Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

julief
19. jún 2011

Ahojte, je tu niekto z Hagenu alebo okolia? Mame sa tam stahovat cca o mesiac s nasimi dvojickami a rada by som tam niekoho spoznala... Diky vopred 🙂)

valentinuska
19. jún 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že jdu sem i když nebydlím v Německu.
Ráda bych se Vás ale na něco zeptala a myslím, že vy máte ten nejlepší přehled a jste ty nejpovolanější 🙂
Potřebovala bych se ubytovat na jednu noc kolem Hannoveru a internet mi vyjíždí ceny ubytování kolem 70 euro za oba - ráda bych ale něco levnějšího. Je to myslíte reálné? Dá se sehnat levněji?

ivic26
20. jún 2011

Ahojte kocky,
ako sa mate?
@mooc - Reni, este stale nic, alebo uz mate Mathiasa pri sebe? A co ostatne tehulky, ako sa citite?
My sa mame celkom ok, akurat deti su zase soplave, Marina nevie v noci dychat, takze je kazdu chvilu hore, ja teraz vsetko pripravujem a upratujem, zajtra pridu svokrovci na tyzden, tak sa tesime na nich, len pocasie ma byt nejake skarede.. teda uz aj dnes prsi :(
A este som sa chcela opytat, ze ci niektora z vas nema taku skusenost, alebo nebola poistena cez manzela v nemecku, ale mala pri tom stale aj slovenske zdravotne poistenie? Normalne pojdem tu s nemeckou kartickou k lekarovi a doma so slovenskou kartickou? A treba oznamovat nieco na slovensku poistovni?
Dakujeeeeem

neurologia
20. jún 2011

@ivic26
Ahoj a to sa vobec smie byt poistena tu aj tam?-myslim ze nie.... ja ked uz som bola poistena cez mm tak som sa v zdravotke na slovensku odhlasila....

inak aj ja na rencu myslim casto ze ci uz nema ona malickeho pri sebe 🙂

yanni
20. jún 2011

@ivic26 ked budes poistene v DE, aj ked len cez mm, tak sa musis na SK odhlasit. Nesmies byt poistena v dvoch zakonnych pisteniach.

neurologia
20. jún 2011

@yanni
tak som si dobre pamatala...ze mozes byt poistena bud tu alebo tam..... 😉

yanni
20. jún 2011

@neurologia no vidis aka si ty hlavicka Bei 😉 Nejako ta obchadza ta tu dost rozsiahla tehotenska demencia 😀 😀 😀 😀 😀 Booze teraz kukam, ty si uz v 32. tyzdni?Jeezisi, ved to uz mas aj ty za üar. Ani som nepostrehla. No asi ja mam tu demenciu 😕

neurologia
20. jún 2011

@yanni
katka no od zajtra som 33 tt 😀 takze to mam este za menej 😀

yanni
20. jún 2011

@neurologia ma ani nestvi Bei. Aj ja ceeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😠

ivic26
21. jún 2011

dakujem vam pekne za odpovede, aj ked ste ma nepotesili .. a mate niektora tu karticku na zaklade formularu E106, ze vas mozu osetrit aj na slovensku? (Gynekologa si nechcem menit a potrebujem ist na rocnu preventivnu prehliadku, ale na Velku noc som to uz nestihla...)

neurologia
21. jún 2011

@ivic26
karticku na zaklade nejakeho formularu (neviem cislo) mala zuzka -zuzanasaw (nechodi sem velmi casto tak ak chces napis jej IP na tu zareaguje skor) takze ta by ti v tomto vedela poradit ale myslim ze aj katka bude vediet ona je v tomto taka zbehla 😉

yanni
21. jún 2011

@ivic26 ked budes poistena u mm tu v DE tak nemozes mat ani 106 zo Slovenska. Sice sa mozes dat s nemeckym poistenim osetritna SK ale naco je to dobre? Len plno papierovaciek.Ked uz ste tu a budete tu aj vsetci poisteni, tak si hladaj tu lekarov. Myslis, ze su tu horsi ako na SK? Ja by som na tvojom mieste vobec nevymyslala. Viem, ze je to dovera a ked lekara poznas a si s nim spokojna ale keby sa nieco stalo, tak budes utekat na SK? Ved pokukaj u teba v okoli. lekarov mozes striedat ako ponozky, ked ti jeden nevyhovuje, ides k druhemu. A ak ani ten nevyhovuje, tak k dalsiemu. Tu je zmena lekara ovela jednoduchsia ako na SK. Ziadne odhlasovanie, prihlasovanie, prehadzovanie zdravotnych kariet, jednoducho ides k novemu, vypises prijimaci formular a je to vybavene. Predoslemu dokimu ani nemusis povedat, ze k nemu uz neprides.

yanni
21. jún 2011

@neurologia hihi Bei si ma predbehla. Zuzka uz je tiez cez mm poistena. Oni to vyuzili vtedy vlastne len preto, lebo Martin tu v DE robil na slovensku zivnost. Takze mali vsetko slovenske. Ale ako nahle sa vtedy normalne zamestnal ako Angestellter v tej volakej firme tam u nicht, tak myslim, ze na SK vsetko zrusili. Ved vies, ze mali aj auto na SK znackach a bol tam problem. Ale E106 funguje, len ja by som fakt nevymyslala, ked mozem mat nemecke poistenie a to este zadara cez mm. Keby sa na SK nieco prihodilo tak osetria aj na nemecke poistenie ale behat na vysetrenia na SK, no by ma porazilo. Aj keby som to spojila s dovolenkou a navstevou. Lekarov mas takych aj onakych ,ale som a ostanem toho nazoru, ze tu je to jednoduchsie a vysetrenia co by si si na SK musela zaplatit/priplatit tu mas väcsinou uz v poisteni.

fabienamata
21. jún 2011

Ahojte, Katka a ako je to naopak, ked sme poisteni vsetci tu v de, a ideme na sk...vies o tom nieco ako to funguje naopak?? ideme na prazdniny a tak ved stat sa moze hocico, alebo ma niekto s tym skusenosti??

yanni
21. jún 2011

@fabienamata jaj no preste tak ako s sk poistenim v de. 106 existuje aj tu ale ci vobec takto vydavaju neviem. Zavolaj na tvoju poistku. Ja ked som bola este gesetzlich poistena, tak ma zubos na SK osetril aj bez 106. len ja som mu zaplatila, on mi dal Fakturu a tu som potom poslala tu v DE na moju poistku a oni mi poslali prachy na konto. na zaklade 106 by ta mali osetrit normalne zadara ako tu v DE. Len ci aj vydavaju nejake extra toto 106 potvrdenie neviem.

ivic26
21. jún 2011

@yanni - no mne hovorili, ze si mozem tu dat vyziadat ten formular E106 a potom na zaklade toho dostanem karticku a potom ma osetria aj doma.. Vies ja Ti poviem tak, ja osobne nemam dobre skusenosti s lekarmi tu, ci uz sa to tyka mna, alebo deti.. matus, ked mal 2 roky kaslal asi mesiac vkuse, bola som s nim asi 3krat u lekarky, prvykrat mu dala antibiotika, potom povedala zrazu, ze je to normalne, ked deti kaslu od jesene do jari (lebo to bolo v zime) a ze mu mam davat dalej sirup na kasel a to bolo vsetko.. prisla som domov, isla k mojej lekarke, ta spravila vytery a zistila, ze ma plucne chlamydie, ktore mu to vsetko sposobovali a dala mu na to antibiotika, po ktorych bol zdravy.. a teraz sa mi stalo, ze sme boli u lekarky, boleli ho uska, aj mu ich pozerala, povedala len, ze tam ma tekutinu a dalej to neriesila, tak ked sme boli na Velku noc doma, tak sme isli k ORL doktorovi, ten ho poriadne vysetril a zistil, ze ma zvacsenu nosnu mandlu, a ze z toho ma podtlak v uskach a ze to treba dalej sledovat a riesit.. a to som bola tu u roznych lekaroch..
a dalsia vec je, ze marina ma so srdieckom problemy, nie je to nic vazne, ale musi byt sledovana a kardiologicka, ku ktorej chodime je nasa rodinna znama, my sme ku nej chodili so sestrou ako male a ja jej verim na 100 percent a jednoducho chcem, aby mi ju ona pozeravala..
ono to nie je tak, ze ked sa nieco stane, takze utekam na slovensko (sme tu 3 roky a doteraz som mala slovenske zdravotne poistenie, aj ked som bola tehotna, som lietala kazdy mesiac - 6 tyzdnov domov, aj som rodila doma a s detmi som chodila domov na prehliadky aj na ockovania)

fabienamata
21. jún 2011

Katka dakujem,nova info pre mna. Ak som dobre pochopila tak formular 106 existuje na sk aj v de???Teraz ma napadla Ingina storka ,ked boli s malym v nemocnici, na sk... myslim ze platili cely pobyt, a potom im to preplatili??? 😕 no nic najistejsie bude zavolat do poistovne.

yanni
21. jún 2011

@ivic26 no je to europske poistenie a na zaklade neho ta osetria. A ked ti to tak vyhovuje, tak sa niet o com bavit. Mna by to unavovalo. Takto mam dr. za rohom a ked sa mi nieco znepaci, tak idem k inemu. Clovek ma stale na vyber. Jedine co je na tychto poisteniach od veci, ked sa ti nieco v zahranici stane a treba prevoz do krajiny tak si to mozes zacvakat z vlastneho vrecka. Pretoze toto toto narodne poistenie nezahrna. To uz je poistenie liecebnych nakladov v zahranici a to si treba pripoistit. A ak aj nieco poistovna preplati, tak len v takej vyske ako by zaplatila v krajine poistenia. Cize, slovenska poistka menej, nemecka viac. Ja by som sa na SK v ziadnom pripade nedala operovat. Prvu pomoc aby som prezila a ostatok prec z SK. Nepodcenujem "zrucnost" slovenskych lekarov ale tie nemocnice? Nie dakujem. Este aj hajzliak a pribor si musis doniest vlastny....

yanni
21. jún 2011

@fabienamata ano 106 existuje aj tu ale ci ju aj tak chapu ako na sk neviem. Myslim, ze ingi nespominala, ci si to dali preplatit. Mozno cita a ozve sa. Tiez by ma to zaujimalo. Ja by som to samozrejme dala preplatit. Ved to bol Notfall. Inak najlepsie je fakt si zaplatit este navyse to zahranicne poistenie. Ja som to mala ked som bola gesetzlich poistena vzdy. Stalo ma to 8 € rocne. Smiesna suma ale bola som riadne poistena na celom svete, nie len v europe. Teraz som sice Privatpatient ale aj tak mam este v tejto mojej poistke "zabudovanu" aj zahranicnu. Stoji ma to 20 centov mesacne 😀 fakt smiesna suma. A mozem brazdit bez ciernych myslienok, ze co keby, po celom svete.Nemusim sa zatazovat nijakymi formularmi.

fabienamata
21. jún 2011

ivic to je dost narocne a komplikovane, tak neviem ako to mate daleko, chodit sem a tam..ale aj moja S.mala tekutinu za bubienkom, a nosne mandle, ja som si vsimla ze slabsie pocuje, ale to sme sa uz objednali na op.nosnych mandial a dostala do usiek aj tie rurchen, ktore tam bude mat rok a potom pojdu von.
A inak aj si pytam , napr. ster z nosa spravit. Spytam sa ,ci moze spravit ster, a spravi bez problemov.
Aj HNo vysetrenie som si vypytala. V pohode.
Ale chapem ta, dovera ku dr. je velmi dolezita, len musis cestovat. 😒
No nic balime kufre.Majte sa krasne vsetky paa

yanni
21. jún 2011

@fabienamata a to vy uz teraz cestujet? tak stastnu cestu a uzite si to. A bez chorob a nehod.

ivic26
21. jún 2011

@yanni - to s nemocnicami mas uplnu, uplnu pravdu.. a aj ked sa vela lekarov u nas snazi ohladom vybavenosti ordinacii a cakarni a tak, neda sa to porovnat s nemeckom.. a tiez je ich vela unudenych, nervoznych a neviem akych...
my sme doteraz fungovali na poisteni liecebnych nakladov (cez union som si pripoistovala najma deti, obcac aj nas), ale nevyhoda je v tom, ze ked by si sa nahodou dostala do nemocnice, tak oni Ta potom hned prevazaju na slovensko, lebo chcu co najviac usetrit.. ale vzdy nam vsetky peniaze vratili, aj za lekarov, aj za lieky, uplne bez problemov..
Vlastne jedina vec, preco to teraz menime (keby chceme, tak by manzel vedel este fungovat na slovenskej zmluve), je, ze Matus potrebuje jedno vysetrenie z takeho centra (logopedia-psychologia-normalne zdravotne vysetrenie), pretoze v skolke sa veeeelmi dlho nevedel adaptovat, nechcel sa hrat s inymi detmi, stale visel na jednej z uciteliek a ony same nevedia, ze ako na neho maju ist, ze ci maju byt prisnejsie, alebo treba na neho ist nejako pomalsie.. a za toto vysetrenie by sme sa nedoplatili, keby ho mame platit sami...
ale viem, ze to potrebuje a ze mu to pomoze, takze preto to menime.. a dalsia vec, co bude dobra, ze vsetky tie vysetrenia lekarske, co su tu povinne, tak nebudem musiet od mojej lekarky pytat potvrdenia a prekladat, ale pojdem k lekarke tu a budu to mat..
A to si vies, ako teraz citam, vo svojej krankenkasse dat platit to zahranicne poistenie? no to je super... ze by sme si to hned pridali...

ivic26
21. jún 2011

@fabienmata - no mozno musim najst len toho spravneho... my sme v koline, takze to mam dost daleko, ale ako som spominala, mne to problem nerobilo..
A vyter Ti spravia kde? aj z hrdla? lebo toto je jedna z veci, ze ked mi dieta kasle 3 tyzdne vkuse, pricom dostalo antobiotika, po ktorych sa nic nezmenilo, tak je lepsie spravit vyter a pozriet sa, ze ci tam nerobi nieco neplechu..
a napr. matus mal v skolke rs virus, tak mu spravila vyter bez problemov, stalo to 15 euro...
prajem vam stastnu cestu

iii
21. jún 2011

@fabienamata lubi, stastnu cestu........ pocuj, my sme privatne poisteni, takze preto sme to cvakali sami a nasa poistovna nam to samozrejme vsetko preplatila. presne tak ako katka, tak mame v poistke aj nejake speci zahranicne poistenie. ale ak si gesetzlich a mas tu karticku s hviezdickami, tak by si to vyriesili oni s poistovnou a ty nezaplatis nic. teda teoreticky by to takto malo byt, prakticky je to VZDY problem.

yanni
21. jún 2011

@ivic26 no ved to, ze ked potrebujes nieco specialne, tak musis vsetko cvakat. A takto to budes mat bez problemov. a ak sa chystate tu ostat este dlhsie, tak by som nad tou zmenou ani velmi nerozmyslala. Zvazit, kde sa clovek zdrzuje viac, tam si platit poistku. Mna by tie papierovacky asi doviedli do hrobu 😨

Ja neviem ako je to s gesetzliche, ci sa da takto pripoistit do zahranicia. Ono sa teraz dost zmenilo, da sa vselico pripoistit. Ja som uz roky poistena privatne ale ked som mala tu zahranicnu za tych 8 € rocne, tak to bolo este extra. V Allianz som to mala.

yanni
21. jún 2011

@iii Ingi presne tak. Na SK je prakticky vzdy v niecom problem...Neviem ako teraz ale vtedy davno ked som bola este gesetzlich, tak zubar, ze no malo by to ist nejak cez SK-poistovnu a oni si to s nemeckou vyriesia ale on nevie a papierovacky navyse a stale vyhovorky, tak som si to zacvakala a tu v DE len poslala na poistku a oni zaplatili. Ani preklad nechceli, oznacenie zubov je vsade rovnake

mooc
21. jún 2011

vcera sme si boli v porodnici vybrat jedno uzasne babo.. vola sa mathias, ma 53cm a 3515g.. 😅 a vsetci ho lubime

evinkaaa
21. jún 2011

@mooc - reniiiiiiiiiiiiiiiiiii, ty potvorka jedna....ani sms-ku nenapises....vcera som mala horuceho tusaka a cely den hladela na mobil a ty nic 😀
Ale vsetko najsamlepsie a najsamkrajsie vam obom zelam....veeela spanku, mliecka, pohody, zdravia..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

yanni
21. jún 2011

@mooc jej gratulujem. M;odelkovske miery 😉

mooc
21. jún 2011

@evinkaaa evi nebolo stihu vcera.. iba nasim teda mame na sk a tatovi k nam domov som zavolala.. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre