Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
10. aug 2011

@evinkaaa evi, diki, ved uz som kukala recepty, co si davala inge. teraz, ked nemozem, tak mi sladke najviac chuti 😠
ja som necakala nejake komplikacie, ved pred nami tu tiez mali kuchynu a zili s nou roky, ale neskor som si kukla toie fotky a oni to tam mali nejako svojpomocne spravene a chladnicku mali asi v kelleri.
chudaci, ich tu ohovaram, ale som zdesena fakt ako niekto vie zit. napr sa mi este na prehliadke stazoval, ze zvoncek nejde vypnut a ja som tam stlacila take cervene tlacitko a zvon vypnuty 😕 a mojmu muzovi neskor, ze nema anschluss na pracku a muz ho nasiel dole v pracovni, kde ma kazdy byt pripojku na susicku a pracku, tak tam bol. ja nechapem, ale asi sme my fakt tak mudri.

evinkaaa
10. aug 2011

@leelo - peti, teraz som narychlo nakukla do tej temy o vareni. Hm.... 😀 Ziaden komentar. 😀
Mas pravdu, niektori ludia ziju v cudnych podmienkach. Nepohnu ani prstom, ani rozumom a potom sa este stazuju, ze preco je to tak a onak. 😖 😒 😔 Zvlastne einstellung 😀

mooc
10. aug 2011

baby vratili sme sa z prechadzky.. matik, nicky, trojkolka, kocik a ja.. a este nicolasove kamene a lopta o ktoru sme takmer dosli, kedze ju hodil za plot.. este ze mame pomoc na telefone a svagor dobehol na bicykli, preskocil so svojili 108kg plot a loptu zachranil..
vam poviem, celkom dobrodruzstvo tlacit kocik aj trojkolku naraz 😝

@evinkaaa evi ved ja som sa ho dnes na to 2x pytala a on mi povedal, ze mam dobrat to co mam a ked dokojim dat sa ist preverit k normalnemu dr.. no tak dik no!

inak ja tlakovy hrniec nechcem v tych co mame sa vari tak dobre, ze velky rozdiel k tlakacu nie je.. aj mama robievala fazulu a udene maso v tlakaci a odkedy ma tieto hrnce tak len v nich a my tiez.. 😉 ale ten dampfgarer peti celkom zavidim.. len to budem musiet najskor mm prinutit aby ho to sameho napadlo, ze nam treba nova kuchyna hehe

evinkaaa
10. aug 2011

@mooc - renci, aha.......asi som zle precitala. No tak neviem.....ale robia to aj internisti, tak mozes kludne aj k nemu a hotovo. Rozhodni sa podla seba, ako ti je lepsie. Tazko radit... 😔
Vy mate teeeeda dobrodruzne prechadzky 😀 , co vy vsetko nezazijete........este stastie, ze vam nepadla lopta do Bodensee 😀 , to by teda bol iny for. Som fakt myslela, ze ides to napisat 😀

Ak chcete, kuk......akurat som dorobila fakt taku rychlovku pre manzela k vyrociu svadby 😵

rpinguin
10. aug 2011

@evinkaaa juj si mi pripomenula, ze my tiez mame niekedy vyrocie svadby 23. tusim, ale nic nebude, ma mna, som dostatocny darcek 😉

@leelo Peti, som sa zasmiala, Frau dr. Schurian sice nie som, ale praktizujem to tiez tak 😀 , az na to, ze ja sa uz nesprchujem, ale dosminkuvavam a moje decka nejacia, idu rovno dole po schodoch a cakaju pred vchodom a niekedy mi zdrhnu na Spielplatz za dom a cakaju tam 🙂

a tlakovy hrniec ma nijako nelaka, vyvar (ak to je nejaka polievka?) mi ide tiez urobit rychlo, hodim tam nejaku nohy z nejakeho kurcata, nahadzem zeleninu, povarim a hotovo. Nejaka polhodka by to mohla byt. Inac na to moje varenie by sa fakt nehodil, nejaky Auflauf v tom neurobim, Spätzle mit Sauekraut tiez nie, ani Fischstäbchen a ani Bolognese, takze tot moje varenie, aha a co sa mäsa tyka, tak viem kura, kacku upiect, ostatok ma nelaka 😎

rpinguin
10. aug 2011

inac ta nova tema nema chybu 😀 😀 😀 najlepsia bola ta prva veta od bobocky " ze varena vecer a polievka k hlavnemu jedlu co kradnem? " 😀 😀 😀
prachy by bolo asi posledne s cim by som to spajala, ja varim kazdy den pol hodku, kazdy obed mi tak trva, ked sa pece kurca, tak to dlhsie, ale za tym predsa clovek nestoji, sa pecie samo a varenie na dlshiu dobu mi pripada strata casu, ten investujem do deciek alebo seba 😎 . Si pamätam ako sa u nas v nedelu za mladi varilo od rana 😀 😲

leelo
10. aug 2011

@rpinguin renca, tak presne ta bobockina veta dostala aj mna. to je bomba! 😀 presne tak, varit sa da rychlo a taketo vselijake prkotiny ako hrnce a spotrebice uz z toho robia nudu priam.
ja ked tvrdim, ze som ORL, tak to myslim vyrobu potahov a fondantov a inych zbytocnosti. inak som sikovna a varim strasne rada, hlavne ked mam dobrych a vdacnych stravnikov.
na fr. dr. schurian nemas, jej dieta revalo tak, ze mi srdce trhalo. ked maly nespal, tak ho zarucene zobudili a on uplna trauma od malicka z toho. prve slova, co sa naucil hovorit boli babo place.
teraz mu ani nehovorim, ze budeme mat babo, ale bejby, brata, lebo on si babo spaja s depkou.
ten starsi syn na tej chodbe vyrasta uz odkedy si pamatam, co sme sa tam pristahovali. babo sa narodilo asi ked mal ben rok a revalo tam opustene na chodbe kazdy bozi den.

@mooc reni, asi dr. ocakava, ze budes kojit tak 2 mes. ako je v de dobrym zvykom 😉
inak tieto prechadzky - no tesiim sa na zimu, ked budem obliekat 2 deti, z coho min 1 sa medzitym pokaka a min 1 vyhladne, tak budem spotena kojit niekde na chodbe a ajtak sa vratime domov nakoniec, hehhehe

rpinguin
10. aug 2011

@leelo no v zime to ide presne ako Frau dr. praktizuje, das Benjiho pred dvere alebo skor bejby za predpokladu, ze tam nebudu jacat- samozrejme 🙂 Inac Maxikova prva veta bola BEJBY SPI a to stacilo na U7.
Ozi na bola si uz na U7? Ja uz ano, kezde som chcela mat termin pred stahovanim za sebou a dr. ma 6 tyzdnov dovcu.
Ja zasa rada nevarim, ale nemozem tvrdit, ze neviem, ved ono je aj spagety bolognese varenie predsa a neboj neberem Knorr Tüte 😀

Teraz mam napinak GZSZ, Verena zomrie, takze 😒 decka uz drichmu, takze fajront 😉

evinkaaa
10. aug 2011

@rpinguin - reni, tak mas dnes napinak 😀 😀 😀 Sleduj, sleduj 😀

rpinguin
10. aug 2011

@evinkaaa uz je po, napinak pokracuje zajtra 😀

evinkaaa
10. aug 2011

@rpinguin - aha. 😀 Ja to nekukam, takze sa v tom nevyznam. Ake serialy este kukas?

kleopatris
10. aug 2011

ahojte, tak ja sa po dlhej dobe tiez ozyvam 🙂
Som len zahliadla diskusiu ohladom stitnej zlazy, aj ja som musela v tehu brat tabletky a dr.mi tiez kazala dobrat balenie a potom po nejakom case prist na krv aby zistila ci je to ok, alebo treba nasadit tabletky a po porode po roku som musela ist na krv zase 😉 Asi sa to neda zistit ako ta zlaza funguje, ked je to skreslene tabletkami. A nastastie sa vsetko vratilo do normalu. Neviem o tom ze by to malo nieco s kojenim spolocne, mne len dr.vravela, ze sa to moze podpisat na inteligencii babatka, ked sa to pocas tehu neriesi.

rpinguin
10. aug 2011

@evinkaaa no uz nic prave, jeden staci, este kukam Zufalky, ale tie nejdu momentalne

mooc
10. aug 2011

plienka zafungovala.. 🙂

@evinkaaa evi inak to neboli vsetky dobrodruzstva dnes.. ako si tak vchadzame do parku, je tam taky maly domcek a v predzahradke OPLOTENEJ maju medzi kvetinkami a jazierkom velmi vela trpaslikov a roznych zvieratiek postavanych.. a zrovna pri tom domceku zacal matik plakat, tak som sa mu chvilu venovala, kym sa nicky ako vzdy pozdravil iaaaa somarikovi a kvak zabam a hav hav havom.. no a zrazu nicky frnk.. otvoril si branicku a sup dnu.. aj som hned za nim letela, lenze on trpaslik sa zohol a pomedzi kvety popod kriky sup medzi trpaslikov.. a tam som sa ja nechcela trepat za nim, reku nebudem robit slona v porcelane.. tak som sa vratila pred plot a gestom VON ODTIAL to ako upazena ruka s vystretym ukazovakom, som sa mu snazila dat najavo, ze ma ist prec.. bohuzial nezaberalo.. az ked som mu pohrozila, ze mu vysypem nazbierane kamene, tak sa zohol popod kriky a este aj branicku za sebou pekne zavrel.. 😀
a 2x sa zrypal z trojkolky, lebo sa obzeral a ako sa obzeral, tak aj korman zvrtol a sup, bol v priekope a na zemi.. 😝 no bola nas dnes radost sledovat.. 😀

@leelo peti, mne uz teraz to obliekanie robi starosti.. jedneho obleciem prebalim, prebalujem a kojim druheho ak mam stastie tak staci raz.. zatial druhy stiha poroztahovat vsetky topanky, kym najde tie spravne co si obuje.. ked uz je obuty pri dverach a ja pridem s matikom, zistim, ze ma zase zacuranu plienku a mozem ho znova prebalit.. a to je ten lepsi pripad.. dnes kym som kojila on uz obleceny si siel robit kakao do kuchyne, rozlial pri tom mlieko a isiel to umyvat.. vojdem do kuchyne na podlahe mlieko, nicky mokry od ponoziek az po vlasy.. no mame niekedy veselo..

@rpinguin reni nas dr. rec neriesil vobec, len si dolu poznacil, ze dvojjazycny.. a ze to budeme riesit, ked prideme po papiere do skolky.. ze vtedy sa nemeria a neockuje, takze nebude v strese..

evinkaaa
10. aug 2011

@mooc - reni, ja som tymi dobrodruzstvami myslela aj tie "negativne" 😀

@rpinguin - zufalky pozeram aj ja, ale na dvd-cku 😀 . Teraz musime cakat na dalsi rok, pretoze pre tento rok je finito 😕

deina
10. aug 2011

Ahojte. 🙂 Mm mi opat zmizol von s nejakymi kamartami, tak si tu sedim sama s rodicmi (uz pozreli Sheherezadu, turecku telenovelu, ocividne velky hit a teraz ide Farma, no "super" program 😀 ). Chcela som nieco najst, ale uz vobec neviem, co. Tak pozeram obchody... preco je vsetko pre malych chalanov pasikave???

My sme si dnes na obed tak krasne pospali. Lahla som si k Matkovi (este mi obaja spia v naraz, pohodicka) o dvanastej. On sa zobudil o jednej, tak som mu povedala, nech este spi a posluchol. 😅 Potom sa este raz prebudil, ale opat posluchol, ze ma este spat a tak sme vstali az o pol 3.

@mooc, Reni, zvladas to uzasne a este aj trojkolku tahate so sebou, no pekne. 😅

evinkaaa
10. aug 2011

@deina - dani, ked sme boli na sk, tak som tiez videla, ze nasi pozerali shezerezadu. Uplne trapne. Ja to nechapem, ze to tolko ludi pozera. Ja ani neviem o com to je 😀

deina
10. aug 2011

@evinkaaa, neviem, je to nejaka architektka a myslis, ze to ma aj dej? 😅 To bude taka ta romantika k zehleniu...

mooc
10. aug 2011

@deina dani ja milujem pasiky.. 😉 a nezda sa mi, ze by vsetko bolo pasikave.. skor mam pocit, ze je vsetko tmave a dospelacke.. 😕

evinkaaa
10. aug 2011

@deina - no, urcite telenovela s tisic neviem kolkymi castami 😀 😀 😀
Uz je sestra z nemocky doma?

janinka25
10. aug 2011

@yanni presťahovali sme sa, ako je to tu zo škôlkou? pozerala som niečo v okoli tak nie je veľmi veľa, ktore beru 2 a menej ročne deti,

deina
10. aug 2011

@mooc, vidis, ja mam zase rada, ked to vyzera dospelacky. 😅

@evinkaaa, ano, uz je doma, ale este je PN, nepracuje. Este jej bude lekarka robit nejake vysetrenia buduci tyzden a ze ma dovtedy oddychovat.

mooc
10. aug 2011

@deina s tou trojkolkou sme boli miestna atrakcia dnes.. 😝 ale tak niekedy sa to ten nicky musi naucit 😉

evinkaaa
10. aug 2011

@deina - aha, a uz jej je lepsie? Tak skore uzdravenie jej prajem, nech je coskoro fit. 😉

@mooc - reni, ale nicky vyzera na tej trojkolke strasne zlato. Neboj, nauci sa rychlo 😵 😵 😵

mooc
10. aug 2011

@deina a ja hladam chlapcenske oblecko s pasikmi a zvieratkami.. a veru bieda to je.. vsade samy spiderman a cars a co ja viem ake bojove postavy a lepky.. brrrrr

mooc
10. aug 2011

@evinkaaa on vie, len nechce tahat, radsej sa necha tlacit a este ma problem s tym kerovanim, lebo sa stale niekde obzera..

leelo
10. aug 2011

haha, ja nezehlim vecer, takze taketo filmy nehrozia. ja vlastne nezehlim nejako planovite nikdy. nechapem ako, ale vzdy si mam co obliect 😅
renatky, ja pojdem asi na u7 az v okt., teda este pred porodom to chcem stihnut. mam to v hlave, ale este je skoro, nechce sa mi zase vyjednavat o ockovani. ale ben teda keca riadne, dokonca aj po nemecky, co sme ho nikdy neucili, sak len sk s nim rozpravame. opakuje co pocuje z tej nemciny najviac a stale pridava nove. my sme ho naucili len odpovedat na pozdravy, lebo sak stale sa niekto prihovara. dnes pokecal s kuchyniarmi. a od dovolenky ma aj spanielcinu, este ho to nepustilo. tak snad bude pedka spokojna, aj tucny je dost 😎

evinkaaa
10. aug 2011

@mooc - no vsak par krat poobija kolena a bude vediet, ze sa ma pozerat dopredu 😀 Ale chapem, ze vsetko naokolo je tak zaujimave a ked este mama tlaci, tak pohodicka 😀

leelo
10. aug 2011

@deina aj ja som myslela na tvoju segru. tak nech sa jej dalej dari lepsie.
mne sa pasiky pacia, ale problem vidim skor v tom, ze chlapcenske oblecenie jednoducho nie je. vo vypredajoch ani nevravim, len ruzove ostalo, ale v normalnej kolekcii nasu velkost 92 nezozeniem. to ako aktualne posledne pokusy nakupit myslim. chlapcenska 92 je problem!

deina
10. aug 2011

@evinkaaa, nevyzera vobec, zeby jej nieco bolo. 😅 Tak sa zda, ze ta tetania sice moze byt neprijemna, ale momentalne jej viac menej nic nerobi, horsie je s chrbticou, to bude vraj aj na operaciu. Ale drzi sa dobre, dostane sa z toho.

Dopijem soberano a idem do postele. Pa pa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre