Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
9. aug 2011

@evinkaaa , ano, tie som poslala este v piatok, ze co ak pride odpoved, kym budeme spat. Ale mozno budu skor volat, ked chceli presne napisat cas, kedy prist nemozeme. Naozaj som velmi zvedava, co tam s nim budu robit.

rpinguin
9. aug 2011

@deina Dani, jemine, tak to mas tazke, dokedy tam este ste? Ved ked maju vasi vsade take nastrahy, tak nech sleduju kade decko chodi, ale to asi robia, co? Mna to vie u nasich vzdy vytocit, mamka ma cely dom vydekorovany a decka nic nerobili len vsetko chytali a ja som trpla, kedy nejaka vazicka a iny chytac prachu poleti na zem 😠 , preto navstevy SVK moc nepraktizujem, kedze to mam ako Peta, viac roboty nez tu.

evinkaaa
9. aug 2011

@deina - dani, neboj.....urcite sa ozvu co najskor a uvidis. Ved stale mozes povedat, ze nie. Ale nechaj sa prekvapit. Ked budes potrebovat pomoc, tak mi napis.......ved vies, ze rada pomozem, ked mozem. 😉

leelo
9. aug 2011

@deina dani, ja som praveze ani nikam s kamoskami nesla. vsetko som si obriadila sama. ale sak ja rada 🙂
ta ruura: takze zapnes cistenie, dvere sa zablokuju, vyhreje sa to na 300 st., trva to tusim 2 hodky a potom len zotries kuch.utierkou taku bielu penu. takto mi to vylicil ten fachmann v kuch.studiu, ja som uplne duta, sak kde mam cas studovat si ake su nuansiky vo svete spotrebicov 😅 uvidim, vraj to netreba po kazdom pouziti, nejaky cas to treba "spinit". dalej ma nahovoril aj na indukcnu dosku. parnu ruru som si doviezla svoju z domu. ja som chcela drvic odpadu, ale sem to neslo konstrukcne, ci co. ako vravi katka, do svojho si uz zainvestujem.
juj, jak by som isla do kina. na nejaku cesku komediu. vcera sme kukali Medvidek na dvd.

deina
9. aug 2011

@evinkaaa, Evi, dakujem. Pravdaze tam pojdeme, ved co ak ma lekarka pravdu a ozaj to nerozpravanie problemom je. Tak nech sa to riesi co najskor.

@rpinguin,tak toto je typicky malomestiacky dom, vsade same kvetinace, zbytocne schodiky (samozrejme nesmu chybat obluky, ale tie nie su nebezpecne) a lapace prachu. To ja nesledujem, ked si tie prkotinky neodlozia, tak nech pocitaju s tym, ze to deti mozu porozbijat. 😅 Ale zatial ok, Misko akurat tak zlikvidoval jeden budik, ma momentalne maniu na hodiny, nic drahe to nebolo. Hoci napr cela mamina zbierka cibulaku (porcelan) je v dosahu deti v neuzatvorenej skrinke, tak som zvedava, kedy ktory co rozbije. Ked sa da, sme viac vonku, na ihriskach, po navstevach a pod.

deina
9. aug 2011

@leelo, my mame asi rovnaku ruru v byte, tak to musim pozriet, ci ma toto cistenie (vyzera uplne rovnako az na farbu svetielok - my mame cervene), tak to by ma potesilo veru.

rpinguin
9. aug 2011

@leelo jemine, to co su za vymozenosti, co je prosim ta drvic odpadu? akoze v kosi ti nieco odpad pomacka, aby ho nebolo objemovo vela? 😀 a parna ruka je co? Indukcna doska, to akoze tie styri platnicky hore su indukcne? to viem, co je, special hrnce treba a zevraj moc setrne a neviem, co este, my mame obyc ceran.
Medvidek mi cosi hovori, asi zasa Machacek, ze? Ale uz nemapätam.

leelo
9. aug 2011

@deina ta funkcia s avola active clean, tak mrkni.
benjamin u nasich zistil, ze mu vsetko dovolia, napr hadzat loptu do plazmovej telky, tak to robil s velkou pasoiu. doma to ma zakazane a nasi mu nic nepovedia, tak potom zirali 😀

rpinguin
9. aug 2011

@deina ved jasne, aj na navstevach sa da kedeco pobit 😀 😀 😀

deina
9. aug 2011

@leelo, toto poznam, ale so svokrou. 😀 Zevraj ten Misko ma vobec neposlucha, no bodaj by posluchal a na rukach ho nosi (Misko je ten starsi!!!), tak teraz tu ma vysledok.

Na navsteve u kamosky sa Misko pobil s ich dcerkou Sofiou (rovnako stara, rovnako vysoka, ale o dost tazsia). 😀 Ale tak ked sa nanho stale liepala a jemu sa to nepacilo...

rpinguin
9. aug 2011

@deina oprava- kadeco a kadekto 😀

leelo
9. aug 2011

@rpinguin yes, jirka machacek a este geislerova, vilhelmova, trojan, issova. takze zo zivota v manzelstve 😉
drvic odpadu mas namontovany v odtoku drezu a ked napr cistis zeleninu, tak to tam nahadzes, podrvi a nesmrdi ti to v kosi. alebo napr kosti z kurata. system ocelovych nozov to je. UZASNA VEC.
parna rura je varenie na pare. zelenina, losos je tam uzasny aj piect sa tam co-to da, ale to som est eneskusala. kupili sme si ju tu v nemecku a mali ju zatial v dome. je to namiesto mikrovmnky, lebo to aj zohrieva jedlo. samo, netrva to 2 min, ale cca 10-15. ale to mi neva.
hej, tak indukcna je horuca len tam, kde mas hrniec a hned ako ho zoberies, vychladne, setri to energy, presne tak. teraz uz sa vsetky hrnce, teda aspon vacsina, robia v zaujme obchodnikov aj s moznostpou pouzitia na indukciu, takze nie je problem.
inak v predchadzajucom byte sme mali ceran zanussi a bol uplne perfis. k tomu fissler hrnce a varilo to omnoho lepsie ako to, co mam doma na sk. az som bola prekvapena ako super sa mi vari. clovek by cakal, ze zariadenie takeho bytu na prenajom odflaknu, ale oni si dali zalezat.

evinkaaa
9. aug 2011

@leelo - peti, suhlasim, ze indukcia je super vec. Varila som tak u kamosky troska, ked som u nej bola dlhsie a bola som uchvatena. Manzel je tiez velmi za indukciu, tak sme sa dohodli, ze ked sa pokazi tato ceran, co mame, ze kupime indukciu. 😉

deina
9. aug 2011

Dobru noc, idem si lahnut, nech viem existovat, ak bude Matko hore opat o piatej. 😉

mooc
9. aug 2011

keby ma tak nestipali oci ako ma dnes cely den stipu, tak vas aj precitam.. aj ked pisete ako za honorar.. idem spat a dufam, ze nic "dolezite" neprepasiem.. babule peknu noc vam..
inak nase dieta moze doma viac ako po navstevach a on to vie a preto ked niekde ideme je uplne krotky.. 😝
a mathiasko mi dava zabrat.. on je zlate dietko, len ked mi vecer place(par minut az pol hodina aj s prestavkami), tak idem do kolien.. hlavne preto, ze neviem preco place a kecy o tom, ze niektore deticky jednoducho placu ma privadzaju do zurivosti..

evinkaaa
9. aug 2011

@deina - dani, dobruuuuuu 😵 😵 😵
@mooc - reni, aj tebe dobruuu 🙂

datelinka5
9. aug 2011

@rpinguin mi sme sa sem prestahovali pred 7 rokmi,vlastne uz bude 8 rok pred vstupom do EU ,2 roky byvame len vo waldkraiburgu ,preto som pisala ze tu vela slovakov nepoznam .Sme tu komplet rodinka 🙂
porody porovnavat spred 15 rokov ,ked sa mi tu maly narodil najstarsi mal 15 nechcem,ale z pocutia kamaratok sloveniek a z rodiny co rodili baby ,tak to az take suprove nie je,neviem. 🙂som rada ze vas je tu viac ,skoda ze som sem zavitala tak pozde,ale lepsie ako nikdy 🙂 🙂

datelinka5
9. aug 2011

@leelo ten Jonas funguje na 100 ??? zeby som este raz zvrtla a bola by baba 🙂 Lukas stale hladka babetka a pyta sa ci budeme mat este aj mi 🙂 starsi uz len ocami prevratia,maju svoj svet 🙂 discoteky ,baby atd...ale zas pomozu,nemozem sa stazovat 🙂 ja som tiez rada ze sme v nemecku,uz radsej nic nechvalim ani ja na slov.
lebo potom pocuvam poznamky 🙂 🙂

yanni
10. aug 2011

Juuuuuuuuj baby, co ste toho tu tolko nacarbali, nemozte spavat? 😀 😀 Dnes nejak nestiham 😠

@rpinguin
@leelo ja mam tiez ceran a WMF hrnce a som spokojna. Inak indukcia moze normalne sposobit bolesti hlavy. Ale mozno na bezne pouzivanie nie, len profesionaly. Inak ja som mala moznost varit pocas skoly na indukcii (justicia sa raz za cas aj na nieco poriadne zmoze 😀 ) a nezistila som nejake velke rozdiely k ceranu. Ani rychlost varenia, ani ze by to bolo nejake chutnejsie. Ja by som brala taky sporak, co by sam nakupil, ocistil, navaril aj pohadzal do umyvacky a po umyti odlozit riad do skriniek 😀 😀 😀 😀 Inak profesionaly nedaju dopustit na plyn. Plamienok nadovsetko 😀

@datelinka5 to myslis vazne s tym piatym? A co ked to bude zase chalan? Inak mamin brat tiez tak, 3 baby a po ca. 8 rokoch ze skusia, bude urcite chalan. A co bolo, baba 😀 😀 😀 Tak mali doma riadny babinec 😀 No ja by som sa na Jonasa velmi nespoliehala. Vravia, ze je sikovny, ale ci je to na sto pro, hmmmmmmmm

leelo
10. aug 2011

juj, neodoslalo mi strasne mudry prispevok...
@datelinka5 jonas sam uvadza spolahlivost na 98%. ja som to nestihla ani vyskusat a uz som bola v tom.
povodne to bolo pre zeny, co nemohli donosit, ale rozsiril to aj na pohlavie. viem, ze to vyuzivaju aj v indii na regulaciu pocatia.
no a s tym 5. babom je to super napad, kedze starsich mas odrastenych - ti sa nerataju, mala by si vlastne len 2 male deti doma 😉 😉 😉 😉
aj victorii beckham sa dievcatko podarilo az na 4. pokus 🙂

@mooc reni, skus sa podvecer vzdy zavriet s matim do spalne a dojcenim mu pomoct ten exponovany cas nervozity z prilis vela stimulov prespat. mne to tak zaberalo na bena, vela knih som takto v posteli precitala. viem, ze s 2 detmi som asi naivna, ale sak moze byt s vami aj niki. nejak sa to da vybalancovat.
mne sa to tiez nie vzdy podarilo, lebo nakup, navsteva, pripadne nasi si mysleli, ze maly ich bude cely vecer zabavat a potom to uz slo, placu sa zabranit nepodarilo. ja som vzdy isla na to podla hesla: hlavne babo nenastvat a ked som vystihla spravny cas (niekedy uz okolo 16.00, tak som mala vyhrate). maly sa potom dojcil, spal, dojcil v klude a tichu. o 21.00 sa zobudil vysmiaty, este sa trosku potesil s ocinom, unavil a isiel s nami v klude spat o 22.-23.
nosi sa mati rad aj doma v nosici? vies, ze by si ho supla do manduci, tak sa moze aj dojcit.

leelo
10. aug 2011

@yanni kati, po wmf hrncoch pokukujem, daju sa za payback punkte kupit. inak opravujem, mali sme sillit, neviem skade ma ten fissler napadol. teraz mam moje berghoff z domu, ale maju strasne horuce ucha, to neviem ako sa stalo, pred tym to nebolo. chcela by som si mozno aj tlakovy hrniec kupit, ale nemam prehlad o tom, na co si treba dat pozor pri vybere, pripadne osvedcene znacky. tak snad gazdinky poradia 🙂

leelo
10. aug 2011

kati, ale neboj - ostavam aj nadalej, aj napriek tuzbe po tlakovom hrnci s tebou a rencou v klubbe ORL (obe ruky lave)! 😎 😎 😎

janinka25
10. aug 2011

ahojte mamičky je niektora z Vas v blizkosti Heidelbergu?

yanni
10. aug 2011

@leelo peti ja na wmf nedam dospustit, su drahe a tazke jak fras ale mam aj panvicu a uz ostanem pri nich. inak fissler je tiez ok, ma ich ten Peter volakedajsi, varili sme u neho na Silvestra, tie sa mi zdaju, ze nie su az take tazke. Inak moja prva kuchynska "vybava" su hrnce smaltove totacske, mali nasi niekde este uplne nove odlozene, asi ich svadobny dar 😀 😀 😀 , tak ani tie nie su zle, len ked nieco kremove v nich varis, tak to na tychto ceran, indikcia, elektricke platnicky prihara. Musis ako svihnuta pri tom stat a celu dobu miesat. A v umyvacke riadu hrdzaveju. Tak isto mi zacinaju hrdzaviet take dva male hrnceky, ani neviem odkial ich mam, asi z Ikei. V tych sice neprihara, ale ja uz ostavam len pri wmf, popripade fissler. Sillit tiez vychvaluju, neviem, nemala som ani len to "potesenie" v nich varit. Inak po tlakovom pokukujem aj ja, uz vlastne roky, ale tiez ma stale odradi, ze neviem, co mam vlastne kupit, znacku, a na co sa ma dat pozor. Nasi maju dva, ale este take totacske, sice funguju ako hodinky ale to tie teraz su plne ine, maju aj ten ventil inaksi, no ja fakt neviem. pogugli a kazdy ti povie nieco ine. Tak sa z toho vysomar.

Inak Jonasa vyhladam asi aj ja, ked ten nejaky Samenspender to bude mysliet vazne, kedze ja chcem len jedno dieta a musi to byt bezpodmienecne Lucka. Ziadneho Lucifera nechcem 😀 😀 😀 😀

yanni
10. aug 2011

@leelo Peti a to kedy si ten klub zalozila? A ani neviem, ze som nejaku prihlasku vypisovala 😀 😀 😀 Ci sa to tam automaticky dostanu take expertky ako sme my? 😀 😀 😀 😀

yanni
10. aug 2011

@leelo Peti teraz som sa schuti zasmiala. Tu na fore je tema-otazka: Kolko casu stravite denne varenim? No asi by som mala prispiet. Ale u mna by to bolo spravne tyzdenne, ci mesacne? Ale ona to uz vyselektovala, tyka sa to len ludi na rodicovskej 😀 😀 😀

yanni
10. aug 2011

@janinka25 ahoj. Priamo z Heidelbergu myslim nikto ale zMannheimu a okolia je ich tu par. Sa ti urcite ozvu. Si z Heid. alebo sa tam stahujes?

mooc
10. aug 2011

@leelo peti, my prideme domov okolo siedmej vacsinou hodinku dve sme v manduce vonku a spime.. potom sme vyrehotani a hore a az ked velke dieta ide haji, a tato ho "riesi" umyva, prezlieka, bojuje so zubami, tak matika toto chyti.. a dojcenie nepomaha, sediet ani pocut.. najlepsie chodit a hojdat sa a pri tom si dudlat (hneva sa aj ked mu vela mlieka tecie som zistila), ak mi to na prvykrat nezabera, tak ho polozim, rozbalim.. a to je zase vyskereny aspon na chvilu a ked sa zacne znova pucit ideme na dalsi pokus..
vies, keby aspon zabraly ritualy.. lenze raz sa upokoji pri pozerani na hodiny, inokedy chce mat natiahnute spieluhr, na dalsi den zase zabralo lahnut si jeho bruchom na moje brucho a tak dudlosil 😝 😝 😝 😝 (dost nepohodlne, ale kludne vydrzim kazdy vecer, len keby neplakal)
my sme toto s nickym nepoznali.. lenze okolo neho sa chodilo po spickach a vsetko sme prisposobili jeho rezimu.. a teraz tu ticho lusknutim prsta nevyrobim a ani pusu nemozem nickymu zalepit.. 😒 snad to coskoro prejde! zistila som, ze cez den rad spi s plienkou cez hlavu.. skusime dnes vecer..

nam sa dobre vari na gastrogusse 😉

yanni
10. aug 2011

@mooc no ty si renci ina proficka, ze Gastroguss 😨

mooc
10. aug 2011

@yanni vsak mame 3 len aj tie sme dostali darom, ale ked bude treba varit vacsie mnozstva mame dalsie v plane dokupit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre