Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

datelinka5
9. aug 2011

ahojte baby,som tu nova a nahodou som nasla nemecko III chcem sa spytat,stretavate sa tu slovenky a cesky zijuce v nemecku???ak som to dobre pochopila ?? 🙂

rpinguin
9. aug 2011

@datelinka5 ahoj, ak myslis pod pojmom stretavok toto virtualne pisanie, tak si to pochopila spravne 😉
@mimkaa2607 a neboj, dostudujes, ked nezacnes rodit ako na beziacom pase 😀 inac ja ti ani neviem, kde je v ZA. basa 😖 a aj s kocikmi je to tu ine, tu su ti ludia viac- menehj ohladuplnejsi a pomoci chtivi 😵

datelinka5
9. aug 2011

mozem sa k vam pridat ??v ktorej casti nemecka sa nachazdate ?mi zijeme v bavorsku . 🙂

evinkaaa
9. aug 2011

@datelinka5 - ahoj datelinka. Ako sa volas? Je to predsa len krajsie oslovovat menom ako nickom. 😉 Moje meno prezradza moj nick.
Jasne, ze sa mozes pridat. Kludne. Kde v bavorsku byvas? Ja som v mnichove.

yanni
9. aug 2011

@datelinka5 cavi a vitaj. No Waldkraiburg je taaaaaaaaaaaaaaaaakyyyyyyyyyyy znamy. Moja kolegynka co tuto hned vedla mna sedi a mi nici zivoj jej stalym klabosenim 😀 😀 😀 😀 je z Waldkaiburgu 🙂

rpinguin
9. aug 2011

@datelinka5 jasne, ze sa mozes pridat, inac tie deti su vsetky tvoje? wow, sami chalani, to chce asi pevne nervy, co? my sme tu poschadzane z celeho Nemecka, ale v Bavorsku je vas tusim najviac.

rpinguin
9. aug 2011

@yanni Kati, ty si to odkial vydedukovala, ze je odtial? ja to nikde nevidim 😕

yanni
9. aug 2011

@rpinguin Renci masinka objednana, som zvedava, kedy pride. Napisali, z dodacia lehota az do tyzdnov. No nech si trhnu, to uz pojdem pomaly ale isto na SK. Ja si ju chcem este aj troska uzit 😀 Pocuvaj, uz si skusala aj tie akoze speciality, Latte, Cappu atd?

yanni
9. aug 2011

@rpinguin Booooooooze Renci ako dlho tu na konovi uz obsmrdas? 😀 Ked prilozis, nie kliknes, maus (kurzor) na fotku, tak sa ti ukazu infosky co su v pase a tam to vyhodilo, ze Waldkraiburg 😀

rpinguin
9. aug 2011

@yannisi objednala za body? inac musim do Rewe, ked si spominala, ze su zlavy na kapsle a aha, uz viem, kde si na to prisla, si si otvorila jej profil, to ja totiz nikdy nerobim a potom houby viem 😀

yanni
9. aug 2011

oprava: dodacia lehota do 4 tyzdnov. To tato justicka klavesnica je na dve slova 😠

rpinguin
9. aug 2011

hahaha, lenze ono, ked ides mysou len na fotku, tak mas info o detoch, ale ked chcies vediet nieco viac, tak musis dalej klikat a to mozes robit tak akurat ty v Büre 😀 😀 😀

yanni
9. aug 2011

nbo ja len ked sa niekto novy zjavi, tak spionujem 😀
Ano za body, 30 bodov a 50 euracov som doplatila. On celkom fajn, lebo nova stoji 139. Sice tie body mam tiez vlastne za prachy ale kava sa vypila. No a par som ukradla kolegovi, ked minuly tyzden doniesol 4 kavy, tak hned bolo 12 bodov 😀 😀 On o bodoch ani nevie, som mu ani nic neprezradila 😀 😀 😀
Bola som vcera v rewe, tak som nakupila. Ak normalna Pulverkaffee je za 3,99 aj kapsule, dokonca aj latte atd. co normalne vyse 5 € stoja. Tak na skusenie takmer z kazdeho druhu. Uvidime z coho ma natiahne 😕 Inak daj pozor, tu to bola riadna finticka, tak v regali dali packungy co nemali tu nalepku na ten Treueprogramm a v takom akoze voziku, boli vsetky s bodmi. Myslia si, ze sme blbi ci co?

yanni
9. aug 2011

@rpinguin renci nie, ono sa tam hore pri nicku ukaze, ak to ma zadane, aj odkial je. Ty mas napr len nemecko, aj ja mam len Nemecko, lebo som pred casom mesto zmazala.

yanni
9. aug 2011

@rpinguin Ja nikdy dalej neklikam, nemam na to cas a ani neviem, ako to mam.

rpinguin
9. aug 2011

no ved aj ona ma Nemecko, preto nechapem 😲 a kukla som na online letak a u nas neni nic v ponuke, tak nechapem 😒

yanni
9. aug 2011

Renci u mna ukaze Waldkraiburg, Nemecko. Nechapam.

yanni
9. aug 2011

@rpinguin idem kuk ten letak

mimkaa2607
9. aug 2011

@rpinguin no tak planujeme druhe ale asi tak za rok dva...dcerka ma len 19mesiacov tak je ešte čas 🙂 ... no a planujeme tak 2deti 😀 ... to stačí 🙂 no tam kusok pod tescom je väznica ... 🙂

yanni
9. aug 2011

@rpinguin no tak som kuk, tak v Rewe ako takej nemaju, to je u mna v TOOMe, to je Rewe-Gruppe. Nemas tam niekde v blizkosti Toom? Alebo ak chces, tak ti pojdem nakupit a poslem balik. Ved o jedno euro menej za pakel to sa oplati. A to tych par kapsuli mas raz-dva vydrulanych. Co vlastne ty najviac chlasces? Espresso ci co?

datelinka5
9. aug 2011

to som rada ze su tu nejake slovenky aj vo waldkraiburgu,volam sa jana a ak niektora byva na okoli kludne si mozme dat stretko.Byvam tu len 2 roky a poznam len jednu slovenku a jednu 2 cesky takze budem rada ked s ami ozve aj viac. 🙂

datelinka5
9. aug 2011

@yanni tak kolegynka je z wald. ?? to je pekne a kde pracujete ak sa smiem spytat ??ja som zatial doma z krpcom,ale od 6.9. ide do skolky,tak sa uz tesim .budem mat viac casu pre seba 🙂

yanni
9. aug 2011

@datelinka5 no tu nik nie je z wald. To len nahoda, ze kolegyna je odtial. My sme v Mnichove. Ona len chodi cez vikend do wald.k rodicom. Inak ta pozna jednu Slovenku v wald, Lucia sa vola.

leelo
9. aug 2011

renca, katka, ja skapem z vas 😀 😀 😀 😀
caute inak vsetci, zdravim vas od kavickovania s benom. teda on hra futbal a tancuje na spievankovo a ja chlascem.
kati, no ja by som ti to nespresso dala cca za tolko a mala by si to hned 😉 😉
musime sa stretnut, august to isti. kuchynu nam montuju zajtra, tak som zvedava. ale ked uvidis tu pidi-kuchynku, tak sa budes smiat tak ako my, ze co im trvalo 9 tyzdnov na tom.
evi, davali sme si to v lutzi robit, logisticky mi to pride najlepsie, lebo to mam na skok a pocas planovania som tam chodila ako na klavir. totiz, najprv to riesil muz a natrafil na nejaku zaciatocnicku, co nam nakreslila logicky nezmyselny navrh. tak som tam musela nabehnut ja, urobit dusnu atmosferu a hned nam pridelili typka, co robi 18 rokov kuchyne a ten uz z toho nieco vykuzlil.
inak teraz ma napadlo, ked ste sa bavili o nemcine, tak chcem ubezpecit kocky, co sa sem stahuju a boja sa, ze je to UPLNE V POHODE. ja som velka anglictinarka, nemcinu ma ucila na gympli ex-rustinarka, takze som sem pred 2 rokmi prisla s nemcinou na urovni slovnej zasoby, co som pouzivala pri nakupoch vo viedni. za tie 2 roky som ale ani raz nemusela pouzit anglinu a som na seba nalezite pysna, lebo kazda anglicka konverzacia by bol len krok spat. ludia su tu chapavi a napomocni a vzdy som sa vela pytala a rozpravala na tej prislusnej urovni mojej momentalnej nemciny. zvladla som tu po nemecky porodit a vlastne aj navrhnut tu kuchynu. takze netreba sa bat, len smelo do toho a hlavne tu zivu nemcinu s ludmi na ulici/v obchode cvicit.
vlastne ak nam zajtra namontuju tu kuchynu dobre a nie hore nohami, tak sa presvedcim, ze sme si naozaj v tom kuch.studiu rozumeli, haha...
co sa tyka stitnej zlazy, tak mi to zacalo v tehotenstve, teraz. evi, ja mam Unterfunktion. ty mas co? viem, ze to dokaze skomplikovat otehotnenie. ja som si este pred Benom robila vsetky testy na hormony a spol., ale teraz mi to robili v navaznosti na tu cukrovku a aj Ultraschall ukazal nejake zacinajuce zmeny. tak ked z tohto vyviaznem ok, budem rada a na dalsie deti ani nepomyslim.
pisete jak dive, sak ku vsetkemu sa ani neda vyjadrovat, bola by som za Besserwissera aj ja 😝

datelinka5
9. aug 2011

@yanni aha nevadi,ty zijes v Mnichove ,alebo si s auz vratila na slov. ??mrkla som na tvoj profil ,alebo som zle pochopila ?? 🙂

leelo
9. aug 2011

baby, co mate s tymi profilmi, sak vsetky tam mate nemecko a pytate sa na slovensko 😅 😉
katus, dnes idem na 15:30 na gyndu, takze budem v meste. tipujem to min na hodinu. ty dokedy robis?

yanni
9. aug 2011

@datelinka5 no ja byvam pri Mnichove, v Mnichove mam len Büro. Na slovensko sa vratit? Preboha ani nezartzj, co by som tam robila. Ani kravy by som nemohla past, ked kolchozy zrusili 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@leelo Peti a co sa ti nepacit na nasej "nonzervacii" na vyssej Besserwisser-urovni? 😀 No ja som sa v poslednej dobe rozkavickovala, ale najviac mi chuti tchibo a jacobska. No uz som objednala, tak idem skusat. Inak ak sa mi nieco nebude zdat, mozem ju vratit, tak uvidime. Ale Rencina kavco mi chutila, len to varila ona, tak neviem neviem, ci moja bude tiez taka dobra. Ale kupila som kapsule aj na latte a cappu, tak skusim. Len aby masinka rychlo prisla 😉

A to ako ze mini kuchyna? To je miestnost taka mala, ci ako tomu mam rozumiet? No ved dame stretko. Mam aj nieco pre teba alebo skor povedane, pre niektoreho z tvojich deciek 😉

yanni
9. aug 2011

@leelo do 17tej, ale vecer mam nieco. Ja mam stale vecer nieco. To musime dohodnut. Skocim aj k tebe, ved to nie je problem. Najlepsie, tak, ze pojdem uz okolo 4 z büra aby to fakt nebolo len tak na skok na 20 min. Ved to nie je ani na tu kavco, tak malo casu a nie to este na klabosenie 😕

datelinka5
9. aug 2011

@yanni no vsak som sa zlakla ked som to citala,ze co tam chces robit 🙂 mne staci ist na tyzden 🙂 ale poznam rodinku slovakov co sa teraz vracaju po 7 rokoch, mas vlastne Büro ?podnikas ?alebo pracujes pre nejaku firmu??

datelinka5
9. aug 2011

@rpinguin ano chalani su vsetci moji origos 🙂 som levica tak musia polsuchat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre