Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
22. aug 2011

@deina jaj no tak dufam, ze bude mat vysledky v poriadku. Mozno keby sa nenarodil skor, tak by este teraz v jeho mladom veku nik nic neriesil. Potom daj vediet ako co.

Jaaaaaaj to som mala o 5 kg menej. Ja som teraz po vysadeni pille zrazu pribrala 5 kg. Ani som si to najskor neuvedomila, len sa mi zdali moje sunky nejak eeste viac sunkove 😀 😀 😀 Nie vazne, mne sa to usadi na bokoch a stehnach. Od pasa hore som skor kostnata. A aj ked schudnem, tak najskor ide z tvari, pliec, ceceni, ktorych aj tak nemam vela, musim kamuflazovat podprdami 😀 Vsetci vravia, nech si nenicim nervy ale mna to stve. Uz pomaly ani cistu vodu clovek nebude moct pit lebo aj z tej priberie. Ale od buduceho tyzdna uz bude plavaren otvorena, tak uz sa tesim. Len co bude na SK. Tam sa vzdy tak dobre vari a moj otec vypeka, naklast mu po prstoch 😠

evinkaaa
22. aug 2011

@deina - ahoj dani. Super, ze uz ste naspät. Kedy mas cas tento tyzden? Dali by sme streto 😵 😵 😵 a porozpravas mi, co ti napisali z kinderzentra. 😵
Dani, porozpravam ti aj o kinderzentre. Som ti uz spominala, ze kamoska tam uz bola viackrat so svojimi dvoma detmi, ale kvoli inej veci. A nadmieru spokojna je tam s nimi. Viac ti porozpravam, ked sa stretneme. 🙂

deina
22. aug 2011

@evinkaaa, Evi, ahoj. 🙂 Okrem dneska kazdy den mozem (dnes mam zubarku). 🙂

deina
22. aug 2011

@yanni, to sa ti este upravi, ved si tak dlho brala HAK...

evinkaaa
22. aug 2011

@deina - no dnes neskor poobede ani ja nemozem. Ale tak dam ti vediet, ako u mna vyzera tento tyzden ostatne dni a dohodnem sa 😵

amilat
22. aug 2011

@yanni Mi hovor ,Kati, odkedy tu mam mamku, tak som pribrala 2 kila a to na mne hned je tak vidiet, no horor. ale ked upecie 30 vencekov velkych, no nezer 😀 Ale teraz uz ide a ja chudnem o stosest, nech nejdem do novej prace jak buchta, ale este 38 drzim, dnes som si objednala dve nohavice z Esprit, velkost 38, maju teraz dobre zlavy,. tak som zvedava, ale v kazdom pripade 40- velkost odmietam kupovat, tuto fazu uz mam za sebou, takze mamka prec, ide sa chudnut, dufajme.
A ano do prace idem od 1.9. a den predtym ideme na "Betriebsessen" a ja nove saty asi nezapnem, no mam este tyzden, uff

deina
22. aug 2011

@evinkaaa, dobre. 🙂 Ja dnes tak celkovo nie som velmi k pouzitiu, dlha cesta bola vcera a Mates culy od pol 6 rana... uz som si aj kafe dala a nic mi to nerobi, aj Misko je nejaky unaveny, az sem ho pocujem ako spi. 😅

evinkaaa
22. aug 2011

@deina - no, citala som na fb. A ako dlho ste vcera cestovali? Mali ste aj zapchy?

deina
22. aug 2011

@evinkaaa, asi tri zapchy, nastastie nie az take hrozne, zeby sme dlho stali. Dve take, ze sa pruhy zuzovali a jedna havaria, dokopy sme sli asi 7 hodin. Raz sme takmer havarovali, esteze dobre funguju brzdy a mm to ubrzdil, nastastie aj ti za nami.

A uz mam hore Miska, musim vypnut pocitac, uz sa tu ku mne tuli a spekuluje... 🙂

yanni
22. aug 2011

@deina no ved uvidime. mozno aj stress mi nerobi dobre, sice ja nie som ten typ, ze ked som v strese tak zeriem a sladke uz vobec nie, to ja by som si skor taku fajnovu domacu klobasku dala, ale to je zas prilis tukove, tak ostavam pri %tnej suncicke 😀 😀 😀 😀 Uvidime po dovci, mozno ze sa trosku psychicky upokojim a potom sa bude aj chudnut lepsie 😕

@amilat no ja tiez nohavice 38cky a ostatok 36. Na hovby taketo velkosti, ja si ani kostym nemozem kupit, lebo cez boky mi 36 neprejde a zase ked 38, tak v pleciach sako siroke. Uz sa len obesit. V zime som kabat tak dlho kupovala, ze uz skoro aj po zime bolo 😀 😀 38 velke ako na slona a 36 ako keby ani nevyrabali. A smejdy kupovat nebudem. Nakoniec som zohnla ale bol aj mastny 😠

yanni
22. aug 2011

@amilat inak to mas super, ze mamca taketo suprove kolaciky vypeka. To nemusis vymyslat, kde aku tortu objednat. Ale zase nevyhoda, ze cloveku tecu slinky. Nastastie u nas sa niky kremove kolace ani nepiekli ani nejedli. To my stale len na kacich ockach, cely rok. To odec pecie na tony a je sa to namiesto keksikov 😀 😀 😀 A potom len take nieco ako piskot s ovocim alebo moj oblubeny vyzivovy kolac.

neurologia
22. aug 2011

Ahojte baby

my zijeme 😉
chcem sa pochvalit aka je joss sikula dnes je 8 dni co je bez plienky uplne ze 100% ....sama chodi aj na wc (dali sme jej k wc-ku schodiky a tak si vie vyliezt sama) iba povie ze ide cikat alebo kakat a uz jej niet....ked sa vykaka zakrici ze jej treba ritusu utriet...inak je samostatna....

rpinguin
22. aug 2011

@amilat Dani, no sama som cely cas, oco ma prist tuto nedelu, co pride, nam to tusim nevyjde nikdy 🙄 Zajtra mam v plane ist do Luisenparku, v stredu na kupko s nimi, kedze su tie horucavy. Ja sa vypravim aj sama, to by som nikde nemohla, keby som nebola odvazna 😀 Vo stvrtok idem na velku cestu, idem sama s nimi vlakom za muzom. Maxik uz tyzdne rozprava, ze kedy ideme ICE, takze action bude. V nedelu pridem a to ma vecer aj moj oco, on pride autom. Bude tu tyzden a odide v nedelu 4.9, takze ma porazi. Ty ked robis, tak si ako na tom casovo? A to kdesi tam u vas? No des, co vymyslis teda?

neurologia
22. aug 2011

prvych 5 dni sa stala aj nehoda ale iba tak jedna za den ked sa "zabudla" pri hre a ked uz bezala na wc tieklo jej po nohach uz...kaka bola vzdy na wc...a teraz posledne tri dni su beznehodove vsetko ide do wc.... 🙂

rpinguin
22. aug 2011

@yanni Kati, no mat vase problemy, ja som rada, ked sa vopcham do 40 😀 😀 😀

amilat
22. aug 2011

@rpinguin a ved stihlo vyzeras na fotkach, abo tak vies maskovat???
Robit budem v Neulussheime, to je takych 10 km, taka dedina. A teda robit budem stale od 8.30 do 12.30 priblizne a potom v utorok je dlhy den, tak do 19.00,
@yanni no ot by bolo super keby tu byvala a tak ked potzrebujem tak tu neni, takze ja z toho nic nemam, len ked ako teraz prisla tak mam dve kila naviac, takze idem radikalne chudnut, a ked budu nohavice pasovat tak sa na chudnutie vykaslem, ja totiz potrebujem motivaciu ja som taka

evinkaaa
22. aug 2011

@neurologia - bei, to je super. A ako sa mas/mate? Ako sa vam dari "gazdovat"? A aky bol vlastne porod? Neukazes nam tvoju drobculku? 😵

deina
26. aug 2011

@yanni, Kati, pri tom Beraphone alebo aj pri tom druhom pristroji sa snima i cinnost mozgu (elektrody), nevies? Akurat o tom hladam viac info a vyzera to na trochu ine vysetrenie ako bezne vysetrenie sluchu.

yanni
26. aug 2011

@deina joj tak to neviem. Viem len takz zbezne o tch pristrochoch, lebo som tu mala jednu spoluziacku, co je na oboch usiach tazko nepocujuca, ma na oboch strojceky a este potrebuje na tie strojceky aj zosilnovac, tak spominala ake vselijake vysetrenia musela absolvovat ale viac o tom fakt neviem. A ujo guuuuuuuuuuuugel ci nenasepkal?

deina
26. aug 2011

@yanni, no nasepkal kadeco, preto mam z toho gulas. 😅 Hadam na nas nepojdu hned tak zhurta, ze vysetrenie sluchu + cinnosti mozgu v narkoze, predpokladam, ze to ozaj bude len klasicke vysetrenie sluchu... mohli aspon priblizne napisat, ako to bude prebiehat. Niekedy je asi lepsie negooglit... 😅

yanni
26. aug 2011

@deina no ved to tieto vymozenosti, co dnes mame. Volakedy povedali ze treba to a to a nik sa nad tym nepozastavoval a islo sa jednoducho na vysetrenie. Teraz si clovek vie dopredu pozistovat vselico a potom stresuje. Som tiez povedala, ze ked nieco, tka nebudem guiuglit ale komu niet rady, tomu niet pomoci. Tiez mi asi treba naklast po prstoch. Ja si teraz tiez namyslam, ze mam asi nieco so stitnou. Toto priberanie sa mi fakt neda. Ze by to fakt len tie tabletko tolko zla narobili? Ale moja Food-Couchka mi povedala, ze to je voda. Tak som na odvodnovacej kure, ti poviem, to je hroza. Beham tsle na hajzlik, uz mi to ide na nervy., A este 8 dni 🙄

deina
26. aug 2011

@yanni, mas pravdu, ale zase ja som taka, ze chcem vsetko vediet, ked niekam idem, nech je to trebars aj zle, ale chcem byt pripravena. Ale z tohoto vysetrenia sa akosi neviem vysomarit, tak ma to tentokrat iba zneistilo. 😅

Ked voda, tak to by sa tou kurou dalo zvladnut, su na to kadejake caje, dokonca aj tabletky (mama cosi berie). Ale to je ako mozne, ze predtym si taketo nieco nemala a odrazu sa ti ta voda takto zadrzuje?

Idem vyhnat nasho starsieho z postele, lebo takto sa na kupalisko nedostaneme a dnes musime, ked uz zajtra leto konci (vraj 16 stupnov a dazd)...

yanni
26. aug 2011

@deina no 19 hlasia na zajtra ale v nedelu uz teplejsie. 30tky sice uz asi nebudu ale mne aj 20 staci.

No v tej HAK 3.generacie, hlavne v tej co som mala ja s malo koncentraciou hormonov je duspiron ci ako sa to presne vola a ten pomaha odvodnovat. A ked sa vysadia, tak telo zacne najskor total zadrzovat vodu. Ja sa citim ako vodna mrtvola. Totalne vsade nafuknuta. Mam aj tabletky a zihlavovy caj pijem a curam ako diva. Kazdu chvilu beham. Uz toho mam plne zuby. Ale ak pomoze tak co by som nechlastala. Ak po tej kure nenastane zlepsenie, musimn ist k dokimu si dat tu stitnu skontrolovat. Ale ja som tiez googlila a ja vobec nemam priznaky ani na über ani na unterfunkciu. Tak fakt neviem. No ved uvidime. A vraj aj stress. Tak uvidima na SK ako bude. Ja sa tam nenecham rodinou stresovat.

deina
26. aug 2011

@yanni, urobis si caj, vylozis nohy, vypocujes si klebety, sem tam odbehnes, dobre bude. 😅 Asi to ozaj bude len ta voda, tak nech sa jej cim skor zbavis.

yanni
26. aug 2011

@deina Danka hlavne to klebetenie a ohovaranie 😀 😀 😀 😀 Juuuuuuuuuuj ako sa na to tesim, s mamou pri kavicke ohovarat znamych aj neznamych 😀 😀 😀 😀 😀

amilat
27. aug 2011

@yanni no klebetenia som si aj ja uzila s mamkou az az, kto s kym kde preco atd... 😀 Mna tiez napadlo ci to nebude stitna zlaza Kati, ale z coho si taka zavodnena? Ja som vysadila HAK a vobec som nemala take problemy tak neviem, ale kazdy pripad je iny.

Ja idem dnes upratovat lebo som cely tyzden bola s Adamkom na kupku, kedze Emko je uz v skolke a mamka v pondelok odcestovala 😝 , schudla som uz pol kila , nazrala som si dve co tu babka bola, a nohavice co som poobjednavala a bluzky vsetko 38 pasovalo, tak super. Tak idem makat neviem kde mam zacat 😀 😀

amilat
27. aug 2011

@deina ja si myslim , ze narkozu mu nedaju len tak, oni budu robit prednarkozne vysetrenia a az potom, dostanes termin ked bude potrebny, ked Adamka operovali tak sme isli jeden den do nemocky len na tie predoperacne vysetrenia, aspon si myslim ze nezavalia hned dietatu narkozu bez priprav.

deina
27. aug 2011

@amilat, asi to tak bude, snad by mi dopredu napisali, kebyze to ma byt nejake vaznejsie vysetrenie...

Fuha, ake osviezenie dnes. 😀 😀

@yanni, ja takto najradsej klebetim so sestrou, to mi tu taaaak strasne chyba, ale na SR vzdy poklebetime pri kaficku. 😅

mooc
27. aug 2011

@yanni kati diky, uz je to ok.. inak ujo lekarnik povedal, ze ked kojim, moze mi predat akurat tak elasticky obvaz 😀

deina
27. aug 2011

Tak napokon nam zmenili termin v Kinderzentrum, ideme 2.sept, ale iba k lekarke, to vysetrenie sluchu bude az po vysetreni psychologickou v oktobri. Len nam to tak blbo napasovali, ze psychologicka o jedenastej a hento sluchove vysetrenie o druhej poobede, to sa mi ani domov neoplati ist...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre