Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

schnucki
4. aug 2011

@neurologia chapu spravne ze se tobe narodilo? jestli ano tak veeeeelka gratulace ... a to uz jste doma?

rpinguin
4. aug 2011

@neurologia JEEEJ BEA, sa mala nejako naponahlo, nie? Tusim aj Jozina sa narodila skor, ze? Super, ze je vsetko fajn, vela zdravicka prajem! 😵 Mate tam ozaj niekoho z rodiny? Ci asi preto si chcela ambulant, ze?

@schnucki Misi, a zasa mi to neda 😲 , nespominala si, ze studujes germanistiku? slovo sympathisch by si urcite ale napisala s ypsilonom, ci nie? Ty si teraz tiez cely tyzdne sama bez muza, mojho uz mam zajtra doma, ty asi tiez, co?
A tie rolety no co uz, ja len dufam, ze sa budu dat nejeka svetlo nepriepustne zavesy kupit, inac to vidim fakt blede, ja ked nemam tmu, vstavam tiez so sliepkami 😠

schnucki
4. aug 2011

@rpinguin popravde nemecky bych to napsala s "y" 😀 ... ale uz je vecer a my meli narocny den 😀 😝
ja tomu rikam materska demence 😀
ja bych se bez rolet obesla, ale pistalka ne, asi jak je zvykla ....
urcite se daj nejaky sehnat ... a to se neda ze by jste si o ne rekli? to by neslo?

evinkaaa
4. aug 2011

@neurologia - bei, srdecne ti gratulujem. Zelam veeela zdravicka, pohody a pokoja. Aky bol porod? Ked budes mat cas, budem sa tesit, ked pridas fotocku drobca a na popis porodu. 😵 😵 😵

@schnucki - ahoj misa. 😉 Kvoli oslave chapem. Asi to vidi kazda mamicka tak. Neviem, nemam este dietatko, ale myslim si, ze to tak je. Mozno budem aj ja taka 😀

rpinguin
4. aug 2011

@schnucki v pohodicke 😉 no ono ti tam nikto zavesy neda, ani len tie garnize nie su v novostavbach, je to makacka pri nastahovani sa do noveho, ale co uz, su horsie veci. A kedy mas teda tu party?

schnucki
4. aug 2011

@evinkaaa urcite budes 😀 myslim ze u druheho se to beretrosku s klidem, ale jelikoz nase mala je vymodlene ditko pozoruju na sobe i na manzilkovi ze by jsme ji sneslimodre z nebe, ale to podle me kazdy rodic 🙂

@rpinguin to jo, jsou horsi veci ... party bude 17.9. ... ale ja jsem plasan a resim uz ted 😀

evinkaaa
4. aug 2011

@rpinguin - renci, uz sa tesis na novy domov? Ako dlho tam pobudnete? 🙂 😵

@schnucki - no, to som uz pocula, ze pri druhom dietatku je to uz take kludnejsie, take easy. 😉 Pekne len planuj a pripravuj na party, urcite bude dokonala 😵

rpinguin
4. aug 2011

@evinkaaa najdlhsie asi 4 roky, uvidime, ale Maxik uz zazije prvu triedu, takze neviem, tak dopredu nemyslim 😉
@schnucki ale ja aj pri druhom plasim, ze aku tortu mam objednat, kedze sama sa ja strapnovat nebudem a vystavat v kuchyni s dvomi deckami ani nemozem, to radsej zaplatim 😀 17.9 ma tusim moj ex 50 😀 😀 😀

evinkaaa
4. aug 2011

@rpinguin - vsak uvidis, ako sa vam tam bude pacit a ako si zvyknete... 😉

schnucki
4. aug 2011

@rpinguin ono takhle ty party a tak to clovek plasi podle me u druheho i tretiho atd, ja tomyslela jakoze uz aspon budu vedet co a jak, co se oplati a co ne ... vis jak to myslim ....
jinak ja mam kulantni dort, jen mi ho nekde nechat udelat ....

ono je lepsi neplanovat takhle dopredu 🙂

rpinguin
4. aug 2011

@schnucki jeeej to je krasa, ale neviem, ci by som to jedla 😀 😀 😀

schnucki
4. aug 2011

@rpinguin asi by mi to bylo lito, ale fakt se mi moooooc libi a myslim ze od nej neupustim 😀

rpinguin
4. aug 2011

@schnucki inac ja som na pecenie uplne lava, takze Ansprechspartner na torty je tu Evca, ta to ma za hobby, takze ta ti poradi aj nemozne 😉 Inac teta Spackova tam ma aj nieco, co by som brala, foto 76:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2067958... ostatok akosi pekne do knizky pre deti, ale na jedlo? No nie som fan takych vytvorov 🙂

evinkaaa
4. aug 2011

@schnucki - jeeej, krasna torticka. Kde ty vlastne byvas? Asi daleko odo mna, ze? Inak by som ti taku torticku urobila 😵 😉

evinkaaa
4. aug 2011

@rpinguin - reni, ty mas rada taketo "cokoskove" torty? 😵

rpinguin
4. aug 2011

@evinkaaa nedaleko mna byva 😉, no nejedla som take nieco nikdy, ale bola jedina asi, ktoru by som si z tej zbierky dala. V cukrarni si davam Beerensahne- cize torty tymto smerom mam rada 🙂

schnucki
4. aug 2011

@rpinguin tak ten je taky kulantni 😵 .... teta??

ja sem tak 45min autem od frankfurtu smeren Fulda ....

ja se uplne bojim s tim obrazkem jit do nejaky cukrarny co na me hodej za cenu ... a ani nevim jak by mel bejt a z ceho aby si i pistalka mohla dat ....

a kde vy vubec presne jste??

rpinguin
4. aug 2011

@schnucki s tou tetou sa to len tak hovori, ono tym neni mysleny ziadny moj rodinny prislusnik 😉 , no ja som este v Mannheime

evinkaaa
4. aug 2011

@rpinguin - take ovocno-slahackove alebo jogurtove ci tvarohove lubim aj ja. Cokoladove nemusim teda vobec. 😵

@schnucki - aha, no skoda. Dost daleko 😒 Normalne chod do cukrarne "deines vertrauens" a spytaj sa na ceny. Oni robia v pohode taketo torticky a väcsinou si mozes vybrat co presne chces dnu - aky krem, aky piskot, ake ovocie, ci cokoladu a pod. Ja si pamätam, ze som za moje torty, ktore som kedysi davno objednala, predtym ako som zacala piect sama, platila okolo 20 euro za tortu v priemere 18cm a bez narocneho zdobenia. Cize rozumej - dnu bola doboska, torta bola potiahnuta bielou hmotou a navrchu boli myslim 3 male ruzicky. Viac nic. Ale odvtedy ceny urcite stupli. A to zalezi aj od toho, v akom meste si.

schnucki
4. aug 2011

@rpinguin 😀 aha, ja si nebyla jista 😀

schnucki
4. aug 2011

@evinkaaa ja se poptam, tady to neni velkomesto tak snad to nebude palka 😀

evinkaaa
4. aug 2011

@schnucki - no ja som tak platila asi pred 5 rokmi tu v mnichove v jednej vynikajucej cukrarni, ktora ma pobocky po celom mnichove. 😉

schnucki
4. aug 2011

no poptam se a uvidime ... ale dekuju 🙂

padam do hajan, preju vsem krasnou dobrou noc

evinkaaa
4. aug 2011

@schnucki - dobru noc 😵

stardust
4. aug 2011

@schnucki male deti u nas zvyknu oslovovat aj cudzich ludi teta, ujo...aj madari to maju vo svojej slovnej zasobe, neni, bacsi

Ja zvyknem robit torty z tejto kucharskej knihy http://www.amazon.de/Die-besten-Torten-von-Z/dp... a najviac milujem tie s roznymi Beeren.

rpinguin
5. aug 2011

@evinkaaa Evi, to su nejake lacne torty, ja som za Matildinu minuly rok zacalovala 40, pre nejakych 18ludi tusim. Tiez pocitam teraz 40-50€

neurologia
5. aug 2011

dakujeme za gratulacie 🙂

porod a vsetko okolo napisem ked sa k tomu budem moct normalne posadit alebo teraz en tak kadejak bocne alebo stat 😀

@rpinguin
renca no J. sa vypytala na svet 14 dni pred terminom a M.sa vypytala o 13 dni...tu nemame nikoho teda ziadna pomoct alebo nieco podobne zo slovenska k nam nezavitala...kym sme boli v porodke joss bola u domacich-teda domaca prisla k nam spat a potom rano presli k nim hrat sa podobne....no a teraz hospodarime doma my ..atti dostal z prace 2 dni volna (to maju taky darcek k narodeniu detata 🙂) a potom si chce doma zriadit home office cize bude robit ale ked bude nieco tak je vlastne doma-to chce na take 2 tyzdne aspon tak ma v plane ci to tak bude uvidime 🙂 aj pri joss planoval dva tyzdne ostat doma a nakoniec bol doma len 3 dni lebo viac sa nedalo....

evinkaaa
5. aug 2011

@rpinguin - reni, no vsak doboska nieje draha. Keby si mala vsakovake ine kremy dnu a k tomu este ovocie, tak to nehovorim. Ale toto bola fakt jednoducha torta, ale chutna.
Teraz si uz vsetko robim sama podla vlastnej chuti. 😵 , takze nemam sajnu, kolko stoja.

rpinguin
5. aug 2011

@neurologia Bea, ved to staci, moj nebol doma vobec, len ten jeden povoleny den a nepotrebovala som to, ono zenska si to vie aj tak najlepsie zorganizovat, ale fajn, ze mate takych fajn domacich aspon 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre