Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

schnucki
2. aug 2011

@rpinguin to mi povydej, ja hledam a hledam krabbelgruppe a na pekip a rucne jine veci samo jezdim autem 😝 ... je tu sice klid a hezky, ale premyslime do vedlejsiho trosku vetsiho mestecka, nic velkeho ale trosku vic moznosti 🙂

evinkaaa
2. aug 2011

@schnucki - viem si predstavit. Ten strach tu asi bude stale... 😉

@rpinguin - reni, chapem. Tiez si myslim, ze je to len velke plus, ked je v meste pre decka vela moznosti. Ci za pekneho alebo skaredeho pocasia. 😵

rpinguin
2. aug 2011

@schnucki povydej? 😀 😀 😝 😲

schnucki
2. aug 2011

holky padam do pelechu

dekuju jeste jednou za privitani, hezky se tu s vama povyda 🙂

evinkaaa
2. aug 2011

@schnucki - dobru 😵 😵 😵

schnucki
2. aug 2011

@rpinguin uz jsem dlouho v nemecku 🤐 😅 😀
ja jsem hrozna s gramatikou ....

oprava - povidej 😀

rpinguin
2. aug 2011

@schnucki dobruuuuu 🙂

petra5258
3. aug 2011

Ahojte kocky, my sme dnes prisli z chaty, uzivame si posledny tyzden na SR a trinasteho frcime za vami 🙂 @yanni no neviem moja, kazda zena aj porody su ine ale teda ja som mala prvy prirodzeny a druhy cesku republiku 🙂, druhy cisarsky a teda stokrat lepsi bol prirodzeny pre mna co sa bolesti tyka. samozrejme ze som rada kvoli silve ze mi CR robili lebo mala moc siroke ramienka a skoro 4760 gramov tak sa bali ze by sa jej polamali lebo mam uzsiu panvu ale co sa tyka bolesti som bola taka ubolena, nemohla som sa malej poriadne venovat a strasne dlho som sa z toho dostavala oproti normalnemu porodu a to som pri normalnom bola teda riadne "postopkana" zase na druhej strane mi pri normalnom Lindusku tiez len tak tak vybrali co bola zaseknuta a mala na hlave 2 mesiace hematon co ju tak tahali von, mm ked to videl tak povedal ze cista masiarcina... no nevyberies si 🙂 hlavne ze su zdravucke krasky moje 🙂

schnucki
4. aug 2011

dobre ranko holky,

tak jak se vsechny mate? ... my pomalu planujeme oslavu prvnich narozenin, chtela bych i nejakou vyzdobu, nemate nekdo tip? ... zatim smejdim po netu, ale to je bud princezna nebo medvidek Pu

@petra5258 koukam sis uzila, ale hlavne ze vsechno dopadlo dobre a holky se maj k svetu 🙂

evinkaaa
4. aug 2011

Dobre ranko vsetkym 😵 😵 😵

@petra5258 - peti, vidim, ze si si "uzila" pri porodoch. Ach jaj......hlavne, ze mas zdrave babulky. 😵 Uz mas cestovnu horucku? 😀

@schnucki - ahoj. Ako sa vlastne volas? Ak to teda nieje tajne. K vyzdobe neporadim.....ale asi nejake detske postavicky z rozpravok, co ma tvoja dcerka rada. Chystate velku oslavu? 😉

Ja idem za pol hodinku k zubarovi. Vcera som uz bola na "professionelle zahnreinigung" a dnes musim znova, pretoze sa mi nieco nepaci. Dlha historka.....ach jaj. Dufam, ze to nebude az tak vazne, pretoze na nete citam kadeco 😢 😖
Pekny den vam prajem kocky. Aj ked to pocasie (aspon teda tu u nas) nieje bohvieco.

mooc
4. aug 2011

@schnucki no bud lillifee ci ako sa vola alebo pu alebo sharky ci cars.. a jakoo ma tusim nieco s tymi svojimi postavickami, ktore sa mi zdaju kostrbate a nepacia sa mi.. tak zeby basteln??? 😝

@iii aka bola elenkina oslava?

yanni
4. aug 2011

@petra5258 no ved ja sa nehadam, ty si si vyskusala obe moznosti, tak mozes porovnat. Ja ak budem mat dieta, tak len jedno (aj samozrejme nebudu viactoricky) a ja nemienim riskovat zivot a zdravie mojho jedineho dietata tzv. prirodzenym porodom. Ved co sa uz vsetko stalo pri normalnom porode. Nehovorim ze pri cr nie, ale je tam mensie riziko, ze sa pridusi, dolame a neviem co este. Staci mi priklad syna mojej kamosky. Do dna porodu uplne zdravy a co z toho, ked je od porodu poznaceny na cely zivot. Nie dakujem. Ja si radsej "vytrpim" tu bolest pooperacnej rany akoby malo trpiet moje dieta cely zivot. A cr je tiez len operacia, a ktora rezna rana neboli? A tiez je to rozno. Preto som aj napisala, ze vsetko ma svoje vyhody a nevyhody.

Ingi ono to fakt tu existuje Wunschkaiserschnitt. Na tom sa dohodnes uz so svojim gyncarom a sprevadza ta to az do porodu, ak si to samozrejme inak nerozmyslis. Ci tam gyncar nejake odovodnenie napise, to ti uz neviem povedat, ale ono sa to vola Wunschkaiserschnitt a moze si ho zvolit hocikto, ci mas zdravotny dovod alebo nie. Myslis, ze keby tato moznost neboloa, ze by som tak vazne uvazovala o dietati? Jasne, ze pretrpiet sa da vsetko, len ja som nejaka ina 😀 Ja sa radsej vzdam dietata ako vyckavat kedy to na mna pride a potom moze byt, ze ta nechaju trpiet cele dni, ja by som tam asi vsetkych pozabijala 🙄 A takto sa to da vsetko naplanovat (samozrejme, ze sa moze vselico stat) ale aspon je tu ta moznost, a na pooperacne bolesti existuju lieky. . Jasne, ze je tu moznost pda, ale ta ti nemusi zabrat a to by som ja asi potom z okna vyskocila.....

No ja fakt neviem. K tejto teme sa zase vratim, ked to bude spruchsreif 😉

@schnucki Vitaj medzi nami. Dufam, ze sa tu zdrzis dlhsie, nie ako poväcsine, pridu si ludkovia 1-2 razy po radu a uz sa neukazu.
Inak nic si nerob z nasej Renci-pingi, to je nasa sudruzka ucitelka, ta nas tu vsetkych buzeruje pre pravopis 😀 😀 😀 😀 Mna zbuzeruje verejne aj na FB. Minule som az po odoslani prispevku zistila, ze tam mam hrubku a na FB sa to neda opravit ako tu, tak som prispevok hned zmazala a napisala znova, a ci nebola sudruzka ucitelka pritomna a hned buzik???? 😀 😀 😀 😀 😀 Ale sranda musi byt 😀 😀

rpinguin
4. aug 2011

@yanni Kati, no sak sa porozpravame, ked budes tehula a mat pred porodom, ja som ako bezdetna tiez tak rozmyslala ako ty a teraz by som nemenila, ziadny cr teda nechcela 🙂
Inac a co sa chyb tyka, tak uz to nie je take strasne, robim to len pri sympatickych ludoch, ti, co su mi na haku, ti nech si pisu pre mna za mna aj foneticky 😀 😀 😀 😀

@schnucki no, ked nechces do toho moc vrazat prachy, kukni do Kiku, Teddy a inych tychto jednoeurovych obchodov, tam maju tych ozdob dost a jednorocnemu decku je aj tak jedno, ci je to lilifee alebo pooh. Ja som mala a mam stale Pooha, pokym sa to nerozsklbe a decka nebudu prostestovat, tak ostanem pri nom 😀
No a kedze sa nam posunulo stahovanie o mesiac, znamena to, ze ma teda caka zasa lepenie toho Pooha. Som myslela, ze v novom prostredi, nebudem nikoho poznat, ze oslava bude len doma s muzom a Maxikom, ale teraz houby a party teda bude, co ma svoje vyhody aj nevyhody.

yanni
4. aug 2011

@rpinguin Renci tak tak, ved vravim, ze uz nejdem diskutovat, potom bude na to dost casu 😉
Ze vraj len sympatickych buzerujes. Dobry for 😀 😀 😀 😀 😀

Renci takze beriete ten este nepostaveny, ci ako to bolo myslene, od 01.10.? Mas aj nejaky link na kuk?

rpinguin
4. aug 2011

postaveny je, ale nedokonceny, este sa v nom robi, ale zasa ani tam nie su tie vonkajsie rolety, ja nechapem, preco to vsade nie je standard ☹ link nemame ziadny, akurat podorys a to je vsetko
inac chodia k nam domov teraz spedicne firmy, chceme nejake ponuky pocut a zatial DMS, ze 2900€, dobra palka co? Este premyslame co a ako, na dve ponuky este cakame.

yanni
4. aug 2011

@rpinguin jaaaaaaj tak tak to je. Ale aspon super novostavba. Ja by som uz asi ani iny byt nechcela. No tie rolety to je hroza. To asi ti Ossis nepoznaju 😀 😀 😀
A to akoze preco tak vela? Ved to od vas nie je az tak velmi daleko. A keby ste si prenajali auto a zorganizovali nejakych znamych na Umzug? To by bol asi velky stress vsak?

rpinguin
4. aug 2011

@yanni Kati, praveze poznam pripady, kde to na vychode mali, takze neviem uz, no a zhanat ludi, poznam teda tu vela ludi, ale kym by to clovek zmobilizoval, nejako sa postaral, tak je to len stres. Musime este nejakeho maliara najst a nejaku upratovacku, ktora urobi Endreinigung.
Uz dokonca padla otazka, ci odtial nema zasa spät, ze by v Heidelbergu hladali, ale mne uz HD. tych 13 rokov stacil, chcem spoznat a ine kuty Nemecka, aj ked klima je u nas aj naj, ta mi veru bude chybat.

yanni
4. aug 2011

@rpinguin no idem troska aj ja pobuzerovat udruzku ucitelku nagymaaaaaaaaaaaaros 😀 😀 😀 Trosku hotentocky ten tvoj prispevok uznie. ale ja tiez hotentot, tak rozumiem 😀 😀 😀 😀

No urcite poznaju, len nechapem, ze to na Neubau nedaju. Ved na vsetkych Neubautoch to je. Aspon tu co tak kukam. V Dachau sa teraz dost rozostavali a tam su vsade tie Rolladen.

To bude zase Umzug. Este ze nie si mesiac pred porodom
😀 😀 😀 Booooze Renci vy sa nastahujete. Spominala som to Clausovi, ze vy ste kazdych par rokov v inom kute DE a on, ze ci sa vam to chce. No tak su aj taketo natury. Lebo tresol, ten jeho Kaff ma ca. 2000 obyv. No ja tam bavat nepojdem. Som mu povedala,ze dom prenajmeme a postavime si v Dachau. Tak sa len tak cudne pozrel, asi co to ja mam za napady. Renci no z toho asi nic nebude, co ja budem robit v takej Pampe.

mooc
4. aug 2011

renatka, ja si zas neviem predstavit velke mesto a mna.. nas tu je mimo sezonu nejakych 8tis. v sezone zhruba raz tolko a uz aj to je moc.. teraz ked chodim s babuliakmi von, stale robim touristinfo pre dovolenkujucich.. 😝

mooc
4. aug 2011

@yanni kati a ty mas nejakeho clausa????? 😕

yanni
4. aug 2011

@mooc juj aka zvedava 😀 hej tak tak Claus s "C" (na to c je strasne hrdy . Trottel 😀 😀 😀 )

yanni
4. aug 2011

@mooc Renci inak ani ja nemam rada velke mesta. Ale u mna su velke tak od 100 000 obyv. Ja som s mojim 42 tis.mesteckom velmi spokojna. Ak fakt daco bude, neviem co ja budem robit v dvojtisicovom. Ved ma tam porazi.

mooc
4. aug 2011

@yanni vsak aj moj je s C.. a nestresuj uz dopredu, vsak mas auto.. vyhoda na malomeste je ze ta vsetci poznaju a ak chces nieco zohnat, musis aj tak prec.. 😝

yanni
4. aug 2011

@mooc a tvoj je Claus? No tak pockaj, hned dnes vecer mu poviem, ze nech a tak nevyteesuje, ze nie je az taka rarita 😀 😀 😀 😀 😀
No auto mam, v tom problem nie je. Ale ja vidim problem prave v tom, ze ta tam vsetci poznaju. H´mmmmm A je to este dalej od mnichova ao som teraz. No nechcem si ani predstavit ako budem dochadzat do kancla. Dufam, ze sa az tak velmi nezalubi a nezapoti o 2-3 mesiace, ze sa mam k nemu nastahovat. To nech si chlapec vyhodi z hlavy. 😀 😀 😀

mooc
4. aug 2011

@yanni preco??? vsak sa prestahuj.. usetris najom a pre lucku to bude krajsie na vidieku akov meste 😉 nemyslis?

yanni
4. aug 2011

@mooc no hej alewnie po 3 mesiacoch 😕 Ale ked ja neviem zit na dzedzineeeeeee. Aj ked Dachau je tiez taka väcsia dedina 😀 Ale 2000 obyv, jedna Kirche, jedna Sparkasse a ani enviem ci tam vobec nejaky obchod maju. No ale mas pravdu, pre Lucku by to bolo asi to najlepsie. A byvat v rodinnom dome, je super. Tolko miesta, zahrada, pokoj, co si clovek moze viac priat pre dieta. Ale co ja? Ja som mestske dieta. Alebo aspon "malomestske" 😀

mooc
4. aug 2011

@yanni 😝 akoze mne je to sumafuk.. ale preco ee? vsak ako ho najlepsie spoznas, ci je dobry spender? a este by si mohla aj frist stihnut, aby ta teda nevydedili, ked uz si to spominala 😉 no a uz dost.. sranda nabok.. a je to taky ze potencialny otecko?

mooc
4. aug 2011

inak som nabrala odvahu a volala tej fotografke a ze uz ma volne terminy az v polke septembra.. ha koza, urcite je taaaaaaaka plna, ze nema hodinku volnu.. 😎 veriiiiiime.. iste si s deckami uziva prazdniny.. no tak nic, budem musiet nejaku inu splasit..

neurologia
4. aug 2011

Ahojte

dnes 4.8 o 02:40 (rano) do nasej rodinky pribudol maly cloviecik Michelle...51 cm , 3185 g 🙂 uz sme doma a pomaly si na seba vsetci zvykame 😎

schnucki
4. aug 2011

@evinkaaa jmenuju se Misa 😀 ... moc velka oslava to nebude, jen pribuzni a dvoje znami ... ale jaksi prvni narozky prvniho ditka se proste bez vyzdoby neobejdou 😀

@yanni rada se tu zdrzim dele a dekuji za privitani 😵

@rpinguin jeeeee tak ja jsem simposka kdyz jsem byla opravena 😵 ... tak ja zatim ulitavam na Poovi a krteckovi, myslim ze ta doba kdy me bude prudit s princeznama jeste prijde, tak jsem zatim u tohohle 😀
mrknu a uvidim, to me nenapadlo tam zajit ....

@rpinguin tak to je zvlastni ze ty rolety nejsou vsude standart, a krt na novostavbe ... my je mame a bez nich mi mala spatne spi jak je asi zvykla, vzdycky kdyz jsme u nasich tak se budi kolem 6h a to davame deku na okno 😀 a doma spi do 8h ...

ja jsem teda vyrostla vevelkym meste a ted co bydlime na malem mestecku tak jsem celkem spokojena, i kdyz zas na druhou stranu ve vetsim meste je vicmoznosti, takze mi ted hledame novy byt, ale uplne rozhodli kde nejsme ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre