Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😡

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navΓ€zovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
πŸ™‚ 😡 😡 😡

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY πŸ™‚ πŸ˜‰

ivic26
β€’
30. jΓΊl 2011

ahojte kocky,
ja sa hlasim zo slovenska, cely tyzden som balila, chystala a prala a zehlila.. kedze sme prisli na 5 tyzdnov, tak aj bolo co... hlavne najmladsi clen nasej rodiny ma jeden cely kufor len pre seba πŸ˜€ ale tak nesieme domov male veci a zase budeme brat so sebou vacsie veci, uz o chvilku nebude potrebovat tolko vela veci, ked trosku narastie.
No tato cesta bola podla mna najhorsia, aku sme doteraz mali, okolo 5.45-6.00 sme vyrazali z Kolina a po ceste sme stali v zapchach a zdrzania z dopravnych nehod - spolu boli asi 2 hodiny, k nasim do Piestan sme dorazili o 20.30 cca. A nehovorim o tom, ako Marina strasne vystrajala, spala asi 2x po 40 min a to bolo vsetko, inak bola chvilku spokojna a potom jacala... no proste na nervy. nepomahala voda na pitie, hracky, nic, no bolo to zle. Teraz jej ideme vymenit uz autosedacku, tak ja verim, ze to bude lepsie, lebo ma asi porazi po ceste naspat.
Pozeram, ze aj renca @rpinguin, aj evka @evinkaaa ste si zmenili letne fotky.. parada..
A tehulky, ako sa citite? Bei @neurologia, ako sa mas? ako to vyzera?
A ostatne kocky sa mate ako, planujete nejake dovolenky?

mooc
β€’
30. jΓΊl 2011

zdravim dievcence..
tak sa idem pochvalit.. ubehol nam tyzden, co som maminou dvoch skorcov na plny uvazok a bolo to lepsie ako som cakala.. rezim este sice nemame stopercentny, ale zvladame kazdy den 2x ist von.. (raz kocik a raz manduca a nicky na trojkolke - to aby som ho nemusela velmi nahanat) + nejake mini domace prace.. πŸ™‚ babulkovia su velmi dobri, najviac ich lubim, ked poobede obaja spinkaju a ja si mozem trosku vydychnut/podriemkat s nimi..
a nicolas je naozaj uzasny velky brat.. som sa bala, ze zacne ziarlit, ked uz tu nebudu nasi.. ale prave naopak.. ked pocuje mathiasa plakat tak hned pride za mnou a vola ma, ze matik je hladny.. cita mu knizky, minule mu isiel davat cumel, ked si mrnkal (nechape, ze matik cumel nechce a skor zacne plakat, ked sa mu ho pokusame dat ako naopak) ked veceriame a matik lezi v koliske, tak kolisku pritlacime k stolu a nicky ho popri veceri jemnucko hojda.. naozaj krasne sa onho stara.. πŸ˜‰ mam ja ale stastie, ze mam takeho pomocnika.. 😝

mooc
β€’
30. jΓΊl 2011

@ivic26 dovca u nas tento rok nehrozi.. nechceme este s matikom nejako daleko cestovat.. mozno nejaky predlzeny vikend v schwarzwalde.. odtial su moji svokrovci a maju tam este dom po rodicoch.. a to je asi vsetko.. ale staci, ved ja si dovolenkujem aj tu 😝
aaaa na sk pojdeme najskor niekedy v zime.. pocitam, ze ani na vianoce ee, lebo posledne dvoje sme stravili tam, tak by sme zase raz mali jedny byt tu.. takze ak sa nic nevyvrbi, tak asi az po vianociach.. πŸ˜–

evinkaaa
β€’
30. jΓΊl 2011

@ivic26 - ivi, a vy kedy ste cestovali na slovensko. Vcera? Ci som to zle pochopila? πŸ˜• Pretoze je logicke, ze ste stali v zapchach, ak ste teda cestovali vcera. Aj posledny bundesland-bayern ma prazdniny, tak to aj vsade vraveli, ze tento piatok+vikend budu najvΓ€csie zapchy za cely rok. To sa dalo cakat. Ja by som tento vikend teda urcite nikam daleko necestovala. Ved aj danka mi vravela, ze oni idu radsej az v pondelok, kedze vikend bude urcite plny.
Uzivajte si dovolenky na sk 😡

@mooc - renik, na teba som tento tyzden tak velmi myslela.....ze ako to zvladas s krpcami. Ale ako citam, fantasticka sprava, pretoze ty si to zvladla (alebo vy) na jednotku. Velmi sa tesim. 😡 😡 😡 Tak nech vam to tak pokracuje aj nadalej. 😡

deina
β€’
30. jΓΊl 2011

@mooc, Reni, no super mamina a Nicky je aky zlaty. 😡 😡 Nech mu to vydrzi a nadalej sa tak pekne stara. πŸ™‚

Zevraj je taka moznost (teraz pri zapchach) zavolat si na nejake tel.cislo, ked niekde uviaznete, pride helikoptera, vyzdvihne vas a odvezie, kam potrebujete. Date im kluce od auta a oni potom to auto zoberu za vami. πŸ˜€ πŸ˜€ Blbost, ci poculi ste o tom? Asi to bude riadne mastne, hehe... Ja by som uz tak rada sla, kedze ako vidim, tento vikend bude asi zase uprasny (ale mam taku skusenost, ze vtedy sa s detmi dobre cestuje), ale nechceme riskovat vikendove zapchy, snad ten pondelok uz bude kludnejsi.

Len deti su nejake prechladnute, minule sme zmokli, no co uz, snad ich to rychlo prejde (lebo Mates je hroznyyy uz od vcera, velmi umrcany).

iii
β€’
30. jΓΊl 2011

@mooc renci, paradicka, tak ja drzim palce, aby nickimu tento laskavy pristup co najdlhsie vydrzal. a si frajerka, ze idete dvakrat von!

u nas 12 stupnov a taky jemny sprej, no nadhera.....tak sme si rozlozili v obyvacke indiansky tabor a stanujeme πŸ™‚
a inak sme sa dozvedeli, ze do tretice to bude chlapec (dnes velmi moderne, dievcata sa snad ani nerodia v mojom okoli).....ak mate navrh na nejake pekne a jednoduche meno, tak sa budem tesit. elenka by rada filipa, akurat sa mi to uz zda byt trosku preflaknute, ajked v podstate poznam iba jedneho. je to u vas caste meno?

evinkaaa
β€’
30. jΓΊl 2011

@deina - dani, o takom niecom som este nepocula. Vsak vyskusaj a poreferujes nam. Kde si to ozaj citala?

@iii - ingi, blahozelam k chlapcekovi. Ja nepoznam ziadneho filipka v mojom okoli.

neurologia
β€’
30. jΓΊl 2011

@iii
inga ja tu poznam jedneho filipka ma asi mesiac...inak nic πŸ˜‰

deina
β€’
31. jΓΊl 2011

@iii, Ingi, blahozelam k chlapcekovi. 😡 Ja jedneho Filipka poznam, asi pred 2 dnami sa narodil. A mala som zopar ziakov Filipov. Ale co ja viem, podla mna su aj krajsie chalanske mena, moje naj je Daniel (len mi akosi nikdy nepresiel u polovicky, vraj daniel je jelen 😝 ).

@evinkaaa, Evi, mm s tym prisiel z roboty, vraj sa o tom bavili v praci. πŸ˜…

mooc
β€’
31. jΓΊl 2011

@iii ja poznam tiez len jedneho asi rocneho filipa.. vlastne philippa πŸ˜‰

baby ja som poobede miesto obeda potiahla takmer tri hodiny spanok s matikom na bruchu.. ten sa zobudil asi po 3 minutach bol najedeny a azase zaspal.. mm medzitym zobral nickyho von.. idem im crn, ze kde su a naobedovat sa, kedze aj obed som kvoli spanku zmeskala.. 😝

mammy81
β€’
31. jΓΊl 2011

Krasnu nedelu prajem,
ako sa mate??
My celkom dobre zacali nam prazdniny-neskutocne rychle nam zbehol rok v skole 😝 .Vysvedcko- nooo moze byt musime aj cez prazdniny potrapit hlavicku πŸ˜€ .momentalne riesime oslavu narodenin,ale este mame par tyzdnov πŸ™‚ .len sa musi rozhodnut co chce robit.
v utorok sme mali sono,ale sme sa skryvali takze zase nevieme co mame v brusku πŸ˜‰mozno po 3D budeme mudrejsi,len rozmyslame ci sa na to dat kedze mi zarvali 80eur. 😎mam este 2tyzdne tak uvidime πŸ˜‰

@iii Takze chalan??gratulujem,no asi je a bude 2011 rokom chlapov,v mojom okolo to su uz 4 πŸ˜… .
Filipka mam krsniatko a inac nepoznam nikoho-myslim si ze az take caste meno to zase nieje πŸ˜‰ ,ako Max,Luca ....

@mooc fajne si si oddychla-mne sa od rana drieme to je to krasne pocasie 😲 πŸ˜– fakt na porazenie
@neurologia Beus ako sa citis??? πŸ˜‰

tehua
β€’
31. jΓΊl 2011

je tu toho 408 stran, tak to nemam sancu precitat v dohladnej dobe πŸ™‚
tak sa pytam radsej hned: aky je porod v nemecku oproti slovensku? ako su tam lekari nakloneni k druhemu cisarskemu rezu, ak bol prvy tiez cisarsky? velmi rada by som takto rodila aj druhe, ale obavam sa, ze s mojou "nemcinou" tam nikomu nedokazem vysvetlit, aky bol ten prvy porod strasny a ze druhykrat to uz ani nahodou nechcem skusat spontanne. teda manzel im to mozno bude vediet povedat, mam aj lekarske spravy a mojom stave... ale ci nie su taki prehnane prirodzeni, ako je to teraz moderne na celom zapade.
mamicky-stromacky, zabite ma, ale ja uz nechcem riskovat postihnute dieta a rupturu maternice.

yanni
β€’
1. aug 2011

@tehua a to mas odkial, ze je zapad prehnane prirodzeny? Ono sa tu strasne vela veci navzajom vylucuje, na jednaejstrane bio potraviny, bio kosmetika, na druhej strane cisarsky na zelanie. Ja sice nemam este ziadny porod za sebou ani v DE ani na SK ale uz som sa na tuto temu bavila s mojim gyncarom. Tu je to normalne, ked si das cisar na zelanie. Nik ta nebude odhovarat. Mne gyncar vysvetlil pre a proti kazdeho porodu ale povedal, ze prehovarat nikoho nebude. On ako lekar je povinny upozornit na vsetko ale ked niekto chce aj bez pda tak je to jeho vec. Ja som posero, ja budem mat len cisar a dam sa nadopovat liekmi proti bolesti a budem high. Alebo radsej si dieta adoptujem πŸ˜€ A ci druhy, ked prvy je cisar? Tak kamoskyna mama porodila vsetky 4 deti cisarom. Po tretom to je uz aj z medicinskeho hladiska dost riziko ale vsetko dobre dopadlo. A to ten najmladsi ma uz vyse 20 rokov. Tu nikomu nemusis vysvetlovat preco chces cisarsky, poviez ze chces a bodka, ze sa bojis alebo neviem co. Ziadne psycho testy a neviem co este vsetko ako na SK. Cim mladssi gyncar, tym ma vΓ€csie pochopenie a je otvorenejsi, co sa tyka "novot" πŸ˜‰

Nech ma vsetci ukrizuju, ale ja som za cisarsky a za pampersky πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

neurologia
β€’
1. aug 2011

@tehua
akoze tie co su za prirodzene veci-porod su pre teba stromacky ? akoze ides si po radu a mas nejake "divne" reci tak potom sa necuduj ze velmi nik nebude reagovat ani teba si myslim nik za tvoje priane mat cisarsky nik nejak "netituloval"...ale asi blava neeeeee πŸ˜•
ked chces cisarsky dohodnes sa s gynekologom objednas sa v nemocke prides a je....urcite ta nik nebude odhovarat...

@yanni
katka.... πŸ˜‰

@mammy81
stefka tak po dnesnej kontrole hlasim co najaktualnejsi stav...ctg neukazalo nejake stahy stale poriadne zatvorena takze vsade je klud a nic nenasvedcuje nejakemu "hroziacemu" porodu...cize som zvedava kedy vykukne ten moj zazrak...sice takto bolo aj pri joss jaaaaaj ved sa nic nedeje mate este cas a zrazu to prislo...ale tak teraz moze byt vsetko inak....necham sa prekvapit πŸ™‚

yanni
β€’
1. aug 2011

@neurologia Bei takze este nic? No ved mas este cas. Len to po termine velmi nepretahuj, lebo nebude levica πŸ˜•

No s tym cisarom mas pravdu, nech si robi kazdy ako chce. Slovensko sa mi zda ako 100 za opicami, kamoska ked mala rodit tak jej vravim, ze ved si daj cisara, ked ti lepi a mozes sa dat aj uspat a nebudes nic vediet a ona, ze keby dokiho aj podplatili, tak ti cisara neurobia. No by ma svihlo. To je predsa moja vec. A rizika su pri vsetkom. Ja sa najviac bojim toho, ze to lekari budu natahovat a nakoniec prepasnu tu chvilu ked by sa mal robit Not-Kaiserak a budu dieta tahat a neviem co este, skakat mi po pupku a nakoniec to dopadne tak, ze decku praskne cievka v hlavicke a bude na pol strane ochrnute ako kamoskyn syn. Tej dali tlacit tlacit a dieta sa zaseklo a ze nech tlaci a nakoniec uz to bolo tak, ze sa ani cisarsky nedal urobit. No a dieta co malo byt zdrave je telesne postihnute a matka ma traumu na cely zivot, ze druhe ani keby jej za to zaplatili nechce. Clovek si nikdy nemoze byt 100%tne isty, nech sa rozhodne kazdy ako sam chce. A basta....

mooc
β€’
1. aug 2011

@yanni @neurologia no ja keby ze mam 3x rodit (hehe!) tak tiez silne rozmyslam nad CR, len skoda ze sa to neda spojit s hausgeburt πŸ˜€

mooc
β€’
1. aug 2011

@neurologia beatky ty si este pekne vychutnaj brusko.. ved uz sa ti to ozaj krati.. nemas nejaku bruskovu foto?

neurologia
β€’
1. aug 2011

@mooc
@yanni
baby aby ste ma zle nepochopili ja proti CR nic nemam ci je to not alebo si to dotycna zela...akoze mne je to suma-fuk...mna len zarazilo to pomenovanie od devy z velkomesta ze "stromacky" πŸ˜€

rpinguin
β€’
1. aug 2011

koki, ja ze chcete rodit v Cesku, u mna je vzdy CR Ceska republika πŸ˜€ A co su prosim vas stromacky? Nejaky slovensky neologizmus? Tak to mne akosi uchadza, ja len pekne spisovne πŸ™‚
No ja by som cisarak moznoze brala z dovodu porovnania, kedze mam porod s pda a aj bez, takze neviem co je naj. S PDA cele kontrakcie fajn- tlacenie des a bez PDA kontrakcie des bes a tlacenie ok πŸ™‚ a jedine s pobytom v nemocke, ale to uz viete o mne πŸ˜‰

@mammy81 A Steffi, mi nevrav, ze v takom malom veku je mozne priniest domov nieco ine ako jednotky, to ja budem sediet za mojimi ako policajt, aj ja som bola vzdy nutena sa ucit a este ma aj skusali, do gympla len same jednotky museli byt πŸ™‚

stardust
β€’
1. aug 2011

@tehua su nemocnice s vyssou mierou CR, ale aj s nizsou mierou. Ohladom svojej nemciny si nerob hlavu, na porodnych salach su uz navyknuti na pestru zmes rodiciek od tych s perfektnou nemcinou az po nulove znalosti, lekari su tu tiez roznych narodnosti a podaktore nemocnice maju aj svojich prekladatelov...ci do slovenciny pochybujem, ale nejak sa dohovoris a vobec nie je hanba, keby si nechala za seba hovorit manzela.

yanni
β€’
1. aug 2011

@rpinguin Renci ze vraj Cesko πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Ale inak ja ked som to tu na konovi volakde citala, tak tiez som naskor ze Ceska Republika. Ale mi to nejak nepasovalo do kontextu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
No a stromacky som tiez najskor nepochopila, som to asi 5 krat citala a potom mi doslo, ze to budu asi nejake ekologicky myslene πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Inak ta slovencina sa za tych 10 rokov ako som v DE strasne zmenila. To taky slang sa teraz pouziva, no hroza. Pred ca. 2 rokmi plietla kamoska nieco ze dovca dovca a zase dovca a ja ze to je co. No neviem neviem, kde ja skoncim. Este ze mam toho brasku, ze mi obcas prelozi πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

Ozaj a co si ty spadla z jahody? Ze same jednotky. V DE? A hlavne v Bavorsku takmer nemozne. To su uz riadny Überflieger. V sobotu mi vravi znamy, ze ake super vysvedcenie mala jeho dcera tretiacka. A ja ze ake, sa ho pytam. A on ze 3 trojky a ostatok 1 a 2. No ja som skoro odpadla, ze trojky. A on este ako pysne to vravel. A sa ho pytam, ze ako dalej, v stvrtaku sa musia rozhodnut. A on, ze jasnacka na gympel. Ze jej to aj ucka odporucila. Ze trojky. No mlatila by som to.....

Inak Renci, teba museli nutit ucit sa? No ja som mala tie jednotky bez nutenia. Ja som sa jednoducho ucila neucila. Jednoducho som vedela. Ale skusat ma skusali. S otcom som pocitala, a basnicky ma skusal πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

mammy81
β€’
2. aug 2011

@rpinguin no tie stromacky nechapem ani ja Beatka nam mozno pomoze πŸ˜‰ .A aj mna napadla Ceska Republika πŸ˜€ πŸ˜€ .Len som si to dva krat precitat musela πŸ˜…
No pochopis sama ked deti zacnu chodit do skoly,co vsetko sa teraz tu od nich vyzaduje je toho neskutocne vela a kazda uloha ma ine meno a teraz v tom maju chaos decka πŸ˜’
To neznamena ze sa neucime ak si to chcela napisat πŸ˜’ ,ja s nou sedim kazdy den nad matikou a kym si to nejak v hlave neulozi automaticky tak sa bude trapit,a to ju uz trapim kazdy den a stale s niecim hapruje.ale pomaly sa uz dostava aspon k tomu aby si to ulahcovala 😝 ,ale im este chyba to logicke myslenie πŸ˜’
vysvedcko mali iba napisane od ucky co a ako,znamkovat ich budu od druhej triedy ale ako uz pisala Yanni ja som sa tu s cistymi jednotkarmi nestretla πŸ˜’
Moj otec sa so mnou tiez ucil a za nasobilku som aj bitku dostala,ale myslim si ze tym ze sa clovek uci aj cez prazdniny to aspon nezabudne a si to opakuje co u mna nikdy ten pripad nebol... 😎

rpinguin
β€’
2. aug 2011

zenule nestraste, to co je za system, ze decka nemaju jednotky? To je bud ucivo nevhodne- neprimerane veku alebo decka blbe? Ako si to mam vysvetlit?
Kto tu ma este dieta v skole? Moznoze Danca (@dania) by vedela s chalanmi od Nica nieco, ale ta sa tu veru uz dlho nezastavila.
Ja som ako decko potrebovala drezuru, kedze ja by som sa od rana do vecera hrala asi len s babikami, takze nutena som bola si aspon knihy v taske povymienat, o uceni pomlcim, to som ja nepraktizovala nikdy poriadne, ani len na uni nie πŸ˜€

@ Ingi, naco su ti mena, ked aj tak das meno po svojom πŸ˜€ Daj toho Eda a mas pokoj 😎

evinkaaa
β€’
2. aug 2011

@rpinguin - renca, ale nie, nieje to uplne vsade tak, ze decka nemaju jednotky. Ja mam kamosky, co maju skolopovinne deti, ci uz v "prvom stupni", cize od 1-4 rocnika alebo potom uz na gympli a ich decka maju jednotky alebo dvojky. Cize to urcite zavisi od decka, jeho pristupu k uceniu, mozno aj ucenia sa rodicov s detmi potom doma a tychto veci. Ja si myslim, ze hlavne je decko motivovat, ale zasa nie ho nutit a naopak ani nie nechat vsetko na nom.
Takze ja ti mozem potvrdit, ze to nieje tak, ze decka jednotky nemaju. πŸ˜‰

rpinguin
β€’
2. aug 2011

@evinkaaa tak to si ma ukludnila, lebo ja som uz od viacerych ludi pocula to, co spominala Katka a Steffi, ale deti ziadne skolopovinne akosi nepoznam, au-pairske casy si nepamΓ€tam, tie decka su uz dospele, takze fajn, ze su aj jednotkari πŸ™‚ 😡

evinkaaa
β€’
2. aug 2011

@rpinguin - reni, vies, ja mam vela kamosiek starsich odo mna a tie uz maju skolopovinne deti a velmi casto rozpravaju "zazitky" zo skoly, uciva a tak... πŸ˜‰
Jasne, ze su aj take, co spominali baby vyssie.

yanni
β€’
2. aug 2011

@rpinguin Renci ja som nepovedala, ze nie su jednotky. Ale same jednotky na vysvedcku ako to pozname my z nasich cias tu je selten. To je fakt podpultovy tovar. Ja tiez poznam vela skolopovinnych deti, aj moje aupairske deti neboli blbe, deti z akademickych rodin a fakt nie sprosti a nemaju same jednotky. Furt to tam nieco pokazi. A vobec nezalezi na tom, ci sa s deckom ucis alebo nie, niekomu to pali lepsie inemu nie. Ja som sa prvy krat naozaj ucila az ked som musela biflovat paragrafy. A Uni mi ani nespominaj, zo zaciatku som viac brigadovala ako sa ucila a predsa boli Scheiny πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Moje najstarsie aupairske dieta tiez nebolo debko, inak celkom dobre znamky ale co ma raz zarazilo, normalne mu dali 3 z telocviku. No tak to som fakt nechapala, lebo chalan fakt nemal so sportom problemy. Ale co je v DE problem, ze kazdy Bundesland si robi ucebne osnovy po svojom. Mozno sa uz nieco zmenilo ale ked som bola aupairka tak ma bol navstivit moj brasko, bol vtedy siedmak. Akurat tu boli prazdniny a mali sme neter mojej Gastmutti u nas. No a ta bola tiez v siedmej triede a tiez sa musala trosku ucit. No a oni v 7. triede preberali zlomky. To sme sa my na SK ucili v 3. ci 4. Moj brasko jeej dokonca vysvetloval ako to vlastne funguje, lebo ona fakt nic nechapala. Ta len vyvalovala oci, ze odkial to on vie a uz ho mali za genia. A ked som povedala, ze kedy sme sa to mi ucili, tak moja Gastmutti si myslela ze ju verarschujem πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Ja som bola vtedy v NRW. Vtedy v lete sa z Bavorska prestahovali nejaki znami mojej aupaifamilie pobliz nas a decka normalka mohli jeden rocnik preskocit, lebo to co sa v Bavorsku preberalo v 6. triede bolo v osnovach v NRW az v 8. POdotykam, ze to tak bolo, neviem ako je to teraz. Ale rozdiely su stalΓ©.

schnucki
β€’
2. aug 2011

ahojik holky,

myslite ze bych se k vam mohla pridat a sem tam pokecat? .... mame holcicku skoro 11 mesicu a v nemecku jsem skoro 6let, mezi frankfurtem a fuldou

iii
β€’
2. aug 2011

dievcata, k tej vasej diskusii o CR - ja ale tusim, ze v nemecku inak nieco ako wunschkaiserschnitt bez indikacie oficialne nie je povoleny. a inak katka - mozno ak by si prisla este raz do NRW, tak by si pochopila, preco su tu skolske osnovy o dva roky posunute oproti bavorsku πŸ˜‰ prve dva roky sa deti totizto ucia nemcinu, heh.

@schnucki ahojky, vitam ta, jasne ze sa pridaj. co robite v nemecku? za pracou? alebo manzel je nemec?

schnucki
β€’
2. aug 2011

@iii dekuju za privitani ... no ja jsem klasicky prisla do nemecka jako au-pair a po dvou letech jsem potkala ted uz manzela πŸ™‚ ... tak jsem tu zustala a zacala studovat vysokou ... tu jsem ale nedokoncila protoze prisla mala πŸ˜€ ... tak ted resim kdy zas do skoly a jak to udelat ....

jinak jsem si vsimla ze tu nekdo resil chteny cisarsky rez ... no co ja byla na okouknuti porodnice tak tam taky zminovali ze pokud by nekdo chtel cisarem tak se to musi vedet driv, jako podat tu zadost nebo co, protoze cisarak je snad o dva tydny pred terminem ... ale nevim jestli tam neni nejaky hacek ....

TehotenskΓ½ newsletter

Každý týždeň dostaneő najdôležitejőie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. NepoznÑő týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
ModrΓ½ konΓ­k ti poradΓ­ v kaΕΎdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treΕ₯om trimestri.
Ako sa zisΕ₯uje pohlavie dieΕ₯aΕ₯a?
DΓ΄leΕΎitΓ© je absolvovaΕ₯ rΓ΄zne vyΕ‘etrenia v tehotenstve.
OplatΓ­ sa absolvovaΕ₯ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajΓΊ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
AkΓ© mΓ΄ΕΎu nastaΕ₯ problΓ©my v tehotenstve?

Nenaőla si odpoveď na svoju otÑzku?Opýtaj sa vo fóre