystrajal a potom zasa na dve hodiny klud. V utorok sa spytam na kurze, ze co to je. Zuby fakt este zdaleka nehrozia. A to som si myslela pol roka, ze mam uplne idealne decko, pri ktorom sa da normalne vyspat.

Leni, tak tato veta znela dobre:"m. je vkuse prec, m. je vkuse u frajerky a co by som tam ja sama s mimcom robila?" Keby clovek nevedel, tak si niekto moze mysliet, ze je to jedna osoba 😀

Dani, ono nie je otvorene v nedelu nikde. Su sice take mensie niektore turisticke mestecka, kde su otvorene vselijake obchodiky na suveniry, ale inac nic. Akurat na hlavnej stanici este nieco a na pumpach 😀

Idem teda varit a potom na tie narodeniny. Pekny dnicek vsetkym!

dania
19. okt 2008

Lenko (bodko),
Nic ma jeste dva kousky, 6 a 10 let. Ja sem taky nerozumela tomu m. a m., vy mate taky nejake starsi deticky v rodine? Snad ti manzel nechodi za frajerkou 🙂
Ja mam Quinny Fashion, trojkolku, je to velice stary (temer muzejni) rozvrzany exponat z ebay, ale my moc nekocarkujem, takze staci. Ale je to docela terenak, to je vyhoda.

Jinak tady u nas v okoli i treba v Bremerhavenu je pomalu problem vyrazit nekam v nedeli na zmrzlinu, vsechno zavrene. Z nejakeho duvodu tady ten nas vesnicky kramek ma v nedeli rano otevreno a muzeme tam dostat cerstve rohliky! Aspon neco.

bodka7
19. okt 2008

@reni
diky za upozornenie 😀 😀 😀 chudak, som tu z neho spravila zaletnika

@dani
😅 som sikovna. m. a m. maju este aj rovnake inicialky. manzel ma syna 19 rocneho 😉
takze s trojkolkou sa to da zvladnut hovoris. super, snad neskoncime obaja niekde v jaku 😅

u nas su obchody tiez pozatvarane, ale napr. pekar ma otvorene az do vecera.
v B-W je zakaz umyvania aut na pumpe a v Pfalz umyvaju jedna radost. dokonca, jedna autopredajna tam ma otvorene aj v nedelu.

rpinguin
19. okt 2008

Dani, ty si myslela zmrzku a taketo lokaliky? Tak to by malo byt pootvarane, ja som myslela, ze vseobecne v nedelu nakupovat ako u nas alebo v cz 🙂 Ani som si nevsimla, ze si spominala manzelove deti, teda Lenke asi nic neunikne 😉

tlapicka
19. okt 2008

Pauli, u nas ve frankfurtu prave strasne casto vidim osatklovane maminky 😵 mam z toho velikou radost! u nasich v cechach teda nikoho :(

mausi: jsem rada, ze i hebame je pro 🙂 ja tedka vymenila svou prirodni (chce ji svagrova) za http://www.mamaja.cz/satky-a-nositka/manduca-ko... to je super na pisek 🙂 ale trochu se obavam, ze bude cekat na nove mimi 🙂

paula
19. okt 2008

Ani, tak to jsou ve Frankfurtu pokrokovejsi. 😉
Holky co rikate na vysledky voleb v cechach?

dania
19. okt 2008

Tady u nas na severu jsem za celou dobu videla jenom 2 ostakovane maminy. Naopak jsem se setkala se spoustou prekvapenych reakci: lidi koukaji, zastavujou a rozplyvaji se, wie niedlich, ooo süs...
Kdyz nosi Nic, tak na to vzdycky odpovida: Aber das Baby ist auch hübsch, oder? 😀

dania
19. okt 2008

Pauli,
ja jsem vcelku rada, ze zeleni propadli, ja je fakt hodne nemusim. Jinak ani nevim, co si o tom myslet, ja se nikdy nemohla rozhodnout koho volit, tak jsem rada, ze jsem tentokrat nemusela 🙂

zuzanasaw
19. okt 2008

@leni Bodka,
mna to tiez hned pobavilo s tym "m." a "m." 😀 😀 😀

Tie manduky sa mi zacinaju pacit... skoda, ze sa na dalsie baby uz nechystam...

A teraz otazka, ktora ma trapi - podla Veronikinho vzoru velkym pismom 😵 😵 😵

BABY, CO MATE CHLAPCEKOV - STAHOVALI STE IM OD NARODENIA PRI KUPANI PREDKOZKU, CI SA TO NECHAVA NA MATKU PRIRODU ???

muschal
19. okt 2008

pardon kocky, ze sem takhle vpadam, ale vim, ze to bylo tema..takze:
na rodince jsem od jany objevila odkaz na server na uceni nemciny, tak pro ty kterych se to tyka - tady je link:
www.deutschlern.net
papa
😉

klara

dania
19. okt 2008

je, kdyz je rec o kurzech nemciny, ja se obcas ucim na Deutsche Welle, tam je taky super interaktivni kurs nemciny.
http://www.dw-world.de/dw/0,2142,9572,00.html

dania
19. okt 2008

Zuzi,
to je chutnoucke tema 🙂 Ja sem se ptala na prohlidce doktora, jestli jeko pretahovat a on rikal, ze nechat byt. Ale cetla jsem kdesi, ze v Cechach se to nejak vic resi, tak nevim.

bleskovka
19. okt 2008

ahojte,
diky moc za tipy na dovolenku. Mate asi pravdu, v meste by to mohlo byt o drzku.
Pocasie v novembri zrejme nebude najlepsie, takze jedina moznost, ako mat teplejsie, je ist k moru a na to teraz nie su peniaze. No nic, este uvidime.

Vendulka, neboj, ja som tvoj vtip zobrala v dobrom 😅 U vas bolo krasne, len zial na leto dost prsalo 😀 Ale esteze ste tam boli vy a ti nasi znami, inac by sme asi dobre nadavali 😀 Ale s mrnatom, co este nechodi, to je tazke asi vsade, hlavne, ak leje ako z krhly.
Ta manduka je velmi pekna. Moja kamoska ju ma (nie taku krasnu), tak konecne viem, ako sa to vola. Jej dcerke sa v tom celkom paci, vie si v tom aj pospat. Ma v tom pekne daleko od seba nohy. No uvidime, ci sa pri druhom na nieco take dam.

Zuzisaw, tvoja otazka s velkym- NIE. Netreba.

Dani a Klari, diky za tipy na nemcinu.
Dani, Timmy je fakt z kazdeho rozku trosku 🙂 Nechce sa ti dat nejake fotky do albumu? Sme zvedave. Teda ja urcite. A este som chcela, ze s tym tvojim odborom ta velmi obdivujem. Ja som bola s fyzikou skor nepriatel, jedine, co ma celkom bavilo, bola prave ta jadrova.

Ingrid, ciste deti? To je kde?? Ja si to nejako extra nevsimam, ale u nas je normalne, ze ked ideme na ihrisko, tak R. obleciem 2-3x stare rifle, ktore maju uz zelene kolena od travy, nebudem ich prat za kazdym, ked ich na seba oblecie 😝 A ze neplacu? Boli ste niekedy s muzom a Elenkou spolu nakupovat v nejakom nakupnom centre? Vtedy zistujem, ze nie len moj vie vrieskat a som spokojna 😀

Ingrid, tak som zvedava, ci daco predas. Ja mam zatial skore 2:1 (1 predane 😀 ), ale nedalo mi to a prave mi konci jedna adidas vetrovka, tak len dufam, ze ju nepredam za 10 euro 😕
Pauli, ono dost zalezi aj na fotke a ludia su hnusaci na znacky.

Vsetkym dobru

rpinguin
19. okt 2008

tak toto je moj 1000-ci prispevok 😀
Zuzi, nestahujem, len spicku jemne vzdy ocistime, vlastne lepsie povedane, ja sa toho ani nechytam, kupe vzdy manzel, ked som na angline a on len trosku povytiahol a tu spicku jemne ocistil.
U dievcatiek sa potom zasa bude pytat ja potom, ked to bude aktualne.

zuzanasaw
19. okt 2008

Dik za odpovede...
Nevedela som sa rozhodnut, su nato dost protichodne nazory - niekto tvrdi ano, niekto nie. Niki ma totiz akokeby jednu stranu pekne volnu a druhu akokeby prisrastenu, tak som nevedela, co s tym, ci to treba hned nejako riesit, ci sa to samo neskor spravi. Tak jo, prestanem do toho rypat.

A Vdaka za tie odkazy na nemcinu.

zuzanasaw
19. okt 2008

Ju a este jedna (teraz uz usmevna) prihoda dnesneho dna... Kludne preskakujte, nepodstatne...

Kedze sme sa do cirkusu na vystupenie nedostali, isli sme si aspon pozriet s deckami zverinec. Vsade pusto, uz pomaly balili, poobednajsie predstavenie sa zrejme zrusilo. Po dvore behal len jeden slon. A my ze "Emi, pozri ako si tam beha slon". Lenze ten zaregistroval pohyb okolo a rozbehol sa k ohrade Cirkusu (asi pol metra vysokej). Zacal si do nej dobkat a potlacat. Az sme si uvedomili, ako lahko z nej vylezie! Pud sebazachovy zacal pracovat, kam asi rychlo ujst. Zrazu vybehli z maringotky dvaja chlapi a snazili sa slona zahnat spat do jeho malej ohradky 😖 A my ze aky pekny velky vybeh mal 😀 No mohli sme ho vidiet aj zblizsa - vsetko jedno mi nebolo 😕 Chudata decka, ked im ho do skolky priviedli, uz viem, preco Emka usla kdesi dozadu 😨

bodka7
20. okt 2008

dobre ranecko
babule som len na skok, bezim na radnicu objednat windelmülleimer.
dobra tema, to bude cakat pravdepodobne aj mna 😉

@zuzisaw
hovoris, ze slon na 100% zabera? 😠 😝 😀

zuzanasaw
20. okt 2008

@bodka, aj na dospelych 😝 😀

fabienamata
20. okt 2008

Ahojte zenule, dlho som tu nabola ,boli sme na Slov.predala som tam kocik aj vselico co som nakupila pred tehu a nepotrebovala...
Co noveho, ake temy sa preberali ? to nemam sancu docitat

Riesi sa tu prenajom bytu ? Alebo skor kupa?

oli1104
20. okt 2008

Ahoj holky,

tak dneska jsme se rozloucili s hebamme, byla moc super. Samozrejme pry, kdyz by byl nejaky problem, tak mame zavolat, ale nejak to bezi celkem bez problemu, takze uz ji pry neni potreba.
Byla fakt moc uzasna, a to jsem ji nasla jen v brozure, bez zadneho doporuceni.

V patek jsme byly s KAty na prevazeni, tak prdolka pribrala za tyden 300g. Dr. se ptal, jestli ji uz schnitzel 🙂
Kojeni snad klape tedy, co ted resim jsou noustale mokra tricka 🙂

Zuzi, predkozku jsme nestahovali u M., pry se to nema. Jemu to teda jde hrozne hezky, ale on to ma fakt jako hracku 🙂, takze si zrejme stahuje sam 🙂

Noseni deti.........my mame babybjorn, ale Katy tam neskutecne rvala. No zkusime to jeste, mozna az po U3 po kyclich. Jinak bych docela nejake jine nositko taky brala, ale ty ceny me odrazuji.

Jo holky, co prodavate na ebay.
Jak se to dela ? Plati se i za jen zaneseni obrazku ? Nebo jen za uspesny prodej ?
Dik !!

Aaaaaa mala uz je vzhuru. Tak jdu..... zatim pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre